Waarom West Ham stapelgek is van Vanaken

door
Waarom West Ham stapelgek is van Vanaken

Na twee jaar radiostilte heeft West Ham United zich opnieuw gemeld bij Club Brugge voor een transfer van Hans Vanaken. In 2020 brachten The Hammers een bod van 15 miljoen euro uit en vandaag zou de Engelse aanbieding om en bij de 10 miljoen euro bedragen. Die vergoeding is uiteraard ontoereikend voor Blauw-Zwart, maar momenteel is West Ham alweer bezig met een verbeterd voorstel voor te bereiden. De reden waarom David Moyes de Rode Duivel wil aantrekken is precies dezelfde zoals twee jaar geleden: zijn groot scorend vermogen.


WAAROM WEST HAM VANAKEN WIL

In de voorbije vijf seizoenen behoorde Hans Vanaken in élke jaargang tot de vijf efficiëntste en doeltreffendste spelers bij Club Brugge. Sterker nog, hij was zelfs meermaals de clubtopschutter van Blauw-Zwart. En dat als centrale middenvelder. Il faut le faire. West Ham is danig gecharmeerd door het profiel van Vanaken, anders zouden ze niet nogmaals komen aankloppen voor hem, want dit seizoen vindt de ploeg van David Moyes wederom erg moeilijk de weg naar het doel. Bovendien verloor West Ham zijn eerste twee competitiewedstrijden van de Premier League.

En daarin konden The Irons geen enkele keer scoren, ondanks bijna 4 expected goals - enkel Manchester City telt er meer. Vorig weekend was het tegen Nottingham Forest weer zo’n wedstrijd waarin David Moyes en zijn staff verwonderd waren waarom de ploeg niet kon scoren. Beslissingen van de VAR, ultieme clearances op de doellijn en schitterende reddingen van Dean Henderson voorkwamen het eerst doelpunt van West Ham in de huidige editie van de Premier League. Na de wedstrijd was David Moyes dan ook erg gefrustreerd.



“We scoorden ook al niet veel in de voorbereiding. We verdienden dit resultaat niet (1-0 verlies, nvdr.), dat is zeker. We creëerden genoeg kansen maar we benutten ze niet”, aldus David Moyes. Het gebrek aan een klinische afwerking is al veel langer een groot probleem in het London Stadium, want net om die reden wilde West Ham in 2020 Hans Vanaken al naar de club halen. Maar dit keer is het probleem serieuzer, gelet op de nul gescoorde doelpunten in twee competitiewedstrijden, ondanks 4 expected goals - na Manchester City het hoogste van de Engelse competitie.

INTERNATIONAAL NIVEAU

En dan komt Hans Vanaken natuurlijk opnieuw in beeld bij West Ham. Twee jaar geleden werd er nog openlijk afgevraagd of de middenvelder wel zou kunnen meedraaien op het niveau van de Premier League, maar ondertussen heeft Vanaken bewezen dat hij zich daar absoluut geen zorgen over hoeft te maken. Na het EK 2020 speelde hij bijvoorbeeld een grote rol bij de Rode Duivels, waar zijn status stevig toegenomen is. In die mate zelfs dat Vanaken er geen doekjes om windt dat het zijn doel is om op het WK een basisspeler te zijn bij de Rode Duivels.



Aad de Mos schat Hans Vanaken zelfs hoger in dan Youri Tielemans, die nochtans geen meeloper is in de Premier League. "Vanaken is natuurlijk beter dan Tielemans”, zei de Nederlander vorig seizoen in een interview met De Zondag. “Ik ben van dag 1 een fan van Vanaken en die jongen wordt nog steeds onderschat. … Laat Vanaken Tielemans maar vervangen bij Leicester City, je zal het verschil wel zien. Vanaken moet zijn bescheidenheid van zich afgooien en een grote transfer maken,” gaf de Mos hem een goede raad mee.

PREMIER LEAGUE

Hans Vanaken paste zich probleemloos aan op het hoge niveau van de Rode Duivels, zijn specifieke techniek, inzicht, infiltratievermogen, kopspel, combinatievermogen, timing, … ’t Is allemaal van een indrukwekkend kaliber. En dat bevestigde Vanaken eerder ook al in het kader van de Champions League onder meer tegen Paris Saint-Germain en RB Leipzig. Bij elke stap in zijn carrière vroeg Vanaken zich of hij zich wel zou kunnen aanpassen en adapteren. Van Lommel naar Sporting Lokeren en daarna richting Club Brugge. Europa League, Champions League, Rode Duivels. Telkens wist Vanaken zich te onderscheiden. Telkens ging het wat sneller, harder, complexer.



Zelf sloot hij een vertrek uit Club Brugge niet uit, maar dan moet alles voor een buitenlands avontuur wel 100% kloppen. Ook verschillende waarnemers van het Belgische voetbal vinden dat Hans Vanaken rijp is voor een buitenlandse transfer. Onur Kaya (KV Mechelen) stelde in Sport/Voetbalmagazine bijvoorbeeld dat Vanaken “zijn plaats heeft bij zestien van de twintig Premier Leagueclubs.” Ook René Vandereycken gaf aan in Het Nieuwsblad dat Vanaken een hoger niveau in het buitenland zou aankunnen. Komt het er straks dan echt van?

LEES OOK: Titelgevecht barst los: hét verschil tussen Union en Club

Kan Vanaken mee in de Premier League?

Meest recent

Duwt Antwerp in de zomer wél door voor JPL-smaakmaker?

Royal Antwerp FC gaat in de zomer toch het nodige geld moeten vinden om de ploeg heel stevig te ...

27
27
Van Holsbeeck spreekt! Dit zegt hij over Anderlecht

Herman Van Holsbeeck werd vele jaren geleden ontslagen door Marc Coucke. Nadien werd hij een van de ...

93
93
Zware klap voor Kompany: transferbom rond Bayern‑sterspeler

Vincent Kompany lijkt onaantastbaar bij Bayern München, maar net nu dreigt een transferbom zijn ...

82
82
Raman verklaart gemiste buitenlandse toptransfer

Benito Raman was te gast in de podcast Café Constant. De huidige aanvaller van KV Mechelen ...

24
24
'Guardiola dolenthousiast: Man City wil zaken doen met Genk'

Bij Racing Genk lopen heel wat spelers in de kijker. Het ene transfergerucht is al correcter dan het ...

84
84
Kompany is 'hot': "Tuurlijk staat hij het op verlanglijstje"

Vincent Kompany is plots heel ‘hot’. In heel Europa wordt er geschreven over de coach ...

63
63
'Vrancken stilaan onhoudbaar: twee clubs in de running'

Bij STVV lijken ze steeds meer rekening gaan moeten houden met een vertrek van Wouter Vrancken. De ...

119
119
Zulte Waregem kondigt vertrek Vossen en vier anderen aan

Bijltjesdag bij Zulte Waregem. Essevee maakte vandaag bekend dat het maar liefst vijf spelers na het ...

87
87
'Jackpot voor Union SG: Engelse clubs leggen zak geld klaar'

Union SG gaat ook deze zomer de nodige spelers verliezen. Dat is de logica zelve. De Brusselaars ...

46
46
Taravel speelt open kaart: 2 wissels bij Anderlecht

Na de al even geflatteerde als deugddoende zege tegen AA Gent hoopt RSC Anderlecht de lijn door te ...

194
194
'Zulte Waregem vindt nieuwe T1 bij ... Anderlecht'

Nu het ook mathematisch al zeker is van het behoud staat er voor Zulte Waregem de komende weken nog ...

177
177
Sensatie in Amateur: BV-sprookje en racismerel in slot

De Jupiler Pro League kent dit weekend de derde speeldag in de Play-Offs, in de amateurreeksen is ...

47
47
Liefdesverklaring Leko: dubbele wissel in basiself Club?

Zondagavond is het zover. Dan kruisen titelpretendenten Union SG en Club Brugge voor het eerst in ...

274
274
Hommeles bij Real: dít sneerde Vinicius richting Bellingham

Real Madrid sneuvelde woensdag uit de Champions League en dreigt het seizoen dus met lege handen af ...

180
180
Geschiedenis! Club NXT naar prestigieuze finale Youth League

De U19 van Club Brugge heeft een knap stukje geschiedenis geschreven. Blauw-Zwart plaatste zich als ...

278
278
Anderlecht komt met groot nieuws: sterkhouder blijft

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen KV Mechelen, maar voor de clash in de ...

157
157
Nieuwe mokerslag voor Antwerp: crisis op de Bosuil?

Royal Antwerp FC kent een snertseizoen en de miserie lijkt maar niet te stoppen. Het Laatste Nieuws ...

328
328
Dubbele opsteker Anderlecht, Taravel spreekt over De Cat

RSC Anderlecht kampte met heel wat blessureleed en Nathan De Cat is de laatste in het rijtje. De ...

369
369
Leko bonkt op de borst: “Respect voor Union, maar…”

Komende speeldag staat de topper tussen Union SG en Club Brugge op het programma in de Champions ...

165
165
Real-fans lynchen eigen speler: racisme na Kompany-dreun

Real Madrid werd in de kwartfinale van de Champions League uitgeschakeld tegen het Bayern ...

108
108
KV Mechelen-smaakmaker doet boekje open: “Niet betaald”

KV Mechelen kent dit seizoen een wonderseizoen onder Fred Vanderbiest. Malinwa zit in de Champions ...

253
253
Straffe prestatie Stijnen: "Vooraf had ik hiervoor getekend"

Vrijdagavond volgt de ontknoping van het reguliere seizoen in de Challenger Pro League. Op de ...

57
57
Goudhaantje spreekt duidelijk over vertrek bij Anderlecht

Bij Anderlecht zagen ze de voorbije jaren al heel wat talent uit Neerpede op pijnlijke wijze de deur ...

208
208
Olivier Deschacht onthult: beschaamd na breuk met Annelien

Olivier Deschacht blikt met opvallende eerlijkheid terug op een moeilijke periode na zijn breuk met ...

80
80
Preud'homme illustreert straffe verandering bij Club

Club Brugge heeft in het voorbije decennium een straffe evolutie doorgemaakt. Het haalde in drie van ...

340
340

Meer sportnieuws