Gretig Union spoelt CL-kater door tegen strijdende Kerels

door
Gretig Union spoelt CL-kater door tegen strijdende Kerels

Een gretig Union heeft relatief vlot de maat genomen van een wisselvallig KV Kortrijk. De thuisploeg was in grote delen van de wedstrijd oppermachtig maar verzuimde om de wedstrijd vroegtijdig af te maken. De Kerels vochten een paar keer prima terug maar teerden toch teveel op de klasseflitsen van Selemani.


Een paar dagen na de mokerslag tegen de Rangers, moest Union op eigen veld de wei in tegen KV Kortrijk. De Kerels hadden de goede vorm eindelijk te pakken met een vier op zes in de laatste twee wedstrijden. Bij de thuisploeg kwamen Boniface en Kandouss in het elftal, Belhocine miste dan weer Gueye en hierdoor kwam Messaoudi in de ploeg.

Sterk gestart Union houdt strijdend KVK af

De Unionisten begonnen sterk in eigen huis en na een eerste niet gefloten strafschopgevalletje, was het even later wel raak. Lapoussin werd door Sissoko gehaakt in de zestien meter en Teuma faalde niet vanaf elf meter: de vroege 1-0 was een feit. Ook nadien bleef het team van Geraerts de bovenliggende ploeg, iets voorbij het kwartier knalde Lazare hoog over.

KV Kortrijk had teveel afval in zijn spel en kon Moris geen enkele keer bedreigen. Aan de overzijde leverden de thuisaanvallen wel steevast gevaar op, na een halfuur spelen moest Ilic alles uit de kast halen bij een poging van Lapoussin in de korte hoek. Pas in de slotfase van de eerste periode kwamen de Kerels ook echt eens opzetten. Na een prima voorzet van Selemani mocht Messaoudi vrij inkoppen maar zijn poging verdween naast de kooi van Moris. Plots was KV Kortrijk de betere ploeg en Selemani zelf kwam even later een teen tekort om de gelijkmaker in doel te werken. Halfweg had Union zijn schaapjes zeker nog niet op het droge.

Teuma brengt zijn team vanaf elf meter op voorsprong.

Sterke vice-kampioen mist efficiëntie

Een ontevreden Belhocine deed meteen een drievoudige wissel na de rust: Gueye, Bruno en Vandendriessche kwamen in het veld. Veel beterschap bracht dat echter niet, iets voor het uur kapte Teuma zich heerlijk vrij in de zestien meter en de draaischijn van de vice-kampioen krulde de bal even fraai in de verste hoek: 2-0 na een tweeklapper van de Maltees.

Plots schoot KV Kortrijk nu toch wakker en na een afgeblokt schot van Bruno maakte Selemani al snel de aansluitingstreffer tegen zijn ex-club: 2-1. Union bleef nadien wel de betere ploeg maar vergat om de kansen af te maken, Puertas mocht vrij aanleggen maar besloot op Ilic. Hierdoor bleef het spannend in het Joseph Marienstadion en Gueye kreeg na een afgemeten voorzet van smaakmaker Selemani de kans op de gelijkmaker, van dichtbij schoof hij de bal nog naast. Uiteindelijk bleef het bij een nipte zege voor Union, ruim verdiend maar toch zwaar bevochten.

Scoreverloop:

1-0 (9') Teuma (p), 2-0 (58') Teuma, 2-1 (63') Teuma

LEES OOK: Titelrace barst los: Union, Club Brugge of underdog?

Kan Union het sprookje van vorig seizoen herhalen?

Meest recent

Basiself Duivels bekend: Garcia voorziet één grote verrassing

De Rode Duivels werken zaterdagavond in het Mercedes Benz-stadium te Atlanta een oefenwedstrijd af ...

45
45
Jonge Duivels U17 mogen na spektakelstuk naar WK én EK

Voor de Rode Duivels staat er in de komende dagen weinig op het spel, want zij spelen slechts twee ...

16
16
Club vs Union: Joos ziet belangrijk voordeel in titelstrijd

Na de interlandbreak is het tijd voor de laatste editie van de play-offs in de Jupiler Pro League. ...

22
22
'Kompany wil Man City enorme transferhak zetten'

De voorbije weken laaiden de geruchten weer op over een mogelijk vertrek van Vincent Kompany naar ...

35
35
Garcia kondigt opmerkelijk experiment aan bij Duivels

De Rode Duivels staan om 20u30 tegenover de Verenigde Staten. Het is de eerste oefenpartij die ze ...

88
88
U19: Tien Jonge Duivels doen geweldige zaak voor EK

Heel wat Belgische jeugdteams proberen in de komende dagen om een EK-ticket af te dwingen. De U19 ...

56
56
'Club eraan voor de moeite: transferplan Stankovic bekend'

Club Brugge staat voor alweer een zeer bewogen transferzomer. Net als een jaar geleden zal het weer ...

118
118
'PSV ziet kersverse Jonge Duivel naar België trekken'

Bij PSV lijken er weer enkele Belgen aan het doorbreken te zijn. Er wordt veel verwacht van de ...

94
94
'Geen Duivels, wel knaltransfer voor Mandela Keita'

De Rode Duivels nemen het om 20u30 op tegen de Verenigde Staten. Dat zal met enkele nieuwe namen in ...

57
57
'Club Brugge beeft: eerste topploeg in actie voor Tresoldi'

Club Brugge dreigt zijn speerpunt Nicolo Tresoldi al na amper één seizoen kwijt te ...

218
218
Extra boost Cercle: publiekslieveling blijft aan boord

Cercle Brugge wil zich in de Relegation Play-Offs zo snel mogelijk verzekeren van het behoud. Na de ...

59
59
'Deal van 9 miljoen: Premier League gek van JPL-revelatie'

De Jupiler Pro League zal ook komende zomer weer verschillende spelers voor de nodige miljoenen zien ...

77
77
Gent doet Pro League daveren: bom onder competitiehervorming

De Jupiler Pro League staat aan de vooravond van de laatste editie van de Play-Offs. Voorlopig toch ...

502
502
Duivels dilemma: man in vorm of ervaren Mechele in basis?

De Rode Duivels werken zaterdagavond in Atlanta een oefenwedstrijd af tegen de Verenigde Staten. ...

176
176
'Barça onder druk: eerste zomertransfer staat op klappen'

FC Barcelona is momenteel al drukke plannen aan het maken voor de komende zomermercato. De club zou ...

99
99
'Vertrek Karetsas krijgt vorm: Genks clubrecord verpulverd'

Ondanks de tegenvallende prestaties van de voorbije maanden, is KRC Genk op weg om serieus te cashen ...

488
488
Mignolet-dossier bereikt kookpunt: de drie opties voor Club

De sportieve leiding van Club Brugge gaat een drukke zomer tegemoet. Verschillende sterkhouders ...

717
717
'Kompany en co hard: international zonder pardon doorgestuurd'

Ook bij Bayern München wordt van de interland-break gebruik gemaakt om de krijtijnen voor ...

94
94
TRANSFERUURTJE: 'Barça lonkt naar Duivel, smaakmaker weg bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

146
146
Witsel duidelijk over speelkansen onder Garcia

Axel Witsel was jarenlang een vaste pion van de Gouden Generatie bij de Rode Duivels. Op zijn 37e ...

51
51
Garcia speelt open kaart over penibele situatie Lukaku

Romelu Lukaku werd opgenomen in de selectie van de Rode Duivels, maar gaf al meteen verstek. De ...

70
70
Géén Messi op WK? 'Bondscoach Scaloni dropt bommetje’

Lionel Messi maakt momenteel het mooie weer bij Inter Miami in de Verenigde Staten en de Argentijnse ...

62
62
‘Tresoldi wil weg bij Club Brugge: prijskaartje bekend’

Nicolo Tresoldi is in de tweede seizoenshelft volledig ontploft bij Club Brugge. De Duitse aanvaller ...

545
545
Échte reden voor clash tussen Lukaku en Napoli onthuld

Romelu Lukaku werd opgeroepen door bondscoach Rudi Garcia voor de oefenstage van de Rode Duivels in ...

255
255
Axel Witsel verbaast iedereen met toekomstplannen

Axel Witsel is inmiddels al 37, maar de verdediger annex middenvelder zit nog steeds bij de Rode ...

179
179

Meer sportnieuws