TRANSFERUURTJE: 'Club gaat voor Berge, domper voor Raman'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club gaat voor Berge, domper voor Raman'

Hoewel het nieuwe seizoen begonnen is, draait de transfercarrousel nog op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden nog volop deals afgesloten, om maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

De mogelijke komst van Sander Berge naar Club Brugge lijkt alsmaar concreter te worden. De landskampioen zou alvast over een serieuze troef beschikken om de Noorse middenvelder te overtuigen, want in Engeland vrezen ze dat een speler van zijn kaliber Europees voetbal zal willen spelen. De gesprekken over een transfer zouden in ieder geval volop aan de bak zijn en Club drukt stevig door. Ze zouden zelfs een bod van 15 miljoen euro plus bonussen neergelegd hebben, al zou er wel concurrentie zijn van enkele clubs uit de Premier League.



Bij Anderlecht was er de voorbije dagen sprake van een mogelijk vertrek van Benito Raman. De aanvaller moet vrede nemen met een plaats op de bank en werd gelinkt aan een terugkeer naar AA Gent, dat nog een vervanger zoekt voor de langdurig geblesseerde Tarik Tissoudali. Er is echter slecht nieuws voor Raman, want hoewel hij zelf graag terug naar de Ghelamco Arena zou willen, zou er momenteel van een transfer geen sprake zijn. Hij lijkt daardoor voorlopig af te wachten hoe zijn situatie in het Lotto Park evolueert en daarna eventueel een transfer naar het buitenland overwegen.

De strijd om Francis Amuzu barst dan weer wel helemaal los. Een mogelijke transfer naar OGC Nice zou voorlopig wel in de koelkast zitten, maar er melden zich intussen ook enkele andere clubs. Zo zou nu ook Nottingham Forest een bod neergelegd hebben. De promovendus in de Premier League zou 8,5 miljoen euro veil hebben voor de flankaanvaller, maar Anderlecht zou op een hoger bedrag mikken. Ook Rangers wordt overigens nog genoemd.



Het vertrek van Sergio Gomez lijkt dan weer zo goed als rond te zijn. Anderlecht en Manchester City zouden bijna helemaal akkoord zijn over een transfersom die de 15 miljoen euro zou benaderen. De Engelse kampioen moet enkel nog beslissen wat het met de Spaanse linksachter zal aanvangen. Aanvankelijk was het plan om hem meteen te verhuren aan zusterclub Girona, maar intussen zouden ze overwegen om Gomez toch meteen in Manchester zijn kans te geven.

Bij KRC Genk zijn het drukke dagen. De Limburgers rondden de voorbije dagen de komst van rechtsachter Rasmus Carstensen en middenvelder Matias Galarza helemaal af en daar zal het niet bij blijven. Zo lijkt ook Ally Samatta snel terug te keren en daarnaast zou Genk ook nog op zoek zijn naar een extra flankaanvaller om het vertrek van Junya Ito op te vangen.



Aan uitgaande zijde beweegt er ook nog steeds veel. Zo lijkt het er nog steeds op dat Jhon Lucumi snel zou kunnen vertrekken. Genk wees de eerste toenaderingen van Bologna af omdat de Italianen niet aan hun vraagprijs voldeden, maar de onderhandelingen blijven wel lopen. Daarnaast blijft ook de transfer van Cyriel Dessers naar Cremonese aan de orde.

Standard moet vrezen dat het deze zomer nog Selim Amallah zal kwijtspelen. De spelmaker gaat zijn laatste contractjaar in en lijkt niet zinnens om bij te tekenen, waardoor de Rouches zullen moeten meewerken aan een transfer. Amallah wil naar het buitenland en heeft daar alvast enkele opties. Girona, Augsburg en Besiktas zien zijn komst wel zitten.



Op Sclessin kijken ze alvast uit naar een vervanger en daarvoor zouden ze onder meer aan Nikola Storm denken. Ze zouden zelfs al gesprekken voeren met het management van de smaakmaker van KV Mechelen. Met Teddy Teuma werd nog een andere bekende naam aangeboden op Sclessin. De aanvoerder van Union is echter te duur voor de Rouches.

BUITENLAND

Mathew Ryan heeft een verrassende transfer gemaakt. De Australiër was zijn basisplaats bij Real Sociedad kwijt en verkast nu voor 5 miljoen euro naar FC Kopenhagen. De ex-doelman van Club Brugge en Genk moet in Denemarken weer een sterkhouder worden na enkele jaren bankzitten.

LEES OOK: Club vreest: Leko spreekt plots over dubbele mokerslag

Moet Club Brugge zijn transferrecord breken voor Berge?

Meest recent

Club vreest: Leko spreekt plots over dubbele mokerslag

Club Brugge rekent dit seizoen op Carlos Forbs. De Nederlander is na zijn overstap van Ajax volledig ...

15
15
Euforie STVV de kop in gedrukt: “Daardoor nog een dip”

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League. Vorig seizoen vocht ...

16
16
Actie Courtois blijft nazinderen: “Nóg meer respect”

Real Madrid neemt het in de Champions League op tegen Benfica. Op de laatste speeldag van de League ...

27
27
Hans Vanaken doet straffe Champions League-uitspraak

Club Brugge wist zich ook dit seizoen te plaatsen voor de tussenronde van de Champions League. De ...

86
86
De Cat naar WK 2026? Duidelijk oordeel over toptalent

RSC Anderlecht heeft met Nathan De Cat goud in handen. De middenvelder is op 17-jarige leeftijd al ...

87
87
‘STVV-leegloop op komst: ook Wouter Vrancken weg?’

Sint-Truiden VV verrast dit seizoen vriend en vijand. Wouter Vrancken en consorten staat op een ...

485
485
Vanaken verrast met lofzang: “Zoals Anderlecht vroeger”

Kan Club Brugge stunten in de Champions League? In de tussenronde van het kampioenenbal wacht ...

174
174
TRANSFERUURTJE: ‘Recordtransfer Club Brugge, Anderlecht baalt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

334
334
‘Anderlecht raast door: weer twee pionnen ontslagen’

RSC Anderlecht is achter de schermen flink aan het hervormen. Coach Besnik Hasi werd de laan ...

430
430
Leko in zak en as: enorme domper Club vlak voor Atlético

Club Brugge kijkt woensdagavond Atlético Madrid in de ogen namens de tussenronde van de ...

354
354
Vrancken lijnrecht tegenover Vandenbroeck na sneeuwincident

Zulte Waregem leek op weg naar een stunt tegen hoogvlieger STVV, maar de Kanaries verwezenlijkten ...

106
106
Vandenbempt roept felle waarschuwing naar Kompany

Vincent Kompany werd bij Bayern München binnengehaald als reservekeuze en de supporters waren ...

168
168
Pro League krijgt de volle laag: “Niet meer serieus”

De Pro League krijgt de volle laag na afgelopen speeldag in de Challenger Pro League. RFC Luik nam ...

196
196
'Club vreest: Leko gooit Stankovic-plannetje overboord'

Club Brugge neemt het in de tussenronde op tegen Atlético Madrid. Woensdag staat de ...

230
230
'United zendt schok door EPL met opvolger Casemiro'

Onder het bewind van caretaker Michael Carrick zette Manchester United de voorbije weken een sterke ...

96
96
Dilemma voor Leko: man in vorm op bank tegen Atlético?

Club Brugge KV staat woensdagavond voor een loodzware uitdaging. In de tussenronde van de Champions ...

231
231
Razende strijd om PO I: Boeckx doet straffe voorspelling

Nog vijf speeldagen te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit erop. ...

589
589
STVV-fan Ward Lemmelijn deelt héél aangrijpend nieuws

Ward Lemmelijn is in sneltempo uitgegroeid tot een van de opvallendste nieuwe BV’s van het ...

70
70
Europees vuurwerk: zo kijk je Club en Genk op televisie

Deze week gaat de knock out-fase van de Europese competities van start. Met Club Brugge KV en KRC ...

244
244
Grote fout Anderlecht? Schreuder nú al onder vuur genomen

Een sluitend akkoord met zijn huidige werkgever is nog steeds niet bereikt. Maar RSC Anderlecht ...

402
402
De Ketelaere kiest nieuw pad en verrast vriend en vijand

Op een moment dat alle aandacht normaal naar het veld zou gaan, maakt Charles De Ketelaere een ...

125
125
Sneeuwfiasco in JPL: Lardot geeft opmerkelijke reactie

De 25ste speeldag van de Jupiler Pro League werd uiteindelijk integraal afgewerkt, maar achter ...

95
95
‘Anderlecht betaalt zich blauw: nieuwe TD kost fortuin’

Anderlecht zoekt koortsachtig een nieuwe technisch directeur en schakelt zelfs een headhunter in. ...

448
448
'Transferbom in Premier League: deal van 69 miljoen'

Manchester City liet tijdens de voorbije wintermercato opnieuw de nodige milljoenen rollen voor de ...

85
85
'Code oranje bij Club: grote smaakmaker in mentaal dal'

In de Champions League kruist Club Brugge woensdagavond de degens met Atlético Madrid. Om ...

227
227

Meer sportnieuws