Antwerp verlengt perfect rapport na duur bevochten zege

door
Antwerp verlengt perfect rapport na duur bevochten zege

Ook na vier speeldagen kan Mark van Bommel nog steeds een perfect rapport voorleggen met Antwerp. The Great Old had het negentig minuten knap lastig met een prima Eupen maar een actie van de nieuwe 'chouchou 'Valencia was uiteindelijk bepalend voor de zege.


Een paar dagen na de Europese kwalificatie moest Antwerp opnieuw de wei in voor een duel aan de Kehrweg. Tegenstander Eupen stuntte dit seizoen al tegen Club Brugge en wou ook The Great Old een eerste nederlaag toedienen. De thuisploeg deed het zonder de geschorste Peeters, Magnée was zijn vervanger. Van Bommel roteerde weinig, enkel de jonge Valencia werd vervangen door Miyoshi.

Wisselvallig Antwerp ontsnapt aan achterstand

Het was lang wachten op een eerste kans, pas iets voor het kwartier mocht topschutter Frey aanleggen vanuit een scherpe hoek maar doelman Moser pareerde prima. Antwerp was dominant aan de Kehrweg maar echt veel uitgespeelde kansen waren er in het eerste halfuur niet bij. Nainggolan en Alderweireld probeerden het vanop afstand maar doelman Moser moest niet in actie komen. Tussendoor had Butez weinig moeite met een schotje van Magnée.

The Great Old voetbalde wat vanuit een zetel en prikte slechts af en toe, op tien minuten van de pauze vloog een hobbelend schot naast de kooi van Moser. In de blessuretijd van de eerste helft leken de Panda's toch nog het laken naar zich toe te trekken met een strafschop na een fout van De Laet. De VAR kwam echter tussen en constateerde dat de fout buiten de zestien meter werd ingezet. De vrije trap zoefde vervolgens over en zo stond het halfweg nog 0-0 aan de Kehrweg.

Voorlopig geen doelpunten voor topschutter Frey.

Snedige invaller en portie geluk beslissen partij

Eupen opende sterk na de pauze, Nuhu kapte zich meteen goed vrij in de zestien meter maar knalde een meter of twee naast en niet veel later ging een afgeweken schot van Cook eveneens naast. Bij Antwerp had nieuwkomer Ekkelenkamp ondertussen zijn intrede gemaakt, hij verving Pieter Gerkens. Antwerp eiste nadien terug meer de bal op, via Nainggolan dreigde het een eerste keer maar zijn lage schuiver werd gemakkelijk opgeraapt door doelman Moser. De Panda's bleven opnieuw prima voetballen en iets voor het uur hadden ze de pech dat een kopbal van Kral tegen de lat vloog.

The Great Old vond het goede voetbal van de laatste weken ook nadien niet terug en grote kansen creëerde het niet. Op dik tien minuten van het einde kregen de bezoekers echter wat hulp van Eupen: invaller Valencia stoomde door tot aan de achterllijn, zette voor en Lambert tikte de bal ongelukkig in eigen doel. De duur bevochten 0-1 was toch een feit voor Van Bommel en co. Eupen deed er nadien nog alles aan om aan de gelijkmaker te komen maar Antwerp hield uiteindelijk stand (inclusief twee geweldige reddingen van Butez in het slot). Zo blijft de club van Gheysens door de competitie stomen.

Scoreverloop:

0-1 (78') ed Lambert

LEES OOK: Antwerp leeft op, tienkoppig Westerlo krijgt zware klappen

Is Antwerp de gedoodverfde kampioen dit seizoen?

Meest recent

Stijnen steelt show: finalisten Promotion PO's bekend

In de Jupiler Pro League zijn alle ogen gericht op de titelrace, maar ook in de tweede afdeling valt ...

27
27
'Taravel hakt knopen door: De Cat in, Hazard out?'

Na de pijnlijke nul op zes tegen STVV en Union is het alweer alarmfase rood bij RSC Anderlecht, waar ...

12
12
'Antwerp in alle staten: Club Brugge snoept spits af'

Dankzij een fraaie negen op negen mag Antwerp alsnog hoop koesteren op een Europees ticket, maar ...

184
184
Anderlecht in nesten: geen bekerfinale voor Sardella?

RSC Anderlecht leek even op weg naar een comeback tegen Union, tot het licht even uitging bij ...

79
79
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

189
189
Straffe beelden: zó kwam VAR tot rode kaart Sardella

Dat de rode kaart voor Killian Sardella wedstrijdbepalend was in Anderlecht-Union (1-3), is ...

121
121
Kompany creëert machine: Bayern-vertrekker doet boekje open

In de Champions League staat dinsdag de heenwedstrijd tussen Paris Saint-Germain en Bayern ...

128
128
'Transferwending Club Brugge: nationaal record aan flarden'

Club Brugge maakt zich op voor een hete transferzomer waarin het verschillende sterkhouders dreigt ...

333
333
Anderlecht bestolen? Lardot reageert op rode kaart Sardella

Union SG verdedigde zondagavond zijn leidersplaats in de Champions' Play-Offs met succes en won met ...

223
223
Onthuld! Dít zei Wayne Rooney 'off camera' tegen Doku

Jérémy Doku toonde zich afgelopen weekend andermaal van goudwaarde voor Manchester ...

113
113
Drama Anderlecht: toptransfer krijgt vreselijke wending

Anderlecht wordt verrast door een plotse wending in een transferdossier dat al maanden aansleept. ...

262
262
Luis Enrique roept oorlogstaal richting Kompany

Het Bayern München van Vincent Kompany kijkt Europese grootmacht PSG in de ogen in de halve ...

55
55
STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Sint-Truiden VV swingde de afgelopen weken door de Champions Play-Offs. Ook afgelopen speeldag was ...

145
145
Rik Verheye spreekt duidelijke taal over licentie Hasselt

Sporting Hasselt is kampioen in Eerste Amateur. Een hoogtepunt voor eigenaars Sam Kerkhof en Rik ...

130
130
Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen kreeg afgelopen speeldag in eigen huis een ferme pandoering. Achter de Kazerne verloor ...

72
72
Er viel Vandenbempt iets op tijdens Anderlecht-Union

RSC Anderlecht verloor in eigen huis met 1-3 van Union SG. De Brusselse rivaal is titelkandidaat ...

264
264
‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Club Brugge strijdt nog volop om de titel, maar achter de schermen is Blauw-Zwart al bezig met de ...

259
259
Bom in het voetbal: DPG Media & co zijn tv-rechten kwijt

Hert is duidelijk dat er héél veel beweegt in het voetbal. En dan vooral inzake de ...

411
411
'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

62
62
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

200
200
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

95
95
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

91
91
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

329
329
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

150
150
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

544
544

Meer sportnieuws