Waarom West Ham stapelgek is van Vanaken

door
Waarom West Ham stapelgek is van Vanaken

Na twee jaar radiostilte heeft West Ham United zich opnieuw gemeld bij Club Brugge voor een transfer van Hans Vanaken. In 2020 brachten The Hammers een bod van 15 miljoen euro uit en vandaag zou de Engelse aanbieding om en bij de 10 miljoen euro bedragen. Die vergoeding is uiteraard ontoereikend voor Blauw-Zwart, maar momenteel is West Ham alweer bezig met een verbeterd voorstel voor te bereiden. De reden waarom David Moyes de Rode Duivel wil aantrekken is precies dezelfde zoals twee jaar geleden: zijn groot scorend vermogen.


WAAROM WEST HAM VANAKEN WIL

In de voorbije vijf seizoenen behoorde Hans Vanaken in élke jaargang tot de vijf efficiëntste en doeltreffendste spelers bij Club Brugge. Sterker nog, hij was zelfs meermaals de clubtopschutter van Blauw-Zwart. En dat als centrale middenvelder. Il faut le faire. West Ham is danig gecharmeerd door het profiel van Vanaken, anders zouden ze niet nogmaals komen aankloppen voor hem, want dit seizoen vindt de ploeg van David Moyes wederom erg moeilijk de weg naar het doel. Bovendien verloor West Ham zijn eerste twee competitiewedstrijden van de Premier League.

En daarin konden The Irons geen enkele keer scoren, ondanks bijna 4 expected goals - enkel Manchester City telt er meer. Vorig weekend was het tegen Nottingham Forest weer zo’n wedstrijd waarin David Moyes en zijn staff verwonderd waren waarom de ploeg niet kon scoren. Beslissingen van de VAR, ultieme clearances op de doellijn en schitterende reddingen van Dean Henderson voorkwamen het eerst doelpunt van West Ham in de huidige editie van de Premier League. Na de wedstrijd was David Moyes dan ook erg gefrustreerd.



“We scoorden ook al niet veel in de voorbereiding. We verdienden dit resultaat niet (1-0 verlies, nvdr.), dat is zeker. We creëerden genoeg kansen maar we benutten ze niet”, aldus David Moyes. Het gebrek aan een klinische afwerking is al veel langer een groot probleem in het London Stadium, want net om die reden wilde West Ham in 2020 Hans Vanaken al naar de club halen. Maar dit keer is het probleem serieuzer, gelet op de nul gescoorde doelpunten in twee competitiewedstrijden, ondanks 4 expected goals - na Manchester City het hoogste van de Engelse competitie.

INTERNATIONAAL NIVEAU

En dan komt Hans Vanaken natuurlijk opnieuw in beeld bij West Ham. Twee jaar geleden werd er nog openlijk afgevraagd of de middenvelder wel zou kunnen meedraaien op het niveau van de Premier League, maar ondertussen heeft Vanaken bewezen dat hij zich daar absoluut geen zorgen over hoeft te maken. Na het EK 2020 speelde hij bijvoorbeeld een grote rol bij de Rode Duivels, waar zijn status stevig toegenomen is. In die mate zelfs dat Vanaken er geen doekjes om windt dat het zijn doel is om op het WK een basisspeler te zijn bij de Rode Duivels.



Aad de Mos schat Hans Vanaken zelfs hoger in dan Youri Tielemans, die nochtans geen meeloper is in de Premier League. "Vanaken is natuurlijk beter dan Tielemans”, zei de Nederlander vorig seizoen in een interview met De Zondag. “Ik ben van dag 1 een fan van Vanaken en die jongen wordt nog steeds onderschat. … Laat Vanaken Tielemans maar vervangen bij Leicester City, je zal het verschil wel zien. Vanaken moet zijn bescheidenheid van zich afgooien en een grote transfer maken,” gaf de Mos hem een goede raad mee.

PREMIER LEAGUE

Hans Vanaken paste zich probleemloos aan op het hoge niveau van de Rode Duivels, zijn specifieke techniek, inzicht, infiltratievermogen, kopspel, combinatievermogen, timing, … ’t Is allemaal van een indrukwekkend kaliber. En dat bevestigde Vanaken eerder ook al in het kader van de Champions League onder meer tegen Paris Saint-Germain en RB Leipzig. Bij elke stap in zijn carrière vroeg Vanaken zich of hij zich wel zou kunnen aanpassen en adapteren. Van Lommel naar Sporting Lokeren en daarna richting Club Brugge. Europa League, Champions League, Rode Duivels. Telkens wist Vanaken zich te onderscheiden. Telkens ging het wat sneller, harder, complexer.



Zelf sloot hij een vertrek uit Club Brugge niet uit, maar dan moet alles voor een buitenlands avontuur wel 100% kloppen. Ook verschillende waarnemers van het Belgische voetbal vinden dat Hans Vanaken rijp is voor een buitenlandse transfer. Onur Kaya (KV Mechelen) stelde in Sport/Voetbalmagazine bijvoorbeeld dat Vanaken “zijn plaats heeft bij zestien van de twintig Premier Leagueclubs.” Ook René Vandereycken gaf aan in Het Nieuwsblad dat Vanaken een hoger niveau in het buitenland zou aankunnen. Komt het er straks dan echt van?

LEES OOK: Club Brugge verschaft update over blessure Vanaken

Kan Vanaken mee in de Premier League?

Meest recent

Nieuw format op de helling: BMA keihard voor Pro League

Na de interlandbreak gaan de play-offs in de Jupiler Pro League van start. In principe moet het de ...

26
26
Fans in de wolken: 'Anderlecht vol voor terugkeer publiekslieveling'

Nu het woord aan de nationale ploegen is, hebben de clubleiders enkele dagen tijd om al richting het ...

91
91
Nieuwe twist in Lavia-soap: bondscoach gooit kaarten open

Hoewel hij liefst 28 spelers selecteerde, had bondscoach Rudi Garcia geen plaats voor Roméo ...

27
27
Bommetje op Anfield: Liverpool kondigt vertrek Salah aan

Eind dit seizoen neemt Liverpool FC afscheid van een waar boegbeeld in de Premier League. De Engelse ...

89
89
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

Anderlecht heeft een jong aanvallend talent op de radar. Paars-wit volgt een razendsnelle ...

92
92
Nieuwe titelclash Union vs. Club: "Zij zijn lichte favoriet"

In de komende dagen is het woord aan de nationale ploegen, vervolgens gaat de climax van het seizoen ...

69
69
Einde tijdperk: Griezmann voorgesteld bij verrassende club

Het Europees voetbal neemt na het seizoen andermaal afscheid van een grote naam. Zo zal Antoine ...

84
84
Voetbalbond slaat toe: meubelstuk verlaat KV Mechelen

Eindelijk is het zover voor KV Mechelen, dat op de valreep voor de eerste keer mag deelnemen aan de ...

72
72
Anderlecht pakt plots uit met verrassende WK-ganger

Er staat de komende maanden nog heel wat op het spel voor RSC Anderlecht, dat met de beker eindelijk ...

142
142
KRC Genk verschaft belangrijke update uit ziekenboeg

Na het spektakelstuk in La Louvière moet KRC Genk genoegen nemen met de Europe Play-Offs. ...

105
105
Nieuw format JPL: Anderlecht bekvecht met Club Brugge

Het laatste woord is er ongetwijfeld nog niet over gezegd, maar behoudens een nieuwe plottwist ...

552
552
Meunier dropt bommetje: transfer naar ... Anderlecht?

Woensdag vertrekken de Rode Duivels naar Amerika voor een tweeluik tegen Mexico en de VS. Een van de ...

444
444
Zorgwekkende update rond Boskamp: fans reageren geschokt

De zorgen rond Jan Boskamp nemen toe. Tijdens een recente uitzending liet René van der Gijp ...

161
161
Lukaku haakt af bij Rode Duivels: puzzelen voor Garcia

Dinsdag bliezen de Rode Duivels verzamelen in Tubeke, om daags nadien koers te zetten richting de ...

155
155
Anderlecht moet dokken: spelers passeren langs de kassa

Met de hakken over de sloot verzekerde RSC Anderlecht zich van een plekje in de Champions' ...

204
204
Brusselmans zorgt voor kippenvel: "Zou het nooit doen"

Herman Brusselmans heeft met een onverwacht gezinsmoment iedereen naar de keel gegrepen. De ...

28
28
Madou zet Club Brugge op scherp: straffe woorden voor PO's

Club Brugge gaat Play-Off 1 in als achtervolger. De ambities van Blauw-Zwart zijn duidelijk: ...

259
259
Meunier verbaast iedereen met toekomstplannen

Thomas Meunier was afgelopen speeldag de grote man bij Lille met een doelpunt en een assist. De ...

170
170
Zinho Vanheusden doet emotionele bekentenis

Zinho Vanheusden stopte op 26-jarige leeftijd al met profvoetbal. De centrale verdediger kende ...

138
138
Debast doet boekje open over Anderlecht én De Cat

De Rode Duivels kampen met een blessuregolf. Bondscoach Rudi Garcia kan over verschillende pionnen ...

211
211
STVV primus van de JPL: groot wapen Vrancken in PO’s

Het viel op afgelopen speeldag, veel doelpunten vanuit stilstaande fases. Het Laatste Nieuws vond ...

60
60
Noa Lang doet pittige onthulling over horrorblessure

Het waren geen beelden voor gevoelige kijkers. Noa Lang liep tijdens de Champions League-clash ...

88
88
Anderlecht in vrije val: dit wordt nu duidelijk

RSC Anderlecht heeft zich geplaatst voor Play-Off 1, maar de afgelopen weken sputtert de motor weer. ...

346
346
Hayen krijgt raad: Genk-miscast moet er meteen uit

KRC Genk greep net naast een ticket voor Play-Off 1. De Limburgers sloten het seizoen af met een 5-5 ...

299
299
Code rood bij Antwerp: Oosting zwaar onder vuur

Royal Antwerp FC wist Play-Off 1 niet te bereiken. The Great Old keek zelfs even tegen ...

296
296

Meer sportnieuws