Club revancheert zich met stevige bolwassing van OHL

210
Club revancheert zich met stevige bolwassing van OHL

Her en der werd gefluisterd dat deze wedstrijd wel eens het einde zou kunnen betekenen voor Hoefkens als coach van Club Brugge maar die geruchten werden door de spelersgroep van Club Brugge stevig de kop ingedrukt. Een scherp Blauw-Zwart veegde bij momenten de vloer aan met een blunderend OHL.


Er stond toch al wat druk op de wedstrijd bij OHL voor Club Brugge en coach Carl Hoefkens. De landskampioen begon slechts met vier op negen en dat had best nog wat minder kunnen zijn. De Leuvenaren pakten al zes punten en maakten het vorig weekend leider Antwerp ook knap lastig. Bij de bezoekers begon Sylla aan de partij, hij verving Otasowie.

Dominant Club straft blunders OHL af

Bijna had Club een droomstart te pakken in Leuven, na een paar minuten spelen haalde Jutgla al uit en zijn schot verdween via Nielsen in doel. Het doelpunt werd echter terecht afgekeurd wegens buitenspel. OHL kwam er in de openingsfase niet aan te pas, op het kwartier vergat Jutgla om een voorzet in doel te verlengen en even later verdween een schot van Hans Vanaken nipt naast de kooi van Cojocaru.

Halfweg de eerste helft leek OHL uit het niets op een 1-0 voorsprong te komen. Nsingi mocht plots alleen op Mignolet afgaan en werkte koeltjes af, de VAR constateerde echter heel nipt buitenspel. Het was sowieso een zeer gevleide voorsprong geweest, even later vergaten een paar Club-spelers om een uitstekende actie van Nielsen af te werken. Uiteindelijk maakte Blauw-Zwart op tien minuten van de rust toch een kans af. Pletinckx en Malinov klungelden erop los achterin en Nielsen pakte het cadeautje uit: 0-1 voor de bezoekers. Op slag van rust zag het er nog wat beter uit voor de landskampioen toen Sowah de vrijstaande Jutgla vond, die kapte doelman en verdediger uit en legde ijzig koel de 0-2 in doel. Club zat halfweg op rozen.

OHL en Club vechten een intens duel uit, halfweg staat Club op een 0-2 voorsprong.

Tamari van bijna-held naar antiheld, Vanaken mist twee strafschoppen

Meteen na de pauze hadden de Leuvenaren alle pech van de wereld. Tamari mocht na een fout op hemzelf aanleggen vanaf zo'n zestien meter, krulde heerlijk maar vond de paal op zijn weg. De Jordaanse smaakmaker van OHL lag even later wel aan de basis van een strafschop toen hij Lang onderuit maaide in de zestien meter. Vanaf elf meter miste Vanaken aanvankelijk maar aangezien Cojocaru te vroeg weg was mocht de elf meter hernomen worden. Deze keer legde Lang aan en de Nederlander maakte er wel 0-3 van.

Het pleitte voor het team van Brys dat ze ook nadien goed mee bleven voetballen, een sterke Mignolet hield echter de nul op het bord. Op dik tien minuten van het einde kon Pletinckx nog eens vrij inkoppen maar de verdediger knikte over. In het absolute slot kreeg Club ook nog een tweede strafschop na tussenkomst van de VAR. Opnieuw mocht Vanaken het proberen maar andermaal was Cojocaru de betere en deze keer moest de strafschop niet hernomen worden. Aan de zege veranderde er uiteindelijk niets meer maar tenminste één Club-speler zal toch met een zuur gevoel achter blijven.

Scoreverloop:

0-1 (34') Nielsen, 0-2 (42') Jutgla, 0-3 (53') Lang (p)

Bijzonderheid:

Vanaken (Club Brugge) mist een strafschop (84').

LEES OOK: Sonck snapt niets van trainersontslag: “Het beste voorbeeld”

Zal Club de komende weken alleen maar verbeteren?

Meest recent

Pijnlijke tendens Westerlo: spelers grijpen in

Westerlo zit in de hoek waar de klappen vallen. De Kemphanen incasseerden afgelopen drie wedstrijden ...

0
0
‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

De meest interessante affiche van speeldag 11 van de Jupiler Pro League is ongetwijfeld Club Brugge ...

53
53
‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Koni De Winter wil niet meer voor de Rode Duivels spelen. Zijn omgeving spreekt van “iets ...

111
111
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

24
24
Boskamp begrijpt één man bij RSCA niet: "Waarom doe je dat?"

RSC Anderlecht is versterkt uit de zomermercato gekomen. Bij Paars-Wit hebben ze echter een ...

54
54
KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

65
65
Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

148
148
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

60
60
Club Brugge versus Anderlecht: de rollen zijn omgedraaid

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

201
201
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

276
276
'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

41
41
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

366
366
Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

287
287
Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

107
107
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

177
177
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

25
25
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

73
73
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

47
47
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

113
113
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

107
107
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

39
39
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

16
16
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

18
18
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

33
33
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

521
521

Meer sportnieuws