CPL: Club NXT betaalt het meest, Lommel het waardevolst

213
CPL: Club NXT betaalt het meest, Lommel het waardevolst

De Challenger Pro League opent zijn deuren. Dit jaar is er een nieuwe start met de beloftenteams van enkele topclubs die hun intrede maken. We zetten enkele markante cijfers op een rijtje.


Lommel SK heeft volgens Transfermarkt de kern met de meeste waarde. Zij tikken af op 10,7 miljoen euro. Het tweede elftal van KRC Genk heeft de minste waarde met 300.000 euro. Club NXT is het duurste beloftenteam met 3,8 miljoen euro, RSCA Futures volgt met 1,35 miljoen euro en Standard 16 FC met 500.000 euro. Opgelet: jongens als Mario Stroeykens en comsoorten behoren officieel tot de A-kern en zijn geen vast onderdeel van de beloftenploegen.

Virton en Lommel zijn de ploegen met de meeste buitenlanders in de selectie. Virton tikt af op 21 buitenlandse spelers en Lommel 17. Opvallend: Club NXT heeft er ook 6 in zijn rangen, RSCA Futures is het meest Belgisch getint met 1 buitenlander in de selectie. Lierse Kempenzonen heeft er 2.

Opvallend: bij de 10 duurste spelers uit de CPL staan er maar twee Belgen. De top is als volgt:
  1. Metinho (Lommel) -> 3 miljoen euro 
  2. Liam Fraser (Deinze) -> 1,5 miljoen euro 
  3. Shion Homma (Club NXT) -> 1,2 miljoen euro 
  4. Stipe Radic (Beerschot) -> 1,2 miljoen euro 
  5. Zalan Vancsa (Lommel) -> 1 miljoen euro 
  6. Caué (Lommel) -> 900.000 euro 
  7. Mickaël Biron (RWDM) -> 900.000 euro 
  8. Lucas Ribeiro Costa (SK Beveren) -> 800.000 euro 
  9. Ilias Sebaoui (Beerschot) -> 800.000 euro 
  10. Lennart Mertens (Club NXT) -> 750.000 euro

Nog een opmerkelijk feit: Club NXT spendeerde het meeste geld op de transfermarkt: 5,4 miljoen euro. Joel Ordonez (3,9 miljoen euro), Jonathan Foss (500.000 euro), Tobias Jensen (500.000 euro) en Shion Homma (500.000 euro) kostten een aardige duit. De transferprijs van Lennart Mertens is onbekend. RWDM volgt met 2,75 miljoen euro voor de transfers van Mickaël Biron (2,5 miljoen euro) en Yan Vorogovskiy (275.0000 euro).

 Jong Genk heeft de jongste ploeg met een gemiddelde leeftijd van 17,9 jaar, gevolgd door Club NXT (18,2 jaar), RSCA Futures (18,8 jaar) en Standard (19,2 jaar). De oudste ploeg is KMSK Deinze met een gemiddelde leeftijd van 26 jaar.

LEES OOK: Ex-lieveling Standard: "Ze deden mij voorstel om coach te worden”

Gaat Club NXT ook de top vier spelen in de CPL?

Meest recent

Woede bij Cercle Brugge: "Dit is gewoon belachelijk!"

Cercle Brugge leek op weg naar enorme stunt op het veld van Union SG. Ze kwamen 0-2 voor, maar ...

0
0
Ex-lieveling Standard: "Ze deden mij voorstel om coach te worden”

Standard zit nog steeds in een moeilijke periode door het wanbeleid van de vorige jaren. Er is ...

24
24
Deschacht spuwt zijn gal over Anderlecht en benoemt 2 hiaten

RSC Anderlecht verloor met 4-0 van AA Gent. Paars-Wit was 72 minuten lang goed, maar nadien was het ...

101
101
KRC Genk krijgt dubbele klap: schorsing én zware blessure

KRC Genk won na een al bij al matige match met 2-1 van Standard. De Limburgers kijken zo wel stilaan ...

65
65
Degryse snapt helemaal niets van Bruno: "Één grote carrousel"

RSC Anderlecht moet weer op de blaren zitten. Het schoot zichzelf weer danig in de voet tegen AA ...

46
46
Fenomeen bij Club Brugge: "Als ik deze lijn kan doortrekken..."

Club Brugge is bezig aan een zeer goed seizoen. De Supercup was de enige miskleun, maar in ...

148
148
Bruno met handen in het haar bij RSCA: één énorm probleem

RSC Anderlecht verloor met 4-0 van AA Gent. Paars-Wit moet aan de bak de komende weken en een reeks ...

154
154
Van Gucht over zijn bankrekening: "Ik steek mijn middelvinger op"

Ruben Van Gucht ligt al geruime tijd onder een vergrootglas. Over zijn privéleven, zijn werk ...

104
104
Wisselzucht bij Bruno: Defour ziet opvallende reden

Het lijkt weer volop crisis te zijn bij Anderlecht na de 4-0-pandoering die het zondag kreeg van AA ...

75
75
Knaltransfer bij Club Brugge? Van der Elst doet voorspelling

Er resten nog twee maanden voor de wintermercato zijn deuren opent, maar nu lijkt het er al op dat ...

285
285
De Ketelaere haalt zijn gram na harde woorden van coach

Na een sterk WK was Charles De Ketelaere ook in de vorige interlandperiode weer beslissend bij de ...

117
117
'Villarreal aast op volgende miljoenentransfer in JPL'

Villarreal zorgde afgelopen zomer voor één van de meest opvallende transfers in de ...

58
58
Defour geeft STVV raad: "Daar moeten ze pieken"

STVV beleefde bijna een absolute droomweek. Het boekte donderdag een knappe zege in de Conference ...

26
26
Degryse benoemt hét pijnpunt bij Anderlecht

Anderlecht kreeg zondag een nieuwe klap door met 4-0 te verliezen in Gent. Het blikt zo terug op ...

194
194
"Ga naar Club Brugge": opvallend advies voor supertalent

Club Brugge mocht zondag weer Nicolo Tresoldi dankbaar zijn, want met een hattrick loodste de ...

626
626
België is klaar met Vitor Bruno: 7 verschroeiende uithalen

Belgische voetbalprogramma’s bekijkt hij naar eigen zeggen niet. Maar Vitor Bruno krijgt op ...

356
356
Van Bommel krijgt verrassende versterking bij Rode Duivels

Binnenkort zal Mark van Bommel zijn tweede selectie als bondscoach van de Rode Duivels bekend maken, ...

208
208
TRANSFERUURTJE: 'City en Chelsea azen op Club-speler, trainerswissels in JPL?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

204
204
Club Brugge in rouw: "Zijn klaroen zal altijd bijblijven"

Blauw-Zwart pakte gisteren een nieuwe zege, thuis tegen STVV was Tresoldi andermaal de grote man. ...

228
228
Ontslag Euvrard bij Standard? Vandenbempt roept straffe taal

Standard Luik ging afgelopen speeldag met 2-1 onderuit op het veld van KRC Genk. De Rouches moesten ...

328
328
Ongeziene Club-transformatie: “Werd met hem gelachen”

Club Brugge begint op toerental te komen. Na enkele knappe Europese overwinningen tegen ...

449
449
Bruno onder vuur: Vandenbempt oordeelt over ontslag

RSC Anderlecht kende een dramatische zondag. Ze verloren met 4-0 van AA Gent, al had het ook ...

470
470
Euvrard onder druk bij Standard: "Dat is aan Wilmots"

Standard verloor na een degelijke prestatie met 2-1 op het veld van KRC Genk. De Rouches boekten zo ...

129
129
Jambon beleeft zijn Clasico-droom: "Uitnodiging kwam van hem"

Jan Jambon (N-VA) heeft zondagavond een voetbalavond beleefd die hij niet snel zal vergeten. De ...

66
66
Bruno doet opvallende bekentenis na afgang Anderlecht

RSC Anderlecht krijgt de volle laag na de 4-0 tegen AA Gent. Dat valt ergens te begrijpen, maar er ...

554
554

Meer sportnieuws