Martinez hint naar grote verrassing in WK-selectie

door
Martinez hint naar grote verrassing in WK-selectie

De komende maanden ligt de focus in principe nog op het clubvoetbal, al zal toch altijd in het achterhoofd spelen dat het WK er snel zit aan te komen. Binnen een drietal maanden gaat het toernooi in Qatar van start en dus zullen vele keuzes op de transfermarkt deze zomer daarmee in het achterhoofd gemaakt worden. Roberto Martinez volgt het allemaal van nabij.


De bondscoach zag deze zomer al de nodige (potentiële) Rode Duivels van club wisselen en er zullen de komende weken ongetwijfeld nog enkele transfers volgen. Die kunnen een grote invloed gaan hebben op de uiteindelijke selectie voor Qatar, want Martinez ziet nog enkele zorgenkinderen. Zo geeft hij in Het Laatste Nieuws aan dat hij zich vooral zorgen maakt om Jason Denayer en Adnan Januzaj, die nog steeds een nieuwe club zoeken.

Hij zou daardoor opmerkelijke keuzes kunnen maken. "Daarom ook volgen we alle spelers, tot aan de jongens geboren in 2006 toe, zoals Julien Duranville, die is nu zestien. Op klasse en progressie staat geen leeftijd. Johan Bakayoko, Orel Mangala, Loïs Openda, noem maar op. Romeo Lavia die doorbreekt bij Southampton. Ik sluit zeker niet uit dat er een wit konijn straks de selectie haalt", verklaart hij iimmers.

TIENERS
Het is opmerkelijk dat Martinez die vijf namen noemt. Mangala en Openda werden door Martinez al eens bij de selectie gehaald en zetten deze zomer een stap hogerop met transfers naar Nottingham Forest en RC Lens. Zij lijken dus daadwerkelijk te mogen dromen van het WK. Voor de drie anderen zal dat moeilijker worden, al weet je maar nooit. Bakayoko en Lavia lijken dit seizoen helemaal te gaan doorbreken bij PSV en Southampton. Die laatste maakte vorig weekend nog een zeer sterk debuut in de Premier League. 

LEES OOK: Messi krijgt pak slaag, Cuypers maakt direct statement

Wie maakt de grootste kans op een WK-selectie?

Meest recent

Westerlo mag plots dromen: "De Champions' Play-Off?"

Met nog vier speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie blijft de strijd om de top zes in de ...

15
15
Zeer verrassende transferwending Thorgan Hazard?

Anderlecht zat de voorbije weken met een stevig spitsenprobleem. Met Adriano Bertaccini, Mihajlo ...

65
65
Moreira maakt einde aan indrukwekkende reeks van ex-club

Zondagavond stond er in de Ligue 1 nog een interessante affiche op het programma. Olympique Lyon zag ...

17
17
Taravel waarschuwt Anderlecht na cruciale zege

Anderlecht heeft zondag eindelijk nog eens gewonnen in de competitie. Op het veld van Zulte Waregem ...

128
128
Cornelis eerlijk: "Onze kansen op PO1 gehypothekeerd"

Een tijdlang leek Charleroi nog op weg naar een geweldig seizoen, maar op twee weken tijd is de ...

23
23
'Real Madrid verbaast en wil bij Club Brugge shoppen'

Club Brugge zal in de zomer ongetwijfeld weer enkele van zijn goudhaantjes moeten afstaan. Dankzij ...

296
296
Frustraties bij Essevee: "Dit resultaat is wreed"

Anderlecht heeft zondag voor de eerste keer in meer dan twee maanden nog eens een ...

130
130
Hazard 'verontschuldigt' zich na hattrick: "Maar vroeger..."

Anderlecht heeft zondag een broodnodige overwinning gepakt. Het wist eindelijk zijn slechte reeks in ...

142
142
Westerlo deelt Charleroi mokerslag uit in strijd om top zes

Charleroi had zondagavond een gouden zaak kunnen doen in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

56
56
Ruben Van Gucht in shock: 'Bekentenis slaat in als een bom'

Hij was nog maar net terug uit de zon, maar op Radio 2 hing meteen een geladen sfeer. In de studio ...

293
293
Eredivisie is hot: hoe Sterling zeker geen uitzondering is

De Nederlandse Eredivisie is niet spannend, want PSV is er heer en meester. Wat ook opvalt: er ...

65
65
Sterke Hazard bezorgt Anderlecht zege in vreemde match

RSC Anderlecht kon een zeer goede zaak doen door de nederlagen van KRC Genk en AA Gent. Maar dan ...

184
184
KV Mechelen doet enorm goede zaak: "Grote stap"

KV Mechelen won met 0-2 op het veld van La Louvière en deed zo een zeer goede zaak door de ...

137
137
Standard mag weer dromen: "Nog steeds mogelijk"

Standard pakte zijn laatste kans voor de top zes door zeer knap met 0-3 te winnen van KRC Genk. Een ...

74
74
‘Club Brugge beeft: speler duwt afscheid keihard door’

Club Brugge voelt de druk stijgen in een transferdossier dat plots weer op scherp staat. In Spanje ...

214
214
Arsenal vernedert Tottenham in eigen huis

In de Premier League stond er met Tottenham-Arsenal een héél interessante match op het ...

42
42
Anderlecht scoort aan lopende band: "Zo oneerlijk!"

Zulte Waregem en RSC Anderlecht begonnen om 18u30 aan hun match aan de Gaverbeek. De eerste 45 ...

240
240
Complete offday KRC Genk: Hayen geeft dé oorzaak

KRC Genk is zondagmiddag stevig van zijn roze wolk gedonderd. Na vijf opeenvolgende overwinningen, ...

215
215
Madrileense kater nog groter: Barça neemt macht weer over

Na 25 speeldagen is het opnieuw FC Barcelona dat bovenaan het klassement staat in La Liga. De ...

38
38
'Trainersbom RSCA: contact met Deense kampioenenmaker'

RSC Anderlecht nam exact drie weken geleden afscheid van Besnik Hasi als hoofdcoach en heeft nog ...

394
394
SK Beveren dendert voort: promotiefeest na knotsgek slot

Op prachtige wijze heeft SK Beveren nu al de promotie veiliggesteld. De Waaslanders zetten op het ...

132
132
Malinwa droomt meer dan ooit van PO1 na klinische zege

Meer dan ooit mogen ze bij KV Mechelen dromen van de Champions' Play-Offs. Malinwa profiteerde ...

64
64
Zulte Waregem - Anderlecht: Taravel voert drie wissels door

Door het puntenverlies van enkele concurrenten, kan RSC Anderlecht zondagavond een gouden zaak doen ...

95
95
Koude douche Lukaku en co, Liverpool ontsnapt in 97ste minuut

In de Italiaanse Serie A heeft SSC Napoli opnieuw duur puntenverlies geleden. Ondanks een late ...

60
60
Eén buis bij geroteerd Club: "Zat er paar keer naast"

Club Brugge heeft tussen zijn duels tegen Atlético Madrid door, geen steken laten vallen in ...

309
309

Meer sportnieuws