Kindermans reageert op geruchten over vertrek bij Anderlecht

331 stemmen
Kindermans reageert op geruchten over vertrek bij Anderlecht

Na het vertrek van Vincent Kompany kwamen er plots geruchten naar buiten dat Jean Kindermans, hoofd jeugopleiding, ook zou vertrekken bij RSC Anderlecht. Bij Radio Radzinski sprak hij over dat verhaal.


Het vertrek van Kompany kwam zeer hard aan binnen de jeugdafdeling van RSCA. Kompany liet een pak jong talent doorstromen en Felice Mazzu plukt daar nu de vruchten van. “Vincent kwam drie jaar geleden terug naar Anderlecht. Wij voelden toen dat hij iemand was van ons en hij kon de kwaliteit van de jeugd van RSCA zeer goed inschatten. We zijn dan een beetje gescheiden geweest van elkaar door heel die coronatoestanden", aldus Kindermans.

Mazzu geeft de jonge spelers verder kansen. "Nu zitten we met een nieuwe trainer, maar ik sprak nog niet vaak met meneer Mazzu. Maar tegen Paide en Seraing speelden er zes jeugdspelers en ik kan alleen maar vaststellen dat de trainer die lijn voorlopig doortrekt inzake het kansen geven aan jonge spelers."

Een vertrek is voorlopig niet aan de orde. “Ik denk vaak na over mijn toekomst, maar niet specifiek na het vertrek van Vincent. Het was voor de meeste mensen een verrassing dat Kompany vertrok en dat was voor de jeugdopleiding ook zeer spijtig dat we op deze manier afscheid hebben genomen van een ‘jeugd- en clubicoon’ als Kompany. Ze bleken niet meer op dezelfde lijn te zitten en dan is er afscheid genomen."

Kindermans hoopt dat Mazzu de lijn van Kompany ook op de lange termijn zal blijven doortrekken. “Of ik er lang mee met in mijn maag zat? Ja en nee. Ik was nadien vooral wachtende op wat er ging gebeuren. Het jeugdverhaal krijgt een mooi vervolg, maar we zitten nog maar aan het begin van dit nieuwe tijdperk. We zullen zien hoe alles gaat evolueren, maar ik heb er een goed oog in."
 

LEES OOK: Marc Degryse ontroert iedereen met hartverscheurend verhaal

Zal Mazzu evenveel jeugd laten doorstromen?

Meest recent

'Persoonlijk akkoord gevonden: nieuwe jackpot Union'

Union SG toont zich bijzonder actief op de transfermarkt en haalde ondertussen al een zestal ...

3
3
FIFA verbaast: VS-topscorer wél inzetbaar tegen België

De Rode Duivels strijden maandagnacht in Seattle tegen de Verenigde Staten voor een plek in de ...

277
277
Zorgen in Duivelse defensie: Mechele uit basiself geknikkerd?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het uittekenen van zijn tactische plannetje ...

68
68
'Mourinho lang niet voldaan: Real-transfer van 60 mil'

Real Madrid blijft nieuwe coach José Mourinho maar van versterking voorzien. Zo werd zondag ...

50
50
Adedeji-Sternberg naar Club? Vervanger staat klaar bij Genk

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op Noah Adedeji-Sternberg. Of het ook tot een akkoord zal komen ...

477
477
Portugese passie: nieuwe coach laat zich gelden bij Anderlecht

RSC Anderlecht is begonnen aan zijn oefencampagne. Zaterdagnamiddag bleven de Brusselaars steken op ...

564
564
WK wordt kerkhof: twee volgende bondscoaches vliegen

Het wereldkampioenschap blijft een ongezien voetbalfeest, maar voor bondscoaches is het ook een ...

119
119
Wissels bij Rode Duivels: drie titularissen moeten vrezen

In welke formatie gaan de Rode Duivels maandagnacht aan de aftrap verschijnen tegen de Verenigde ...

235
235
Alle lichten op groen: Duitsland krijgt droombondscoach

Duitsland werd één van de grote teleurstellingen op het WK 2026 en sneuvelde al in de ...

116
116
Lukaku in basisploeg? Gullit heeft boodschap voor Garcia

Romelu Lukaku toonde zich tegen Senegal opnieuw van goudwaarde als invaller voor de Rode Duivels. ...

465
465
"Vreselijk" - collectieve walging na Frankrijk-Paraguay

Topfavoriet Frankrijk heeft zich zaterdagavond verzekerd van een plekje in de kwartfinales van het ...

182
182
Union nu al onder stoom: tweede klinkende oefenzege

Union SG zal komend seizoen al snel aan de bak moeten in de voorrondes van de Champions League. De ...

131
131
'Nieuwe wending Tzolis: transfersom nóg hoger'

Club Brugge zal in de komende dagen enkele internationals weer verwelkomen op training. Ook voor ...

742
742
Garcia maakt sterk statement: sterspelers gewaarschuwd

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

343
343
België - USA: Amerikaanse analisten voorspellen uitslag al

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels voor een plekje in de kwarftinales van het ...

657
657
Basisploeg Duivels op helling: "Hij is te chaotisch"

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

598
598
Mechele plots zwaar onder vuur: "Zo traag als dikke stront"

Brandon Mechele was tijdens de groepsfase één van de grote revelaties bij de Rode ...

819
819
WK-kater doorgespoeld: Real kondigt Oranje-smaakmaker aan

Nederland sneuvelde op pijnlijke wijze in de tweede ronde van het WK 2026. Eén ...

70
70
Marc Degryse ontroert iedereen met hartverscheurend verhaal

Marc Degryse was jarenlang één van de absolute publiekslievelingen op de Belgische ...

213
213
KRC Genk slaat enorme slag: contract tot medio 2030

Ook KRC Genk heeft zijn eerste oefenpot achter de rug en won zaterdag met 1-5 van het lokale ...

163
163
België-Senegal zindert na: "Dit verpest grote wedstrijden"

België heeft zijn plek in de 1/8ste finales van het WK 2026 veroverd na een historische ...

764
764
TRANSFERUURTJE: 'Schoktransfer Trossard, miljoenen voor Onyedika'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

361
361
Vandenbempt kan ogen niet geloven: “Geen refs uit JPL…”

De clash tussen Frankrijk en Paraguay blijft nazinderen. De topfavoriet won uiteindelijk met het ...

245
245
Supercomputer verbaast met update WK-kansen Rode Duivels

De 1/8e finales zijn van start gegaan op het WK en daarom kwam databureau OPTA met een nieuwe ...

182
182
WK-vloek achtervolgt Rode Duivels: ook tegen VS?

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen gastland Verenigde Staten. België werd ...

178
178

Meer sportnieuws