Mertens beleeft debuut in mineur bij Galatasaray

door
Mertens beleeft debuut in mineur bij Galatasaray

Er ging een lange soap aan vooraf, maar deze zomer nam Dries Mertens uiteindelijk na negen jaar afscheid van Napoli, de club waar hij uitgegroeid was tot een absolute publiekslieveling en topschutter aller tijden. Zijn aflopende contract werd niet verlengd en uiteindelijk koos de 35-jarige voor een avontuur bij Galatasaray, dat hij na enkele magere jaren weer aan successen moet helpen.


Alleen heeft dat avontuur wel een valse start genomen. Zaterdagavond zat Mertens een eerste keer in de selectie bij zijn nieuwe club, dat na een zege op de openingsspeeldag tegen Antalyaspor nu het bezoek kreeg van laagvlieger Giresunspor. Dat mocht in principe geen probleem worden, maar het werd een pijnlijke nederlaag.

Borja Sainz bracht dertien minuten voor tijd de bezoekers verrassend op voorsprong. Meteen daarna mocht Mertens invallen, onder het goedkeurend oog van partner Kat Kerkhofs en zoontje Ciro in de tribune. De aanvaller kon echter niets meer aan de score veranderen en dus het verlies van zijn nieuwe team niet afwenden. Daarmee is de start van Galatasaray toch al een beetje verbrod.

NUMMER TIEN
Mertens maakte zijn entree in het Turkse voetbal met het nummer 10, toch een teken van zijn status bij zijn nieuwe club. De volgende stap zal zijn om een basisplaats af te dwingen en beslissend te worden. Na een verstoorde voorbereiding door zijn transferperikelen zou dat echter weleens tijd kunnen kosten.

LEES OOK: Voetbalwereld in rouw: Mircea Lucescu overleden

Zal Mertens snel weer zijn beste niveau halen?

Meest recent

'Urgentie neemt toe: nieuwe TD Anderlecht voor einde seizoen'

RSC Anderlecht wil zich komend weekend herpakken na drie nederlagen op rij. Coach ...

36
36
Barça bestolen in UCL? Club Brugge-flashbacks na bizarre fase

FC Barcelona staat in de Champions League op de rand van de uitschakeling. De Spaanse kampioen ...

26
26
"Als we dat toelaten ..."- Antwerp tóch genekt door arbitrage?

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

73
73
UCL: PSG mept Liverpool KO, Barça in kritieke toestand na rood

Titelverdediger Paris Saint-Germain is goed op weg naar de halve finales van de Champions League. De ...

41
41
Positie Taravel onder druk: "Duizenden alternatieven voor hem"

RSC Anderlecht kon de schade na rust nog ietwat beperken, maar werd afgelopen compleet overdonderd ...

286
286
Top 20: Courtois beste ter wereld, straffe notering Lammens

De Rode Duivels trekken straks naar het wereldkampioenschap met een op papier minder kwalitatieve ...

268
268
Maarten Martens doet boekje open over Anderlecht-flirt

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

92
92
Club-fans pakken De Cat hard aan: opvallende reden geopperd

Nathan De Cat heeft zijn start in de Champions' Play-Offs gemist. Het goudhaantje van RSC Anderlecht ...

422
422
'Uithaal Leko zindert na: drie sterkhouders in vizier'

Club Brugge heeft zijn campagne in de Champions' Play-Offs op gang getrapt met een 4-2-zege tegen ...

285
285
'Kompany verliest 69-voudig international: Europese toptransfer'

Het Bayern München van Vincent Kompany maakt dinsdag weer indruk door in de Champions League ...

105
105
KRC Genk ruikt bloed: ideaal script voor het grijpen

Ook in de Europe Play-Offs zit de eerste speeldag er alweer op. De eerste drie matchen deelden het ...

268
268
'Club Brugge verrast met miljoenenbod op ‘nieuwe Rodri’'

Club Brugge kijkt opvallend ver buiten zijn vertrouwde markt. Blauw-Zwart wordt gelinkt aan een ...

526
526
'Man City mengt zich in dossier: aandacht voor De Cat'

De komende zomermercato belooft weer enkele knallende transfers te gaan opleveren in de Jupiler Pro ...

89
89
Droom komt uit voor Genk-speler: bijzondere confrontatie op WK

In maart werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld en dat zorgde voor enkele bijzondere ...

66
66
'Saibari bekroont topjaar met droomtransfer'

Er was het voorbije jaar al heel wat te doen over talenten die de Rode Duivels de rug toe keerden, ...

46
46
Keiharde conclusie: "Zij zijn Anderlecht onwaardig"

Anderlecht werd vorig weekend nog maar eens met de neus op de feiten gedrukt. Na de nederlagen tegen ...

382
382
Ondergang van Union? Deschacht doet straffe voorspelling

Union heeft afgelopen weekend zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het klopte STVV met ...

583
583
'Nieuwe TD: Anderlecht maakt verwachtingen duidelijk'

Begin februari zette Anderlecht zowel trainer Besnik Hasi als sportief directeur Olivier Renard op ...

286
286
Jonge Duivel kondigt vertrek bij PSV aan

Bij PSV werd er de voorbije dagen stevig gefeest nadat het voor de derde keer op rij de Nederlandse ...

92
92
'Nieuwe afgang voor gewezen supertalent Dwomoh'

Hij debuteerde op zijn zestiende al in het eerste elftal van KRC Genk en leek een gedoodverfde Rode ...

83
83
Straf gerucht omtrent STVV: opvolger Vrancken in beeld?

STVV kent een fantastisch seizoen, maar de Kanaries weten ook dat heel wat spelers in de kijker ...

489
489
'Anderlecht wil blunder à la Stassin en Sadiki voorkomen'

RSC Anderlecht wil de komende jaren weer aansluiting vinden met de top in de Jupiler Pro League. De ...

223
223
Vanaken komt met verrassende update over zijn toekomst

Hans Vanaken is een van de beste en meest iconische middenvelders uit de clubgeschiedenis van ...

320
320
Borguet mysterieus over pikant dossier bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hebben ze enorm veel talent rondlopen op Neerpede. De Brusselaars zullen daar de ...

205
205
'Floptransfer Standard lokt plots interesse'

Bij Standard kennen ze alweer een matig seizoen. De Luikenaars hopen via Play-Off 2 alsnog een ...

149
149

Meer sportnieuws