De Serie A start: CDK, Lukaku en twee jonge Belgen

door
De Serie A start: CDK, Lukaku en twee jonge Belgen

De Serie A begint er dit weekend weer aan. Er spelen de nodige Belgen in de Italiaanse eerste klasse. Een overzicht van waar zij dit seizoen spelen.


Het zwaartepunt ligt in Milaan. Daar is AC Milan de grote slokop met drie Belgen in de kern. Alexis Saelemaekers speelde er vorig seizoen en schippert er tussen bank en basis. Gaat hij dit jaar een vaste waarde worden? AC Milan trok met Charles De Ketelaere en Divock Origi twee nieuwe Belgen aan. CDK is dé toptransfer van AC Milan met zijn 35 miljoen euro. De kans is groot dat hij snel in de basis zal starten. Origi lijkt eerst als back-up van Olivier Giroud te gaan dienen en hij zal zich via invalbeurten in de ploegen moeten gaan spelen.

Bij grote rivaal Inter is er de terugkeer van Romelu Lukaku. De 29-jarige aanvaller speelde eerder al twee straffe seizoenen bij Inter, kan hij zijn oude vorm terugvinden bij de Italiaanse topclub? We kijken ook uit naar de prestaties van Cyriel Dessers bij Cremonese. Kan de 27-jarige aanvaller ook scoren in een topcompetitie?

Bij Empoli zal Koni De Winter, gehuurd van Juventus, de nodige speelkansen krijgen. Als het jonge talent zich daar kan doorzetten, kan hij wel eens in beeld gaan komen bij de Rode Duivels. Promovendus Lecce heeft met de jonkies Mats Lemmens en Rob Nizet twee Belgische flankverdedigers in de rangen. Maken zij dit seizoen hun debuut in de Serie A? Tot slot is er Mile Svilar. De ex-doelman van Anderlecht werd aangetrokken door AS Roma, maar daar zal hij vooral als tweede doelman fungeren achter Rui Patricio.

LEES OOK: ‘Schoktransfer Lukaku: Rode Duivel krijgt harde voorwaarden’

Zal Origi een basispion worden bij AC Milan?

Meest recent

Paniek bij Union SG: “Nonchalance en onderschatting”

De titelstrijd heeft een wending gekregen afgelopen speeldag. Union SG ging onderuit tegen STVV en ...

31
31
Goots geeft Antwerp gouden transferraad: “Hem halen”

Royal Antwerp FC leek weer volop mee te doen voor winst in de Europe Play-Offs, maar afgelopen ...

68
68
Zeno Debast gaat viraal met ongeziene own-goal

Zeno Debast stond de afgelopen weken weer in de basis bij Sporting CP. Ook tegen Vitoria Guimaraes ...

35
35
Makelaar Lukaku dropt grote hint over toekomst

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De aanvaller kampt dit seizoen met veel blessureleed en ook ...

84
84
‘Wéér jackpot Union SG: smaakmaker flirt met knaller’

Union SG heeft de leiding afgelopen speeldag afgegeven aan Club Brugge. De Brusselse club mist al ...

62
62
Nozawa slaat ferm op tafel bij Antwerp: “Mag nooit!”

Royal Antwerp FC ging afgelopen speeldag met de billen bloot tegen Standard Luik. Op de Bosuil werd ...

95
95
Doku briest ondanks glansrol: Rode Duivel in zak en as

Manchester City kreeg een uppercut in de Premier League. The Cityzens speelden 3-3 gelijk tegen ...

44
44
Noa Lang baart opzien met Lil Kleine: grote verrassing

Noa Lang heeft een verleden bij Club Brugge, maar nu maakt de aanvaller het mooie weer bij ...

28
28
KV Mechelen schiet recht in de roos: toptransfer

KV Mechelen boekte afgelopen speeldag een eerste overwinning in de Champions Play-Offs. Malinwa mag ...

172
172
Rudi Garcia opgelet: Real komt met Courtois-statement

Thibaut Courtois ligt in de lappenmand bij Real Madrid, maar de doelman lijkt op de weg terug. Ook ...

77
77
Klacht tegen DAZN: misleidende advertentie voor fans

DAZN is al een tijdje gespreksonderwerp nummer 1 in België. De streamingdienst kwam afgelopen ...

254
254
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht strijdt met rivaal, Club incasseert’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

340
340
Ronny Deila in vieze papieren: seksuele intimidatie

Ronny Deila zit in vieze papieren. De voormalige trainer van Standard Luik en Club Brugge nam in ...

94
94
Oosting krimpt ineen bij Antwerp: fans zijn het beu

Royal Antwerp FC kreeg afgelopen speeldag een pak slaag van jewelste tegen rechtstreekse concurrent ...

174
174
‘Club Brugge gaat vol voor knaltransfer van 15 miljoen euro’

De zomertransfer komt dichterbij en de clubs zijn al op zoek naar opportuniteiten op de ...

358
358
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met Standard'

RSC Anderlecht gaat wellicht een linksachter aantrekken. De Brusselaars worden steeds vaker in ...

171
171
'Bommetje bij Antwerp: vertrekken twee sterke mannen?'

Royal Antwerp FC is een club op drift. Eigenaar Paul Gheysens zal dringend knopen moeten doorhakken ...

355
355
Butera verlaat Ajax: hapt één van deze drie JPL-clubs?

Bij RSC Anderlecht lieten ze de afgelopen jaren enkel talenten vertrekken. Dat pakte soms verkeerd ...

150
150
'Rigaux grijpt in: intens gesprek met Club-sterkhouder'

Club Brugge heeft de titelstrijd in de Champions' Play-Offs helemaal naar zich toe getrokken. Dat ...

367
367
'Consequenties bij Genk: transferrevolutie in de maak'

Mathematisch gezien blijft nog alles mogelijk, maar KRC Genk heeft het zichzelf knap lastig gemaakt ...

349
349
Club zoekt flankaanvaller: buitenkansje bij landgenoot?

Club Brugge zal tijdens de zomerse transferperiode verschillende aanwinsten aantrekken. Op het ...

311
311
'Komst Sibierski maakt eerste 'slachtoffer' bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe sportief verantwoordelijke beet. Maandag werd de Fransman Antoine ...

602
602
Discussie niet voorbij: fatale rode kaart Mac Allister onterecht?

Union SG heeft afgelopen weekend zijn koppositie in de Champions' Play-Offs te grabbel gegooid na ...

619
619
Boskamp laat fans achter met enorme brok in de keel

De afwezigheid van Jan Boskamp op televisie valt steeds meer op. De goedlachse Nederlander was ...

114
114
Doku steelt de show: Guardiola geeft straf compliment

Manchester City heeft maandagavond twee dure punten verspeeld in de Engelse titelstrijd. Aan ...

223
223

Meer sportnieuws