Supersub Silva hard voor RSCA: "Kwamen te slap op het veld"

door
Supersub Silva hard voor RSCA:

Een zwak Anderlecht moest gisteren rekenen op zijn invallers om de match tegen het Estse Paide in de derde voorronde van de Conference League in een definitieve plooit te leggen. De Brusselaars wonnen de partij uiteindelijk met 3-0 en mogen daarvoor hun nieuwe Portugese topper, Fabio Silva, bedanken. 

Paars-Wit won de heenwedstrijd met 2-0 in Estland en begon dus met een riante uitgangspositie aan de terugwedstrijd in België. De manschappen van Felice Mazzu startten echter zwak en aan de rust stond het nog steeds 0-0. De coach van de Belgische recordkampioen greep in en iets voor het uur werd Fabio Silva ingebracht. "Na de eerste helft wisten we dat er iets moest veranderen", klonk het na de partij bij de nieuwe publiekslieveling. 

De Portugees stond amper drie minuten op het veld en werkte de assist van die andere invaller, Lior Reaelov, tegen de netten. Tien minuten later bediende hij Murillo, die de 2-0 maakte. De man uit Panama zette in de 75ste minuut de 3-0 eindscore nog op het bord. Silva beseft echter dat het in de toekomst beter moet. "We kwamen te slap op het veld terwijl het voor de club heel belangrijk is in deze competitie te blijven", vertelde hij aan Play Sports. 

AMBITIE
In de volgende ronde neemt Anderlecht het op tegen Young Boys Bern met het oog op een ticket voor de groepsfase. De ambitieuze 20-jarige Portugees hoopt ook in dat tweeluik te schitteren. "Ik ben trots om voor Anderlecht te spelen. Ik hoop een titel te kunnen winnen hier."

LEES OOK: UECL/UEL: AZ redt Nederlandse eer, 9 (!) Engelse clubs door

Kan Anderlecht doorstoten naar de groepsfase?

Meest recent

Antwerp-STVV: Oosting en Vrancken hakken knopen door

Antwerp krijgt straks STVV over de vloer op de Bosuil. Het stamnummer één heeft ...

3
3
Mysterie rond Coucke groeit na opvallend moment in Monaco

Marc Coucke doorstond de laatste weken een nieuwe Paars-Witte storm in het Lotto Park. De ...

143
143
Toptransfer bij Union SG en weldra Rode Duivel?

Bij Union SG hebben ze een aantal spelers in de rangen die op termijn een stap hogerop gaan zetten. ...

30
30
Vanderbiest doet stevige 'transferoproep' aan eigen bestuur

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en mag nog steeds heel hard dromen van een plaats in Play-Off ...

36
36
'Anderlecht dacht aan héél pikante transfer bij Union'

RSC Anderlecht koos afgelopen zomer vooral voor kwantiteit in plaats van kwaliteit. De Brusselaars ...

86
86
Euvrard trekt pijnlijke conclusie na nieuwe tegenslag

Bij Standard blijft het stroef draaien. De Luikenaars hebben te weinig kwaliteit om het spel zelf te ...

43
43
Eden Hazard verrast met Jupiler Pro League-bekentenis

Eden Hazard kende een prachtige carrière bij Lille OSC, Chelsea en de Rode Duivels. Het ...

165
165
Plots weelde bij Anderlecht, maar is dat wel écht zo?

RSC Anderlecht neemt het vanavond op tegen OH Leuven. De Brusselaars willen die match winnen, ...

193
193
Van FC Barcelona naar winkelbediende: "Veel problemen"

Een tijd geleden kwamen er foto's naar buiten van Jérémy Mathieu die in een ...

37
37
Taravel scoort punten: dit is hét verschil met Hasi

RSC Anderlecht ontsloeg weken geleden Besnik Hasi. Jérémy Taravel is momenteel nog ...

128
128
Martinez geeft dé reden voor oproepen van Ronaldo

Roberto Martinez bezorgde België zijn beste positie ooit op een WK en won met Portugal de ...

47
47
'Groot vraagteken bij Anderlecht: nieuwe naam in elftal Taravel'

Na de deugddoende overwinning van vorig weekend op Zulte Waregem, wil RSC Anderlecht zaterdag op ...

187
187
Afhaker in strijd om Play-Off I? "Competitie verloopt bizar"

De 27ste speeldag van de reguliere competitie is op gang getrapt, de strijd om de drie laatste ...

80
80
Lammens schokt United-kleedkamer: ploegmakker gaat los

Na zijn sterke prestatie van afgelopen maandag tegen Everton FC, werd Senne Lammens langs alle ...

272
272
'Recordtransfer Genk: AC Milan klopt aan in Cegeka Arena'

KRC Genk wist de voorbije jaren een pak miljoenen te verdienen aan de verkoop van zijn smaakmakers. ...

292
292
Boskamp krabbelt langzaam recht: van zorgen naar hoop

Jan Boskamp heeft de voorbije maanden een bijzonder zware periode doorgemaakt. De Nederlander kampte ...

19
19
'Plannetje Club gelekt: grote pineut na dubbeltransfer'

Nu de Champions League-campagne erop zit, wordt het programma van Club Brugge een pak minder zwaar. ...

451
451
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop Club en Genk, nieuwe aanvaller RSCA'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

247
247
"Heel moeilijk om slikken"-VRT dumpt Van Gucht voor WK

Ruben Van Gucht is al jaren het vertrouwde gezicht van de sportredactie wanneer het over de Rode ...

126
126
Snoeihard oordeel bij KRC Genk: “Mag niet meer spelen”

KRC Genk won met 1-3 op het veld van Dinamo Zagreb, maar in de terugwedstrijd van de Europa League ...

493
493
Muja onthult succesformule STVV: ambitie is duidelijk

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

47
47
Het leven na Anderlecht: “Onrechtvaardig voor Vandenhaute”

Wouter Vandenhaute vond zes maanden geleden tijd om zijn ontslag aan te bieden bij RSC Anderlecht na ...

263
263
Nieuwe WK-ramp: gaststad dreigt zich terug te trekken

Het is nog een paar maanden wachten tot het WK 2026 losbarst, maar de problemen stapelen zich nu al ...

106
106
Ilaimaharitra emotioneel: enorm drama voor Standard-pion

Standard Luik speelde vrijdagavond 1-1 gelijk tegen laagvlieger La Louvière. De Rouches ...

114
114
Bom in Noorwegen: groot matchfixingschandaal

Terwijl Bodo/Glimt vriend en vijand verrast in de Champions League is er in Noorwegen een bom van ...

96
96

Meer sportnieuws