Anderlecht bezorgt STVV een koude douche in de Hel van Stayen

door
Anderlecht bezorgt STVV een koude douche in de Hel van Stayen

RSC Anderlecht mocht deze middag in de Hel van Stayen, wat inzake temperaturen zo echt aanvoelde, aan de bak tegen STVV. De Brusselaars speelden een vlotte zege bij elkaar. Het liet STVV nooit in de match komen en won knap met 0-3.


Beide ploegen moesten in de blakende zon en onder enorm hete temperaturen (op het veld was het 44 graden!) aan de bak. Met de weervoorspellingen die er nu toch al meerdere dagen waren, is het onbegrijpelijk dat deze match niet naar de avond werd verplaatst. RSCA en STVV zagen daar graten in, maar de lokale politie verhinderde dit. Only in Belgium. Dat het warme weer gevolgen zou hebben voor het spelniveau was dan ook vanzelfsprekend. 

Het tempo lag laag, maar Koita zorgde na 10 minuten voor gevaar. Hij noopte Van Crombrugge tot een redding en Hayashi kon de rebound niet benutten. Een eerste waarschuwing voor Anderlecht, dat meteen reageerde via Stroeykens. Die werd na een prachtige pass van Murillo de diepte ingestuurd, maar de 17-jarige aanvaller miste oog in oog met Schmidt. De Japanse doelman kwam nadien ook nog goed tussen door de doorgebroken Silva net af te houden. Ook Verschaeren ging tevergeefs zijn kans, en zo kwam het meeste doelgevaar van de Brusselaars.

STERKE SILVA

Silva was nadien weer dichtbij de 0-1, maar zijn kopbal belandde op de binnenkant van de paal. Anderlecht verdiende zo stilaan wel een voorsprong. Die kwam er ook voor de rust. Na een goede aanval over verschillende pionnen, tikte Refaelov de 0-1 binnen. Even later moest Schmidt Silva van de 0-2 houden, maar in de extra tijd van de eerste helft scoorde Silva met een prachtige kopbal de 0-2. De wedstrijd leek zo gespeeld te zijn. RSCA voetbalde vooral goed en ging veel minder overhaast te werk dan de afgelopen wedstrijden, waar het vaak véél te snel diep wou spelen. Door het warme weer koos het voluit voor het voetballend vermogen, waarbij het liet zien veel meer kwaliteiten te hebben dan STVV, dat door de hitte niet die pressing kon uitvoeren.

Na de rust kreeg Al-Dakhil al snel een dot van een kans op de 1-2, maar hij besloot pal op Van Crombrugge. Enkele minuten later werd Silva duidelijk foutief afgestopt, hij werd duidelijk vastgehouden, maar de VAR oordeelde dat het geen penalty was. Een vreemde beslissing. Zo bleef het spannend, zeker omdat STVV veel gevaarlijker was in de tweede helft. Van Crombrugge moest nog een keer tussenkomen. Anderlecht liet buiten die fase met Silva ondertussen nog amper iets zien. Het leunde achteruit en probeerde die 0-2 vooral enkel te verdedigen. 

Brüls ging na 70 minuten fors door op Verschaeren en de VAR riep Laforge bij hem. Die oordeelde echter dat het geen rode kaart was. Alweer een zeer opvallende en vreemde beslissing. Enkel minuten later besliste Raman, op assist van Silva, de partij door de 0-3 tegen de touwen te knallen. De wedstrijd was gespeeld en Anderlecht tankt zo vertrouwen voor de Europese topmatch tegen Young Boys Bern van komende donderdag.

Scoreverloop:

0-1 (43') Lior Refaelov
0-2 (45') Fabio Silva
0-3 (70') Benito Raman

LEES OOK: Club of Union kampioen? "Half mirakel als zij het halen"

Knappe prestatie van RSCA?

Meest recent

Hervorming in 1B: plots vijf voor 12 bij Club NXT?

De veelbesproken quota voor U23-ploegen in de tweede afdeling gaan op de schop, zo werd dinsdag op ...

127
127
Ruben Van Gucht's pikante bekentenis: zo groot is hij écht

Ruben Van Gucht heeft opnieuw een inkijk gegeven in zijn leven, dit keer niet op televisie maar ...

9
9
Snelders verdwijnt uit cel: nieuwe twist duikt op

Een nieuwe dag, een nieuwe episode in de saga rond voormalig analist Eddy Snelders. De BV werd ...

121
121
Einde verhaal Lukaku? “Beter om uit elkaar te gaan”

De situatie van Romelu Lukaku in Napels begint wel erg penibel te worden. De Rode Duivel stuurde nog ...

212
212
KAA Gent reageert op formatperikelen: “Iedereen ontevreden”

Het nieuwe competitieformat van volgend seizoen ligt zwaar onder vuur. Vandaag werd een nieuwe regel ...

83
83
Gattuso en Dzeko gooien olie op het vuur voor beladen clash

Italië en Bosnië en Herzegovina staan lijnrecht tegenover elkaar voor een ticket voor het ...

19
19
Garcia mengt zich in Lukaku-rel: opvallende mening

Romelu Lukaku blijft de gemoederen bezighouden in Italië. De aanvaller werd door bondscoach ...

81
81
‘Rode Duivel verrast met transferwending: 58 miljoen euro’

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op de oefenpot tegen Mexico gonst het van de ...

98
98
Bizarre kronkel na nieuw format: amateurvoetbal op stelten

Er werd vandaag gestemd over de verankering van de U23-clubs in de Challenger Pro League nadat die ...

128
128
Lukaku stuurt zijn kat: verwoestend statement Napoli

De rel tussen Romelu Lukaku en Napoli is volledig ontploft. De Rode Duivel kwam nog met een ...

447
447
KAA Gent trekt ten oorlog: competitiehervorming weg?

De competitiehervorming blijft aanslepen. Vandaag werd er gestemd over een oplossing voor de ...

160
160
'Vier Duivels onder druk: laatste kans lonkt'

De Rode Duivels nemen het op tegen Mexico in een oefenwedstrijd in Chicago. De eerste test tegen de ...

117
117
Stemming afgelopen: drastische ingreep competitieformat

De stemming door het U23-quotom is afgelopen. De verankering van de beloftenclubs in de Challenger ...

295
295
Code rood FIFA: rampscenario in WK-groep Rode Duivels

Het WK 2026 is nog niet begonnen, maar er zijn al heel wat perikelen die de media bezighouden. Zo is ...

298
298
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht wil stunten, Club zoekt in JPL’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

412
412
Garcia met handen in het haar: “Dat is er niet meer”

De Belgische nationale ploeg neemt het woensdagnacht op tegen Mexico in Chicago. Tegen de Verenigde ...

66
66
Wéér competitiehervorming? Bouchez slaat terug op Pro League

De Pro League zit vandaag samen om de U23-regels te bespreken nadat die illegaal werden verklaard. ...

260
260
Garcia krijgt ferme waarschuwing: “Dat is pure zelfmoord”

De Rode Duivels nemen het woensdagnacht op tegen Mexico in een oefeninterland ter voorbereiding op ...

82
82
WK-spanning loopt op: groot schandaal voor Bosnië-Italië

Bosnië en Italië strijden integraal om een ticket voor het WK in de Verenigde Staten, ...

118
118
‘Belgische clubs strijden om international’

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop en de Play-Offs staan voor de deur. De ...

128
128
Raskin maakt Tedesco volledig met de grond gelijk

Nicolas Raskin maakte een straffe opmars mee. Van Standard naar Rangers en een basisplaats bij de ...

133
133
Groot pijnpunt bij Duivels: Garcia komt met reactie

De Rode Duivels sluiten dinsdagnacht hun Amerikaanse tournée af. In het Soldier Field-stadium ...

58
58
Vertrek bij Club? Mechele gooit transferkaarten open

Club Brugge staat in de komende weken voor de loodzware opdracht om Union SG van de landstitel ...

681
681
Coucke snoeihard na financieel debacle: "Het was te weinig"

Voor Marc Coucke blijft het een periode met tegenwind, maar dit keer slaat hij zelf terug. Na de ...

96
96
Zorgen voor Genk: Karetsas plots afwezig bij nationale ploeg

KRC Genk opent vrijdagavond zijn campagne in de Champions' Play-Offs met een lastige opdracht. Zo ...

257
257

Meer sportnieuws