Twijfels over Amuzu: "Misschien wel het dubbele waard"

277 stemmen
Twijfels over Amuzu:

RSC Anderlecht won met 0-3 van STVV, maar de transfergeruchten blijven de ronde doen. De Brusselaars zien Sergio Gomez weldra voor Manchester City tekenen en Francis Amuzu is gewild door OGC Nice. Moet RSCA Amuzu houden?


Wesley Sonck vindt het vertrek van Sergio Gomez een grote aderlating. “Dat is een grote aderlating en hij had in dit systeem wat extra kunnen brengen, ook al doet Amuzu het goed. Het is zeer jammer dat ze een speler met die kwaliteiten kwijt zijn”, aldus Sonck bij Eleven Sports. "Amuzu speelt op een positie waar je heel veel krachten verbruikt. Zijn kwaliteit is diepgang maken zonder bal en met zijn snelheid kan hij het verschil maken. Als hij ook vertrekt? Dan zit je met een probleem op de linkerkant, maar dat is huiswerk voor het bestuur."

Peter Vandenbempt weet niet of RSCA er goed aan doet om Amuzu bij een bod van 10 miljoen euro toch te houden. De flankaanvaller heeft al vaker goede periodes gehad, die nadien werden afgewisseld met een forse dip. “Als je 8-10 miljoen euro kan krijgen voor Amuzu, dan begrijp ik dat ze twijfelen. Want hij moet nog laten zien of hij een heel jaar dit kan presteren." Gert Verheyen ziet mogelijk meer geld om de hoek liggen voor Anderlecht. “Dat klopt, maar stel dat hij dit seizoen 15 goals maakt en 10 assists uitdeelt? Dan is die transferprijs maal twee, dus als club moet je die afweging proberen te maken.”

LEES OOK: ‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Moet RSCA Amuzu ten gelde maken?

Meest recent

Rode Duivels krijgen omstreden ref voor WK-opener

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

24
24
'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

81
81
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

515
515
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

66
66
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

176
176
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

132
132
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

425
425
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

409
409
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

17
17
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

140
140
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

290
290
Will Still verbaast iedereen met nieuwe uitdaging

Will Still was in België onder meer trainer van Beerschot en T2 bij Standard Luik, maar de ...

41
41
‘KV Mechelen hakt knoop door over Fred Vanderbiest’

KV Mechelen kende een sterk seizoen in de Jupiler Pro League. Onder Fred Vanderbiest haalde Malinwa ...

191
191
‘Van den Heuvel verlaat Club Brugge: akkoord met JPL-club'

Dani van den Heuvel maakte afgelopen seizoen indruk bij Club Brugge. Telkens de jonge Nederlander in ...

464
464
Megaverrassing: 'Belgische topclub gaat vol voor Burgess'

Christian Burgess is een boegbeeld van Union SG, maar de centrale verdediger neemt afscheid van de ...

617
617
La Louvière kondigt in één ruk vijf vertrekkers aan

La Louvière was afgelopen seizoen de meest verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. ...

57
57
Niemand praat over hem: “Hij is stille joker van Rode Duivels”

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor maandag, wanneer ze tegen Egypte aan hun WK beginnen. ...

129
129
'Jackpottransfer Trossard? Netto maandloon onthuld'

Leandro Trossard begint straks wellicht als titularis aan het WK bij de Rode Duivels, nadat hij een ...

352
352
Zwaait Courtois te vroeg af? Opmerking doet twijfelen

De kans lijkt groot dat dit WK het laatste kunstje van Thibaut Courtois als Rode Duivel zal worden. ...

55
55
Liverpool stuurt nu ook Belg de laan uit

Van Liverpool werd dit seizoen enorm veel verwacht, nadat het een jaar geleden kampioen werd en maar ...

52
52
'Club drukt door: verrassende miljoenenaanwinst op komst'

Club Brugge is er doorgaans vroeg bij om zijn transferhuiswerk af te ronden, maar voorlopig bleef ...

416
416
TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Duranville, Club druk in de weer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

206
206
Courtois doet onthulling: “Kinderen kiezen Spanje”

Thibaut Courtois is mogelijk aan zijn laatste tornooi met de Rode Duivels bezig. De doelman is nog ...

135
135
‘Zoektocht nieuwe T1: twee namen, deadline Anderlecht’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De eerste opdracht van Antoine Sibierski ...

640
640
Valse start WK? FIFA krijgt volle laag na pijnlijke beelden

De eerste twee wedstrijden van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zitten erop. ...

498
498

Meer sportnieuws