Antwerp verlengt perfect rapport na duur bevochten zege

door
Antwerp verlengt perfect rapport na duur bevochten zege

Ook na vier speeldagen kan Mark van Bommel nog steeds een perfect rapport voorleggen met Antwerp. The Great Old had het negentig minuten knap lastig met een prima Eupen maar een actie van de nieuwe 'chouchou 'Valencia was uiteindelijk bepalend voor de zege.


Een paar dagen na de Europese kwalificatie moest Antwerp opnieuw de wei in voor een duel aan de Kehrweg. Tegenstander Eupen stuntte dit seizoen al tegen Club Brugge en wou ook The Great Old een eerste nederlaag toedienen. De thuisploeg deed het zonder de geschorste Peeters, Magnée was zijn vervanger. Van Bommel roteerde weinig, enkel de jonge Valencia werd vervangen door Miyoshi.

Wisselvallig Antwerp ontsnapt aan achterstand

Het was lang wachten op een eerste kans, pas iets voor het kwartier mocht topschutter Frey aanleggen vanuit een scherpe hoek maar doelman Moser pareerde prima. Antwerp was dominant aan de Kehrweg maar echt veel uitgespeelde kansen waren er in het eerste halfuur niet bij. Nainggolan en Alderweireld probeerden het vanop afstand maar doelman Moser moest niet in actie komen. Tussendoor had Butez weinig moeite met een schotje van Magnée.

The Great Old voetbalde wat vanuit een zetel en prikte slechts af en toe, op tien minuten van de pauze vloog een hobbelend schot naast de kooi van Moser. In de blessuretijd van de eerste helft leken de Panda's toch nog het laken naar zich toe te trekken met een strafschop na een fout van De Laet. De VAR kwam echter tussen en constateerde dat de fout buiten de zestien meter werd ingezet. De vrije trap zoefde vervolgens over en zo stond het halfweg nog 0-0 aan de Kehrweg.

Voorlopig geen doelpunten voor topschutter Frey.

Snedige invaller en portie geluk beslissen partij

Eupen opende sterk na de pauze, Nuhu kapte zich meteen goed vrij in de zestien meter maar knalde een meter of twee naast en niet veel later ging een afgeweken schot van Cook eveneens naast. Bij Antwerp had nieuwkomer Ekkelenkamp ondertussen zijn intrede gemaakt, hij verving Pieter Gerkens. Antwerp eiste nadien terug meer de bal op, via Nainggolan dreigde het een eerste keer maar zijn lage schuiver werd gemakkelijk opgeraapt door doelman Moser. De Panda's bleven opnieuw prima voetballen en iets voor het uur hadden ze de pech dat een kopbal van Kral tegen de lat vloog.

The Great Old vond het goede voetbal van de laatste weken ook nadien niet terug en grote kansen creëerde het niet. Op dik tien minuten van het einde kregen de bezoekers echter wat hulp van Eupen: invaller Valencia stoomde door tot aan de achterllijn, zette voor en Lambert tikte de bal ongelukkig in eigen doel. De duur bevochten 0-1 was toch een feit voor Van Bommel en co. Eupen deed er nadien nog alles aan om aan de gelijkmaker te komen maar Antwerp hield uiteindelijk stand (inclusief twee geweldige reddingen van Butez in het slot). Zo blijft de club van Gheysens door de competitie stomen.

Scoreverloop:

0-1 (78') ed Lambert

LEES OOK: Beter bij Antwerp gebleven? Chery krijgt de volle laag

Is Antwerp de gedoodverfde kampioen dit seizoen?

Meest recent

Lammens krijgt enorm compliment van Alex Ferguson

Bij afwezigheid van Thibaut Courtois was het zaterdag in Kazachstan Matz Sels die nog eens onder de ...

7
7
'Volgende grootmachten dienen zich aan voor De Cat'

Het WK U17 mag dan wel een ontgoocheling geworden zijn voor Nathan De Cat met een snelle ...

22
22
Tzolis & Karetsas zorgen voor thriller, Zwitsers bijna zeker

Er werden zaterdagavond geen extra WK-tickets meer uitgedeeld. Zwitserland is wel zo goed als zeker ...

28
28
Raskin noemt bizarre verklaring voor Duivelse zeperd

De valiezen stonden bijna klaar voor het WK, want de verwachting was dat de Rode Duivels zaterdag in ...

32
32
'Barça dropt ferme transferbom: 120 miljoen'

Er was de voorbije weken heel wat te doen over de defensie van FC Barcelona, nadat ze eerst op Club ...

54
54
'Alles op het WK: verguisde Duivel maakt wintertransfer'

Na de teleurstellende 1-1 tegen Kazachstan zijn de Rode Duivels nog altijd niet zeker van het WK, ...

71
71
Eén lichtpuntje bij Duivels: "Verrast, maar ook een eer"

De Rode Duivels beleefden een pijnlijke namiddag in Kazachstan, want ze raakten niet verder dan een ...

147
147
2 Duivels vallen door maand: Boeckx noemt vervanger

Er valt heel wat na te kaarten over de wedstrijd van de Rode Duivels in Kazachstan. Veel goeds zit ...

259
259
Groot probleem bij Duivels? "Even verontrustend als draw"

Iedereen verwachtte dat de Rode Duivels zaterdag hun ticket voor het WK veilig zouden stellen, maar ...

79
79
Blunderende Theate reageert giftig op kritiek

De Rode Duivels slagen er maar niet in om een lijn te krijgen in hun prestaties. Zaterdag ging het ...

325
325
Dartel Spanje nog niet naar WK, Wales zonder overschot

Om 18u stonden er een aantal duels in de WK-kwalificatiecampagne op het programma. Spanje hoopte ...

77
77
Martinez dient Gattuso van antwoord: "Dat zie je in Europa niet"

Italië was ooit het grootste voetballand, maar dat is het al vele jaren niet meer. De Serie A ...

54
54
Fichaux scherp voor Duivels: "Daarover moeten we praten"

Geen Rudi Garcia op de bank bij de Rode Duivels tegen Kazachstan. Hij zat een schorsingsdag uit en ...

127
127
'De Cat krijgt concurrentie: twee rivalen voor megatransfer'

Nathan De Cat lokt interesse van Bayern München, Borussia Dortmund en ook Bayer Leverkusen. ...

112
112
Deschacht predikt rust na blamage: "Hem niet afschrijven"

Het was een povere prestatie van de Rode Duivels in en tegen Kazachstan. Het duel eindigde op 1-1 en ...

125
125
Vanaken verklaart offday: "Dat ontbrak misschien"

België speelde 1-1 tegen Kazachstan. Nog geen WK-ticket voor de Rode Duivels. Teleurstellend, ...

118
118
Doku messcherp: "Dan hebben we niks te zoeken op het WK"

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Kazachstan. Jérémy Doku was vooral in de tweede ...

126
126
Boeckx ziet gigantisch Duivels-probleem: "Wie vervangt hem?"

De Rode Duivels hebben 1-1 gespeeld tegen Kazachstan. De Belgen kregen kansen genoeg om te winnen, ...

289
289
Rapport Rode Duivels: twee buizen, verrassende sterkhouder

De Rode Duivels hebben zopas hun match tegen Kazachstan afgewerkt. Het werd geen 'walk in the park' ...

509
509
Zwak België faalt tegen tien man, WK-ticket nog niet binnen

Het WK is nog steeds niet binnen voor onze nationale ploeg. De Rode Duivels kenden een dramatische ...

148
148
Gattuso haalt uit naar FIFA: "Dit moét veranderen"

Italië zal via de barrages zijn WK-ticket veilig moeten stellen. Noorwegen is te sterk in hun ...

75
75
Enorme blunder bij België: Deschacht pleit twee spelers vrij

De Rode Duivels hebben heel veel werk. Na 45 minuten staan ze 1-0 in het krijt tegen Kazachstan. In ...

106
106
Blamage België dreigt: één speler valt zwaar door de mand

De Rode Duivels zijn om 15u begonnen aan het match in en tegen Kazachstan. De Belgen konden daar ...

358
358
Rapport Garcia: Degryse en Deschacht maken balans op

Rudi Garcia zal na de interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein tien duels als coach van de Rode ...

127
127
Rode Duivels smullen nu al: "De nieuwe Eden Hazard?"

De Rode Duivels hebben geen ploeg meer van wereldklasse, maar de Belgen zijn wel nog steeds een ...

114
114

Meer sportnieuws