Hoefkens heeft succesformule beet met 'nieuwe' parel

door
Hoefkens heeft succesformule beet met 'nieuwe' parel

Club Brugge zette gisteren de bleke prestaties van de voorbije weken volledig van zich af. Tegen OHL maakte de landskampioen indruk, en leken de spelers (eindelijk) te doen wat Carl Hoefkens van hen verwachtte. Ondanks het vertrek van Charles De Ketelaere maakte de Brugse voorhoede een goede beurt.


Carl Hoefkens probeerde de voorbije weken heel wat zaken uit in het aanvallend compartiment. Tegen OHL verkoos de Club-trainer om Ferran Jutgla te koppelen aan Kamal Sowah. Een unieke combinatie die achteraf een absolute succesformule bleek. Beide aanvallers waren een ware gesel voor de Leuvense defensie, en vooral Kamal Sowah bewees dat hij zijn vorm weer helemaal te pakken heeft.

Onder Philippe Clement werd Kamal Sowah telkens op de flank uitgespeeld. Daar wist de 22-jarige Ghanees nooit te imponeren, waardoor hij in januari zelfs werd uitgeleend aan AZ. Ook in Nederland verging het Sowah amper, en kwam hij nooit verder dan enkele invalbeurten. De kans op een enorm kapitaalsverlies voor Club Brugge leek reëel, tot Hoefkens tijdens het afgelopen weekend met dé oplossing kwam.

Geleerd van Brys

Kamal Sowah kwam het eerst bovendrijven op onze Belgische velden bij OHL. Daar posteerde Marc Brys hem als tweede spits, waar hij wedstrijd na wedstrijd imponeerde. Een succesformule die Carl Hoefkens met plezier overnam, want net tegen OHL liet Sowah zien waarom Club destijds negen miljoen euro neertelde voor de Ghanees. Als Sowah deze vorm weet aan te houden, lijkt de landskampioen er een absolute sterkhouder bij te hebben. De ideale opvolger voor De Ketelaere zou dus zomaar eens in de eigen rangen kunnen te vinden zijn.

LEES OOK: 'Club Brugge krijgt cruciaal nieuws over komst Schjelderup'

Moet Club Brugge vol gaan voor de tandem Sowah-Jutgla?

Meest recent

Sels incasseert mokerslag, extra Belg naar Eredivisie

Het einde van de wintermercato is in zicht en dus worden nog volop deals beklonken. Een aantal van ...

4
4
'Club Brugge krijgt cruciaal nieuws over komst Schjelderup'

Club Brugge wil vlak voor het sluiten van de winterse transfermarkt zijn selectie versterken ...

160
160
Hasi verrast met debutant in basis, Standard zonder Epolo

De ogen van voetbalminnend België zijn zondagmiddag op Luik gericht. Daar nemen met Standard en ...

138
138
Clement onthult: "Welke Club-speler goede coach zou zijn?"

Philippe Clement levert momenteel uitstekend werk af als hoofdcoach van Norwich City. De oud-Rode ...

264
264
TU: 'Last-minute bom bij Club, transfers Trésor en Yaremchuk'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

276
276
Somers krijgt krop in de keel door Cercle-supporters

Thibo Somers maakte de overstap van Cercle Brugge naar Royal Antwerp FC. De 26-jarige middenvelder ...

69
69
Clement in shock: De Vlieger voert heroïsche strijd

Geert De Vlieger beleefde onlangs een hallucinant avontuur. De voormalig doelman en huidige analist ...

56
56
Mourinho kan ogen niet geloven bij actie Courtois

De ongeziene ontknoping tussen Benfica en Real Madrid in de Champions League blijft nazinderen. In ...

62
62
Gerkens haalt ferm uit, Cinel in zak en as bij Cercle

Cercle Brugge vecht ook dit seizoen weer tegen de degradatie. Groen-Zwart dacht met een 8 op 12 de ...

197
197
‘Antwerp en Standard strijden om winterse toptransfer’

De wintermercato is bijna ten einde, maar de Belgische clubs willen nog toeslaan. Zo kijken Royal ...

225
225
‘Arne Engels maakt last-minute knaltransfer’

Arne Engels maakt een straffe opmars mee. De middenvelder koos in 2023 om Club NXT achter zich te ...

108
108
Code rood: ontploffingsgevaar voor Standard-Anderlecht

De klassieker tussen Standard Luik en RSC Anderlecht staat op het programma. De rivalenstrijd heeft ...

332
332
Verschueren laat Anderlecht daveren met duidelijk signaal

Enkele weken geleden werd Michael Verschueren officieel aangesteld als nieuwe voorzitter van RSC ...

510
510
'Transferbommetje Trésor en Stassin: verrassende deals'

Het wordt nog héél druk op deze wintermercato. Zo kunnen er een aantal Belgen nog van ...

72
72
Anderlecht met grote vraag: smaakmaker op de bank?

Nathan De Cat is dit seizoen onmisbaar bij RSC Anderlecht. De jongeling is zeker een groot talent, ...

272
272
Brusselmans fileert TV-show: “De Lamzak!”

Herman Brusselmans slaagde er opnieuw in om iedereen even te laten slikken. De schrijver/columnist ...

114
114
Blunders van Wilmots? "Te weinig voor Jupiler Pro League"

Standard kent alweer een zeer moeilijk seizoen. Ze moeten winnen van RSC Anderlecht om mee te ...

103
103
‘Club Brugge ontploft: Tzolis weg voor hallucinant bedrag’

Club Brugge voelt het bewegen rond Christos Tzolis: plots gaat het niet meer over óf hij ...

1236
1236
Vossen is het kotsbeu: "Is al maanden zo!"

Zulte Waregem verloor met 0-1 van KVC Westerlo. Jelle Vossen mocht nog eens invallen, maar kon het ...

446
446
'Club Brugge beeft: eerste miljoenenbod is binnen'

Bij Club Brugge beloven de laatste dagen van de wintermercato nog zeer bewogen te worden. De ...

369
369
Dé waanzinnige top vijf van RC Genk: “Absolute wereldklasse”

KRC Genk heeft een voortreffelijke jeugdopleiding. De Limburgers lieten al héél wat ...

164
164
Icoon scherp voor Standard en RSCA: "Dan blijf je beter thuis"

Om 13u30 nemen Standard en RSC Anderlecht het in een kolkend Sclessin op tegen elkaar. Een duel vol ...

127
127
Grote gelijk van Club Brugge: ‘gemiste’ transfer beste zet

Club Brugge zit weer op een wolk na de demonstratie tegen Marseille. Die had de club nodig, want het ...

605
605
Steun voor Hasi: hoe Anderlecht héél geduldig is

Bij RSC Anderlecht besloten ze om verder te gaan met Besnik Hasi. Hij moet echter winnen van ...

175
175
Vrancken is scherp na vreemde rode kaart voor STVV

STVV is bezig aan een sensationeel seizoen, maar werd zaterdagavond weer een beetje met de voetjes ...

209
209

Meer sportnieuws