TRANSFERUURTJE: 'Club gaat voor Raskin, verrassing bij Anderlecht

door
TRANSFERUURTJE: 'Club gaat voor Raskin, verrassing bij Anderlecht

Hoewel het nieuwe seizoen begonnen is, draait de transfercarrousel nog op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden nog volop deals afgesloten, om maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge zoekt nog volop versterking voor het middenveld en daarvoor duikt nu ook weer Nicolas Raskin als optie op. De 21-jarige middenvelder zit in zijn laatste contractjaar bij Standard, dat hem wel graag wil laten bijtekenen. Club zou net als eind vorig seizoen opnieuw geïnformeerd hebben naar de voorwaarden voor een transfer, maar die zullen wellicht hoog liggen.



Ook Sander Berge blijft in beeld bij Club. De Noorse middenvelder hoopt in eerste instantie wel op een transfer naar de Premier League, maar sluit een overstap naar Brugge desondanks niet uit. Als er zich geen interessante Engelse club aandient, zou hij zelf openstaan voor een overgang naar het Jan Breydelstadion.

Er duikt ook nog een nieuwe aanvallend doelwit op, want Club zou in Kroatië zijn oog laten vallen hebben op Stipe Biuk. De 19-jarige flankaanvaller liet al mooie dingen zien bij Hajduk Spit. Club zal wel snel moeten zijn voor het talent, want Sampdoria zou al een bod van 6 miljoen euro neergelegd hebben. Ook vanuit Duitsland en Turkije is er interesse.



Ondertussen slankt de landskampioen zijn kern ook verder af. Zo laat het twee spelers naar een reeksgenoot vertrekken. Club laat immers zowel Federico Ricca als Thibault Vlietinck naar OH Leuven gaan. Beide spelers zaten op een zijspoor bij Blauw-Zwart. Voor Vlietinck lag in Leuven een contract voor vier jaar klaar, Ricca tekende op zijn beurt voor drie jaar.

Ook Emmanuel Dennis bezorgt Club nog een onverwachte meevaller op. De Nigeriaanse aanvaller staat op het punt om voor 24 miljoen euro van Watford naar Nottingham Forest te verkassen en van die transfer pikt ook de landskampioen nog een graantje mee. Ze zouden daardoor 2 miljoen euro mogen incasseren.



Bij Anderlecht staat er een verrassende transfer op til. Het zou namelijk onderhandelen met David Hubert, die op een zijspoor zit bij Zulte Waregem en daarom voor een beperkte som kan vertrekken. Paars-Wit ziet in de 34-jarige middenvelder een ideale ervaren aanwinst voor de RSCA Futures, die straks in 1B aan hun seizoen beginnen.

Op uitgaand vlak lijkt de transfer van Sergio Gomez naar Manchester City inmiddels zo goed als rond te zijn. Paars-Wit sleept nog meer uit de brand dan aanvankelijk verwacht werd, want verschillende bronnen beweren nu dat de initiële transfersom van 13 miljoen euro met bonussen nog kan oplopen tot maar liefst 20 miljoen. Daarnaast krijgt Anderlecht ook nog eens 15 procent van de transfersom bij een eventuele doorverkoop.



KRC Genk kan de nodige versterking gebruiken na het vertrek van Ito en Dessers en heeft alvast een nieuwe flankaanvaller op het oog. Het zou maar liefst 8 miljoen euro veil hebben voor Yira Sor, een 22-jarige Nigeriaan die het voorbije halfjaar grote sier maakte bij Slavia Praag. Dat wil voorlopig wel niet meewerken aan een transfer omdat het nog op Sor rekent in de Europese voorrondes.

BUITENLAND

Bij PSG veranderden ze deze zomer het geweer van schouder en gingen ze veeleer voor jong talent dan voor grote namen. Maar nu zouden ze toch nog een klepper naar Parijs willen halen, want ze zouden hun oog laten vallen hebben op Marcus Rashford. De Engelsman zit in zijn laatste contractjaar bij Manchester United en daar wil PSG graag van profiteren.



Het is nog steeds de verwachting dat Youri Tielemans deze zomer zal vertrekken bij Leicester City, ook al bleef het qua interesse de jongste weken vrij stil. De Foxes willen echter niet riskeren dat de Rode Duivel op het einde van het seizoen gratis de deur uitloopt en zouden nu hun vraagprijs laten zaken om de interesse af te wakkeren. Ze zouden inmiddels vrede nemen met 'slechts' 30 miljoen euro.

Daar kan Arsenal misschien van profiteren. De Gunners nemen deze zomer mogelijk wel afscheid van Albert Sambi Lokonga. De jonge Rode Duivel kan rekenen op interesse van AC Milan en heeft bij Arsenal weinig uitzicht op een basisplaats. Daardoor zouden de Engelsen mogelijk geneigd zijn om mee te werken aan een uitleenbeurt.

LEES OOK: 'Club vol aan de bak: eerste zomertransfer staat al vast'

Wie moet de prioriteit zijn van Club?

Meest recent

Transfer Oh rond: Besiktas maakt exacte prijs bekend

Daags nadat de transfermarkt in België weer achter slot en grendel ging, heeft KRC Genk toch ...

0
0
WK-selectie Rode Duivels: 6 potentiële JPL-verrassingen

Nog 127 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt officieel op gang getrapt. Bondscoach ...

93
93
'Club vol aan de bak: eerste zomertransfer staat al vast'

De winterse transferperiode zit er nog maar net op, maar bij heel wat ploegen zal de knop snel ...

233
233
Lemmelijn en Alderweireld doen showbizzwereld daveren

Hangt er een sensationele samenwerking in de lucht tussen een notoir STVV-fan en een voormalig ...

12
12
Genk pakt jackpot op Oh: nu al grote vraagtekens bij topdeal

In de meeste grote Europese voetbalnaties is de wintermercato inmiddels gesloten, maar in bepaalde ...

227
227
'Totale rollercoaster bij Bayern: Kompany in de wolken'

Bayern München wil zich komend weekend tegen TSG Hoffenheim herpakken na een onverwachte 1 op 6 ...

91
91
'Verrassing op komst? Anderlecht droomt van trainerstunt'

Anderlecht moet snel een nieuwe hoofdcoach vinden na het ontslag van Besnik Hasi. Achter de schermen ...

948
948
'OHL houdt pion uit klauwen City en denkt aan ex-Duivel'

De strijd om het behoud belooft de komende weken nog spannend te worden. OH Leuven heeft nog werk ...

24
24
Brentford doet plannen met Furo uit de doeken

De wintermercato zit erop voor de Belgische clubs en die leverde enkele verrassende deals op. ...

83
83
Still kondigt veranderingen aan: "Dat zou dom zijn"

Bij Anderlecht staat er donderdag heel wat druk op de ketel, want na de zwakke resultaten van de ...

150
150
Opvallend: Club Luik zet na 2 dagen streep door transfer

Het slot van de mercato betekent voor veel clubs dat ze nog snel snel op zoek moeten naar ...

26
26
KV Mechelen zet Anderlecht en co een hak met contract

KV Mechelen is de voorbije weken weggezakt uit de top zes na een drie op vijftien, maar mag nog ...

142
142
'Verrassende transfer Frutos: dit wordt zijn nieuwe functie'

Nicolas Frutos staat op het punt om een opmerkelijke transfer te maken. Woensdag bevestigde La ...

119
119
KRC Genk krijgt stevige waarschuwing over nieuwe aanwinst

Bij KRC Genk beleefden ze uiteindelijk een vrij rustige wintermercato. Met Patrik Hrosovsky en ...

230
230
'Club en Anderlecht grepen naast komst Guiagon'

Charleroi is bezig aan een zeer straffe reeks. Het is in de competitie opgeklommen naar de zesde ...

186
186
PSV-fan Van Gerwen breekt: Nieuw privédrama schokt

Michael van Gerwen staat bekend als een man die zelden mist. Op het dartbord is hij meedogenloos, ...

72
72
Go Ahead Eagles brengt verrassend Belgisch transfernieuws

Go Ahead Eagles was de voorbije jaren één van de revelaties in Nederland. Het wist ...

28
28
Dé waanzinnige top vijf van RC Genk: “Absolute wereldklasse”

KRC Genk heeft een voortreffelijke jeugdopleiding. De Limburgers lieten al héél wat ...

293
293
Oosting komt met enorme dompers voor Antwerp

Royal Antwerp FC haalde Rein Van Helden weg bij STVV, maar daar bleef het bij. Nochtans kon de ploeg ...

356
356
'Rodriguez (ex-Real) op zucht van zeer knappe transfer'

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

31
31
Still met goed én slecht nieuws: "Kan spelen tegen Antwerp"

RSC Anderlecht staat onder vuur. De resultaten zijn slecht, de coach werd ontslagen en de sportief ...

381
381
'Olaigbe (ex-Cercle en RSCA) verrast met nieuwe club'

De carrière van Kazeem Olaigbe zit duidelijk in een dipje. De Belgische flankaanvaller gaat ...

46
46
'Ontevreden Ronaldo maakt blits comeback in Europa'

De voorbije dagen is er in Saudi-Arabië een bom ontploft rond Cristiano Ronaldo. De Portugese ...

329
329
Edward Still: "Of hij trainer wordt van Anderlecht?"

Edward Still heeft zijn eerste persconferentie als trainer van RSC Anderlecht afgewerkt. De ...

229
229
Tinder-match met Van Gucht krijgt hallucinante wending

Ruben Van Gucht is op dit eigenste moment te zien op VRT. De journalist doet immers verslag van de ...

41
41

Meer sportnieuws