Hoefkens heeft succesformule beet met 'nieuwe' parel

door
Hoefkens heeft succesformule beet met 'nieuwe' parel

Club Brugge zette gisteren de bleke prestaties van de voorbije weken volledig van zich af. Tegen OHL maakte de landskampioen indruk, en leken de spelers (eindelijk) te doen wat Carl Hoefkens van hen verwachtte. Ondanks het vertrek van Charles De Ketelaere maakte de Brugse voorhoede een goede beurt.


Carl Hoefkens probeerde de voorbije weken heel wat zaken uit in het aanvallend compartiment. Tegen OHL verkoos de Club-trainer om Ferran Jutgla te koppelen aan Kamal Sowah. Een unieke combinatie die achteraf een absolute succesformule bleek. Beide aanvallers waren een ware gesel voor de Leuvense defensie, en vooral Kamal Sowah bewees dat hij zijn vorm weer helemaal te pakken heeft.

Onder Philippe Clement werd Kamal Sowah telkens op de flank uitgespeeld. Daar wist de 22-jarige Ghanees nooit te imponeren, waardoor hij in januari zelfs werd uitgeleend aan AZ. Ook in Nederland verging het Sowah amper, en kwam hij nooit verder dan enkele invalbeurten. De kans op een enorm kapitaalsverlies voor Club Brugge leek reëel, tot Hoefkens tijdens het afgelopen weekend met dé oplossing kwam.

Geleerd van Brys

Kamal Sowah kwam het eerst bovendrijven op onze Belgische velden bij OHL. Daar posteerde Marc Brys hem als tweede spits, waar hij wedstrijd na wedstrijd imponeerde. Een succesformule die Carl Hoefkens met plezier overnam, want net tegen OHL liet Sowah zien waarom Club destijds negen miljoen euro neertelde voor de Ghanees. Als Sowah deze vorm weet aan te houden, lijkt de landskampioen er een absolute sterkhouder bij te hebben. De ideale opvolger voor De Ketelaere zou dus zomaar eens in de eigen rangen kunnen te vinden zijn.

LEES OOK: Vossen spreekt eerste keer over ontslag Vandenbroeck

Moet Club Brugge vol gaan voor de tandem Sowah-Jutgla?

Meest recent

Taravel laat zich gelden: drie slachtoffers in selectie RSCA

Nu in Letland een oplossing is gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

71
71
Courtois blijft Europa verbazen: straffe woorden L'Equipe

Real Madrid heeft zich dinsdag geplaatst voor de kwartfinales van de Champions League. De 3-0-zege ...

59
59
Selectie Rode Duivels: twéé enorme JPL-verrassingen?

Vrijdag maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van eind deze maand in ...

200
200
'Harde concurrentie: drie Club-producten richting exit'

Dat de jeugdwerking van Club Brugge steeds beter rendeert, bleek dinsdag andermaal. Zo plaatste de ...

219
219
'Transfergevecht Karetsas barst los: bod van 30 miljoen'

KRC Genk staat voor tweede seizoensbepalende duels tegen SC Freiburg en La Louvière. De ...

102
102
‘Anderlecht zet alles op alles: toptransfer op de nummer 10’

Anderlecht maakt werk van extra creativiteit op de nummer 10. Paars-wit volgt een offensieve ...

239
239
Rudi Garcia onder vuur: "Raadsel waarom hij niet speelt"

Vrijdag is het weer zover, dan maakt Rudi Garcia zijn eerste selectie van 2026 bij de Rode Duivels ...

226
226
Africa Cup-bom zorgt voor schokgolf: Senegal in alle staten

Het Afrikaanse voetbal staat sinds dinsdagavond in rep en roer. Twee maanden na de verloren finale ...

143
143
Garcia houdt adem in: eerste verdict Courtois bekend

Vrijdag maakt Rudi Garcia zijn selectie voor het aanstaande oefenkamp van de Rode Duivels bekend. De ...

101
101
Senegal moet Afrika Cup-overwinning afstaan aan Marokko

Terwijl de ogen van voetbalminnend Europa op de achtste finale van de Champions League gericht zijn, ...

100
100
CL uitslagen: Arsenal redt Engelse eer, Courtois valt uit

Na een straffe comeback tegen FK Bodø/Glimt kroonde Sporting CP zich dinsdag tot de ...

78
78
'AA Gent tast in buidel: eerste zomeraanwinst lekt uit'

Tenzij het straks nog misloopt tegen rode lantaarn Dender mag AA Gent zich opmaken voor de ...

239
239
'Verhaeghe haalt gram: nieuwe goudmijn Club Brugge'

Dankzij een klinkende zege tegen Atlético Madrid kwalificeerde Club NXT zich dinsdag voor de ...

470
470
'Anderlecht zoekt TD: vijf kandidaten op shortlist'

Jérémy Taravel mag het seizoen volmaken als T1 van RSC Anderlecht, maar een andere ...

506
506
Champions League: Noors sprookje strandt tegen Debast

De returns van de achtste finales in de Champions League werden dinsdag afgetrapt door Sporting CP ...

73
73
'Penders zet zich schrap: één man bepaalt toekomst'

Het wordt uitkijken naar wat Rudi Garcia deze week zal doen met Mike Penders. Enerzijds spelen de ...

67
67
'Club maakt zich op voor waanzinnig transferoffensief'

Het belooft bij Club Brugge een zeer drukke zomer te gaan worden. Het lijkt erop dat zowat half ...

343
343
PSV krijgt cruciaal nieuws over blessure Fernandez

PSV is dit seizoen weer onbedreigd op weg naar de titel in de Eredivisie. Het zag ook weer enkele ...

26
26
'KV Mechelen verliest sensatie: Engeland lonkt'

KV Mechelen zag in het voorbije halfjaar heel wat ervaren sterkhouders vertrekken, maar wist zich ...

200
200
'Garcia klaar om Bruggeling te dumpen bij Rode Duivels'

Rudi Garcia staat voor een keuze die in Brugge hard kan aankomen. In de strijd om een vast plek ...

305
305
'Anderlecht ziet transferrecord in rook opgaan'

Anderlecht moet nog wachten op zekerheid over de Champions' Play-Off na de nederlaag van vorig ...

374
374
Opvolger Coosemans? 'Anderlecht aast op Duitse doelman'

Bij Anderlecht moeten in de komende maanden nog heel wat hete hangijzers uitgeklaard worden. De ...

162
162
Vanhaezebrouck enthousiast: Rode Duivel voor Mechelen?

De Champions' Play-Off leek de voorbije vijftien jaar wel vervloekt voor KV Mechelen, maar straks ...

85
85
Joos hoopt op eindelijke doorbraak Genk-talent

Voor KRC Genk wordt het een week die de teneur van het hele seizoen kan bepalen. Donderdag kunnen ze ...

220
220
'PSG verbaast iedereen met JPL-transfer'

Paris Saint-Germain wist vorig seizoen eindelijk de Champions League in de wacht te slepen en lijkt ...

120
120

Meer sportnieuws