Vanhaezebrouck betaalt dure blunder cash

door
Vanhaezebrouck betaalt dure blunder cash

Déjà vu. Met een twee op zes schoot AA Gent traditioneel traag uit de startblokken – en of de zege tegen Westerlo van afgelopen weekend deugd deed. Toch zijn alle zorgen daarmee niet ineens verdwenen in de Ghelamco Arena. Integendeel: nog een paar andere doembeelden uit het recente verleden steken er nu alweer de kop op. Eigen schuld, dikke bult?


Na het 2-2 gelijkspel tegen Standard op de openingsspeeldag mochten de Buffalo's meteen al terug de gebrekkige arbitrage met de vinger wijzen, iets wat Hein Vanhaezebrouck en co natuurlijk niet nalieten. Een week later, toen zijn troepen opnieuw een voorsprong weggaven in het slot, stak de coach de hand dan weer in eigen boezem. Op basis van de tweede helft verdiende STVV, dat dankzij een flater van Davy Roef beloond werd voor haar dadendrang, volgens hem een punt. Drie tegengoals op stilstaande fases na amper twee wedstrijden: de Gentse defensie, vorig seizoen met dezelfde namen nog de kracht van het elftal, leek net als een jaar eerder plots weer op wankele benen te staan.

BLESSURES & EENHEIDSWORST
Daarvoor had de bekerwinnaar nochtans voldoende kansen gecreëerd. Zo vond Darko Lemajic voor de tweede week op rij de lat op zijn weg nadat hij de onfortuinlijke Tarik Tissoudali was komen aflossen. Het langdurig uitvallen van de smaakmaker was veruit het slechtste nieuws van de dag. De voorbode van een heuse blessuregolf ook, want tegen Westerlo moesten Andrew Hjulsager, Matisse Samoise én Sven Kums naar de kant. Vooraf gaf Elisha Owusu reeds verstek, Julien de Sart, Vadis Odjidjia, Laurent Depoitre en Nurio Fortuna kwamen zelfs nog geen enkele keer in actie. Vooral op het middenveld, waar Gent snel reageerde door Hong Hyun-Seok vast te leggen, vallen ze als vliegen. Op een vervanger van Tissoudali blijft het daarentegen wachten – verloren zoon Benito Raman lijkt het al niet te worden.



Vanhaezebrouck beseft nochtans dat hij diens kwaliteiten nodig heeft voorin. Gent won van Westerlo, toen het nog in de eerste helft zélf eens een scheve situatie rechtzette, dankzij twee stilstaande fases. Scoren na een uitgesponnen aanval zat er ook met Tissoudali nog niet in. De trainer rekent dan wel op jonge talenten als Malick Fofana en Ibrahim Salah om voor ideeën te zorgen, toch zou hij daarom graag een creatief type verwelkomen. Met momenteel louter Lemajic, Depoitre en de degelijk gestarte Hugo Cuypers als opties blijft er in het offensief compartiment tenslotte teveel eenheidsworst over. Stuk voor stuk spitsen die net als Tissoudali wel een doelpunt kunnen maken, maar ondanks het experiment in Luik – toen AA Gent zowaar met drie speerpunten begon – veel minder compatibel zijn met elkaar.

DOORGESLAGEN SLINGER
Het doet wat denken aan vorig seizoen, toen Lemajic, Ilombe Mboye, Vakoun Bayo en Gianni Bruno – net zoals eerder Yonas Malede en Tim Kleindienst – tekortschoten. Op papier genoeg alternatieven dus, maar in de praktijk? Het merendeel van hen zocht, samen met een pak andere aanwinsten van de afgelopen twee zomermercato's, intussen alweer andere oorden op. De gigantische sommen die men in de Ghelamco Arena incasseerde voor Jonathan David en Roman Yaremchuk werden dus allerminst optimaal geïnvesteerd. Michel Louwagie en Ivan De Witte wijzen dan wel terecht naar de coronacrisis, ook mede daarom zijn er tegenwoordig minder middelen voorhanden om Tissoudali – net als onder meer Joseph Okumu, Julien de Sart en Jordan Torunarigha wél een geslaagde aankoop – te vervangen.



Na de tweede plaats in het Covidseizoen 2019-20 sprak het duo luidop haar torenhoge ambities uit. Het jaar erop draaide uit op een regelrechte ramp, vorig seizoen wonnen ze dankzij een straffe eindspurt tenminste nog de beker en Europe Play-Offs. Tweemaal op rij finishten de Buffalo's echter buiten de top vier, iets wat straks absoluut niet mag gebeuren. Daarom gooit Gent het nu over een andere boeg. In plaats van zich nogmaals te laten vangen aan een keuze voor kwantiteit boven kwaliteit ging het dit keer resoluut voor een aantal gerichte versterkingen, die zelfs wat mochten kosten. Cuypers en Torunarigha waren tot voor kort de enige twee nieuwkomers, in die laatste zijn geval een relatief begrip, in de kleedkamer. Sloeg de slinger zo evenwel niet prompt in de andere richting door?

KWALITEIT VS KWANTITEIT
Zelf bevestigde Vanhaezebrouck alvast dat de dunne spoeling een bewuste strategie betreft. "We zijn financieel niet in staat om veel transfers te doen, dus dan kies je voor kwaliteit om dichter bij de top aan te leunen. Het risico is een minder brede kern, zeker wanneer enkele jongens uitvallen", aldus de coach, die beseft dat fragiele sleutelspelers als Odjidja en Depoitre nu eenmaal vaak in de lappenmand liggen. Begingen de Buffalo's dan echter geen blunder door toch vol op hen te rekenen? Betrouwbare bouwstenen zijn het namelijk al lang niet meer. Dat de ziekenboeg nu al zo gevuld is heeft uiteraard ook met een portie pech te maken, maar misschien had Gent meer moeten doen om de huidige situatie te vermijden. Van tevoren oogde de kern reeds onvoldoende gewapend voor een strijd op drie fronten.



Eigenlijk was dat vorig seizoen eveneens al het geval. Deels omdat een pak aanwinsten door de mand vielen, al waren er achterin simpelweg te weinig wisselopties. Een euvel dat nog niet aangepakt werd: gelukkig bleef de verdediging voorlopig bespaard van blessures. Een volwaardige doublure voor Roef, die bij het vroege tegendoelpunt vorig weekend minder te verwijten viel maar voorts tegen Westerlo opnieuw geen zekere indruk maakte, is er evenmin. Vanhaezebrouck gaf de doelman al sinds nieuwjaar de voorkeur op Sinan Bolat, voor wie geen vervanger werd gezocht. De eeuwige back-up verdient een kans als onbetwiste nummer één tussen de palen, maar de concurrentie daar wat aanscherpen lijkt toch geen overbodige luxe. Momenteel is het voor Vanhaezebrouck evenwel de laatste van zijn zorgen.

RISICO OP PANIEKTRANSFERS
Een vervanger voor Tissoudali staat bovenaan de verlanglijst, ook in de andere linies duimt de trainer voor versterking. Al loeren paniekaankopen – Raman? – dan wel om de hoek. Hopelijk blijkt Hong geen eerste exemplaar. Hoewel hij aanvankelijk akkoord was met de knopen die werden doorgehakt, ziet Vanhaezebrouck alleszins in dat het op deze manier moeilijk wordt om de doelstellingen te bereiken. Binnen amper een week komt Omonia Nicosia al over de vloer in de voorronde van de Europa League. Vorig seizoen stelde Vanhaezebrouck nog een aantal grote namen teleur op zijn Europese lijst, nu krijgt hij die niet eens volledig gevuld. Bovendien wacht ook in de competitie een hels programma, al werd de kraker tegen Anderlecht reeds uitgesteld. Een adempauze die de Buffalo's goed kunnen gebruiken.



Net als Alessio Castro-Montes overigens, die van plan lijkt om te blijven. De veelzijdige pion deed tegen Westerlo, toen de bank grotendeels bevolkt werd door jonkies, wederom dienst als manusje-van-alles. Met een matige start, overvolle ziekenboeg, op een aantal posities veel te smalle kern en overdreven afhankelijkheid van blessuregevoelige sterkhouders zoals Odjidja en Depoitre maakt AA Gent terug dezelfde fouten. "Het is wat het is. We kunnen niet in het verleden leven maar moeten vooruitkijken", aldus Vanhaezebrouck zondag. Ook op de mercato dus, waar er plots dringend werk aan de winkel is. Hopelijk leidt het niet tot overhaaste beslissingen en een nieuwe resem miskopen die ze zich achteraf beklagen in de Ghelamco Arena. Dan zou men de riskante strategie daar pas écht al direct cash betalen.

AD

LEES OOK: KV Mechelen schiet recht in de roos: toptransfer

AA Gent had de huidige situatie kunnen voorspellen

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

105
105
Ait El Hadj doet verrassende uitspraak over bekerfinale

Union heeft na de nederlaag op STVV geen nieuwe steek laten vallen. Het slaagde er zondag wel in om ...

51
51
Zure nasmaak voor Westerlo: "Er zat meer in"

Voor Westerlo lijkt het een moeilijke zaak te gaan worden om de Europe Play-Off nog te gaan winnen. ...

17
17
Champagne knalt: Barça verzekert zich in Clasico van titel

De Spaanse titelstrijd heeft zondagavond zijn ontknoping gekend. FC Barcelona trok immers aan het ...

45
45
Bidden voor Karetsas en Heymans: Hayen brengt nieuws

Voor Genk is het een tegenvallend seizoen geweest, maar dat kunnen ze wel nog altijd afsluiten met ...

114
114
'Princiepsakkoord bereikt: Union verliest smaakmaker'

Voor Union staat of valt het seizoen met de komende week. Donderdag strijden ze met Anderlecht om de ...

88
88
Rentree in mineur: Hairemans verklaart penaltymisser

Antwerp lijkt zondag definitief afgehaakt te zijn in de strijd om de Europe Play-Off te winnen. Door ...

30
30
'Genk waagt nieuwe poging en kent prijskaartje'

Bij KRC Genk staan ze wellicht voor een drukke transferzomer. Na een tegenvallend seizoen lijkt vers ...

82
82
Hubert komt met eerste update over Rodriguez

Union stond zondag onder grote druk doordat Club Brugge zaterdag al gewonnen had. De Brusselaars ...

144
144
Genk wint ruim, maar blijft met kopzorgen achter

KRC Genk heeft zondag gedaan wat het moest doen om in de running te blijven voor het laatste ...

103
103
Lichtpunt bij Anderlecht: "Of ik start in de bekerfinale?"

Bij RSC Anderlecht mocht Adriano Bertaccini zoals verwacht starten voor Thorgan Hazard, die rust ...

145
145
Union SG klaart de klus, grote zorgen omtrent sterkhouder

Union SG moest winnen tegen KV Mechelen, nadat Club Brugge vlot won van STVV. De Brusselaars konden ...

215
215
'Relatiebreuk voor Trossard? Vrouw verwijdert alle foto’s'

Sportief kent Leandro Trossard geweldige tijden. Hij was vandaag alweer bepalend voor Arsenal, maar ...

214
214
Club Brugge slaat toe met miljoenenbod voor topschutter

Club Brugge bereidt zich voor op een mogelijk vertrek van Nicolo Tresoldi, en dat gaat sneller dan ...

745
745
Roef misnoegd: "Hiervoor speel ik geen voetbal"

AA Gent mocht ruim een helft met een man meer spelen tegen RSC Anderlecht. Verder dan een ...

163
163
Trossard grote redder bij Arsenal na sensationeel slot

In de Premier League is de titelstrijd bijzonder spannend. Manchester City won, waardoor Arsenal ook ...

92
92
Taravel ziet groot lichtpunt na draw bij AA Gent

RSC Anderlecht speelde 1-1 op het veld van AA Gent. De Brusselaars speelden ruim een helft met een ...

142
142
Hommeles Antwerp: Oosting opvallend streng na penaltymoment

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een erg dure thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi geleden. In de ...

182
182
Vlak voor Clasico: Flick getroffen door persoonlijk drama

Zondagavond kan de beslissing vallen in de Spaanse titelstrijd. Uitgerekend in de clash tegen ...

59
59
Flirtend met de grens: Coosemans doet Gent-publiek koken

AA Gent en RSC Anderlecht hebben zondagmiddag de punten gedeeld in de Champions' Play-Offs: 1-1. De ...

332
332
Charleroi telt Antwerp uit: lat fnuikt gedroomde rentree Hairemans

Antwerp FC lijkt uitgeteld voor de eindzege in de Europe Play-Offs. Een week na de pandoering tegen ...

49
49
Cvetkovic geschorst in bekerfinale? Anderlecht krijgt uitsluitsel

De competitiewedstrijd van zondagmiddag op AA Gent was voor RSC Anderlecht tevens de generale ...

450
450
Nog geen Champions League: Burnley voorkomt droomweek Villa

In Engeland blijft de strijd om de landstitel bijzonder spannend. Het gevecht om de Champions ...

23
23
Rood Cvetkovic: aanstoker Van der Heyden klapt uit biecht

RSC Anderlecht is er niet in geslaagd zijn laatste competitiewedstrijd voor de bekerfinale al ...

337
337
De Mil in volle wedstrijd naar binnen: oorzaak bekend

AA Gent is er zondagmiddag wederom niet in geslaagd om zijn eerste zege in de Champions' Play-Offs ...

230
230
Poppen aan het dansen: Gent-Anderlecht escaleert na affluiten

In de Champions' Play-Offs hebben AA Gent en RSC Anderlecht zondagmiddag de punten gedeeld: 1-1. Een ...

588
588

Meer sportnieuws