'Chelsea brengt FC Barcelona plots in luxe-positie'

door
'Chelsea brengt FC Barcelona plots in luxe-positie'

Chelsea en FC Barcelona kwamen elkaar deze zomer al zeer vaak tegen op de transfermarkt. Barça kaapte Raphinha en Jules Koundé voor de neus van de Blues weg en haalde ook al Andreas Christensen op Stamford Bridge, terwijl ze ook nog lange tijd aan de mouw van César Azpilicueta trokken en al een akkoord zouden hebben over de komst van Marcos Alonso. De clubs zitten bovendien ook in een ander dossier nog om de tafel.


Barça moet deze zomer immers nog een aantal spelers kwijt, want het moet middelen vrijmaken om maar liefst zeven spelers nog te kunnen registreren - de vijf zomeraankopen en de contractverlengingen van Dembélé en Roberto. Chelsea wil hen daar een handje bij helpen en blijft volgens SPORT aandringen op de komst van Pierre-Emerick Aubameyang.

De Gabonese spits streek in januari neer in Camp Nou en maakte meteen indruk met dertien goals in 23 wedstrijden. Door de komst van Robert Lewandowski deze zomer heeft hij echter geen uitzicht meer op een basisplaats en Chelsea is nog dringend op zoek naar een nieuwe spits. Ze lieten deze zomer immers Romelu Lukaku én Timo Werner vertrekken, waardoor Thomas Tuchel enkel nog Kai Havertz en de jonge Armando Broja overhoudt. De trainer zou dan ook zelf aandringen op de komst van Aubameyang.

DEPAY
Daardoor zit Barça plots in een luxepositie, want het wil deze zomer een spits verkopen en heeft daarvoor twee opties. Ook voor Memphis Depay is er immers de nodige interesse, waarbij Juventus de meest concrete optie zou zijn. Barça is bereid om slechts één van hen te laten vertrekken, maar trainer Xavi heeft alvast een voorkeur voor een transfer van Depay. Ondanks de komst van Lewandowski blijft hij Aubameyang als een belangrijke speler beschouwen en de 33-jarige wil zelf ook graag blijven. Chelsea lijkt dus niet al te veel kans te maken.

LEES OOK: Arsenal naar finale League Cup, Barça velt Real-killer

Wie moet Barça laten vertrekken?

Meest recent

Kanté heeft alsnog terugkeer naar Europa beet

Deadline Day had nog het nodige drama in petto. Dat was bijvoorbeeld het geval in het dossier van ...

9
9
'Droomjob bij Man City? Kompany krijgt cruciaal nieuws'

Manchester City is met zes punten achterstand op leider Arsenal nog niet uitgeteld in de titelstrijd ...

27
27
'Enorme transferbom voor Lionel Messi in 2027'

Lionel Messi speelt komende zomer wellicht zijn laatste WK. De kans wordt groot geacht dat hij ...

14
14
Arsenal naar finale League Cup, Barça velt Real-killer

Er staat deze week niet alleen in België bekervoetbal op het programma. Dinsdagavond werd er ...

22
22
'Rode Duivel loopt transfer van 30 miljoen mis'

De wintermercato is in de meeste landen voorbij. Een aantal potentiële Rode Duivels hadden met ...

42
42
Gheysens geeft reden voor zeer kalme wintermercato Antwerp

Antwerp heeft nog zeven wedstrijden om alsnog een ticket voor de Champions' Play-Off uit de brand te ...

152
152
Anderlecht casht op Angulo: reden voor transfer bekend

Voor Anderlecht werd de laatste dag van de mercato nog verrassend druk. Paars-Wit haalde nog een ...

299
299
'Leegloop La Louvière: Frutos én coach naar Belgische club?'

Met nog zeven speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie staat er nog heel wat op het spel ...

156
156
'Antwerp baalt en loopt stunttransfer nog mis'

Antwerp sloot zijn wintermercato uiteindelijk af met amper één aanwinst. Er werd toch ...

117
117
'Renard moet écht vrezen na nieuwe onthulling'

Olivier Renard krijgt steeds meer kritiek nadat de afgelopen drie transferperiodes niet goed waren. ...

551
551
'Anderlecht weigerde dit monsterbod op De Cat'

RSC Anderlecht verkocht op de slotdag van de mercato Nilson Angulo aan Sunderland. De Brusselaars ...

807
807
Patro Eisden verrast met pikante transfer

Patro Eisden heeft op de valreep nog een transfer weten af te ronden. De club uit de Challenger Pro ...

65
65
'JPL of niet? Hasi zorgt voor héél vreemde wending'

Besnik Hasi is weg bij Anderlecht na het debacle in Standard. Zijn passage was opnieuw kort, zoals ...

298
298
Westerlo en Cercle Brugge laten alsnog spelers vertrekken

Westerlo kreeg vanuit Turkije het sein om deze mercato winst te maken en de loonmassa moest ook naar ...

32
32
Renard met vreemde zet: RSCA lijkt 'oude fout' weer te maken

RSC Anderlecht is hardleers. De club zat jaren geleden financieel zwaar in de problemen toen Peter ...

546
546
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo steekt in absolute bloedvorm

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

102
102
'Kassa rinkelt in Genk: toptransfer in kannen en kruiken'

In de meeste landen is de wintermercato sinds maandag gesloten, maar in Turkije kunnen clubs nog tot ...

436
436
Gheysens in vieze papieren: Antwerp in de etalage?

Van het voorspelde winteroffensief kwam weinig in huis bij Antwerp, waar Paul Gheysens nochtans ...

550
550
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

658
658
Club NXT verovert Europa: nieuwe stunt in Youth League

Terwijl het eerste efltal van Club Brugge wist door te stoten naar de play-offs van de Champions ...

363
363
'Hasi out, Fink in: schaduwlijst Anderlecht lekt uit'

RSC Anderlecht nam zondag afscheid van Besnik Hasi, en dus moet de recordkampioen nog maar eens op ...

611
611
KRC Genk verrast vriend en vijand met nieuwe spits

Op de slotdag van de wintermercato haalde KRC Genk met Emile Doucouré nog een beloftevolle ...

462
462
Schokkend: Sporza-journaliste gooit vuile VRT-was buiten

Sporza. Voor velen klinkt het als een keurmerk. Degelijk. Betrouwbaar. Onaantastbaar bijna. In ...

251
251
Vermant in de lappenmand: kopzorgen bij Club Brugge

Club Brugge verloor zondag de topper tegen Union. Ivan Leko maakte geen al te beste beurt in het ...

552
552
'Anderlecht zoekt trainer: plottwist van formaat?'

Na een drukke Deadline Day kan de rust nog niet meteen weerkeren bij RSC Anderlecht, dat na het ...

653
653

Meer sportnieuws