Hoefkens heeft succesformule beet met 'nieuwe' parel

door
Hoefkens heeft succesformule beet met 'nieuwe' parel

Club Brugge zette gisteren de bleke prestaties van de voorbije weken volledig van zich af. Tegen OHL maakte de landskampioen indruk, en leken de spelers (eindelijk) te doen wat Carl Hoefkens van hen verwachtte. Ondanks het vertrek van Charles De Ketelaere maakte de Brugse voorhoede een goede beurt.


Carl Hoefkens probeerde de voorbije weken heel wat zaken uit in het aanvallend compartiment. Tegen OHL verkoos de Club-trainer om Ferran Jutgla te koppelen aan Kamal Sowah. Een unieke combinatie die achteraf een absolute succesformule bleek. Beide aanvallers waren een ware gesel voor de Leuvense defensie, en vooral Kamal Sowah bewees dat hij zijn vorm weer helemaal te pakken heeft.

Onder Philippe Clement werd Kamal Sowah telkens op de flank uitgespeeld. Daar wist de 22-jarige Ghanees nooit te imponeren, waardoor hij in januari zelfs werd uitgeleend aan AZ. Ook in Nederland verging het Sowah amper, en kwam hij nooit verder dan enkele invalbeurten. De kans op een enorm kapitaalsverlies voor Club Brugge leek reëel, tot Hoefkens tijdens het afgelopen weekend met dé oplossing kwam.

Geleerd van Brys

Kamal Sowah kwam het eerst bovendrijven op onze Belgische velden bij OHL. Daar posteerde Marc Brys hem als tweede spits, waar hij wedstrijd na wedstrijd imponeerde. Een succesformule die Carl Hoefkens met plezier overnam, want net tegen OHL liet Sowah zien waarom Club destijds negen miljoen euro neertelde voor de Ghanees. Als Sowah deze vorm weet aan te houden, lijkt de landskampioen er een absolute sterkhouder bij te hebben. De ideale opvolger voor De Ketelaere zou dus zomaar eens in de eigen rangen kunnen te vinden zijn.

LEES OOK: OH Leuven stuurt floptransfer naar de Eredivisie

Moet Club Brugge vol gaan voor de tandem Sowah-Jutgla?

Meest recent

Gheysens in vieze papieren: Antwerp in de etalage?

Van het voorspelde winteroffensief kwam weinig in huis bij Antwerp, waar Paul Gheysens nochtans ...

2
2
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

364
364
Club NXT verovert Europa: nieuwe stunt in Youth League

Terwijl het eerste efltal van Club Brugge wist door te stoten naar de play-offs van de Champions ...

95
95
'Hasi out, Fink in: schaduwlijst Anderlecht lekt uit'

RSC Anderlecht nam zondag afscheid van Besnik Hasi, en dus moet de recordkampioen nog maar eens op ...

299
299
KRC Genk verrast vriend en vijand met nieuwe spits

Op de slotdag van de wintermercato haalde KRC Genk met Emile Doucouré nog een beloftevolle ...

277
277
Schokkend: Sporza-journaliste gooit vuile VRT-was buiten

Sporza. Voor velen klinkt het als een keurmerk. Degelijk. Betrouwbaar. Onaantastbaar bijna. In ...

132
132
Vermant in de lappenmand: kopzorgen bij Club Brugge

Club Brugge verloor zondag de topper tegen Union. Ivan Leko maakte geen al te beste beurt in het ...

338
338
'Anderlecht zoekt trainer: plottwist van formaat?'

Na een drukke Deadline Day kan de rust nog niet meteen weerkeren bij RSC Anderlecht, dat na het ...

517
517
Club-bestuur in vuurlinie: groot risico wintermercato

Club Brugge bleef relatief rustig op de wintermercato. Ondanks enkele vertrekkers en de belofte om ...

449
449
Standard incasseert uppercut na euforie Anderlecht

Standard kon afgelopen speeldag vieren na de knappe zege tegen rivaal RSC Anderlecht, maar de ...

101
101
Oorlog Vermeeren in Marseille: De Zerbi reageert

Het gaat er stevig aan toe in Marseille. Arthur Vermeeren werd de afgelopen weken telkens op de bank ...

184
184
Anderlecht-bestuur afgemaakt: “Hasi niet enige probleem"

RSC Anderlecht heeft besloten om Besnik Hasi te ontslaan. Paars-Wit greep in na de zure nederlaag ...

281
281
Halve finales Croky Cup: waar en wanneer op TV te bekijken?

De halve finales van de Croky Cup staan voor de deur. Sporting Charleroi neemt het op tegen Union SG ...

294
294
‘Vreemde keuzes Club Brugge: veel werk op de plank’

Club Brugge beloofde versterkingen, maar uiteindelijk bleef het bij één: Felix ...

435
435
STVV leeft meer dan ooit: zelfs tot in Japan succes

Sint-Truiden VV beleeft een topseizoen. Wouter Vrancken heeft de orde goed op zaken bij STVV en de ...

82
82
Alarm bij KRC Genk: Hayen krijgt stevige waarschuwing

KRC Genk won afgelopen speeldag van Dender, maar het was zonder glans tegen de rode lantaarn van de ...

419
419
Opvolger van Hasi: twee Anderlecht-opties afgeschoten

Na het ontslag van Besnik Hasi bij Anderlecht is de geruchtenmolen op hol geslagen. De ene naam na ...

427
427
Enorme tegenslag STVV: “Ref zat van begin tot einde fout”

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League, maar de ...

110
110
Foket slaat ferm op tafel: weer kans bij Anderlecht?

Thomas Foket is volledig naar de achtergrond verdwenen bij RSC Anderlecht. De vleugelverdediger is ...

691
691
TRANSFERUURTJE: ‘Vuurwerk bij Anderlecht, Club en Genk vrezen’

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

416
416
‘Anderlecht spartelt, Euvrard vindt succesformule Standard'

Standard Luik won afgelopen speeldag van grote rivaal RSC Anderlecht. De Rouches kunnen zo weer naar ...

194
194
Vreemde tendens JPL-wintermercato: onheil op komst?

De wintermercato zit er op voor de Belgische clubs. In sommige landen is de transfermarkt nog open, ...

343
343
Anderlecht krijgt gouden raad: “Preud’homme en Van Gaal”

RSC Anderlecht is naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Besnik Hasi werd ontslagen en ...

561
561
KRC Genk investeert in veelzijdig supertalent (15)

KRC Genk staat bekend om een sterke jeugdopleiding en de Limburgers zijn dan ook van plan om verder ...

226
226
Anderlecht maakt last minute-wintertransfer bekend

RSC Anderlecht was op de slotdag van de wintermercato nog erg actief. Een dag later heeft Paars-Wit ...

276
276

Meer sportnieuws