CPL: Club NXT betaalt het meest, Lommel het waardevolst

door
CPL: Club NXT betaalt het meest, Lommel het waardevolst

De Challenger Pro League opent zijn deuren. Dit jaar is er een nieuwe start met de beloftenteams van enkele topclubs die hun intrede maken. We zetten enkele markante cijfers op een rijtje.


Lommel SK heeft volgens Transfermarkt de kern met de meeste waarde. Zij tikken af op 10,7 miljoen euro. Het tweede elftal van KRC Genk heeft de minste waarde met 300.000 euro. Club NXT is het duurste beloftenteam met 3,8 miljoen euro, RSCA Futures volgt met 1,35 miljoen euro en Standard 16 FC met 500.000 euro. Opgelet: jongens als Mario Stroeykens en comsoorten behoren officieel tot de A-kern en zijn geen vast onderdeel van de beloftenploegen.

Virton en Lommel zijn de ploegen met de meeste buitenlanders in de selectie. Virton tikt af op 21 buitenlandse spelers en Lommel 17. Opvallend: Club NXT heeft er ook 6 in zijn rangen, RSCA Futures is het meest Belgisch getint met 1 buitenlander in de selectie. Lierse Kempenzonen heeft er 2.

Opvallend: bij de 10 duurste spelers uit de CPL staan er maar twee Belgen. De top is als volgt:
  1. Metinho (Lommel) -> 3 miljoen euro 
  2. Liam Fraser (Deinze) -> 1,5 miljoen euro 
  3. Shion Homma (Club NXT) -> 1,2 miljoen euro 
  4. Stipe Radic (Beerschot) -> 1,2 miljoen euro 
  5. Zalan Vancsa (Lommel) -> 1 miljoen euro 
  6. Caué (Lommel) -> 900.000 euro 
  7. Mickaël Biron (RWDM) -> 900.000 euro 
  8. Lucas Ribeiro Costa (SK Beveren) -> 800.000 euro 
  9. Ilias Sebaoui (Beerschot) -> 800.000 euro 
  10. Lennart Mertens (Club NXT) -> 750.000 euro

Nog een opmerkelijk feit: Club NXT spendeerde het meeste geld op de transfermarkt: 5,4 miljoen euro. Joel Ordonez (3,9 miljoen euro), Jonathan Foss (500.000 euro), Tobias Jensen (500.000 euro) en Shion Homma (500.000 euro) kostten een aardige duit. De transferprijs van Lennart Mertens is onbekend. RWDM volgt met 2,75 miljoen euro voor de transfers van Mickaël Biron (2,5 miljoen euro) en Yan Vorogovskiy (275.0000 euro).

 Jong Genk heeft de jongste ploeg met een gemiddelde leeftijd van 17,9 jaar, gevolgd door Club NXT (18,2 jaar), RSCA Futures (18,8 jaar) en Standard (19,2 jaar). De oudste ploeg is KMSK Deinze met een gemiddelde leeftijd van 26 jaar.

LEES OOK: Edward Still heeft 'droomtransfer' helemaal beet

Gaat Club NXT ook de top vier spelen in de CPL?

Meest recent

Bondsparket bezorgt Anderlecht mokerslag van formaat

Bovenop het ontslag van Olivier Renard koos T1 ad interim Edward Still het ruime sop, en dus moet ...

63
63
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

28
28
Coach Hoffenheim komt met prachtig Kompany-verhaal

Wat zal Marc Coucke 's nachts nog vaak wakker worden en zich voor het hoofd slaan dat hij Wouter ...

142
142
Edward Still heeft 'droomtransfer' helemaal beet

Edward Still was zondag nog trainer van RSC Anderlecht op het veld van KRC Genk, vandaag tekende hij ...

111
111
Club Brugge vindt nieuw elan: "Pakte goed uit"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 3-0 van Standard. Uiteraard waren ze bijzonder tevreden bij ...

153
153
Rapport Renard: hallucinante balans bij Anderlecht

RSC Anderlecht zette Olivier Renard zoals verwacht op straat. Het transferrapport van Renard kleurt ...

232
232
Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Club Brugge, Union SG en STVV gaan zeker de top zes halen. Daaronder strijden héél wat ...

514
514
Anderlecht met 5 op 24: enkel deze remedie kan hen redden

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van KRC Genk. De Brusselaars boekten een 5 op 24. Hoe kan ...

168
168
Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

KRC Genk won verdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers kunnen zo de top zes weer ruiken. ...

253
253
Anderlecht zoekt sportief directeur: zes mogelijke kandidaten

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Olivier Renard. De Brusselaars lieten weten dat de zoektocht ...

1529
1529
Club Brugge haalt slag thuis met contract tot 2029

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van hun jonge talenten ...

213
213
Bornauw spreekt: update over nieuwe coach én TD

RSC Anderlecht moet op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer en sportief directeur. CEO Kenneth Bornauw ...

341
341
'Anderlecht zoekt coach: 2 topkandidaten, één alternatief'

Het is een chaotische maandag geweest bij Anderlecht met het plotse vertrek van Edward Still en ...

554
554
Nations League: mogelijke tegenstanders Rode Duivels bekend

De komende maanden zal alles bij de Rode Duivels in het teken staan van het WK van volgende zomer. ...

157
157
'Anderlecht neemt beslissing in zoektocht naar coach'

Quo vadis, Anderlecht? Het is dé vraag van de komende dagen, welke richting Paars-Wit uitgaat ...

295
295
Vergissing Anderlecht? "Het zal nu niet beter gaan"

Het was maandag nog maar eens bijltjesdag bij Anderlecht. Hoofdcoach ad interim Edward Still gaf er ...

362
362
'Voormalig toptalent Man Utd naar Belgische (sub)top'

De wintermercato is nog maar net gesloten, maar vele clubs zullen toch nog de nodige ...

78
78
'Anderlecht zet zeer verrassende Belgische coach op lijst'

Bij Anderlecht vond in de laatste week een ongeziene leegloop plaats. Na het ontslag van Besnik Hasi ...

609
609
Razend spannend om PO1: Vandenbempt geeft 3 favorieten

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft opnieuw voor de nodige verschuivingen in het ...

525
525
'Club Brugge greep naast Italiaanse sensatie'

Club Brugge blikt terug op een uiteindelijk vrij rustige wintermercato. Zaid Romero en Kaye Furo ...

222
222
Crisis bij Anderlecht: Proto en Albert wijzen de vinger

Anderlecht is zondag en maandag in een ongeziene crisis beland. Eerst leed het in Genk een zoveelste ...

519
519
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe topkandidaat én leegloop bij Anderlecht'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

510
510
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

98
98
Boost bij Club Brugge:”Goednieuwsshow in Jan Breydel”

Club Brugge had geen moeite met Standard Luik afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League. ...

434
434
‘Deserteur’ bij Anderlecht: “Smalletjes en niet netjes”

Het is een totale leegloop bij RSC Anderlecht. Na het ontslag van Besnik Hasi verlieten ook Lucas ...

646
646

Meer sportnieuws