Rangers straft fouten af en kegelt Union uit Champions League

door
Rangers straft fouten af en kegelt Union uit Champions League

Union heeft zijn Europese sprookje geen happy end kunnen geven. Het slaagde er in Glasgow niet in om zijn 2-0-voorsprong uit de heenwedstrijd met succes te verdedigen en zag zijn defensieve fouten maximaal afgestraft worden door Rangers. De Europa League-finalist haalde het uiteindelijk met 3-0 en houdt Union zo uit de play-offs van de Champions League.


Union moest zijn dubbele voorsprong zien te verdedigen en tot verdedigen beperkten de Brusselaars zich ook grotendeels. Rangers nam op die manier het initiatief, maar echt overtuigen deden de Schotten ook niet. Moris moest kort voor het halfuur wel een kopbal van Colak uit zijn kooi ranselen, maar daar bleef het ook bij. Tot Union het vlak voor rust zelf weggaf. Van der Heyden beging handspel in de eigen zestien en dus ging de bal op de stip. Tavernier kende geen genade en bezorgde Union een mentale tik.

Daardoor beloofde het nog een lastige tweede helft te worden en daarin kraakte Union uiteindelijk helemaal. Rangers liet alweer niet te veel zien, maar veegde bij zijn eerste kans de voorsprong wel meteen helemaal weg. Moris had nog een uitstekende redding in huis op een schot van Arfield, maar Colak was er als de kippen bij om de rebound te benutten.

BLUNDERENDE MORIS
In minuut 72 volgde een keerpunt. Vanzeir werd op weg naar doel neergehaald door Sands, die al een gele kaart achter zijn naam had staan. De scheidsrechter had al een rode kaart voor Rangers-verdediger in de hand, maar stak die op aangeven van zijn assistent of de VAR toch weer weg. Een beslissing die veel wenkbrauwen deed fronsen en uiteindelijk de veer bij Union helemaal leek te breken. Deze keer was het de tot dan toe sterke Moris die in de fout ging. De doelman schatte een voorzet helemaal verkeerd in en Tillman kon zo in een leeg doel binnen koppen.

Union bleek niet meer bij machte om daarna iets terug te doen en verloor in blessuretijd nog Lazare met een tweede gele kaart. De vice-kampioen zal zo vrede moeten nemen met het vangnet van de Europa League, waar ze in de groepsfase zullen instromen.

Scoreverloop:
1-0 (45'+1') Tavernier (strafschop), 2-0 (59') Colak, 3-0 (80') Tillman

Rode kaarten:
90'+5' Amani (2x geel)

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 24 bekend

Had Union meer verdiend?

Meest recent

De Ketelaere wint Coppa-clash, nieuwe klap Pocognoli

Ook elders in Europa stond donderdagavond bekervoetbal op het programma. Zo wisten Charles De ...

18
18
Bloedrode avond Anderlecht: Antwerp kan bekerfinale ruiken

Antwerp FC heeft donderdagavond een stevige optie op de finale van de Croky Cup genomen. Dankzij een ...

232
232
Kompany maakt Bayern wild: zwaargewicht houdt zich niet in

Vincent Kompany is bezig aan een uitmuntend tweede seizoen als hoofdcoach van Bayern München. ...

58
58
Dubbele opdoffer Union: Hubert geeft eerste verdict

De eerste partij in de halve finales van de Croky Cup zit erop, maar tussen Sporting Charleroi en ...

140
140
Anderlecht schreeuwt om penalty: Van der Elst reageert fors

In de Croky Cup stond donderdag weer een erg fraaie affiche op het programma. Zo werkten RSC ...

574
574
Anderlecht-Antwerp lokt opvallende gast naar Lotto Park

In de Croky Cup stond donderdagavond de tweede heenmatch van de halve finale op het programma. Zo ...

138
138
Saudische soap: superdebuut Benzema gooit olie op vuur

De Saudische competitie stond de voorbije dagen op zijn kop. Uiteraard door de staking van Cristiano ...

41
41
Job op het spel: Renard maakt 'grove fout' bij Anderlecht

RSC Anderlecht is momenteel druk op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. En mogelijk moet het vizier ...

227
227
Straffe stoot Club: Eredivisie-sterren massaal naar Brugge?

Club Brugge heeft zich wederom bij de 24 sterkste clubs van Europa geschaard. Voor het tweede ...

867
867
'De Bruyne zet Napoli op scherp met verbluffende reünie'

Nu de uitschakeling in de Champions League een feit is, zet SSC Napoli alles op de competitie en ...

141
141
Still verrast met eerste basisploeg, één wissel bij Antwerp

Donderdagavond staat de tweede heenmatch in de halve finales van de Croky Cup op het programma. En ...

182
182
Gigantische kaakslag voor Ruben Van Gucht: "Zo laag!"

Ruben Van Gucht trok gisteren bij de Mia's weer alle blikken naar zich toe. De journalist was zelf ...

100
100
Kompany krijgt groot nieuws, bizarre nieuwe club Dimata

De wintermercato is in de grootste voetbalnaties inmiddels gesloten, maar in bepaalde landen kunnen ...

42
42
'Bliksemvertrek bij Club Brugge: Engelse miljoenen in spel'

Club Brugge wist tijdens de afgelopen wintermercato zijn sterkhouders dan toch aan boord te ...

759
759
'Renard out: droomkandidaat laat Anderlecht koud staan'

Olivier Renard staat bij Anderlecht steeds meer geïsoleerd een een exit is geen taboe meer. ...

514
514
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 24 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 24 op de agenda. Om alles in goede banen te ...

67
67
Gheysens op matje geroepen: licentie Antwerp in gevaar?

De kritiek aan zijn adres raakt Paul Gheysens zijn koude kleren niet, terwijl ook de financiële ...

454
454
Anderlecht kookt over: Coucke roert zelf in de potten

Terwijl het bij Anderlecht rommelt, kraakt en sist langs alle kanten, duikt Marc Coucke plots ...

231
231
'Atlético valt aan: Simeone wil shoppen bij Club Brugge'

In de play-offs van de Champions League staat Club Brugge straks een dubbele confrontatie met ...

371
371
Antwerp-fans in alle staten: Gheysens breekt stilte

Na de deugddoende zege tegen Cercle Brugge hoopt Antwerp straks in Anderlecht een stap te zetten ...

248
248
Club Brugge betaalt zich blauw: monsterpremies JPL gelekt

Het lucratieve loon dat profvoetballers opstrijken biedt vaak voer tot discussie. Daarbij gaat het ...

460
460
'Anderlecht zoekt coach: Coucke verrast met wit konijn'

Besnik Hasi werd bedankt voor bewezen diensten, en dus zal Will Still straks voor het eerst in de ...

415
415
Still en Oosting hakken knopen door voor Croky Cup-clash

In de halve finale van de Croky Cup krijgt RSC Anderlecht straks Antwerp over de vloer. Bij de ...

315
315
Filip Joos gooit het roer om: “Het was genoeg”

Filip Joos staat bekend als het vaste gezicht en de stem van de sportredactie, iemand die het spel ...

244
244
Aanwinst bezorgt Essevee meteen serieuze kater

Even mocht Zulte Waregem dromen van de Champions' Play-Off, maar nu lijkt het in de laatste weken ...

148
148

Meer sportnieuws