Anderlecht bezorgt STVV een koude douche in de Hel van Stayen

door
Anderlecht bezorgt STVV een koude douche in de Hel van Stayen

RSC Anderlecht mocht deze middag in de Hel van Stayen, wat inzake temperaturen zo echt aanvoelde, aan de bak tegen STVV. De Brusselaars speelden een vlotte zege bij elkaar. Het liet STVV nooit in de match komen en won knap met 0-3.


Beide ploegen moesten in de blakende zon en onder enorm hete temperaturen (op het veld was het 44 graden!) aan de bak. Met de weervoorspellingen die er nu toch al meerdere dagen waren, is het onbegrijpelijk dat deze match niet naar de avond werd verplaatst. RSCA en STVV zagen daar graten in, maar de lokale politie verhinderde dit. Only in Belgium. Dat het warme weer gevolgen zou hebben voor het spelniveau was dan ook vanzelfsprekend. 

Het tempo lag laag, maar Koita zorgde na 10 minuten voor gevaar. Hij noopte Van Crombrugge tot een redding en Hayashi kon de rebound niet benutten. Een eerste waarschuwing voor Anderlecht, dat meteen reageerde via Stroeykens. Die werd na een prachtige pass van Murillo de diepte ingestuurd, maar de 17-jarige aanvaller miste oog in oog met Schmidt. De Japanse doelman kwam nadien ook nog goed tussen door de doorgebroken Silva net af te houden. Ook Verschaeren ging tevergeefs zijn kans, en zo kwam het meeste doelgevaar van de Brusselaars.

STERKE SILVA

Silva was nadien weer dichtbij de 0-1, maar zijn kopbal belandde op de binnenkant van de paal. Anderlecht verdiende zo stilaan wel een voorsprong. Die kwam er ook voor de rust. Na een goede aanval over verschillende pionnen, tikte Refaelov de 0-1 binnen. Even later moest Schmidt Silva van de 0-2 houden, maar in de extra tijd van de eerste helft scoorde Silva met een prachtige kopbal de 0-2. De wedstrijd leek zo gespeeld te zijn. RSCA voetbalde vooral goed en ging veel minder overhaast te werk dan de afgelopen wedstrijden, waar het vaak véél te snel diep wou spelen. Door het warme weer koos het voluit voor het voetballend vermogen, waarbij het liet zien veel meer kwaliteiten te hebben dan STVV, dat door de hitte niet die pressing kon uitvoeren.

Na de rust kreeg Al-Dakhil al snel een dot van een kans op de 1-2, maar hij besloot pal op Van Crombrugge. Enkele minuten later werd Silva duidelijk foutief afgestopt, hij werd duidelijk vastgehouden, maar de VAR oordeelde dat het geen penalty was. Een vreemde beslissing. Zo bleef het spannend, zeker omdat STVV veel gevaarlijker was in de tweede helft. Van Crombrugge moest nog een keer tussenkomen. Anderlecht liet buiten die fase met Silva ondertussen nog amper iets zien. Het leunde achteruit en probeerde die 0-2 vooral enkel te verdedigen. 

Brüls ging na 70 minuten fors door op Verschaeren en de VAR riep Laforge bij hem. Die oordeelde echter dat het geen rode kaart was. Alweer een zeer opvallende en vreemde beslissing. Enkel minuten later besliste Raman, op assist van Silva, de partij door de 0-3 tegen de touwen te knallen. De wedstrijd was gespeeld en Anderlecht tankt zo vertrouwen voor de Europese topmatch tegen Young Boys Bern van komende donderdag.

Scoreverloop:

0-1 (43') Lior Refaelov
0-2 (45') Fabio Silva
0-3 (70') Benito Raman

LEES OOK: Grote Anderlecht-verrader? Goto breekt stilte na relletje

Knappe prestatie van RSCA?

Meest recent

'Lukaku verrast vriend en vijand met toekomstplannen'

Romelu Lukaku gaat straks zijn laatste contractjaar in bij Napoli, maar dat onze nationale ...

4
4
'Meevaller voor Genk: bonus van ruim tien miljoen'

KRC Genk gaat straks op bezoek bij Charleroi, waar Nicky Hayen gewoon weer kan rekenen op ...

19
19
'Anderlecht-Club: Taravel & Leko hakken knopen door'

Ook op de andere velden staan er nog een aantal interessante affiches op het programma, maar ...

99
99
Hoefkens verklaart plots bezoek aan ziekenhuis

Het was vorige week toch schrikken toen het bericht kwam dat Carl Hoefkens na de match met NAC Breda ...

24
24
Hayen looft revelatie: "Hij heeft zijn kans gegrepen"

KRC Genk staat voor een belangrijke trip naar Charleroi. Doordat de Limburgers al veel te veel ...

76
76
Mokio doorbreekt de stilte omtrent hetze Rode Duivels

Het zijn pittige weken geweest voor Jorthy Mokio. Hij tekende ondanks de nodige interesse bij in ...

93
93
Terugronde PO's van start: Boskamp duidt kampioen aan

Zaterdagavond gaat de terugronde in de Champions' Play-Offs van start. Er zijn dus nog maar vijf ...

160
160
De Bruyne op Italiaanse voorpagina: radicale transferwending

In de Italiaanse Serie A neemt SSC Napoli het zaterdagavond op tegen revelatie Como in een ...

55
55
Grote Anderlecht-verrader? Goto breekt stilte na relletje

Of hij ooit nog in het shirt van RSC Anderlecht te zien zal zijn, valt voorlopig af te wachten. In ...

385
385
'Onyedika vertrekt bij Club Brugge: prijskaartje al genoemd'

Dat Club Brugge komende zomer een aantal spelers gaat verliezen, staat inmiddels buiten kijf. Ook ...

302
302
'Kompany ontploft: Kane weg voor waanzinnig bedrag'

Bij Bayern gaan ze ervan uit dat Harry Kane blijft, maar helemaal gerust zijn ze niet. Terwijl ...

238
238
Plottwist in bekerfinale-klucht: nieuwe TV-zender duikt op

Op donderdag 14 mei kruisen RSC Anderlecht en Union SG de degens met mekaar in de finale van de ...

257
257
Beerschot klaar: "Er kunnen knotsgekke dingen gebeuren"

Beerschot speelt dit weekend de finale van de Promotion Play-Offs tegen Lommel SK. Ze trekken eerst ...

203
203
Garcia verrast compleet met uitspraak over toekomst bij Ajax

In het voetbal is het zeer belangrijk om de juiste mensen te kennen. Vraag dat maar aan Oscar ...

40
40
Vurige De Zerbi komt met zelden geziene monoloog

Tottenham staat op een degradatieplaats. De Engelse subtopper draait een werkelijk dramatisch ...

63
63
Zulte Waregem pakt in ultieme slot de scalp van Cercle

In de Jupiler Pro League stond vanavond de partij tussen Cercle Brugge en Zulte Waregem op het ...

44
44
STVV op zucht van stunt: "Gaan er vol voor"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn clubgeschiedenis. De Truienaars staan knap derde in de ...

169
169
Hubert heeft goed én slecht nieuws bij Union SG

Union SG gaat voor een historisch seizoen. De Brusselaars kunnen de dubbel winnen de komende weken. ...

113
113
Frans verrast met uitdaging bij Nederlandse club

Frederic Frans heeft na zijn passage bij Sporting Hasselt en RWDM, waar hij werd ontslagen, en Jong ...

29
29
Leko laat fans Club én Anderlecht nu al watertanden

Club Brugge trekt met vertrouwen naar RSC Anderlecht, al moeten ze toch altijd opletten. Verslapping ...

226
226
'Bundesliga-club klopt weldra aan bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht is het behalen van een Europese groepsfase héél belangrijk. ...

267
267
'Scherpen kan zeer mooie transfer versieren'

Bij Union SG gaan er in de zomer heel wat sterkhouders de club verlaten. De Brusselaars zien dat ...

64
64
Na mogelijk verlies Mokio: Garcia moet deze topper vastleggen

Jorthy Mokio kiest mogelijk voor Congo en dat zou een fikse tegenvaller voor de Rode Duivels. ...

147
147
Bom barst bij Club: Leko dumpt dure speler zonder pardon

Club Brugge haalde in de winter een speler binnen die meteen een verschil moest maken, maar nu ...

476
476
'Fake news: Romelu Lukaku niét naar deze club'

Romelu Lukaku, er wordt heel veel gezegd en geschreven. Zeker in Italië. De aanvaller zou ...

68
68

Meer sportnieuws