Youngsters van Club en Standard serveren meteen spektakelstuk

door
Youngsters van Club en Standard serveren meteen spektakelstuk

De eerste wedstrijd tussen beloftenploegen in de Challenger Pro League is op een billijk gelijkspel geëindigd. De jonge talenten van Club Brugge namen een kanonstart op Schiervelde maar botsten op een veerkrachtig Standard.


Een neveneffect van de integratie van beloftenploegen in het vroegere 1B (Challenger Pro League) was natuurlijk het feit dat ook die teams vaak onderlinge duels speelden. Vanavond stond de wedstrijd tussen Club NXT en SL16 FC op het programma, de beloften van Club Brugge en Standard.

Club opent sterk maar Standard slaat keihard terug

De thuisploeg nam een droomstart op Schiervelde, na amper vijf minuten spelen schilderde Arne Engels een vrije trap heerlijk in doel: 1-0. De bezoekers waren nergens in de openingsfase en moesten even later al de 2-0 slikken na een onwaarschijnlijke blunder achterin, deze keer was Talbi de afwerker van dienst met een fraai lobje.

De weinige toeschouwers zagen een heerlijk eerste halfuur want Kuavita maakte niet veel later al de aansluitingstreffer en iets voor het halfuur maakte Calut vanaf elf meter gelijk: 2-2. De jonge Rouches waren de betere ploeg na die vroege achterstand en kregen nog één dikke kans op de voorsprong, Brrrou verscheen schuin voor Shinton maar kon zijn poging niet kadreren. Halfweg stond het 2-2 na een prima eerste helft met twee aanvallend ingestelde ploegen. 

De youngsters van Club Brugge begonnen aan hun tweede avontuur in de op één na hoogste afdeling.

Hitte snijdt na rust adem af van youngsters

Ook na de pauze ging het jonge Standard prima van start, Ghalidi mocht schuin op Shinton afgaan maar vond de prima Brugse doelman op zijn weg. Beide ploegen hadden veel krachten verbruikt in de eerste helft en alles ging toch net een tikje moeizamer na de pauze. Op dik een kwartier van het einde probeerde de Japanse invaller Homma het nog eens met een schuin schot maar SL 16-doelman Poitoux kon eenvoudig redding brengen.

De twee teams gingen in de slotfase toch nog volop op zoek naar de zege en Mertens kwam op dik tien minuten van het einde heel dicht bij de 3-2, Mertens mocht van dichtbij aanleggen maar zijn poging werd van de lijn gehaald. In de blessuretijd zorgde Berberi met een prachtige lob vanaf de middellijn nog bijna voor een heerlijke winning-goal maar Shinton zag de bal uiteindelijk niet in doel verdwijnen. Uiteindelijk bleef het zo bij een 2-2 gelijkspel en beginnen beide ploegen met een punt aan hun avontuur in de Challenger Pro League.

Scoreverloop:

1-0 (5') Engels, 2-0 (9') Talbi, 2-1 (12') Kuavita, 2-2 (29') Calut (p)

LEES OOK: Antwerp schakelt topadvocaat in voor klacht tegen Standard

Zijn die belofteploegen een meerwaarde voor ons profvoetbal?

Meest recent

'Club Brugge hakt knoop door over wintertransfer'

De kassa rinkelde afgelopen zomer als nooit tevoren bij Club Brugge. Mogelijk wordt dat record ...

0
0
Antwerp schakelt topadvocaat in voor klacht tegen Standard

Ruim een maand geleden ging Antwerp met 1-0 onderuit op het veld van Standard. In twee bedrijven ...

35
35
Gaat Jean-Marie Pfaff erotische wereld in?

Het was de laatste maanden behoorlijk stil rond de familie Pfaff, daar komt nu echter verandering ...

13
13
Nederland huivert: Ajax slachtoffer hallucinante oplichting

In Nederland lopen enkele steengoede onderzoeksjournalisten rond. De programma's, die onder meer ...

7
7
Ruben Van Gucht reageert fel op onverwacht vuil moment

Ruben Van Gucht blijft deze week dé verrassende factor in De Slimste Mens. Waar hij in het ...

58
58
OH Leuven krijgt geweldige financiële meevaller

OH Leuven ontving AS Roma in de Women Champions League. De dames van OHL deden het al goed op het ...

38
38
Standard weigerde ex-succescoach: "Bood mij in de zomer aan"

Standard is bezig aan een matig seizoen. De club hoopt de top zes te halen, maar voorlopig staat het ...

84
84
'Bondscoach-bom: België kiest voor opvallende naam'

Rudi Garcia ligt bij bepaalde Vlaamse media stevig onder vuur. Zij opperen zelfs om een nieuwe ...

585
585
Hoefkens lyrisch over ex-Bruggeling: "Zoals Maldini"

Bij Club Brugge hebben ze in hun geschieden héél veel topspelers gehad. Eén van ...

123
123
Maarten Breckx schokt: "Híj is de ideale bondscoach"

Rudi Garcia heeft de verwachtingen ingelost. Hij zorgde voor het behoud in de A-divisie in de ...

194
194
'Club niet tevreden over topaankoop: wintertransfer op til'

Club Brugge investeerde afgelopen zomer fors in nieuwe spelers. Blauw-Zwart ziet dat enkele jongens ...

458
458
Gigantisch JPL-project: "350 miljoen euro ligt klaar!"

De Jupiler Pro League moet moderniseren. Vooral inzake stadions lopen de Belgische profclubs ...

149
149
Fans in alle staten: Vermeeren pakt heel Marseille koud

Arthur Vermeeren heeft in een paar weken het hele verhaal rond zijn naam bij OM omgedraaid. Van ...

143
143
Ajax zet alles op alles met oude bekende van RSCA en Gent

Bij Ajax rommelt het langs alle kanten. De club moet echter naar de toekomst blijven kijken en deed ...

48
48
Explosieve Doku-twist: Duivels plots weer vol hoop

Eden Hazard is wellicht de beste voetballer die België ooit heeft gehad. Anno 2025 is het ...

87
87
Ex-publiekslieveling Anderlecht: "Of ik ook terugkeer?"

RSC Anderlecht haalde Michael Verschueren en Kenneth Bornauw terug nadat Wouter Vandenhaute ...

275
275
'KRC Genk pakt uit met gigantisch groot nieuws'

KRC Genk gaat een bijzonder grote slag slaan die hen op termijn wellicht héél veel ...

334
334
Garcia hakt wél knoop door: dit viertal begint in basis aan WK

Rudi Garcia krijgt veel kritiek. Deels terecht, maar ook vele overdreven kritiek. Zo is er het ...

247
247
Wit konijn in WK-selectie België: ophefmakende naam valt

De Rode Duivels hebben zich ook mathematisch verzekerd van hun deelname aan de WK-eindronde. Rudi ...

301
301
Droomaffiche tegen Duivels? Broos geeft onverwachte reactie

De Rode Duivels hebben zich officieel geplaatst voor de WK-eindronde van komende zomer. Maar zij ...

65
65
Code oranje bij Duivels: "Zo kunnen we níét naar WK"

De Rode Duivels hebben zich tijdens de voorbije interland-periode geplaatst voor het WK van komende ...

133
133
Champions League-sprookje duurt voort: OHL bedwingt AS Roma

OH Leuven mocht dit seizoen als eerste Belgische ploeg ooit deelnemen aan het hoofdtoernooi van de ...

60
60
'Anderlecht-duo in vergetelheid: vertrek staat al vast'

RSC Anderlecht sneuvelde afgelopen zomer tijdens de Europese voorrondes en dat had uiteraard grote ...

251
251
Seys mee naar WK? 'Pittig duel met andere Duivel'

De Rode Duivels hebben hun ticket voor het WK van komende zomer officieel op zak. Bondscoach Rudi ...

183
183
'De Ketelaere genoemd voor onvervalste droomtransfer'

Met zijn twee doelpunten tegen Liechtenstein onderstreepte Charles De Ketelaere dat hij momenteel de ...

277
277

Meer sportnieuws