De Serie A start: CDK, Lukaku en twee jonge Belgen

83 stemmen
De Serie A start: CDK, Lukaku en twee jonge Belgen

De Serie A begint er dit weekend weer aan. Er spelen de nodige Belgen in de Italiaanse eerste klasse. Een overzicht van waar zij dit seizoen spelen.


Het zwaartepunt ligt in Milaan. Daar is AC Milan de grote slokop met drie Belgen in de kern. Alexis Saelemaekers speelde er vorig seizoen en schippert er tussen bank en basis. Gaat hij dit jaar een vaste waarde worden? AC Milan trok met Charles De Ketelaere en Divock Origi twee nieuwe Belgen aan. CDK is dé toptransfer van AC Milan met zijn 35 miljoen euro. De kans is groot dat hij snel in de basis zal starten. Origi lijkt eerst als back-up van Olivier Giroud te gaan dienen en hij zal zich via invalbeurten in de ploegen moeten gaan spelen.

Bij grote rivaal Inter is er de terugkeer van Romelu Lukaku. De 29-jarige aanvaller speelde eerder al twee straffe seizoenen bij Inter, kan hij zijn oude vorm terugvinden bij de Italiaanse topclub? We kijken ook uit naar de prestaties van Cyriel Dessers bij Cremonese. Kan de 27-jarige aanvaller ook scoren in een topcompetitie?

Bij Empoli zal Koni De Winter, gehuurd van Juventus, de nodige speelkansen krijgen. Als het jonge talent zich daar kan doorzetten, kan hij wel eens in beeld gaan komen bij de Rode Duivels. Promovendus Lecce heeft met de jonkies Mats Lemmens en Rob Nizet twee Belgische flankverdedigers in de rangen. Maken zij dit seizoen hun debuut in de Serie A? Tot slot is er Mile Svilar. De ex-doelman van Anderlecht werd aangetrokken door AS Roma, maar daar zal hij vooral als tweede doelman fungeren achter Rui Patricio.

LEES OOK: Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

Zal Origi een basispion worden bij AC Milan?

Meest recent

Genk wrijft zich in handen met nieuwe goudhaantjes

Voor Genk werd het een tegenvallend seizoen dat uiteindelijk eindigde zonder Europees ticket, maar ...

0
0
'Traditieclub zet alles op alles voor Meunier'

Thomas Meunier is maandag met de Rode Duivels op het vliegtuig richting de Verenigde Staten gestapt. ...

21
21
Garcia spreekt duidelijke WK-ambitie uit voor afreis

De Rode Duivels zitten nu helemaal in WK-modus. Maandagnamiddag zijn ze in Zaventem immers op het ...

86
86
'Club Brugge vindt nieuwe prijsschutter in Roemenië'

Club Brugge roerde zich vooralsnog nog niet op de transfermarkt, maar het lijkt voor een bijzonder ...

196
196
Alderweireld voorspelt: nog extra troef voor Rode Duivels

De Rode Duivels stappen maandagnamiddag op het vliegtuig naar de Verenigde Staten, waar ze op 15 ...

71
71
Lierse pakt uit met Belgische ex-speler van Bayern

Lierse beleefde een grijs seizoen en is nu al druk in de weer om straks beter te doen. Daarvoor ...

36
36
'Club moet alsnog vrezen voor vertrek goudhaantje'

Het is een woelig seizoen geweest voor Club NXT. Het eindigde pas als voorlaatste in de Challenger ...

162
162
'Standard heeft beet, maar verliest ook toptalent'

Het wordt uitkijken naar hoe Standard het volgend seizoen zal doen. De Rouches kwamen dit seizoen al ...

119
119
TRANSFERUURTJE: 'Trainersbommetjes bij Anderlecht én Feyenoord'

 De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

378
378
Rode Duivels stuiten meteen op eerste WK-struikelblok

De Rode Duivels hebben een uitstekende voorbereiding achter de rug. In Kroatië werd met 0-2 ...

173
173
Union SG zit niet stil: nieuwe toptransfer voorgesteld

Union SG gaat meteen hard op de zomermercato. Vooral in de verdediging mag er extra kwaliteit bij na ...

86
86
Details Eriksen komen naar buiten: “Hij vroeg dat zelf”

De voetbalwereld hield zijn adem weer even in tijdens de oefeninterland Denemarken – ...

76
76
Oranje op WK: tussen hoop en vrees bij Van der Vaart & co

Nederland trekt met ambitie naar het WK, maar er zijn toch ook veel twijfels. Oranje heeft niet meer ...

85
85
'Topclub wil uitpakken met komst De Ketelaere'

Gaat Charles De Ketelaere komend seizoen van club veranderen? Het zou zomaar kunnen. De speler van ...

236
236
Advocaat haalt wéér zeer stevig uit naar Rigaux

Dévy Rigaux wordt stevig aangepakt in Nederland. Het ontslag van Robin van Persie bij ...

251
251
'Anderlecht heeft eerste wintertransfer nu al beet'

RSC Anderlecht gaat zich de komende weken en maanden flink roeren op de transfermarkt. De ...

317
317
Garcia hakt knoop door: wissel in de basisploeg

De Rode Duivels vertrekken vandaag naar de Verenigde Staten en één speler gaat met een ...

279
279
'Standard hoopt op buitenlands geld: vier dossiers hangende'

Standard zoekt geld, net zoals elke andere Belgische club. Dat moet komen via uitgaande transfers. ...

238
238
Hein voorspelt: "Hij gaat geweldig WK spelen bij Duivels"

De Rode Duivels reizen maandag af naar hun WK-basiskamp in Seattle. Aan motivatie om er een goed ...

187
187
Vandenbempt en Van der Elst onthullen: WK-verhaal zindert na

Peter Vandenbempt en Franky Van der Elst hebben in aanloop naar het WK in de Verenigde Staten een ...

80
80
'Club Brugge beeft: bliksemvertrek Tresoldi plots concreet'

Dat Club Brugge verschillende belangrijke krachten zal verliezen in het tussenseizoen staat buiten ...

673
673
Pérez herverkozen: Mourinho en dríé topaanwinsten naar Real

De voorzittersverkiezingen hebben dan toch geen verrassing opgeleverd bij Real Madrid. Zoals ...

145
145
Partner Ngoy gezocht: "Mechele of Theate? Kies voor hem"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

421
421
Garcia maakt van Lukaku plots weer een probleem

De discussie rond Romelu Lukaku is plots veel groter dan nodig. Niet door zijn goal tegen ...

521
521
'Trainersbom Anderlecht: Sibierski praat met bekend gezicht'

Binnen een tweetal weken begint RSC Anderlecht al aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. ...

1139
1139

Meer sportnieuws