Anderlecht bezorgt STVV een koude douche in de Hel van Stayen

door
Anderlecht bezorgt STVV een koude douche in de Hel van Stayen

RSC Anderlecht mocht deze middag in de Hel van Stayen, wat inzake temperaturen zo echt aanvoelde, aan de bak tegen STVV. De Brusselaars speelden een vlotte zege bij elkaar. Het liet STVV nooit in de match komen en won knap met 0-3.


Beide ploegen moesten in de blakende zon en onder enorm hete temperaturen (op het veld was het 44 graden!) aan de bak. Met de weervoorspellingen die er nu toch al meerdere dagen waren, is het onbegrijpelijk dat deze match niet naar de avond werd verplaatst. RSCA en STVV zagen daar graten in, maar de lokale politie verhinderde dit. Only in Belgium. Dat het warme weer gevolgen zou hebben voor het spelniveau was dan ook vanzelfsprekend. 

Het tempo lag laag, maar Koita zorgde na 10 minuten voor gevaar. Hij noopte Van Crombrugge tot een redding en Hayashi kon de rebound niet benutten. Een eerste waarschuwing voor Anderlecht, dat meteen reageerde via Stroeykens. Die werd na een prachtige pass van Murillo de diepte ingestuurd, maar de 17-jarige aanvaller miste oog in oog met Schmidt. De Japanse doelman kwam nadien ook nog goed tussen door de doorgebroken Silva net af te houden. Ook Verschaeren ging tevergeefs zijn kans, en zo kwam het meeste doelgevaar van de Brusselaars.

STERKE SILVA

Silva was nadien weer dichtbij de 0-1, maar zijn kopbal belandde op de binnenkant van de paal. Anderlecht verdiende zo stilaan wel een voorsprong. Die kwam er ook voor de rust. Na een goede aanval over verschillende pionnen, tikte Refaelov de 0-1 binnen. Even later moest Schmidt Silva van de 0-2 houden, maar in de extra tijd van de eerste helft scoorde Silva met een prachtige kopbal de 0-2. De wedstrijd leek zo gespeeld te zijn. RSCA voetbalde vooral goed en ging veel minder overhaast te werk dan de afgelopen wedstrijden, waar het vaak véél te snel diep wou spelen. Door het warme weer koos het voluit voor het voetballend vermogen, waarbij het liet zien veel meer kwaliteiten te hebben dan STVV, dat door de hitte niet die pressing kon uitvoeren.

Na de rust kreeg Al-Dakhil al snel een dot van een kans op de 1-2, maar hij besloot pal op Van Crombrugge. Enkele minuten later werd Silva duidelijk foutief afgestopt, hij werd duidelijk vastgehouden, maar de VAR oordeelde dat het geen penalty was. Een vreemde beslissing. Zo bleef het spannend, zeker omdat STVV veel gevaarlijker was in de tweede helft. Van Crombrugge moest nog een keer tussenkomen. Anderlecht liet buiten die fase met Silva ondertussen nog amper iets zien. Het leunde achteruit en probeerde die 0-2 vooral enkel te verdedigen. 

Brüls ging na 70 minuten fors door op Verschaeren en de VAR riep Laforge bij hem. Die oordeelde echter dat het geen rode kaart was. Alweer een zeer opvallende en vreemde beslissing. Enkel minuten later besliste Raman, op assist van Silva, de partij door de 0-3 tegen de touwen te knallen. De wedstrijd was gespeeld en Anderlecht tankt zo vertrouwen voor de Europese topmatch tegen Young Boys Bern van komende donderdag.

Scoreverloop:

0-1 (43') Lior Refaelov
0-2 (45') Fabio Silva
0-3 (70') Benito Raman

LEES OOK: 'Belgische topclubs krijgen buitenkans op ex-JPL-topper'

Knappe prestatie van RSCA?

Meest recent

'Real Madrid pakt fors uit: superaanwinst in zomer '26'

De sportieve leiding van Real Madrid heeft zijn handen momenteel meer dan vol. Zo is nog lang niet ...

20
20
‘Club Brugge op scherp: speler eist meteen zijn vertrek’

Club Brugge staat op scherp door een intern transferdossier dat plots is geëscaleerd. Een ...

238
238
Eén grote verrassing bij Union, Charleroi weer op sterkst

Vanaf 20u30 strijden Union en Charleroi om het eerste ticket voor de finale van de Croky Cup dit ...

28
28
'Garcia slaakt zucht van opluchting na blessurenieuws'

Het aftellen naar de start van het WK kan stilaan beginnen. Binnen vier maanden en vier dagen gaat ...

24
24
Oosting onthult opvallende voorbereiding bij Antwerp

Deze week ontdekken we wie op 14 mei mag aantreden in de finale van de Croky Cup, want de ...

49
49
Rechtbankdrama's: D-Day voor Snelders en Van Holsbeeck

Enkele figuren uit de voetbalwereld kwamen de laatste jaren fel in opspraak. Daarbij onder meer ...

68
68
Hooligans Anderlecht bedreigen Coucke: "Bol het af!"

Anderlecht is de laatste week in een ongeziene crisis beland, want het ontsloeg zijn hoofdtrainer ...

660
660
'De Ketelaere bezorgt Atalanta en Duivels enorme domper'

De voorbije maanden was de spitspositie een item bij de Rode Duivels en dat zal wellicht niet snel ...

43
43
'Lommel vreest: succescoach grof wild in Engeland'

In de Challenger Pro League is de hiërarchie dit seizoen duidelijk. SK Beveren is oppermachtig ...

29
29
Weer straf transferverhaal Union: aanwinst doet boekje open

Het gaat Union dit seizoen alweer voor de wind: het staat aan de leiding in de Jupiler Pro League, ...

55
55
'Jordan Lukaku stuurde Belgische club wandelen'

De voorbije jaren zijn een aantal Rode Duivels helemaal van de radar verdwenen. Divock Origi is een ...

130
130
'Zwak' Club Brugge legt opmerkelijke statistiek voor

Club Brugge beleeft een wisselvallig seizoen. Het legde wel weer een straf parcours af in de ...

254
254
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

48
48
Antwerp met fikse mee- en tegenvaller voor bekertreffen

Royal Antwerp FC staat op een best beschamende tiende plaats in de Jupiler Pro League. Via die weg ...

235
235
Te weinig kwaliteit bij Anderlecht? Taravel velt oordeel

Jérémy Taravel moet RSC Anderlecht naar de Beker van België proberen te loodsen. ...

244
244
Einde van een voetbalgedrocht: Real Madrid stopt ermee

FC Barcelona kondigde vorige week aan dat ze uit de Europese Super League stapten. Deze competitie ...

126
126
Hayen waarschuwt: "Kan anders fataal zijn"

KRC Genk pakte een zes op zes in de Jupiler Pro League, maar de weg naar een ticket voor Play-Off 1 ...

198
198
Taravel komt meteen met zéér goed nieuws voor RSCA

RSC Anderlecht verloor met een zeer gehavend elftal met 2-0 van KRC Genk. Er stond eigenlijk een ...

647
647
'Keita grof wild: 3 clubs in de running voor handtekening'

In oktober 2023 maakte Mandela Keita nog zijn debuut voor de Rode Duivels, maar voorlopig is het bij ...

72
72
Taravel onthult meteen aanbieding om Anderlecht te verlaten

Anderlecht wil donderdag een ticket voor de bekerfinale pakken, maar dat belooft een zeer lastige ...

437
437
Seizoensverrassing duidelijk over toekomst bij Club

Bij Club Brugge mogen we in de zomer weer heel wat beweging gaan verwachten. Heel wat smaakmakers ...

300
300
Alderweireld tipt op verrassing in WK-selectie Duivels

Voor de Rode Duivels staan de komende maanden volledig in het teken van het WK. In maart staat er al ...

100
100
'Standard schuift titularis plots opzij: transfer op komst'

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Ook Standard is nog niet uitgeteld, al ...

175
175
'Pikante transfer Bayern: Kompany haalt oud-ploegmaat'

Bayern München ligt nog steeds goed op koers om dit seizoen meer dan één prijs te ...

135
135
'Bizarre transferwending Vandevoordt: oorzaak bekend'

Het werd voor een aantal Rode Duivels een bewogen wintermercato. Ook Maarten Vandevoordt werd her en ...

85
85

Meer sportnieuws