Mazzu: "Hij krijgt mogelijk minuten tegen Paide"

door
Mazzu:

RSC Anderlecht neemt het morgen op tegen Paide. Dat lijkt een verplicht nummer te worden na de 0-2-zege in Estland. Coach Felice Mazzu sprak de media toe.


"Hier en daar zullen er wat wijzigingen komen in het elftal, want als de matchen elkaar zo snel opvolgen, is het belangrijk om op bepaalde momenten wat frisheid in de ploeg te brengen. Er zijn geen A of B-spelers in mijn kern”, opende een zeer ontspannen Mazzu. Opvallend: achteraan wordt er weinig gesleuteld aan het trio Wesley Hoedt, Zeno Debast en Hannes Delcroix. “Achteraan is stabiliteit nodig, maar we hebben achteraan nog Sardella. Maar hij is nog niet helemaal klaar, maar misschien krijgt hij morgen wat speelminuten (als invaller, nvdr.)."

VEEL WISSELS

Mazzu wisselt opvallend vaak in zijn basisploeg. Vorig jaar deed Vincent Kompany aanvankelijk hetzelfde om nadien naar een vaste ploeg te evolueren. "Het kan zijn dat we nog verder gaan roteren de komende weken, dat hangt af van het aantal matchen dat we gaan spelen. Dat we tegen sterkere tegenstanders naar een type-elftal gaan? Op een bepaald moment gaat er een bepaalde continuïteit komen, dat is wel de bedoeling. Maar iedereen komt in aanmerking voor de basis, want er is genoeg kwaliteit bij Anderlecht."

RSCA blijft ook onder Mazzu wisselvallig. Goed wordt met matig tot slecht afgewisseld, wat ook vorig jaar een probleem was. Tegen Seraing was het een sterke eerste helft, maar een povere tweede. “Het was onze beste helft van het seizoen, maar we moeten dat proberen langer vol te houden. Voor morgen heb ik de boodschap meegegeven dat ze ondanks de 2-0-voorsprong een grote focus moeten hebben”, aldus Mazzu.

LEES OOK: ‘Anderlecht in paniek: verrassende nieuwe T1 op komst?’

Zal Sardella ooit een vaste waarde worden bij RSCA?

Meest recent

Vossen spreekt zich uit over zijn toekomst

Zulte Waregem is al enkele weken zeker van het behoud en dus staat er in de rest van de Relegation ...

13
13
Milan laat gouden zaak liggen: brute pech Saelemaekers

Zondagavond stond er in de Serie A nog een onvervalste topper op het programma met de wedstrijd ...

11
11
'Anderlecht krijgt opsteker voor Club en bekerfinale'

Bij Anderlecht hebben ze deze week flinke klappen gekregen. Het blijft achter met een nul op zes na ...

146
146
Taravel trekt verrassende conclusie over Anderlecht

Anderlecht heeft zondagavond geen al te beste repetitie voor de bekerfinale beleefd. Het ging met ...

129
129
Hubert spreekt duidelijke taal over rode kaart

De Brusselse derby is zondagavond een prooi geworden voor Union. Dat ging met 1-3 winnen op het veld ...

166
166
Essevee blijft door play-downs razen met klinkende zege

De Relegation Play-Off is voor Zulte Waregem een speeltuin. Het pronkt nu al met een tien op twaalf ...

39
39
Coosemans scherp: "Overenthousiaste VAR ontneemt onze kans"

Na een zes op zes tegen AA Gent en KV Mechelen leek Anderlecht opgeveerd, maar een week later is het ...

188
188
Union wipt weer over Club en deelt Anderlecht tik uit

Union is zondagavond niet bezweken onder de druk van Club Brugge. Het nam de koppositie weer over ...

127
127
Inter dankzij straf record op één zege van Italiaanse titel

De titelstrijd in Italië is bijna beslist. Inter zette zondagavond immers een nieuw stapje ...

41
41
TD Bayern onthult hét beslissende moment bij keuze voor Kompany

Vincent Kompany is dezer dagen God in München, maar dat had twee jaar geleden niemand durven ...

63
63
‘Anderlecht in paniek: verrassende nieuwe T1 op komst?’

Anderlecht staat onder druk: de club zoekt dringend een nieuwe hoofdtrainer. Enkele verrassende ...

764
764
Bizar rood Anderlecht: fans begrijpen één zaak helemaal niet

De vijfde speeldag van de Champions' Play-Off wordt zondagavond afgesloten met de Brusselse derby ...

476
476
Meesterzet Leko: "Hij wist héél goed wat hij deed"

Een week geleden leek de titelstrijd nog verloren voor Club Brugge na de nederlaag op Union, maar nu ...

173
173
Gents lichtpunt kijkt de ogen uit: "Vanaken, Vetlesen, ..."

AA Gent blijft na vijf speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning van de Champions' Play-Offs. ...

91
91
Nieuwe X-factor bij Club Brugge: "Bondscoach mag me bellen"

Club Brugge heeft zondagmiddag een belangrijke overwinning geboekt op het veld van AA Gent. Bij ...

170
170
KRC Genk genekt door arbitrage? Heynen spreekt zich uit

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk andermaal averij opgelopen op eigen veld. Tegen Standard bleef ...

348
348
Europees voetbal voor grijpen: STVV klopt KVM na comeback

Daags na de cruciale thuiszege tegen RSC Anderlecht heeft STVV opnieuw een grote stap richting een ...

89
89
Taravel gooit roer om in basiself, Union mét Khalaili

Zondagavond wordt de heenronde in de Champions' Play-Offs afgesloten met een fraaie affiche. Zo ...

59
59
Union of Club? De Mil duidt toekomstige kampioen al aan

AA Gent was tijdens de twee laatste speelrondes van de Champions' Play-Offs de scherprechter in het ...

300
300
'Rennovatie Real: terugkeer smaakmaker nú al beklonken'

Real Madrid dreigt het seizoen met lege handen te gaan afsluiten. Komende zomer zal er dan ook heel ...

146
146
'Club in actie: zes miljoen voor eerste zomeraanwinst'

Club Brugge strijdt momenteel volop voor de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis. Maar achter ...

276
276
Anderlecht houdt hart vast: Taravel legt noodscenario klaar

De bekerfinale mag dan wel het grootste doel van de komende weken zijn, in de Champions' Play-Offs ...

278
278
Leko lyrisch: nieuwe titeljoker staat op bij Club Brugge

Club Brugge heeft zondagmiddag een uitstekende zaak gedaan in de Champions' Play-Offs. Blauw-Zwart ...

229
229
Club voorlopig leider: Vetlesen en Tzolis meppen Gent KO

In afwachting van de Brusselse derby tussen RSC Anderlecht en Union SG, heeft Club Brugge voorlopig ...

118
118
'Magistrale goal gaat wereld rond: knaltransfer Mika Godts'

Mika Godts scoorde zaterdag een weergaloos doelpunt namens Ajax tegen NAC Breda. De beelden van zijn ...

61
61

Meer sportnieuws