CPL: Club NXT betaalt het meest, Lommel het waardevolst

213 stemmen
CPL: Club NXT betaalt het meest, Lommel het waardevolst

De Challenger Pro League opent zijn deuren. Dit jaar is er een nieuwe start met de beloftenteams van enkele topclubs die hun intrede maken. We zetten enkele markante cijfers op een rijtje.


Lommel SK heeft volgens Transfermarkt de kern met de meeste waarde. Zij tikken af op 10,7 miljoen euro. Het tweede elftal van KRC Genk heeft de minste waarde met 300.000 euro. Club NXT is het duurste beloftenteam met 3,8 miljoen euro, RSCA Futures volgt met 1,35 miljoen euro en Standard 16 FC met 500.000 euro. Opgelet: jongens als Mario Stroeykens en comsoorten behoren officieel tot de A-kern en zijn geen vast onderdeel van de beloftenploegen.

Virton en Lommel zijn de ploegen met de meeste buitenlanders in de selectie. Virton tikt af op 21 buitenlandse spelers en Lommel 17. Opvallend: Club NXT heeft er ook 6 in zijn rangen, RSCA Futures is het meest Belgisch getint met 1 buitenlander in de selectie. Lierse Kempenzonen heeft er 2.

Opvallend: bij de 10 duurste spelers uit de CPL staan er maar twee Belgen. De top is als volgt:
  1. Metinho (Lommel) -> 3 miljoen euro 
  2. Liam Fraser (Deinze) -> 1,5 miljoen euro 
  3. Shion Homma (Club NXT) -> 1,2 miljoen euro 
  4. Stipe Radic (Beerschot) -> 1,2 miljoen euro 
  5. Zalan Vancsa (Lommel) -> 1 miljoen euro 
  6. Caué (Lommel) -> 900.000 euro 
  7. Mickaël Biron (RWDM) -> 900.000 euro 
  8. Lucas Ribeiro Costa (SK Beveren) -> 800.000 euro 
  9. Ilias Sebaoui (Beerschot) -> 800.000 euro 
  10. Lennart Mertens (Club NXT) -> 750.000 euro

Nog een opmerkelijk feit: Club NXT spendeerde het meeste geld op de transfermarkt: 5,4 miljoen euro. Joel Ordonez (3,9 miljoen euro), Jonathan Foss (500.000 euro), Tobias Jensen (500.000 euro) en Shion Homma (500.000 euro) kostten een aardige duit. De transferprijs van Lennart Mertens is onbekend. RWDM volgt met 2,75 miljoen euro voor de transfers van Mickaël Biron (2,5 miljoen euro) en Yan Vorogovskiy (275.0000 euro).

 Jong Genk heeft de jongste ploeg met een gemiddelde leeftijd van 17,9 jaar, gevolgd door Club NXT (18,2 jaar), RSCA Futures (18,8 jaar) en Standard (19,2 jaar). De oudste ploeg is KMSK Deinze met een gemiddelde leeftijd van 26 jaar.

LEES OOK: Leko kondigt vertrekker aan bij Club Brugge

Gaat Club NXT ook de top vier spelen in de CPL?

Meest recent

Atlético Madrid snoeihard: "Mag niet weg voor 200 miljoen"

Atlético Madrid speelt het spel keihard. Eén van de smaakmakers wil de club graag ...

39
39
Hoezo, geen geld? Ajax pakt uit met monstertransfer

Ajax is de afgelopen jaren een club op drift. De Amsterdammers zakten ver terug, ook financieel was ...

72
72
Deschamps en Konaté hebben nog één groot WK-doel

Frankrijk en Engeland spelen de match die ze niet wilden spelen: de troostfinale op het WK. Didier ...

14
14
Leko kondigt vertrekker aan bij Club Brugge

Club Brugge gaat nog een drukke zomermercato tegemoet. Er vertrokken al een aantal spelers en er ...

339
339
Pover Club Brugge gaat alweer onderuit in oefenpot

Club Brugge speelde vanavond een oefenduel tegen sc Heerenveen. Er werd vier keer dertig minuten ...

206
206
Fans van Antwerp hebben meteen boodschap voor Vandenhaute

Wouter Vandenhaute is de nieuwe groot baas van Royal Antwerp FC. Samen met heel wat andere ...

364
364
Vandenhaute en Alderweireld met eerste reactie na overname

Royal Antwerp FC is officieel overgenomen. De club maakte dat vandaag officieel bekend. Wouter ...

448
448
'Salah verrast iedereen en heeft akkoord met nieuwe club'

Mo Salah heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De Egyptenaar heeft een mondeling akkoord bereikt ...

119
119
'Club Brugge houdt adem in: Vermant hakt plots knoop door'

Club Brugge houdt de adem in rond Romeo Vermant. De beslissing is nog niet officieel uitgesproken, ...

657
657
Overname een feit: Paul Gheysens met boodschap aan RAFC-fans

Paul Gheysens heeft Royal Antwerp FC dan toch verkocht. De voorzitter vond een akkoord met Wouter ...

254
254
Done deal: Wouter Vandenhaute neemt Antwerp over

De kogel is door de kerk: Wouter Vandenhaute wordt de nieuwe hoofdaandeelhouder van Royal Antwerp ...

507
507
Anderlecht gaf nu wel toe: "Probeerden in januari al bij RSCA"

La Louvière heeft met de komst van Anas Tajaouart een veelbelovende versterking ...

236
236
Sommer verklaart: "Daarom koos ik voor Club Brugge"

Club Brugge haalde met Yann Sommer een grote naam naar de Jupiler Pro League. De 37-jarige Zwitser ...

288
288
Vannieuwkerke doorbreekt stilte met emotioneel WK-bericht

Het WK van de Rode Duivels eindigde vorig weekend met een stevige domper. België hield Spanje ...

145
145
'AS Roma klopt aan voor sterkhouder van KRC Genk'

Bij KRC Genk gaat er deze mercato nog heel veel gebeuren, zowel in- als uitgaand. Vanuit Italië ...

464
464
'Club Brugge duwt door en biedt 8 miljoen euro'

Club Brugge verliest Christos Tzolis en moet dus op zoek naar een nieuwe flankaanvaller. Meer zelfs, ...

447
447
Lierse SK pakt uit met héél stevige aanwinst

Lierse SK heeft vandaag een zeer opvallende aanwinst aangekondigd. De club uit de Challenger Pro ...

88
88
Cercle Brugge stelt nieuwe middenvelder voor

De Belgische ploegen blijven zich versterken. Ze kijken daarbij vooral naar het buitenland. Zo heeft ...

59
59
Vrancken heeft beet en shopt in de Jupiler Pro League

Wouter Vrancken koos deze zomer voor een verrassende uitdaging. Na een topseizoen koos hij ervoor om ...

63
63
'Club met de handen in het haar voor Supercup én JPL-start'

De eerste grote test voor Club Brugge wordt de Belgische Supercup tegen Union SG. Op 31 juli neemt ...

838
838
Burgess wees monstercontract af: groots plan met KAA Gent

Christian Burgess verliet Union SG na jaren trouwe dienst. Beide partijen kwamen er niet uit tijdens ...

361
361
‘Strijd om Onyedika barst volledig los: Club ontvangt bod’

Club Brugge kende een topseizoen en verschillende sterkhouders dreigen de club te verlaten deze ...

564
564
Tuchel haalt ongezien uit: Engeland compleet afgemaakt

Engeland ging in de halve finale van het WK onderuit tegen Argentinië. De Engelsen kwamen op ...

183
183
Wilmots apetrots: Standard pakt uit met nieuwe zomertransfer

Standard Luik is druk in de weer op de zomermercato. De Rouches hopen weer mee te kunnen doen om de ...

161
161
‘Stunt van formaat: Club verliest toptalent aan JPL-club’

Club Brugge focuste zich de afgelopen jaren op de jeugdopleiding en de werking met Club NXT. ...

856
856

Meer sportnieuws