CPL: Club NXT betaalt het meest, Lommel het waardevolst

213 stemmen
CPL: Club NXT betaalt het meest, Lommel het waardevolst

De Challenger Pro League opent zijn deuren. Dit jaar is er een nieuwe start met de beloftenteams van enkele topclubs die hun intrede maken. We zetten enkele markante cijfers op een rijtje.


Lommel SK heeft volgens Transfermarkt de kern met de meeste waarde. Zij tikken af op 10,7 miljoen euro. Het tweede elftal van KRC Genk heeft de minste waarde met 300.000 euro. Club NXT is het duurste beloftenteam met 3,8 miljoen euro, RSCA Futures volgt met 1,35 miljoen euro en Standard 16 FC met 500.000 euro. Opgelet: jongens als Mario Stroeykens en comsoorten behoren officieel tot de A-kern en zijn geen vast onderdeel van de beloftenploegen.

Virton en Lommel zijn de ploegen met de meeste buitenlanders in de selectie. Virton tikt af op 21 buitenlandse spelers en Lommel 17. Opvallend: Club NXT heeft er ook 6 in zijn rangen, RSCA Futures is het meest Belgisch getint met 1 buitenlander in de selectie. Lierse Kempenzonen heeft er 2.

Opvallend: bij de 10 duurste spelers uit de CPL staan er maar twee Belgen. De top is als volgt:
  1. Metinho (Lommel) -> 3 miljoen euro 
  2. Liam Fraser (Deinze) -> 1,5 miljoen euro 
  3. Shion Homma (Club NXT) -> 1,2 miljoen euro 
  4. Stipe Radic (Beerschot) -> 1,2 miljoen euro 
  5. Zalan Vancsa (Lommel) -> 1 miljoen euro 
  6. Caué (Lommel) -> 900.000 euro 
  7. Mickaël Biron (RWDM) -> 900.000 euro 
  8. Lucas Ribeiro Costa (SK Beveren) -> 800.000 euro 
  9. Ilias Sebaoui (Beerschot) -> 800.000 euro 
  10. Lennart Mertens (Club NXT) -> 750.000 euro

Nog een opmerkelijk feit: Club NXT spendeerde het meeste geld op de transfermarkt: 5,4 miljoen euro. Joel Ordonez (3,9 miljoen euro), Jonathan Foss (500.000 euro), Tobias Jensen (500.000 euro) en Shion Homma (500.000 euro) kostten een aardige duit. De transferprijs van Lennart Mertens is onbekend. RWDM volgt met 2,75 miljoen euro voor de transfers van Mickaël Biron (2,5 miljoen euro) en Yan Vorogovskiy (275.0000 euro).

 Jong Genk heeft de jongste ploeg met een gemiddelde leeftijd van 17,9 jaar, gevolgd door Club NXT (18,2 jaar), RSCA Futures (18,8 jaar) en Standard (19,2 jaar). De oudste ploeg is KMSK Deinze met een gemiddelde leeftijd van 26 jaar.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: einde seizoen met teleurstellingen

Gaat Club NXT ook de top vier spelen in de CPL?

Meest recent

'Mbangula neemt beslissing over transfer én Rode Duivels'

In november 2024 was hij nog even Rode Duivel, maar vrijdag zal er in de lijst van Rudi Garcia zeker ...

38
38
Vanhaezebrouck ziet geweldig nieuws voor Duivels

Het is aftellen naar vrijdag, want dan maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

60
60
'Verbazingwekkende terugkeer Sergio Ramos in LaLiga'

Sinds vorige winter zit Sergio Ramos zonder club, nadat hij vertrok bij het Mexicaanse Monterrey. De ...

26
26
'Union bidt voor sterkhouder in bekerfinale'

Donderdagnamiddag zullen alle ogen gericht zijn op het Koning Boudewijnstadion, want daar strijden ...

58
58
'Weer nieuwe twist: Lukaku nu al op weg naar België'

De voorbije maanden is er al héél wat inkt gevloeid over Romelu Lukaku. De soap ...

94
94
Van Himst geeft details prijs over gesprek met Sibierski

Bij Anderlecht pakten ze vorige week uit met hun nieuwe sportief directeur. De langverwachte ...

90
90
Belgisch toptalent breekt door: "De toekomst van PSV"

Het rijk is tegenwoordig aan de jonge Belgen in de Eredivisie. Bij Ajax is Mika Godts dit seizoen de ...

63
63
De Cat dropt plots stevige bom over Anderlecht-toekomst

Anderlecht staat donderdag voor zijn belangrijkste match van het seizoen, want in de bekerfinale ...

336
336
'Grote verandering in Genk: nieuwe functie Croonen'

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. De Limburgers grepen naast de top zes en de ...

122
122
Verhuurde JPL-spelers: einde seizoen met teleurstellingen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

27
27
STVV komt met fantastisch nieuws voor de fans

STVV eindigt sowieso derde in de Jupiler Pro League. Het is het tweede beste seizoen ooit uit de ...

67
67
'Club speelt met vuur: komst Beuker is regelrechte ramp'

Club Brugge dreigt op het slechtst mogelijke moment zijn sportieve architact kwijt te spelen. ...

302
302
Anderlecht zit op goudmijn: het ‘grote gelijk’ van Borguet

De toekomst van de Rode Duivels oogt zeer mooi. De Belgische clubs leveren al jaren goed werk inzake ...

290
290
Florentino Perez dropt bommetje bij Real Madrid

Het rommelt langs alle kanten bij Real Madrid. De Koninklijke gaf vandaag een verrassende ...

99
99
Deschacht en Gillet fileren Anderlecht: "Eerlijk gezegd..."

RSC Anderlecht en de bekerfinale, het is geen goed huwelijk. Paars-Wit won er de afgelopen 30 jaar ...

154
154
Voetbalbond maakt refs speeldag 8 en 9 wereldkundig

Met het einde van de play-offs in zicht wordt er nog snel een eindspurt ingezet, want volgende week ...

116
116
Opvallend: miscast Club Brugge heeft WK-ticket beet

Club Brugge vergaarde de afgelopen jaren een uitstekende reputatie op het internationale toneel. In ...

146
146
Cvetkovic verneemt verdict: Anderlecht in beroep

Donderdag is het moment van de waarheid aangebroken voor RSC Anderlecht, dat het in de bekerfinale ...

295
295
Stoelendans binnen Pro League: zitje voor Bouchez?

Tijdens de debatten omtrent het competitieformat wierp George-Louis Bouchez zich op als een van de ...

258
258
Coorevits verrast met uitspraak over periode na Deschacht

Annelien Coorevits blikt openhartig terug op haar periode bij ‘Temptation Island’ en de ...

168
168
Anderlecht speelt met vuur: pleidooi Cvetkovic onthuld

Jérémy Taravel deed afgelopen weekend zijn stinkende best om het te ontkennen, maar ...

376
376
'Leegloop bij Club NXT: vijf toptalenten richting exit'

Als een donderslag bij heldere hemel vernam Club Brugge dat Club NXT alsnog degradeert uit de ...

603
603
Groot nieuws rond Sporting Hasselt: "Kleine jongens..."

Sporting Hasselt staat voor de belangrijkste weken uit zijn recente geschiedenis. De Limburgse club ...

390
390
Na Geraerts nog een Belgische coach op de wip?

Voor Karel Geraerts gaat het niet echt goed na zijn vertrek bij Union SG. Schalke 04 werd een flop ...

186
186
Union SG baalt: smaakmaker na één jaar wellicht weg

Bij Union SG zullen ze ook komende zomer tal van spelers de club verlaten. Eén van de ...

96
96

Meer sportnieuws