Gretig Union spoelt CL-kater door tegen strijdende Kerels

door
Gretig Union spoelt CL-kater door tegen strijdende Kerels

Een gretig Union heeft relatief vlot de maat genomen van een wisselvallig KV Kortrijk. De thuisploeg was in grote delen van de wedstrijd oppermachtig maar verzuimde om de wedstrijd vroegtijdig af te maken. De Kerels vochten een paar keer prima terug maar teerden toch teveel op de klasseflitsen van Selemani.


Een paar dagen na de mokerslag tegen de Rangers, moest Union op eigen veld de wei in tegen KV Kortrijk. De Kerels hadden de goede vorm eindelijk te pakken met een vier op zes in de laatste twee wedstrijden. Bij de thuisploeg kwamen Boniface en Kandouss in het elftal, Belhocine miste dan weer Gueye en hierdoor kwam Messaoudi in de ploeg.

Sterk gestart Union houdt strijdend KVK af

De Unionisten begonnen sterk in eigen huis en na een eerste niet gefloten strafschopgevalletje, was het even later wel raak. Lapoussin werd door Sissoko gehaakt in de zestien meter en Teuma faalde niet vanaf elf meter: de vroege 1-0 was een feit. Ook nadien bleef het team van Geraerts de bovenliggende ploeg, iets voorbij het kwartier knalde Lazare hoog over.

KV Kortrijk had teveel afval in zijn spel en kon Moris geen enkele keer bedreigen. Aan de overzijde leverden de thuisaanvallen wel steevast gevaar op, na een halfuur spelen moest Ilic alles uit de kast halen bij een poging van Lapoussin in de korte hoek. Pas in de slotfase van de eerste periode kwamen de Kerels ook echt eens opzetten. Na een prima voorzet van Selemani mocht Messaoudi vrij inkoppen maar zijn poging verdween naast de kooi van Moris. Plots was KV Kortrijk de betere ploeg en Selemani zelf kwam even later een teen tekort om de gelijkmaker in doel te werken. Halfweg had Union zijn schaapjes zeker nog niet op het droge.

Teuma brengt zijn team vanaf elf meter op voorsprong.

Sterke vice-kampioen mist efficiëntie

Een ontevreden Belhocine deed meteen een drievoudige wissel na de rust: Gueye, Bruno en Vandendriessche kwamen in het veld. Veel beterschap bracht dat echter niet, iets voor het uur kapte Teuma zich heerlijk vrij in de zestien meter en de draaischijn van de vice-kampioen krulde de bal even fraai in de verste hoek: 2-0 na een tweeklapper van de Maltees.

Plots schoot KV Kortrijk nu toch wakker en na een afgeblokt schot van Bruno maakte Selemani al snel de aansluitingstreffer tegen zijn ex-club: 2-1. Union bleef nadien wel de betere ploeg maar vergat om de kansen af te maken, Puertas mocht vrij aanleggen maar besloot op Ilic. Hierdoor bleef het spannend in het Joseph Marienstadion en Gueye kreeg na een afgemeten voorzet van smaakmaker Selemani de kans op de gelijkmaker, van dichtbij schoof hij de bal nog naast. Uiteindelijk bleef het bij een nipte zege voor Union, ruim verdiend maar toch zwaar bevochten.

Scoreverloop:

1-0 (9') Teuma (p), 2-0 (58') Teuma, 2-1 (63') Teuma

LEES OOK: Done deal: Union maakt uitgaande transfer bekend

Kan Union het sprookje van vorig seizoen herhalen?

Meest recent

Broederstrijd in OHL-Union: "Mama zal blij zijn, wij niet"

De partij tussen OH Leuven en Union was voor velen een speciale wedstrijd. Beide trainers hadden ...

13
13
'Drukte bij KVM: 2 smaakmakers op vertrekken, nieuw target'

Het beloven nog drukke dagen te worden bij KV Mechelen. Er lijken immers heel wat transfers op til ...

66
66
Mbappé loodst Real naar zege, Marseille maakt statement

Real Madrid heeft zich voorlopig op kop genesteld in LaLiga. Het wipt minstens voor even over ...

39
39
Union ontsnapt dankzij VAR aan nederlaag in Leuven

De terugkeer van David Hubert naar Den Dreef heeft Union geen zege opgeleverd. Een stug OH Leuven ...

182
182
Leko kondigt enorme domper aan voor Marseille

Club Brugge heeft in de voorbije week vertrouwen kunnen tanken. Na de bekeruitschakeling tegen ...

236
236
Nainggolan beslissend, Lommel wint op valreep

Radja Nainggolan maakte deze winter een veelbesproken transfer van Lokeren naar Patro Eisden. ...

36
36
Leko en Verhaeghe niet op zelfde lijn: "Ik kon niet kwaad zijn"

Club Brugge heeft zaterdagavond gedaan wat het moest doen door Zulte Waregem te kloppen. Ze moesten ...

503
503
'KV Mechelen schiet in actie voor opvolger Lauberbach'

KV Mechelen hoopt zondag tegen Westerlo op een zege om zo zijn plaats in de top zes veilig te ...

234
234
'Union blijft gaan en wil nog een spits binnenhalen'

Het blijft Union maar voor de wind gaan. Nadat het vorig seizoen al de landstitel veroverde prijkt ...

35
35
'Club slaat meteen weer toe: tweede aanwinst op komst'

Club Brugge heeft zaterdag een eerste keer weten toe te slaan op de transfermarkt. Het rondde immers ...

453
453
Liverpool krijgt nieuwe mokerslag na goal in slotminuut

Liverpool blijft op de sukkel in de Premier League. De uittredende kampioen kon zaterdagavond al ...

37
37
Club moet bibberen tot einde maar knoopt weer aan met zege

Club Brugge heeft zich nu ook in eigen land weer hersteld van de pijnlijke nederlagen tegen ...

127
127
‘Lukaku verrast: Napoli krijgt transferbom om de oren’

Romelu Lukaku traint eindelijk weer volledig mee bij Napoli. Maar nog voor hij écht terug ...

274
274
Saintfiet haalt met straf verhaal keihard uit naar JPL-clubs

Tom Saintfiet is een Belgische coach die een zeer groot aanzien heeft in Afrika. Vreemd genoeg ...

120
120
Kompany ziet oorzaak voor nederlaag Bayern München

Bayern München verloor met 1-2 van FC Augsburg. Het was een verdiende eerste nederlaag in de ...

108
108
Sensatie bij Club Brugge: fans viseren één man

Club Brugge begon om 18u15 aan zijn thuisduel tegen Zulte Waregem. De eerste 45 minuten liggen ...

516
516
Bormans geeft geheim Union prijs: "Zelfs Mourinho niet"

Philippe Bormans levert goed werk bij Union SG. De Brusselaars zijn uitgegroeid tot een topclub in ...

65
65
Sterke Bounida gidst Ajax naar zeer belangrijke zege

Ajax begint nog maar eens opnieuw met Jordi Cruijff. Na de dramatische passages van Sven Mislintat ...

39
39
Hasi ziet kwaliteitsinjectie: "Extra concurrentie"

Bij RSC Anderlecht werden er al een aantal in- en uitgaande transfers afgerond. Trainer Besnik Hasi ...

186
186
Beerschot schiet zichzelf in voet, Lokeren met straffe reeks

In de Challenger Pro League hebben Lokeren en Beerschot de punten onder mekaar verdeeld. In de ...

164
164
Man City veert recht, Tottenham blijft op de dool

We zijn dit seizoen niet onder de indruk van het algemene niveau in de Premier League. Veel topclubs ...

10
10
STVV grijpt koppositie: droomseizoen krijgt vervolg

Het sprookjesachtige seizoen van STVV blijft maar verder vorm krijgen. De Kanaries wisten nu ook een ...

137
137
Sensatie in Bundesliga: Bayern verliest in eigen huis

Van een titelstrijd is geen sprake meer in Duitsland. Het is alleen nog maar de vraag wanneer Bayern ...

88
88
Club Brugge aan zet: Leko voert twee wissels door

Club Brugge speelt om 18u15 tegen Zulte Waregem. Een partij die ze moeten winnen na de nederlaag ...

139
139
'Topclub legt bod neer, Lierse SK haalt opgelucht adem'

Bij Lierse SK hebben ze met Bryan Adinany een zeer interessante spits in hun rangen. Aan interesse ...

143
143

Meer sportnieuws