Antwerp verlengt perfect rapport na duur bevochten zege

door
Antwerp verlengt perfect rapport na duur bevochten zege

Ook na vier speeldagen kan Mark van Bommel nog steeds een perfect rapport voorleggen met Antwerp. The Great Old had het negentig minuten knap lastig met een prima Eupen maar een actie van de nieuwe 'chouchou 'Valencia was uiteindelijk bepalend voor de zege.


Een paar dagen na de Europese kwalificatie moest Antwerp opnieuw de wei in voor een duel aan de Kehrweg. Tegenstander Eupen stuntte dit seizoen al tegen Club Brugge en wou ook The Great Old een eerste nederlaag toedienen. De thuisploeg deed het zonder de geschorste Peeters, Magnée was zijn vervanger. Van Bommel roteerde weinig, enkel de jonge Valencia werd vervangen door Miyoshi.

Wisselvallig Antwerp ontsnapt aan achterstand

Het was lang wachten op een eerste kans, pas iets voor het kwartier mocht topschutter Frey aanleggen vanuit een scherpe hoek maar doelman Moser pareerde prima. Antwerp was dominant aan de Kehrweg maar echt veel uitgespeelde kansen waren er in het eerste halfuur niet bij. Nainggolan en Alderweireld probeerden het vanop afstand maar doelman Moser moest niet in actie komen. Tussendoor had Butez weinig moeite met een schotje van Magnée.

The Great Old voetbalde wat vanuit een zetel en prikte slechts af en toe, op tien minuten van de pauze vloog een hobbelend schot naast de kooi van Moser. In de blessuretijd van de eerste helft leken de Panda's toch nog het laken naar zich toe te trekken met een strafschop na een fout van De Laet. De VAR kwam echter tussen en constateerde dat de fout buiten de zestien meter werd ingezet. De vrije trap zoefde vervolgens over en zo stond het halfweg nog 0-0 aan de Kehrweg.

Voorlopig geen doelpunten voor topschutter Frey.

Snedige invaller en portie geluk beslissen partij

Eupen opende sterk na de pauze, Nuhu kapte zich meteen goed vrij in de zestien meter maar knalde een meter of twee naast en niet veel later ging een afgeweken schot van Cook eveneens naast. Bij Antwerp had nieuwkomer Ekkelenkamp ondertussen zijn intrede gemaakt, hij verving Pieter Gerkens. Antwerp eiste nadien terug meer de bal op, via Nainggolan dreigde het een eerste keer maar zijn lage schuiver werd gemakkelijk opgeraapt door doelman Moser. De Panda's bleven opnieuw prima voetballen en iets voor het uur hadden ze de pech dat een kopbal van Kral tegen de lat vloog.

The Great Old vond het goede voetbal van de laatste weken ook nadien niet terug en grote kansen creëerde het niet. Op dik tien minuten van het einde kregen de bezoekers echter wat hulp van Eupen: invaller Valencia stoomde door tot aan de achterllijn, zette voor en Lambert tikte de bal ongelukkig in eigen doel. De duur bevochten 0-1 was toch een feit voor Van Bommel en co. Eupen deed er nadien nog alles aan om aan de gelijkmaker te komen maar Antwerp hield uiteindelijk stand (inclusief twee geweldige reddingen van Butez in het slot). Zo blijft de club van Gheysens door de competitie stomen.

Scoreverloop:

0-1 (78') ed Lambert

LEES OOK: De Roeck vindt net op tijd juiste recept bij Club NXT

Is Antwerp de gedoodverfde kampioen dit seizoen?

Meest recent

Lek boven voor Pocognoli? "Bewees ik bij Union SG"

Sebastien Pocognoli heeft zichzelf wat ademruimte gegeven door AS Monaco te plaatsen voor de ...

2
2
Druk op Hasi: Deschacht velt verrassend oordeel

Met amper 18 zeges in 42 matchen is het de logica zelve dat Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job. ...

51
51
AA Gent aan de bak: De Mil geeft aan wat er misging

AA Gent blijft ook onder Rik De Mil wisselvallig voor de dag komen. Na de goede resultaten van de ...

35
35
Van der Elst glashelder: "De titel is voor hen"

De Jupiler Pro League is inmiddels begonnen aan de 23ste speeldag van de reguliere competitie. Er ...

231
231
'Club houdt zich niet in: eerste zomertarget al gelekt'

Behoudens last-minute wendingen zal Club Brugge in zijn opzet slagen om zijn sterkhouders ...

205
205
'Kompany helemaal verknocht: Bayern wil JPL-bekende'

In de Bundesliga kruist leider Bayern München zaterdagavond de degens met Hamburg SV. Op bezoek ...

65
65
'Anderlecht op het puntje: JPL-toptransfer op komst’

Anderlecht zit op het puntje van z’n stoel: een JPL-toptransfer die plots binnen handbereik ...

315
315
Consternatie bij KRC Genk: twéé last-minute transfers?

KRC Genk beleefde tot dusver een behoorlijk rustige wintermercato. Maar daar zou vlak voor het ...

331
331
'Club Brugge tot uiterste: miljoenen voor dubbele transferbom'

Nu het ticket voor de tussenronde van de Champions League op zak is, wil Club Brugge zijn ...

590
590
'Napoli kan Cercle Brugge nog aardige duit opleveren'

Cercle Brugge verdiende dit seizoen al 16,80 miljoen euro aan transfers. Zelf spendeerden ze net ...

127
127
De Zerbi: "Of ik vertrek na Club Brugge-debacle?"

Roberto De Zerbi verloor met Olympique Marseille met 3-0 van Club Brugge. Een blamage voor de fiere ...

99
99
Patro plots internationaal bekend: "Zelfs in Italië nieuws"

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan voor 75.000 euro weg bij Sporting Lokeren. Hij gaat daar ...

123
123
De Mil huivert: AA Gent verspeelt dure punten in PO1-strijd

AA Gent leek vanavond lange tijd een geweldige zaak te doen in de strijd om de top-6. De Buffalo's ...

155
155
De Roeck vindt net op tijd juiste recept bij Club NXT

In de Challenger Pro League heeft Jonas De Roeck eindelijk het juiste recept gevonden voor Club NXT. ...

184
184
Man City geeft cruciale update over blessure Doku

Manchester City won afgelopen week in de Champions League van Galatasaray. Jérémy Doku ...

69
69
Hasi geeft update over Augustinsson, De Cat & co

RSC Anderlecht kampt ook dit seizoen met het nodige blessureleed. Toch wel zeer opvallend, aangezien ...

228
228
Euvrard in ‘Hasi-situatie’: "Of ik vrees voor een ontslag?"

Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job als RSC Anderlecht verliest van Standard, maar andersom is dat ...

86
86
'Ajax gaat voor gigantische stunttransfer'

Ajax zet alles op alles om tweede te worden in de Eredivisie en zich zo te verzekeren van een ticket ...

98
98
Hubert lyrisch en noemt vier spelers van Club Brugge

Club Brugge doet het al jaren uitstekend in Europa, maar in België zullen ze in de Jupiler Pro ...

524
524
'Renard zorgt voor dure miskleun bij Anderlecht'

Olivier Renard maakte tot op heden nog geen indruk als sportieve baas van RSC Anderlecht. De ...

452
452
‘Club Brugge in shock: stunttransfer is pure blamage’

Club Brugge dacht dat het dé beoogde stunttransfer van de wintermercato beet had. Maar ...

920
920
Lichtpunt bij KRC Genk: Hayen vindt nieuwe smaakmaker

De kans dat KRC Genk de top zes gaat halen, wordt met de week kleiner. Het speelde 1-1 tegen Cercle ...

359
359
Westerlo pakt uit met volgende ingaande transfer

KVC Westerlo is zeer actief deze mercato. De Kemphanen hebben alweer een buitenlandse transfer ...

46
46
Hasi: "Dat gaat mogelijk nog gebeuren op de transfermarkt"

RSC Anderlecht haalde tot op heden drie spelers en liet er vijf gaan. Mogen we nog wat verwachten in ...

489
489
'Leegloop bij Union: 5 sterkhouders richting exit'

Union greep in de Champions League net naast de knock-outfase, maar in eigen land doet de ...

314
314

Meer sportnieuws