Hoefkens heeft succesformule beet met 'nieuwe' parel

door
Hoefkens heeft succesformule beet met 'nieuwe' parel

Club Brugge zette gisteren de bleke prestaties van de voorbije weken volledig van zich af. Tegen OHL maakte de landskampioen indruk, en leken de spelers (eindelijk) te doen wat Carl Hoefkens van hen verwachtte. Ondanks het vertrek van Charles De Ketelaere maakte de Brugse voorhoede een goede beurt.


Carl Hoefkens probeerde de voorbije weken heel wat zaken uit in het aanvallend compartiment. Tegen OHL verkoos de Club-trainer om Ferran Jutgla te koppelen aan Kamal Sowah. Een unieke combinatie die achteraf een absolute succesformule bleek. Beide aanvallers waren een ware gesel voor de Leuvense defensie, en vooral Kamal Sowah bewees dat hij zijn vorm weer helemaal te pakken heeft.

Onder Philippe Clement werd Kamal Sowah telkens op de flank uitgespeeld. Daar wist de 22-jarige Ghanees nooit te imponeren, waardoor hij in januari zelfs werd uitgeleend aan AZ. Ook in Nederland verging het Sowah amper, en kwam hij nooit verder dan enkele invalbeurten. De kans op een enorm kapitaalsverlies voor Club Brugge leek reëel, tot Hoefkens tijdens het afgelopen weekend met dé oplossing kwam.

Geleerd van Brys

Kamal Sowah kwam het eerst bovendrijven op onze Belgische velden bij OHL. Daar posteerde Marc Brys hem als tweede spits, waar hij wedstrijd na wedstrijd imponeerde. Een succesformule die Carl Hoefkens met plezier overnam, want net tegen OHL liet Sowah zien waarom Club destijds negen miljoen euro neertelde voor de Ghanees. Als Sowah deze vorm weet aan te houden, lijkt de landskampioen er een absolute sterkhouder bij te hebben. De ideale opvolger voor De Ketelaere zou dus zomaar eens in de eigen rangen kunnen te vinden zijn.

LEES OOK: ‘Tresoldi-transfer escaleert: Club praat met twee topclubs’

Moet Club Brugge vol gaan voor de tandem Sowah-Jutgla?

Meest recent

Hayen vloekt: Genk incasseert opdoffer uit ziekenboeg

KRC Genk boekte vrijdag een 1-2 zege op het veld van Antwerp. Geen valse start dus voor de koploper ...

22
22
‘Hazard-deal dreigt Anderlecht te verstikken’

Bij Anderlecht groeit de twijfel rond Thorgan Hazard. Een contractverlenging lijkt logisch, maar ...

41
41
'Antwerp kan cashen: ruwe diamant al richting exit?'

"Er wordt gerekend op uitgaande transfers in de zomermercato. Hierbij verklaart de raad van bestuur ...

31
31
Alarm bij Anderlecht: 'nieuwe TD' meteen onder vuur

Na een lange zoektocht heeft RSC Anderlecht wellicht eindelijk een opvolger voor Olivier Renard te ...

45
45
’De Cat op radar van Spaanse gigant: RSCA in paniek’

Nathan De Cat dreigt Anderlecht stilaan door de vingers te glippen. Terwijl paars-wit nog hoopt op ...

146
146
‘Lukaku kan meteen weg: club ligt al op de loer‘

Romelu Lukaku lijkt in Napels stilaan op weg naar de uitgang. Door het oplopende conflict met Napoli ...

91
91
’Onrust bij Kompany: belangrijk vertrek in de maak’

Bayern München doet het voortreffelijk met Vincent Kompany als trainer. De voormalige coach van ...

36
36
Dolberg-fiasco: Ajax voelt zich bestolen door Anderlecht

Wat een droomtransfer moest worden, dreigt voor Ajax uit te draaien op een dure flop. Kasper Dolberg ...

355
355
‘Verscheurende keuze bij Anderlecht: exit sterkhouder’

Anderlecht staat voor een verscheurende keuze. Een speler wil graag blijven, maar voor paars-wit ...

157
157
‘Tresoldi-transfer escaleert: Club praat met twee topclubs’

Nicolò Tresoldi lijkt stilaan op weg naar een toptransfer. Rond de spits van Club Brugge ...

322
322
Penalty of niet? Zo reageren Mac Allister en STVV

Union liet zaterdagavond geen steek vallen in zijn openingswedstrijd in de Champions' Play-Off. De ...

233
233
STVV bestolen? "Onbegrijpelijk dat de VAR niet checkt"

Union is zaterdag uitstekend aan zijn play-offs begonnen met een zege in de topper tegen STVV. Veel ...

290
290
Stassin de held, Barça profiteert alsnog, blamage Arsenal

Zaterdagavond stonden er nog heel wat wedstrijden op het programma in het buitenland. In de FA Cup ...

74
74
Union begint foutloos aan POs en zet Club onder druk

Leider Union heeft geen steek laten vallen in zijn openingsmatch van de Champions' Play-Off. STVV ...

63
63
'Nieuwe wending in saga tussen Napoli en Lukaku'

De voorbije weken was er heel wat te doen over Romelu Lukaku. Hij moest afhaken voor de stage van de ...

199
199
Record voor Beveren, degradatiestrijd razend spannend

In de Challenger Pro League komt het einde van de reguliere competitie stilaan zeer dichtbij. ...

163
163
Arteta komt met hoopgevend nieuws over Trossard

Tijdens de interlandbreak ontspon zich een zeer opmerkelijk fenomeen: de ene na de andere speler van ...

15
15
Mazzu geeft aan waar OHL de match verloren heeft

OH Leuven wist zich voor de interlandbreak op de slotspeeldag van de reguliere competitie nog op het ...

49
49
Standard spreekt straffe ambitie uit na droomstart

Standard was de voorbije jaren doorgaans het kneusje in Play-Off II, maar dat lijkt dit seizoen ...

123
123
Club Brugge kondigt vertrek van meubelstuk aan

Bij Club Brugge belooft het alweer een drukke transferzomer te gaan worden. Deze week raakte al ...

231
231
Standard kan na 30 matchen eindelijk nog eens winnen in PO2

Het is eindelijk gebeurd: Standard heeft nog eens een wedstrijd in de Europe Play-Off gewonnen. ...

57
57
Verhaeghe pakt uit met megadeal bij Club Brugge

Bart Verhaeghe wil Club Brugge niet alleen kampioen maken, maar ook klaarstomen voor een nieuwe ...

536
536
Van Gucht en Charlotte zorgen voor groot liefdesmysterie

Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy verwachten binnenkort een dochter samen. Een opvallende ...

71
71
'Anderlecht laat zich gelden: recordsom De Cat gevraagd'

Nathan De Cat moet in de komende weken opnieuw een hoofdrol vertolken bij RSC Anderlecht. Maar ...

304
304
PSV mag champagne koud zetten na knotsgekke partij

Voor de interlandbreak liet PSV nog tot twee keer toe de kans liggen om de landstitel veilig te ...

55
55

Meer sportnieuws