Rangers straft fouten af en kegelt Union uit Champions League

door
Rangers straft fouten af en kegelt Union uit Champions League

Union heeft zijn Europese sprookje geen happy end kunnen geven. Het slaagde er in Glasgow niet in om zijn 2-0-voorsprong uit de heenwedstrijd met succes te verdedigen en zag zijn defensieve fouten maximaal afgestraft worden door Rangers. De Europa League-finalist haalde het uiteindelijk met 3-0 en houdt Union zo uit de play-offs van de Champions League.


Union moest zijn dubbele voorsprong zien te verdedigen en tot verdedigen beperkten de Brusselaars zich ook grotendeels. Rangers nam op die manier het initiatief, maar echt overtuigen deden de Schotten ook niet. Moris moest kort voor het halfuur wel een kopbal van Colak uit zijn kooi ranselen, maar daar bleef het ook bij. Tot Union het vlak voor rust zelf weggaf. Van der Heyden beging handspel in de eigen zestien en dus ging de bal op de stip. Tavernier kende geen genade en bezorgde Union een mentale tik.

Daardoor beloofde het nog een lastige tweede helft te worden en daarin kraakte Union uiteindelijk helemaal. Rangers liet alweer niet te veel zien, maar veegde bij zijn eerste kans de voorsprong wel meteen helemaal weg. Moris had nog een uitstekende redding in huis op een schot van Arfield, maar Colak was er als de kippen bij om de rebound te benutten.

BLUNDERENDE MORIS
In minuut 72 volgde een keerpunt. Vanzeir werd op weg naar doel neergehaald door Sands, die al een gele kaart achter zijn naam had staan. De scheidsrechter had al een rode kaart voor Rangers-verdediger in de hand, maar stak die op aangeven van zijn assistent of de VAR toch weer weg. Een beslissing die veel wenkbrauwen deed fronsen en uiteindelijk de veer bij Union helemaal leek te breken. Deze keer was het de tot dan toe sterke Moris die in de fout ging. De doelman schatte een voorzet helemaal verkeerd in en Tillman kon zo in een leeg doel binnen koppen.

Union bleek niet meer bij machte om daarna iets terug te doen en verloor in blessuretijd nog Lazare met een tweede gele kaart. De vice-kampioen zal zo vrede moeten nemen met het vangnet van de Europa League, waar ze in de groepsfase zullen instromen.

Scoreverloop:
1-0 (45'+1') Tavernier (strafschop), 2-0 (59') Colak, 3-0 (80') Tillman

Rode kaarten:
90'+5' Amani (2x geel)

LEES OOK: Pro League pleegt topoverleg over competitieformat

Had Union meer verdiend?

Meest recent

Gouden transfer van Lokeren: assistkoning in CPL

Sporting Lokeren is al een tijdje weer beter bezig en na een moeilijk begin staan ze nu achtste in ...

0
0
Anderlecht rekent zich rijk: "Naar de Premier League-top"

Bij RSC Anderlecht gaat de kassa enorm rinkelen in 2026. Dat lijkt nu al een zekerheid te zijn. De ...

42
42
‘Ramp voor Hayen: ijskoude douche na Genk-wending’

Net wanneer Nicky Hayen weer vooruit wil, krijgt hij een kans van Genk op zijn bord. Alleen: Genk is ...

215
215
Stankovic reageert op pikant transfergerucht

Bij Club Brugge is Aleksandar Stankovic wellicht de beste zomeraanwinst. Hij werd voor maar liefst 9 ...

65
65
KRC Genk plukt de vruchten van 'kritische' zet van Fink

We horen her en der kritiek op de aanpak van Thorsten Fink op Konstantinos Karetsas. “Hij werd ...

74
74
Hoe Verhaeghe & co hun aanpak moeten veranderen

Bij Club Brugge staat er heel veel druk op de ketel voor de match tegen AA Gent. Voorzitter Bart ...

83
83
Renard ziet dat het goed is: stille kracht bij Anderlecht

RSC Anderlecht speelt op het veld van Royal Antwerp FC. Daar waren de Brusselaars de afgelopen jaren ...

112
112
Code rood bij AA Gent: Baro krabt zich in de haren

AA Gent doet voorlopig slechter dan vorig seizoen. De club greep terug naar de oude garde, maar dat ...

221
221
Vandenbroeck haalt keihard uit naar Union en refs

Zulte Waregem blijft in het sukkelstraatje zitten. Na vijf gelijke spelen op een rij liep het ...

442
442
Hubert opgelucht: "Dat was belangrijk"

Na een tegenvallende twee op negen is Union er zaterdagavond opnieuw in geslaagd om een ...

37
37
Mbappé evenaart Ronaldo, Arsenal zuinig weer naar de kop

Arsenal moest zaterdag even zijn koppositie in de Premier League afstaan aan Manchester City, maar ...

44
44
Efficiënt Union knoopt eindelijk weer met de zege aan

Na een maand zonder zege en een twee op negen heeft Union eindelijk weer een competitiematch ...

29
29
Openda maakt eindelijk einde aan waanzinnige reeks

Voor Loïs Openda is 2025 zeker niet het makkelijkste jaar geweest. De spits zakte weg in de ...

66
66
Kater voor Ajax ondanks nieuwe goal Godts

Ajax had de voorbije weken de weg naar boven weer ingezet met vijf overwinningen op een rij, maar is ...

26
26
Beveren wint topper na remontada, Kortrijk blijft in spoor

SK Beveren is zaterdag zeer dicht bij zijn eerste nederlaag van het seizoen gekomen. Na een ...

149
149
Charleroi komt met update over trainersdossier

De voorbije weken heeft er weer een heuse trainerswals plaatsgevonden in de Jupiler Pro League. Club ...

60
60
Ontlading bij Westerlo: "Daarom is deze zege belangrijk"

Westerlo is bezig aan een fraaie opmars. Na een wisselvallig seizoensbegin hebben ze de top zes ...

53
53
'Bom op ontploffen bij Club na trainerssoap'

Zondag staat de Slag om Vlaanderen tussen Club Brugge en AA Gent op het programma en die zal een ...

1328
1328
Liverpool bibbert tegen negenkoppig Spurs top vier binnen

Liverpool is na een moeilijke periode weer de top vier van de Premier League binnengeslopen. De ...

37
37
Westerlo mengt zich na dolle slotfase in strijd om top zes

Westerlo pakte in de laatste weken een knappe vier op zes tegen Anderlecht en Genk, en slaagde er ...

55
55
Oranje bonje: Simons pakt rood na aanslag op Van Dijk

In de Premier League waren de ogen zondagavond gericht op de topper tussen Tottenham Hotspur en ...

72
72
Enorme schok in Club-Gent? Markante voorspelling Boskamp

Dé affiche van het weekend in de Jupiler Pro League is ongetwijfeld de zogenaamde 'Slag om ...

527
527
1B-duel escaleert compleet: "Met paraplu op ref proberen slaan"

In de Challenger Pro League werd de voorbije dagen een midweekspeeldag afgewerkt. Het duel van ...

153
153
Wending in trainerszoektocht? 'Genk houdt opvallend gesprek'

KRC Genk hoopt eerstdaags zijn nieuwe hoofdtrainer te presenteren. Het heeft er alle schijn van dat ...

817
817
Antwerp op scherp gezet: Janssen stelt toekomst-voorwaarde

Nu de rust binnen de club is teruggekeerd, kan de sportieve leiding van Antwerp FC zich weer ...

516
516

Meer sportnieuws