TU: 'AC Milan wil weer Duivel, ex-toptalent voor Club'

381 stemmen
TU: 'AC Milan wil weer Duivel, ex-toptalent voor Club'

Hoewel het nieuwe seizoen begonnen is, draait de transfercarrousel nog op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden nog volop deals afgesloten, om maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Club Brugge blijven ze dromen van de komst van Sander Berge, maar dat lijkt een zeer moeilijke zaak te gaan worden. Sheffield United blijft immers van plan om de Noor niet zomaar te laten vertrekken. Hoewel Club meer dan 15 miljoen euro veil zou hebben, blijven ze daarmee ver onder de Engelse vraagprijs. Sheffield zou immers blijven mikken op een transfersom van 20 à 25 miljoen euro.



Er zullen dus alternatieve gezocht moeten worden en daarvoor duikt een opvallende naam op. Vanuit Italië klinkt het dat er interesse van Club zou zijn voor Ante Coric, een voormalig Kroatisch toptalent. De 25-jarige moet deze zomer vertrekken bij AS Roma, waar hij zich nooit kon doorzetten. Hij werd de voorbije jaren verhuurd aan kleinere clubs, maar ook daar eiste hij zelden een hoofdrol op.

Er beweegt ook heel wat bij Anderlecht. Vanuit Frankrijk werd woensdag een akkoord gemeld over een transfer van Francis Amuzu, voor wie OGC Nice uiteindelijk een dikke 10 miljoen euro zou neertellen. De winger moet enkel nog zijn medische testen afleggen. Paars-Wit veegde dan weer het tweede bod van Manchester City op Sergio Gomez van tafel, maar intussen zijn de clubs er toch uit. De Spanjaard levert 13 miljoen euro op, waar nog 2 miljoen aan bonussen en 15 procent bij een doorverkoop bij kunnen komen.



Ook Benito Raman zou nog kunnen vertrekken. De aanvaller wil meer spelen en geniet alvast voldoende interesse. Hij wordt nu immers ook gelinkt aan Westerlo, dat in hem de ideale aanvallende versterking zou zien. Of Raman zelf ook trek zou hebben in een overstap naar 't Kuipje, is minder duidelijk.

Al die vertrekkers moeten uiteraard ook vervangen worden. Anderlecht zou al een persoonlijk akkoord hebben bereikt met Darko Churlinov, voor wie een vijfjarig contract zou klaarliggen. Paars-Wit zal er wel nog uit moeten komen met VfB Stuttgart, dat 4 à 5 miljoen euro zou verlangen. Om die reden wezen ze al een bod van 3 miljoen van Burnley af. Ook de namen van Giuseppe Pezzella, een linksachter die eigendom is van Parma, en John Tolkin (New York Red Bulls) vallen intussen.



Union wil deze zomer ook nog één versterking binnenhalen en heeft daarvoor zijn oog laten vallen op een ex-speler van Real Madrid. José Rodriguez is nog steeds de jongste speler ooit van de Koninklijke in de Champions League, maar is op zijn 27ste een vrije speler. De middenvelder was de voorbije jaren aan de slag bij Maccabi Haifa, waar hij twee titels op rij veroverde.

BUITENLAND

Bij AC Milan blijven ze deze zomer de Belgische toer opgaan. Met Saelemaekers, Origi en De Ketelaere lopen er al drie landgenoten rond, maar daar zal het mogelijk niet bij blijven. De Rossoneri zoeken nog een extra middenvelder, maar grepen voor die positie naast Renato Sanches. Daarom zouden ze nu doorschakelen naar Albert Sambi Lokonga, die dit seizoen bij Arsenal weer weinig uitzicht op een basisplaats lijkt te hebben.



In Spanje is er opschudding over de situatie van Antoine Griezmann. De Franse aanvaller wordt in principe dit seizoen nog gehuurd door Atletico Madrid, maar daar is zijn naam van de officiële spelerslijst verdwenen. Ook bij moederclub FC Barcelona staat de vedette niet geregistreerd. Het is dus hoogst onduidelijk waar hij komend seizoen aan de bak zal komen, maar het lijkt erop dat momenteel niemand met zijn monsterloon opgezadeld wil zitten.

Barça moet de komende dagen in ieder geval nog zijn loonlast aanzienlijk zien te verminderen om zijn vele zomeraankopen te kunnen inschrijven voor de start van La Liga. Daarvoor zullen wellicht nog de contracten van een aantal spelers aangepast worden. Zo zal Gerard Piqué opnieuw zijn krabbel zetten onder een nieuwe overeenkomst aan fel verminderde voorwaarden. De ervaren verdediger was zelfs bereid om gratis te spelen, maar dat vond voorzitter Laporta van het goede teveel.



Het offer van Piqué zal in ieder geval nodig zijn, want Barça zou een aantal van zijn zomeraankopen meteen alweer kunnen verliezen. Franck Kessié en Andreas Christensen zouden namelijk over een clausule beschikken waardoor ze hun contract kunnen ontbinden als ze niet ingeschreven zijn voor de eerste competitiematch. Dat scenario zal Barça absoluut willen vermijden, want de twee zouden dan als vrije spelers weer op zoek kunnen naar een nieuwe club.

LEES OOK: De Bruyne en Lukaku krijgen groot nieuws bij Napoli

Zou AC Milan een goede stap zijn voor Sambi Lokonga?

Meest recent

Anderlecht ziet jeugdinternational naar Nederland verkassen

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding, maar de afgelopen jaren trokken enkele talenten al ...

4
4
Amerikanen voeren druk op: "België kandidaat-wereldkampioen"

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

29
29
'Sibierski helemaal los: Anderlecht meldt zich bij WK-ganger'

RSC Anderlecht werkt zaterdag zijn eerste oefenmatch van de voorbereiding af. Ondertussen is ...

189
189
Relletje na kwalificatie Portugal: analisten spreken schande

Portugal heeft zich donderdagnacht geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK 2026. Maar tegen ...

70
70
L'Equipe maakt gehakt van Rode Duivel: dramatische 2 op 10

Na een historische comeback tegen Senegal mogen de Rode Duivels straks aantreden in de 1/8ste ...

320
320
Leider staat op bij Duivels: "Hij was eerst zichzelf niet"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

195
195
TRANSFERUURTJE: 'De Cat vindt akkoord, toptransfer Duranville'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

259
259
Vandenbempt ‘ziek’ van WK-beslissing: “Schandalig!”

Er was niet enkel controverse bij België – Senegal, maar ook tijdens Portugal – ...

181
181
Antwerp komt met transfernieuws in volle onzekerheid

Royal Antwerp FC bevindt zich in een penibele situatie. Paul Gheysens is op zoek naar een overnemer ...

134
134
De Bruyne en Lukaku krijgen groot nieuws bij Napoli

Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku zijn momenteel nog actief op het WK in de Verenigde Staten, Mexico ...

98
98
Club Brugge en De Roeck uit elkaar: straffe opvolger binnen

Club Brugge heeft op de officiële kanalen bekendgemaakt dat Jonas De Roeck de club zal ...

231
231
Brusselmans zorgt voor WK-schokgolf op Nederlandse televisie

Jarenlang was Brusselmans een vast gezicht bij tal van Vlaamse televisieprogramma's. De ...

379
379
‘Opvallende wending bij Antwerp: toekomst Jaecques bekend’

Achter de schermen is Antwerp druk bezig met een overname. Maar de situatie rond Paul Gheysens is ...

618
618
België bevoordeeld op WK? Gary Neville haalt hard uit

België heeft zijn plek in de 1/8ste finales van het WK 2026 veroverd na een historische ...

483
483
Anderlecht verrast met 'type zoals Burgess'

RSC Anderlecht strikte met Léo Pétrot een nieuwe verdediger. Antoine Sibierski komt ...

419
419
Cristiano Ronaldo beleeft hartverscheurend moment op WK

Cristiano Ronaldo kreeg al bakken kritiek op dit WK, toch veert de Portugese ster steeds weer recht. ...

103
103
Burgemeester brengt cruciaal nieuws in stadionplannen Club

Club Brugge stapelde de voorbije jaren de sportieve en financiële successen op. Maar het ...

866
866
Duitsland en Nagelsmann: het huwelijk is over

Duitsland ligt al uit het WK en was een van de grote teleurstellingen. De Duitse bond en Julian ...

84
84
Sels naar Club Brugge? Doelman geeft hét antwoord

Club Brugge is op zoek naar een nieuwe doelman nadat Simon Mignolet stopte en Dani van den Heuven ...

346
346
Laatste dans voor Ronaldo bij Portugal? Zus verklapt alles

Cristiano Ronaldo en Portugal hebben zich afgelopen nacht weten te plaatsen voor de volgende ronde. ...

71
71
De Bruyne verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Kevin De Bruyne en de meest gehate transferroute van Italië: alleen het gerucht is al genoeg om ...

148
148
'Anderlecht schrikt zich hoedje: laag eerste bod De Cat'

RSC Anderlecht heeft de voorbereiding hervat mét Nathan De Cat in de selectie. De algemene ...

466
466
Contract tot 2031: Duranville heeft toptransfer beet

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op hun 1/8ste finale op het WK 2026, werken verschillende ...

124
124
Oostenrijkse muur sneuvelt: Spanje vlot naar 1/8ste finales

Spanje heeft zich zonder grote problemen geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Oostenrijk ...

78
78
Crisismeeting Duitsland: gedroomde bondscoach staat klaar

Terwijl België doorstootte naar de 1/8ste finales, werden verschillende andere grote landen ...

229
229

Meer sportnieuws