TRANSFERUURTJE: 'Club gaat voor Raskin, verrassing bij Anderlecht

292
TRANSFERUURTJE: 'Club gaat voor Raskin, verrassing bij Anderlecht

Hoewel het nieuwe seizoen begonnen is, draait de transfercarrousel nog op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden nog volop deals afgesloten, om maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge zoekt nog volop versterking voor het middenveld en daarvoor duikt nu ook weer Nicolas Raskin als optie op. De 21-jarige middenvelder zit in zijn laatste contractjaar bij Standard, dat hem wel graag wil laten bijtekenen. Club zou net als eind vorig seizoen opnieuw geïnformeerd hebben naar de voorwaarden voor een transfer, maar die zullen wellicht hoog liggen.



Ook Sander Berge blijft in beeld bij Club. De Noorse middenvelder hoopt in eerste instantie wel op een transfer naar de Premier League, maar sluit een overstap naar Brugge desondanks niet uit. Als er zich geen interessante Engelse club aandient, zou hij zelf openstaan voor een overgang naar het Jan Breydelstadion.

Er duikt ook nog een nieuwe aanvallend doelwit op, want Club zou in Kroatië zijn oog laten vallen hebben op Stipe Biuk. De 19-jarige flankaanvaller liet al mooie dingen zien bij Hajduk Spit. Club zal wel snel moeten zijn voor het talent, want Sampdoria zou al een bod van 6 miljoen euro neergelegd hebben. Ook vanuit Duitsland en Turkije is er interesse.



Ondertussen slankt de landskampioen zijn kern ook verder af. Zo laat het twee spelers naar een reeksgenoot vertrekken. Club laat immers zowel Federico Ricca als Thibault Vlietinck naar OH Leuven gaan. Beide spelers zaten op een zijspoor bij Blauw-Zwart. Voor Vlietinck lag in Leuven een contract voor vier jaar klaar, Ricca tekende op zijn beurt voor drie jaar.

Ook Emmanuel Dennis bezorgt Club nog een onverwachte meevaller op. De Nigeriaanse aanvaller staat op het punt om voor 24 miljoen euro van Watford naar Nottingham Forest te verkassen en van die transfer pikt ook de landskampioen nog een graantje mee. Ze zouden daardoor 2 miljoen euro mogen incasseren.



Bij Anderlecht staat er een verrassende transfer op til. Het zou namelijk onderhandelen met David Hubert, die op een zijspoor zit bij Zulte Waregem en daarom voor een beperkte som kan vertrekken. Paars-Wit ziet in de 34-jarige middenvelder een ideale ervaren aanwinst voor de RSCA Futures, die straks in 1B aan hun seizoen beginnen.

Op uitgaand vlak lijkt de transfer van Sergio Gomez naar Manchester City inmiddels zo goed als rond te zijn. Paars-Wit sleept nog meer uit de brand dan aanvankelijk verwacht werd, want verschillende bronnen beweren nu dat de initiële transfersom van 13 miljoen euro met bonussen nog kan oplopen tot maar liefst 20 miljoen. Daarnaast krijgt Anderlecht ook nog eens 15 procent van de transfersom bij een eventuele doorverkoop.



KRC Genk kan de nodige versterking gebruiken na het vertrek van Ito en Dessers en heeft alvast een nieuwe flankaanvaller op het oog. Het zou maar liefst 8 miljoen euro veil hebben voor Yira Sor, een 22-jarige Nigeriaan die het voorbije halfjaar grote sier maakte bij Slavia Praag. Dat wil voorlopig wel niet meewerken aan een transfer omdat het nog op Sor rekent in de Europese voorrondes.

BUITENLAND

Bij PSG veranderden ze deze zomer het geweer van schouder en gingen ze veeleer voor jong talent dan voor grote namen. Maar nu zouden ze toch nog een klepper naar Parijs willen halen, want ze zouden hun oog laten vallen hebben op Marcus Rashford. De Engelsman zit in zijn laatste contractjaar bij Manchester United en daar wil PSG graag van profiteren.



Het is nog steeds de verwachting dat Youri Tielemans deze zomer zal vertrekken bij Leicester City, ook al bleef het qua interesse de jongste weken vrij stil. De Foxes willen echter niet riskeren dat de Rode Duivel op het einde van het seizoen gratis de deur uitloopt en zouden nu hun vraagprijs laten zaken om de interesse af te wakkeren. Ze zouden inmiddels vrede nemen met 'slechts' 30 miljoen euro.

Daar kan Arsenal misschien van profiteren. De Gunners nemen deze zomer mogelijk wel afscheid van Albert Sambi Lokonga. De jonge Rode Duivel kan rekenen op interesse van AC Milan en heeft bij Arsenal weinig uitzicht op een basisplaats. Daardoor zouden de Engelsen mogelijk geneigd zijn om mee te werken aan een uitleenbeurt.

LEES OOK: Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

Wie moet de prioriteit zijn van Club?

Meest recent

Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

56
56
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

24
24
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

45
45
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

32
32
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

88
88
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

9
9
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

10
10
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

65
65
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

169
169
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

86
86
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

77
77
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

712
712
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

71
71
Databureau voorspelt stunt van Club Brugge in CL

Nadat het woensdag PSV over de knie legde verzamelde Club Brugge na vier speeldagen al negen punten ...

136
136
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

85
85
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

35
35
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

368
368
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

397
397
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-0 zegde ...

203
203
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

384
384
Brandon Mechele schiet raak met heel bijzonder nieuws

Brandon Mechele beleeft bijzonder mooie dagen. De verdediger van Club Brugge knokte zich na een ...

374
374
'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

84
84
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

351
351
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

118
118
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

132
132

Meer sportnieuws