De Serie A start: CDK, Lukaku en twee jonge Belgen

door
De Serie A start: CDK, Lukaku en twee jonge Belgen

De Serie A begint er dit weekend weer aan. Er spelen de nodige Belgen in de Italiaanse eerste klasse. Een overzicht van waar zij dit seizoen spelen.


Het zwaartepunt ligt in Milaan. Daar is AC Milan de grote slokop met drie Belgen in de kern. Alexis Saelemaekers speelde er vorig seizoen en schippert er tussen bank en basis. Gaat hij dit jaar een vaste waarde worden? AC Milan trok met Charles De Ketelaere en Divock Origi twee nieuwe Belgen aan. CDK is dé toptransfer van AC Milan met zijn 35 miljoen euro. De kans is groot dat hij snel in de basis zal starten. Origi lijkt eerst als back-up van Olivier Giroud te gaan dienen en hij zal zich via invalbeurten in de ploegen moeten gaan spelen.

Bij grote rivaal Inter is er de terugkeer van Romelu Lukaku. De 29-jarige aanvaller speelde eerder al twee straffe seizoenen bij Inter, kan hij zijn oude vorm terugvinden bij de Italiaanse topclub? We kijken ook uit naar de prestaties van Cyriel Dessers bij Cremonese. Kan de 27-jarige aanvaller ook scoren in een topcompetitie?

Bij Empoli zal Koni De Winter, gehuurd van Juventus, de nodige speelkansen krijgen. Als het jonge talent zich daar kan doorzetten, kan hij wel eens in beeld gaan komen bij de Rode Duivels. Promovendus Lecce heeft met de jonkies Mats Lemmens en Rob Nizet twee Belgische flankverdedigers in de rangen. Maken zij dit seizoen hun debuut in de Serie A? Tot slot is er Mile Svilar. De ex-doelman van Anderlecht werd aangetrokken door AS Roma, maar daar zal hij vooral als tweede doelman fungeren achter Rui Patricio.

LEES OOK: Straffe Wullaert op weg naar Belgische voetbalgeschiedenis

Zal Origi een basispion worden bij AC Milan?

Meest recent

Still lokt volgende Anderlecht-pion naar Watford

RSC Anderlecht zag een kleine maand geleden hoe interim-trainer Edward Still plotseling naar het ...

35
35
Ongezien! Trump doet oorlogsbriefing tijdens huldiging Messi en co

Het Inter Miami FC van co-eigenaar David Beckham en sterspeler Lionel Messi, legde vorig seizoen ...

32
32
Crisis totaal: Spurs in acuut degradatiegevaar na nieuwe afgang

Tottenham Hotspur incasseerde de voorbije seizoenen al heel wat klappen. Maar stilaan lijkt de bodem ...

37
37
Zelfs supporters roeren zich: Burgess naar exit bij Union?

Sinds Union SG zijn wederoptreden maakte op het hoogste niveau, behoorde Christian Burgess telkens ...

142
142
'Dossier Ordoñez ontploft: krankzinnige transfersom'

Club Brugge telt momenteel verschillende sterkhouders die allicht aan hun laatste maanden in het ...

284
284
'Barça doet heel Madrid daveren met opvolger Lewandowski'

FC Barcelona werd dinsdagavond uit de halve finales van de Copa del Rey geknikkerd door ...

124
124
Genk vs. Freiburg: statistieken duiden deze favoriet aan

De 1/8ste finales van de Europese competities gaan volgende week van start. Met KRC Genk is nog maar ...

88
88
Anderlecht snel weer kampioen? Hazard speelt open kaart

RSC Anderlecht hoopt in de bekerfinale van 14 mei zijn eerste prijs te pakken sinds 2017. Maar ...

330
330
POLL: Vermant of Tresoldi als eerste spits bij Club?

Nu de uitschakeling in de Champions League, heeft Club Brugge zich enkel nog te focussen op het ...

396
396
'Tactische bespreking met infuus' - grote zorgen om Tedesco

Domenico Tedesco levert dit seizoen goed werk af als hoofdcoach van Fenerbahçe. Maar de ...

95
95
De Bruyne jaagt Napoli op stang: spanning ontploft

Kevin De Bruyne is terug, en dat zet in Napoli meteen alles op scherp. De opluchting is groot, maar ...

64
64
Titanenjob Overmars: ware volksverhuizing op Bosuil?

Antwerp FC wil in de komende maanden alsnog een Europees ticket veroveren via eender welke ...

243
243
Club bij Europese elite: prestigieuze uitnodiging van Barça

Onder meer met zijn knappe prestaties in de Champions League heeft Club Brugge KV de afgelopen ...

478
478
Sprankel hoop voor AA Gent: "Heel de ploeg denkt zo"

Nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en dus nadert de ...

239
239
Strijd om Play-Off I: deze kandidaat heeft zwaarste programma

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League telt nog drie speeldagen om de resterende drie ...

412
412
Garcia grijnst: nieuw 'wit konijn' voor WK-selectie

Binnen 98 dagen vindt in het legendarische Estadio Azteca de openingsmatch van het WK 2026 plaats. ...

208
208
Ruben Van Gucht schiet raak: nieuwe BV valt in zwijm

Een opvallend televisiemoment zorgt voor beroering rond Ruben Van Gucht. De bekende presentator van ...

159
159
'Waanzinnig record in zicht: Bayern schiet in actie met Kane'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

235
235
'Genk kan cashen: knaltransfer in stroomversnelling'

Dankzij een deugddoende zege tegen AA Gent wenkt de top zes voor KRC Genk, dat ook nog actief is in ...

415
415
'Anderlecht met rug tegen de muur: pech voor Taravel?'

De kogel lijkt stilaan door de kerk: als het van RSC Anderlecht zelf afhangt maakt ...

153
153
'Club Brugge heeft beet: recordtransfer krijgt vorm'

De jacht op Union is ingezet bij Club Brugge, waar alles moet wijken voor de twintigste landstitel. ...

643
643
De Cat aan de tand gevoeld: WK en exit Anderlecht?

Dé revelatie op de Belgische velden dit seizoen luistert naar de naam Nathan De Cat. Het ...

238
238
Oosting moet puzzelen: Antwerp mist halve basisploeg

Op drie speeldagen van het einde kan het nog steeds alle kanten op voor Antwerp, dat vijf ...

196
196
Benito Raman breekt: Hartverscheurend verhaal raakt diep

Weinig voetballers op de Belgische velden die nog meer authenticiteit uitstralen dan Benito Raman. ...

188
188
'Leko velt hard verdict: einde verhaal bij Club Brugge'

Sinds het Nicky Hayen inruilde voor Ivan Leko als hoofdcoach boekte Club Brugge een fraaie 24 op 30 ...

397
397

Meer sportnieuws