De Serie A start: CDK, Lukaku en twee jonge Belgen

door
De Serie A start: CDK, Lukaku en twee jonge Belgen

De Serie A begint er dit weekend weer aan. Er spelen de nodige Belgen in de Italiaanse eerste klasse. Een overzicht van waar zij dit seizoen spelen.


Het zwaartepunt ligt in Milaan. Daar is AC Milan de grote slokop met drie Belgen in de kern. Alexis Saelemaekers speelde er vorig seizoen en schippert er tussen bank en basis. Gaat hij dit jaar een vaste waarde worden? AC Milan trok met Charles De Ketelaere en Divock Origi twee nieuwe Belgen aan. CDK is dé toptransfer van AC Milan met zijn 35 miljoen euro. De kans is groot dat hij snel in de basis zal starten. Origi lijkt eerst als back-up van Olivier Giroud te gaan dienen en hij zal zich via invalbeurten in de ploegen moeten gaan spelen.

Bij grote rivaal Inter is er de terugkeer van Romelu Lukaku. De 29-jarige aanvaller speelde eerder al twee straffe seizoenen bij Inter, kan hij zijn oude vorm terugvinden bij de Italiaanse topclub? We kijken ook uit naar de prestaties van Cyriel Dessers bij Cremonese. Kan de 27-jarige aanvaller ook scoren in een topcompetitie?

Bij Empoli zal Koni De Winter, gehuurd van Juventus, de nodige speelkansen krijgen. Als het jonge talent zich daar kan doorzetten, kan hij wel eens in beeld gaan komen bij de Rode Duivels. Promovendus Lecce heeft met de jonkies Mats Lemmens en Rob Nizet twee Belgische flankverdedigers in de rangen. Maken zij dit seizoen hun debuut in de Serie A? Tot slot is er Mile Svilar. De ex-doelman van Anderlecht werd aangetrokken door AS Roma, maar daar zal hij vooral als tweede doelman fungeren achter Rui Patricio.

LEES OOK: 'Topcoach zet zijn zinnen op Karetsas'

Zal Origi een basispion worden bij AC Milan?

Meest recent

Straf! Rode Duivel bij 10 grootste blikvangers op WK 2026

Aanstaande vrijdag wordt geloot voor de samenstelling van de poules op het wereldkampioenschap 2026. ...

4
4
Mignolet in nauwe schoentjes: Club speelt hard spel

Alsof het dossier nog niet pijnlijk genoeg was, bleef Simon Mignolet zondag tijdens de rust tegen ...

243
243
'Schalke en co strijden volop om verrassende Belg'

Dezer dagen trekken de meeste Belgische clubs voluit de kaart van de jeugd, al blijven er nog altijd ...

9
9
Eén verrassing bij Club, Janssen start meteen bij Antwerp

Er staat woensdagavond alweer heel wat bekervoetbal op het programma. Met Club Brugge en Union komen ...

54
54
Lukaku snel terug? TD Napoli brengt update

Dit seizoen viel Romelu Lukaku nog niet te bewonderen, want de Rode Duivel liep in augustus tijdens ...

18
18
Pro League zet aanval op DAZN verder met vlammende brief

De voorbije maanden bleek het nieuwe televisiecontract een tikkende tijdbom, want een akkoord tussen ...

137
137
Vete laait weer op: Stijnen dreigt met rechtszaak tegen KBVB

Geen trainer die in ons land de voorbije jaren zo vaak in het oog van de storm stond als Stijn ...

53
53
Coup de théâtre: ronduit bizarre trainerswissel in 1B

In de Jupiler Pro League krijgen de trainers dit seizoen opvallend veel respijt. Over halfweg de ...

88
88
Antwerp blijft gaan: 2 jonge talenten tekenen

Het is bij Antwerp dezer dagen meer dan ooit aan de jeugd. Sinds de komst van Paul Gheysens werd er ...

97
97
Rode Duivels en transfer: Meunier doet straffe beloftes

De voorbije jaren zijn heel wat leden van de gouden generatie bij de Rode Duivels al afgehaakt. De ...

99
99
Cath Luyten & Frank Raes verrassen met mooi nieuws

Cath Luyten en Frank Raes waren ooit collega's bij de VRT, maar bovenal jarenlang liefdespartners. ...

84
84
Knaltransfer bij KV Mechelen? "Naar één van de grote drie"

KV Mechelen is bezig aan een sterk seizoen en staat nog altijd op een zeer knappe vijfde plaats in ...

207
207
Van Helden geeft succesrecept van sterk STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

34
34
Fink slaat alarm: drie RSCA-spelers barsten los

KRC Genk is weer beter bezig. Thorsten Fink & co steken nog niet in bloedvorm, maar er is wel ...

252
252
Hasi lyrisch: Genkie maakt gigantische indruk

RSC Anderlecht won in de Jupiler Pro League en Beker van België al vijf matchen op rij. Een ...

155
155
Sneijder wijst WK-favorieten aan: verrassende namen

Vrijdag is er de loting voor het WK van 2026. Dan weten de Rode Duivels wie ze volgende zomer in de ...

131
131
KDB-onthulling doet wenkbrauwen fronsen

Kevin De Bruyne stapte afgelopen zomer transfervrij over van Manchester City naar Napoli. Dat de ...

163
163
Hasi in luxe-positie: verrassende keuzes lonken

RSC Anderlecht zal het tegen KRC Genk zonder zijn absolute smaakmaker in de defensie moeten doen, ...

140
140
Standard-speler door het stof na gemene sneer aan Dender

Standard kreeg dinsdagavond een mokerslag te verwerken, want het zag zijn bekeravontuur al in de ...

111
111
'Antwerp moet snel zijn: Hatenboer is grof wild'

Antwerp beleeft een dramatisch seizoen, maar de laatste dagen is er weer reden tot optimisme op de ...

287
287
'Club maakt zich op voor transferklapper van 40 miljoen'

Club Brugge lijkt alweer een drukke mercato tegemoet te gaan. De tegenvallende resultaten van de ...

397
397
Belgisch toptalent krijgt geweldig nieuws na hartstilstand

Vorige lente kwam er schokkend nieuws over een zeer groot Belgisch talent. In mei werd de toen ...

53
53
'Topcoach zet zijn zinnen op Karetsas'

KRC Genk wist zich vorig weekend eindelijk weer in de top zes te knokken en wil nu op dat elan ...

215
215
Hasi onthult: enorm defensief probleem dreigt bij Anderlecht

Anderlecht is de laatste weken uitstekend op dreef. Het won intussen al vijf officiële ...

197
197
Wout van Aert slaat Club-fans met complete verstomming

Wout van Aert is één van de sympatiekste sporthelden die ons land rijk is. Toch zorgde ...

256
256

Meer sportnieuws