Waarom West Ham stapelgek is van Vanaken

door
Waarom West Ham stapelgek is van Vanaken

Na twee jaar radiostilte heeft West Ham United zich opnieuw gemeld bij Club Brugge voor een transfer van Hans Vanaken. In 2020 brachten The Hammers een bod van 15 miljoen euro uit en vandaag zou de Engelse aanbieding om en bij de 10 miljoen euro bedragen. Die vergoeding is uiteraard ontoereikend voor Blauw-Zwart, maar momenteel is West Ham alweer bezig met een verbeterd voorstel voor te bereiden. De reden waarom David Moyes de Rode Duivel wil aantrekken is precies dezelfde zoals twee jaar geleden: zijn groot scorend vermogen.


WAAROM WEST HAM VANAKEN WIL

In de voorbije vijf seizoenen behoorde Hans Vanaken in élke jaargang tot de vijf efficiëntste en doeltreffendste spelers bij Club Brugge. Sterker nog, hij was zelfs meermaals de clubtopschutter van Blauw-Zwart. En dat als centrale middenvelder. Il faut le faire. West Ham is danig gecharmeerd door het profiel van Vanaken, anders zouden ze niet nogmaals komen aankloppen voor hem, want dit seizoen vindt de ploeg van David Moyes wederom erg moeilijk de weg naar het doel. Bovendien verloor West Ham zijn eerste twee competitiewedstrijden van de Premier League.

En daarin konden The Irons geen enkele keer scoren, ondanks bijna 4 expected goals - enkel Manchester City telt er meer. Vorig weekend was het tegen Nottingham Forest weer zo’n wedstrijd waarin David Moyes en zijn staff verwonderd waren waarom de ploeg niet kon scoren. Beslissingen van de VAR, ultieme clearances op de doellijn en schitterende reddingen van Dean Henderson voorkwamen het eerst doelpunt van West Ham in de huidige editie van de Premier League. Na de wedstrijd was David Moyes dan ook erg gefrustreerd.



“We scoorden ook al niet veel in de voorbereiding. We verdienden dit resultaat niet (1-0 verlies, nvdr.), dat is zeker. We creëerden genoeg kansen maar we benutten ze niet”, aldus David Moyes. Het gebrek aan een klinische afwerking is al veel langer een groot probleem in het London Stadium, want net om die reden wilde West Ham in 2020 Hans Vanaken al naar de club halen. Maar dit keer is het probleem serieuzer, gelet op de nul gescoorde doelpunten in twee competitiewedstrijden, ondanks 4 expected goals - na Manchester City het hoogste van de Engelse competitie.

INTERNATIONAAL NIVEAU

En dan komt Hans Vanaken natuurlijk opnieuw in beeld bij West Ham. Twee jaar geleden werd er nog openlijk afgevraagd of de middenvelder wel zou kunnen meedraaien op het niveau van de Premier League, maar ondertussen heeft Vanaken bewezen dat hij zich daar absoluut geen zorgen over hoeft te maken. Na het EK 2020 speelde hij bijvoorbeeld een grote rol bij de Rode Duivels, waar zijn status stevig toegenomen is. In die mate zelfs dat Vanaken er geen doekjes om windt dat het zijn doel is om op het WK een basisspeler te zijn bij de Rode Duivels.



Aad de Mos schat Hans Vanaken zelfs hoger in dan Youri Tielemans, die nochtans geen meeloper is in de Premier League. "Vanaken is natuurlijk beter dan Tielemans”, zei de Nederlander vorig seizoen in een interview met De Zondag. “Ik ben van dag 1 een fan van Vanaken en die jongen wordt nog steeds onderschat. … Laat Vanaken Tielemans maar vervangen bij Leicester City, je zal het verschil wel zien. Vanaken moet zijn bescheidenheid van zich afgooien en een grote transfer maken,” gaf de Mos hem een goede raad mee.

PREMIER LEAGUE

Hans Vanaken paste zich probleemloos aan op het hoge niveau van de Rode Duivels, zijn specifieke techniek, inzicht, infiltratievermogen, kopspel, combinatievermogen, timing, … ’t Is allemaal van een indrukwekkend kaliber. En dat bevestigde Vanaken eerder ook al in het kader van de Champions League onder meer tegen Paris Saint-Germain en RB Leipzig. Bij elke stap in zijn carrière vroeg Vanaken zich of hij zich wel zou kunnen aanpassen en adapteren. Van Lommel naar Sporting Lokeren en daarna richting Club Brugge. Europa League, Champions League, Rode Duivels. Telkens wist Vanaken zich te onderscheiden. Telkens ging het wat sneller, harder, complexer.



Zelf sloot hij een vertrek uit Club Brugge niet uit, maar dan moet alles voor een buitenlands avontuur wel 100% kloppen. Ook verschillende waarnemers van het Belgische voetbal vinden dat Hans Vanaken rijp is voor een buitenlandse transfer. Onur Kaya (KV Mechelen) stelde in Sport/Voetbalmagazine bijvoorbeeld dat Vanaken “zijn plaats heeft bij zestien van de twintig Premier Leagueclubs.” Ook René Vandereycken gaf aan in Het Nieuwsblad dat Vanaken een hoger niveau in het buitenland zou aankunnen. Komt het er straks dan echt van?

LEES OOK: Walgelijk incident na Charleroi-Club, Vanaken haalt fors uit

Kan Vanaken mee in de Premier League?

Meest recent

Jubilaris Burgess reageert na bijzondere hoofdrol

Union blijft voorlopig op titelkoers liggen. De landskampioen zag de voorbije weken zijn voorsprong ...

43
43
Genk vreest voor top zes: Smets doet oproep

KRC Genk veroverde vorige week de zesde plaats met een klinkende zege tegen AA Gent, maar kan die ...

131
131
Werd Union bevoordeeld? "Altijd rood voor Burgess"

Union heeft zaterdag een uitstekende zaak gedaan, want met een zege tegen Genk behoudt het dit ...

170
170
Doku zet City op weg naar bekerwinst, Barça dankt Yamal

In het buitenland hebben Manchester City en FC Barcelona een goede zaak gedaan. City bekert verder ...

22
22
Union zet druk op concurrentie, Genk doet dramatische zaak

Union heeft vanavond de druk nog wat opgevoerd richting de concurrentie. De landskampioen pakte ...

58
58
'Club Luik herhaalt succesrecept Bertaccini en Diouf'

De voorbije jaren bleek Club Luik een zeer opvallende kweekvijver van doelpuntenmakers. Met Adriano ...

21
21
Wéér gelijkspel voor Ferrera: "Frustrerend"

Vorige week verraste FCV Dender door Hayk Milkon nog op straat te zetten. Yannick Ferrera kreeg de ...

23
23
Lommel baalt na turbulent slot in CPL, KVK met gouden punt

De promotiestrijd in de Challenger Pro League leek vanavond lange tijd nog wat spannender te worden. ...

60
60
Hollywoodploeg Wrexham grijpt net naast stunt tegen Chelsea

Sinds Hollywoodacteurs Ryan Reynolds en Rob McElhenney in 2020 de club overnamen, beleeft Wrexham ...

19
19
Charleroi mag kruis maken over PO1: Cornelis ziet verklaring

Voor Charleroi lijkt de droom om de Champions' Play-Off te spelen definitief voorbij. Ze konden ...

21
21
David geeft Union hoop met update over blessure

Union liet de voorbije weken enkele steken vallen en zag daardoor concurrenten Club Brugge en STVV ...

31
31
Ongeloof bij Mazzu: "Ik begrijp niet hoe we hier verliezen"

OH Leuven heeft zaterdag nagelaten om een uitstekende zaak te doen in de strijd om het behoud. Het ...

33
33
Opmerkelijke dubbelrol: Proto komt met verklaring

Bij Anderlecht is het dezer dagen behelpen na het ontslag van Besnik Hasi en het vertrek van ...

38
38
Spanning en VAR-chaos: Dender en Charleroi gefrustreerd

Na een zinderende wedstrijd, met heel wat VAR-spektakel, zijn zowel Dender als Charleroi met een ...

42
42
Arteta geeft hint over blessure Trossard

Arsenal rekende zaterdag in de FA Cup wel af met derdeklasser Mansfield Town, maar kwam niet zonder ...

17
17
‘Anderlecht in vieze papieren: Coucke richt ravage aan’

Marc Coucke zegt dat hij zich niet met de sportieve keuzes van Anderlecht bemoeit. Maar door de ...

333
333
Hevige clash: Union ontvangt Genk zonder cruciale pionnen

Met een echte topper sluiten Union en Racing Genk zo meteen het zaterdagvoetbal af in de Jupiler Pro ...

57
57
Anderlecht zit op de blaren: "Ze reageerden niet..."

Bij RSC Anderlecht was het opvallend dat ze in 2026 bij de Futures plots heel wat buitenlandse ...

137
137
Louwagie dropt JPL-bom: moeilijke jaren op komst

Héél veel clubs in België leven ver boven hun stand. Wanbeleid van de bovenste ...

315
315
Ajax zakt door het ijs: Godts en co huiveren na wanprestatie

Bij Ajax lijkt het stilaan weer van kwaad naar erger te gaan. De club uit Amsterdam ging in de ...

32
32
Tessa Wullaert verbluft iedereen met unieke mijlpaal

Ze is al jaren het gezicht van het Belgische vrouwenvoetbal en zaterdagavond zette Tessa Wullaert ...

43
43
Lange verklapt: "Club Brugge polste naar deze wereldtoppers"

Rune Lange speelde verschillende jaren bij Club Brugge. Hij was na zijn carrière ook even ...

355
355
Lierse zet Lisp in lichterlaaie met deugddoende zege

Na een moeizame wedstrijd schijnt de zon weer aan de horizon boven het Lisp. De Pallieters wonnen ...

55
55
Mazzu vloekt stevig: Westerlo klopt op deur van PO1

Gaat Westerlo nog voor een klein voetbalmirakel zorgen? De Kemphanen zijn de laatste weken stevig op ...

66
66
Charleroi broedt op stevige revanche, Dender in acuut gevaar

Dender en Sporting Charleroi staan zo meteen tegenover elkaar in een geladen duel in de Jupiler Pro ...

14
14

Meer sportnieuws