Youngsters van Club en Standard serveren meteen spektakelstuk

door
Youngsters van Club en Standard serveren meteen spektakelstuk

De eerste wedstrijd tussen beloftenploegen in de Challenger Pro League is op een billijk gelijkspel geëindigd. De jonge talenten van Club Brugge namen een kanonstart op Schiervelde maar botsten op een veerkrachtig Standard.


Een neveneffect van de integratie van beloftenploegen in het vroegere 1B (Challenger Pro League) was natuurlijk het feit dat ook die teams vaak onderlinge duels speelden. Vanavond stond de wedstrijd tussen Club NXT en SL16 FC op het programma, de beloften van Club Brugge en Standard.

Club opent sterk maar Standard slaat keihard terug

De thuisploeg nam een droomstart op Schiervelde, na amper vijf minuten spelen schilderde Arne Engels een vrije trap heerlijk in doel: 1-0. De bezoekers waren nergens in de openingsfase en moesten even later al de 2-0 slikken na een onwaarschijnlijke blunder achterin, deze keer was Talbi de afwerker van dienst met een fraai lobje.

De weinige toeschouwers zagen een heerlijk eerste halfuur want Kuavita maakte niet veel later al de aansluitingstreffer en iets voor het halfuur maakte Calut vanaf elf meter gelijk: 2-2. De jonge Rouches waren de betere ploeg na die vroege achterstand en kregen nog één dikke kans op de voorsprong, Brrrou verscheen schuin voor Shinton maar kon zijn poging niet kadreren. Halfweg stond het 2-2 na een prima eerste helft met twee aanvallend ingestelde ploegen. 

De youngsters van Club Brugge begonnen aan hun tweede avontuur in de op één na hoogste afdeling.

Hitte snijdt na rust adem af van youngsters

Ook na de pauze ging het jonge Standard prima van start, Ghalidi mocht schuin op Shinton afgaan maar vond de prima Brugse doelman op zijn weg. Beide ploegen hadden veel krachten verbruikt in de eerste helft en alles ging toch net een tikje moeizamer na de pauze. Op dik een kwartier van het einde probeerde de Japanse invaller Homma het nog eens met een schuin schot maar SL 16-doelman Poitoux kon eenvoudig redding brengen.

De twee teams gingen in de slotfase toch nog volop op zoek naar de zege en Mertens kwam op dik tien minuten van het einde heel dicht bij de 3-2, Mertens mocht van dichtbij aanleggen maar zijn poging werd van de lijn gehaald. In de blessuretijd zorgde Berberi met een prachtige lob vanaf de middellijn nog bijna voor een heerlijke winning-goal maar Shinton zag de bal uiteindelijk niet in doel verdwijnen. Uiteindelijk bleef het zo bij een 2-2 gelijkspel en beginnen beide ploegen met een punt aan hun avontuur in de Challenger Pro League.

Scoreverloop:

1-0 (5') Engels, 2-0 (9') Talbi, 2-1 (12') Kuavita, 2-2 (29') Calut (p)

LEES OOK: 'Club Brugge en co grijpen naast sensatie uit 1B'

Zijn die belofteploegen een meerwaarde voor ons profvoetbal?

Meest recent

Goto héél duidelijk over winterse terugkeer naar Anderlecht

Keisuke Goto is samen met Promise David topschutter in de Jupiler Pro League met acht doelpunten. ...

16
16
Anderlecht in de problemen: "Geen nieuw contract"

RSC Anderlecht en Sporting Charleroi begonnen om 20u45 aan hun laatste partij van 2025. De eerste 45 ...

94
94
Van der Bruggen verklaart 'wederopstanding' van Cercle Brugge

Bij Cercle Brugge leek trainer Onur Cinel op weg naar een ontslag. De resultaten bleven vele maanden ...

34
34
Union SG snakt naar adem: Hubert ziet pijnpunt

Union SG speelde een draak van een partij op het veld van Cercle Brugge. Alweer. Het voetbal is al ...

16
16
Goto bezorgt Standard enorm stevige eindejaarskater

Om 18u30 stond in Luik de zeer interessante partij tussen Standard en STVV op het programma. Voor de ...

92
92
Hayen zet spelers al op scherp: "Dit moet er écht uit"

Nicky Hayen incasseerde meteen nederlaag bij zijn debuut met KRC Genk. De Limburgers verloren met ...

158
158
‘Superspits voor Anderlecht: Renard opent de geldkraan’

Anderlecht-fans dromen van een nieuwe superspits, maar voelen tegelijk de angst dat het weer eens ...

176
176
Anderlecht - Charleroi: Hasi voert één wissel door

RSC Anderlecht sluit zijn jaar af met een thuismatch tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars kunnen ...

79
79
Stankovic looft Hayen, Vetlesen ziet verandering onder Leko

Club Brugge won gevleid met 3-5 op het veld van KRC Genk. Een gelijkspel was een juiste uitslag ...

379
379
Heynen geeft hét probleem van KRC Genk prijs

KRC Genk verloor met 3-5 van Club Brugge en Operatie PO I wordt na Nieuwjaar nog héél ...

299
299
'Mignolet out: Club richt pijlen op ervaren doelman'

Dankzij een 3-5 zege in Genk kan Club Brugge met opgeheven hoofd het jaar afsluiten. Om de ambities ...

357
357
De Mil slikt bittere pil: rampscenario voor AA Gent

AA Gent sluit een op z'n zachtst gezegd wisselvallig jaar zaterdag in eigen huis af tegen Westerlo. ...

112
112
Leider Union op tandvlees: winterstop komt geen dag te vroeg

De winterstop lijkt op het juiste moment te komen voor Union, al blijft het leider. Op bezoek bij ...

71
71
Opdoffer voor Oosting: Antwerp incasseert uppercut

Met een draw tegen Anderlecht eindigde vorige week de zegereeks van Antwerp, waar Joseph Oosting in ...

487
487
Leko klopt op tafel in Brugge: "Op die positie niet top"

Ivan Leko trok vrijdag aan het langste eind in de ontmoeting met zijn voorganger Nicky Hayen, want ...

520
520
Vera deelt hartverscheurend verhaal over Nicky Hayen

Het zijn zware weken geweest voor Nicky Hayen, maar zeker ook heftige jaren voor Vera Duchateau. Al ...

395
395
Genk-fans in alle staten: "Verhaeghe betaalt Visser!"

KRC Genk en Club Brugge hebben hun jaar op spectaculaire wijze afgesloten. Al kopen de Limburgers ...

382
382
Brugs onderonsje: Vanaken onthult favoriet Gouden Schoen

Het einde van 2025 nadert, en dus wordt er stilaan gespeculeerd over wie er in aanspraak komt voor ...

271
271
Analisten vellen verdict: Genk bestolen tegen Club?

KRC Genk en Club Brugge openden het kerstvoetbal op spectaculaire wijze, want in een zinderende ...

2022
2022
De Mil in de problemen: grote vrees voor Westerlo

KAA Gent hoopt met Rik De Mil de juiste T1 te hebben binnengehaald. De oefenmeester moet de machine ...

136
136
Debuut Hayen verpest na zinderende Genkse rollercoaster

Geen fan van kerstvoetbal? Mogelijk bent u het na deze wedstrijd wel geworden. Racing Genk en Club ...

323
323
Winterleegloop bij Zulte? Vandenbroeck reageert

De wintermercato staat voor de deur en de Belgische clubs zijn al volop bezig met transferdossiers. ...

508
508
Één Club Brugge-speler afgemaakt: “Al maanden slecht!"

KRC Genk en Club Brugge zijn er een spektakelstuk van aan het maken in de Cegeka Arena. Na een uur ...

252
252
De Mil lacht er niet mee en voert druk op bij Gent

KAA Gent hoopt op beterschap in de competitie onder Rik De Mil. De Buffalo’s zagen coach Ivan ...

219
219
Genk vloekt op kwelduivel: “Uiteraard weer hij bij Club”

KRC Genk en Club Brugge hebben de Kerstspeeldag in de Jupiler Pro League afgetrapt. De uitploeg ...

245
245

Meer sportnieuws