Antwerp verlengt perfect rapport na duur bevochten zege

door
Antwerp verlengt perfect rapport na duur bevochten zege

Ook na vier speeldagen kan Mark van Bommel nog steeds een perfect rapport voorleggen met Antwerp. The Great Old had het negentig minuten knap lastig met een prima Eupen maar een actie van de nieuwe 'chouchou 'Valencia was uiteindelijk bepalend voor de zege.


Een paar dagen na de Europese kwalificatie moest Antwerp opnieuw de wei in voor een duel aan de Kehrweg. Tegenstander Eupen stuntte dit seizoen al tegen Club Brugge en wou ook The Great Old een eerste nederlaag toedienen. De thuisploeg deed het zonder de geschorste Peeters, Magnée was zijn vervanger. Van Bommel roteerde weinig, enkel de jonge Valencia werd vervangen door Miyoshi.

Wisselvallig Antwerp ontsnapt aan achterstand

Het was lang wachten op een eerste kans, pas iets voor het kwartier mocht topschutter Frey aanleggen vanuit een scherpe hoek maar doelman Moser pareerde prima. Antwerp was dominant aan de Kehrweg maar echt veel uitgespeelde kansen waren er in het eerste halfuur niet bij. Nainggolan en Alderweireld probeerden het vanop afstand maar doelman Moser moest niet in actie komen. Tussendoor had Butez weinig moeite met een schotje van Magnée.

The Great Old voetbalde wat vanuit een zetel en prikte slechts af en toe, op tien minuten van de pauze vloog een hobbelend schot naast de kooi van Moser. In de blessuretijd van de eerste helft leken de Panda's toch nog het laken naar zich toe te trekken met een strafschop na een fout van De Laet. De VAR kwam echter tussen en constateerde dat de fout buiten de zestien meter werd ingezet. De vrije trap zoefde vervolgens over en zo stond het halfweg nog 0-0 aan de Kehrweg.

Voorlopig geen doelpunten voor topschutter Frey.

Snedige invaller en portie geluk beslissen partij

Eupen opende sterk na de pauze, Nuhu kapte zich meteen goed vrij in de zestien meter maar knalde een meter of twee naast en niet veel later ging een afgeweken schot van Cook eveneens naast. Bij Antwerp had nieuwkomer Ekkelenkamp ondertussen zijn intrede gemaakt, hij verving Pieter Gerkens. Antwerp eiste nadien terug meer de bal op, via Nainggolan dreigde het een eerste keer maar zijn lage schuiver werd gemakkelijk opgeraapt door doelman Moser. De Panda's bleven opnieuw prima voetballen en iets voor het uur hadden ze de pech dat een kopbal van Kral tegen de lat vloog.

The Great Old vond het goede voetbal van de laatste weken ook nadien niet terug en grote kansen creëerde het niet. Op dik tien minuten van het einde kregen de bezoekers echter wat hulp van Eupen: invaller Valencia stoomde door tot aan de achterllijn, zette voor en Lambert tikte de bal ongelukkig in eigen doel. De duur bevochten 0-1 was toch een feit voor Van Bommel en co. Eupen deed er nadien nog alles aan om aan de gelijkmaker te komen maar Antwerp hield uiteindelijk stand (inclusief twee geweldige reddingen van Butez in het slot). Zo blijft de club van Gheysens door de competitie stomen.

Scoreverloop:

0-1 (78') ed Lambert

LEES OOK: Overmars schokt Anderlecht met 'schaamteloze' zet

Is Antwerp de gedoodverfde kampioen dit seizoen?

Meest recent

'Afgrijzen bij Club: ster dringt aan op transfer Onyedika'

In zowat elke mercato wordt er druk gespeculeerd over een mogelijke transfer van Raphael Onyedika. ...

149
149
Vermeeren verliest van Duivels, weer uppercut Pocognoli

In de Franse Ligue 1 werd vrijdagavond de vijftiende speeldag op gang getrapt met een grote ...

62
62
Mannaert spreekt duidelijke taal over toekomst Garcia

De Rode Duivels ontdekten vrijdagavond hun tegenstanders op het komende WK, waarin ze belandden in ...

46
46
Dender pakt tweede zege en gooit degradatiestrijd open

De degradatiestrijd in de Jupiler Pro League lijkt weer helemaal open te liggen. Dender was lange ...

103
103
Droomloting voor Broos: "Wat maak ik allemaal mee..."

Naast de delegatie van de Rode Duivels was er nog een Belg aanwezig bij de loting voor het WK op ...

99
99
Garcia spreekt na loting duidelijke WK-ambitie uit

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het komende WK. Ze openen hun toernooi op 15 juni ...

108
108
Patro ontgoochelt, Eupen dringt top zes binnen

Vrijdagavond werden de eerste wedstrijden van de zestiende speeldag in de Challenger Pro League ...

20
20
1B-sensatie reageert op interesse van STVV en Gent

Er vallen in de Challenger Pro League regelmatig interessante zaakjes te doen. Ook dit seizoen ...

128
128
Analisten unaniem over loting Duivels: "Groepswinst is must"

De Rode Duivels keken reikhalzend uit naar vrijdagavond en de ontdekking van hun tegenstanders op ...

133
133
Genk pakt uit met contract voor bekende naam

Bij KRC Genk blijft het dit seizoen met pieken en dalen gaan. Er leek de laatste weken beterschap op ...

159
159
Dit zijn de Belgische tegenstanders: 2 primeurs en zwarte beest

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn voor het WK van volgende zomer. Bij de loting kwam ons ...

271
271
Hasi met handen in haar: Anderlecht slikte nieuwe blessure

Anderlecht blijft de zeges aaneenrijgen, want donderdagavond wisten ze ook KRC Genk uit de beker te ...

180
180
'Mannaert ligt niet wakker: topclubs staan te dringen'

Vraag het aan mensen die met hem gewerkt hebben en je voelt meteen de verdeeldheid. Terwijl de ...

204
204
Loting WK: Rode Duivels krijgen zeer gunstige loting

Vrijdag werd in de Amerikaanse hoofdstad Washington DC geloot voor de groepsfase van het WK van ...

289
289
AA Gent heeft beet: jeugdinternational tekent

AA Gent heeft de voorbije jaren stevig geïnvesteerd in zijn jonge talenten en dat begint ...

43
43
'AA Gent & KRC Genk neus aan neus op wintermercato'

Met meer dan de helft van de reguliere competitie achter de rug bengelen AA Gent en KRC Genk aan de ...

167
167
Mannaert & Garcia doen boekje open over droomloting WK

De ogen van de voetbalwereld zijn momenteel integraal op Washington gericht, waar zo dadelijk de ...

107
107
Oosting verschaft cruciale update uit ziekenboeg Antwerp

Bekerspektakel op de Bosuil woensdag, waar Antwerp na strafschoppen aan het langste eind trok tegen ...

170
170
'Transferbom in Anderlecht: Angulo grof wild in Engeland'

Donderdag in Genk sleepte RSC Anderlecht op de valreep verlengen uit de brand, waarna Thorgan Hazard ...

617
617
Hayen kiest selectie: goed & slecht nieuws bij Club Brugge

In de achtste finale van de Croky Cup boekte Club Brugge een krappe zege tegen OH Leuven, maar ook ...

352
352
Vandenbempt kotst het uit: “Dit is toch pure terreur?!”

Peter Vandenbempt is doorgaans de rustigheid in persoon. Eén van de boegbeelden van onze ...

183
183
Blessuregolf in Genk: Fink ontwaakt met fikse kater

Het bekeravontuur zit er al op voor KRC Genk, dat in de verlengingen zijn meerdere moest erkennen in ...

389
389
Hasi moet puzzelen: Anderlecht incasseert mokerslag

De trein van RSC Anderlecht dendert onverstoord verder. Nadat ze eerder al Club Brugge en Union ...

387
387
Jan Mulder ontploft online: "Het is een oorlogszone!"

Jan Mulder werd onlangs genadeloos aan de kant geschoven bij VTM, een afscheid dat wrang en plots ...

136
136
Oosting verstuurt scherpe waarschuwing bij Antwerp

Royal Antwerp FC tankte vertrouwen in de beker en in de competitie kijkt het komende speeldag KRC ...

406
406

Meer sportnieuws