Vanhaezebrouck betaalt dure blunder cash

door
Vanhaezebrouck betaalt dure blunder cash

Déjà vu. Met een twee op zes schoot AA Gent traditioneel traag uit de startblokken – en of de zege tegen Westerlo van afgelopen weekend deugd deed. Toch zijn alle zorgen daarmee niet ineens verdwenen in de Ghelamco Arena. Integendeel: nog een paar andere doembeelden uit het recente verleden steken er nu alweer de kop op. Eigen schuld, dikke bult?


Na het 2-2 gelijkspel tegen Standard op de openingsspeeldag mochten de Buffalo's meteen al terug de gebrekkige arbitrage met de vinger wijzen, iets wat Hein Vanhaezebrouck en co natuurlijk niet nalieten. Een week later, toen zijn troepen opnieuw een voorsprong weggaven in het slot, stak de coach de hand dan weer in eigen boezem. Op basis van de tweede helft verdiende STVV, dat dankzij een flater van Davy Roef beloond werd voor haar dadendrang, volgens hem een punt. Drie tegengoals op stilstaande fases na amper twee wedstrijden: de Gentse defensie, vorig seizoen met dezelfde namen nog de kracht van het elftal, leek net als een jaar eerder plots weer op wankele benen te staan.

BLESSURES & EENHEIDSWORST
Daarvoor had de bekerwinnaar nochtans voldoende kansen gecreëerd. Zo vond Darko Lemajic voor de tweede week op rij de lat op zijn weg nadat hij de onfortuinlijke Tarik Tissoudali was komen aflossen. Het langdurig uitvallen van de smaakmaker was veruit het slechtste nieuws van de dag. De voorbode van een heuse blessuregolf ook, want tegen Westerlo moesten Andrew Hjulsager, Matisse Samoise én Sven Kums naar de kant. Vooraf gaf Elisha Owusu reeds verstek, Julien de Sart, Vadis Odjidjia, Laurent Depoitre en Nurio Fortuna kwamen zelfs nog geen enkele keer in actie. Vooral op het middenveld, waar Gent snel reageerde door Hong Hyun-Seok vast te leggen, vallen ze als vliegen. Op een vervanger van Tissoudali blijft het daarentegen wachten – verloren zoon Benito Raman lijkt het al niet te worden.



Vanhaezebrouck beseft nochtans dat hij diens kwaliteiten nodig heeft voorin. Gent won van Westerlo, toen het nog in de eerste helft zélf eens een scheve situatie rechtzette, dankzij twee stilstaande fases. Scoren na een uitgesponnen aanval zat er ook met Tissoudali nog niet in. De trainer rekent dan wel op jonge talenten als Malick Fofana en Ibrahim Salah om voor ideeën te zorgen, toch zou hij daarom graag een creatief type verwelkomen. Met momenteel louter Lemajic, Depoitre en de degelijk gestarte Hugo Cuypers als opties blijft er in het offensief compartiment tenslotte teveel eenheidsworst over. Stuk voor stuk spitsen die net als Tissoudali wel een doelpunt kunnen maken, maar ondanks het experiment in Luik – toen AA Gent zowaar met drie speerpunten begon – veel minder compatibel zijn met elkaar.

DOORGESLAGEN SLINGER
Het doet wat denken aan vorig seizoen, toen Lemajic, Ilombe Mboye, Vakoun Bayo en Gianni Bruno – net zoals eerder Yonas Malede en Tim Kleindienst – tekortschoten. Op papier genoeg alternatieven dus, maar in de praktijk? Het merendeel van hen zocht, samen met een pak andere aanwinsten van de afgelopen twee zomermercato's, intussen alweer andere oorden op. De gigantische sommen die men in de Ghelamco Arena incasseerde voor Jonathan David en Roman Yaremchuk werden dus allerminst optimaal geïnvesteerd. Michel Louwagie en Ivan De Witte wijzen dan wel terecht naar de coronacrisis, ook mede daarom zijn er tegenwoordig minder middelen voorhanden om Tissoudali – net als onder meer Joseph Okumu, Julien de Sart en Jordan Torunarigha wél een geslaagde aankoop – te vervangen.



Na de tweede plaats in het Covidseizoen 2019-20 sprak het duo luidop haar torenhoge ambities uit. Het jaar erop draaide uit op een regelrechte ramp, vorig seizoen wonnen ze dankzij een straffe eindspurt tenminste nog de beker en Europe Play-Offs. Tweemaal op rij finishten de Buffalo's echter buiten de top vier, iets wat straks absoluut niet mag gebeuren. Daarom gooit Gent het nu over een andere boeg. In plaats van zich nogmaals te laten vangen aan een keuze voor kwantiteit boven kwaliteit ging het dit keer resoluut voor een aantal gerichte versterkingen, die zelfs wat mochten kosten. Cuypers en Torunarigha waren tot voor kort de enige twee nieuwkomers, in die laatste zijn geval een relatief begrip, in de kleedkamer. Sloeg de slinger zo evenwel niet prompt in de andere richting door?

KWALITEIT VS KWANTITEIT
Zelf bevestigde Vanhaezebrouck alvast dat de dunne spoeling een bewuste strategie betreft. "We zijn financieel niet in staat om veel transfers te doen, dus dan kies je voor kwaliteit om dichter bij de top aan te leunen. Het risico is een minder brede kern, zeker wanneer enkele jongens uitvallen", aldus de coach, die beseft dat fragiele sleutelspelers als Odjidja en Depoitre nu eenmaal vaak in de lappenmand liggen. Begingen de Buffalo's dan echter geen blunder door toch vol op hen te rekenen? Betrouwbare bouwstenen zijn het namelijk al lang niet meer. Dat de ziekenboeg nu al zo gevuld is heeft uiteraard ook met een portie pech te maken, maar misschien had Gent meer moeten doen om de huidige situatie te vermijden. Van tevoren oogde de kern reeds onvoldoende gewapend voor een strijd op drie fronten.



Eigenlijk was dat vorig seizoen eveneens al het geval. Deels omdat een pak aanwinsten door de mand vielen, al waren er achterin simpelweg te weinig wisselopties. Een euvel dat nog niet aangepakt werd: gelukkig bleef de verdediging voorlopig bespaard van blessures. Een volwaardige doublure voor Roef, die bij het vroege tegendoelpunt vorig weekend minder te verwijten viel maar voorts tegen Westerlo opnieuw geen zekere indruk maakte, is er evenmin. Vanhaezebrouck gaf de doelman al sinds nieuwjaar de voorkeur op Sinan Bolat, voor wie geen vervanger werd gezocht. De eeuwige back-up verdient een kans als onbetwiste nummer één tussen de palen, maar de concurrentie daar wat aanscherpen lijkt toch geen overbodige luxe. Momenteel is het voor Vanhaezebrouck evenwel de laatste van zijn zorgen.

RISICO OP PANIEKTRANSFERS
Een vervanger voor Tissoudali staat bovenaan de verlanglijst, ook in de andere linies duimt de trainer voor versterking. Al loeren paniekaankopen – Raman? – dan wel om de hoek. Hopelijk blijkt Hong geen eerste exemplaar. Hoewel hij aanvankelijk akkoord was met de knopen die werden doorgehakt, ziet Vanhaezebrouck alleszins in dat het op deze manier moeilijk wordt om de doelstellingen te bereiken. Binnen amper een week komt Omonia Nicosia al over de vloer in de voorronde van de Europa League. Vorig seizoen stelde Vanhaezebrouck nog een aantal grote namen teleur op zijn Europese lijst, nu krijgt hij die niet eens volledig gevuld. Bovendien wacht ook in de competitie een hels programma, al werd de kraker tegen Anderlecht reeds uitgesteld. Een adempauze die de Buffalo's goed kunnen gebruiken.



Net als Alessio Castro-Montes overigens, die van plan lijkt om te blijven. De veelzijdige pion deed tegen Westerlo, toen de bank grotendeels bevolkt werd door jonkies, wederom dienst als manusje-van-alles. Met een matige start, overvolle ziekenboeg, op een aantal posities veel te smalle kern en overdreven afhankelijkheid van blessuregevoelige sterkhouders zoals Odjidja en Depoitre maakt AA Gent terug dezelfde fouten. "Het is wat het is. We kunnen niet in het verleden leven maar moeten vooruitkijken", aldus Vanhaezebrouck zondag. Ook op de mercato dus, waar er plots dringend werk aan de winkel is. Hopelijk leidt het niet tot overhaaste beslissingen en een nieuwe resem miskopen die ze zich achteraf beklagen in de Ghelamco Arena. Dan zou men de riskante strategie daar pas écht al direct cash betalen.

AD

LEES OOK: ‘Crisisvergadering KAA Gent: Baro KO geslagen na naïviteit’

AA Gent had de huidige situatie kunnen voorspellen

Meest recent

Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

0
0
'Straf gerucht: Genk verlost Anderlecht van overbodige pion'

De wintermercato staat stilaan voor de deur en er ligt ook bij de Belgische topclubs heel wat werk ...

54
54
Engelse pers mild voor Club: één speler krijgt lof

Ivan Leko heeft woensdagavond geen droomdebuut beleefd bij Club Brugge. De nieuwe trainer moest bij ...

96
96
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

50
50
'Anderlecht verrast compleet en shopt bij La Louvière'

Bij RSC Anderlecht lijkt er toch weer een en ander te gaan bewegen. De Brusselaars staan volgens La ...

164
164
Crisis bij Real Madrid en dure fout: Courtois slaat mea culpa

Real Madrid zit duidelijk in een mindere periode. Bepaalde media zagen al aan de poten van trainer ...

19
19
Knaltransfer Club Brugge? "Hij zou een versterking zijn"

Club Brugge verloor met 0-3 van Arsenal. Het was nooit écht een wedstrijd. Marc Degryse ...

370
370
‘Anderlecht en Genk kruisen de degens in transferdossier’

RSC Anderlecht en KRC Genk gaan in januari mogelijk hier en daar wat ingaande transfers afronden. ...

95
95
AA Gent op drift: De Mil meteen in zware problemen

Bij AA Gent hangt er al lang meer twijfel dan vertrouwen rond de bureau van Sam Baro. Sinds zijn ...

309
309
Geeft Fink ‘onverwachte oplossing’ weldra een kans?

Bij KRC Genk staat er druk op de ketel. Tegen FC Midtjylland moet er een goede prestatie volgen, ...

176
176
De Mil naar AA Gent: cruciale overstap voor beide partijen

Rik De Mil heeft zijn transfer helemaal beet. Hij tekende bij AA Gent. Voor de 44-jarige trainer kan ...

41
41
Leko komt met vreemde reactie na 'Hayen-protest'

Club Brugge verloor volstrekt kansloos met 0-3 van Arsenal. De Engelsen waren veel te sterk en ...

475
475
'Hazard neemt verrassende toekomstbeslissing bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht begint de tijd voor Olivier Renard, Tim Borguet en ondertussen ook Kenneth ...

318
318
Vanaken en Seys trekken doodeerlijke conclusie na Arsenal

Club Brugge verloor volstrekt kansloos met 0-3 van Arsenal. De Bruggelingen spelen voorlopig een ...

188
188
Droomdebuut gaat in rook op: Leko geeft hét sleutelmoment

Ivan Leko heeft zijn officiële comeback als hoofdtrainer van Club Brugge gemaakt. Dat deed hij ...

141
141
"Met verkoudheid naar huis" - Club-titularis krijgt 3 op 10

Club Brugge heeft woensdagavond zijn vierde nederlaag van de Champions League-campagne geleden. ...

540
540
UCL: Job Alonso in gevaar na foutje Courtois, Napoli in nesten

Manchester City heeft woensdagavond dé topper van zesde speeldag in de Champions League ...

64
64
Géén Leko-effect: Arsenal genadeloos voorbij Club Brugge

Ivan Leko heeft daags na zijn aanstelling als hoofdcoach niet kunnen stunten met Club Brugge. In de ...

98
98
Ai ai Thibaut! Courtois maakt peperdure fout tegen City

De zesde speeldag van de League Phase in de Champions League leverde weer enkele fraaie affiches op. ...

73
73
Hommeles bij Club Brugge: supporters viseren bestuur

In de League Phase van de Champions League kreeg Club Brugge woensdag het bezoek van de ongeslagen ...

613
613
Club achtervolgt ondanks goede helft: sterkhouder plots zondebok

In de Champions League stond Club Brugge woensdagavond voor een loodzware uitdaging. Zo kwam de tot ...

140
140
'Kompany op puntje van stoel: transferbesluit Kane valt'

Bayern München legde woensdagavond ook Sporting CP over de knie in de Champions League. Harry ...

342
342
Optater Leko: Club slikt koude douche vlak voor Arsenal

Ivan Leko maakt woensdagavond voor de tweede keer in zijn carrière zijn debuut als hoofdcoach ...

204
204
UCL: Ajax buigt nieuwe afgang om, slechte zaak Belgische clubs

In de Champions League heeft Ajax eindelijk zijn eerste punten beet. Na onder meer een doelpunt van ...

66
66
'Fink speelt met vuur: tactische fout met zware gevolgen'

KRC Genk zal zich donderdagavond tegen FC Midtjylland moeten herpakken. De Limburgers kregen zondag ...

479
479

Meer sportnieuws