Gretig Union spoelt CL-kater door tegen strijdende Kerels

door
Gretig Union spoelt CL-kater door tegen strijdende Kerels

Een gretig Union heeft relatief vlot de maat genomen van een wisselvallig KV Kortrijk. De thuisploeg was in grote delen van de wedstrijd oppermachtig maar verzuimde om de wedstrijd vroegtijdig af te maken. De Kerels vochten een paar keer prima terug maar teerden toch teveel op de klasseflitsen van Selemani.


Een paar dagen na de mokerslag tegen de Rangers, moest Union op eigen veld de wei in tegen KV Kortrijk. De Kerels hadden de goede vorm eindelijk te pakken met een vier op zes in de laatste twee wedstrijden. Bij de thuisploeg kwamen Boniface en Kandouss in het elftal, Belhocine miste dan weer Gueye en hierdoor kwam Messaoudi in de ploeg.

Sterk gestart Union houdt strijdend KVK af

De Unionisten begonnen sterk in eigen huis en na een eerste niet gefloten strafschopgevalletje, was het even later wel raak. Lapoussin werd door Sissoko gehaakt in de zestien meter en Teuma faalde niet vanaf elf meter: de vroege 1-0 was een feit. Ook nadien bleef het team van Geraerts de bovenliggende ploeg, iets voorbij het kwartier knalde Lazare hoog over.

KV Kortrijk had teveel afval in zijn spel en kon Moris geen enkele keer bedreigen. Aan de overzijde leverden de thuisaanvallen wel steevast gevaar op, na een halfuur spelen moest Ilic alles uit de kast halen bij een poging van Lapoussin in de korte hoek. Pas in de slotfase van de eerste periode kwamen de Kerels ook echt eens opzetten. Na een prima voorzet van Selemani mocht Messaoudi vrij inkoppen maar zijn poging verdween naast de kooi van Moris. Plots was KV Kortrijk de betere ploeg en Selemani zelf kwam even later een teen tekort om de gelijkmaker in doel te werken. Halfweg had Union zijn schaapjes zeker nog niet op het droge.

Teuma brengt zijn team vanaf elf meter op voorsprong.

Sterke vice-kampioen mist efficiëntie

Een ontevreden Belhocine deed meteen een drievoudige wissel na de rust: Gueye, Bruno en Vandendriessche kwamen in het veld. Veel beterschap bracht dat echter niet, iets voor het uur kapte Teuma zich heerlijk vrij in de zestien meter en de draaischijn van de vice-kampioen krulde de bal even fraai in de verste hoek: 2-0 na een tweeklapper van de Maltees.

Plots schoot KV Kortrijk nu toch wakker en na een afgeblokt schot van Bruno maakte Selemani al snel de aansluitingstreffer tegen zijn ex-club: 2-1. Union bleef nadien wel de betere ploeg maar vergat om de kansen af te maken, Puertas mocht vrij aanleggen maar besloot op Ilic. Hierdoor bleef het spannend in het Joseph Marienstadion en Gueye kreeg na een afgemeten voorzet van smaakmaker Selemani de kans op de gelijkmaker, van dichtbij schoof hij de bal nog naast. Uiteindelijk bleef het bij een nipte zege voor Union, ruim verdiend maar toch zwaar bevochten.

Scoreverloop:

1-0 (9') Teuma (p), 2-0 (58') Teuma, 2-1 (63') Teuma

LEES OOK: Vandenbempt maakt Belgische clubs compleet af

Kan Union het sprookje van vorig seizoen herhalen?

Meest recent

Hasi houdt adem in: blessuregolf Anderlecht breidt uit

Na een heuse plottwist ging RSC Anderlecht zondag met 4-2 onderuit tegen AA Gent. Als verklaring ...

35
35
'Leko stelt veto: nieuw toptarget voor Club Brugge?'

Met een 2-3 nederlaag tegen La Louvière beleefde Club Brugge geen geslaagde generale ...

47
47
Oosting incasseert opdoffer: rampscenario voor Antwerp

Antwerp ging zondag met de billen bloot op het veld van hekkensluiter Dender. Joseph Oosting zag dus ...

33
33
'Done deal: Anderlecht slaat vier (!) vliegen in één klap'

De geruchtenmolen draait op volle toeren bij RSC Anderlecht. Zelf worden de Brusselaars aan tal van ...

201
201
'Leko doet boekje open: transfergeweld bij Club Brugge'

Indien het nog aanspraak wil maken op de knock-outfase van de Champions League is een zege dinsdag ...

355
355
'Antwerp krijgt boost voor topaanwinst, ook Anderlecht genoemd'

Antwerp FC zag zondag een einde komen aan zijn straffe ongeslagen reeks en verloor zowaar op het ...

276
276
Verhaeghe stevig op plaats gezet: "Zo wordt hij de risée"

Club Brugge is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en dat zorgt ook bij ...

173
173
Napoli dropt groot Lukaku-nieuws, tijdlijn voor De Bruyne

SSC Napoli heeft dit seizoen nog niet zoveel plezier beleeft aan zijn twee Belgische sterren. Maar ...

132
132
Wilmots blijft gaan: Standard strikt derde winteraanwinst

Na de pijnlijke nederlaag van zondagavond op Charleroi, zal Standard nog vol aan de bak moeten om de ...

84
84
Uitsluiting Ordoñez terecht? Analisten spreken scherpe taal

Club Brugge KV liep vrijdag een pijnlijke nederlaag op tegen promovendus La Louvière. Dat had ...

536
536
'Anderlecht en Gent gaan nek-aan-nek voor international'

De Belgische profclubs hebben het seizoen alweer op gang getrappen. Maar ondertussen zijn ze ook nog ...

319
319
'Ruzie bij Real ontploft: Courtois maakt drastische keuze'

Het Bernabéu fluit, de sfeer is giftig en achter de schermen broeit het. Courtois zou afstand ...

325
325
Club Brugge krijgt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg

Na twee nederlagen op een rij moet Club Brugge snel de knop zien om te draaien, want dinsdag nemen ...

380
380
Hein dient Coosemans van antwoord: "Vind ik verdacht"

In de kwartfinale van de beker trok RSC Anderlecht aan het langste eind, maar zondag ging Paars-Wit ...

212
212
KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

173
173
'Afscheid in schoonheid: dubbele jackpot voor AA Gent'

Dankzij een spectaculaire comeback hield AA Gent de drie punten thuis tegen RSC Anderlecht. Niks dan ...

345
345
Lardot velt verdict: Anderlecht & Club Brugge bestolen?

Ook op speeldag 21 van de Jupiler Pro League deden een aantal scheidsrechterlijke beslissingen stof ...

802
802
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

272
272
'Brown (ex-AA Gent) trekt naar Europese topclub'

Archie Brown speelt sinds dit seizoen bij Fenerbahçe en de kans is bestaande dat hij al een ...

215
215
'Leegloop gaat verder: Westerlo slijt spits'

Onze redactie deelde al enige tijd geleden mee dat KVC Westerlo de kosten drastisch naar beneden ...

121
121
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

182
182
Manchester City slaat toe en strikt volgende grote aanwinst

Manchester City kent weer een zeer moeizaam seizoen. De Engelse topclub heeft duidelijk beslist om ...

85
85
Club Brugge onder druk: Vermant waarschuwt nu al

Romeo Vermant kent geen onaardig seizoen met 9 goals en 2 assists in 27 matchen. De aanvaller beseft ...

297
297
Eric Abidal verrast en haalt Belg als rechterhand

Eric Abida is een grote naam in het voetbal. De voormalige international van Frankrijk en ex-speler ...

41
41
Versterking bij Club Brugge? Leko geeft update

Club Brugge weet wat het morgen moet doen in Kazachstan: winnen. Anders is het weer crisis in ...

1063
1063

Meer sportnieuws