'Gent vindt oplossing voor verguisde Botaka'

door
'Gent vindt oplossing voor verguisde Botaka'

Met het oog op de Europese confrontatie tegen Omonoia Nicosia heeft KAA Gent er een uitstekende generale repetitie opzitten. De Buffalo's namen afgelopen vrijdag op een knappe manier de maat van KV Oostende. Terwijl nieuwkomer Hyun-Seok indruk maakte, wordt er ook gewerkt aan het afscheid van enkele overbodige spelers. 


Eén van die overbodige spelers is Jordan Botaka. De inmiddels 29-jarige flankspeler streek in 2019 nog neer in de Ghelamco Arena, maar wist het daar nooit te schoppen tot basispion. Een uitleenbeurt aan Fortuna Sittard bracht evenmin soelaas, waardoor Botaka al enige tijd vertoefde in Gentse B-kern. Na een lange zoektocht van zijn entourage heeft de Congolees nu eindelijk een nieuwe club beet. 

Volgens Sports Walla zal Jordan Botaka dit seizoen uitkomen voor Hapoel Jerusalem. De Israëlische eersteklasser zou de Congolees voor één seizoen huren van KAA Gent. De Buffalo's blijven echter wel een groot deel van het salaris van Botaka op zich nemen. De 24-voudig Congolees international zou namelijk één van de grootverdieners zijn bij Oost-Vlaamse club. Bijzonder opvallend gezien de kansen en het verleden van Botaka. 

Clubhopper pur sang

Jordan Botaka heeft op zijn 29ste al bijzonder veel watertjes doorzwommen. Club Brugge pikte de Nederlander in 2010 al op bijzonder jonge leeftijd op bij Sporting Lokeren. Aanvankelijk werd Botaka een grote toekomst voorspeld, maar de dribbelvaardige flankspeler maakte de enorme verwachtingen nooit waar. Na omzwervingen bij Belenenses, Excelsior, Leeds, Charlton, STVV, Charleroi, Fortuna Sittard en KAA Gent zit de Nederlander inmiddels al aan zijn negende club als profspeler. 

LEES OOK: ‘Leko grijpt genadeloos in: Club-smaakmaker afgedankt?'

Werd het talent van Botaka steeds overschat?

Meest recent

Ex-smaakmaker wil terug naar Union SG: "Waarom niet?"

Bij Union SG verkochten ze de afgelopen jaren héél veel spelers voor tientallen ...

11
11
Club Brugge-bestuur verdedigt ontslag Hayen: "Het was op"

Het tweede tijdperk van Ivan Leko als hoofdcoach van Club Brugge is officieel begonnen. Dinsdag ...

39
39
'Baro loopt blauwtje: AA Gent mag 2 coaches schrappen'

 Terwijl ex-coach Ivan Leko voor het eerst de pers te woord stond als trainer van Club Brugge ...

265
265
Leko speelt open kaart over verhuis van Gent naar Club

Na een hectische dag stond Ivan Leko dinsdag voor het eerst opnieuw op het oefenveld bij Club ...

189
189
Vanaken doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge dropte maandag een bom van formaat door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko. Diens ...

566
566
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 18 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Via de officiële ...

82
82
'AA Gent vindt opvolger Leko: topkandidaat al bekend'

Als een donderslag bij heldere hemel nam KAA Gent maandag afscheid van Ivan Leko, die door Club ...

511
511
Vuurwerk bij Club Brugge: solo slim van Verhaeghe?

Ivan Leko leidde zopas zijn eerste training als hoofdcoach van Club Brugge, straks verschaft hij ...

397
397
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

123
123
‘Leko grijpt genadeloos in: Club-smaakmaker afgedankt?'

Nicky Hayen out, Ivan Leko in. Club Brugge verraste vriend en vijand door de Kroaat weg te plukken ...

831
831
Ferme opsteker Lukaku: Rode Duivel roept boodschap

Romelu Lukaku ligt al maanden in de lappenmand, maar de Rode Duivel kan bijna zijn comeback vieren. ...

38
38
‘Grote kuis Anderlecht: 10 (!) transferdossiers Renard’

De wintermercato staat voor de deur en RSC Anderlecht is van plan om de selectie flink te ...

343
343
‘Leko slikt direct dubbele opdoffer, uitsluitsel Mignolet’

Ivan Leko heeft zijn eerste training bij Club Brugge afgewerkt. De Kroatische oefenmeester werd ...

788
788
‘Antwerp gaat los: Gheysens reserveert monstersom’

Royal Antwerp FC is een nieuw verhaal aan het schrijven onder T1 Joseph Oosting en het ziet er ...

783
783
‘Anderlecht slaat grote slag: Europese clubs afgetroefd’

RSC Anderlecht is al druk bezig met de komende wintertransferperiode. Olivier Renard hoopt de ...

309
309
‘Club Brugge hakt transferknopen door: Leko drukt stempel'

Club Brugge is na het ontslag van Nicky Hayen en de aanstelling van Ivan Leko volop bezig met de ...

497
497
‘Bliksemovername Belgische club: rijke Qatari breiden uit’

De Belgische clubs reiken vaker de hand uit naar buitenlandse overnemers of investeerders. Om ...

205
205
‘Crisisvergadering KAA Gent: Baro KO geslagen na naïviteit’

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge stuurde ...

361
361
Bewogen dag bij Club Brugge: Tzolis steunt Hayen

Club Brugge koos ervoor om Nicky Hayen de laan uit te sturen en Ivan Leko over te nemen van KAA ...

828
828
Haalt Anderlecht talent terug? ‘Zware onderhandelingen’

RSC Anderlecht is al naarstig bezig met de komende wintertransferperiode. Het Nieuwsblad gaf de ...

544
544
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht dumpen, verrassing Benteke’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

565
565
Meteen grote rel in WK-groep Duivels: protest aangetekend

De Rode Duivels kennen hun tegenstanders in de groepsfase van het WK 2026 in de Verenigde Staten, ...

221
221
‘Échte reden vertrek Leko bekend: KAA Gent-clash onthuld’

Ivan Leko is de nieuwe hoofdtrainer van Club Brugge. De Kroaat werd weggeplukt bij KAA Gent na het ...

921
921
Opvallende knaltransfer Union: datasysteem slaat weer toe

Union SG heeft een duidelijk transferbeleid. De Brusselse club maakt gebruik van een datasysteem en ...

137
137
Club Brugge berooft KAA Gent: Leko draait mes in wonde

Club Brugge heeft Nicky Hayen ontslagen en Ivan Leko weggeplukt bij KAA Gent. Er sijpelen meer en ...

610
610

Meer sportnieuws