Mazzu zonder middenvelder naar Bern

door
Mazzu zonder middenvelder naar Bern

Na een goede competitiestart staat RSC Anderlecht voor twee van de belangrijkste wedstrijden van het seizoen. Het speelt in de laatste voorrondes van de Conference League tegen Young Boys Bern. De druk is groot.


Anderlecht neemt het morgen in Bern op tegen Young Boys en dat belooft een zeer zware opdracht te worden. De club staat momenteel aan de leiding in Zwitserland en maakte vorig jaar nog indruk in de Champions League, waar het vijf punten verzamelde. RSCA weet dus dat het wellicht twee zware matchen wacht.

Anderlecht zal 90 minuten top moeten zijn, wat dit seizoen nog niet lukte. Paars-Wit wisselt goed met matig af en tegen ploegen als Bern zullen die matige periodes moeten wegblijven. Felice Mazzu kan in Zwitserland niet rekenen op Majeed Ashimeru, die niet topfit is. Het blijft afwachten of de coach voor zijn aanvallende opstelling van de afgelopen matchen blijft kiezen. Een centraal middenveld met Adrien Trebel, Lior Refaelov en Yari Verschaeren kan wel eens defensief problemen opleveren tegen sterkere tegenstanders. Kiest Mazzu voor de aanval, of gaat hij met Marco Kana, Kristian Arnstad of Kristoffer Olsson toch voor iets meer extra zekerheid kiezen naast Trebel?

Anderlecht heeft van de groepsfase hét hoofddoel van dit kalenderjaar gemaakt. Bij een kwalificatie is de club verzekerd van rust rondom de club tot minstens Nieuwjaar, bij een uitschakeling zal de druk heel erg toenemen om te schitteren in België. 

LEES OOK: Nzeyimana legt pijnlijke waarheid bloot rond Gouden Schoen

Gaat RSCA winnen in Bern?

Meest recent

Martinelli-show bij Arsenal, peperdure slipper AC Milan

Arsenal FC blijft op koers om met de Engelse dubbel aan de haal te gaan. De leider uit de Premier ...

1
1
Hazard doet monden openvallen: sensationele landskampioen?

Komend weekend is het zover, dan barst de Jupiler Pro League weer los. De strijd om de tickets voor ...

112
112
Nzeyimana legt pijnlijke waarheid bloot rond Gouden Schoen

Vanavond staat de uitreiking van de Gouden Schoen op het programma, maar dit jaar hangt er een ...

54
54
Doelman vh Jaar: Mignolet duidt eigen opvolger al aan

Zondagavond wordt niet enkel de Gouden Schoen uitgereikt, op het gala zullen ook verschillende ...

201
201
Godts scoort in nipte zege Ajax, horror voor Hatenboer

Ajax is met een goed resultaat begonnen aan de tweede seizoenshelft in de Eredivisie. Na onder meer ...

123
123
Clement ziet 'enorme transferuitdaging' Club Brugge

Club Brugge KV wil zich tijdens de huidige transferperiode versterken met minstens één ...

402
402
Transferbommetje bij Antwerp: "Verslikte me in mijn koffie"

Antwerp FC wist de voorbije mercato's verschillende spelers voor de nodige miljoenen van de hand te ...

233
233
Historische Gouden Schoen Vanaken? "Zou te makkelijk zijn"

Hans Vanaken kan zondagavond voor een fenomenale mijlpaal zorgen. Indien hij zichzelf opvolgt als ...

89
89
'Barça helemaal overtuigd: eerste zomertransfer al bepaald'

FC Barcelona kruist zondagavond de degens met eeuwige rivaal Real Madrid in de finale van de ...

92
92
Coach vh Jaar: ophefmakende naam plots in de running

Zondagavond wordt in Middelkerke de Gouden Schoen uitgereikt. Daarnaast worden ook prijzen ...

389
389
'AA Gent pakt uit: publiekslieveling op zucht van terugkeer'

Onder het bewind van nieuwe coach Rik De Mil, wil KAA Gent zich in de komende maanden herpakken na ...

374
374
Verbazend ontslag bij Esssevee: Vandenbroeck prikt terug

Zulte Waregem besloot vlak voor de winterstop een belangrijke wijziging door te voeren binnen de ...

468
468
'Recordtransfer Tzolis: minimum-prijs Club Brugge onthuld'

Club Brugge wist in het voorbije kalenderjaar weer een pak miljoenen op te halen met de verkoop van ...

564
564
Courtois maakt Spanjaarden wild: "Reddingsboei Alonso"

Zondagavond wordt in Riyad de finale van de Supercopa de España afgewerkt. Dat wordt ...

236
236
Van Himst verbaast iedereen met Gouden Schoen-favoriet

Zondagavond wordt de 72ste Gouden Schoen uitgereikt. In aanloop naar het Gala regent het aan ...

841
841
Straffe Anderlecht-onthulling: "Werd zelfs met flesje gegooid"

RSC Anderlecht wist de voorbije maanden verschillende knappe resultaten neer te zetten. Maar die ...

474
474
'Bayern verwent Kompany met supertransfer in 2026'

Zondagavond trapt het Bayern München van coach Vincent Kompany zijn tweede seizoenshelft op ...

135
135
Gouden Schoen: grootste concurrent voor Tzolis bekend

Als gerespecteerd commentator/analist mocht ook Peter Vandenbempt mee bepalen wie straks de Gouden ...

258
258
TRANSFERUURTJE: 'Kompany lonkt naar JPL, plotse exodus Antwerp'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

202
202
Skoras open over exit Leko: “Pijnlijk, dat is het ergste”

KAA Gent zag coach Ivan Leko naar Club Brugge vertrekken. De Kroatische oefenmeester werd de ...

141
141
Courtois zint op wraak: oorlogstaal richting Barça

Thibaut Courtois is al jarenlang de absolute nummer 1 onder de lat bij Real Madrid. Toch is er ...

120
120
Vandenbempt maakt Gouden Schoen af: “Kwalijke evolutie”

Vanavond staat de Gouden Schoen op het programma. De grote favorieten zijn bekend en de winnaar zit ...

288
288
'Monstertransfer Jude Bellingham: 180 miljoen euro'

Jude Bellingham is één van de grootste voetbalsterren van het moment. Sinds zijn ...

177
177
‘Twist rond Van Den Bosch, Antwerp grijpt drastisch in’

Royal Antwerp FC dreigt deze wintermercato een ferme transferklap te incasseren. Twee centrale ...

652
652
Skoras doet boekje open over Club: “Zij waren niet eerlijk”

Michal Skoras maakte voor een kleine 2 miljoen euro de overstap van Club Brugge naar KAA Gent. Bij ...

319
319

Meer sportnieuws