TRANSFERUURTJE: 'Club gaat voor Berge, domper voor Raman'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club gaat voor Berge, domper voor Raman'

Hoewel het nieuwe seizoen begonnen is, draait de transfercarrousel nog op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden nog volop deals afgesloten, om maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

De mogelijke komst van Sander Berge naar Club Brugge lijkt alsmaar concreter te worden. De landskampioen zou alvast over een serieuze troef beschikken om de Noorse middenvelder te overtuigen, want in Engeland vrezen ze dat een speler van zijn kaliber Europees voetbal zal willen spelen. De gesprekken over een transfer zouden in ieder geval volop aan de bak zijn en Club drukt stevig door. Ze zouden zelfs een bod van 15 miljoen euro plus bonussen neergelegd hebben, al zou er wel concurrentie zijn van enkele clubs uit de Premier League.



Bij Anderlecht was er de voorbije dagen sprake van een mogelijk vertrek van Benito Raman. De aanvaller moet vrede nemen met een plaats op de bank en werd gelinkt aan een terugkeer naar AA Gent, dat nog een vervanger zoekt voor de langdurig geblesseerde Tarik Tissoudali. Er is echter slecht nieuws voor Raman, want hoewel hij zelf graag terug naar de Ghelamco Arena zou willen, zou er momenteel van een transfer geen sprake zijn. Hij lijkt daardoor voorlopig af te wachten hoe zijn situatie in het Lotto Park evolueert en daarna eventueel een transfer naar het buitenland overwegen.

De strijd om Francis Amuzu barst dan weer wel helemaal los. Een mogelijke transfer naar OGC Nice zou voorlopig wel in de koelkast zitten, maar er melden zich intussen ook enkele andere clubs. Zo zou nu ook Nottingham Forest een bod neergelegd hebben. De promovendus in de Premier League zou 8,5 miljoen euro veil hebben voor de flankaanvaller, maar Anderlecht zou op een hoger bedrag mikken. Ook Rangers wordt overigens nog genoemd.



Het vertrek van Sergio Gomez lijkt dan weer zo goed als rond te zijn. Anderlecht en Manchester City zouden bijna helemaal akkoord zijn over een transfersom die de 15 miljoen euro zou benaderen. De Engelse kampioen moet enkel nog beslissen wat het met de Spaanse linksachter zal aanvangen. Aanvankelijk was het plan om hem meteen te verhuren aan zusterclub Girona, maar intussen zouden ze overwegen om Gomez toch meteen in Manchester zijn kans te geven.

Bij KRC Genk zijn het drukke dagen. De Limburgers rondden de voorbije dagen de komst van rechtsachter Rasmus Carstensen en middenvelder Matias Galarza helemaal af en daar zal het niet bij blijven. Zo lijkt ook Ally Samatta snel terug te keren en daarnaast zou Genk ook nog op zoek zijn naar een extra flankaanvaller om het vertrek van Junya Ito op te vangen.



Aan uitgaande zijde beweegt er ook nog steeds veel. Zo lijkt het er nog steeds op dat Jhon Lucumi snel zou kunnen vertrekken. Genk wees de eerste toenaderingen van Bologna af omdat de Italianen niet aan hun vraagprijs voldeden, maar de onderhandelingen blijven wel lopen. Daarnaast blijft ook de transfer van Cyriel Dessers naar Cremonese aan de orde.

Standard moet vrezen dat het deze zomer nog Selim Amallah zal kwijtspelen. De spelmaker gaat zijn laatste contractjaar in en lijkt niet zinnens om bij te tekenen, waardoor de Rouches zullen moeten meewerken aan een transfer. Amallah wil naar het buitenland en heeft daar alvast enkele opties. Girona, Augsburg en Besiktas zien zijn komst wel zitten.



Op Sclessin kijken ze alvast uit naar een vervanger en daarvoor zouden ze onder meer aan Nikola Storm denken. Ze zouden zelfs al gesprekken voeren met het management van de smaakmaker van KV Mechelen. Met Teddy Teuma werd nog een andere bekende naam aangeboden op Sclessin. De aanvoerder van Union is echter te duur voor de Rouches.

BUITENLAND

Mathew Ryan heeft een verrassende transfer gemaakt. De Australiër was zijn basisplaats bij Real Sociedad kwijt en verkast nu voor 5 miljoen euro naar FC Kopenhagen. De ex-doelman van Club Brugge en Genk moet in Denemarken weer een sterkhouder worden na enkele jaren bankzitten.

LEES OOK: Oosting waarschuwt voor twee spelers van Anderlecht

Moet Club Brugge zijn transferrecord breken voor Berge?

Meest recent

Oosting waarschuwt voor twee spelers van Anderlecht

Royal Antwerp FC kent een geweldige periode met een 9 op 9 en bekerkwalificatie. Zondag nemen ze het ...

7
7
Hugo Broos neergesabeld door collega-BV: "Randje dom"

Hugo Broos, momenteel aan het roer bij het Zuid-Afrikaanse nationale elftal, ligt al enkele weken ...

15
15
Druk stijgt: eerste crisisje sinds héél lang borrelt bij Union

Union SG zit in een dipje. Na een 2 op 9 in de Jupiler Pro League en een nederlaag in de Champions ...

19
19
Leko met grote zorgen: Club zéér gehavend tegen Gent

Club Brugge neemt het zondag in eigen huis op tegen AA Gent. Blauw-Zwart moet winnen, dat is het aan ...

155
155
Kompany met grote zorgen: Bayern sleept zich naar einde

Bayern München pakt dit jaar de titel in de Bundesliga, dat staat nu al vast. Vincent Kompany ...

33
33
Genk-fan Brecel reageert fel na golf aan haatreacties

Nog geen tweeënhalf jaar geleden schreef Genk-fan Luca Brecel Belgische sportgeschiedenis. Als ...

25
25
STVV voor cruciaal tweeluik: Vrancken zet boel op scherp

STVV is bezig aan een geweldig seizoen. De Kanaries hopen tegen KV Mechelen en Standard nog twee ...

40
40
Euvrard slaat en zalft met héél scherpe boodschap

Standard doet mee voor de top zes, maar de Rouches spelen echt niet goed. Tegen OH Leuven deed het ...

68
68
'Game over: Anderlecht zoekt oplossing in januari'

Bij RSC Anderlecht heeft Olivier Renard héél veel werk in januari. De sportief ...

146
146
Herman Brusselmans shockeert iedereen: "Ik stop ermee"

Herman Brusselmans zorgde zopas voor een héél grote verrassing door op Radio 2 te ...

74
74
Leekens: "Hij is de ideale coach voor Racing Genk"

Georges Leekens is al jaren op pensioen, maar de voormalige Belgische trainer volgt het voetbal nog ...

426
426
TRANSFERUURTJE: Drukte bij Club, RSCA maakt lijstje bekend

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

169
169
‘Anderlecht incasseert transferklap: PSV stuurt scouts’

RSC Anderlecht is altijd op zoek naar nieuwe spelers, zeker met de wintermercato voor de deur. ...

100
100
‘Club Brugge strijdt met Europese top om supertalent’

Club Brugge is al volop bezig met de wintermercato. Blauw-Zwart kijkt daarbij niet enkel naar ...

122
122
Janssen in de maag met Wils: “Verantwoordelijk voor vertrek”

Royal Antwerp FC heeft een tijdje geleden afscheid genomen van Stef Wils na rampzalige resultaten in ...

148
148
'Verweesde' Louwagie maakt Leko met de grond gelijk

Het vertrek van Ivan Leko van KAA Gent naar Club Brugge wordt nog steeds fel besproken. Deze keer ...

254
254
El Ouahdi spreekt duidelijke taal over ontslag Fink

KRC Genk heeft Thorsten Fink ontslagen na een desastreuze reeks. De Limburgers zijn nog op zoek naar ...

276
276
Fans jubelen: Coosemans roept straffe taal bij Anderlecht

RSC Anderlecht zit al acht jaar zonder prijs en de supporters snakken naar nieuw succes. Dat is ...

200
200
De Mil wil nog versterking: "Misschien voor de winterstop"

Bij AA Gent wordt Mogi Bayat weer meer en meer ingeschakeld. Het is geen geheim dat hij de deal van ...

192
192
'Coosemans gedumpt? Anderlecht gaat voor nieuwe nummer één'

Bij Colin Coosemans groeit de onrust. Hij wacht al maanden op duidelijkheid over zijn nieuwe ...

359
359
Hasi ziet grote verandering sinds trainerswissel bij Antwerp

RSC Anderlecht sleept zich naar de winterstop. De Brusselaars missen een pak spelers tegen Royal ...

143
143
Heynen ziet nu al een verandering na tijdperk van Fink

KRC Genk speelde 2-2 op het veld van Sporting Charleroi. Alweer geen zege voor de Limburgers. Bryan ...

143
143
Vertrekken of verlengen op Bosuil: Janssen doet boekje open

Nu de rust binnen de club is teruggekeerd, kan de sportieve leiding van Antwerp FC zich weer ...

212
212
Nieuwe details op tafel: Garcia slachtoffer 'blauw-zwarte' bond?

Rudi Garcia werd donderdag op de vingers getikt door de KBVB. Na zijn kritische uitspraken over het ...

743
743
'Bayern perplex: sensationeel vertrek Kompany wordt reëel'

Bayern München wil zondag nog FC Heidenheim over de knie leggen, vervolgens kan de Duitse ...

1107
1107

Meer sportnieuws