TRANSFERUURTJE: 'Club gaat voor Berge, domper voor Raman'

188 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Club gaat voor Berge, domper voor Raman'

Hoewel het nieuwe seizoen begonnen is, draait de transfercarrousel nog op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden nog volop deals afgesloten, om maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

De mogelijke komst van Sander Berge naar Club Brugge lijkt alsmaar concreter te worden. De landskampioen zou alvast over een serieuze troef beschikken om de Noorse middenvelder te overtuigen, want in Engeland vrezen ze dat een speler van zijn kaliber Europees voetbal zal willen spelen. De gesprekken over een transfer zouden in ieder geval volop aan de bak zijn en Club drukt stevig door. Ze zouden zelfs een bod van 15 miljoen euro plus bonussen neergelegd hebben, al zou er wel concurrentie zijn van enkele clubs uit de Premier League.



Bij Anderlecht was er de voorbije dagen sprake van een mogelijk vertrek van Benito Raman. De aanvaller moet vrede nemen met een plaats op de bank en werd gelinkt aan een terugkeer naar AA Gent, dat nog een vervanger zoekt voor de langdurig geblesseerde Tarik Tissoudali. Er is echter slecht nieuws voor Raman, want hoewel hij zelf graag terug naar de Ghelamco Arena zou willen, zou er momenteel van een transfer geen sprake zijn. Hij lijkt daardoor voorlopig af te wachten hoe zijn situatie in het Lotto Park evolueert en daarna eventueel een transfer naar het buitenland overwegen.

De strijd om Francis Amuzu barst dan weer wel helemaal los. Een mogelijke transfer naar OGC Nice zou voorlopig wel in de koelkast zitten, maar er melden zich intussen ook enkele andere clubs. Zo zou nu ook Nottingham Forest een bod neergelegd hebben. De promovendus in de Premier League zou 8,5 miljoen euro veil hebben voor de flankaanvaller, maar Anderlecht zou op een hoger bedrag mikken. Ook Rangers wordt overigens nog genoemd.



Het vertrek van Sergio Gomez lijkt dan weer zo goed als rond te zijn. Anderlecht en Manchester City zouden bijna helemaal akkoord zijn over een transfersom die de 15 miljoen euro zou benaderen. De Engelse kampioen moet enkel nog beslissen wat het met de Spaanse linksachter zal aanvangen. Aanvankelijk was het plan om hem meteen te verhuren aan zusterclub Girona, maar intussen zouden ze overwegen om Gomez toch meteen in Manchester zijn kans te geven.

Bij KRC Genk zijn het drukke dagen. De Limburgers rondden de voorbije dagen de komst van rechtsachter Rasmus Carstensen en middenvelder Matias Galarza helemaal af en daar zal het niet bij blijven. Zo lijkt ook Ally Samatta snel terug te keren en daarnaast zou Genk ook nog op zoek zijn naar een extra flankaanvaller om het vertrek van Junya Ito op te vangen.



Aan uitgaande zijde beweegt er ook nog steeds veel. Zo lijkt het er nog steeds op dat Jhon Lucumi snel zou kunnen vertrekken. Genk wees de eerste toenaderingen van Bologna af omdat de Italianen niet aan hun vraagprijs voldeden, maar de onderhandelingen blijven wel lopen. Daarnaast blijft ook de transfer van Cyriel Dessers naar Cremonese aan de orde.

Standard moet vrezen dat het deze zomer nog Selim Amallah zal kwijtspelen. De spelmaker gaat zijn laatste contractjaar in en lijkt niet zinnens om bij te tekenen, waardoor de Rouches zullen moeten meewerken aan een transfer. Amallah wil naar het buitenland en heeft daar alvast enkele opties. Girona, Augsburg en Besiktas zien zijn komst wel zitten.



Op Sclessin kijken ze alvast uit naar een vervanger en daarvoor zouden ze onder meer aan Nikola Storm denken. Ze zouden zelfs al gesprekken voeren met het management van de smaakmaker van KV Mechelen. Met Teddy Teuma werd nog een andere bekende naam aangeboden op Sclessin. De aanvoerder van Union is echter te duur voor de Rouches.

BUITENLAND

Mathew Ryan heeft een verrassende transfer gemaakt. De Australiër was zijn basisplaats bij Real Sociedad kwijt en verkast nu voor 5 miljoen euro naar FC Kopenhagen. De ex-doelman van Club Brugge en Genk moet in Denemarken weer een sterkhouder worden na enkele jaren bankzitten.

LEES OOK: De Cat dreigt transferbom Anderlecht zwaar te verknallen

Moet Club Brugge zijn transferrecord breken voor Berge?

Meest recent

Al-Nassr stunt met coach, Aké verrast iedereen

Toch wel verrassend transfernieuws. Al-Nassr heeft een nieuwe coach aangesteld en het is niét ...

7
7
De Cat dreigt transferbom Anderlecht zwaar te verknallen

Nathan De Cat moest dé droomtransfer van Anderlecht worden. Een jackpot van 25 miljoen euro ...

200
200
'Anderlecht plant miljoenenbod op ex-smaakmaker Antwerp'

RSC Anderlecht is op zoek naar ervaring, dat is duidelijk. De Brusselaars haalden al twee stevige ...

128
128
Transfervuurwerk bij STVV: ‘topspelers’ op komst

STVV zag al heel wat volk vertrekken. De club nam ook afscheid van Wouter Vrancken, die naar Hearts ...

95
95
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

71
71
De Ketelaere krijgt gouden raad: “Bestudeer WK-revelatie!”

Charles De Ketelaere krijgt het vertrouwen in de basis van bondscoach Rudi Garcia dit WK, maar de ...

37
37
Verrassend oordeel akkefietje Tielemans – Trossard

Het was een opvallend beeld tijdens België – Senegal. Bij een 0-2 achterstand ging ...

73
73
Cercle Brugge hoort kassa rinkelen: onverwachte transfer

Cercle Brugge wist de afgelopen seizoenen enkele knappe uitgaande deals af te ronden. Groen-Zwart ...

59
59
Ongezien: 'aardbevingen' gemeten bij Duivelse comeback

De comeback van de Rode Duivels tegen Senegal blijft nog nazinderen. Na een 0-2 achterstand vochten ...

34
34
Kljestan roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen de Verenigde Staten. Het gastland kent een ...

170
170
‘Diego Moreira versiert op WK direct toptransfer’

Diego Moreira leek als extra joker mee te gaan naar het WK, maar bondscoach Rudi Garcia gebruikte ...

200
200
Rode Duivels met voetjes op de grond: “Slechter kon niet”

Ondanks de kwalificatie voor de 1/8e finales blijft het bang afwachten hoe de wedstrijd tegen de ...

117
117
‘Westerlo start transferoorlog met Dender: juridische stappen'

Westerlo is druk in de weer om de zomermercato af te speuren. De Kemphanen willen ferm toeslaan deze ...

70
70
Dropt Garcia bom? ‘Mechele ineens geen zekerheid meer’

Brandon Mechele is één van de grote revelaties van de Rode Duivels, zoniet van het WK. ...

652
652
Anderlecht verbaast met opmerkelijke zomerplannen

Terwijl het WK volop aan de gang is, zijn de Belgische clubs zich al aan het voorbereiden op het ...

460
460
‘KAA Gent lonkt naar ambitieuze knaltransfer’

KAA Gent is naarstig op zoek naar opportuniteiten op de zomertransfermarkt. De Buffalo’s ...

231
231
Doku én De Bruyne op de bank tegen de VS?

De Belgische supporters zijn nog aan het bekomen van het mirakel in Seattle. De Rode Duivels zetten ...

288
288
Lierse blijft gaan: volgende toptransfer al binnen

Daags na het transfernieuws van Marko Mitrovic komt Lierse weer met een versterking opdraven. De ...

94
94
Kompany speelt grote rol in monstertransfer Bayern

Vincent Kompany hoopt ook volgend seizoen weer hoge ogen te gooien. Afgelopen seizoen werd Bayern ...

73
73
Anderlecht ziet jeugdinternational naar Nederland verkassen

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding, maar de afgelopen jaren trokken enkele talenten al ...

74
74
Amerikanen voeren druk op: "België kandidaat-wereldkampioen"

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

335
335
'Sibierski helemaal los: Anderlecht meldt zich bij WK-ganger'

RSC Anderlecht werkt zaterdag zijn eerste oefenmatch van de voorbereiding af. Ondertussen is ...

798
798
Relletje na kwalificatie Portugal: analisten spreken schande

Portugal heeft zich donderdagnacht geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK 2026. Maar tegen ...

177
177
L'Equipe maakt gehakt van Rode Duivel: dramatische 2 op 10

Na een historische comeback tegen Senegal mogen de Rode Duivels straks aantreden in de 1/8ste ...

535
535
Leider staat op bij Duivels: "Hij was eerst zichzelf niet"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

253
253

Meer sportnieuws