Antwerp verlengt perfect rapport na duur bevochten zege

door
Antwerp verlengt perfect rapport na duur bevochten zege

Ook na vier speeldagen kan Mark van Bommel nog steeds een perfect rapport voorleggen met Antwerp. The Great Old had het negentig minuten knap lastig met een prima Eupen maar een actie van de nieuwe 'chouchou 'Valencia was uiteindelijk bepalend voor de zege.


Een paar dagen na de Europese kwalificatie moest Antwerp opnieuw de wei in voor een duel aan de Kehrweg. Tegenstander Eupen stuntte dit seizoen al tegen Club Brugge en wou ook The Great Old een eerste nederlaag toedienen. De thuisploeg deed het zonder de geschorste Peeters, Magnée was zijn vervanger. Van Bommel roteerde weinig, enkel de jonge Valencia werd vervangen door Miyoshi.

Wisselvallig Antwerp ontsnapt aan achterstand

Het was lang wachten op een eerste kans, pas iets voor het kwartier mocht topschutter Frey aanleggen vanuit een scherpe hoek maar doelman Moser pareerde prima. Antwerp was dominant aan de Kehrweg maar echt veel uitgespeelde kansen waren er in het eerste halfuur niet bij. Nainggolan en Alderweireld probeerden het vanop afstand maar doelman Moser moest niet in actie komen. Tussendoor had Butez weinig moeite met een schotje van Magnée.

The Great Old voetbalde wat vanuit een zetel en prikte slechts af en toe, op tien minuten van de pauze vloog een hobbelend schot naast de kooi van Moser. In de blessuretijd van de eerste helft leken de Panda's toch nog het laken naar zich toe te trekken met een strafschop na een fout van De Laet. De VAR kwam echter tussen en constateerde dat de fout buiten de zestien meter werd ingezet. De vrije trap zoefde vervolgens over en zo stond het halfweg nog 0-0 aan de Kehrweg.

Voorlopig geen doelpunten voor topschutter Frey.

Snedige invaller en portie geluk beslissen partij

Eupen opende sterk na de pauze, Nuhu kapte zich meteen goed vrij in de zestien meter maar knalde een meter of twee naast en niet veel later ging een afgeweken schot van Cook eveneens naast. Bij Antwerp had nieuwkomer Ekkelenkamp ondertussen zijn intrede gemaakt, hij verving Pieter Gerkens. Antwerp eiste nadien terug meer de bal op, via Nainggolan dreigde het een eerste keer maar zijn lage schuiver werd gemakkelijk opgeraapt door doelman Moser. De Panda's bleven opnieuw prima voetballen en iets voor het uur hadden ze de pech dat een kopbal van Kral tegen de lat vloog.

The Great Old vond het goede voetbal van de laatste weken ook nadien niet terug en grote kansen creëerde het niet. Op dik tien minuten van het einde kregen de bezoekers echter wat hulp van Eupen: invaller Valencia stoomde door tot aan de achterllijn, zette voor en Lambert tikte de bal ongelukkig in eigen doel. De duur bevochten 0-1 was toch een feit voor Van Bommel en co. Eupen deed er nadien nog alles aan om aan de gelijkmaker te komen maar Antwerp hield uiteindelijk stand (inclusief twee geweldige reddingen van Butez in het slot). Zo blijft de club van Gheysens door de competitie stomen.

Scoreverloop:

0-1 (78') ed Lambert

LEES OOK: ‘Bliksemovername Belgische club: rijke Qatari breiden uit’

Is Antwerp de gedoodverfde kampioen dit seizoen?

Meest recent

De Mil doet vreemde uitspraken: meteen zwaar onder druk

KAA Gent zag Ivan Leko naar Club Brugge trekken na het ontslag van Nicky Hayen en de Buffalo’s ...

20
20
Knaltransfer voor Duranville? ‘Plannen Kompany bekend'

Julien Duranville maakte op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund, ...

39
39
Onthuld: dit riep woedende Henry naar Standard-fan

Standard Luik ging pijnlijn onderuit tegen Oud-Heverlee Leuven en na de wedstrijd was het hommeles. ...

47
47
Karim Benzema flirt met spectaculaire comeback

Karim Benzema maakte furore bij Olympique Lyon en Real Madrid, maar de inmiddels 37-jarige aanvaller ...

26
26
Beste JPL-speler? "Beter dan Vanaken en kan zo naar AC Milan"

Het niveau in de Jupiler Pro League is dit jaar voor het eerst in jaren echt wel gezakt, dat blijkt ...

111
111
‘Hallucinante Benteke-blunder: Club Brugge-fans razend’

Op Jan Breydel is het gemor niet meer te negeren. Terwijl Christian Benteke zich transfervrij ...

402
402
Bart Verhaeghe krijgt volle laag: "Een schande!"

Bart Verhaeghe heeft zich niet bepaald populair gemaakt bij de eigen aanhang en binnen het Belgische ...

309
309
Euvrard op de sukkel met Standard; "Daardoor was het zwak"

Standard is en blijft een club op de dool. De Rouches staan nog héél ver van een ...

72
72
Hazard naar exit? 'Anderlecht hakt belangrijke knoop door'

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond tegen STVV herpakken na de blamage van vorige week in ...

267
267
Nieuwe elementen Club Brugge-bom: "Híj́ had probleem met Hayen"

Club Brugge heeft deze week voor een serieuze bom gezorgd. Maandag besloot Blauw-Zwart namelijk om ...

944
944
Alarmbellen gaan af rond Courtois: Spanje in absolute paniek

Je zag het aan zijn blik na affluiten: dit deed pijn, veel meer dan een gewone fout. Thibaut ...

152
152
Extra boost op Bosuil: "Wil graag bij Antwerp blijven"

Na de trainerswissel en enkele knappe resultaten, is de rust bij Antwerp FC weer helemaal ...

229
229
'Leko grijpt in: eerste slachtoffer in Brugse basiself'

De nederlaag tegen Arsenal FC was nog ietwat ingecalculeerd, dit weekend heeft Club Brugge echter ...

684
684
Anderlecht dropt bommetje in JPL: spraakmakend plan op tafel

Aanstaande woensdag staat een belangrijke afspraak in het Belgische voetbal gepland. Dat vindt de ...

354
354
Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

OH Leuven heeft vrijdagavond nog eens de zoeke smaak van de overwinning geproefd. Nadat het in de ...

79
79
Hommeles bij Standard: Henry krijgt het aan de stok met fans

Standard staat voorlopig nog op een knappe zesde plaats in het klassement, maar opperbest is de ...

152
152
'Belgische clubs willen slag slaan bij Red Bull Salzburg'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en de meeste Belgische clubs zullen hun shoppinglijstje ...

101
101
OHL stuit de opmars van Standard en doet goede zaak

Standard dook vorig weekend verrassend op in de top zes, maar dreigt het straks alweer uit te gaan ...

74
74
Nieuwe coach stuurt Charleroi meteen duidelijke boodschap

Bij Charleroi moesten ze de voorbije dagen met lede ogen de afwikkeling van de trainerssoap tussen ...

103
103
Heynen velt duidelijk oordeel over mogelijk ontslag Fink

De spanning was al te snijden bij KRC Genk voor de afreis naar Denemarken, maar daar liep het ...

234
234
Beveren in slotseconden langs Futures, Lommel wint vlotjes

In de Challenger Pro League is leider SK Beveren vrijdagavond maar net aan verrassend puntenverlies ...

108
108
'Einde van de soap? Liverpool neemt beslissing over Salah'

Het heeft de laatste dagen weer serieus gestormd bij Liverpool. Vorig weekend liet de Engelse ...

116
116
Brokken gelijmd bij Essevee: "We staan of vallen met hem"

Bij Zulte Waregem hinken ze momenteel wat op twee gedachten. De promovendus heeft nog altijd de top ...

173
173
Charleroi mag terugkeer bekende naam alvast schrappen

De trainerscarousel draaide dit seizoen al op volle toeren in de Jupiler Pro League en deze week was ...

61
61
'Club baalt: grootmacht schiet in actie voor smaakmaker'

Bij Club Brugge hebben ze een woelige week achter de rug met een trainerswissel en een zware ...

376
376

Meer sportnieuws