Lavia zet Premier League op stelten

door
Lavia zet Premier League op stelten

Het Belgische voetbal is een ster rijker. Roméo Lavia maakte vorig weekend zijn debuut in de Premier League en dat deed hij met stijl. De 18-jarige was de beste speler bij Southampton en hij drukte meteen zijn stempel op het spel. Lavia liet een waanzinnige indruk na tijdens zijn grote debuut in de Premier League en hij bevestigt daarmee zijn status als één van de beste youngsters ter wereld.


DE WIL VAN LAVIA

Roméo Lavia verliet deze zomer Manchester City voor Southampton. Die keuze was niet op financiële redenen gebaseerd en anderzijds geloofde Pep Guardiola keihard in zijn kwaliteiten. Lavia is een persoon die weet wat hij wil en zijn beslissing om Man City te verlaten was goed onderbouwd. De jonge middenvelder voelt namelijk dat de tijd rijp is om meer speelminuten te maken, en die kans is uiteraard veel groter bij Southampton dan bij het sterrenensemble van Kevin De Bruyne & Co.



Roméo Lavia zorgde 2 jaar geleden al voor grote verbazing toen hij op 16-jarige leeftijd een profcontract weigerde bij Anderlecht, maar in de plaats naar Manchester City trok. Tegen alle adviezen in waagde hij de grote sprong naar de Engelse topclub. De Belgische recordkampioen had nochtans grote plannen met hem, en een doorbraak in het eerste elftal was een kwestie van tijd. Lavia moest één van de hoekstenen worden van het ambitieuze plan ‘RSCA 20-25’.

WERELDSPELER IN WORDING

Roméo Lavia was dit seizoen zeker van zijn plaats in de A-kern van Manchester City en de club zag hem eigenlijk liever niet vertrekken. “Dat is een heel goede speler”, sprak De Bruyne zich vorig seizoen al lovend uit over Lavia in de podcast MidMid. “Hij traint al sinds eind vorig jaar mee bij ons. Als hij op deze manier blijft verder doen, dan wordt dat echt een topper.” Omdat het geloof van Pep Guardiola & Co. zo groot is in de 18-jarige, nam Man City alvast een terugkoopclausule op in de transfer met Southampton, waardoor The Citizens hem later voor 42 miljoen euro kunnen terugkopen



 En misschien zal Manchester City die terugkoopclausule ooit wel activeren. Roméo Lavia opende vorig weekend het nieuwe seizoen van de Premier League met Southampton tegen Tottenham Hotspur, en hij liet meteen zijn visitekaartje achter. Hoewel zijn club 4-1 de boot inging tegen de Spurs, was Lavia één van de weinige lichtpuntjes in de ploeg van Southampton. “Er was een reden waarom hij meteen mocht starten”, zei coach Ralph Hasenhüttl na de wedstrijd. “Ik ken zijn kwaliteiten. We willen positief blijven over hem maar we moeten ook kritisch zijn, want we willen een wereldspeler maken van hem.”

BRILJANTE CIJFERS

Roméo Lavia is een erg secure speler, die over énorm veel voetballend vermogen beschikt. Over initiatief ook, want hij rukt graag op met de bal aan de voet. De combinatie van deze kwaliteiten verklaart grotendeels waarom de Premier League momenteel zo wild loopt van hem.. Daarnaast is Lavia ook tweevoetig en heeft hij een sterke mentaliteit en een groot charisma. Hij is tevens een geboren leider, hij was namelijk aanvoerder in de jeugd bij Anderlecht net als in de jeugdreeksen van de Rode Duivels. En daarom dwingt hij altijd veel respect af in de kleedkamer.



Die hoogwaardige kwaliteiten kwamen al meteen naar boven tijdens de match tegen Tottenham. Roméo Lavia won al zijn defensieve duels en onderscheidde zich met zijn voetballend vermogen. 96% van zijn passes kwamen aan bij een ploegmaat, een gemiddelde waarmee hij de zesde beste speler was in de openingsspeeldag van de Premier League. Hij pleegde ook 8 intercepties en incasseerde 4 overtredingen - enkel Tavernier en Zaha (5) werden in de vorige speeldag nog meer gezocht dan Lavia. Wanneer er al meteen zoveel overtredingen worden gemaakt op hem, wil dat toch wat zeggen over zijn kwaliteiten en de grote moeite dat de tegenstander heeft om Lavia af te stoppen.

“ECHT WAUW”

Wesley Sonck had Roméo Lavia onder zich als bondscoach van de nationale U19 en hij keek vorig weekend met grote bewondering naar het Premier League-debuut van zijn poulain. “Dat Romeo enorme voetbalkwaliteiten had, dat wist ik al. Dat hij dat ook op Premier League-niveau al kon, dat wist ik niet. Wat hij liet zien tegen Tottenham was echt wauw”, zei een laaiend enthousiaste Sonck eerder deze week in de podcast De Tribune. Lavia ontvangt zaterdag Leeds United voor de eerste thuiswedstrijd van het seizoen en dan kan hij zijn opmars in de Engelse competitie voortzetten.


Zal Lavia de Premier League veroveren?

Meest recent

Sunderland stelt Angulo voor: meteen veel druk

De transfer was al een tijdje geleden aangekondigd, maar nu heeft Sunderland Nilson Angulo ook ...

3
3
Janssen steekt Antwerp-ploegmakker hart onder de riem

Royal Antwerp FC won met 0-1 op het veld van RSC Anderlecht in de heenwedstrijd van de halve finale ...

15
15
Renard op weg naar exit? “Situatie is onhoudbaar”

Het is storm bij RSC Anderlecht. Paars-Wit zoekt naar een nieuwe coach na het ontslag van Besnik ...

94
94
Andy Peelman haalt vlammend uit richting Anderlecht

Andy Peelman, kennen we vooral als acteur, presentator en voormalig politieagent. De man werd de ...

116
116
Vanzeir doet boekje open over reserverol bij Cercle

Dante Vanzeir maakte in het verleden het mooie weer bij Union SG en in de MLS, maar zijn avontuur ...

114
114
Anderlecht krijgt klappen: ‘Twee coaches weigeren resoluut’

RSC Anderlecht zit in de hoek waar de klappen vallen. Paars-Wit koos ervoor om Besnik Hasi te ...

286
286
Oosting verrast met lof voor opvallende Antwerp-uitblinker

Royal Antwerp FC won met 0-1 op het veld van RSC Anderlecht. The Great Old heeft zo een goede ...

105
105
'Beerschot slaat alsnog toe en haalt derde Japanner'

Beerschot is sinds enkele maanden in Japanse handen en dat laat zich ook merken op het vlak van ...

65
65
'Besiktas strikt na Oh ook oude Anderlecht-bekende'

In een handvol landen is de transfermarkt nog steeds open, waaronder ook in Turkije. Daar is onder ...

32
32
TD Westerlo onthult: "Club of Anderlecht? Niet gezien"

Westerlo beleefde een zeer drukke wintermercato. Daarin moest het ook weer een aantal smaakmakers ...

69
69
Renard onder vuur: Vandenbempt haalt criticasters neer

De voorbije weken is Anderlecht nog maar eens in een diepe crisis beland. Trainer Besnik Hasi werd ...

291
291
Kiki Vanrafelghem schiet dubbel raak: supporters smullen

Goed een jaar geleden maakte Keano 'Kiki' Vanrafelghem de overstap vanuit Patro naar KV Mechelen. ...

70
70
Godts weigert knaltransfer: makelaar onthult reden

Voor Mika Godts is dit het seizoen van de grote doorbraak geworden. De 20-jarige flankaanvaller ...

81
81
Ronaldo-soap escaleert: Saudi's halen snoeihard uit

Cristiano Ronaldo vierde deze week zijn 41ste verjaardag, maar dat gebeurde toch een beetje in ...

84
84
Karl Vannieuwkerke breekt bij tragisch overlijden

Karl Vannieuwkerke staat bekend om zijn scherpe pen en vaste stem, maar deze week klonk er iets ...

64
64
Pakt La Louvière uit met icoon als opvolger Frutos?

Voor La Louvière zijn het woelige maanden geweest. De promovendus zag op enkele weken tijd ...

54
54
Onterechte rode kaart voor Anderlecht? De Cat sust

De zwakke reeks van Anderlecht werd donderdag verdergezet met een thuisnederlaag tegen Antwerp. ...

242
242
‘Club Brugge zet druk: Genk-topper is doelwit’

Club Brugge zet de druk erop: komende zomer wil blauw-zwart een nieuwe nummer zes binnenhalen. En ...

371
371
Union baalt: sterkhouder hint naar vertrek

Union is alweer bezig aan een straf seizoen. Het zag vorige zomer na het veroveren van de titel ...

79
79
Anderlecht op rand van afgrond? Coosemans reageert

Het ontslag van Besnik Hasi bracht donderdagavond nog geen zoden aan de dijk voor Anderlecht. Ook ...

215
215
Riemer duikt plots op bij Anderlecht: dit is de echte reden

Anderlecht is er donderdagavond niet in geslaagd om zich tegen Antwerp te herpakken. Het leed een ...

178
178
Ondanks zege: unanieme ontgoocheling bij Antwerp

Antwerp heeft donderdagavond een uitstekende uitgangspositie gepakt in de halve finale van de Croky ...

213
213
"Hoe dom, hoe lomp" - Vandenbempt maakt gehakt van RSCA'er

Indien het alsnog de bekerfinale wil halen, zal RSC Anderlecht volgende zwaar aan de bak moeten. Het ...

496
496
Anderlecht benadeeld? Still vloekt na uitsluiting Sardella

RSC Anderlecht heeft zijn heenmatch in de halve finales van de Croky Cup tegen Antwerp FC met 0-1 ...

279
279
3 op 10: Anderlecht-zondebok keihard uitgefloten

RSC Anderlecht raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Brusselaars verloren ...

375
375

Meer sportnieuws