TRANSFERUURTJE: 'Club gaat voor Raskin, verrassing bij Anderlecht

door
TRANSFERUURTJE: 'Club gaat voor Raskin, verrassing bij Anderlecht

Hoewel het nieuwe seizoen begonnen is, draait de transfercarrousel nog op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden nog volop deals afgesloten, om maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge zoekt nog volop versterking voor het middenveld en daarvoor duikt nu ook weer Nicolas Raskin als optie op. De 21-jarige middenvelder zit in zijn laatste contractjaar bij Standard, dat hem wel graag wil laten bijtekenen. Club zou net als eind vorig seizoen opnieuw geïnformeerd hebben naar de voorwaarden voor een transfer, maar die zullen wellicht hoog liggen.



Ook Sander Berge blijft in beeld bij Club. De Noorse middenvelder hoopt in eerste instantie wel op een transfer naar de Premier League, maar sluit een overstap naar Brugge desondanks niet uit. Als er zich geen interessante Engelse club aandient, zou hij zelf openstaan voor een overgang naar het Jan Breydelstadion.

Er duikt ook nog een nieuwe aanvallend doelwit op, want Club zou in Kroatië zijn oog laten vallen hebben op Stipe Biuk. De 19-jarige flankaanvaller liet al mooie dingen zien bij Hajduk Spit. Club zal wel snel moeten zijn voor het talent, want Sampdoria zou al een bod van 6 miljoen euro neergelegd hebben. Ook vanuit Duitsland en Turkije is er interesse.



Ondertussen slankt de landskampioen zijn kern ook verder af. Zo laat het twee spelers naar een reeksgenoot vertrekken. Club laat immers zowel Federico Ricca als Thibault Vlietinck naar OH Leuven gaan. Beide spelers zaten op een zijspoor bij Blauw-Zwart. Voor Vlietinck lag in Leuven een contract voor vier jaar klaar, Ricca tekende op zijn beurt voor drie jaar.

Ook Emmanuel Dennis bezorgt Club nog een onverwachte meevaller op. De Nigeriaanse aanvaller staat op het punt om voor 24 miljoen euro van Watford naar Nottingham Forest te verkassen en van die transfer pikt ook de landskampioen nog een graantje mee. Ze zouden daardoor 2 miljoen euro mogen incasseren.



Bij Anderlecht staat er een verrassende transfer op til. Het zou namelijk onderhandelen met David Hubert, die op een zijspoor zit bij Zulte Waregem en daarom voor een beperkte som kan vertrekken. Paars-Wit ziet in de 34-jarige middenvelder een ideale ervaren aanwinst voor de RSCA Futures, die straks in 1B aan hun seizoen beginnen.

Op uitgaand vlak lijkt de transfer van Sergio Gomez naar Manchester City inmiddels zo goed als rond te zijn. Paars-Wit sleept nog meer uit de brand dan aanvankelijk verwacht werd, want verschillende bronnen beweren nu dat de initiële transfersom van 13 miljoen euro met bonussen nog kan oplopen tot maar liefst 20 miljoen. Daarnaast krijgt Anderlecht ook nog eens 15 procent van de transfersom bij een eventuele doorverkoop.



KRC Genk kan de nodige versterking gebruiken na het vertrek van Ito en Dessers en heeft alvast een nieuwe flankaanvaller op het oog. Het zou maar liefst 8 miljoen euro veil hebben voor Yira Sor, een 22-jarige Nigeriaan die het voorbije halfjaar grote sier maakte bij Slavia Praag. Dat wil voorlopig wel niet meewerken aan een transfer omdat het nog op Sor rekent in de Europese voorrondes.

BUITENLAND

Bij PSG veranderden ze deze zomer het geweer van schouder en gingen ze veeleer voor jong talent dan voor grote namen. Maar nu zouden ze toch nog een klepper naar Parijs willen halen, want ze zouden hun oog laten vallen hebben op Marcus Rashford. De Engelsman zit in zijn laatste contractjaar bij Manchester United en daar wil PSG graag van profiteren.



Het is nog steeds de verwachting dat Youri Tielemans deze zomer zal vertrekken bij Leicester City, ook al bleef het qua interesse de jongste weken vrij stil. De Foxes willen echter niet riskeren dat de Rode Duivel op het einde van het seizoen gratis de deur uitloopt en zouden nu hun vraagprijs laten zaken om de interesse af te wakkeren. Ze zouden inmiddels vrede nemen met 'slechts' 30 miljoen euro.

Daar kan Arsenal misschien van profiteren. De Gunners nemen deze zomer mogelijk wel afscheid van Albert Sambi Lokonga. De jonge Rode Duivel kan rekenen op interesse van AC Milan en heeft bij Arsenal weinig uitzicht op een basisplaats. Daardoor zouden de Engelsen mogelijk geneigd zijn om mee te werken aan een uitleenbeurt.

LEES OOK: Protesten Club terecht? Lardot beoordeelt penaltyfase

Wie moet de prioriteit zijn van Club?

Meest recent

Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Aanstaande vrijdag is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

0
0
Protesten Club terecht? Lardot beoordeelt penaltyfase

Antwerp FC boekte zondagmiddag een verrassende stuntzege op het veld van Club Brugge na een late ...

56
56
Engelsen verbluft: De Cuyper tikkende tijdbom bij Brighton

Er zijn avonden waarop een speler alles doet wat een trainer van hem vraagt, en toch met een vreemd ...

47
47
'AA Gent shopt in Leuven: Leko hoopt op dubbelslag'

AA Gent zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen, want tegen STVV gingen Ivan Leko en zijn ...

30
30
Standard & STVV pakken uit met financiële cijfers

De soap omtrent DAZN dreigt een financieel bloedbad te veroorzaken binnen het Belgisch profvoetbal, ...

67
67
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

140
140
DAZN-drama escaleert: Pro League schiet meteen in actie

Het eindspel lijkt definitief ingezet. Nadat het eerder al liet weten het contract met de Pro League ...

224
224
Hayen houdt adem in: Club Brugge vreest rampscenario

Club Brugge ging zondag met 0-1 onderuit tegen Antwerp. Tot overmaat van ramp bleek Simon Mignolet ...

316
316
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

140
140
HVH voorspelt Anderlecht-jackpot: “Beter dan Forbs”

Afgelopen speeldag gingen zowel Club Brugge als Union SG onderuit. RSC Anderlecht werd zo dé ...

521
521
Club Brugge in crisis: druk op Hayen explodeert

Club Brugge ging in de competitie met 0-1 onderuit tegen Royal Antwerp FC, een club die in de ...

291
291
KAA Gent verrast met transfernieuws: ‘Sterke nummer 9’

KAA Gent is bezig om de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen kwamen de ...

173
173
Club Brugge krijgt gouden transferraad: “Dat missen ze”

Club Brugge zit even in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions League was Sporting CP een ...

293
293
Oorlogstaal Anderlecht: waarschuwing richting concurrenten

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken veel vertrouwen getankt. Vorige speeldag werd rivaal Union ...

254
254
DAZN draait volgende loer: Belgische clubs in de penarie

De oorlog met DAZN heeft weer een nieuwe dimensie bereikt. De rechtenhouder liet onlangs nog weten ...

937
937
‘Club Brugge all-in voor peperdure vervanger Ordonez’

Club Brugge wist Joel Ordonez afgelopen zomer nog bij de club te houden, maar ondanks een ...

411
411
Vandenbempt legt 'verrassende' succesformule Hasi bloot

RSC Anderlecht verbaasde vriend en vijand door afgelopen speeldag te gaan winnen op het veld van ...

293
293
“Onmogelijke” Courtois haalt ferm uit na zeperd

Real Madrid is leider-af in de Primera Division. Tegen laagvlieger Girona speelde Thibaut Courtois ...

140
140
'Anderlecht kiest verrassende opvolger Coosemans'

Het loopt de laatste weken lekker bij Anderlecht, maar in het Lotto Park beseffen ze dat er nog ...

255
255
'Club Brugge vindt opvolger Onyedika op bekend terrein'

Club Brugge lijkt op de rand van een crisis te balanceren na een pijnlijke week, met nederlagen ...

234
234
KV Mechelen heeft aanwinst beet: Lierse steigert

KV Mechelen is voorlopig één van de revelaties van het seizoen. Ondanks een ...

209
209
Titelkoorts Anderlecht: "Zo is Union kampioen geworden"

Het gaat Anderlecht de laatste weken voor de wind, want zondag lieten ze al hun vierde ...

165
165
Genk hoort het graag: Karetsas legt transferplan op tafel

Hij kende dit seizoen even een dipje, maar de laatste weken haalt Konstantinos Karetsas weer een ...

471
471
'Oosting helpt Antwerp meteen aan topaanwinst'

Er leeft weer hoop op de Bosuil. Zondag pakte Antwerp een knappe zege op Club Brugge en deze week ...

453
453
'Barça bezorgt Club Brugge nieuwe miljoenen'

Club Brugge cashte de voorbije jaren al stevig en er lijken nog de nodige lucratieve transfers in de ...

724
724

Meer sportnieuws