Rangers straft fouten af en kegelt Union uit Champions League

113
Rangers straft fouten af en kegelt Union uit Champions League

Union heeft zijn Europese sprookje geen happy end kunnen geven. Het slaagde er in Glasgow niet in om zijn 2-0-voorsprong uit de heenwedstrijd met succes te verdedigen en zag zijn defensieve fouten maximaal afgestraft worden door Rangers. De Europa League-finalist haalde het uiteindelijk met 3-0 en houdt Union zo uit de play-offs van de Champions League.


Union moest zijn dubbele voorsprong zien te verdedigen en tot verdedigen beperkten de Brusselaars zich ook grotendeels. Rangers nam op die manier het initiatief, maar echt overtuigen deden de Schotten ook niet. Moris moest kort voor het halfuur wel een kopbal van Colak uit zijn kooi ranselen, maar daar bleef het ook bij. Tot Union het vlak voor rust zelf weggaf. Van der Heyden beging handspel in de eigen zestien en dus ging de bal op de stip. Tavernier kende geen genade en bezorgde Union een mentale tik.

Daardoor beloofde het nog een lastige tweede helft te worden en daarin kraakte Union uiteindelijk helemaal. Rangers liet alweer niet te veel zien, maar veegde bij zijn eerste kans de voorsprong wel meteen helemaal weg. Moris had nog een uitstekende redding in huis op een schot van Arfield, maar Colak was er als de kippen bij om de rebound te benutten.

BLUNDERENDE MORIS
In minuut 72 volgde een keerpunt. Vanzeir werd op weg naar doel neergehaald door Sands, die al een gele kaart achter zijn naam had staan. De scheidsrechter had al een rode kaart voor Rangers-verdediger in de hand, maar stak die op aangeven van zijn assistent of de VAR toch weer weg. Een beslissing die veel wenkbrauwen deed fronsen en uiteindelijk de veer bij Union helemaal leek te breken. Deze keer was het de tot dan toe sterke Moris die in de fout ging. De doelman schatte een voorzet helemaal verkeerd in en Tillman kon zo in een leeg doel binnen koppen.

Union bleek niet meer bij machte om daarna iets terug te doen en verloor in blessuretijd nog Lazare met een tweede gele kaart. De vice-kampioen zal zo vrede moeten nemen met het vangnet van de Europa League, waar ze in de groepsfase zullen instromen.

Scoreverloop:
1-0 (45'+1') Tavernier (strafschop), 2-0 (59') Colak, 3-0 (80') Tillman

Rode kaarten:
90'+5' Amani (2x geel)

LEES OOK: Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Had Union meer verdiend?

Meest recent

Bayern München komt met nieuwe update over Kompany

Vincent Kompany staat dicht bij zijn terugkeer als trainer van Bayern München. Volgens Uli ...

0
0
Spelersgroep Antwerp velt oordeel over ontslag Compper

Royal Antwerp FC is bezig aan een toch wel erbarmelijk seizoen. De Great Old heeft zeker niet de ...

46
46
Bruno kent zijn verdict: Anderlecht neemt grote beslissing

Het zag er een week geleden bijzonder somber uit voor Vitor Bruno bij Anderlecht. Na tegenvallende ...

50
50
Leko mist plots vier spelers, Bruno verrast

Club Brugge en RSC Anderlecht spelen om 13u30 de topper van deze speeldag. Ivan Leko en Vitor Bruno ...

98
98
Rits onthult wat hij hoort over Vitor Bruno bij Anderlecht

Mats Rits werd door Olivier Renard en Tim Borguet op bedenkelijke wijze naar de C-kern gestuurd. Na ...

163
163
TRANSFERUURTJE: Toptransfer voor Forbs, De Winter grof wild

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

98
98
Coucke opgeschrikt door bijtincident: politie grijpt hard in

Een opvallende weekend is het voor Anderlecht-eigenaar Marc Coucke. Deze namiddag staat Paars-Wit ...

35
35
‘Strijd om Seys barst los: dan in stroomversnelling’

Joaquin Seys is grof wild. De linksback is dit seizoen een absolute smaakmaker bij Club Brugge, ...

112
112
Code rood bij KRC Genk: Thorup verrast met ingreep

KRC Genk kampt met een 15 op 30 en dat is te weinig voor de Limburgers. Het is dan ook code rood ...

294
294
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

85
85
Pijnlijke tendens Westerlo: spelers grijpen in

Westerlo zit in de hoek waar de klappen vallen. De Kemphanen incasseerden afgelopen drie wedstrijden ...

42
42
‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

De meest interessante affiche van speeldag 11 van de Jupiler Pro League is ongetwijfeld Club Brugge ...

269
269
‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Koni De Winter wil niet meer voor de Rode Duivels spelen. Zijn omgeving spreekt van “iets ...

401
401
Boskamp begrijpt één man bij RSCA niet: "Waarom doe je dat?"

RSC Anderlecht is versterkt uit de zomermercato gekomen. Bij Paars-Wit hebben ze echter een ...

105
105
KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

113
113
Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

184
184
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

83
83
Club Brugge versus Anderlecht: de rollen zijn omgedraaid

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

282
282
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

369
369
'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

57
57
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

521
521
Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

399
399
Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

122
122
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

206
206
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

35
35

Meer sportnieuws