De Serie A start: CDK, Lukaku en twee jonge Belgen

door
De Serie A start: CDK, Lukaku en twee jonge Belgen

De Serie A begint er dit weekend weer aan. Er spelen de nodige Belgen in de Italiaanse eerste klasse. Een overzicht van waar zij dit seizoen spelen.


Het zwaartepunt ligt in Milaan. Daar is AC Milan de grote slokop met drie Belgen in de kern. Alexis Saelemaekers speelde er vorig seizoen en schippert er tussen bank en basis. Gaat hij dit jaar een vaste waarde worden? AC Milan trok met Charles De Ketelaere en Divock Origi twee nieuwe Belgen aan. CDK is dé toptransfer van AC Milan met zijn 35 miljoen euro. De kans is groot dat hij snel in de basis zal starten. Origi lijkt eerst als back-up van Olivier Giroud te gaan dienen en hij zal zich via invalbeurten in de ploegen moeten gaan spelen.

Bij grote rivaal Inter is er de terugkeer van Romelu Lukaku. De 29-jarige aanvaller speelde eerder al twee straffe seizoenen bij Inter, kan hij zijn oude vorm terugvinden bij de Italiaanse topclub? We kijken ook uit naar de prestaties van Cyriel Dessers bij Cremonese. Kan de 27-jarige aanvaller ook scoren in een topcompetitie?

Bij Empoli zal Koni De Winter, gehuurd van Juventus, de nodige speelkansen krijgen. Als het jonge talent zich daar kan doorzetten, kan hij wel eens in beeld gaan komen bij de Rode Duivels. Promovendus Lecce heeft met de jonkies Mats Lemmens en Rob Nizet twee Belgische flankverdedigers in de rangen. Maken zij dit seizoen hun debuut in de Serie A? Tot slot is er Mile Svilar. De ex-doelman van Anderlecht werd aangetrokken door AS Roma, maar daar zal hij vooral als tweede doelman fungeren achter Rui Patricio.

LEES OOK: 'Alarm bij Club Brugge: Arsenal en Chelsea op de stoep'

Zal Origi een basispion worden bij AC Milan?

Meest recent

Club Brugge haalt slag thuis met contract tot 2029

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van hun jonge talenten ...

29
29
Bornauw spreekt: update over nieuwe coach én TD

RSC Anderlecht moet op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer en sportief directeur. CEO Kenneth Bornauw ...

109
109
'Anderlecht zoekt coach: 2 topkandidaten, één alternatief'

Het is een chaotische maandag geweest bij Anderlecht met het plotse vertrek van Edward Still en ...

206
206
Nations League: mogelijke tegenstanders Rode Duivels bekend

De komende maanden zal alles bij de Rode Duivels in het teken staan van het WK van volgende zomer. ...

73
73
'Anderlecht neemt beslissing in zoektocht naar coach'

Quo vadis, Anderlecht? Het is dé vraag van de komende dagen, welke richting Paars-Wit uitgaat ...

195
195
Vergissing Anderlecht? "Het zal nu niet beter gaan"

Het was maandag nog maar eens bijltjesdag bij Anderlecht. Hoofdcoach ad interim Edward Still gaf er ...

240
240
'Voormalig toptalent Man Utd naar Belgische (sub)top'

De wintermercato is nog maar net gesloten, maar vele clubs zullen toch nog de nodige ...

46
46
'Anderlecht zet zeer verrassende Belgische coach op lijst'

Bij Anderlecht vond in de laatste week een ongeziene leegloop plaats. Na het ontslag van Besnik Hasi ...

466
466
Razend spannend om PO1: Vandenbempt geeft 3 favorieten

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft opnieuw voor de nodige verschuivingen in het ...

361
361
'Club Brugge greep naast Italiaanse sensatie'

Club Brugge blikt terug op een uiteindelijk vrij rustige wintermercato. Zaid Romero en Kaye Furo ...

146
146
Crisis bij Anderlecht: Proto en Albert wijzen de vinger

Anderlecht is zondag en maandag in een ongeziene crisis beland. Eerst leed het in Genk een zoveelste ...

462
462
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe topkandidaat én leegloop bij Anderlecht'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

422
422
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

78
78
Boost bij Club Brugge:”Goednieuwsshow in Jan Breydel”

Club Brugge had geen moeite met Standard Luik afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League. ...

356
356
‘Deserteur’ bij Anderlecht: “Smalletjes en niet netjes”

Het is een totale leegloop bij RSC Anderlecht. Na het ontslag van Besnik Hasi verlieten ook Lucas ...

582
582
Antwerp in bizarre situatie: “Hoe gek het ook klinkt”

Royal Antwerp FC ging van de hemel naar de hel. In de beker won The Great Old met 0-1 op het veld ...

212
212
Paul Gheysens furieus in vuile oorlog: "Het klopt niet!"

Het blijven enorm woelige tijden voor Paul Gheysens, Antwerp en Ghelamco. Elk hebben ze op hun eigen ...

252
252
'Anderlecht verrast: dit is de staf na vertrek Still'

RSC Anderlecht ziet Edward Still vertrekken naar Watford. Wie de stromingen kent binnen het ...

314
314
Bijltjesdag bij Anderlecht: club bevestigt vertrek Renard en Still

RSC Anderlecht heeft zopas officieel bevestigd dat Edward Still en Olivier Renard de club verlaten. ...

310
310
Vandenbempt luidt alarmbel: paniek bij Anderlecht

Het bestuur van RSC Anderlecht heeft er genoeg van. Het sportieve wanbeleid van Wouter Vandenhaute ...

378
378
Renard ontslagen: Bornauw & co trekken meteen door

RSC Anderlecht staat nog maar eens in brand. Het is duidelijk dat het wanbeleid van de afgelopen ...

559
559
KRC Genk op oorlogspad: Heymans waarschuwt concurrentie

KRC Genk won oververdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers blijven zo meedoen voor de top ...

200
200
'Renard gaf twee spelers veeg uit de pan'

RSC Anderlecht verloor in een week tijd van Standard, Royal Antwerp FC en KRC Genk. Enkel op ...

311
311
Anderlecht grijpt in: Renard per direct op straat gezet

Een week na het ontslag van hoofdcoach Besnik Hasi, heeft RSC Anderlecht opnieuw stevig ingegrepen. ...

513
513
Still kiest exit: Anderlecht zonder hoofdcoach naar Bosuil?

Aanstaande donderdag staat RSC Anderlecht voor de levensbelangrijke terugmatch in de halve finales ...

393
393

Meer sportnieuws