Martinez hint naar grote verrassing in WK-selectie

door
Martinez hint naar grote verrassing in WK-selectie

De komende maanden ligt de focus in principe nog op het clubvoetbal, al zal toch altijd in het achterhoofd spelen dat het WK er snel zit aan te komen. Binnen een drietal maanden gaat het toernooi in Qatar van start en dus zullen vele keuzes op de transfermarkt deze zomer daarmee in het achterhoofd gemaakt worden. Roberto Martinez volgt het allemaal van nabij.


De bondscoach zag deze zomer al de nodige (potentiële) Rode Duivels van club wisselen en er zullen de komende weken ongetwijfeld nog enkele transfers volgen. Die kunnen een grote invloed gaan hebben op de uiteindelijke selectie voor Qatar, want Martinez ziet nog enkele zorgenkinderen. Zo geeft hij in Het Laatste Nieuws aan dat hij zich vooral zorgen maakt om Jason Denayer en Adnan Januzaj, die nog steeds een nieuwe club zoeken.

Hij zou daardoor opmerkelijke keuzes kunnen maken. "Daarom ook volgen we alle spelers, tot aan de jongens geboren in 2006 toe, zoals Julien Duranville, die is nu zestien. Op klasse en progressie staat geen leeftijd. Johan Bakayoko, Orel Mangala, Loïs Openda, noem maar op. Romeo Lavia die doorbreekt bij Southampton. Ik sluit zeker niet uit dat er een wit konijn straks de selectie haalt", verklaart hij iimmers.

TIENERS
Het is opmerkelijk dat Martinez die vijf namen noemt. Mangala en Openda werden door Martinez al eens bij de selectie gehaald en zetten deze zomer een stap hogerop met transfers naar Nottingham Forest en RC Lens. Zij lijken dus daadwerkelijk te mogen dromen van het WK. Voor de drie anderen zal dat moeilijker worden, al weet je maar nooit. Bakayoko en Lavia lijken dit seizoen helemaal te gaan doorbreken bij PSV en Southampton. Die laatste maakte vorig weekend nog een zeer sterk debuut in de Premier League. 

LEES OOK: Brandon Mechele breekt stilzwijgen met emotioneel nieuws

Wie maakt de grootste kans op een WK-selectie?

Meest recent

Leko krijgt gouden raad: “Als ze willen overleven in Europa”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille in een allesbeslissende ...

11
11
Oordeel over Hasi: “Martens of Defour als opvolger?”

Besnik Hasi mag aanblijven bij RSC Anderlecht. De druk op de T1 wordt echter immens groot en de ...

83
83
WK-koorts neemt toe: uniek object op de markt

Het WK 2026 komt steeds dichterbij. Heel België hoopt uiteraard dat de Rode Duivels het daar ...

4
4
'Geen coach, wel transfer? Hoefkens klopt aan bij KRC Genk'

Bij Racing Genk staat er de komende dagen nog wel wat te gebeuren op de transfermarkt. Vooral ...

61
61
Westerlo hoopt op toptransfer: MLS of JPL?

Bij KVC Westerlo lieten ze al de nodige spelers vertrekken. Financieel is dat nodig, maar de club ...

23
23
Standard en Anderlecht zitten samen: Rouches doen oproep

Standard verloor met 0-4 van AA Gent en nadien was het hommeles in Luik. Plots stonden er leden van ...

207
207
KRC Genk droomt hardop: grote terugkeer 'lonkt'

Anno 2025 zit er héél veel geld in het voetbal. Spelers verkopen is voor heel veel ...

300
300
Beerschot verrast met nieuwe verdediger

Beerschot hoopt snel terug te keren in de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten hebben vandaag nog ...

35
35
Hasi blijft: zo reageren de fans van Anderlecht

Besnik Hasi mag nog aanblijven als coach van RSC Anderlecht. De trainer van de Brusselaars zal ...

261
261
'AA Gent niet te stoppen: volgende deal in de maak'

AA Gent is al zeer actief geweest op de transfermarkt. Er zal echter mogelijk nog het een en ander ...

297
297
'Transferbom bij KRC Genk: Chelsea klopt plots aan'

Chelsea is al een tijdje geen voetbalclub, maar een handelshuis. Spelers kopen en verkopen is de ...

527
527
Anderlecht heeft beslist: dit is het lot van Besnik Hasi

Anderlecht bleef zondag steken op een teleurstellende 0-0 tegen rode lantaarn Dender en dat deed in ...

602
602
"Renard en Hasi out: met hem als coach naar Standard"

Besnik Hasi is voorlopig nog trainer van RSC Anderlecht, maar de druk is enorm. Ook Olivier Renard ...

825
825
Sterkhouder spreekt duidelijk over toekomst bij KV Mechelen

Het beloven bij KV Mechelen nog bewogen tijden te worden op de transfermarkt. Verschillende ...

146
146
'Topclub legt eerste bod neer voor Carrasco'

De wintermercato is voor verschillende Rode Duivels hét moment om nog van club te wisselen, ...

41
41
'Anderlecht hakt knoop door over ontslag Hasi'

Anderlecht bleef zondag steken op een teleurstellende 0-0 tegen rode lantaarn Dender en dat deed in ...

1030
1030
Groot probleem bij Club: "Zo word je geen kampioen"

Club Brugge knoopte afgelopen weekend opnieuw aan met de zege in de competitie, al was het tegen ...

276
276
Play-Off I in gevaar: Hayen oordeelt over Genkse kansen

Met Union, STVV, Club Brugge en Anderlecht lijken vier deelnemers aan de Champions' Play-Off al vast ...

332
332
'Cercle Brugge mag nog onverhoopt cashen'

Cercle Brugge pakte zondag een onverhoopt punt in Genk, maar blijft nog steeds in een penibele ...

156
156
'KV Mechelen heeft opvolger Lauberbach al beet'

KV Mechelen deed zondagavond geen goede zaak in de strijd om de top zes, want het slaagde er niet in ...

189
189
'Genk ziet kassa rinkelen: driestrijd in Premier League'

KRC Genk deed zondag alweer een slechte zaak in de strijd om de Champions' Play-Off. De Limburgers ...

599
599
'Ongenadige Hasi duwt Anderlecht-speler richting uitgang'

Anderlecht blikt alweer terug op een pijnlijk weekend, met een dramatische prestatie en een magere ...

585
585
TRANSFERUURTJE: 'Forse dubbelslag Club, miljoenentransfer Genk'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

330
330
Zulte Waregem trekt opvallende conclusie na Club

Club Brugge en Zulte Waregem maakten er een spektakelstuk van in de Jupiler Pro League. In het Jan ...

564
564
Ruben Van Gucht in shock: Opvolgers staan plots klaar

Hij beweegt zich al jaren op het snijvlak van sport, media en controverse, en lijkt er zelfs energie ...

194
194

Meer sportnieuws