Youngsters van Club en Standard serveren meteen spektakelstuk

344 stemmen
Youngsters van Club en Standard serveren meteen spektakelstuk

De eerste wedstrijd tussen beloftenploegen in de Challenger Pro League is op een billijk gelijkspel geëindigd. De jonge talenten van Club Brugge namen een kanonstart op Schiervelde maar botsten op een veerkrachtig Standard.


Een neveneffect van de integratie van beloftenploegen in het vroegere 1B (Challenger Pro League) was natuurlijk het feit dat ook die teams vaak onderlinge duels speelden. Vanavond stond de wedstrijd tussen Club NXT en SL16 FC op het programma, de beloften van Club Brugge en Standard.

Club opent sterk maar Standard slaat keihard terug

De thuisploeg nam een droomstart op Schiervelde, na amper vijf minuten spelen schilderde Arne Engels een vrije trap heerlijk in doel: 1-0. De bezoekers waren nergens in de openingsfase en moesten even later al de 2-0 slikken na een onwaarschijnlijke blunder achterin, deze keer was Talbi de afwerker van dienst met een fraai lobje.

De weinige toeschouwers zagen een heerlijk eerste halfuur want Kuavita maakte niet veel later al de aansluitingstreffer en iets voor het halfuur maakte Calut vanaf elf meter gelijk: 2-2. De jonge Rouches waren de betere ploeg na die vroege achterstand en kregen nog één dikke kans op de voorsprong, Brrrou verscheen schuin voor Shinton maar kon zijn poging niet kadreren. Halfweg stond het 2-2 na een prima eerste helft met twee aanvallend ingestelde ploegen. 

De youngsters van Club Brugge begonnen aan hun tweede avontuur in de op één na hoogste afdeling.

Hitte snijdt na rust adem af van youngsters

Ook na de pauze ging het jonge Standard prima van start, Ghalidi mocht schuin op Shinton afgaan maar vond de prima Brugse doelman op zijn weg. Beide ploegen hadden veel krachten verbruikt in de eerste helft en alles ging toch net een tikje moeizamer na de pauze. Op dik een kwartier van het einde probeerde de Japanse invaller Homma het nog eens met een schuin schot maar SL 16-doelman Poitoux kon eenvoudig redding brengen.

De twee teams gingen in de slotfase toch nog volop op zoek naar de zege en Mertens kwam op dik tien minuten van het einde heel dicht bij de 3-2, Mertens mocht van dichtbij aanleggen maar zijn poging werd van de lijn gehaald. In de blessuretijd zorgde Berberi met een prachtige lob vanaf de middellijn nog bijna voor een heerlijke winning-goal maar Shinton zag de bal uiteindelijk niet in doel verdwijnen. Uiteindelijk bleef het zo bij een 2-2 gelijkspel en beginnen beide ploegen met een punt aan hun avontuur in de Challenger Pro League.

Scoreverloop:

1-0 (5') Engels, 2-0 (9') Talbi, 2-1 (12') Kuavita, 2-2 (29') Calut (p)

LEES OOK: Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Zijn die belofteploegen een meerwaarde voor ons profvoetbal?

Meest recent

Belgische globetrotter houdt plots halt in Eredivisie

Belgische spelers, trainers en specialisten zijn al jaren steeds populairder geworden in het ...

11
11
'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

108
108
VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

22
22
La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

La Louvière heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Belgische eersteklasser ging ...

17
17
SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

44
44
‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

79
79
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

168
168
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

660
660
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

118
118
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

210
210
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

165
165
Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Kevin De Bruyne blijft bij de Rode Duivels de grote naam, maar na de 1-1 tegen Egypte is de ...

151
151
Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Club Brugge kende een rotseizoen met Club NXT. Ze eindigden troosteloos laatste in de Challenger Pro ...

263
263
Courtois blikt vooruit: stevige waarschuwing voor Duivels

België neemt het zondag op tegen Iran, een partij die ze moeten winnen. De Rode Duivels kunnen ...

40
40
'Vergeten ex-Genkie' wil zich snel tonen bij VS op WK

De Verenigde Staten lieten en zeer goede indruk achter tegen Paraguay. Ze wonnen met 4-1. Bij de VS ...

46
46
Garcia bibbert: loodzwaar parcours voor Rode Duivels?

In hun WK-opener tegen Egypte bleven de Rode Duivels steken op een teleurstellend gelijkspel, en dus ...

174
174
'Fredberg shopt bij Anderlecht: dubbelslag op til'

Om de sportieve lijn uit te stippelen legt RSC Anderlecht zijn eieren voortaan in het mandje van ...

510
510
Vanzeir in, Gerkens out: Gent & Cercle hakken knopen door

De grote kuis lijkt begonnen bij AA Gent, dat intussen al afscheid nam van Samuel Kotto en Daisuke ...

250
250
'Antwerp koud gepakt: goudhaantje blaast akkoord op'

Samen met Union is Antwerp zowat de meest bezige bij op de Belgische transfermarkt, want het ...

235
235
Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Antoine Sibierski moet voor een frisse wind zorgen bij RSC Anderlecht, dat nog maar eens met een ...

140
140
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

91
91
'Club Brugge tast in buidel: nieuw target op shortlist'

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de titel, want deze zomer ligt er heel wat werk ...

472
472
'Sibierski sluit deal: aanwinst gespot in Anderlecht'

Zo'n anderhalve maand na zijn voorstelling bij RSC Anderlecht staat Antoine Sibierski op het punt om ...

344
344
Martinez weer kop van jut: “Hij hielp België al om zeep…”

Het WK is nog maar net begonnen, maar de kritiek op enkele landen is al enorm. Bij Tunesië werd ...

152
152
Beerschot gaat hard op zomermercato: toptarget is binnen

Beerschot liep afgelopen seizoen promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn niet ...

143
143

Meer sportnieuws