Lavia zet Premier League op stelten

door
Lavia zet Premier League op stelten

Het Belgische voetbal is een ster rijker. Roméo Lavia maakte vorig weekend zijn debuut in de Premier League en dat deed hij met stijl. De 18-jarige was de beste speler bij Southampton en hij drukte meteen zijn stempel op het spel. Lavia liet een waanzinnige indruk na tijdens zijn grote debuut in de Premier League en hij bevestigt daarmee zijn status als één van de beste youngsters ter wereld.


DE WIL VAN LAVIA

Roméo Lavia verliet deze zomer Manchester City voor Southampton. Die keuze was niet op financiële redenen gebaseerd en anderzijds geloofde Pep Guardiola keihard in zijn kwaliteiten. Lavia is een persoon die weet wat hij wil en zijn beslissing om Man City te verlaten was goed onderbouwd. De jonge middenvelder voelt namelijk dat de tijd rijp is om meer speelminuten te maken, en die kans is uiteraard veel groter bij Southampton dan bij het sterrenensemble van Kevin De Bruyne & Co.



Roméo Lavia zorgde 2 jaar geleden al voor grote verbazing toen hij op 16-jarige leeftijd een profcontract weigerde bij Anderlecht, maar in de plaats naar Manchester City trok. Tegen alle adviezen in waagde hij de grote sprong naar de Engelse topclub. De Belgische recordkampioen had nochtans grote plannen met hem, en een doorbraak in het eerste elftal was een kwestie van tijd. Lavia moest één van de hoekstenen worden van het ambitieuze plan ‘RSCA 20-25’.

WERELDSPELER IN WORDING

Roméo Lavia was dit seizoen zeker van zijn plaats in de A-kern van Manchester City en de club zag hem eigenlijk liever niet vertrekken. “Dat is een heel goede speler”, sprak De Bruyne zich vorig seizoen al lovend uit over Lavia in de podcast MidMid. “Hij traint al sinds eind vorig jaar mee bij ons. Als hij op deze manier blijft verder doen, dan wordt dat echt een topper.” Omdat het geloof van Pep Guardiola & Co. zo groot is in de 18-jarige, nam Man City alvast een terugkoopclausule op in de transfer met Southampton, waardoor The Citizens hem later voor 42 miljoen euro kunnen terugkopen



 En misschien zal Manchester City die terugkoopclausule ooit wel activeren. Roméo Lavia opende vorig weekend het nieuwe seizoen van de Premier League met Southampton tegen Tottenham Hotspur, en hij liet meteen zijn visitekaartje achter. Hoewel zijn club 4-1 de boot inging tegen de Spurs, was Lavia één van de weinige lichtpuntjes in de ploeg van Southampton. “Er was een reden waarom hij meteen mocht starten”, zei coach Ralph Hasenhüttl na de wedstrijd. “Ik ken zijn kwaliteiten. We willen positief blijven over hem maar we moeten ook kritisch zijn, want we willen een wereldspeler maken van hem.”

BRILJANTE CIJFERS

Roméo Lavia is een erg secure speler, die over énorm veel voetballend vermogen beschikt. Over initiatief ook, want hij rukt graag op met de bal aan de voet. De combinatie van deze kwaliteiten verklaart grotendeels waarom de Premier League momenteel zo wild loopt van hem.. Daarnaast is Lavia ook tweevoetig en heeft hij een sterke mentaliteit en een groot charisma. Hij is tevens een geboren leider, hij was namelijk aanvoerder in de jeugd bij Anderlecht net als in de jeugdreeksen van de Rode Duivels. En daarom dwingt hij altijd veel respect af in de kleedkamer.



Die hoogwaardige kwaliteiten kwamen al meteen naar boven tijdens de match tegen Tottenham. Roméo Lavia won al zijn defensieve duels en onderscheidde zich met zijn voetballend vermogen. 96% van zijn passes kwamen aan bij een ploegmaat, een gemiddelde waarmee hij de zesde beste speler was in de openingsspeeldag van de Premier League. Hij pleegde ook 8 intercepties en incasseerde 4 overtredingen - enkel Tavernier en Zaha (5) werden in de vorige speeldag nog meer gezocht dan Lavia. Wanneer er al meteen zoveel overtredingen worden gemaakt op hem, wil dat toch wat zeggen over zijn kwaliteiten en de grote moeite dat de tegenstander heeft om Lavia af te stoppen.

“ECHT WAUW”

Wesley Sonck had Roméo Lavia onder zich als bondscoach van de nationale U19 en hij keek vorig weekend met grote bewondering naar het Premier League-debuut van zijn poulain. “Dat Romeo enorme voetbalkwaliteiten had, dat wist ik al. Dat hij dat ook op Premier League-niveau al kon, dat wist ik niet. Wat hij liet zien tegen Tottenham was echt wauw”, zei een laaiend enthousiaste Sonck eerder deze week in de podcast De Tribune. Lavia ontvangt zaterdag Leeds United voor de eerste thuiswedstrijd van het seizoen en dan kan hij zijn opmars in de Engelse competitie voortzetten.


LEES OOK: 'Bizarre soap: Lavia dan tóch niet bij Jonge Duivels'

Zal Lavia de Premier League veroveren?

Meest recent

Einde van een tijdperk: meubelstuk verlaat KV Mechelen

Eindelijk is het zover voor KV Mechelen, dat op de valreep voor de eerste keer mag deelnemen aan de ...

0
0
Anderlecht pakt plots uit met verrassende WK-ganger

Er staat de komende maanden nog heel wat op het spel voor RSC Anderlecht, dat met de beker eindelijk ...

46
46
KRC Genk verschaft belangrijke update uit ziekenboeg

Na het spektakelstuk in La Louvière moet KRC Genk genoegen nemen met de Europe Play-Offs. ...

21
21
Nieuw format JPL: Anderlecht bekvecht met Club Brugge

Het laatste woord is er ongetwijfeld nog niet over gezegd, maar behoudens een nieuwe plottwist ...

286
286
Meunier dropt bommetje: transfer naar ... Anderlecht?

Woensdag vertrekken de Rode Duivels naar Amerika voor een tweeluik tegen Mexico en de VS. Een van de ...

283
283
Zorgwekkende update rond Boskamp: fans reageren geschokt

De zorgen rond Jan Boskamp nemen toe. Tijdens een recente uitzending liet René van der Gijp ...

134
134
Lukaku haakt af bij Rode Duivels: puzzelen voor Garcia

Dinsdag bliezen de Rode Duivels verzamelen in Tubeke, om daags nadien koers te zetten richting de ...

120
120
Anderlecht moet dokken: spelers passeren langs de kassa

Met de hakken over de sloot verzekerde RSC Anderlecht zich van een plekje in de Champions' ...

171
171
Brusselmans zorgt voor kippenvel: "Zou het nooit doen"

Herman Brusselmans heeft met een onverwacht gezinsmoment iedereen naar de keel gegrepen. De ...

26
26
Madou zet Club Brugge op scherp: straffe woorden voor PO's

Club Brugge gaat Play-Off 1 in als achtervolger. De ambities van Blauw-Zwart zijn duidelijk: ...

203
203
Meunier verbaast iedereen met toekomstplannen

Thomas Meunier was afgelopen speeldag de grote man bij Lille met een doelpunt en een assist. De ...

136
136
Zinho Vanheusden doet emotionele bekentenis

Zinho Vanheusden stopte op 26-jarige leeftijd al met profvoetbal. De centrale verdediger kende ...

118
118
Debast doet boekje open over Anderlecht én De Cat

De Rode Duivels kampen met een blessuregolf. Bondscoach Rudi Garcia kan over verschillende pionnen ...

192
192
STVV primus van de JPL: groot wapen Vrancken in PO’s

Het viel op afgelopen speeldag, veel doelpunten vanuit stilstaande fases. Het Laatste Nieuws vond ...

48
48
Noa Lang doet pittige onthulling over horrorblessure

Het waren geen beelden voor gevoelige kijkers. Noa Lang liep tijdens de Champions League-clash ...

68
68
Anderlecht in vrije val: dit wordt nu duidelijk

RSC Anderlecht heeft zich geplaatst voor Play-Off 1, maar de afgelopen weken sputtert de motor weer. ...

331
331
Hayen krijgt raad: Genk-miscast moet er meteen uit

KRC Genk greep net naast een ticket voor Play-Off 1. De Limburgers sloten het seizoen af met een 5-5 ...

270
270
Code rood bij Antwerp: Oosting zwaar onder vuur

Royal Antwerp FC wist Play-Off 1 niet te bereiken. The Great Old keek zelfs even tegen ...

254
254
Steven Defour maakt brandhout van Anderlecht

RSC Anderlecht ging op de laatste speeldag van de reguliere competitie pijnlijk onderuit tegen ...

161
161
Jan Vertonghen mee naar WK? Mannaert hakt knopen door

Wie Rode Duivels zegt, zegt Jan Vertonghen (157 caps). De recordinternational is inmiddels al ...

131
131
TRANSFERUURTJE: ‘Standard en Club kijken in JPL, Anderlecht dubt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

191
191
Ruben Van Gucht duikt in pikant avontuur met blonde BV

Hij slijpt de messen. Letterlijk en figuurlijk. Ruben Van Gucht lijkt klaar om opnieuw toe te slaan, ...

71
71
Titelrace barst los: Union, Club Brugge of underdog?

Union, Club Brugge, STVV, AA Gent, KV Mechelen en RSC Anderlecht. Ziedaar de zes ploegen die straks ...

109
109
'Hard verdict Hayen: sterkhouder out bij KRC Genk?'

KRC Genk verspeelde zondag een uitgelezen kans om zich op de valreep alsnog bij de top zes scharen. ...

355
355
Aftellen naar de play-offs: de ultieme 11 van de JPL

De echte prijzen worden pas aan de meet uitgedeeld, maar met de reguliere competitie achter de rug ...

150
150

Meer sportnieuws