CPL: Club NXT betaalt het meest, Lommel het waardevolst

213 stemmen
CPL: Club NXT betaalt het meest, Lommel het waardevolst

De Challenger Pro League opent zijn deuren. Dit jaar is er een nieuwe start met de beloftenteams van enkele topclubs die hun intrede maken. We zetten enkele markante cijfers op een rijtje.


Lommel SK heeft volgens Transfermarkt de kern met de meeste waarde. Zij tikken af op 10,7 miljoen euro. Het tweede elftal van KRC Genk heeft de minste waarde met 300.000 euro. Club NXT is het duurste beloftenteam met 3,8 miljoen euro, RSCA Futures volgt met 1,35 miljoen euro en Standard 16 FC met 500.000 euro. Opgelet: jongens als Mario Stroeykens en comsoorten behoren officieel tot de A-kern en zijn geen vast onderdeel van de beloftenploegen.

Virton en Lommel zijn de ploegen met de meeste buitenlanders in de selectie. Virton tikt af op 21 buitenlandse spelers en Lommel 17. Opvallend: Club NXT heeft er ook 6 in zijn rangen, RSCA Futures is het meest Belgisch getint met 1 buitenlander in de selectie. Lierse Kempenzonen heeft er 2.

Opvallend: bij de 10 duurste spelers uit de CPL staan er maar twee Belgen. De top is als volgt:
  1. Metinho (Lommel) -> 3 miljoen euro 
  2. Liam Fraser (Deinze) -> 1,5 miljoen euro 
  3. Shion Homma (Club NXT) -> 1,2 miljoen euro 
  4. Stipe Radic (Beerschot) -> 1,2 miljoen euro 
  5. Zalan Vancsa (Lommel) -> 1 miljoen euro 
  6. Caué (Lommel) -> 900.000 euro 
  7. Mickaël Biron (RWDM) -> 900.000 euro 
  8. Lucas Ribeiro Costa (SK Beveren) -> 800.000 euro 
  9. Ilias Sebaoui (Beerschot) -> 800.000 euro 
  10. Lennart Mertens (Club NXT) -> 750.000 euro

Nog een opmerkelijk feit: Club NXT spendeerde het meeste geld op de transfermarkt: 5,4 miljoen euro. Joel Ordonez (3,9 miljoen euro), Jonathan Foss (500.000 euro), Tobias Jensen (500.000 euro) en Shion Homma (500.000 euro) kostten een aardige duit. De transferprijs van Lennart Mertens is onbekend. RWDM volgt met 2,75 miljoen euro voor de transfers van Mickaël Biron (2,5 miljoen euro) en Yan Vorogovskiy (275.0000 euro).

 Jong Genk heeft de jongste ploeg met een gemiddelde leeftijd van 17,9 jaar, gevolgd door Club NXT (18,2 jaar), RSCA Futures (18,8 jaar) en Standard (19,2 jaar). De oudste ploeg is KMSK Deinze met een gemiddelde leeftijd van 26 jaar.

LEES OOK: 'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Gaat Club NXT ook de top vier spelen in de CPL?

Meest recent

'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

53
53
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

40
40
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

25
25
'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

127
127
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

24
24
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

33
33
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

170
170
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

528
528
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

162
162
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

67
67
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

430
430
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

74
74
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

200
200
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

528
528
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

500
500
"Ze kunnen mekaar niet zien" - zorgwekkende analyse Duivels

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

478
478
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

353
353
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

188
188
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

587
587
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

266
266
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

1023
1023
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

324
324
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

665
665
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

473
473
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

151
151

Meer sportnieuws