Anderlecht bezorgt STVV een koude douche in de Hel van Stayen

door
Anderlecht bezorgt STVV een koude douche in de Hel van Stayen

RSC Anderlecht mocht deze middag in de Hel van Stayen, wat inzake temperaturen zo echt aanvoelde, aan de bak tegen STVV. De Brusselaars speelden een vlotte zege bij elkaar. Het liet STVV nooit in de match komen en won knap met 0-3.


Beide ploegen moesten in de blakende zon en onder enorm hete temperaturen (op het veld was het 44 graden!) aan de bak. Met de weervoorspellingen die er nu toch al meerdere dagen waren, is het onbegrijpelijk dat deze match niet naar de avond werd verplaatst. RSCA en STVV zagen daar graten in, maar de lokale politie verhinderde dit. Only in Belgium. Dat het warme weer gevolgen zou hebben voor het spelniveau was dan ook vanzelfsprekend. 

Het tempo lag laag, maar Koita zorgde na 10 minuten voor gevaar. Hij noopte Van Crombrugge tot een redding en Hayashi kon de rebound niet benutten. Een eerste waarschuwing voor Anderlecht, dat meteen reageerde via Stroeykens. Die werd na een prachtige pass van Murillo de diepte ingestuurd, maar de 17-jarige aanvaller miste oog in oog met Schmidt. De Japanse doelman kwam nadien ook nog goed tussen door de doorgebroken Silva net af te houden. Ook Verschaeren ging tevergeefs zijn kans, en zo kwam het meeste doelgevaar van de Brusselaars.

STERKE SILVA

Silva was nadien weer dichtbij de 0-1, maar zijn kopbal belandde op de binnenkant van de paal. Anderlecht verdiende zo stilaan wel een voorsprong. Die kwam er ook voor de rust. Na een goede aanval over verschillende pionnen, tikte Refaelov de 0-1 binnen. Even later moest Schmidt Silva van de 0-2 houden, maar in de extra tijd van de eerste helft scoorde Silva met een prachtige kopbal de 0-2. De wedstrijd leek zo gespeeld te zijn. RSCA voetbalde vooral goed en ging veel minder overhaast te werk dan de afgelopen wedstrijden, waar het vaak véél te snel diep wou spelen. Door het warme weer koos het voluit voor het voetballend vermogen, waarbij het liet zien veel meer kwaliteiten te hebben dan STVV, dat door de hitte niet die pressing kon uitvoeren.

Na de rust kreeg Al-Dakhil al snel een dot van een kans op de 1-2, maar hij besloot pal op Van Crombrugge. Enkele minuten later werd Silva duidelijk foutief afgestopt, hij werd duidelijk vastgehouden, maar de VAR oordeelde dat het geen penalty was. Een vreemde beslissing. Zo bleef het spannend, zeker omdat STVV veel gevaarlijker was in de tweede helft. Van Crombrugge moest nog een keer tussenkomen. Anderlecht liet buiten die fase met Silva ondertussen nog amper iets zien. Het leunde achteruit en probeerde die 0-2 vooral enkel te verdedigen. 

Brüls ging na 70 minuten fors door op Verschaeren en de VAR riep Laforge bij hem. Die oordeelde echter dat het geen rode kaart was. Alweer een zeer opvallende en vreemde beslissing. Enkel minuten later besliste Raman, op assist van Silva, de partij door de 0-3 tegen de touwen te knallen. De wedstrijd was gespeeld en Anderlecht tankt zo vertrouwen voor de Europese topmatch tegen Young Boys Bern van komende donderdag.

Scoreverloop:

0-1 (43') Lior Refaelov
0-2 (45') Fabio Silva
0-3 (70') Benito Raman

LEES OOK: Lapoussin verrast vriend en vijand met nieuwe werkgever

Knappe prestatie van RSCA?

Meest recent

Roda JC rekent op Belg voor ‘Operatie Eredivisie’

Roda JC is een club die altijd heel wat Belgen in zijn rangen heeft gehad. De Nederlandse ...

0
0
Anderlecht met handen in het haar: maken ze dezelfde fout?

RSC Anderlecht moet stilaan een knoop gaan doorhakken. Gaan de Brusselaars de laatste aanvallende ...

31
31
Bayern-ster doet boekje open over Kompany

Vincent Kompany is bijzonder geliefd bij zijn spelers. Dat is al jaren het geval als coach. De ...

29
29
Anderlecht stomverbaasd: "Ik ben onder de indruk"

Bij RSC Anderlecht waren de zomer- en wintermercato niet bepaald een groot succes. Sommigen zijn al ...

54
54
'Kopzorgen Garcia: grote JPL-surprise in beeld bij Duivels'

De Rode Duivels trekken eind deze maand naar de VS om het WK voor te bereiden aan de hand van een ...

122
122
Droomreeks United voorbij, finalisten Copa del Rey bekend

In de Premier League heeft Manchester United zijn ongeslagen reeks onder interim-trainer Michael ...

21
21
Arsenal zet nieuwe titelstap: City maakt dure uitschuiver

In de Engelse titelstrijd heeft Arsenal FC woensdagavond een uitstekende zaak gedaan. De leider had ...

43
43
Tedesco in ziekenhuis opgenomen: pakkende details bekend

Domenico Tedesco levert dit seizoen goed werk af als hoofdcoach van Fenerbahçe. Maar de ...

64
64
Rits kwijnt weg bij Anderlecht: einde lijdensweg in zicht

Hoewel hij in de voorbije seizoenen behoorlijk wat minuten maakte, werd Mats Rits afgelopen zomer ...

448
448
DAZN-soap níét voorbij: grote ongerustheid bij Belgische clubs

De Belgische profclubs verzamelden woensdag op de burelen van de Pro League. Tijdens de meeting ...

351
351
Antwerp aangemaand tot transferactie: "In deze vorm ..."

Antwerp FC kon afgelopen weekend weer aanknopen met een broodnodige overwinning tegen revelatie ...

262
262
'Pérez drukt stempel: grote naam kandidaat-trainer Real'

Real Madrid heeft enkele mindere resultaten achter de rug in La Liga en zag FC Barcelona weer vier ...

88
88
Club Brugge boort ware goudmijn aan: dríé nieuwe jackpots

Club Brugge kan al enkele seizoenen lang uitstekende financiële cijfers voorleggen. Grotendeels ...

652
652
Nieuwe titelwending: "Bij Union beseffen ze het"

Nog drie speeldagen te gaan en de titelstrijd in de Jupiler Pro League kan helemaal losbarsten in de ...

588
588
Waagt Anderlecht stuntdeal met transfergenie uit JPL?

Anderlecht moet knopen doorhakken. Paars-wit zoekt een nieuwe technisch directeur en wil eindelijk ...

312
312
'Enorme flop: Celtic stuurt JPL-aanwinst alweer door'

De Schotse topclubs richtten in de voorbije mercato's graag hun pijlen op de Belgische markt. ...

126
126
'Antwerp krijgt nieuwe tegenvaller voor cruciale trip'

Antwerp heeft vorig weekend een belangrijke zege geboekt door STVV toch wel verrassend met 1-0 te ...

164
164
'Napoli krijgt uitsluitsel over comeback De Bruyne'

Napoli maakt een moeilijk seizoen door. De Italiaanse titelverdediger sneuvelde al in de league ...

60
60
'Weer uittocht: eerste vertrekker bij Union bekend'

Bij Union moeten ze elke zomer opnieuw hun beste spelers laten vertrekken. Dat was vorige zomer niet ...

87
87
Van Den Kerkhof kent sanctie na aanslag op Tzolis

De wedstrijd van vorig weekend tussen Charleroi en Club Brugge deed heel wat stof opwaaien. Bij de ...

434
434
'Alarm in Frankrijk: grote zorgen om WK Mbappé'

We zijn slechts drie maanden voor de start van het WK en dus is het voor vrijwel elke bondscoach van ...

59
59
Wesley Sonck beroert iedereen met openhartige getuigenis

Wesley Sonck beroert ook na zijn actieve carrière nog steeds vriend en vijand. De glimlach, ...

70
70
Centen op bij King Power? OHL reageert op malaise

In Engeland dreigt een schrijnend scenario voor Leicester City. Tien jaar nadat de Foxes de wereld ...

159
159
'Standard wacht helse strijd om goudhaantje te houden'

Standard maakt nog altijd kans op de Champions' Play-Off en dat zou voor de Rouches een opsteker ...

156
156
Beveren verrast en gaat lopen met Anderlecht-target

Het seizoen in de Challenger Pro League loopt nog een hele tijd, maar SK Beveren is nu al zeker van ...

204
204

Meer sportnieuws