Anderlecht bezorgt STVV een koude douche in de Hel van Stayen

143 stemmen
Anderlecht bezorgt STVV een koude douche in de Hel van Stayen

RSC Anderlecht mocht deze middag in de Hel van Stayen, wat inzake temperaturen zo echt aanvoelde, aan de bak tegen STVV. De Brusselaars speelden een vlotte zege bij elkaar. Het liet STVV nooit in de match komen en won knap met 0-3.


Beide ploegen moesten in de blakende zon en onder enorm hete temperaturen (op het veld was het 44 graden!) aan de bak. Met de weervoorspellingen die er nu toch al meerdere dagen waren, is het onbegrijpelijk dat deze match niet naar de avond werd verplaatst. RSCA en STVV zagen daar graten in, maar de lokale politie verhinderde dit. Only in Belgium. Dat het warme weer gevolgen zou hebben voor het spelniveau was dan ook vanzelfsprekend. 

Het tempo lag laag, maar Koita zorgde na 10 minuten voor gevaar. Hij noopte Van Crombrugge tot een redding en Hayashi kon de rebound niet benutten. Een eerste waarschuwing voor Anderlecht, dat meteen reageerde via Stroeykens. Die werd na een prachtige pass van Murillo de diepte ingestuurd, maar de 17-jarige aanvaller miste oog in oog met Schmidt. De Japanse doelman kwam nadien ook nog goed tussen door de doorgebroken Silva net af te houden. Ook Verschaeren ging tevergeefs zijn kans, en zo kwam het meeste doelgevaar van de Brusselaars.

STERKE SILVA

Silva was nadien weer dichtbij de 0-1, maar zijn kopbal belandde op de binnenkant van de paal. Anderlecht verdiende zo stilaan wel een voorsprong. Die kwam er ook voor de rust. Na een goede aanval over verschillende pionnen, tikte Refaelov de 0-1 binnen. Even later moest Schmidt Silva van de 0-2 houden, maar in de extra tijd van de eerste helft scoorde Silva met een prachtige kopbal de 0-2. De wedstrijd leek zo gespeeld te zijn. RSCA voetbalde vooral goed en ging veel minder overhaast te werk dan de afgelopen wedstrijden, waar het vaak véél te snel diep wou spelen. Door het warme weer koos het voluit voor het voetballend vermogen, waarbij het liet zien veel meer kwaliteiten te hebben dan STVV, dat door de hitte niet die pressing kon uitvoeren.

Na de rust kreeg Al-Dakhil al snel een dot van een kans op de 1-2, maar hij besloot pal op Van Crombrugge. Enkele minuten later werd Silva duidelijk foutief afgestopt, hij werd duidelijk vastgehouden, maar de VAR oordeelde dat het geen penalty was. Een vreemde beslissing. Zo bleef het spannend, zeker omdat STVV veel gevaarlijker was in de tweede helft. Van Crombrugge moest nog een keer tussenkomen. Anderlecht liet buiten die fase met Silva ondertussen nog amper iets zien. Het leunde achteruit en probeerde die 0-2 vooral enkel te verdedigen. 

Brüls ging na 70 minuten fors door op Verschaeren en de VAR riep Laforge bij hem. Die oordeelde echter dat het geen rode kaart was. Alweer een zeer opvallende en vreemde beslissing. Enkel minuten later besliste Raman, op assist van Silva, de partij door de 0-3 tegen de touwen te knallen. De wedstrijd was gespeeld en Anderlecht tankt zo vertrouwen voor de Europese topmatch tegen Young Boys Bern van komende donderdag.

Scoreverloop:

0-1 (43') Lior Refaelov
0-2 (45') Fabio Silva
0-3 (70') Benito Raman

LEES OOK: 'STVV slaat toe: derde zomeraanwinst is bijna een feit'

🚀

Knappe prestatie van RSCA?

Meest recent

Komt Axel Witsel in actie tegen de VS?

Axel Witsel speelde voorlopig nog geen minuut op dit WK. De ervaren middenvelder lijkt niet meteen ...

24
24
Hoefkens komt met héél verrassend OHL-verhaal

Carl Hoefkens leek op weg naar OH Leuven, maar uiteindelijk kozen ze daar voor Timmy Simons. ...

39
39
Bizarre wending: 'Witte Huis belt met Infantino in affaire-Balogun'

De Rode Duivels moeten maandagnacht dan toch Folarin Balogun vrezen. De Amerikaanse topschutter was ...

328
328
Anderlecht plant grote slag met ‘beste van de competitie'

Anderlecht speurt naar een nieuwe middenvelder en botst plots op een buitenkans. In Roemenië ...

412
412
'Persoonlijk akkoord gevonden: nieuwe jackpot Union'

Union SG toont zich bijzonder actief op de transfermarkt en haalde ondertussen al een zestal ...

54
54
FIFA verbaast: VS-topscorer wél inzetbaar tegen België

De Rode Duivels strijden maandagnacht in Seattle tegen de Verenigde Staten voor een plek in de ...

551
551
Zorgen in Duivelse defensie: Mechele uit basiself geknikkerd?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het uittekenen van zijn tactische plannetje ...

215
215
'Mourinho lang niet voldaan: Real-transfer van 60 mil'

Real Madrid blijft nieuwe coach José Mourinho maar van versterking voorzien. Zo werd zondag ...

90
90
Adedeji-Sternberg naar Club? Vervanger staat klaar bij Genk

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op Noah Adedeji-Sternberg. Of het ook tot een akkoord zal komen ...

743
743
Portugese passie: nieuwe coach laat zich gelden bij Anderlecht

RSC Anderlecht is begonnen aan zijn oefencampagne. Zaterdagnamiddag bleven de Brusselaars steken op ...

734
734
WK wordt kerkhof: twee volgende bondscoaches vliegen

Het wereldkampioenschap blijft een ongezien voetbalfeest, maar voor bondscoaches is het ook een ...

140
140
Wissels bij Rode Duivels: drie titularissen moeten vrezen

In welke formatie gaan de Rode Duivels maandagnacht aan de aftrap verschijnen tegen de Verenigde ...

288
288
Alle lichten op groen: Duitsland krijgt droombondscoach

Duitsland werd één van de grote teleurstellingen op het WK 2026 en sneuvelde al in de ...

131
131
Lukaku in basisploeg? Gullit heeft boodschap voor Garcia

Romelu Lukaku toonde zich tegen Senegal opnieuw van goudwaarde als invaller voor de Rode Duivels. ...

562
562
"Vreselijk" - collectieve walging na Frankrijk-Paraguay

Topfavoriet Frankrijk heeft zich zaterdagavond verzekerd van een plekje in de kwartfinales van het ...

194
194
Union nu al onder stoom: tweede klinkende oefenzege

Union SG zal komend seizoen al snel aan de bak moeten in de voorrondes van de Champions League. De ...

139
139
'Nieuwe wending Tzolis: transfersom nóg hoger'

Club Brugge zal in de komende dagen enkele internationals weer verwelkomen op training. Ook voor ...

841
841
Garcia maakt sterk statement: sterspelers gewaarschuwd

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

359
359
België - USA: Amerikaanse analisten voorspellen uitslag al

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels voor een plekje in de kwarftinales van het ...

746
746
Basisploeg Duivels op helling: "Hij is te chaotisch"

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

608
608
Mechele plots zwaar onder vuur: "Zo traag als dikke stront"

Brandon Mechele was tijdens de groepsfase één van de grote revelaties bij de Rode ...

895
895
WK-kater doorgespoeld: Real kondigt Oranje-smaakmaker aan

Nederland sneuvelde op pijnlijke wijze in de tweede ronde van het WK 2026. Eén ...

72
72
Marc Degryse ontroert iedereen met hartverscheurend verhaal

Marc Degryse was jarenlang één van de absolute publiekslievelingen op de Belgische ...

243
243
KRC Genk slaat enorme slag: contract tot medio 2030

Ook KRC Genk heeft zijn eerste oefenpot achter de rug en won zaterdag met 1-5 van het lokale ...

173
173
België-Senegal zindert na: "Dit verpest grote wedstrijden"

België heeft zijn plek in de 1/8ste finales van het WK 2026 veroverd na een historische ...

772
772

Meer sportnieuws