Rangers straft fouten af en kegelt Union uit Champions League

113 stemmen
Rangers straft fouten af en kegelt Union uit Champions League

Union heeft zijn Europese sprookje geen happy end kunnen geven. Het slaagde er in Glasgow niet in om zijn 2-0-voorsprong uit de heenwedstrijd met succes te verdedigen en zag zijn defensieve fouten maximaal afgestraft worden door Rangers. De Europa League-finalist haalde het uiteindelijk met 3-0 en houdt Union zo uit de play-offs van de Champions League.


Union moest zijn dubbele voorsprong zien te verdedigen en tot verdedigen beperkten de Brusselaars zich ook grotendeels. Rangers nam op die manier het initiatief, maar echt overtuigen deden de Schotten ook niet. Moris moest kort voor het halfuur wel een kopbal van Colak uit zijn kooi ranselen, maar daar bleef het ook bij. Tot Union het vlak voor rust zelf weggaf. Van der Heyden beging handspel in de eigen zestien en dus ging de bal op de stip. Tavernier kende geen genade en bezorgde Union een mentale tik.

Daardoor beloofde het nog een lastige tweede helft te worden en daarin kraakte Union uiteindelijk helemaal. Rangers liet alweer niet te veel zien, maar veegde bij zijn eerste kans de voorsprong wel meteen helemaal weg. Moris had nog een uitstekende redding in huis op een schot van Arfield, maar Colak was er als de kippen bij om de rebound te benutten.

BLUNDERENDE MORIS
In minuut 72 volgde een keerpunt. Vanzeir werd op weg naar doel neergehaald door Sands, die al een gele kaart achter zijn naam had staan. De scheidsrechter had al een rode kaart voor Rangers-verdediger in de hand, maar stak die op aangeven van zijn assistent of de VAR toch weer weg. Een beslissing die veel wenkbrauwen deed fronsen en uiteindelijk de veer bij Union helemaal leek te breken. Deze keer was het de tot dan toe sterke Moris die in de fout ging. De doelman schatte een voorzet helemaal verkeerd in en Tillman kon zo in een leeg doel binnen koppen.

Union bleek niet meer bij machte om daarna iets terug te doen en verloor in blessuretijd nog Lazare met een tweede gele kaart. De vice-kampioen zal zo vrede moeten nemen met het vangnet van de Europa League, waar ze in de groepsfase zullen instromen.

Scoreverloop:
1-0 (45'+1') Tavernier (strafschop), 2-0 (59') Colak, 3-0 (80') Tillman

Rode kaarten:
90'+5' Amani (2x geel)

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Wending bij Club, jackpot voor Anderlecht’

Had Union meer verdiend?

Meest recent

'Code rood voor Sibierski: nieuw toptarget Anderlecht'

RSC Anderlecht hoopt een op z'n zachtst gezegd matig seizoen nog in schoonheid af te sluiten tegen ...

4
4
Verhaeghe dropt hint over exit: Club Brugge te koop?

Club Brugge viert straks de twintigste landstitel in het clubbestaan. De zevende al in de afgelopen ...

93
93
Euvrard reageert na zware rellen bij Standard-Charleroi

Standard en Sporting Charleroi hebben voor de zoveelste keer hun eigen imago besmeurd na een Waalse ...

104
104
STVV heeft opvolger Wouter Vrancken bijna beet

Wouter Vrancken verlaat STVV. De Belgische trainer en de club maakten dat officieel bekend. De ...

146
146
Afscheid Janssen en Kerk: "De mooiste jaren bij Antwerp"

Royal Antwerp FC sloot het seizoen af met een zege tegen een zeer matig KVC Westerlo. Voor Vincent ...

105
105
Grote rel dreigt bij Club: “Hij komt hier niet mee weg”

Bart Verhaeghe heeft zijn zin gekregen: Club NXT blijft dan toch in 1B. Maar die redding kan Club ...

673
673
Genk haalt opgelucht adem: jongeling alweer uitblinker

KRC Genk heeft de Europe Play-Offs gewonnen. Ze pakten een 0-2-zege bij OH Leuven en Standard ging ...

157
157
Vierende Kompany stuurt boodschap richting Anderlecht

Vincent Kompany heeft van Bayern München weer een machine gemaakt. De Duitsers wonnen zonder ...

304
304
Engeland in shock: Tielemans-bom hangt boven Villa

Tielemans heeft Aston Villa de Europa League bezorgd. Maar daarom kan het nu ook moeilijk worden ...

338
338
Defour voorspelt toptransfer bij KRC Genk

Bij KRC Genk gaat komende zomer de kassa weer rinkelen. De Limburgers hebben heel veel jong talent, ...

160
160
Club Brugge wint jackpot: ruim 150 miljoen euro

Club Brugge is de verdiende kampioen. En dat voor de 20ste keer. Het was een cruciale titel voor ...

417
417
Anderlecht opgelucht: trio toont zich voor komend jaar

RSC Anderlecht werd vierde. Na compleet mislukte mercato’s van het vorige beleid was dit het ...

317
317
'Stankovic hakt belangrijke transferknoop door'

Bij Club Brugge zal na het titelfeest de blik snel op de zomermercato gaan. De vraag lijkt op dit ...

487
487
Pijnlijke beelden: Waalse derby ontspoort nog helemaal

De Europe Play-Off eindigde zaterdag voor Standard op pijnlijke wijze. Het gaf de eindwinst nog uit ...

464
464
Ontknoping LaLiga: drama voor Witsel, Getafe Europa in

Zaterdagavond stond in Spanje de ontknoping van het seizoen op het programma. Bovenaan het ...

106
106
Standard faalt: Genk wint alsnog Europe Play-Off

De Europe Play-Off heeft zaterdagavond nog een verrassende ontknoping gekend. Standard begon als ...

217
217
Ferrera kondigt na degradatie meteen ontslag bij Dender aan

Na twee seizoenen is voor FCV Dender zaterdag een einde gekomen aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

141
141
Dubbel is een feit: Bayern pakt nu ook de beker

Bayern München sluit het seizoen af met de Duitse dubbel. Na de landstitel heeft het ...

96
96
Kogel door de kerk: Vrancken kondigt vertrek bij STVV aan

STVV heeft dit seizoen de hele Belgische voetbalwereld verbaast. De Kanaries sluiten het seizoen af ...

213
213
Sibierski krijgt transfertip: Anderlecht moet aan de bak

Anderlecht heeft zich donderdagavond al verzekerd van de vierde plaats en bijhorend ticket voor de ...

344
344
'Barça dringt aan: Club legt vraagprijs vast'

Club Brugge maakt zich na het veroveren van de titel op voor een bewogen transferzomer. Heel wat ...

481
481
Lommel houdt Dender in bedwang en mag naar 1A

Lommel heeft het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 gepakt. Na een bewogen slotfase ...

207
207
'Club Brugge-fans kijken op: eerste transfer na titelwinst'

Na de landstitel speurt Club Brugge opnieuw naar versterking achterin. Een jonge verdediger met ...

657
657
Nederland, opgelet: Union-verhaal in de maak

Union SG, Como en Hearts werken allen samen met Jamestown Analytics, wat hen sportief al ...

75
75
Kritiek op Nicky Hayen neemt steeds meer toe

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen. Dat is best pijnlijk. De Limburgers moeten hopen ...

467
467

Meer sportnieuws