"Geen WK met België? Zou er niet kapot van zijn"

285 stemmen

Roberto Martinez gaat de komende maanden de nodige knopen moeten doorhakken. Wie gaat mee naar het WK en wie blijft thuis? Sebastiaan Bornauw laat er zijn slaap niet voor.


Bornauw mocht al enkele keren opdraven bij de Rode Duivels, maar echt overtuigen deed hij niet. De international mag echter wel hopen, want Dedryck Boyata moet weg bij Hertha BSC, Jason Denayer heeft nog steeds geen club en Jan Vertonghen komt niet van de bank af bij Benfica. Bornauw denkt nog niet aan het WK.

WITSEL?

"Het WK blijft een doel, maar ik zal er niet kapot van zijn als ik er niet bij ben. Ik ben realistisch. Het is inderdaad na dat WK dat onze generatie het zal moeten doen. Sommigen zullen de groep verlaten waardoor er posities moeten ingevuld worden. Het is aan mij om dan klaar te staan, want vroeg of laat zal bijna heel de huidige generatie weg zijn. We zullen moeten aanvaarden dat de beste generatie in de geschiedenis van het Belgisch voetbal stilaan de bladzijde omslaat”, zegt hij in Sport/Voetbalmagazine.

Voorlopig lijken spelers als Toby Alderweireld, Jan Vertonghen (ook al speelt hij nog amper), Athur Theate en Leander Dendoncker zekerheden te zijn en ook Timothy Castagne werd er al uitgetest. Daarnaast heeft Martinez met Axel Witsel een extra optie in de defensie, want de 33-jarige international wordt door Diego Simeone voluit getest als centrale verdediger. Bij Atlético Madrid speelt hij als een centrale pion in de driemansdefensie. Misschien ook een oplossing voor de nationale ploeg?

LEES OOK: Dit gelooft niemand: zo worden Rode Duivels toch nog eerste

Zal Bornauw meegaan naar het WK?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haakt af, domper voor Tzolis'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

49
49
Vandenbempt verwoest Garcia: één Duivel de grote pineut

De Rode Duivels zitten in de hoek waar de klappen vallen. Na een sterke voorbereiding werd er veel ...

91
91
Vanaken-oorlog barst: “De Bruyne moet naar Garcia stappen”

Het is hommeles bij de Rode Duivels. Met een twee op zes in de poulefase lijkt groepswinst ...

164
164
Rode Duivels afgemaakt: Pijnlijke foto zet internet in brand

De Rode Duivels kennen voorlopig een desastreus WK. In één van de zwakste WK-poules ...

119
119
Drastische ingreep bij Duivels: "Geen weg meer terug"

Twee wedstrijden gespeeld. Amper twee puntjes gepakt. Enkel gescoord via een owngoal. De balans op ...

229
229
Rode Duivel slaat mea culpa: "Doe het niet met opzet"

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede WK-wedstrijd niet kunnen winnen. Tegen Iran bleven ze ...

101
101
Geduld raakt op: reden voor uitblijven Anderlecht-trainer

Bij RSC Anderlecht zit de zomerbreak er alweer op. Maandag begint de Belgische recordkampioen met ...

389
389
L'Equipe buist vijf (!) Rode Duivels: risée krijgt 2 op 10

Wat een referentiematch had moeten worden, is uitgedraaid op een nieuwe deceptie voor de Rode ...

458
458
Grote zorgen om povere De Bruyne: "Harde conclusie is ..."

Ondanks een moeizaam seizoen bij SSC Napoli, waren de verwachting voor het WK hooggespannen rond ...

313
313
Vanaken-debat barst al tijdens rust los: "Hij moet erin man!"

Hans Vanaken heeft op het wereldkampioenschap andermaal vrede moeten nemen met een invalbeurt. Ook ...

542
542
Nederland plots in zevende hemel: "Kunnen WK winnen"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

126
126
Carragher trekt messcherpe conclusie na blamage Duivels

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

241
241
Sleutelduel met Nieuw-Zeeland: Courtois doet voorspelling

Thibaut Courtois is duidelijk op de afspraak tijdens het WK 2026. Jammer genoeg zijn een groot deel ...

335
335
'WK-smaakmaker zorgt voor duurste zomertransfer van 2026'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

116
116
Unanieme 4 op 10: kranten pakken zwakke schakel Duivels aan

Na twee speeldagen op het WK 2026, is groepswinst bijzonder ver weg voor de Rode Duivels. ...

448
448
Zlatan maakt Duivels belachelijk, Keane haalt zwaar uit

De Rode Duivels staan na twee wedstrijden al met de rug tegen de muur op het WK 2026. Na de ...

394
394
Dit gelooft niemand: zo worden Rode Duivels toch nog eerste

De Rode Duivels staan plots met de rug tegen de muur in groep G. Na twee gelijke spelen zijn ze nog ...

468
468
Garcia aangeschoten wild: analisten kei-hard voor bondscoach

Met 2 op 6 in op papier één van de makkelijkste poules, zijn de Rode Duivels niet ...

838
838
Egypte vergroot Duivelse kater, Kaapverdië blijft stunten

Op het WK 2026 is groepswinst verder weg dan ooit voor de Rode Duivels. Na hun eigen slipper tegen ...

197
197
Nog geen paniek bij Garcia: "Dat is nu het belangrijkste"

De verwachtingen waren hoog bij de Rode Duivels voor het WK, want de voorbereiding was overtuigend ...

197
197
Buitenlandse media verschroeiend voor 'tandeloos' België

Ook tegen Iran wou het weer niet lukken voor de Rode Duivels. Net als tegen Egypte bleven ze weer ...

387
387
Punten van VN: zondebok krijgt woede van ploegmaats op de hals

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede wedstrijd op het WK 2026 geen goede beurt gemaakt. In Los ...

1874
1874
Lukaku legt de vinger op de wonde bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zondagavond ook hun tweede wedstrijd op het WK niet kunnen winnen. Na het ...

178
178
Wat een ontgoocheling: Duivels raken ook niet voorbij Iran

Het WK van de Rode Duivels dreigt een grote ontgoocheling te worden. De verwachting was dat ze ...

178
178
'STVV grijpt naast nieuwe Yamamoto'

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, maar betaalt daar deze zomer ook de prijs voor. ...

204
204

Meer sportnieuws