Youngsters van Club en Standard serveren meteen spektakelstuk

344
Youngsters van Club en Standard serveren meteen spektakelstuk

De eerste wedstrijd tussen beloftenploegen in de Challenger Pro League is op een billijk gelijkspel geëindigd. De jonge talenten van Club Brugge namen een kanonstart op Schiervelde maar botsten op een veerkrachtig Standard.


Een neveneffect van de integratie van beloftenploegen in het vroegere 1B (Challenger Pro League) was natuurlijk het feit dat ook die teams vaak onderlinge duels speelden. Vanavond stond de wedstrijd tussen Club NXT en SL16 FC op het programma, de beloften van Club Brugge en Standard.

Club opent sterk maar Standard slaat keihard terug

De thuisploeg nam een droomstart op Schiervelde, na amper vijf minuten spelen schilderde Arne Engels een vrije trap heerlijk in doel: 1-0. De bezoekers waren nergens in de openingsfase en moesten even later al de 2-0 slikken na een onwaarschijnlijke blunder achterin, deze keer was Talbi de afwerker van dienst met een fraai lobje.

De weinige toeschouwers zagen een heerlijk eerste halfuur want Kuavita maakte niet veel later al de aansluitingstreffer en iets voor het halfuur maakte Calut vanaf elf meter gelijk: 2-2. De jonge Rouches waren de betere ploeg na die vroege achterstand en kregen nog één dikke kans op de voorsprong, Brrrou verscheen schuin voor Shinton maar kon zijn poging niet kadreren. Halfweg stond het 2-2 na een prima eerste helft met twee aanvallend ingestelde ploegen. 

De youngsters van Club Brugge begonnen aan hun tweede avontuur in de op één na hoogste afdeling.

Hitte snijdt na rust adem af van youngsters

Ook na de pauze ging het jonge Standard prima van start, Ghalidi mocht schuin op Shinton afgaan maar vond de prima Brugse doelman op zijn weg. Beide ploegen hadden veel krachten verbruikt in de eerste helft en alles ging toch net een tikje moeizamer na de pauze. Op dik een kwartier van het einde probeerde de Japanse invaller Homma het nog eens met een schuin schot maar SL 16-doelman Poitoux kon eenvoudig redding brengen.

De twee teams gingen in de slotfase toch nog volop op zoek naar de zege en Mertens kwam op dik tien minuten van het einde heel dicht bij de 3-2, Mertens mocht van dichtbij aanleggen maar zijn poging werd van de lijn gehaald. In de blessuretijd zorgde Berberi met een prachtige lob vanaf de middellijn nog bijna voor een heerlijke winning-goal maar Shinton zag de bal uiteindelijk niet in doel verdwijnen. Uiteindelijk bleef het zo bij een 2-2 gelijkspel en beginnen beide ploegen met een punt aan hun avontuur in de Challenger Pro League.

Scoreverloop:

1-0 (5') Engels, 2-0 (9') Talbi, 2-1 (12') Kuavita, 2-2 (29') Calut (p)

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht genadeloos, Club aast op toptalent’

Zijn die belofteploegen een meerwaarde voor ons profvoetbal?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: Nieuwe cashbom Club, oude bekende trainer KVK?

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

90
90
Danylo Sikan in shock bij Anderlecht: “Enorm zwaar”

Danylo Sikan komt dit seizoen volledig boven water bij RSC Anderlecht. Zijn eerste jaar in Brussel ...

83
83
Donkere wolken boven KVDO: schokkende details lekken uit

Er hangt een donkere wolk boven amateurclub KV Diksmuide Oostende, de opvolger van KV Oostende. ...

122
122
Bikkelharde oorlog bij KBVB onthuld: “Het is hij of ik”

Het rommelt bij de Koninklijke Belgische Voetbalbond. CEO Peter Willems is vertrokken bij de KBVB en ...

63
63
Standard liet zich na Ambros wéér aftroeven door Anderlecht

Standard is ondanks de nederlaag tegen KVC Westerlo goed begonnen aan het seizoen. De Rouches staan ...

238
238
Ajax pakt weer uit met zeer grote naam

Ajax heeft nog een grote vis aan de haak weten te slaan. De Amsterdammers maakten zopas de komst van ...

51
51
'STVV en AA Gent kregen 'njet' van ex-JPL-smaakmaker'

Ryotaro Ito zit nog altijd zonder club. De Japanse middenvelder zag een transfer naar Blackburn ...

137
137
Nederlandse voetbalwereld rouwt: Koeman met tragisch nieuws

Een bijzonder droevig bericht uit Nederland. Bartina Koeman, de vrouw van voormalig Oranje ...

178
178
Bruno kiest: van basispion tot plots derde keuze?

RSC Anderlecht speelt vanavond tegen Olympique Lyon. De Brusselaars hopen nog eens ouderwets te ...

203
203
Advocaat Lukaku: "Geen Serie A, La Liga of Premier League"

Romelu Lukaku koos deze zomer voor een nieuwe uitdaging in zijn carrière en tekende bij ...

126
126
Duranville terug naar Anderlecht: van gouden naar eeuwig talent?

RSC Anderlecht heeft een geweldige jeugdopleiding, dat weten ze ondertussen in heel Europa. ...

315
315
Lyon-coach jubelt bij Anderlecht: "Hij zal het ver schoppen"

RSC Anderlecht begint woensdagavond aan zijn campagne in de League Phase van de Europa League. Zo ...

177
177
'Barça zit niet stil: droomopvolger Flick nu al bepaald'

FC Barcelona is denderend aan het nieuwe seizoen begonnen. De club is dan ook dik tevreden over het ...

111
111
'Geen Courtois of Sels: Van Bommel kiest uit deze keepers'

Mark van Bommel maakt vrijdag zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels. Op voorhand ...

689
689
Club-verleden speelt op: Mata deelt sneer uit aan Anderlecht

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht woensdagavond het bezoek van Olympique Lyon. En dus staan ...

372
372
'Code rood in Manchester: transferbom Haaland in 2027'

Met zes doelpunten in de laatste vier wedstrijden is Erling Haaland opnieuw erg doeltreffend bij ...

911
911
‘Vitor Bruno zet vier topaankopen per direct opzij’

Anderlecht haalde op de valreep nog een pak versterking binnen. Vitor Bruno is echter lang niet van ...

458
458
Klopp zorgt voor schok bij Duitsland: Club Brugge loert mee

Niet enkel Mark van Bommel maakt deze week zijn eerste selectie bekend als bondscoach. Donderdag is ...

766
766
Anderlecht-Lyon: Bruno voert cruciale wissels door in basiself

RSC Anderlecht opent woensdagavond zijn campagne in de League Phase van de Europa League. Met de ...

250
250
Selectie Van Bommel: verbazingwekkend JPL-duo mag dromen

Aanstaande vrijdag maakt Mark van Bommel zijn eerste selectie bekend als bondscoach van België. ...

368
368
Union doet Belgische ontdekking: "Hij past zich snel aan"

Bij Union is het alweer een drukke transferzomer geweest. Het zag alweer heel wat sterkhouders ...

150
150
Supersub redt het vel van Real tegen rode lantaarn

Het zag er dinsdagavond even slecht uit voor Real Madrid. De Koninklijke leek op het veld van rode ...

84
84
Liverpool bezorgt Spurs nieuwe mokerslag, Arsenal foutloos

Dinsdagavond werd er in Engeland gevoetbald in de League Cup, waarbij enkele topclubs hun intrede ...

74
74
'Gewezen toptalent Club (19) probeert het in Nederland'

Bij Club Brugge investeerden ze de laatste jaren stevig in hun jeugdopleiding en dat leverde ook ...

73
73
Messi krijgt nog zeer fraaie 'last dance' bij Argentinië

Onlangs kondigde Lionel Messi met een emotionele boodschap zijn afscheid aan bij de Argentijnse ...

48
48

Meer sportnieuws