Club revancheert zich met stevige bolwassing van OHL

210 stemmen
Club revancheert zich met stevige bolwassing van OHL

Her en der werd gefluisterd dat deze wedstrijd wel eens het einde zou kunnen betekenen voor Hoefkens als coach van Club Brugge maar die geruchten werden door de spelersgroep van Club Brugge stevig de kop ingedrukt. Een scherp Blauw-Zwart veegde bij momenten de vloer aan met een blunderend OHL.


Er stond toch al wat druk op de wedstrijd bij OHL voor Club Brugge en coach Carl Hoefkens. De landskampioen begon slechts met vier op negen en dat had best nog wat minder kunnen zijn. De Leuvenaren pakten al zes punten en maakten het vorig weekend leider Antwerp ook knap lastig. Bij de bezoekers begon Sylla aan de partij, hij verving Otasowie.

Dominant Club straft blunders OHL af

Bijna had Club een droomstart te pakken in Leuven, na een paar minuten spelen haalde Jutgla al uit en zijn schot verdween via Nielsen in doel. Het doelpunt werd echter terecht afgekeurd wegens buitenspel. OHL kwam er in de openingsfase niet aan te pas, op het kwartier vergat Jutgla om een voorzet in doel te verlengen en even later verdween een schot van Hans Vanaken nipt naast de kooi van Cojocaru.

Halfweg de eerste helft leek OHL uit het niets op een 1-0 voorsprong te komen. Nsingi mocht plots alleen op Mignolet afgaan en werkte koeltjes af, de VAR constateerde echter heel nipt buitenspel. Het was sowieso een zeer gevleide voorsprong geweest, even later vergaten een paar Club-spelers om een uitstekende actie van Nielsen af te werken. Uiteindelijk maakte Blauw-Zwart op tien minuten van de rust toch een kans af. Pletinckx en Malinov klungelden erop los achterin en Nielsen pakte het cadeautje uit: 0-1 voor de bezoekers. Op slag van rust zag het er nog wat beter uit voor de landskampioen toen Sowah de vrijstaande Jutgla vond, die kapte doelman en verdediger uit en legde ijzig koel de 0-2 in doel. Club zat halfweg op rozen.

OHL en Club vechten een intens duel uit, halfweg staat Club op een 0-2 voorsprong.

Tamari van bijna-held naar antiheld, Vanaken mist twee strafschoppen

Meteen na de pauze hadden de Leuvenaren alle pech van de wereld. Tamari mocht na een fout op hemzelf aanleggen vanaf zo'n zestien meter, krulde heerlijk maar vond de paal op zijn weg. De Jordaanse smaakmaker van OHL lag even later wel aan de basis van een strafschop toen hij Lang onderuit maaide in de zestien meter. Vanaf elf meter miste Vanaken aanvankelijk maar aangezien Cojocaru te vroeg weg was mocht de elf meter hernomen worden. Deze keer legde Lang aan en de Nederlander maakte er wel 0-3 van.

Het pleitte voor het team van Brys dat ze ook nadien goed mee bleven voetballen, een sterke Mignolet hield echter de nul op het bord. Op dik tien minuten van het einde kon Pletinckx nog eens vrij inkoppen maar de verdediger knikte over. In het absolute slot kreeg Club ook nog een tweede strafschop na tussenkomst van de VAR. Opnieuw mocht Vanaken het proberen maar andermaal was Cojocaru de betere en deze keer moest de strafschop niet hernomen worden. Aan de zege veranderde er uiteindelijk niets meer maar tenminste één Club-speler zal toch met een zuur gevoel achter blijven.

Scoreverloop:

0-1 (34') Nielsen, 0-2 (42') Jutgla, 0-3 (53') Lang (p)

Bijzonderheid:

Vanaken (Club Brugge) mist een strafschop (84').

LEES OOK: Praet kan cirkel rondmaken met emotionele transfer

Zal Club de komende weken alleen maar verbeteren?

Meest recent

“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

17
17
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

65
65
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

61
61
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

38
38
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

73
73
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

132
132
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

90
90
Degryse scherp voor twee keuzes Garcia: "Vind ik raar"

De Rode Duivels spelen tegen Tunesië hun laatste oefenmatch voor het WK. Bondscoach Rudi Garcia ...

196
196
'Club Brugge zet zinnen op peperdure doelman'

Club Brugge heeft afscheid genomen van Simon Mignolet (gestopt) en Dani van den Heuvel (geen nieuw ...

367
367
“Wat een grap”: Belgische fans halen uit naar Garcia

Rudi Garcia maakte zijn basisploeg bekend voor de laatste oefenmatch tegen Tunesië. Hij koos ...

259
259
Garcia verrast met basisploeg bij Rode Duivels

België speelt om 15u zijn laatste oefenmatch voor het WK. Na de knappe zege tegen Kroatië ...

151
151
Kan Messi starten aan het WK? Scaloni geeft hét antwoord

Lionel Messi gaat zijn laatste WK beginnen. De Argentijnse sterspeler liep onlangs een blessure op ...

25
25
Red Flames streng na 6-0: "Dit is niet goed genoeg"

De Red Flames wonnen met 6-0 van Luxemburg. Dat is uiteraard een goed resultaat, maar niet goed ...

28
28
Boskamp klaar voor WK: "België of Nederland?"

De Rode Duivels spelen namiddag nog een oefenmatch tegen Tunesië en nadien vertrekken ze naar ...

123
123
Westerlo neemt afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

28
28
Albert ziet gigantisch probleem voor Vanaken

Bepaalde media zijn van mening dat Hans Vanaken in de basisploeg hoort bij België op het WK. ...

151
151
TRANSFERUURTJE: JPL-smaakmakers grof wild, Bayern 'hot'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

161
161
Madou gaat hard in tegen Baro: “Elke dag gefrustreerd…”

Het Laatste Nieuws heeft de clubleiders van de Belgische clubs aan één tafel gezet om ...

746
746
Garcia doet onthulling over Nainggolan: "Ik wist dat"

Radja Nainggolan speelt momenteel bij Patro Eisden in de Challenger Pro League, maar de middenvelder ...

211
211
Belgische terugkeer: Kabasele spreekt duidelijke taal

Christian Kabasele is inmiddels al 35 jaar, maar de centrale verdediger heeft mogelijk net zijn ...

126
126
Rudi Garcia hakt WK-knopen door: “Weiger ik te geloven”

Het WK 2026 staat voor de deur en de analisten zijn volop aan het speculeren over de typeploeg en ...

67
67
DAZN-debat laait weer op: Bornauw roept straffe taal

DAZN hield het Belgische voetbal afgelopen seizoen in een machtsgreep. De rechtenhouder kwam niet ...

421
421
Valse start: Rigaux compleet afgemaakt bij Feyenoord

Devy Riguax maakte de overstap van Club Brugge naar Feyenoord, maar dat valt niet bij iedereen in ...

358
358
Club Brugge dropt grote bom in Jupiler Pro League

Club Brugge werd dit jaar terug kampioen en speelt volgend jaar de Champions League. Dat is alweer ...

883
883
Domper Duitsland: smaakmaker verlaat nu al het WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kreeg ook nog eens ...

153
153

Meer sportnieuws