Gretig Union spoelt CL-kater door tegen strijdende Kerels

door
Gretig Union spoelt CL-kater door tegen strijdende Kerels

Een gretig Union heeft relatief vlot de maat genomen van een wisselvallig KV Kortrijk. De thuisploeg was in grote delen van de wedstrijd oppermachtig maar verzuimde om de wedstrijd vroegtijdig af te maken. De Kerels vochten een paar keer prima terug maar teerden toch teveel op de klasseflitsen van Selemani.


Een paar dagen na de mokerslag tegen de Rangers, moest Union op eigen veld de wei in tegen KV Kortrijk. De Kerels hadden de goede vorm eindelijk te pakken met een vier op zes in de laatste twee wedstrijden. Bij de thuisploeg kwamen Boniface en Kandouss in het elftal, Belhocine miste dan weer Gueye en hierdoor kwam Messaoudi in de ploeg.

Sterk gestart Union houdt strijdend KVK af

De Unionisten begonnen sterk in eigen huis en na een eerste niet gefloten strafschopgevalletje, was het even later wel raak. Lapoussin werd door Sissoko gehaakt in de zestien meter en Teuma faalde niet vanaf elf meter: de vroege 1-0 was een feit. Ook nadien bleef het team van Geraerts de bovenliggende ploeg, iets voorbij het kwartier knalde Lazare hoog over.

KV Kortrijk had teveel afval in zijn spel en kon Moris geen enkele keer bedreigen. Aan de overzijde leverden de thuisaanvallen wel steevast gevaar op, na een halfuur spelen moest Ilic alles uit de kast halen bij een poging van Lapoussin in de korte hoek. Pas in de slotfase van de eerste periode kwamen de Kerels ook echt eens opzetten. Na een prima voorzet van Selemani mocht Messaoudi vrij inkoppen maar zijn poging verdween naast de kooi van Moris. Plots was KV Kortrijk de betere ploeg en Selemani zelf kwam even later een teen tekort om de gelijkmaker in doel te werken. Halfweg had Union zijn schaapjes zeker nog niet op het droge.

Teuma brengt zijn team vanaf elf meter op voorsprong.

Sterke vice-kampioen mist efficiëntie

Een ontevreden Belhocine deed meteen een drievoudige wissel na de rust: Gueye, Bruno en Vandendriessche kwamen in het veld. Veel beterschap bracht dat echter niet, iets voor het uur kapte Teuma zich heerlijk vrij in de zestien meter en de draaischijn van de vice-kampioen krulde de bal even fraai in de verste hoek: 2-0 na een tweeklapper van de Maltees.

Plots schoot KV Kortrijk nu toch wakker en na een afgeblokt schot van Bruno maakte Selemani al snel de aansluitingstreffer tegen zijn ex-club: 2-1. Union bleef nadien wel de betere ploeg maar vergat om de kansen af te maken, Puertas mocht vrij aanleggen maar besloot op Ilic. Hierdoor bleef het spannend in het Joseph Marienstadion en Gueye kreeg na een afgemeten voorzet van smaakmaker Selemani de kans op de gelijkmaker, van dichtbij schoof hij de bal nog naast. Uiteindelijk bleef het bij een nipte zege voor Union, ruim verdiend maar toch zwaar bevochten.

Scoreverloop:

1-0 (9') Teuma (p), 2-0 (58') Teuma, 2-1 (63') Teuma

LEES OOK: Promotie plots in gevaar? KV Kortrijk reageert

Kan Union het sprookje van vorig seizoen herhalen?

Meest recent

De Ketelaere in diep dal: zorgen nemen razendsnel toe

De zorgen rond Charles De Ketelaere nemen opnieuw toe. Na zijn blessure en moeilijke weken lijkt hij ...

21
21
Stassin heeft vleugels na selectie: “Het is ongelooflijk”

Lucas Stassin kreeg een mooie verrassing in de bus. De aanvaller werd geselecteerd door bondscoach ...

1
1
Taravel heeft erg opvallend plan met De Cat

Nathan De Cat is opgeroepen voor de Rode Duivels, maar de middenvelder moet eerst nog met RSC ...

31
31
'Tast Coucke diep in de buidel? Anderlecht wil dure klepper'

Anderlecht volgt een speler die in Duitsland almaar meer naam maakt, maar goedkoop wordt dit dossier ...

171
171
Promotie plots in gevaar? KV Kortrijk reageert

De 31ste speeldag in de Challenger Pro League bracht zaterdag een grote verrassing. KV Kortrijk ...

260
260
Is er nog hoop? Nieuwe wending in dossier Bounida

De laatste tijd is het bij de voetbalbond alle hens aan dek om de toekomst van de Rode Duivels ...

125
125
'AA Gent wil Deens koopje doen'

Bij AA Gent is het alweer een seizoen met ups en downs geweest. Desondanks liggen ze wel nog op ...

88
88
Knalprestatie van Stassin, Juve schiet zichzelf in voet

Lucas Stassin was vrijdag dé grote verrassing in de selectie van de Rode Duivels. De jonge ...

30
30
Gent krijgt sterkhouder terug: "Klaar voor start POs"

AA Gent zal er zondag alles aan doen om zijn plaats in de top zes niet meer weg te geven. Daarvoor ...

40
40
Record in zicht: Kompany doet opmerkelijke uitspraak

Bayern München haalde in de voorbije week stevig uit in de Champions League, waarin Atalanta in ...

223
223
SK Beveren bouwt verder aan droomseizoen, remontada Lokeren

SK Beveren is weer een stap dichter bij een absoluut unicum. De Waaslanders maakten thuis gehakt van ...

74
74
Nainggolan doet boekje open over Antwerp en Beerschot

Vrijdagavond kreeg Patro Eisden in de Challenger Pro League een 0-4 om de oren van Beerschot. Het ...

151
151
Zeer verrassende transferwending bij Antwerp?

Antwerp sluit zijn seizoen in de reguliere competitie zondag nog af met een trip naar Leuven. Daarna ...

226
226
'Frankrijk steigert na soap rond Club Brugge-speler'

Bij Club Brugge proberen ze zondag nog een zo goed mogelijke uitgangspositie te veroveren voor de ...

146
146
Milan herpakt zich, dompers voor Lavia en Lokonga

Er stonden zaterdagavond in het buitenland nog enkele interessante affiches op het programma. AC ...

16
16
Club Brugge slikt stevige Vanaken-domper

Club Brugge kon de laatste weken lang niet altijd overtuigen, maar slaagde er wel in om in het spoor ...

486
486
Van Gucht scoort weer: “Ze zet mij op het juiste pad”

Ruben Van Gucht weet als geen ander vrouwelijk schoon aan te trekken. De VRT-man kwam de laatste ...

22
22
Oplapwerk bij Club Brugge: dubbele WK-droom doorprikt?

Club Brugge zal volgende week weer een pak internationals zien uitzwermen. Een aantal van hun hoopt ...

106
106
De Mil jubelt: Gent krijgt forse opsteker richting Play-Offs

Behoudens een onwaarschijnlijke afgang plaatst AA Gent zich zondag voor de Champions' Play-Offs. ...

151
151
'Weer kassa voor OHL: zelfs Liverpool meldt zich'

OH Leuven vestigde vorige zomer nog een transferrecord door Ezechiel Banzuzi voor maar liefst 16 ...

56
56
Lukaku laat zich opnieuw zien bij Anderlecht

Wanneer de Rode Duivels binnen enkele dagen op het vliegtuig naar de Verenigde Staten stappen, zal ...

247
247
Garcia keihard: "Zij mogen kruis maken over WK"

De Rode Duivels trekken na het weekend op stage naar de Verenigde Staten om zich voor te bereiden op ...

291
291
Bizarre verdwijning bij Charleroi: "Weet niet waar hij is"

Voor Charleroi dreigt het seizoen toch op een ontgoocheling te eindigen. Even mochten de Carolo's ...

48
48
Yves Vanderhaeghe bezorgt ex-club ongeziene mokerslag

De competitie in de Challenger Pro League leek er lange tijd één op twee snelheden. ...

155
155
Drie dolle minuten waren genoeg: Bayern blijft razen

Bayern München blijft door het seizoen razen. Nadat het eerder op de week al vlot afrekende met ...

89
89

Meer sportnieuws