Club wil wonderboy ter waarde van 20 miljoen

1251 stemmen
Club wil wonderboy ter waarde van 20 miljoen

Club Brugge is dit seizoen een wankel geheel. De defensie is een zeef en ook op het offensief gebied presteert Blauw-Zwart erg ondermaats. Om dit seizoen terug de Belgische landstitel op te eisen en geen mal figuur te slaan in de Champions League, moet Vincent Mannaert dus dringend ingrijpen op de transfermarkt. De manager van Club mikt alvast erg hoog in zijn zoektocht naar offensieve profielen, want het Kroatische toptalent slash wonderkind Stipe Biuk staat nadrukkelijk op de Brugse radar. “Een speler met een toekomstige waarde van 20 miljoen euro”, zei de voorzitter van Hajduk Split onlangs.


KROATISCHE STER

Stipe Biuk lijkt een eerder verlegen en timide persoon maar eens hij zich op het voetbalveld begeeft, dan is hij een onbevangen creatieve dribbelkont. Op 19-jarige leeftijd geldt hij als het grootste talent van de Balkan en zelden kende een Kroatische speler zo’n steile opmars zoals hem. Biuk werd in een heel korte periode een ster in Kroatië, waar hij vergeleken wordt met de voetballegende Alen Boksic, die net zoals Biuk zijn jeugdopleiding kreeg bij Hajduk Split. Dat is uiteraard een hele eer voor zo’n jonge speler, maar zo’n vergelijking brengt ook onvermijdelijk heel wat druk met zich mee.



Foto: Instagram stipebiuk

Maar die druk is Sipe Biuk ondertussen al goed gewend. “Ik weet dat veel mensen denken dat het niet goed is dat er nu al zoveel over mij gezegd en geschreven wordt. Al bij al ben ik nog altijd een jonge speler. Maar ik ben er niet bang voor. In je voetbalcarrière ontsnap je niet aan bepaalde zaken. Zo’n dingen gebeuren nu eenmaal vroeg of laat. Bij mij kwam dat wel heel snel, maar ik weet hoe ik ermee om moet gaan”, sprak Biuk onlangs in de Kroatische pers over de immense druk op zijn schouders en de hoge verwachtingen van de media over zijn voetbalcarrière.

HOT IN EUROPA

Maar ook over de Kroatische landsgrenzen heen is het grote voetbaltalent van Stipe Biuk zeker niet onbekend. Sterker nog. In januari dit jaar stond hij als enige Kroatische voetballer op de gerenommeerde UEFA 40 for the Future-lijst, samen met toppers zoals onder meer Karim Adeyemi (Borussia Dortmund), Amine Adli (Bayer Leverkusen), Hugo Ekitike (Paris Saint-Germain) en Gavi (FC Barcelona). Hij behoorde in 2021 en 2022 ook telkens tot de genomineerden voor de vermaarde Golden Boy-prijs, uitgereikt door de Turijnse krant Tuttosport. Die lijst betreft de beste jonge voetballers van Europa onder de 21 jaar. En tot die categorie behoort Biuk dus zeker en vast.

Ook al telt Stipe Biuk nog maar 19 lentes, hij staat al jarenlang op de radar van verschillende Europese (top)clubs. Vandaag ligt Club Brugge in pole-positie om het Kroatische toptalent aan te trekken, maar ook vorig jaar volgden ook grotere clubs zoals Manchester City, Juventus, AC Milan, Eintracht Frankfurt en Benfica zijn verrichtingen op de voet. Begin vorig seizoen lekte uit dat Manchester City zelfs 10 miljoen euro veil had voor Biuk, maar Hajduk Split-voorzitter Luksa Jakobusic stuurde de Engelse topclub meteen wandelen. Voor minder dan 15 miljoen euro zou de preses zelfs de onderhandelingen niet opstarten.



Foto: Instagram stipebiuk

“Stipe is een speler met een toekomstige waarde van 20 miljoen euro”, zei Luksa Jakobusic toen. Desondanks nam de buitenlandse interesse in Stipe Biuk stevig toe. Atalanta Bergamo, Sampdoria, Hertha BSC, OGC Nice, Granada, Fiorentina en zelfs Antwerp FC waren gecharmeerd door de flankaanvaller. Het kamp-Biuk wacht ondertussen geduldig op de juiste aanbieding van de juiste club, want voor hem is het uitzicht op speelminuten van primordiaal belang. Enkel door te spelen kan hij vooruitgang boeken.

TECHNIEK, POWER EN BEHENDIGHEID

Stipe Biuk kijkt voornamelijk op naar Marco Reus als grote voorbeeld, de Duitser is zelfs zijn favoriete speler, maar op het veld doet hij altijd zijn eigen ding. Hij meet 1,84 meter maar desondanks beschikt hij, zoals wel meerdere Balkan-boys, over ‘lichte voetjes’ en een snedige dribbel, waarmee hij gemakkelijk zijn rechtstreekse tegenstander kan passeren. Hij bezit eveneens een grote flair aan de bal, ondanks dat hij met zijn gestalte geen al te laag zwaartepunt heeft. Biuk pakt ook uit met een sterke fysiek en power, en hij speelde bij Hajduk Split ook succesvol als linker pion in een 3-5-2-systeem. En zeker dat laatste is niet onbelangrijk voor Club Brugge.

LEES OOK: Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Moet Club doorduwen om Biuk te halen?

Meest recent

Ruben Van Gucht ziet VRT ingrijpen: WK-plan zindert na

Jarenlang was het een vertrouwd beeld: Ruben Van Gucht die vanop de grootste voetbaltoernooien ter ...

9
9
Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Hans Vanaken werd lang over het hoofd gezien bij de Belgische nationale ploeg. De middenvelder koos ...

50
50
Alderweireld hangt vuile was Eden Hazard buiten

De Rode Duivels zijn aangekomen in de Verenigde Staten en de eerste tegenstander op het WK is ...

64
64
Koeman slaat keihard terug na deceptie: ref afgemaakt

Nederland heeft een twijfelachtige voorbereiding voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

16
16
‘Anderlecht-trio grof wild op transfermarkt’

RSC Anderlecht is zich aan het voorbereiden op volgend seizoen. Paars-Wit zoekt nog naar een nieuwe ...

358
358
Pijnlijke boodschap Openda: einde verhaal Rode Duivels?

Er was een tijd dat Loïs Openda niet weg te denken was uit de selectie van de Rode Duivels, ...

123
123
Real Madrid sluit historische deal: 100 miljoen euro

Real Madrid kende een minder seizoen en zal volgend seizoen weer op zoek gaan naar prijzen. ...

114
114
BV-koppel Breckx-Vandenberghe legt VTM-kijker het zwijgen op

Iedereen dacht Maarten Breckx en Lies Vandenberghe te kennen. Als geliefd koppel, als collega's bij ...

37
37
Michel Platini sleept Gianni Infantino voor de rechter

Er heerst een conflict tussen UEFA en FIFA-bobo’s Michel Platini en Gianni Infantino. De twee ...

78
78
KV Kortrijk stelt nieuwe pion voor: ‘Belangrijke rol’

Het WK staat voor de deur, maar de Belgische clubs zijn uiteraard orde op zaken aan het stellen om ...

56
56
VS verklaart oorlog aan Iran: WK-spanning ontploft

De situatie tussen de Verenigde Staten en Iran dreigt te escaleren. De tegenstander van de Rode ...

374
374
Garcia onthult: deze drie talenten bonken op de deur

De Rode Duivels bereiden zich voor op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach ...

232
232
TRANSFERUURTJE: ‘Club aast op record, Anderlecht verkoopt’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

506
506
‘Deze verrassende doelman vervangt Vandevoordt op WK’

Toen bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekendmaakte voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

164
164
Origi verbaast iedereen met nieuwe uitdaging na voetbal

Divock Origi kende een knappe carrière met vooral enkele straffe momenten bij Liverpool, maar ...

107
107
SK Beveren neemt definitief afscheid van succescoach Reedijk

SK Beveren werd ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend seizoen in de Jupiler ...

132
132
‘Garcia zaait twijfel over Lukaku: probleem sleept aan’

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Napels, maar ...

155
155
Club Brugge zet verder in op jeugd en legt groot talent vast

Club Brugge focuste zich de afgelopen jaren op de jeugdwerking. Club NXT haalde vorig seizoen de ...

199
199
‘Lucas Stassin spoelt WK-deceptie weg met knaltransfer’

Lucas Stassin maakte lange tijd kans op een plekje in de WK-selectie van bondscoach Rudi Garcia, ...

170
170
Olise steelt Franse show, Spanje helemaal klaar voor WK

Momenteel worden de laatste oefenwedstrijden in aanloop naar het WK afgewerkt. Superfavorieten ...

146
146
Alderweireld haalt Duivel van zijn wolk: "Doe vooral normaal"

Na een geslaagde voorbereiding zijn de Rode Duivels met het nodige vertrouwen afgereisd naar de VS ...

517
517
'Genk onder stoom: tweede zomeraanwinst al bepaald'

KRC Genk staat op punt om Jeppe Erenbjerg over te nemen van Zulte Waregem. De Deense spelmaker wordt ...

615
615
Hans Vanaken bloost: Garcia dropt erg straffe uitspraak

Eén van de meest besproken Rode Duivels in aanloop naar het WK, is toch wel Hans Vanaken. De ...

966
966
'Trossard gelinkt aan transfer die niemand zag aankomen'

Leandro Trossard wil in de komende weken een goed WK spelen bij de Rode Duivels. Maar ook het ...

279
279
Alderweireld en Véronique De Kock zwichten voor verleiding

Wat zich recent afspeelde tussen Véronique De Kock en Toby Alderweireld had alles weg van een ...

219
219

Meer sportnieuws