Club revancheert zich met stevige bolwassing van OHL

210
Club revancheert zich met stevige bolwassing van OHL

Her en der werd gefluisterd dat deze wedstrijd wel eens het einde zou kunnen betekenen voor Hoefkens als coach van Club Brugge maar die geruchten werden door de spelersgroep van Club Brugge stevig de kop ingedrukt. Een scherp Blauw-Zwart veegde bij momenten de vloer aan met een blunderend OHL.


Er stond toch al wat druk op de wedstrijd bij OHL voor Club Brugge en coach Carl Hoefkens. De landskampioen begon slechts met vier op negen en dat had best nog wat minder kunnen zijn. De Leuvenaren pakten al zes punten en maakten het vorig weekend leider Antwerp ook knap lastig. Bij de bezoekers begon Sylla aan de partij, hij verving Otasowie.

Dominant Club straft blunders OHL af

Bijna had Club een droomstart te pakken in Leuven, na een paar minuten spelen haalde Jutgla al uit en zijn schot verdween via Nielsen in doel. Het doelpunt werd echter terecht afgekeurd wegens buitenspel. OHL kwam er in de openingsfase niet aan te pas, op het kwartier vergat Jutgla om een voorzet in doel te verlengen en even later verdween een schot van Hans Vanaken nipt naast de kooi van Cojocaru.

Halfweg de eerste helft leek OHL uit het niets op een 1-0 voorsprong te komen. Nsingi mocht plots alleen op Mignolet afgaan en werkte koeltjes af, de VAR constateerde echter heel nipt buitenspel. Het was sowieso een zeer gevleide voorsprong geweest, even later vergaten een paar Club-spelers om een uitstekende actie van Nielsen af te werken. Uiteindelijk maakte Blauw-Zwart op tien minuten van de rust toch een kans af. Pletinckx en Malinov klungelden erop los achterin en Nielsen pakte het cadeautje uit: 0-1 voor de bezoekers. Op slag van rust zag het er nog wat beter uit voor de landskampioen toen Sowah de vrijstaande Jutgla vond, die kapte doelman en verdediger uit en legde ijzig koel de 0-2 in doel. Club zat halfweg op rozen.

OHL en Club vechten een intens duel uit, halfweg staat Club op een 0-2 voorsprong.

Tamari van bijna-held naar antiheld, Vanaken mist twee strafschoppen

Meteen na de pauze hadden de Leuvenaren alle pech van de wereld. Tamari mocht na een fout op hemzelf aanleggen vanaf zo'n zestien meter, krulde heerlijk maar vond de paal op zijn weg. De Jordaanse smaakmaker van OHL lag even later wel aan de basis van een strafschop toen hij Lang onderuit maaide in de zestien meter. Vanaf elf meter miste Vanaken aanvankelijk maar aangezien Cojocaru te vroeg weg was mocht de elf meter hernomen worden. Deze keer legde Lang aan en de Nederlander maakte er wel 0-3 van.

Het pleitte voor het team van Brys dat ze ook nadien goed mee bleven voetballen, een sterke Mignolet hield echter de nul op het bord. Op dik tien minuten van het einde kon Pletinckx nog eens vrij inkoppen maar de verdediger knikte over. In het absolute slot kreeg Club ook nog een tweede strafschop na tussenkomst van de VAR. Opnieuw mocht Vanaken het proberen maar andermaal was Cojocaru de betere en deze keer moest de strafschop niet hernomen worden. Aan de zege veranderde er uiteindelijk niets meer maar tenminste één Club-speler zal toch met een zuur gevoel achter blijven.

Scoreverloop:

0-1 (34') Nielsen, 0-2 (42') Jutgla, 0-3 (53') Lang (p)

Bijzonderheid:

Vanaken (Club Brugge) mist een strafschop (84').

LEES OOK: Europees succes heeft gevolgen voor JPL-kalender

Zal Club de komende weken alleen maar verbeteren?

Meest recent

Antwerp verbaast en plukt pion weg bij Beerschot

Antwerp kende een zeer moeilijke zomer, maar is het seizoen wel uitstekend begonnen. De Great Old ...

3
3
Ongewijzigd Club tegen OHL, sterkhouder terug bij Genk

Zaterdag gaat de tweede speeldag in de Jupiler Pro League verder en met Club Brugge en KRC Genk ...

17
17
Vernieuwd Antwerp legt ook tweede promovendus over de knie

Een sterk vernieuwd Antwerp heeft voorlopig de perfecte start te pakken. The Great Old koos zijn ...

45
45
‘Club Brugge dumpt Adedeji: pijnlijke waarheid komt boven’

Club Brugge haakt definitief af voor Noah Adedeji-Sternberg. Opvallend, want blauw-zwart had al een ...

433
433
'Anderlecht legt bod neer voor smaakmaker uit Duitsland'

RSC Anderlecht duwt heel hard door om zo snel mogelijk aanvallende versterking voor te stellen. ...

240
240
Amy Sonck doet vader Wesley zweten: bloedheet spektakel

Wie dacht dat Wesley Sonck als vader van Amy wel wat gewoon was, kreeg op Instagram een verrassende ...

68
68
Hubert en Schoofs scherp na zwakke prestatie Union SG

Union SG is niet heel overtuigend aan het seizoen begonnen. De Brusselaars speelden vandaag een zeer ...

58
58
Zulte Waregem bekocht? "Ik weet niet waarom"

Zulte Waregem pakt een oververdiend punt tegen een ronduit zwak Union SG. Essevee mocht zich ook ...

173
173
Sibierski krijgt duidelijkheid : extra aanwinst voor Anderlecht

RSC Anderlecht kan dit seizoen bekoren. Velen spreken vooral over de drive en dergelijke, toch is ...

407
407
Spektakel in CPL: Patro met remontada, statement Mazzu

Spektakel troef deze namiddag in de Challenger Pro League. Patro Eisden Maasmechelen leek lange tijd ...

83
83
Essevee vat vol frustratie na knappe prestatie tegen Union

Een paar dagen na een Europese deceptie, volgde een nieuwe ontgoocheling voor Union. De manschappen ...

194
194
Beerschot: nieuwe aanvaller én nieuw contract

Beerschot heeft nog een nieuwe aanvaller aan de kern toegevoegd. Daarnaast wisten ze een jonge ...

54
54
Verschaeren verklaart transfer: "Hadden goede band bij RSCA"

Yari Verschaeren tekende voor drie jaar bij Sampdoria. Een grote club die is afgegleden, maar terug ...

189
189
Standard en Henry woedend na bizar 'transferspelletje'

Wat is er precies gebeurd met Thomas Henry? De 32-jarige Franse aanvaller van Standard leek deze ...

96
96
Boskamp ziet zorgelijke situatie bij Belgische topclub

Johan Boskamp volgt het Belgische voetbal nog op de voet. 'Bossie' doet dit als analist bij Het ...

210
210
“Burgess? Ik ben niet meteen de grootste fan"

Union SG heeft het achteraan knap lastig sinds Christian Burgess vertrok. De nul houden is plots een ...

71
71
'Lommel SK stunt met transfer bij Ajax'

Lommel SK opende het seizoen met een gelijkspel tegen STVV en dat was dus een zeer goed begin. De ...

75
75
Jonckheere telt af: "De man die we zochten"

KV Kortrijk speelde vorige week verdienstelijk, maar verloor kansloos van Club Brugge. De Kerels ...

210
210
Boskamp over ‘megatransfer': "Natte droom van elke RSCA-fan"

Romelu Lukaku is officieel een speler van Fenerbahçe. Johan Boskamp hoopt dat de 33-jarige ...

387
387
Patro Eisden casht én broedt op plannetje

Patro Eisden verkocht Leandro Rousseau aan La Louvière. Een zeer goede transfer voor beide ...

37
37
Thorup verandert Genkse koers: "Interesseert me geen zier"

Bij KRC Genk weten ze dat het héél wat beter moet dan vorig jaar. De Limburgers waren ...

378
378
'Pocognoli verrast compleet met absolute topjob'

Sebastien Pocognoli is een vrije trainer nadat hij werd ontslagen bij AS Monaco. De Belgische ...

190
190
STVV laat verdediger vertrekken naar Belgische club

STVV is van plan zich nog te versterken, maar de Kanaries maken ook werk van uitgaande transfers. De ...

78
78
Nieuw speeltje Enrique: PSG kondigt wereldkampioen aan

Met de Europese supercup op zak, heeft Paris Saint-Germain zijn eerste prijs van het seizoen al ...

62
62
Peter Vandenbempt perplex: Verheyen doet het licht uit

Zowel Verheyen als Vandenbempt kunnen de voetbalfans al meerdere jaren bekoren met op en top ...

197
197

Meer sportnieuws