Waarom West Ham stapelgek is van Vanaken

473 stemmen
Waarom West Ham stapelgek is van Vanaken

Na twee jaar radiostilte heeft West Ham United zich opnieuw gemeld bij Club Brugge voor een transfer van Hans Vanaken. In 2020 brachten The Hammers een bod van 15 miljoen euro uit en vandaag zou de Engelse aanbieding om en bij de 10 miljoen euro bedragen. Die vergoeding is uiteraard ontoereikend voor Blauw-Zwart, maar momenteel is West Ham alweer bezig met een verbeterd voorstel voor te bereiden. De reden waarom David Moyes de Rode Duivel wil aantrekken is precies dezelfde zoals twee jaar geleden: zijn groot scorend vermogen.


WAAROM WEST HAM VANAKEN WIL

In de voorbije vijf seizoenen behoorde Hans Vanaken in élke jaargang tot de vijf efficiëntste en doeltreffendste spelers bij Club Brugge. Sterker nog, hij was zelfs meermaals de clubtopschutter van Blauw-Zwart. En dat als centrale middenvelder. Il faut le faire. West Ham is danig gecharmeerd door het profiel van Vanaken, anders zouden ze niet nogmaals komen aankloppen voor hem, want dit seizoen vindt de ploeg van David Moyes wederom erg moeilijk de weg naar het doel. Bovendien verloor West Ham zijn eerste twee competitiewedstrijden van de Premier League.

En daarin konden The Irons geen enkele keer scoren, ondanks bijna 4 expected goals - enkel Manchester City telt er meer. Vorig weekend was het tegen Nottingham Forest weer zo’n wedstrijd waarin David Moyes en zijn staff verwonderd waren waarom de ploeg niet kon scoren. Beslissingen van de VAR, ultieme clearances op de doellijn en schitterende reddingen van Dean Henderson voorkwamen het eerst doelpunt van West Ham in de huidige editie van de Premier League. Na de wedstrijd was David Moyes dan ook erg gefrustreerd.



“We scoorden ook al niet veel in de voorbereiding. We verdienden dit resultaat niet (1-0 verlies, nvdr.), dat is zeker. We creëerden genoeg kansen maar we benutten ze niet”, aldus David Moyes. Het gebrek aan een klinische afwerking is al veel langer een groot probleem in het London Stadium, want net om die reden wilde West Ham in 2020 Hans Vanaken al naar de club halen. Maar dit keer is het probleem serieuzer, gelet op de nul gescoorde doelpunten in twee competitiewedstrijden, ondanks 4 expected goals - na Manchester City het hoogste van de Engelse competitie.

INTERNATIONAAL NIVEAU

En dan komt Hans Vanaken natuurlijk opnieuw in beeld bij West Ham. Twee jaar geleden werd er nog openlijk afgevraagd of de middenvelder wel zou kunnen meedraaien op het niveau van de Premier League, maar ondertussen heeft Vanaken bewezen dat hij zich daar absoluut geen zorgen over hoeft te maken. Na het EK 2020 speelde hij bijvoorbeeld een grote rol bij de Rode Duivels, waar zijn status stevig toegenomen is. In die mate zelfs dat Vanaken er geen doekjes om windt dat het zijn doel is om op het WK een basisspeler te zijn bij de Rode Duivels.



Aad de Mos schat Hans Vanaken zelfs hoger in dan Youri Tielemans, die nochtans geen meeloper is in de Premier League. "Vanaken is natuurlijk beter dan Tielemans”, zei de Nederlander vorig seizoen in een interview met De Zondag. “Ik ben van dag 1 een fan van Vanaken en die jongen wordt nog steeds onderschat. … Laat Vanaken Tielemans maar vervangen bij Leicester City, je zal het verschil wel zien. Vanaken moet zijn bescheidenheid van zich afgooien en een grote transfer maken,” gaf de Mos hem een goede raad mee.

PREMIER LEAGUE

Hans Vanaken paste zich probleemloos aan op het hoge niveau van de Rode Duivels, zijn specifieke techniek, inzicht, infiltratievermogen, kopspel, combinatievermogen, timing, … ’t Is allemaal van een indrukwekkend kaliber. En dat bevestigde Vanaken eerder ook al in het kader van de Champions League onder meer tegen Paris Saint-Germain en RB Leipzig. Bij elke stap in zijn carrière vroeg Vanaken zich of hij zich wel zou kunnen aanpassen en adapteren. Van Lommel naar Sporting Lokeren en daarna richting Club Brugge. Europa League, Champions League, Rode Duivels. Telkens wist Vanaken zich te onderscheiden. Telkens ging het wat sneller, harder, complexer.



Zelf sloot hij een vertrek uit Club Brugge niet uit, maar dan moet alles voor een buitenlands avontuur wel 100% kloppen. Ook verschillende waarnemers van het Belgische voetbal vinden dat Hans Vanaken rijp is voor een buitenlandse transfer. Onur Kaya (KV Mechelen) stelde in Sport/Voetbalmagazine bijvoorbeeld dat Vanaken “zijn plaats heeft bij zestien van de twintig Premier Leagueclubs.” Ook René Vandereycken gaf aan in Het Nieuwsblad dat Vanaken een hoger niveau in het buitenland zou aankunnen. Komt het er straks dan echt van?

LEES OOK: Leko kruist vingers: Club Brugge kondigt versterking aan

Kan Vanaken mee in de Premier League?

Meest recent

Geen Champions League voor Vrancken na nieuwe zeperd

Wouter Vrancken maakte deze zomer een opmerkelijke overstap, want na een boerenjaar verruilde hij ...

134
134
Einde van tijdperk? Neuer geeft grote toekomsthint

Bij Bayern München willen ze in het komende seizoen nog beter doen dan de Duitse dubbel en ...

52
52
'Doorbraak op Mambourg met straf Titraoui-plan'

Charleroi opent binnen een tiental dagen zijn seizoen met een thuiswedstrijd tegen OH Leuven. Het ...

14
14
OHL in lastige papieren: "We moeten spelers verkopen"

OH Leuven neemt dit seizoen een frisse start. De technische staf werd opnieuw grondig vernieuwd, ...

100
100
Hayen doet straffe uitspraak over Club Brugge

Nicky Hayen kreeg deze zomer een verrassende nieuwe uitdaging voorgeschoteld. Ondanks een ...

404
404
'Tweede kandidaat-trainer bij Antwerp bekend'

De tijd dringt stilaan voor Antwerp om een nieuwe trainer te vinden. Binnen minder dan twee weken ...

138
138
'Charleroi nadert op één na duurste transfer ooit'

Charleroi hoopt komend seizoen weer aan te kunnen sluiten bij de subtop na een minder jaar. De ...

25
25
'Fernandez-Pardo ontketent forse transfersoap'

Matias Fernandez-Pardo was deze zomer de verrassing in de WK-selectie van de Rode Duivels. De ...

120
120
'Antwerp nadert nieuwe coach: 2 kandidaten over'

Bij Antwerp lijken ze eindelijk aan hun huiswerk voor deze zomer begonnen te zijn. De club was ...

304
304
'Hoefkens klopt voor transfer aan bij Anderlecht'

Gaat er nog een speler vertrekken bij RSC Anderlecht? Die kans is zeker aanwezig. NAC Breda zou wel ...

230
230
'Reden afhaken Anderlecht bekend: énorme vraagprijs'

De zoektocht naar aanvallende versterking bij RSC Anderlecht verloopt heel moeizaam. Vitor Bruno ...

571
571
Massimo Bruno stopt, versterking voor Lokeren

De mercato komt stilaan op gang. Zo viel er nog wat officieel nieuws te bespeuren. Massimo Bruno ...

38
38
‘Courtois laat Duivels vallen: pijnlijke waarheid komt uit’

Thibaut Courtois wil alleen Rode Duivel blijven als hij de volledige Nations League mag overslaan. ...

892
892
Patro Eisden verrast met transfer oude bekende

Patro Eisden was al zeer actief op de transfermarkt en er komt nog volk bij. Zopas maakte de ...

87
87
Openda verlost van Juventus en heeft nieuwe club beet

Een vreugdekreet. Dat zal er ongetwijfeld zijn geweest bij Loïs Openda toen hij zijn contract ...

47
47
Anderlecht maakt fans bijzonder gelukkig met primeur

De fans van RSC Anderlecht worden stilaan ongeduldig, want tot op heden was het nog maar een rustige ...

261
261
'Antwerp op toerental: publiekslieveling keert terug'

De fans van Antwerp hebben lang op hun honger moeten zitten, maar in de laatste rechte lijn richting ...

706
706
'Club Brugge stunt: gegeerde WK-revelatie geeft jawoord'

Club Brugge hoopt Ivan Leko nog van minstens drie versterkingen te voorzien. Op de verlanglijst van ...

954
954
'Kassa rinkelt in Genk: bliksemvertrek ruwe diamant'

De geruchtenmolen draait stilaan op volle toeren bij KRC Genk, dat niet alleen op het punt staat om ...

619
619
'Leko dumpt trio: miscast Club Brugge weigert transfer'

Terwijl het wemelt van de geruchten rond sterkhouders zoals Nicolo Tresoldi en Joaquin Seys, en ...

1180
1180
'Overmars slaat toe: Antwerp verrast met oude bekende'

Nu de overname door het consortium rond Wouter Vandenhaute eindelijk helemaal rond is, wil Antwerp ...

528
528
'Code rood bij Club Brugge: Tresoldi op weg naar PL'

Als het van Bart Verhaeghe afhangt gaat hij helemaal nergens naartoe, maar na amper ...

649
649
Witte rook in Anderlecht: Sibierski dumpt dure flop

Antoine Sibierski moet RSC Anderlecht weer naar successen zien te loodsen, al torst de nieuwe ...

383
383
'Genk kan cashen: exit El Ouahdi in stroomversnelling'

KRC Genk staat op het punt om te cashen op Konstantinos Karetsas, wiens recordtransfer naar Borussia ...

1060
1060
Telenet onthult voetbalplannen: opvallende rol Ruben Van Gucht

Het WK 2026 behoort inmiddels weer definitief tot het verleden en dus is het weer reikhalzend ...

705
705

Meer sportnieuws