Vanhaezebrouck betaalt dure blunder cash

433 stemmen
Vanhaezebrouck betaalt dure blunder cash

Déjà vu. Met een twee op zes schoot AA Gent traditioneel traag uit de startblokken – en of de zege tegen Westerlo van afgelopen weekend deugd deed. Toch zijn alle zorgen daarmee niet ineens verdwenen in de Ghelamco Arena. Integendeel: nog een paar andere doembeelden uit het recente verleden steken er nu alweer de kop op. Eigen schuld, dikke bult?


Na het 2-2 gelijkspel tegen Standard op de openingsspeeldag mochten de Buffalo's meteen al terug de gebrekkige arbitrage met de vinger wijzen, iets wat Hein Vanhaezebrouck en co natuurlijk niet nalieten. Een week later, toen zijn troepen opnieuw een voorsprong weggaven in het slot, stak de coach de hand dan weer in eigen boezem. Op basis van de tweede helft verdiende STVV, dat dankzij een flater van Davy Roef beloond werd voor haar dadendrang, volgens hem een punt. Drie tegengoals op stilstaande fases na amper twee wedstrijden: de Gentse defensie, vorig seizoen met dezelfde namen nog de kracht van het elftal, leek net als een jaar eerder plots weer op wankele benen te staan.

BLESSURES & EENHEIDSWORST
Daarvoor had de bekerwinnaar nochtans voldoende kansen gecreëerd. Zo vond Darko Lemajic voor de tweede week op rij de lat op zijn weg nadat hij de onfortuinlijke Tarik Tissoudali was komen aflossen. Het langdurig uitvallen van de smaakmaker was veruit het slechtste nieuws van de dag. De voorbode van een heuse blessuregolf ook, want tegen Westerlo moesten Andrew Hjulsager, Matisse Samoise én Sven Kums naar de kant. Vooraf gaf Elisha Owusu reeds verstek, Julien de Sart, Vadis Odjidjia, Laurent Depoitre en Nurio Fortuna kwamen zelfs nog geen enkele keer in actie. Vooral op het middenveld, waar Gent snel reageerde door Hong Hyun-Seok vast te leggen, vallen ze als vliegen. Op een vervanger van Tissoudali blijft het daarentegen wachten – verloren zoon Benito Raman lijkt het al niet te worden.



Vanhaezebrouck beseft nochtans dat hij diens kwaliteiten nodig heeft voorin. Gent won van Westerlo, toen het nog in de eerste helft zélf eens een scheve situatie rechtzette, dankzij twee stilstaande fases. Scoren na een uitgesponnen aanval zat er ook met Tissoudali nog niet in. De trainer rekent dan wel op jonge talenten als Malick Fofana en Ibrahim Salah om voor ideeën te zorgen, toch zou hij daarom graag een creatief type verwelkomen. Met momenteel louter Lemajic, Depoitre en de degelijk gestarte Hugo Cuypers als opties blijft er in het offensief compartiment tenslotte teveel eenheidsworst over. Stuk voor stuk spitsen die net als Tissoudali wel een doelpunt kunnen maken, maar ondanks het experiment in Luik – toen AA Gent zowaar met drie speerpunten begon – veel minder compatibel zijn met elkaar.

DOORGESLAGEN SLINGER
Het doet wat denken aan vorig seizoen, toen Lemajic, Ilombe Mboye, Vakoun Bayo en Gianni Bruno – net zoals eerder Yonas Malede en Tim Kleindienst – tekortschoten. Op papier genoeg alternatieven dus, maar in de praktijk? Het merendeel van hen zocht, samen met een pak andere aanwinsten van de afgelopen twee zomermercato's, intussen alweer andere oorden op. De gigantische sommen die men in de Ghelamco Arena incasseerde voor Jonathan David en Roman Yaremchuk werden dus allerminst optimaal geïnvesteerd. Michel Louwagie en Ivan De Witte wijzen dan wel terecht naar de coronacrisis, ook mede daarom zijn er tegenwoordig minder middelen voorhanden om Tissoudali – net als onder meer Joseph Okumu, Julien de Sart en Jordan Torunarigha wél een geslaagde aankoop – te vervangen.



Na de tweede plaats in het Covidseizoen 2019-20 sprak het duo luidop haar torenhoge ambities uit. Het jaar erop draaide uit op een regelrechte ramp, vorig seizoen wonnen ze dankzij een straffe eindspurt tenminste nog de beker en Europe Play-Offs. Tweemaal op rij finishten de Buffalo's echter buiten de top vier, iets wat straks absoluut niet mag gebeuren. Daarom gooit Gent het nu over een andere boeg. In plaats van zich nogmaals te laten vangen aan een keuze voor kwantiteit boven kwaliteit ging het dit keer resoluut voor een aantal gerichte versterkingen, die zelfs wat mochten kosten. Cuypers en Torunarigha waren tot voor kort de enige twee nieuwkomers, in die laatste zijn geval een relatief begrip, in de kleedkamer. Sloeg de slinger zo evenwel niet prompt in de andere richting door?

KWALITEIT VS KWANTITEIT
Zelf bevestigde Vanhaezebrouck alvast dat de dunne spoeling een bewuste strategie betreft. "We zijn financieel niet in staat om veel transfers te doen, dus dan kies je voor kwaliteit om dichter bij de top aan te leunen. Het risico is een minder brede kern, zeker wanneer enkele jongens uitvallen", aldus de coach, die beseft dat fragiele sleutelspelers als Odjidja en Depoitre nu eenmaal vaak in de lappenmand liggen. Begingen de Buffalo's dan echter geen blunder door toch vol op hen te rekenen? Betrouwbare bouwstenen zijn het namelijk al lang niet meer. Dat de ziekenboeg nu al zo gevuld is heeft uiteraard ook met een portie pech te maken, maar misschien had Gent meer moeten doen om de huidige situatie te vermijden. Van tevoren oogde de kern reeds onvoldoende gewapend voor een strijd op drie fronten.



Eigenlijk was dat vorig seizoen eveneens al het geval. Deels omdat een pak aanwinsten door de mand vielen, al waren er achterin simpelweg te weinig wisselopties. Een euvel dat nog niet aangepakt werd: gelukkig bleef de verdediging voorlopig bespaard van blessures. Een volwaardige doublure voor Roef, die bij het vroege tegendoelpunt vorig weekend minder te verwijten viel maar voorts tegen Westerlo opnieuw geen zekere indruk maakte, is er evenmin. Vanhaezebrouck gaf de doelman al sinds nieuwjaar de voorkeur op Sinan Bolat, voor wie geen vervanger werd gezocht. De eeuwige back-up verdient een kans als onbetwiste nummer één tussen de palen, maar de concurrentie daar wat aanscherpen lijkt toch geen overbodige luxe. Momenteel is het voor Vanhaezebrouck evenwel de laatste van zijn zorgen.

RISICO OP PANIEKTRANSFERS
Een vervanger voor Tissoudali staat bovenaan de verlanglijst, ook in de andere linies duimt de trainer voor versterking. Al loeren paniekaankopen – Raman? – dan wel om de hoek. Hopelijk blijkt Hong geen eerste exemplaar. Hoewel hij aanvankelijk akkoord was met de knopen die werden doorgehakt, ziet Vanhaezebrouck alleszins in dat het op deze manier moeilijk wordt om de doelstellingen te bereiken. Binnen amper een week komt Omonia Nicosia al over de vloer in de voorronde van de Europa League. Vorig seizoen stelde Vanhaezebrouck nog een aantal grote namen teleur op zijn Europese lijst, nu krijgt hij die niet eens volledig gevuld. Bovendien wacht ook in de competitie een hels programma, al werd de kraker tegen Anderlecht reeds uitgesteld. Een adempauze die de Buffalo's goed kunnen gebruiken.



Net als Alessio Castro-Montes overigens, die van plan lijkt om te blijven. De veelzijdige pion deed tegen Westerlo, toen de bank grotendeels bevolkt werd door jonkies, wederom dienst als manusje-van-alles. Met een matige start, overvolle ziekenboeg, op een aantal posities veel te smalle kern en overdreven afhankelijkheid van blessuregevoelige sterkhouders zoals Odjidja en Depoitre maakt AA Gent terug dezelfde fouten. "Het is wat het is. We kunnen niet in het verleden leven maar moeten vooruitkijken", aldus Vanhaezebrouck zondag. Ook op de mercato dus, waar er plots dringend werk aan de winkel is. Hopelijk leidt het niet tot overhaaste beslissingen en een nieuwe resem miskopen die ze zich achteraf beklagen in de Ghelamco Arena. Dan zou men de riskante strategie daar pas écht al direct cash betalen.

AD

LEES OOK: KAA Gent maakt plots terugkeer van pion bekend

AA Gent had de huidige situatie kunnen voorspellen

Meest recent

Harde keuze Garcia: ijskoude douche Vanaken op komst

Woensdagavond is het zover, dan kruisen de Rode Duivels de degens met Senegal in de 1/16de finales ...

36
36
'Anderlecht verbaast: miljoenenbod op 21-jarige aanvaller'

Nu hij een nieuwe trainer heeft gevonden, kan Antoine Sibierski zich volledig toeleggen op het ...

127
127
Transferplannen KRC Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

Ook bij KRC Genk is de kop eraf. De Limburgers begonnen maandag met trainen ter voorbereiding op het ...

82
82
Voorbereiding Club: afgeschreven tweetal krijgt unieke kans

Een dikke maand na het behalen van de landstitel, zijn de trainingen ook bij Club Brugge weer ...

231
231
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

69
69
Marokkaanse WK-viering loopt fout: waterkanon ingezet

Marokko heeft op het WK 2026 voor een erg knap resultaat gezorgd. Zo schakelde het Nederland uit in ...

108
108
Ngoy of Theate in basis? "Laat Brandon Mechele beslissen"

De Rode Duivels strijden woensdagavond voor een plekje in de 1/8ste finales van het WK. Het belooft ...

151
151
‘De Ketelaere versiert toptransfer na WK-masterclass’

Charles De Ketelaere heeft zijn WK plots een andere wending gegeven. Tegen Nieuw-Zeeland scoorde hij ...

357
357
Cijfers spreken: zóveel kans maakt België tegen Senegal

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

497
497
"Rampzalig" - Duitse pers verwoestend na WK-nachtmerrie

Voor aanvang van het WK werd Duitsland nog bij de schaduwfavorieten voor de eindzege gerekend. Na ...

177
177
België-Senegal: Rode Duivels zorgen voor WK-première

Woensdagavond is het zover, dan staan de Rode Duivels voor hun 1/16de finale op het WK 2026. Het ...

358
358
Sensatie op WK! Marokko wipt Nederland, ook Duitsland sneuvelt

De tweede dag van de knock out-fase op het WK 2026 heeft de kop gekost van twee grote Europese ...

286
286
Romelu Lukaku legt ‘emotie’-debacle haarfijn uit

Romelu Lukaku is één van de leiders van de Belgische nationale ploeg. De topscorer ...

68
68
Senegal incasseert enorme mokerslag vlak voor België

De Rode Duivels nemen het woensdag op tegen Senegal in de 1/16e finales. Een gevaarlijke ...

277
277
Vrancken haalt meteen bekende naam naar Hearts

Wouter Vrancken kende een topseizoen bij Sint-Truiden VV, maar de oefenmeester liet snel verstaan ...

119
119
Timmy Simons roept zéér straffe taal bij OHL

Timmy Simons gaat volgend seizoen aan de slag bij Oud-Heverlee Leuven. De oefenmeester hoopt van OHL ...

134
134
Lukaku laat Anderlecht-fans jubelen met uitspraken

Romelu Lukaku heeft al aangegeven ooit te zullen terugkeren bij RSC Anderlecht. De aanvaller komt ...

581
581
Wout Faes krijgt genadeloos transfernieuws te horen

Waar ligt de toekomst van Wout Faes. De verdediger was afgelopen seizoen een basispion bij AS Monaco ...

151
151
'Union haalt wéér uit: miljoenen voor komst WK-ganger'

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

198
198
Hans Vanaken richting Eredivisie? "Als hij betaalbaar is ..."

Hans Vanaken heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste basisplaats ooit op het WK. Zijn ...

749
749
Brazilië door kleinste gaatje: Japan kraakt in 96ste minuut

Brazilië heeft zich maandagavond als tweede land geplaatst voor de 1/16de finales van het WK ...

70
70
Beste spelers WK 2026: Twee Duivels duiken top 50 in

Het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico wordt aan een razend tempo ...

304
304
'Commotie bij Anderlecht: topclub biedt op Stroeykens'

RSC Anderlecht is inmiddels al een week terug aan het trainen. Ook Mario Stroeykens tekende present ...

454
454
Na Club Brugge-akkoord: nachtmerrie voor Adedeji-Sternberg

Noah Adedeji-Sternberg heeft zijn keuze gemaakt: hij wil naar Club Brugge. Alleen is Genk daar ...

1607
1607
Hayen doet boekje open over transfersoap Genk & Club Brugge

Dé transfersoap van deze zomer lijkt nu reeds een feit. Club Brugge bereikte achter de rug ...

679
679

Meer sportnieuws