Lavia zet Premier League op stelten

door
Lavia zet Premier League op stelten

Het Belgische voetbal is een ster rijker. Roméo Lavia maakte vorig weekend zijn debuut in de Premier League en dat deed hij met stijl. De 18-jarige was de beste speler bij Southampton en hij drukte meteen zijn stempel op het spel. Lavia liet een waanzinnige indruk na tijdens zijn grote debuut in de Premier League en hij bevestigt daarmee zijn status als één van de beste youngsters ter wereld.


DE WIL VAN LAVIA

Roméo Lavia verliet deze zomer Manchester City voor Southampton. Die keuze was niet op financiële redenen gebaseerd en anderzijds geloofde Pep Guardiola keihard in zijn kwaliteiten. Lavia is een persoon die weet wat hij wil en zijn beslissing om Man City te verlaten was goed onderbouwd. De jonge middenvelder voelt namelijk dat de tijd rijp is om meer speelminuten te maken, en die kans is uiteraard veel groter bij Southampton dan bij het sterrenensemble van Kevin De Bruyne & Co.



Roméo Lavia zorgde 2 jaar geleden al voor grote verbazing toen hij op 16-jarige leeftijd een profcontract weigerde bij Anderlecht, maar in de plaats naar Manchester City trok. Tegen alle adviezen in waagde hij de grote sprong naar de Engelse topclub. De Belgische recordkampioen had nochtans grote plannen met hem, en een doorbraak in het eerste elftal was een kwestie van tijd. Lavia moest één van de hoekstenen worden van het ambitieuze plan ‘RSCA 20-25’.

WERELDSPELER IN WORDING

Roméo Lavia was dit seizoen zeker van zijn plaats in de A-kern van Manchester City en de club zag hem eigenlijk liever niet vertrekken. “Dat is een heel goede speler”, sprak De Bruyne zich vorig seizoen al lovend uit over Lavia in de podcast MidMid. “Hij traint al sinds eind vorig jaar mee bij ons. Als hij op deze manier blijft verder doen, dan wordt dat echt een topper.” Omdat het geloof van Pep Guardiola & Co. zo groot is in de 18-jarige, nam Man City alvast een terugkoopclausule op in de transfer met Southampton, waardoor The Citizens hem later voor 42 miljoen euro kunnen terugkopen



 En misschien zal Manchester City die terugkoopclausule ooit wel activeren. Roméo Lavia opende vorig weekend het nieuwe seizoen van de Premier League met Southampton tegen Tottenham Hotspur, en hij liet meteen zijn visitekaartje achter. Hoewel zijn club 4-1 de boot inging tegen de Spurs, was Lavia één van de weinige lichtpuntjes in de ploeg van Southampton. “Er was een reden waarom hij meteen mocht starten”, zei coach Ralph Hasenhüttl na de wedstrijd. “Ik ken zijn kwaliteiten. We willen positief blijven over hem maar we moeten ook kritisch zijn, want we willen een wereldspeler maken van hem.”

BRILJANTE CIJFERS

Roméo Lavia is een erg secure speler, die over énorm veel voetballend vermogen beschikt. Over initiatief ook, want hij rukt graag op met de bal aan de voet. De combinatie van deze kwaliteiten verklaart grotendeels waarom de Premier League momenteel zo wild loopt van hem.. Daarnaast is Lavia ook tweevoetig en heeft hij een sterke mentaliteit en een groot charisma. Hij is tevens een geboren leider, hij was namelijk aanvoerder in de jeugd bij Anderlecht net als in de jeugdreeksen van de Rode Duivels. En daarom dwingt hij altijd veel respect af in de kleedkamer.



Die hoogwaardige kwaliteiten kwamen al meteen naar boven tijdens de match tegen Tottenham. Roméo Lavia won al zijn defensieve duels en onderscheidde zich met zijn voetballend vermogen. 96% van zijn passes kwamen aan bij een ploegmaat, een gemiddelde waarmee hij de zesde beste speler was in de openingsspeeldag van de Premier League. Hij pleegde ook 8 intercepties en incasseerde 4 overtredingen - enkel Tavernier en Zaha (5) werden in de vorige speeldag nog meer gezocht dan Lavia. Wanneer er al meteen zoveel overtredingen worden gemaakt op hem, wil dat toch wat zeggen over zijn kwaliteiten en de grote moeite dat de tegenstander heeft om Lavia af te stoppen.

“ECHT WAUW”

Wesley Sonck had Roméo Lavia onder zich als bondscoach van de nationale U19 en hij keek vorig weekend met grote bewondering naar het Premier League-debuut van zijn poulain. “Dat Romeo enorme voetbalkwaliteiten had, dat wist ik al. Dat hij dat ook op Premier League-niveau al kon, dat wist ik niet. Wat hij liet zien tegen Tottenham was echt wauw”, zei een laaiend enthousiaste Sonck eerder deze week in de podcast De Tribune. Lavia ontvangt zaterdag Leeds United voor de eerste thuiswedstrijd van het seizoen en dan kan hij zijn opmars in de Engelse competitie voortzetten.


LEES OOK: 'Comeback Lavia: plan van Chelsea is bekend'

Zal Lavia de Premier League veroveren?

Meest recent

'Club Brugge neemt risico: Mignolet naar JPL-concurrent?'

Club Brugge zal tegen Atlético Madrid wellicht weer nood hebben aan een knalprestatie van ...

3
3
Taravel spreekt klare taal over toekomst bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Zulte Waregem. De zenuwen zijn strakgespannen bij de ...

57
57
Witte rook: Club Brugge stelt nieuwe flankaanvaller voor

Club Brugge trekt de afgelopen jaren alsmaar meer de kaart van de jeugd. Niet alleen producten van ...

107
107
Max Dean gooit recht in de roos: Fans AA Gent smullen

Van twijfel naar doelpunten en van frustratie naar verlossing. Max Dean beleeft de laatste weken een ...

42
42
PO1-kandidaat zwaar onder druk: “Grote ontgoocheling”

Vrijdagavond wordt een nieuwe speeldag van de Jupiler Pro League afgetrapt. KAA Gent neemt het in ...

68
68
Oosting geeft niet op en roept straffe taal bij Antwerp

Royal Antwerp FC zit de afgelopen weken in de hoek waar de klappen vallen. Van uitschakeling in de ...

134
134
Epische beelden: Verhaeghe vs Tzolis vlak voor Atlético

Club Brugge speelde 3-3 gelijk tegen Atlético Madrid in de tussenronde van de Champions ...

76
76
Vanhaezebrouck velt oordeel: “Anti-De-Mil-voetbal”

KAA Gent doet volop mee voor een plek in de top 6. Afgelopen speeldag boekten de Buffalo’s een ...

123
123
Erg verrassende Club-speler in CL-team van de week

Club Brugge deed Europa weer daveren op zijn grondvesten. Blauw-Zwart leek op weg naar een nederlaag ...

85
85
Club en Genk bezorgen België weer coëfficiëntopsteker

Het is weer een uitstekende Europese week gebleken voor de Belgische clubs. Woensdag pakte Club ...

242
242
"De Rode Duivels? Dat is geen droom voor mij"

In maart blazen de Rode Duivels opnieuw verzamelen. Dan bereiden ze zich voor op het WK door al eens ...

59
59
Nieuw JPL-format: BAS neemt cruciale beslissing

Volgend seizoen komt er in principe een nieuw format voor het Belgische profvoetbal, maar dat kwam ...

255
255
Wintermercato Anderlecht flopt: dramatische cijfers

Anderlecht zal hopen dat het zich dit weekend op Zulte Waregem kan herpakken. Evident zal dat echter ...

228
228
'Datum rentree Kevin De Bruyne is bekend'

Napoli beleeft geen makkelijk te seizoen en dat is onder meer te wijten aan zijn Rode Duivels. Naast ...

118
118
Kompany haalt uit naar Mourinho na racismerel

De racismerel die zich dinsdag afspeelde in de Champions League-wedstrijd tussen Benfica en Real ...

120
120
TRANSFERUURTJE: 'Club aast op ex-Duivel, Schreuder nog naar RSCA?'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

310
310
Ancelotti verbaast iedereen met groot transfernieuws

Carlo Ancelotti moet Brazilië weer naar hogere sferen zien te brengen. Nog voor het WK 2026 in ...

57
57
Max Dean slaat keihard terug: “Van waar komt dat?”

Max Dean is één van de meest uitgesproken figuren in de Belgische competitie. De ...

141
141
Cinel trekt aan alarmbel: code rood bij Cercle Brugge

Cercle Brugge vecht dit seizoen weer tegen de degradatie. Groen-Zwart staat op een voorlaatste ...

291
291
Oordeel na eerste 90 minuten Jashari: Italië gaat los

Ardon Jashari maakte de overstap van Club Brugge naar AC Milan, maar de 23-jarige middenvelder ...

372
372
‘Racismerel zindert na: ook Benfica dient klacht in’

De Champions League-clash tussen Benfica en Real Madrid blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de ...

143
143
KAA Gent-meevaller vlak voor Cercle: De Mil tempert

KAA Gent neemt het vanavond op tegen Cercle Brugge. Terwijl de Buffalo’s strijden voor een ...

83
83
Rode Duivel van 10 miljoen ligt onder vuur in Duitsland

Met het oog op het WK maakten heel wat potentiële Rode Duivels de voorbije maanden een ...

65
65
Smaakmaker bereidt vertrek bij Union nu al voor

Union hoopt de komende maanden opnieuw de titel te veroveren, staat ook in de bekerfinale en kan ...

78
78
Geen geheimen meer: Ruben Van Gucht pakt stevig uit

Ruzies, roddels en romantiek lijken al jaren als schaduwen rond Ruben Van Gucht te hangen. Wat ooit ...

188
188

Meer sportnieuws