Youngsters van Club en Standard serveren meteen spektakelstuk

door
Youngsters van Club en Standard serveren meteen spektakelstuk

De eerste wedstrijd tussen beloftenploegen in de Challenger Pro League is op een billijk gelijkspel geëindigd. De jonge talenten van Club Brugge namen een kanonstart op Schiervelde maar botsten op een veerkrachtig Standard.


Een neveneffect van de integratie van beloftenploegen in het vroegere 1B (Challenger Pro League) was natuurlijk het feit dat ook die teams vaak onderlinge duels speelden. Vanavond stond de wedstrijd tussen Club NXT en SL16 FC op het programma, de beloften van Club Brugge en Standard.

Club opent sterk maar Standard slaat keihard terug

De thuisploeg nam een droomstart op Schiervelde, na amper vijf minuten spelen schilderde Arne Engels een vrije trap heerlijk in doel: 1-0. De bezoekers waren nergens in de openingsfase en moesten even later al de 2-0 slikken na een onwaarschijnlijke blunder achterin, deze keer was Talbi de afwerker van dienst met een fraai lobje.

De weinige toeschouwers zagen een heerlijk eerste halfuur want Kuavita maakte niet veel later al de aansluitingstreffer en iets voor het halfuur maakte Calut vanaf elf meter gelijk: 2-2. De jonge Rouches waren de betere ploeg na die vroege achterstand en kregen nog één dikke kans op de voorsprong, Brrrou verscheen schuin voor Shinton maar kon zijn poging niet kadreren. Halfweg stond het 2-2 na een prima eerste helft met twee aanvallend ingestelde ploegen. 

De youngsters van Club Brugge begonnen aan hun tweede avontuur in de op één na hoogste afdeling.

Hitte snijdt na rust adem af van youngsters

Ook na de pauze ging het jonge Standard prima van start, Ghalidi mocht schuin op Shinton afgaan maar vond de prima Brugse doelman op zijn weg. Beide ploegen hadden veel krachten verbruikt in de eerste helft en alles ging toch net een tikje moeizamer na de pauze. Op dik een kwartier van het einde probeerde de Japanse invaller Homma het nog eens met een schuin schot maar SL 16-doelman Poitoux kon eenvoudig redding brengen.

De twee teams gingen in de slotfase toch nog volop op zoek naar de zege en Mertens kwam op dik tien minuten van het einde heel dicht bij de 3-2, Mertens mocht van dichtbij aanleggen maar zijn poging werd van de lijn gehaald. In de blessuretijd zorgde Berberi met een prachtige lob vanaf de middellijn nog bijna voor een heerlijke winning-goal maar Shinton zag de bal uiteindelijk niet in doel verdwijnen. Uiteindelijk bleef het zo bij een 2-2 gelijkspel en beginnen beide ploegen met een punt aan hun avontuur in de Challenger Pro League.

Scoreverloop:

1-0 (5') Engels, 2-0 (9') Talbi, 2-1 (12') Kuavita, 2-2 (29') Calut (p)

LEES OOK: Spanning in CPL: Beveren viert en balende Vanderhaeghe

Zijn die belofteploegen een meerwaarde voor ons profvoetbal?

Meest recent

Union doorbreekt Mechelse vloek: met 6 op 6 naar titelclash

Union SG is met een perfect rapport aan de Champions' Play-Offs begonnen. Dankzij een doelpunt van ...

11
11
Hayen voert één wissel door, Mazzu grijpt stevig in

KRC Genk is met belangrijke uitoverwinning aan de Europe Play-Offs begonnen. Dat vraagt wel om een ...

4
4
Toptarget speelt open kaart: "Transfer naar Club Brugge?"

Of hij nog in actie zal komen bij Club Brugge, zal afhangen van zijn revalidatie. Maar feit is dat ...

35
35
Ongeziene dominantie: Beveren gaat voor historie in CPL

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de Challenger Pro League afgewerkt. Het wordt dan ...

33
33
'Maat is vol: RSCA-titularis speelt plek definitief kwijt'

RSC Anderlecht krijgt zondagavond het bezoek van AA Gent. De algemene verwachting is dat coach ...

124
124
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern contacteert steraanvaller'

Bayern München heeft zaterdagavond geschiedenis geschreven. Tijdens de vlotte zege op St. Pauli ...

116
116
Leko dropt hint: essentiële wissel in basiself Club?

Club Brugge wist zaterdagavond de volle buit te pakken na een erg moeizame wedstrijd op het veld van ...

95
95
KV Mechelen - Union: Vanderbiest en Hubert wisselen één keer

Union SG is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen, maar moet zondagmiddag wel bevestigen op ...

20
20
Hayen klopt op tafel bij Genk: "Gaan er alles aan doen"

KRC Genk kan voorlopig niet tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Maar de Limburgers hebben in ...

210
210
'City steekt zomermercato in de fik met topmiddenvelder'

Manchester City maakt zich op voor Premier League-toppers die de Engelse titelstrijd in een ...

69
69
TU: 'Gepeperde transfersom Vermeeren, Club vindt aanvaller'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

208
208
KV Kortrijk promoveert naar JPL: transfervuurwerk op komst

KV Kortrijk zal volgend seizoen weer te zien zijn in de Jupiler Pro League. De Kerels waren zeker ...

253
253
Sebaoui briest na STVV – Club Brugge: ploegmakkers afgemaakt

STVV stond op voorsprong in de eerste helft tegen Club Brugge. De Kanaries speelden een sterke ...

135
135
Uitblinker Godts spreekt over zomerse knaltransfer

Mika Godts behoorde bij Ajax weer tot de uitblinkers. De buitenspeler was goed voor een doelpunt, ...

42
42
Vetlesen zet Club Brugge op scherp: “Assholes…”

Het zag er na 45 minuten op Stayen niet goed uit voor Club Brugge. Blauw-Zwart stond op achterstand ...

210
210
Union Berlin pakt uit met primeur: eerste vrouwelijke T1

Union Berlin staat in de Bundesliga op een elfde plek, op zeven punten van de degradatiestreep. De ...

43
43
Valentine gooit bom rond Van Gucht: Charlotte slaat terug

De liefdesperikelen rond Ruben Van Gucht hebben een nieuwe, opvallende wending genomen. In een ...

105
105
Vanderbiest waarschuwt Club Brugge & co

KV Mechelen pakte vorige week een punt tegen AA Gent. Dat was oververdiend. Vandaag nemen de ...

253
253
Westerlo kietelt KRC Genk: spelers spreken ambitie uit

Waar sommigen misschien hadden verwacht dat Royal Antwerp FC of Standard het KRC Genk nog moeilijk ...

110
110
Paniek in amateur: 'Racismerel beslist kampioenschap'

In de amateurreeksen is het stilaan ook 'money time'. Toch lijkt er in één van die ...

93
93
Vanaken verrast: lof voor opvallende pion

Club Brugge kroop door het oog van de naald tegen STVV. De Kanaries verdienden meer dan een ...

193
193
Kompany schrijft geschiedenis: ongeloof bij iedereen

Bayern München is onstopbaar, zo lijkt het wel. Ze wonnen met 0-5 van St. Pauli en dat met een ...

113
113
Leko velt oordeel over Sabbe, Forbs én Diakhon

Club Brugge won bijzonder gevleid met 1-2 op het veld van STVV. De Truienaars kregen de beste ...

397
397
Vrancken over dé fase: "Heb hier minder problemen mee"

STVV speelde een beresterke partij tegen Club Brugge. De Limburgers verdienden zeker een punt, maar ...

162
162
'Club Brugge zet zinnen op nieuwe sensatie'

Bij Club Brugge staan ze voor een héél drukke zomer. De kans is groot dat er een halve ...

357
357

Meer sportnieuws