"Geen WK met België? Zou er niet kapot van zijn"

285 stemmen

Roberto Martinez gaat de komende maanden de nodige knopen moeten doorhakken. Wie gaat mee naar het WK en wie blijft thuis? Sebastiaan Bornauw laat er zijn slaap niet voor.


Bornauw mocht al enkele keren opdraven bij de Rode Duivels, maar echt overtuigen deed hij niet. De international mag echter wel hopen, want Dedryck Boyata moet weg bij Hertha BSC, Jason Denayer heeft nog steeds geen club en Jan Vertonghen komt niet van de bank af bij Benfica. Bornauw denkt nog niet aan het WK.

WITSEL?

"Het WK blijft een doel, maar ik zal er niet kapot van zijn als ik er niet bij ben. Ik ben realistisch. Het is inderdaad na dat WK dat onze generatie het zal moeten doen. Sommigen zullen de groep verlaten waardoor er posities moeten ingevuld worden. Het is aan mij om dan klaar te staan, want vroeg of laat zal bijna heel de huidige generatie weg zijn. We zullen moeten aanvaarden dat de beste generatie in de geschiedenis van het Belgisch voetbal stilaan de bladzijde omslaat”, zegt hij in Sport/Voetbalmagazine.

Voorlopig lijken spelers als Toby Alderweireld, Jan Vertonghen (ook al speelt hij nog amper), Athur Theate en Leander Dendoncker zekerheden te zijn en ook Timothy Castagne werd er al uitgetest. Daarnaast heeft Martinez met Axel Witsel een extra optie in de defensie, want de 33-jarige international wordt door Diego Simeone voluit getest als centrale verdediger. Bij Atlético Madrid speelt hij als een centrale pion in de driemansdefensie. Misschien ook een oplossing voor de nationale ploeg?

LEES OOK: Garcia-favoriet verknalt het: niemand zag deze bom aankomen

Zal Bornauw meegaan naar het WK?

Meest recent

Vanaken basis op WK? Garcia kiest voor ‘ontdekking’

De Rode Duivels konden vooralsnog niet overtuigen op het WK. In de openingsmatch tegen Egypte werd ...

2
2
'Fernandez-Pardo plots op zucht van absolute knaltransfer’

Matias Fernandez-Pardo kende een sterk seizoen bij Lille en de KBVB wist op de valreep nog een ...

18
18
AA Gent pakt uit met komst nieuwe spits

AA Gent zit zeker niet stil op de transfermarkt. Ze maakten onder meer de transfer van Christian ...

68
68
Martinez verklaart waarom Ronaldo altijd start

Portugal opent zijn WK met een leuk duel tegen Congo. Bondscoach Roberto Martinez, die Portugal gaat ...

53
53
'Westerlo wil uitpakken met Jupiler Pro League-transfer'

Bij KVC Westerlo gaan ze een heel drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen gaan heel wat miljoenen ...

35
35
'FC Porto legt bizar miljoenenbod neer bij OH Leuven'

Bij OH Leuven zouden ze de komende dagen en weken wel eens twee uitgaande transfers kunnen afronden. ...

52
52
'KV Mechelen strikt topper met 'man van 10 miljoen euro''

KV Mechelen is op zoek naar versterking en er duikt vanuit Zuid-Amerika plots een heel straf gerucht ...

256
256
Kritische Joos krijgt koekje van eigen deeg in Nederland

Filip Joos was onlangs zeer scherp voor Ronald Koeman omdat die Memphis Depay liet invallen tegen ...

156
156
Woensdag Europese loting: Anderlecht vreest zware dobber

De eerste speelronde van de WK-groepsfase zit er nog niet eens op, of het seizoen in het clubvoetbal ...

233
233
Voorkeursbehandeling Messi? "Dit is 100% een rode kaart"

Lionel Messi is grandioos begonnen aan zijn WK 2026. Met een weergaloze hattrick leidde hij ...

246
246
Moeizame zege Oostenrijk: VAR bezorgt Arnautovic rollercoaster

Oostenrijk is met een overwinning begonnen aan zijn wereldkampioenschap, het had echter veel meer ...

74
74
Transferorkaan Anderlecht: 'zeven exits, vier tópaanwinsten'

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, beginnen de ploegen uit de Jupiler Pro ...

851
851
"Altijd bij dit elftal" - Pijnlijke Duivels-conclusie in Nederland

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

284
284
Garcia-favoriet verknalt het: niemand zag deze bom aankomen

Het gelijkspel tegen Egypte blijft nazinderen bij de Rode Duivels. België kwam niet verder dan ...

320
320
Mechele wrijft ogen uit op training Duivels: "Dan is het kassa"

Een grootse prestatie was het zeker niet, maar het gelijkspel tegen Egypte bezorgden de Rode Duivels ...

426
426
Messi breekt na straffe goal: oorzaak voor tranen bekend

Zou hij nog wel voldoende honger hebben? Was hij wel voldoende fit na zijn recente blessures? Welk ...

137
137
Magische Messi scoort hattrick; Haaland mist WK-debuut niet

Een week voor zijn 39ste verjaardag heeft Lionel Messi opnieuw voetbalgeschiedenis geschreven. Met ...

100
100
'Raskin en Fofana maken surprise transfer’'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

166
166
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

263
263
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

43
43
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

362
362
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

227
227
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

43
43
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

45
45
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

174
174

Meer sportnieuws