TRANSFERUURTJE: 'Club gaat voor Berge, domper voor Raman'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club gaat voor Berge, domper voor Raman'

Hoewel het nieuwe seizoen begonnen is, draait de transfercarrousel nog op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden nog volop deals afgesloten, om maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

De mogelijke komst van Sander Berge naar Club Brugge lijkt alsmaar concreter te worden. De landskampioen zou alvast over een serieuze troef beschikken om de Noorse middenvelder te overtuigen, want in Engeland vrezen ze dat een speler van zijn kaliber Europees voetbal zal willen spelen. De gesprekken over een transfer zouden in ieder geval volop aan de bak zijn en Club drukt stevig door. Ze zouden zelfs een bod van 15 miljoen euro plus bonussen neergelegd hebben, al zou er wel concurrentie zijn van enkele clubs uit de Premier League.



Bij Anderlecht was er de voorbije dagen sprake van een mogelijk vertrek van Benito Raman. De aanvaller moet vrede nemen met een plaats op de bank en werd gelinkt aan een terugkeer naar AA Gent, dat nog een vervanger zoekt voor de langdurig geblesseerde Tarik Tissoudali. Er is echter slecht nieuws voor Raman, want hoewel hij zelf graag terug naar de Ghelamco Arena zou willen, zou er momenteel van een transfer geen sprake zijn. Hij lijkt daardoor voorlopig af te wachten hoe zijn situatie in het Lotto Park evolueert en daarna eventueel een transfer naar het buitenland overwegen.

De strijd om Francis Amuzu barst dan weer wel helemaal los. Een mogelijke transfer naar OGC Nice zou voorlopig wel in de koelkast zitten, maar er melden zich intussen ook enkele andere clubs. Zo zou nu ook Nottingham Forest een bod neergelegd hebben. De promovendus in de Premier League zou 8,5 miljoen euro veil hebben voor de flankaanvaller, maar Anderlecht zou op een hoger bedrag mikken. Ook Rangers wordt overigens nog genoemd.



Het vertrek van Sergio Gomez lijkt dan weer zo goed als rond te zijn. Anderlecht en Manchester City zouden bijna helemaal akkoord zijn over een transfersom die de 15 miljoen euro zou benaderen. De Engelse kampioen moet enkel nog beslissen wat het met de Spaanse linksachter zal aanvangen. Aanvankelijk was het plan om hem meteen te verhuren aan zusterclub Girona, maar intussen zouden ze overwegen om Gomez toch meteen in Manchester zijn kans te geven.

Bij KRC Genk zijn het drukke dagen. De Limburgers rondden de voorbije dagen de komst van rechtsachter Rasmus Carstensen en middenvelder Matias Galarza helemaal af en daar zal het niet bij blijven. Zo lijkt ook Ally Samatta snel terug te keren en daarnaast zou Genk ook nog op zoek zijn naar een extra flankaanvaller om het vertrek van Junya Ito op te vangen.



Aan uitgaande zijde beweegt er ook nog steeds veel. Zo lijkt het er nog steeds op dat Jhon Lucumi snel zou kunnen vertrekken. Genk wees de eerste toenaderingen van Bologna af omdat de Italianen niet aan hun vraagprijs voldeden, maar de onderhandelingen blijven wel lopen. Daarnaast blijft ook de transfer van Cyriel Dessers naar Cremonese aan de orde.

Standard moet vrezen dat het deze zomer nog Selim Amallah zal kwijtspelen. De spelmaker gaat zijn laatste contractjaar in en lijkt niet zinnens om bij te tekenen, waardoor de Rouches zullen moeten meewerken aan een transfer. Amallah wil naar het buitenland en heeft daar alvast enkele opties. Girona, Augsburg en Besiktas zien zijn komst wel zitten.



Op Sclessin kijken ze alvast uit naar een vervanger en daarvoor zouden ze onder meer aan Nikola Storm denken. Ze zouden zelfs al gesprekken voeren met het management van de smaakmaker van KV Mechelen. Met Teddy Teuma werd nog een andere bekende naam aangeboden op Sclessin. De aanvoerder van Union is echter te duur voor de Rouches.

BUITENLAND

Mathew Ryan heeft een verrassende transfer gemaakt. De Australiër was zijn basisplaats bij Real Sociedad kwijt en verkast nu voor 5 miljoen euro naar FC Kopenhagen. De ex-doelman van Club Brugge en Genk moet in Denemarken weer een sterkhouder worden na enkele jaren bankzitten.

LEES OOK: 'Noa Lang bezorgt Club Brugge stevige transferkater'

Moet Club Brugge zijn transferrecord breken voor Berge?

Meest recent

'Noa Lang bezorgt Club Brugge stevige transferkater'

Noa Lang kent een zeer moeilijk seizoen bij Napoli. Er zijn al heel wat geruchten over een snel ...

5
5
'Vrees bij KRC Genk: sterkhouder op weg naar uitgang'

KRC Genk gaat deze mercato mogelijk nog een sterkhouder verliezen. Zakaria El Ouahdi wordt vaak ...

29
29
Lommel droomt dankzij gouden transfer, RWDM met grote zorgen

De Challenger Pro League hernam vanavond na een deugddoende winterbreak. In Limburg werd de derby ...

11
11
Woede bij fans Club Brugge: "Omgekocht!"

Club Brugge is bezig aan zijn match tegen La Louvière. Blauw-Zwart staat bij de rust 2-0 ...

249
249
Van den Bosch uit de ploeg? Oosting velt oordeel

Wat gaat er gebeuren met Zeno Van den Bosch? De centrale verdediger zal weldra zijn transfer naar de ...

107
107
Kleedkamer KAA Gent velt oordeel over De Mil na beker-exit

KAA Gent ligt uit de Croky Cup en dat is een teleurstelling van jewelste. De nederlaag tegen RSC ...

272
272
'Anderlecht onder stoom: transferakkoord met spits'

RSC Anderlecht moet versterking halen, anders zal het bijzonder moeilijk worden om beter te doen dan ...

384
384
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

194
194
‘Anderlecht grijpt in: 7 toptargets voor nieuwe nummer 1’

Bij RSC Anderlecht draait het al weken rond doelmannen. Wie de geruchten volgt, ziet namen blijven ...

299
299
Club Brugge moét reageren: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na de wanprestatie in de Beker van Belgie tegen Sporting Charleroi in de ...

168
168
'Duranville verrast compleet: nieuwe club bekend'

Julien Duranville gaat Borussia Dortmund deze maand verlaten. Het zal een droge uitleenbeurt zijn, ...

126
126
Patro droomt van meer: 'tweede Nainggolan-stunt'

Patro Eisden heeft uitgepakt met een zeer grote transfer. Ze stelden vandaag Radja Nainggolan voor ...

127
127
AA Gent raast door: derde vertrekker is een feit

Bij AA Gent zijn ze bezig aan een zeer intensieve wintermercato. De Buffalo's hebben al een derde ...

68
68
Standard maakt stunttransfer wereldkundig

Marc Wilmots is voorstander van een gezocht evenwicht in een spelerskern. Jonge doorverkoopbare ...

217
217
Kompany jubelt: extra sterspeler bij Bayern op komst

Vincent Kompany is op weg naar succes bij Bayern München. De Belgische oefenmeester kende de ...

58
58
Hayen drukt stempel: wissel(s) van de wacht in Genk

Nicky Hayen moet KRC Genk straks nog naar de top zes zien te loodsen, een missie die zaterdag start ...

303
303
'Renard draait overuren: transfervuurwerk in Anderlecht'

Tot dusver viel er vrij weinig te beleven bij RSC Anderlecht, maar dat lijkt slechts stilte voor de ...

210
210
De Mos fileert Belgische jaren en doet straffe onthulling

Aad De Mos heeft in België een spoor nagelaten dat tegelijk glorieus en controversieel is. Voor ...

212
212
Groen licht: Club Brugge krijgt update in stadiondossier

Club Brugge hoopt de uitschakeling in de beker vrijdag door te spelen tegen La Louvière. Op ...

429
429
Lardot velt verdict: rode kaart voor Kana & Tzolis?

De afgelopen dagen werden de kwartfinales van de Croky Cup afgewerkt. Hier en daar ontstond er ...

506
506
Ophef rond Ruben Van Gucht na opvallende boodschap

Ruben Van Gucht heeft de voorbije jaren zelden de luwte opgezocht. De VRT journalist en presentator ...

76
76
Nieuwe Chelsea-coach spreekt duidelijk over Lavia

Chelsea koos ervoor om Enzo Maresca de laan uit te sturen en Liam Rosenior bij Strasbourg weg te ...

128
128
‘Oplossing Vazquez dringt aan: twee opties op tafel’

RSC Anderlecht zoekt naarstig naar een oplossing voor Luis Vazquez. De Argentijnse aanvaller kan ...

339
339
Man City haalt lijstje boven: Kompany opvolger van Pep?

Manchester City is onder Pep Guardiola uitgegroeid tot een Europese grootmacht. De Spanjaard heeft ...

152
152
Groen licht: Patro Eisden pakt uit met Radja Nainggolan

De kogel is door de kerk, Radja Nainggolan verhuist deze wintermercato naar Patro Eisden, dat liet ...

203
203

Meer sportnieuws