Pro League stelt Antwerp-Union uit

door
Pro League stelt Antwerp-Union uit

De Belgische ploegen kenden deze week wisselend succes in Europa. Union sneuvelde dinsdag op pijnlijke wijze in de Champions League door na een 2-0-zege in de heenmatch nog met 3-0 te gaan verliezen op Rangers, maar donderdagavond lieten Antwerp en Anderlecht geen steken vallen in de Conference League. Zij wonnen na hun heenwedstrijd ook hun return in de derde voorronde en plaatsten zich zo voor de play-offs.


Daarin wachten iets lastigere tegenstanders dan Lilleström en Paide. Anderlecht neemt het op tegen Young Boys Bern, terwijl vooral Antwerp een zware dobber wacht met het Turkse Basaksehir. De Great Old krijgt echter een duwtje in de rug van de Pro League. Die kondigt namelijk aan dat Antwerp-Union van zaterdag 20 augustus uitgesteld.

Het uitstel van de topper betekent dat Antwerp een vrij weekend krijgt tussen zijn twee Europese confrontaties en dus een volle week heeft om te recupereren van zijn trip naar Istanboel. Dat kan dus al zeker geen excuus zijn om de groepsfase van de Conference League niet te halen. Ook Union krijgt rust, al hebben zij dat in principe niet nodig. De Brusselaars zijn immers al zeker van een ticket voor de groepsfase van de Europa League.

OOK UITSTEL ANDERLECHT
Daarmee krijgt Antwerp nu ook waar Anderlecht en AA Gent al een tijdje zeker van waren. Hun onderlinge confrontatie op de vierde speeldag werd een tijd geleden al uitgesteld. Gent stroomt als bekerwinnaar immers in de play-offs van de Europa League in en dus was het al langer zeker dat zij ook in de komende twee weken aan de bak zouden moeten. De Buffalo's moeten voorbij Omonia Nicosia om de groepsfase te halen.

LEES OOK: Vreemde tendens JPL-wintermercato: onheil op komst?

Goede beslissing van de Pro League?

Meest recent

KRC Genk verrast vriend en vijand met nieuwe spits

Op de slotdag van de wintermercato haalde KRC Genk met Emile Doucouré nog een beloftevolle ...

26
26
Schokkend: Sporza-journaliste gooit vuile VRT-was buiten

Sporza. Voor velen klinkt het als een keurmerk. Degelijk. Betrouwbaar. Onaantastbaar bijna. In ...

22
22
Vermant in de lappenmand: kopzorgen bij Club Brugge

Club Brugge verloor zondag de topper tegen Union. Ivan Leko maakte geen al te beste beurt in het ...

73
73
'Anderlecht zoekt trainer: plottwist van formaat?'

Na een drukke Deadline Day kan de rust nog niet meteen weerkeren bij RSC Anderlecht, dat na het ...

285
285
Club-bestuur in vuurlinie: groot risico wintermercato

Club Brugge bleef relatief rustig op de wintermercato. Ondanks enkele vertrekkers en de belofte om ...

328
328
Standard incasseert uppercut na euforie Anderlecht

Standard kon afgelopen speeldag vieren na de knappe zege tegen rivaal RSC Anderlecht, maar de ...

65
65
Oorlog Vermeeren in Marseille: De Zerbi reageert

Het gaat er stevig aan toe in Marseille. Arthur Vermeeren werd de afgelopen weken telkens op de bank ...

139
139
Anderlecht-bestuur afgemaakt: “Hasi niet enige probleem"

RSC Anderlecht heeft besloten om Besnik Hasi te ontslaan. Paars-Wit greep in na de zure nederlaag ...

234
234
Halve finales Croky Cup: waar en wanneer op TV te bekijken?

De halve finales van de Croky Cup staan voor de deur. Sporting Charleroi neemt het op tegen Union SG ...

236
236
‘Vreemde keuzes Club Brugge: veel werk op de plank’

Club Brugge beloofde versterkingen, maar uiteindelijk bleef het bij één: Felix ...

373
373
STVV leeft meer dan ooit: zelfs tot in Japan succes

Sint-Truiden VV beleeft een topseizoen. Wouter Vrancken heeft de orde goed op zaken bij STVV en de ...

69
69
Alarm bij KRC Genk: Hayen krijgt stevige waarschuwing

KRC Genk won afgelopen speeldag van Dender, maar het was zonder glans tegen de rode lantaarn van de ...

348
348
Opvolger van Hasi: twee Anderlecht-opties afgeschoten

Na het ontslag van Besnik Hasi bij Anderlecht is de geruchtenmolen op hol geslagen. De ene naam na ...

397
397
Enorme tegenslag STVV: “Ref zat van begin tot einde fout”

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League, maar de ...

97
97
Foket slaat ferm op tafel: weer kans bij Anderlecht?

Thomas Foket is volledig naar de achtergrond verdwenen bij RSC Anderlecht. De vleugelverdediger is ...

636
636
TRANSFERUURTJE: ‘Vuurwerk bij Anderlecht, Club en Genk vrezen’

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

381
381
‘Anderlecht spartelt, Euvrard vindt succesformule Standard'

Standard Luik won afgelopen speeldag van grote rivaal RSC Anderlecht. De Rouches kunnen zo weer naar ...

181
181
Vreemde tendens JPL-wintermercato: onheil op komst?

De wintermercato zit er op voor de Belgische clubs. In sommige landen is de transfermarkt nog open, ...

329
329
Anderlecht krijgt gouden raad: “Preud’homme en Van Gaal”

RSC Anderlecht is naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Besnik Hasi werd ontslagen en ...

483
483
KRC Genk investeert in veelzijdig supertalent (15)

KRC Genk staat bekend om een sterke jeugdopleiding en de Limburgers zijn dan ook van plan om verder ...

208
208
Anderlecht maakt last minute-wintertransfer bekend

RSC Anderlecht was op de slotdag van de wintermercato nog erg actief. Een dag later heeft Paars-Wit ...

272
272
KAA Gent stelt op het nippertje nog aanwinst voor

De wintermercato is in België gesloten, maar toch sijpelen er nog deals naar buiten. Zo stelde ...

120
120
Ongeziene beelden: dít snauwde Hasi aan rust tegen Lambrechts

Standard boekte afgelopen zondag een cruciale zege in de clash met aartsrivaal RSC Anderlecht. Bij ...

512
512
'Blunder treft Anderlecht: in extremis versterking onderweg'

RSC Anderlecht versterkte zich vlak voor het sluiten van de transferperiode met flankaanvaller Coba ...

349
349
'Arsenal, Barça, ...: Belgisch goudhaantje plots grof wild'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels wisselden tijdens de voorbije transferperiode van club. Anderen ...

150
150

Meer sportnieuws