Lavia zet Premier League op stelten

266 stemmen
Lavia zet Premier League op stelten

Het Belgische voetbal is een ster rijker. Roméo Lavia maakte vorig weekend zijn debuut in de Premier League en dat deed hij met stijl. De 18-jarige was de beste speler bij Southampton en hij drukte meteen zijn stempel op het spel. Lavia liet een waanzinnige indruk na tijdens zijn grote debuut in de Premier League en hij bevestigt daarmee zijn status als één van de beste youngsters ter wereld.


DE WIL VAN LAVIA

Roméo Lavia verliet deze zomer Manchester City voor Southampton. Die keuze was niet op financiële redenen gebaseerd en anderzijds geloofde Pep Guardiola keihard in zijn kwaliteiten. Lavia is een persoon die weet wat hij wil en zijn beslissing om Man City te verlaten was goed onderbouwd. De jonge middenvelder voelt namelijk dat de tijd rijp is om meer speelminuten te maken, en die kans is uiteraard veel groter bij Southampton dan bij het sterrenensemble van Kevin De Bruyne & Co.



Roméo Lavia zorgde 2 jaar geleden al voor grote verbazing toen hij op 16-jarige leeftijd een profcontract weigerde bij Anderlecht, maar in de plaats naar Manchester City trok. Tegen alle adviezen in waagde hij de grote sprong naar de Engelse topclub. De Belgische recordkampioen had nochtans grote plannen met hem, en een doorbraak in het eerste elftal was een kwestie van tijd. Lavia moest één van de hoekstenen worden van het ambitieuze plan ‘RSCA 20-25’.

WERELDSPELER IN WORDING

Roméo Lavia was dit seizoen zeker van zijn plaats in de A-kern van Manchester City en de club zag hem eigenlijk liever niet vertrekken. “Dat is een heel goede speler”, sprak De Bruyne zich vorig seizoen al lovend uit over Lavia in de podcast MidMid. “Hij traint al sinds eind vorig jaar mee bij ons. Als hij op deze manier blijft verder doen, dan wordt dat echt een topper.” Omdat het geloof van Pep Guardiola & Co. zo groot is in de 18-jarige, nam Man City alvast een terugkoopclausule op in de transfer met Southampton, waardoor The Citizens hem later voor 42 miljoen euro kunnen terugkopen



 En misschien zal Manchester City die terugkoopclausule ooit wel activeren. Roméo Lavia opende vorig weekend het nieuwe seizoen van de Premier League met Southampton tegen Tottenham Hotspur, en hij liet meteen zijn visitekaartje achter. Hoewel zijn club 4-1 de boot inging tegen de Spurs, was Lavia één van de weinige lichtpuntjes in de ploeg van Southampton. “Er was een reden waarom hij meteen mocht starten”, zei coach Ralph Hasenhüttl na de wedstrijd. “Ik ken zijn kwaliteiten. We willen positief blijven over hem maar we moeten ook kritisch zijn, want we willen een wereldspeler maken van hem.”

BRILJANTE CIJFERS

Roméo Lavia is een erg secure speler, die over énorm veel voetballend vermogen beschikt. Over initiatief ook, want hij rukt graag op met de bal aan de voet. De combinatie van deze kwaliteiten verklaart grotendeels waarom de Premier League momenteel zo wild loopt van hem.. Daarnaast is Lavia ook tweevoetig en heeft hij een sterke mentaliteit en een groot charisma. Hij is tevens een geboren leider, hij was namelijk aanvoerder in de jeugd bij Anderlecht net als in de jeugdreeksen van de Rode Duivels. En daarom dwingt hij altijd veel respect af in de kleedkamer.



Die hoogwaardige kwaliteiten kwamen al meteen naar boven tijdens de match tegen Tottenham. Roméo Lavia won al zijn defensieve duels en onderscheidde zich met zijn voetballend vermogen. 96% van zijn passes kwamen aan bij een ploegmaat, een gemiddelde waarmee hij de zesde beste speler was in de openingsspeeldag van de Premier League. Hij pleegde ook 8 intercepties en incasseerde 4 overtredingen - enkel Tavernier en Zaha (5) werden in de vorige speeldag nog meer gezocht dan Lavia. Wanneer er al meteen zoveel overtredingen worden gemaakt op hem, wil dat toch wat zeggen over zijn kwaliteiten en de grote moeite dat de tegenstander heeft om Lavia af te stoppen.

“ECHT WAUW”

Wesley Sonck had Roméo Lavia onder zich als bondscoach van de nationale U19 en hij keek vorig weekend met grote bewondering naar het Premier League-debuut van zijn poulain. “Dat Romeo enorme voetbalkwaliteiten had, dat wist ik al. Dat hij dat ook op Premier League-niveau al kon, dat wist ik niet. Wat hij liet zien tegen Tottenham was echt wauw”, zei een laaiend enthousiaste Sonck eerder deze week in de podcast De Tribune. Lavia ontvangt zaterdag Leeds United voor de eerste thuiswedstrijd van het seizoen en dan kan hij zijn opmars in de Engelse competitie voortzetten.


LEES OOK: Ontvangt Anderlecht verrassende miljoenen?

Zal Lavia de Premier League veroveren?

Meest recent

Tweede keer prijs voor KVK: ex-prijsschutter 1B tekent

KV Kortrijk wist zijn verblijf in de Challenger Pro League te beperken tot amper één ...

16
16
TRANSFERUURTJE: 'Club grijpt mis, Standard slaat weer toe'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

93
93
‘Bliksemontslag Tuchel? Engelse bond hakt knoop door’

Engeland werd in de halve finale van het WK uitgeschakeld door Argentinië. The Three Lions ...

75
75
Snoeiharde Scaloni maakt criticasters met de grond gelijk

Argentinië – Engeland werd een heuse veldslag. De Engelsen leken op weg naar de ...

57
57
Marc Coucke ongewild middelpunt van enorme oplichting

Marc Coucke staat al jarenlang bekend als een steenrijk zakenman en uiteraard eigenaar van ...

61
61
‘Anderlecht, Standard én Union strijden om miljoenentransfer’

De Belgische clubs zijn de transfermarkt aan het afspeuren naar opportuniteiten. RSC Anderlecht, ...

241
241
'Lukaku keert zijn kar: transferwending in de maak'

Na de uitschakeling op het WK werken verschillende Rode Duivels aan een transfer. Youri Tielemans, ...

218
218
'Anderlecht kan nog fraai bedrag vangen voor jeugdproduct'

Bij Anderlecht mogen we in de komende weken nog de nodige transferactiviteit verwachten, want op ...

112
112
'Genk staat op zucht van megatransfer'

Het is bij KRC Genk al een bewogen zomer geweest, met onder meer een plotse gedwongen trainerswissel ...

145
145
KV Kortrijk shopt bij Standard en haalt oude bekende terug

KV Kortrijk opent zijn seizoen op 7 augustus meteen met een pittige affiche, want het moet in de ...

53
53
Argentijnen gooien olie op het vuur na zege tegen Engeland

Regerend wereldkampioen Argentinië kan zijn titel nog altijd gaan verlengen, want het plaatste ...

119
119
'Preud'homme drukt meteen stempel bij Club met straffe deal'

De zomermercato van Club Brugge lijkt in de laatste week helemaal op gang gekomen te zijn. Na het ...

896
896
'AZ zet alles op alles op voor Jupiler Pro League-talent'

AZ Alkmaar heeft zijn zinnen gezet op een talent uit de Jupiler Pro League. De Nederlandse subtopper ...

50
50
Vlaamse BV bekent: "Ben verliefd op Romelu Lukaku"

Romelu Lukaku heeft er een mooi WK opzitten. De aanvaller kwam met heel wat twijfels (en fysieke ...

212
212
Tuchel krijgt volle laag, Engelse coach slaat terug

Thomas Tuchel en Engeland liggen uit het WK. De Duitse trainer krijgt de nodige kritiek na de zeer ...

280
280
'Tzolis vindt akkoord: monsterdeal voor Club Brugge'

Christos Tzolis gaat Club Brugge deze mercato verlaten. Dat staat in principe voor 99,99% vast. De ...

654
654
Nieuwe Courtois-eis schiet Rode Duivels in verkeerde keelgat

Thibaut Courtois wil tijdens de Nations League rust nemen en daarna opnieuw zijn plaats opeisen. Dat ...

454
454
De Condé spreekt zich uit over ingaande megatransfer van Genk

KRC Genk is van plan nog stevig toe te slaan op de transfermarkt. De Limburgers willen nog een spits ...

404
404
Messi reageert en zet criticasters stevig op hun plaats

Lionel Messi is de beste voetballer ooit. Daar bestaat eigenlijk geen twijfel meer over. In de halve ...

104
104
Manchester United krijgt rijpe Tielemans: nu kan hij écht schitteren

Youri Tielemans versierde knap een transfer naar Manchester United. Het is een noodzakelijke stap in ...

58
58
Anderlecht aan de bak: start deze ploeg tegen Hammarby?

RSC Anderlecht speelt binnen een week tegen Hammarby. Zijn de Brusselaars klaar? Neen, allerminst. ...

354
354
Club Brugge blijft DNA trouw: Zwitserse geluiden over Vasovic

Club Brugge investeerde alweer fors in een nieuwe speler. Ze betaalden bijna zeven miljoen euro om ...

178
178
'Miljoenentransfer kaatst af: Club gooit roer meteen om'

Club Brugge is nog lang niet klaar met zijn huiswerk op de zomermercato. Door één ...

475
475
POLL⎜Spanje of Argentinië: wie wordt wereldkampioen?

De finalisten van het WK 2026 zijn bekend. Daags na Spanje wist ook titelverdediger Argentinië ...

509
509
Argentinië in WK-finale! Engeland kraakt na enorme comeback

De finale van het WK 2026 wordt aanstaande zondag betwist door Spanje en Argentinië. De ...

135
135

Meer sportnieuws