Degryse over Anderlecht-sensatie: "Volgende zomer is hij weg"

504 stemmen
Degryse over Anderlecht-sensatie:

Anderlecht had wat tijd nodig om onder stoom te komen, maar dat lijkt stilaan toch te lukken. Afgelopen weekend maakte het een einde aan de ongeslagen reeks van STVV door met ruime 0-3-cijfers te gaan winnen op Stayen. Daarbij was alweer een glansrol weggelegd voor Fabio Silva, die het tweede doelpunt voor zijn rekening nam.


De jonge Portugees heeft zo een blitzstart genomen in het Lotto Park. Hij scoorde maar liefst vijf keer in zijn eerste zes officiële wedstrijden en gaf daarnaast nog eens twee assist. Geen enkele speler kon betere cijfers voorleggen bij zijn debuut voor Paars-Wit in de laatste veertig jaar. Marc Degryse is ook zwaar onder de indruk, maar weet dat Silva niet lang bij Anderlecht zal blijven.

"Je weet nu al dat hij volgende zomer weer weg zal zijn. Laat ons er dus dan ook maar ten volle van genieten", oppert de analist bij Het Laatste Nieuws. "Van alle spitsen die Anderlecht de laatste seizoenen heeft gehuurd, is Fábio Silva de beste afwerker. Hij kan op verschillende manieren scoren. Daarbovenop is hij actiever dan pakweg Zirkzee. Fábio Silva is een attractie op onze velden. Ik denk zelfs dat hij op een bepaald moment zó goed zal zijn, dat ie onmisbaar wordt voor Anderlecht."

AANKOOPOPTIE
Anderlecht huurt Silva dit seizoen van Wolverhampton Wanderers, dat in 2020 nog 40 miljoen euro neertelde om hem bij FC Porto weg te kapen. Het heeft bovendien geen aankoopoptie bedongen op de 20-jarige, waardoor het nu eigenlijk al weet dat hij volgende zomer onbetaalbaar zal zijn.

LEES OOK: 'Anderlecht hoopt op De Cat: volgende club haakt af'

Is Fabio Silva momenteel de beste speler in de JPL?

Meest recent

Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

200
200
Belgische zorgen: drie Rode Duivels twijfelachtig voor VS

De Rode Duivels maken zich klaar voor de achtste finales van het WK tegen de Verenigde Staten, maar ...

162
162
Genadeloos Marokko kegelt Canada uit het WK

Marokko en Canada namen het vanavond tegen elkaar op in de eerste achtste finale. Het werd geen ...

61
61
Westerlo heeft wéér beet en passeert langs de kassa

KVC Westerlo heeft vandaag weer een uitgaande transfer afgerond. De Kemphanen hebben zoals verwacht ...

53
53
Club Brugge-fans schrikken: 10M voor oude bekende uit JPL

Club Brugge speurt verder naar extra versterking op de flank en kan daarvoor uitkomen bij een naam ...

483
483
'Standard heeft topkandidaat als nieuwe investeerder'

Standard heeft na vele maanden zoeken nog steeds geen overnemer of extra investeerder gevonden. Dat ...

237
237
Lukebakio duidelijk: "Moeten we echt alleen over hen spreken?"

Als Dodi Lukebakio invalt, dan zorgt hij héél vaak voor gevaar. Velen zijn ondertussen ...

108
108
Witsel beschermt bekritiseerde Duivel: "Komt goed!"

Axel Witsel sprak zopas met de Belgische pers in Seattle. De ervaren Rode Duivel sprak er onder meer ...

110
110
Defour ziet oplossing voor énorm pijnpunt bij België

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend de achtste finales tegen de Verenigde Staten. In Het Belang ...

114
114
West Ham United stelt Belg aan als 'Hoofd Rekrutering'

West Ham United heeft op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aangsteld, dat maakten ...

10
10
AA Gent en Standard verzorgen spektakel in oefenduels

AA Gent en Standard speelden namiddag een oefenduel. De Buffalo's hadden meteen een stevige partij ...

92
92
'Trossard verlaat Arsenal: deal bijna rond'

Leandro Trossard is de laatste matchen zeer goed op dreef op het WK. De ervaren aanvaller zal na het ...

269
269
Nederland verrast: "Garcia had hem moeten oproepen"

De Rode Duivels staan in de achtste finales. Dat gebeurde met horten en stoten, maar ze staan er ...

108
108
'Anderlecht hoopt op De Cat: volgende club haakt af'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Waar speelt de jonge middenvelder de komende ...

393
393
Bekende WK-ganger zet deur open voor JPL-transfer

Gaan we weldra opnieuw een 'Paul Okon' in de Jupiler Pro League zien? Paul Okon-Engstler speelde een ...

98
98
Bosz zorgt meteen voor flinke opschudding bij PSV

Nederland en Ronald Koeman gingen uit elkaar. Peter Bosz wordt genoemd als een grote kandidaat om ...

36
36
Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. KRC Genk ging op bezoek bij ...

134
134
Debuut Biancone en Pétrot, geen zege voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde om 14u zijn eerste oefenmatch tegen US Boulogne. Wat wisten de Brusselaars te ...

553
553
'Standard ruikt miljoenen: Como klopt aan'

Gaat Standard een van zijn grote talenten verliezen? Het zou zomaar kunnen, want de interesse neemt ...

204
204
"Via Feyenoord bij de Rode Duivels? Waarom niet?"

De Rode Duivels maken zich klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. In België en ...

70
70
'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

348
348
Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn oefenmatch tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart haalde negen jonge ...

266
266
Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

138
138
Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

193
193
Metamorfose bij Duivels: 'onuitgegeven basiself tegen VS'

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels maandagnacht moeten afrekenen met ...

516
516

Meer sportnieuws