TU: 'AC Milan wil weer Duivel, ex-toptalent voor Club'

door
TU: 'AC Milan wil weer Duivel, ex-toptalent voor Club'

Hoewel het nieuwe seizoen begonnen is, draait de transfercarrousel nog op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden nog volop deals afgesloten, om maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Club Brugge blijven ze dromen van de komst van Sander Berge, maar dat lijkt een zeer moeilijke zaak te gaan worden. Sheffield United blijft immers van plan om de Noor niet zomaar te laten vertrekken. Hoewel Club meer dan 15 miljoen euro veil zou hebben, blijven ze daarmee ver onder de Engelse vraagprijs. Sheffield zou immers blijven mikken op een transfersom van 20 à 25 miljoen euro.



Er zullen dus alternatieve gezocht moeten worden en daarvoor duikt een opvallende naam op. Vanuit Italië klinkt het dat er interesse van Club zou zijn voor Ante Coric, een voormalig Kroatisch toptalent. De 25-jarige moet deze zomer vertrekken bij AS Roma, waar hij zich nooit kon doorzetten. Hij werd de voorbije jaren verhuurd aan kleinere clubs, maar ook daar eiste hij zelden een hoofdrol op.

Er beweegt ook heel wat bij Anderlecht. Vanuit Frankrijk werd woensdag een akkoord gemeld over een transfer van Francis Amuzu, voor wie OGC Nice uiteindelijk een dikke 10 miljoen euro zou neertellen. De winger moet enkel nog zijn medische testen afleggen. Paars-Wit veegde dan weer het tweede bod van Manchester City op Sergio Gomez van tafel, maar intussen zijn de clubs er toch uit. De Spanjaard levert 13 miljoen euro op, waar nog 2 miljoen aan bonussen en 15 procent bij een doorverkoop bij kunnen komen.



Ook Benito Raman zou nog kunnen vertrekken. De aanvaller wil meer spelen en geniet alvast voldoende interesse. Hij wordt nu immers ook gelinkt aan Westerlo, dat in hem de ideale aanvallende versterking zou zien. Of Raman zelf ook trek zou hebben in een overstap naar 't Kuipje, is minder duidelijk.

Al die vertrekkers moeten uiteraard ook vervangen worden. Anderlecht zou al een persoonlijk akkoord hebben bereikt met Darko Churlinov, voor wie een vijfjarig contract zou klaarliggen. Paars-Wit zal er wel nog uit moeten komen met VfB Stuttgart, dat 4 à 5 miljoen euro zou verlangen. Om die reden wezen ze al een bod van 3 miljoen van Burnley af. Ook de namen van Giuseppe Pezzella, een linksachter die eigendom is van Parma, en John Tolkin (New York Red Bulls) vallen intussen.



Union wil deze zomer ook nog één versterking binnenhalen en heeft daarvoor zijn oog laten vallen op een ex-speler van Real Madrid. José Rodriguez is nog steeds de jongste speler ooit van de Koninklijke in de Champions League, maar is op zijn 27ste een vrije speler. De middenvelder was de voorbije jaren aan de slag bij Maccabi Haifa, waar hij twee titels op rij veroverde.

BUITENLAND

Bij AC Milan blijven ze deze zomer de Belgische toer opgaan. Met Saelemaekers, Origi en De Ketelaere lopen er al drie landgenoten rond, maar daar zal het mogelijk niet bij blijven. De Rossoneri zoeken nog een extra middenvelder, maar grepen voor die positie naast Renato Sanches. Daarom zouden ze nu doorschakelen naar Albert Sambi Lokonga, die dit seizoen bij Arsenal weer weinig uitzicht op een basisplaats lijkt te hebben.



In Spanje is er opschudding over de situatie van Antoine Griezmann. De Franse aanvaller wordt in principe dit seizoen nog gehuurd door Atletico Madrid, maar daar is zijn naam van de officiële spelerslijst verdwenen. Ook bij moederclub FC Barcelona staat de vedette niet geregistreerd. Het is dus hoogst onduidelijk waar hij komend seizoen aan de bak zal komen, maar het lijkt erop dat momenteel niemand met zijn monsterloon opgezadeld wil zitten.

Barça moet de komende dagen in ieder geval nog zijn loonlast aanzienlijk zien te verminderen om zijn vele zomeraankopen te kunnen inschrijven voor de start van La Liga. Daarvoor zullen wellicht nog de contracten van een aantal spelers aangepast worden. Zo zal Gerard Piqué opnieuw zijn krabbel zetten onder een nieuwe overeenkomst aan fel verminderde voorwaarden. De ervaren verdediger was zelfs bereid om gratis te spelen, maar dat vond voorzitter Laporta van het goede teveel.



Het offer van Piqué zal in ieder geval nodig zijn, want Barça zou een aantal van zijn zomeraankopen meteen alweer kunnen verliezen. Franck Kessié en Andreas Christensen zouden namelijk over een clausule beschikken waardoor ze hun contract kunnen ontbinden als ze niet ingeschreven zijn voor de eerste competitiematch. Dat scenario zal Barça absoluut willen vermijden, want de twee zouden dan als vrije spelers weer op zoek kunnen naar een nieuwe club.

LEES OOK: 'Italië verrast met opvallende keuze als bondscoach'

Zou AC Milan een goede stap zijn voor Sambi Lokonga?

Meest recent

Vloek op leider in play-offs? Dit vindt Hubert ervan

Om 20u45 wordt ook de Champions' Play-Off in de Jupiler Pro League afgetrapt. Daarin begint Union ...

0
0
‘Club Brugge ruikt buitenkans op mercato: Leko huivert’

Club Brugge ziet richting zomer een buitenkans op de transfermarkt opduiken, maar intern is niet ...

21
21
Geruchten over bliksemvertrek bij Napoli: De Bruyne spreekt

Na enkele maanden afwezigheid is Kevin De Bruyne helemaal terug. Voor de interlandbreak kon hij al ...

10
10
Duitse media smullen van Kompany’s hilarisch persmoment

Vincent Kompany werkte vrijdag zijn persconferentie af in aanloop naar de uitwedstrijd van Bayern ...

9
9
Wilmots doet transferplannen Standard uit de doeken

Standard trapt dit weekend zijn campagne in de Europe Play-Off af met een bezoek aan OH Leuven. De ...

30
30
Van der Elst ziet enorm transferdilemma voor Club

Club Brugge gaat in de play-offs op zoek naar de titel en daarna volgt ongetwijfeld weer een drukke ...

80
80
Taravel spiegelt zich aan Leko: "Dat wil ik ook"

Het is op de eerste speeldag van de Champions' Play-Off vooral uitkijken naar de kraker tussen Club ...

21
21
Vanaken breekt stilte: blessure zat dieper dan gedacht

Met de Champions’ Play-offs voor de deur lijkt Club Brugge zijn kapitein net op tijd terug te ...

62
62
Nederland in shock: Hoefkens legt schandaal bloot

Wat eerst leek op een juridisch staartje na de 6-0-nederlaag van NAC Breda, de club van Carl ...

84
84
'Italië verrast met opvallende keuze als bondscoach'

Bij Italië is alweer een nieuw hoofdstuk van de crisis begonnen. Gennaro Gattuso stapte vrijdag ...

67
67
‘Bliksemvertrek Mignolet bij de KBVB?’

Simon Mignolet stopt na dit seizoen als profvoetballer en hij gaat een avontuur aan bij de KBVB. ...

123
123
'Mokerslag voor Anderlecht: Club wil 2 toptargets wegkapen'

Het keepersdossier van Club Brugge en Anderlecht dreigt deze zomer opvallend hard door elkaar te ...

353
353
Misnoegd Antwerp wacht op uitleg Lardot: "Bizarre situatie"

Antwerp FC heeft op de eerste speeldag van de Europe Play-Offs meteen averij opgelopen. De Great Old ...

101
101
Afscheid bij Club Brugge? Vanaken gooit kaarten op tafel

Club Brugge wil in de komende weken de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis veroveren. Daarvoor ...

338
338
Bayern-top schaamt zich kapot na blunder rond Kompany

Vincent Kompany zet sterke prestaties neer bij Bayern München, maar net dat maakt de situatie ...

298
298
Commotie op Bosuil: Van der Elst gaat volledig los na dé fase

De kop is eraf in de Europe Play-Offs. Leider KRC Genk trapte de nacompetitie vrijdagavond op gang ...

460
460
'Anderlecht zet spaarpotje klaar voor eerste zomeraankoop'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs alsnog een Europees ticket af te dwingen, maar mikt ...

235
235
"Blauw-zwarte toverketel" - Club zwaar bevoordeeld in titelstrijd

De Champions' Play-Offs barsten zaterdagavond helemaal los. Hoewel het door de puntenverdeling in ...

686
686
Hayen in discussie met Antwerp-fans: coach doet boekje open

De openingswedstrijd van de Europe Play-Offs tussen Antwerp FC en KRC Genk is op 1-2 geëindigd ...

580
580
Brughmans straalt na geslaagd debuut: "Dat rugnummer ..."

KRC Genk heeft vrijdagavond de Europe Play-Offs op gang getrapt met een belangrijke 1-2-overwinning ...

248
248
Met beauty Dembélé: winnend PSG klaar voor Liverpool

Paris Saint-Germain is goed aan het beslissende luik van het seizoen begonnen. De grootmacht ...

25
25
Meteen cruciale zege Genk: Heymans legt Bosuil zwijgen op

KRC Genk heeft zijn ambities om de Europe Play-Offs te winnen tijdens de eerste speeldag meteen in ...

88
88
Champions' Play-Offs van start: zestal onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

90
90
CPL: KV Kortrijk doet gouden zaak in promotiestrijd

De kampioen mag dan wel al bekend zijn, er staat in de Challenger Pro League toch nog ...

132
132
'Wending in dossier-De Cat: transfersom ligt op tafel'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs om nog minstens te stijgen tot de derde plaats en ...

392
392

Meer sportnieuws