Rangers straft fouten af en kegelt Union uit Champions League

113 stemmen
Rangers straft fouten af en kegelt Union uit Champions League

Union heeft zijn Europese sprookje geen happy end kunnen geven. Het slaagde er in Glasgow niet in om zijn 2-0-voorsprong uit de heenwedstrijd met succes te verdedigen en zag zijn defensieve fouten maximaal afgestraft worden door Rangers. De Europa League-finalist haalde het uiteindelijk met 3-0 en houdt Union zo uit de play-offs van de Champions League.


Union moest zijn dubbele voorsprong zien te verdedigen en tot verdedigen beperkten de Brusselaars zich ook grotendeels. Rangers nam op die manier het initiatief, maar echt overtuigen deden de Schotten ook niet. Moris moest kort voor het halfuur wel een kopbal van Colak uit zijn kooi ranselen, maar daar bleef het ook bij. Tot Union het vlak voor rust zelf weggaf. Van der Heyden beging handspel in de eigen zestien en dus ging de bal op de stip. Tavernier kende geen genade en bezorgde Union een mentale tik.

Daardoor beloofde het nog een lastige tweede helft te worden en daarin kraakte Union uiteindelijk helemaal. Rangers liet alweer niet te veel zien, maar veegde bij zijn eerste kans de voorsprong wel meteen helemaal weg. Moris had nog een uitstekende redding in huis op een schot van Arfield, maar Colak was er als de kippen bij om de rebound te benutten.

BLUNDERENDE MORIS
In minuut 72 volgde een keerpunt. Vanzeir werd op weg naar doel neergehaald door Sands, die al een gele kaart achter zijn naam had staan. De scheidsrechter had al een rode kaart voor Rangers-verdediger in de hand, maar stak die op aangeven van zijn assistent of de VAR toch weer weg. Een beslissing die veel wenkbrauwen deed fronsen en uiteindelijk de veer bij Union helemaal leek te breken. Deze keer was het de tot dan toe sterke Moris die in de fout ging. De doelman schatte een voorzet helemaal verkeerd in en Tillman kon zo in een leeg doel binnen koppen.

Union bleek niet meer bij machte om daarna iets terug te doen en verloor in blessuretijd nog Lazare met een tweede gele kaart. De vice-kampioen zal zo vrede moeten nemen met het vangnet van de Europa League, waar ze in de groepsfase zullen instromen.

Scoreverloop:
1-0 (45'+1') Tavernier (strafschop), 2-0 (59') Colak, 3-0 (80') Tillman

Rode kaarten:
90'+5' Amani (2x geel)

Had Union meer verdiend?

Meest recent

'Standard doet bod op eenmalige Rode Duivel'

Standard is bezig aan een zeer opmerkelijke zomermercato. Daarin lijkt sportief directeur Marc ...

10
10
Transfer nabij: Duranville kondigt afscheid aan

Enkele jaren geleden hadden velen wellicht voorspeld dat Julien Duranville nu op het WK zou staan ...

12
12
'Union wil uitpakken met Jonge Duivel (ex-Club Brugge)'

Union moest het vorig seizoen in de titelstrijd nipt afleggen tegen Club Brugge, maar sleepte wel de ...

48
48
KV Mechelen houdt Belg aan boord en laat goalgetter gaan

KV Mechelen was vorig seizoen nog één van de revelaties. In de laatste editie plaatste ...

30
30
'Stroomversnelling rond Trossard: Arsenal aanvaardt bod'

Leandro Trossard drukte met twee goals tegen Nieuw-Zeeland zijn stempel bij de Rode Duivels en zal ...

154
154
Union tankt meteen vertrouwen met forse oefenzege

Stilaan zijn alle eersteklassers aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. Dinsdagavond ...

50
50
Nusa en Haaland zorgen voor feest bij Noorwegen

Op het WK stond er om 19u de partij tussen Ivoorkust en Noorwegen op het programma. Wie van de twee ...

36
36
Bernd Thijs weldra terug aan de slag in de Jupiler Pro League?

Bernd Thijs is de afgelopen jaren aan de slag geweest in het buitenland. De voorbije twee jaar was ...

89
89
Club Brugge jaagt op goalmachine: ‘Hij scoort alles kapot’

Club Brugge heeft een nieuwe goalmachine in het vizier. Zijn cijfers zijn straf, de interesse groeit ...

658
658
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

66
66
Fans Antwerp en RSCA gaan volledig los na Vandenhaute-nieuws

Bij Royal Antwerp FC barste er een bom. Een groep rondom Wouter Vandenhaute, onder meer met Toby ...

419
419
Cercle Brugge rondt volgende deal af met AS Monaco

Cercle Brugge verkocht vandaag Nazinho aan AS Monaco. Dat is niet de enige transfer die ze wisten af ...

38
38
Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

KVC Westerlo gaat de komende dagen, weken en maanden heel veel transfers afronden. De Kemphanen ...

23
23
AC Milan realiseert knaltransfer bij PSG

AC Milan heeft haal zwaar uitgehaald. De Italiaanse club wil terug meedoen voor de prijzen en heeft ...

35
35
Rode Duivels kruisen vingers: sterkhouder in lappenmand?

Senegal valt niet te onderschatten, maar met een vlotte 5-1 zege tegen Nieuw-Zeeland tankten de Rode ...

368
368
'Gheysens houdt been stijf: rampscenario Antwerp wenkt'

Paul Gheysens out, Wouter Vandenhaute in. Die op z'n zachtst gezegd opmerkelijke wissel van de wacht ...

306
306
Garcia velt hard verdict voor revelatie Rode Duivels

In de zestiende finales van het WK staat de Rode Duivels met Senegal meteen een zware klus te ...

208
208
'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Club Brugge moet deze zomer allicht weer heel wat sterkhouders zien te vervangen, want na Aleksandar ...

781
781
'Gheysens richting exit: Vandenhaute wil Antwerp kopen'

Dinsdag is het D-Day voor Antwerp, waar voorzitter Paul Gheysens kleur moet bekennen over zijn ...

548
548
Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

410
410
Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Bijna drie jaar nadat hij de touwtjes in handen kreeg bij AA Gent is Sam Baro nog steeds naarstig op ...

283
283
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

265
265
Laatste twijfels weg over toekomst Witsel

De Rode Duivels staan woensdag voor hun volgende opdracht op het WK, waarin ze het zullen moeten ...

105
105
Khalaili en Stankovic: TD Inter spreekt klare taal

Het lijkt erop dat Inter sterk van plan is om zich deze zomer op de Belgische markt te begeven. De ...

69
69
'Sibierski moet zich haasten: bod op Anderlecht-target'

Er ligt deze zomer nog véél werk op de plank voor Antoine Sibierski. De nieuwe ...

257
257

Meer sportnieuws