Lavia zet Premier League op stelten

266
Lavia zet Premier League op stelten

Het Belgische voetbal is een ster rijker. Roméo Lavia maakte vorig weekend zijn debuut in de Premier League en dat deed hij met stijl. De 18-jarige was de beste speler bij Southampton en hij drukte meteen zijn stempel op het spel. Lavia liet een waanzinnige indruk na tijdens zijn grote debuut in de Premier League en hij bevestigt daarmee zijn status als één van de beste youngsters ter wereld.


DE WIL VAN LAVIA

Roméo Lavia verliet deze zomer Manchester City voor Southampton. Die keuze was niet op financiële redenen gebaseerd en anderzijds geloofde Pep Guardiola keihard in zijn kwaliteiten. Lavia is een persoon die weet wat hij wil en zijn beslissing om Man City te verlaten was goed onderbouwd. De jonge middenvelder voelt namelijk dat de tijd rijp is om meer speelminuten te maken, en die kans is uiteraard veel groter bij Southampton dan bij het sterrenensemble van Kevin De Bruyne & Co.



Roméo Lavia zorgde 2 jaar geleden al voor grote verbazing toen hij op 16-jarige leeftijd een profcontract weigerde bij Anderlecht, maar in de plaats naar Manchester City trok. Tegen alle adviezen in waagde hij de grote sprong naar de Engelse topclub. De Belgische recordkampioen had nochtans grote plannen met hem, en een doorbraak in het eerste elftal was een kwestie van tijd. Lavia moest één van de hoekstenen worden van het ambitieuze plan ‘RSCA 20-25’.

WERELDSPELER IN WORDING

Roméo Lavia was dit seizoen zeker van zijn plaats in de A-kern van Manchester City en de club zag hem eigenlijk liever niet vertrekken. “Dat is een heel goede speler”, sprak De Bruyne zich vorig seizoen al lovend uit over Lavia in de podcast MidMid. “Hij traint al sinds eind vorig jaar mee bij ons. Als hij op deze manier blijft verder doen, dan wordt dat echt een topper.” Omdat het geloof van Pep Guardiola & Co. zo groot is in de 18-jarige, nam Man City alvast een terugkoopclausule op in de transfer met Southampton, waardoor The Citizens hem later voor 42 miljoen euro kunnen terugkopen



 En misschien zal Manchester City die terugkoopclausule ooit wel activeren. Roméo Lavia opende vorig weekend het nieuwe seizoen van de Premier League met Southampton tegen Tottenham Hotspur, en hij liet meteen zijn visitekaartje achter. Hoewel zijn club 4-1 de boot inging tegen de Spurs, was Lavia één van de weinige lichtpuntjes in de ploeg van Southampton. “Er was een reden waarom hij meteen mocht starten”, zei coach Ralph Hasenhüttl na de wedstrijd. “Ik ken zijn kwaliteiten. We willen positief blijven over hem maar we moeten ook kritisch zijn, want we willen een wereldspeler maken van hem.”

BRILJANTE CIJFERS

Roméo Lavia is een erg secure speler, die over énorm veel voetballend vermogen beschikt. Over initiatief ook, want hij rukt graag op met de bal aan de voet. De combinatie van deze kwaliteiten verklaart grotendeels waarom de Premier League momenteel zo wild loopt van hem.. Daarnaast is Lavia ook tweevoetig en heeft hij een sterke mentaliteit en een groot charisma. Hij is tevens een geboren leider, hij was namelijk aanvoerder in de jeugd bij Anderlecht net als in de jeugdreeksen van de Rode Duivels. En daarom dwingt hij altijd veel respect af in de kleedkamer.



Die hoogwaardige kwaliteiten kwamen al meteen naar boven tijdens de match tegen Tottenham. Roméo Lavia won al zijn defensieve duels en onderscheidde zich met zijn voetballend vermogen. 96% van zijn passes kwamen aan bij een ploegmaat, een gemiddelde waarmee hij de zesde beste speler was in de openingsspeeldag van de Premier League. Hij pleegde ook 8 intercepties en incasseerde 4 overtredingen - enkel Tavernier en Zaha (5) werden in de vorige speeldag nog meer gezocht dan Lavia. Wanneer er al meteen zoveel overtredingen worden gemaakt op hem, wil dat toch wat zeggen over zijn kwaliteiten en de grote moeite dat de tegenstander heeft om Lavia af te stoppen.

“ECHT WAUW”

Wesley Sonck had Roméo Lavia onder zich als bondscoach van de nationale U19 en hij keek vorig weekend met grote bewondering naar het Premier League-debuut van zijn poulain. “Dat Romeo enorme voetbalkwaliteiten had, dat wist ik al. Dat hij dat ook op Premier League-niveau al kon, dat wist ik niet. Wat hij liet zien tegen Tottenham was echt wauw”, zei een laaiend enthousiaste Sonck eerder deze week in de podcast De Tribune. Lavia ontvangt zaterdag Leeds United voor de eerste thuiswedstrijd van het seizoen en dan kan hij zijn opmars in de Engelse competitie voortzetten.


LEES OOK: Scorende Lavia helpt Alonso aan droomstart, PSV haalt sloophamer uit

Zal Lavia de Premier League veroveren?

Meest recent

Ondanks schrikmomentje: Kompany en co razen door in DFB Pokal

Vincent Kompany kan voorlopig een perfect seizoensstart voorleggen met Bayern München. ...

10
10
Union onder stoom: STVV krijgt pak voor de broek op Stayen

De motor van Union SG begint stilaan op volle toeren te draaien. Daags na de 3-0-thuisoverwinning ...

77
77
'Anderlecht helemaal los: transferakkoord van 7 miljoen'

RSC Anderlecht moet woensdag om middernacht zijn Europese spelerslijst binnen doen. Vlak voor die ...

391
391
Antwerp kondigt vertrekker aan; Cercle haalt Braziliaan

Donderdag om middernacht gaat de transfermarkt ook in België weer voor enkele maanden op slot. ...

79
79
Anderlecht verbaast met international: straffe deal in Ligue 1

RSC Anderlecht wil voor het sluiten van de transferperiode nog enkele versterkingen in huis halen. ...

376
376
Van Bommel vloekt mee: vier Duivelse transferdompers

In de grootste Europese voetballanden is de transfermarkt sinds dinsdagavond weer achter slot en ...

296
296
Strijd om Gouden Stier: JPL-trainers voorspellen topschutter

Na de midweekmatchen van deze week zullen alle clubs in de Jupiler Pro League vier competitieduels ...

634
634
Antwerp drukt stempel: Antwerp flikt transferkoopje

Antwerp FC heeft op de valreep nog een extra aanwinst in huis gehaald. Zo werd de defensie van de ...

348
348
‘Fenerbahçe serveert Romelu Lukaku nu al af’

Romelu Lukaku trok naar Fenerbahçe om opnieuw de onbetwiste nummer één te ...

654
654
'Anderlecht tast alsnog diep in de buidel voor creativiteit'

Anderlecht is nog zeer druk in de weer in het slot van de mercato. Helemaal bovenaan de verlanglijst ...

817
817
'Furo baalt en grijpt alsnog naast transfer'

Dezer dagen verkoopt Club Brugge zijn jeugdproducten zeer duur, zelfs als ze amper of niet al in het ...

163
163
'Transfer Raskin om deze reden toch weer van de baan'

Dinsdagavond sloot de mercato in de Europese topcompetities zijn deuren en dat betekent dat onder ...

70
70
Marc Coucke verrast vriend en vijand met nieuwe versterking

Bij Anderlecht valt er naast het veld plots een opvallende naam te noteren. Terwijl de club zich ...

360
360
KV Mechelen laat verdediger vertrekken, talent op komst

Voor KV Mechelen is het seizoen helemaal niet begonnen zoals verhoopt, want het wacht na vier ...

172
172
'KRC Genk verrast met terugkeer jeugdproduct'

Bij KRC Genk is het nog een zeer bewogen week geweest op het vlak van transfers. Dé absolute ...

428
428
'Anderlecht blijft gaan: twéé middenvelders op komst?'

In de laatste dagen van de transferperiode geeft Anderlecht zijn selectie nog een serieuze ...

505
505
'Megastunt in de maak: Antwerp haalt Vermeeren terug'

Er is een énorme stunt in de maak. Arthur Vermeeren zou op het punt staan om terug te keren ...

763
763
Beerschot verrast en laat 'smaakmaker' gratis gaan

Verrassend nieuws vanop het Kiel. Beerschot heeft vandaag een vertrekker meegedeeld en de manier ...

197
197
Antwerp haalt slag thuis: toptalent tekent bij

Royal Antwerp FC heeft nog een slag weten te slaan. De Great Old heeft een van zijn absolute ...

85
85
Bruno uit frustratie: "Ik haal niet het maximum uit hem"

Het is voor Anderlecht nog een zeer bewogen einde van de zomermercato. Er beweegt nog heel wat aan ...

535
535
'Stunt in de maak? Faes aangeboden in JPL'

Wout Faes zoekt een club. De Belgische verdediger zag een transfer naar West Ham United op het ...

585
585
Anderlecht eindelijk verlost van Ashimeru

Bij RSC Anderlecht hebben ze eindelijk een oplossing gevonden voor Majeed Ashimeru. De centrale ...

320
320
Toby Alderweireld stunt met wel heel bijzondere nieuwe job

Toby Alderweireld heeft zijn voetbalschoenen inmiddels aan de kant gezet, maar van stilzitten is ...

118
118
"STVV verlaten was nooit een optie deze zomer"

Ryan Merlen heeft momenteel maar één doel voor ogen: zich verder ontwikkelen en ...

57
57
Druk op Clement en Hayen neemt nu al toe

Philippe Clement en Nicky Hayen zijn momenteel als trainer actief in de Championship in Engeland. ...

256
256

Meer sportnieuws