Mazzu: "Hij krijgt mogelijk minuten tegen Paide"

door
Mazzu:

RSC Anderlecht neemt het morgen op tegen Paide. Dat lijkt een verplicht nummer te worden na de 0-2-zege in Estland. Coach Felice Mazzu sprak de media toe.


"Hier en daar zullen er wat wijzigingen komen in het elftal, want als de matchen elkaar zo snel opvolgen, is het belangrijk om op bepaalde momenten wat frisheid in de ploeg te brengen. Er zijn geen A of B-spelers in mijn kern”, opende een zeer ontspannen Mazzu. Opvallend: achteraan wordt er weinig gesleuteld aan het trio Wesley Hoedt, Zeno Debast en Hannes Delcroix. “Achteraan is stabiliteit nodig, maar we hebben achteraan nog Sardella. Maar hij is nog niet helemaal klaar, maar misschien krijgt hij morgen wat speelminuten (als invaller, nvdr.)."

VEEL WISSELS

Mazzu wisselt opvallend vaak in zijn basisploeg. Vorig jaar deed Vincent Kompany aanvankelijk hetzelfde om nadien naar een vaste ploeg te evolueren. "Het kan zijn dat we nog verder gaan roteren de komende weken, dat hangt af van het aantal matchen dat we gaan spelen. Dat we tegen sterkere tegenstanders naar een type-elftal gaan? Op een bepaald moment gaat er een bepaalde continuïteit komen, dat is wel de bedoeling. Maar iedereen komt in aanmerking voor de basis, want er is genoeg kwaliteit bij Anderlecht."

RSCA blijft ook onder Mazzu wisselvallig. Goed wordt met matig tot slecht afgewisseld, wat ook vorig jaar een probleem was. Tegen Seraing was het een sterke eerste helft, maar een povere tweede. “Het was onze beste helft van het seizoen, maar we moeten dat proberen langer vol te houden. Voor morgen heb ik de boodschap meegegeven dat ze ondanks de 2-0-voorsprong een grote focus moeten hebben”, aldus Mazzu.

LEES OOK: Red Flames zien na 112 caps wéér grote naam afhaken

Zal Sardella ooit een vaste waarde worden bij RSCA?

Meest recent

'Blessuregolf Standard deint uit: weer dubbele opdoffer'

Standard zal hopen dat het in de laatste vijf wedstrijden van de reguliere competitie alsnog een ...

7
7
Competitie of Europa? Hayen duidt prioriteit aan

Woensdagavond zijn alle ogen gericht op Club Brugge in de Champions League, maar ook KRC Genk is nog ...

76
76
Beerschot moet aan de bak: leegloop op Kiel?

Beerschot mag nog altijd dromen van promotie naar de Jupiler Pro League, al heeft het vorig weekend ...

44
44
Club Brugge-speler ontsnapt op ongeziene wijze aan schorsing

Club Brugge moet woensdagavond alweer aan de bak in de Champions League. Ondanks de ...

142
142
AA Gent krijgt geweldige opsteker voor laatste rechte lijn

Nog vijf speeldagen resten er in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en daarin lijkt ...

68
68
Okon gelooft in stunt Club Brugge en ziet hierdoor grote kans

Paul Okon was enkele jaren geleden assistent-trainer van Carl Hoefkens toen Club Brugge in eigen ...

99
99
Standard heeft prijs en slaat mooie slag

Bij Standard kent alweer een pover seizoen, maar de club hoopt de volgende jaren weer meer ...

76
76
Albert luidt alarmbel over twee Duivels: "Maak me zorgen"

Binnen een viertal maanden gaat het WK van start. De Rode Duivels kennen de nodige problemen, want ...

86
86
Verheyen over smaakmaker Club: "Niet klaar voor grote club"

Bij Club Brugge verkochten ze de afgelopen jaren voor héél veel geld. Geen enkele ...

271
271
Red Flames zien na 112 caps wéér grote naam afhaken

Het is duidelijk dat er stilaan een nieuw tijdperk is bij de Red Flames. De Belgische dames zien ...

34
34
Europese topcoach: "Haal Karetsas weg bij KRC Genk"

Bij KRC Genk weten ze dat ze met Konstantinos Karetsas een fenomeen in de rangen hebben. De jonge ...

461
461
Transferplan Club Brugge: Rigaux doet boekje open

Club Brugge heeft het voorbije decennium een straffe ontwikkeling doorgemaakt. Het groeide uit tot ...

280
280
'Toptransfer in de maak voor Amadou Onana'

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat toernooi zal ongetwijfeld een invloed hebben ...

109
109
Mechele zorgt voor straffe primeur bij Club Brugge

Club Brugge hoopt om 21u opnieuw een Europese topavond te beleven. Dan komt Atletico Madrid op ...

144
144
UEFA grijpt in na racismerel rond Vinicius

Het werd dinsdag helaas geen feestavond in de Champions League. Alle sportieve verdiensten van de ...

251
251
Garcia moet volgende Rode Duivel schrappen voor maart

De Rode Duivels trekken in maart op stage naar de Verenigde Staten. Het wordt de laatste bijeenkomst ...

104
104
Aster Nzeyimana spuwt het uit: "Om van te kokhalzen"

Ze deelden recent nog ontroerend nieuws na een moeilijke periode. Aster Nzeyimana en Lize Feryn ...

74
74
De Condé benoemt enorm verschil bij Genk

Niet alleen Club Brugge is deze week aan zet in Europa. Donderdag komt ook KRC Genk in actie, want ...

161
161
Openda en Faes beleven zeer pijnlijke avond in CL

Het is dinsdagavond geen al te beste avond geworden voor de Belgen in de Champions League. Thibaut ...

43
43
Van der Elst stuurt Club grote waarschuwing voor Atletico

Club Brugge haalde vorig seizoen knap de achtste finales van de Champions League en hoopt dat ...

100
100
'Nieuwe knaltransfer Union: meer dan 20 miljoen'

Union moet de Champions League-wedstrijden van deze week op de televisie volgen, nadat de ...

114
114
TRANSFERUURTJE: 'Twijfels rond Schreuder, exit Verschaeren'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

361
361
Mbappé scheldt ‘racist’ de huid vol: “Nooit meer spelen”

De racismerel in de Champions League tussen Real Madrid en Benfica blijft de gemoederen bezighouden. ...

140
140
Vandenbempt draait kar volledig over Club Brugge

Club Brugge staat in de Champions League-tussenronde tegenover Atlético Madrid. De ...

477
477
Noa Lang haalt ferm uit na glansrol bij Galatasaray

Noa Lang verliet Napoli in de winter voor Galatasaray. De concurrentie in Italië was enorm en ...

142
142

Meer sportnieuws