'Twee Barca-iconen kiezen voor Amerikaans avontuur'

204 stemmen
'Twee Barca-iconen kiezen voor Amerikaans avontuur'

FC Barcelona trapte afgelopen zaterdag het Spaanse voetbalseizoen op gang. De Catalanen namen het op tegen het bescheiden Rayo Vallecano. Ondanks een fiks overwicht, slaagde de ploeg van Xavi er niet in om een eerste driepunter te pakken. Het eindresultaat was dan ook een pover gelijkspel zonder doelpunten.


Het is duidelijk dat men bij FC Barcelona aan een nieuw tijdperk is begonnen. Topspelers als Raphinha, Koundé en Lewandowski kwamen de Blaugrana versterken tijdens de afgelopen zomermercato. Daarnaast worden er nog enkele sterspelers als Azpilicueta, Marcos Alonso en Bernardo Silva in verband gebracht met de Catalaanse topclub. Om die reden moet de club stevig bezuinigen als het aan het salarisplafond wil voldoen die de Spaanse La Liga opstelde.

Op dit moment onderhandelt de club dan ook met Gerard Piqué en Sergio Busquets, en vraagt het aan beide clubiconen om een deel van hun salaris in te leveren. Ondanks het feit dat die onderhandelingen goed verlopen, zouden beide spelers toch een opvallende toekomstbeslissing genomen hebben. Zo zouden ze allebei kiezen voor een avontuur in de Amerikaanse MLS.

Inter Miami

Volgens Fichajes zouden zowel Sergio Busquets als Gerard Piqué reeds besloten hebben om op het einde van het seizoen 2022-2023 te verkassen richting Inter Miami. De 34-jarige Busquets zou dan transfervrij zijn, en gratis kunnen beschikken. Piqué heeft daarentegen nog een lopend contract tot medio 2024. Zijn entourage zou dan weer zoeken naar een oplossing waarbij zijn contract op het einde van dit seizoen via onderling overleg wordt verbroken.

LEES OOK: Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Goede keuze van Busquets en Piqué?

Meest recent

Garcia grijpt in: 'zware WK-optater voor Hans Vanaken'

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran tijdens hun tweede wedstrijd op het WK 2026. ...

0
0
'Anderlecht en Schalke 04 voeren pittige onderhandelingen'

Bij RSC Anderlecht begint er duidelijk beweging in de transfers te komen en weldra komt er ook een ...

102
102
'Anderlecht houdt adem in: De Cat-doorbraak in zicht'

Bij RSC Anderlecht staan dit weekend de medische en fysieke proeven op het programma, vanaf volgende ...

80
80
Mechele eruit voor Debast? "In België geen betere verdedigers"

Volgens de laatste berichten uit de VS verloopt de revalidatie van Zeno Debast voorspoedig. En dus ...

133
133
Anderlecht aast op straffe deal met man van 10 miljoen

Anderlecht lijkt een grote slag geslaan te hebben op de transfermarkt. Paars-wit is ver gegaan voor ...

178
178
Saibari bezorgt Marokko droomstart, Brazilië soort er drie

Brazilië heeft vrijdagnacht zoals verwacht de maat genomen van Haïti en haalde het met ...

29
29
Wat een afgang! Turkije sneuvelt op WK ondanks bizar rood

Voor Turkije zit het wereldkampioenschap er na amper twee wedstrijden op. De Turken verloren ...

175
175
Belgische globetrotter houdt plots halt in Eredivisie

Belgische spelers, trainers en specialisten zijn al jaren steeds populairder geworden in het ...

22
22
'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

203
203
VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

29
29
La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

La Louvière heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Belgische eersteklasser ging ...

28
28
SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

72
72
‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

119
119
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

182
182
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

829
829
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

163
163
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

228
228
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

203
203
Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Kevin De Bruyne blijft bij de Rode Duivels de grote naam, maar na de 1-1 tegen Egypte is de ...

193
193
Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Club Brugge kende een rotseizoen met Club NXT. Ze eindigden troosteloos laatste in de Challenger Pro ...

293
293
Courtois blikt vooruit: stevige waarschuwing voor Duivels

België neemt het zondag op tegen Iran, een partij die ze moeten winnen. De Rode Duivels kunnen ...

52
52
'Vergeten ex-Genkie' wil zich snel tonen bij VS op WK

De Verenigde Staten lieten en zeer goede indruk achter tegen Paraguay. Ze wonnen met 4-1. Bij de VS ...

54
54
Garcia bibbert: loodzwaar parcours voor Rode Duivels?

In hun WK-opener tegen Egypte bleven de Rode Duivels steken op een teleurstellend gelijkspel, en dus ...

200
200
'Fredberg shopt bij Anderlecht: dubbelslag op til'

Om de sportieve lijn uit te stippelen legt RSC Anderlecht zijn eieren voortaan in het mandje van ...

553
553
Vanzeir in, Gerkens out: Gent & Cercle hakken knopen door

De grote kuis lijkt begonnen bij AA Gent, dat intussen al afscheid nam van Samuel Kotto en Daisuke ...

276
276

Meer sportnieuws