Gretig Union spoelt CL-kater door tegen strijdende Kerels

66 stemmen
Gretig Union spoelt CL-kater door tegen strijdende Kerels

Een gretig Union heeft relatief vlot de maat genomen van een wisselvallig KV Kortrijk. De thuisploeg was in grote delen van de wedstrijd oppermachtig maar verzuimde om de wedstrijd vroegtijdig af te maken. De Kerels vochten een paar keer prima terug maar teerden toch teveel op de klasseflitsen van Selemani.


Een paar dagen na de mokerslag tegen de Rangers, moest Union op eigen veld de wei in tegen KV Kortrijk. De Kerels hadden de goede vorm eindelijk te pakken met een vier op zes in de laatste twee wedstrijden. Bij de thuisploeg kwamen Boniface en Kandouss in het elftal, Belhocine miste dan weer Gueye en hierdoor kwam Messaoudi in de ploeg.

Sterk gestart Union houdt strijdend KVK af

De Unionisten begonnen sterk in eigen huis en na een eerste niet gefloten strafschopgevalletje, was het even later wel raak. Lapoussin werd door Sissoko gehaakt in de zestien meter en Teuma faalde niet vanaf elf meter: de vroege 1-0 was een feit. Ook nadien bleef het team van Geraerts de bovenliggende ploeg, iets voorbij het kwartier knalde Lazare hoog over.

KV Kortrijk had teveel afval in zijn spel en kon Moris geen enkele keer bedreigen. Aan de overzijde leverden de thuisaanvallen wel steevast gevaar op, na een halfuur spelen moest Ilic alles uit de kast halen bij een poging van Lapoussin in de korte hoek. Pas in de slotfase van de eerste periode kwamen de Kerels ook echt eens opzetten. Na een prima voorzet van Selemani mocht Messaoudi vrij inkoppen maar zijn poging verdween naast de kooi van Moris. Plots was KV Kortrijk de betere ploeg en Selemani zelf kwam even later een teen tekort om de gelijkmaker in doel te werken. Halfweg had Union zijn schaapjes zeker nog niet op het droge.

Teuma brengt zijn team vanaf elf meter op voorsprong.

Sterke vice-kampioen mist efficiëntie

Een ontevreden Belhocine deed meteen een drievoudige wissel na de rust: Gueye, Bruno en Vandendriessche kwamen in het veld. Veel beterschap bracht dat echter niet, iets voor het uur kapte Teuma zich heerlijk vrij in de zestien meter en de draaischijn van de vice-kampioen krulde de bal even fraai in de verste hoek: 2-0 na een tweeklapper van de Maltees.

Plots schoot KV Kortrijk nu toch wakker en na een afgeblokt schot van Bruno maakte Selemani al snel de aansluitingstreffer tegen zijn ex-club: 2-1. Union bleef nadien wel de betere ploeg maar vergat om de kansen af te maken, Puertas mocht vrij aanleggen maar besloot op Ilic. Hierdoor bleef het spannend in het Joseph Marienstadion en Gueye kreeg na een afgemeten voorzet van smaakmaker Selemani de kans op de gelijkmaker, van dichtbij schoof hij de bal nog naast. Uiteindelijk bleef het bij een nipte zege voor Union, ruim verdiend maar toch zwaar bevochten.

Scoreverloop:

1-0 (9') Teuma (p), 2-0 (58') Teuma, 2-1 (63') Teuma

LEES OOK: Evenepoel haalt verrassend hard uit naar Anderlecht

Kan Union het sprookje van vorig seizoen herhalen?

Meest recent

'Genk grijpt in na nieuwe klap: halve ploeg naar uitgang'

KRC Genk is er dan toch niet in geslaagd om een Europees ticket uit de brand te slepen. In de ...

42
42
'Barça lang niet voldaan: twéé nieuwe supersterren'

FC Barcelona heeft voor de eerste grote transfer van de zomermercato gezorgd. De Spaanse kampioen ...

44
44
Club Brugge houdt adem in: explosieve comeback dreigt

Club Brugge leek een complex dossier stilaan kwijt te zijn, maar plots ligt alles weer open. Een ...

614
614
VRT pakt stevig uit: grote WK-plannen onthuld

Binnen minder dan twee weken gaat het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico ...

176
176
De Bilde velt verdict: Genk dubbel bestolen op Gent?

AA Gent is met het laatste Europese ticket aan de haal gegaan. In de barragewedstrijd haalden de ...

251
251
'Vertrek na vier seizoenen: Club-transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat tijdens de zomerse transferperiode afscheid nemen van verschillende belangrijke ...

392
392
WK '26: Brazilië haalt sloophamer boven, VS maken statement

De start van het WK nadert met rasse schreden, de 48 deelnemende landen zijn dan ook volop bezig met ...

91
91
Genk benadeeld? Ex-ref velt zijn oordeel

Geen Europees voetbal voor KRC Genk volgend seizoen, want in de barragematch gingen de gehavende ...

401
401
'PSG blijft gaan: straffe dubbeltransfer op komst'

Paris Saint-Germain bevestigde zaterdag nog maar eens dat het momenteel het beste team in Europa is. ...

85
85
Duitsland tankt vertrouwen voor WK: ex-JPL-held blinkt uit

Dit weekend zijn de meeste WK-deelnemers helemaal aan hun voorbereidingscampagne begonnen. Ook ...

29
29
Knap gebaar: Gent-held Roef neemt het op voor Genkse pineut

Hoogstaand is de afsluiter van het Belgische voetbalseizoen niet geworden, maar AA Gent en KRC Genk ...

213
213
Geen Europees voor Genk: Hayen viseert ref

KRC Genk zal het volgend seizoen zonder Europees voetbal moeten stellen. De Limburgers wonnen na het ...

237
237
Zo ziet het Europese programma van de Belgische clubs eruit

Zondagavond is het doek gevallen over het Belgische voetbalseizoen en werd ook het laatste Europese ...

215
215
'Dit is de reden voor breuk tussen Burgess en Union'

Union kwam zondag met een stevig transferbommetje. Het kondigde immers aan dat Christian Burgess na ...

556
556
Jonge Duivels mogen naar halve finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op het WK, staat een jeugdploeg nu al op een groot ...

159
159
AA Gent laat KRC Genk verweesd achter en gaat Europa in

In de Planet Group Arena stond vanavond het zeer belangrijke duel tussen AA Gent en KRC Genk op het ...

186
186
De Bruyne krijgt stevige sneer terug uit kamp-Conte

Kevin De Bruyne heeft zaterdag voor de nodige verbazing gezorgd in Italië met zijn uitspraken. ...

199
199
Klopt PSV weldra weer aan bij Anderlecht?

PSV is een club die al jaren naar België kijkt inzake versterkingen. Zo haalden ze onder meer ...

269
269
'Club Brugge grijpt naast transfer na monsterbod'

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

365
365
Marc Coucke laat miljoenen liggen: “Niet gepast”

Het gebeurt zelden dat iemand vrijwillig afstand doet van iets waar hij volledig recht op heeft. ...

202
202
“Dit kan Antwerp vernietigen”: grote onrust groeit

Bij Antwerp groeit de onrust over wat er achter de schermen gebeurt. De club staat te koop, er ...

481
481
Hasi messcherp voor beleid van Anderlecht

RSC Anderlecht kende een rotseizoen. De Brusselaars deden het minder goed dan vorig jaar. Het gevolg ...

200
200
AA Gent met parel: "Ooit de wereldtop"

Bij AA Gent haalden ze de afgelopen jaren (te) veel buitenlandse talenten naar Jong AA Gent, maar er ...

139
139
'Offensieve versterking: Club vindt nieuw goudklompje'

De vernieuwde sportieve leiding van Club Brugge zal zijn handen de komende weken meer dan vol ...

618
618
'Mourinho gaat los bij Real: zés grote zomeraanwinsten'

Voorlopig blijft het nog even wachten op de officiële bevestiging. Maar heel vooraanstaande ...

269
269

Meer sportnieuws