Hoefkens heeft succesformule beet met 'nieuwe' parel

697 stemmen
Hoefkens heeft succesformule beet met 'nieuwe' parel

Club Brugge zette gisteren de bleke prestaties van de voorbije weken volledig van zich af. Tegen OHL maakte de landskampioen indruk, en leken de spelers (eindelijk) te doen wat Carl Hoefkens van hen verwachtte. Ondanks het vertrek van Charles De Ketelaere maakte de Brugse voorhoede een goede beurt.


Carl Hoefkens probeerde de voorbije weken heel wat zaken uit in het aanvallend compartiment. Tegen OHL verkoos de Club-trainer om Ferran Jutgla te koppelen aan Kamal Sowah. Een unieke combinatie die achteraf een absolute succesformule bleek. Beide aanvallers waren een ware gesel voor de Leuvense defensie, en vooral Kamal Sowah bewees dat hij zijn vorm weer helemaal te pakken heeft.

Onder Philippe Clement werd Kamal Sowah telkens op de flank uitgespeeld. Daar wist de 22-jarige Ghanees nooit te imponeren, waardoor hij in januari zelfs werd uitgeleend aan AZ. Ook in Nederland verging het Sowah amper, en kwam hij nooit verder dan enkele invalbeurten. De kans op een enorm kapitaalsverlies voor Club Brugge leek reëel, tot Hoefkens tijdens het afgelopen weekend met dé oplossing kwam.

Geleerd van Brys

Kamal Sowah kwam het eerst bovendrijven op onze Belgische velden bij OHL. Daar posteerde Marc Brys hem als tweede spits, waar hij wedstrijd na wedstrijd imponeerde. Een succesformule die Carl Hoefkens met plezier overnam, want net tegen OHL liet Sowah zien waarom Club destijds negen miljoen euro neertelde voor de Ghanees. Als Sowah deze vorm weet aan te houden, lijkt de landskampioen er een absolute sterkhouder bij te hebben. De ideale opvolger voor De Ketelaere zou dus zomaar eens in de eigen rangen kunnen te vinden zijn.

LEES OOK: 'FC Porto legt bizar miljoenenbod neer bij OH Leuven'

Moet Club Brugge vol gaan voor de tandem Sowah-Jutgla?

Meest recent

'KRC Genk mikt hoog: pittige vraagprijs voor toptalent'

Bij KRC Genk hebben ze heel wat talent in de ploeg. De Limburgers krijgen dan ook veel telefoontjes ...

98
98
Sporting Hasselt pakt stevig uit met ervaren Belg

Het wordt uitkijken naar het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League, waar met Sporting Hasselt ...

14
14
AA Gent weet waar het aan toe is in Conference League

AA Gent wist afgelopen seizoen op de valreep een Europees ticket te pakken. In de barrages tegen KRC ...

48
48
'Strijd om Engels is los: twee clubs duwen door'

Heel wat Belgen lijken deze zomer voor een toptransfer te staan. Dat geldt bijvoorbeeld ook voor ...

10
10
'Kort maar krachtig: voorbereidingsprogramma Club bekend'

Het WK is nog volop aan de gang, maar voor de meeste Belgische clubs is het stilaan tijd om de ...

115
115
'Doku hakt knoop over toekomst definitief door'

Van Jérémy Doku wordt er op dit WK veel verwacht. De flankaanvaller moet dé ...

34
34
Jutta Leerdam in shock: WK-doelman zorgt voor explosie

Niemand had hem op de radar. Terwijl miljoenen voetbalfans hun ogen richtten op de sterren van ...

22
22
Anderlecht kent tegenstanders in voorbereiding én Europa

Voor Anderlecht wordt het een zeer belangrijke zomer. Niet alleen moet sportief directeur Antoine ...

433
433
Club Brugge davert na transferuitspraak Tresoldi

Club Brugge gaat een zeer bewogen transferzomer tegemoet. Het zag Aleksandar Stankovic al terugkeren ...

354
354
'De Busser heeft droomtransfer beet'

In eigen land kon hij zich nooit helemaal doorzetten, maar in Nederland is de carrière van ...

58
58
Real Madrid blijft gaan en legt volgende ster vast

Real Madrid lijkt na een tegenvallend seizoen van plan om er deze zomer een spetterende mercato van ...

111
111
TRANSFERUURTJE: 'Sensationele transfers van 3 Rode Duivels'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

247
247
‘Club grijpt mis: Belgische optie bereikt akkoord’

Club Brugge is naarstig op zoek naar een nieuwe doelman na het pensioen van Simon Mignolet en het ...

131
131
Vanaken basis op WK? Garcia kiest voor ‘ontdekking’

De Rode Duivels konden vooralsnog niet overtuigen op het WK. In de openingsmatch tegen Egypte werd ...

258
258
'Fernandez-Pardo plots op zucht van absolute knaltransfer’

Matias Fernandez-Pardo kende een sterk seizoen bij Lille en de KBVB wist op de valreep nog een ...

138
138
AA Gent pakt uit met komst nieuwe spits

AA Gent zit zeker niet stil op de transfermarkt. Ze maakten onder meer de transfer van Christian ...

176
176
Martinez verklaart waarom Ronaldo altijd start

Portugal opent zijn WK met een leuk duel tegen Congo. Bondscoach Roberto Martinez, die Portugal gaat ...

106
106
'Westerlo wil uitpakken met Jupiler Pro League-transfer'

Bij KVC Westerlo gaan ze een heel drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen gaan heel wat miljoenen ...

68
68
'FC Porto legt bizar miljoenenbod neer bij OH Leuven'

Bij OH Leuven zouden ze de komende dagen en weken wel eens twee uitgaande transfers kunnen afronden. ...

75
75
'KV Mechelen strikt topper met 'man van 10 miljoen euro''

KV Mechelen is op zoek naar versterking en er duikt vanuit Zuid-Amerika plots een heel straf gerucht ...

540
540
Kritische Joos krijgt koekje van eigen deeg in Nederland

Filip Joos was onlangs zeer scherp voor Ronald Koeman omdat die Memphis Depay liet invallen tegen ...

251
251
Woensdag Europese loting: Anderlecht vreest zware dobber

De eerste speelronde van de WK-groepsfase zit er nog niet eens op, of het seizoen in het clubvoetbal ...

320
320
Voorkeursbehandeling Messi? "Dit is 100% een rode kaart"

Lionel Messi is grandioos begonnen aan zijn WK 2026. Met een weergaloze hattrick leidde hij ...

319
319
Moeizame zege Oostenrijk: VAR bezorgt Arnautovic rollercoaster

Oostenrijk is met een overwinning begonnen aan zijn wereldkampioenschap, het had echter veel meer ...

82
82
Transferorkaan Anderlecht: 'zeven exits, vier tópaanwinsten'

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, beginnen de ploegen uit de Jupiler Pro ...

1086
1086

Meer sportnieuws