Waarom West Ham stapelgek is van Vanaken

door
Waarom West Ham stapelgek is van Vanaken

Na twee jaar radiostilte heeft West Ham United zich opnieuw gemeld bij Club Brugge voor een transfer van Hans Vanaken. In 2020 brachten The Hammers een bod van 15 miljoen euro uit en vandaag zou de Engelse aanbieding om en bij de 10 miljoen euro bedragen. Die vergoeding is uiteraard ontoereikend voor Blauw-Zwart, maar momenteel is West Ham alweer bezig met een verbeterd voorstel voor te bereiden. De reden waarom David Moyes de Rode Duivel wil aantrekken is precies dezelfde zoals twee jaar geleden: zijn groot scorend vermogen.


WAAROM WEST HAM VANAKEN WIL

In de voorbije vijf seizoenen behoorde Hans Vanaken in élke jaargang tot de vijf efficiëntste en doeltreffendste spelers bij Club Brugge. Sterker nog, hij was zelfs meermaals de clubtopschutter van Blauw-Zwart. En dat als centrale middenvelder. Il faut le faire. West Ham is danig gecharmeerd door het profiel van Vanaken, anders zouden ze niet nogmaals komen aankloppen voor hem, want dit seizoen vindt de ploeg van David Moyes wederom erg moeilijk de weg naar het doel. Bovendien verloor West Ham zijn eerste twee competitiewedstrijden van de Premier League.

En daarin konden The Irons geen enkele keer scoren, ondanks bijna 4 expected goals - enkel Manchester City telt er meer. Vorig weekend was het tegen Nottingham Forest weer zo’n wedstrijd waarin David Moyes en zijn staff verwonderd waren waarom de ploeg niet kon scoren. Beslissingen van de VAR, ultieme clearances op de doellijn en schitterende reddingen van Dean Henderson voorkwamen het eerst doelpunt van West Ham in de huidige editie van de Premier League. Na de wedstrijd was David Moyes dan ook erg gefrustreerd.



“We scoorden ook al niet veel in de voorbereiding. We verdienden dit resultaat niet (1-0 verlies, nvdr.), dat is zeker. We creëerden genoeg kansen maar we benutten ze niet”, aldus David Moyes. Het gebrek aan een klinische afwerking is al veel langer een groot probleem in het London Stadium, want net om die reden wilde West Ham in 2020 Hans Vanaken al naar de club halen. Maar dit keer is het probleem serieuzer, gelet op de nul gescoorde doelpunten in twee competitiewedstrijden, ondanks 4 expected goals - na Manchester City het hoogste van de Engelse competitie.

INTERNATIONAAL NIVEAU

En dan komt Hans Vanaken natuurlijk opnieuw in beeld bij West Ham. Twee jaar geleden werd er nog openlijk afgevraagd of de middenvelder wel zou kunnen meedraaien op het niveau van de Premier League, maar ondertussen heeft Vanaken bewezen dat hij zich daar absoluut geen zorgen over hoeft te maken. Na het EK 2020 speelde hij bijvoorbeeld een grote rol bij de Rode Duivels, waar zijn status stevig toegenomen is. In die mate zelfs dat Vanaken er geen doekjes om windt dat het zijn doel is om op het WK een basisspeler te zijn bij de Rode Duivels.



Aad de Mos schat Hans Vanaken zelfs hoger in dan Youri Tielemans, die nochtans geen meeloper is in de Premier League. "Vanaken is natuurlijk beter dan Tielemans”, zei de Nederlander vorig seizoen in een interview met De Zondag. “Ik ben van dag 1 een fan van Vanaken en die jongen wordt nog steeds onderschat. … Laat Vanaken Tielemans maar vervangen bij Leicester City, je zal het verschil wel zien. Vanaken moet zijn bescheidenheid van zich afgooien en een grote transfer maken,” gaf de Mos hem een goede raad mee.

PREMIER LEAGUE

Hans Vanaken paste zich probleemloos aan op het hoge niveau van de Rode Duivels, zijn specifieke techniek, inzicht, infiltratievermogen, kopspel, combinatievermogen, timing, … ’t Is allemaal van een indrukwekkend kaliber. En dat bevestigde Vanaken eerder ook al in het kader van de Champions League onder meer tegen Paris Saint-Germain en RB Leipzig. Bij elke stap in zijn carrière vroeg Vanaken zich of hij zich wel zou kunnen aanpassen en adapteren. Van Lommel naar Sporting Lokeren en daarna richting Club Brugge. Europa League, Champions League, Rode Duivels. Telkens wist Vanaken zich te onderscheiden. Telkens ging het wat sneller, harder, complexer.



Zelf sloot hij een vertrek uit Club Brugge niet uit, maar dan moet alles voor een buitenlands avontuur wel 100% kloppen. Ook verschillende waarnemers van het Belgische voetbal vinden dat Hans Vanaken rijp is voor een buitenlandse transfer. Onur Kaya (KV Mechelen) stelde in Sport/Voetbalmagazine bijvoorbeeld dat Vanaken “zijn plaats heeft bij zestien van de twintig Premier Leagueclubs.” Ook René Vandereycken gaf aan in Het Nieuwsblad dat Vanaken een hoger niveau in het buitenland zou aankunnen. Komt het er straks dan echt van?

LEES OOK: Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Kan Vanaken mee in de Premier League?

Meest recent

DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

111
111
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

31
31
Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

De eerste matchen van 2026 hebben meteen enkele verrassingen opgeleverd in de Premier League. In ...

29
29
'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

208
208
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

317
317
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

272
272
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

381
381
Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

626
626
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

743
743
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

34
34
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

480
480
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

1187
1187
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

758
758
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

444
444
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club Brugge krijgt vorm'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

1102
1102
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

132
132
WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

224
224
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

152
152
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

15
15
Benteke verbaast vriend & vijand met nieuwe bestemming

Net op het moment dat zowel Club Brugge, RSC Anderlecht als KRC Genk misschien wel een nieuwe spits ...

238
238
'Anderlecht casht op De Cat: record Doku aan diggelen?'

Vooraleer op zoek te kunnen gaan naar vers bloed moet RSC Anderlecht eerst de veel te brede kern ...

666
666
DAZN bijt van zich af: donkere wolken boven Pro League

De Belgische profclubs slaakten woensdag een collectieve zucht van opluchting toen de rechtbank DAZN ...

441
441
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

40
40
'Club Brugge breekt record: transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat in januari op zoek naar een kwaliteitsinjectie, maar ook op uitgaand vlak kan het ...

917
917
'Grote kuis in Gent: peperduur viertal richting exit'

Rik De Mil kan gerust nog wat versterking gebruiken, maar een van de goede voornemens bij AA Gent ...

1504
1504

Meer sportnieuws