Antwerp bibbert: forse inzinking op komst?

door
Antwerp bibbert: forse inzinking op komst?

Paul Gheysens en Marc Overmars kunnen voorlopig niet klagen over de aanstelling van Mark van Bommel als de nieuwe coach van Antwerp FC. Na drie competitiewedstrijden is RAFC de leider van de Jupiler Pro League en daarnaast pakt de club ook uit met het beste doelpuntensaldo. Van Bommel heeft een patent op een goede start, want eerder kende hij ook bij PSV Eindhoven en VfL Wolfsburg een verschroeiend begin. Maar daarna liep het telkens helemaal verkeerd.


DE GEBRUIKELIJKE STERKE START

Na drie competitiewedstrijden pakt Antwerp FC uit met een perfect rapport van 9 punten op 9. Op het gebied van resultaten is dat alvast een groot contrast met Brian Priske, die vorig seizoen startte met 3 punten op 9. Maar ook op het gebied van tactiek, spelkwaliteit en spelersbezetting gaat Antwerp er flink op vooruit. “Het is toch opvallend hoe coach Mark van Bommel in geen tijd duidelijkheid heeft gebracht in het spel van Antwerp. Ze voetballen herkenbaar en dat is vorig jaar onder Brian Priske toch het hele seizoen een probleem geweest”, zei Peter Vandenbempt eerder deze week bij Sporza.

Daarnaast scoort Mark van Bommel ook veel punten door de spelers individueel beter te maken, al ligt de focus van de trainer vooral op het beter maken van het collectief. Radja Nainggolan gedijt bijvoorbeeld veel beter op de positie van nummer tien, terwijl Michel-Ange Balikwisha helemaal lijkt te ontbolsteren onder het sportief bewind van de Nederlander. Voorlopig dus geen zorgen op de Bosuil, want Antwerp is bovendien ook nog eens ongeslagen in hun Europese campagne, al moet er in de komende weken of maanden wel rekening gehouden worden met een eventuele terugslag.



Hoewel Paul Gheysens dit seizoen vol mikt op het behalen van de landstitel, zou een (kleine) inzinking alvast geen grote verrassing zijn. Antwerp bouwt momenteel nog hard aan de ploeg, nieuwe spelers moeten nog ingewerkt worden, de automatismen moeten nog aangescherpt worden, en dat terwijl de transferhonger van de preses zeker nog niet gestild is. Bovendien is een verschroeiende start van het seizoen het handelsmerk van Mark van Bommel, die bij PSV Eindhoven en VfL Wolfsburg telkens indrukwekkend uit de startblokken schoot. Maar vervolgens liep het telkens helemaal mis.

EEN GEWAARSCHUWD MAN…

Tijdens zijn eerste trainersopdracht bij PSV Eindhoven pakte Mark van Bommel in de Eredivisie meteen uit met 12 overwinningen op een rij. En bij VfL Wolfsburg won hij zijn eerste vier wedstrijden in de Bundesliga. Maar beide verhalen kenden uiteindelijk geen goede afloop. “Bij PSV won Van Bommel zijn eerste 12 wedstrijden en werd hij ontslagen, omdat hij 6 matchen op rij niet won”, waarschuwde Wim De Coninck eerder al in de podcast De Tribune. “Bij Wolfsburg begon hij met 12 op 12, daarna won hij 8 keer op rij niet. Die 12 op 12 heeft hem misschien wel zijn kop gekost.”

Eenzelfde geluid valt te horen bij Jacques Sys, hoofdredacteur van Sport/Voetbalmagazine. Hij geeft de Nederlander wel complimenten met zijn uitstekende resultaten en door het goed en herkenbaar voetbal. “Dat is wel een pluim voor trainer Mark van Bommel”, aldus Sys. Maar de journalist voegt er meteen een fikse waarschuwing aan toe, die uiteraard een verband houdt met zijn eerdere uitstekende beginperiodes bij PSV Eindhoven en VfL Wolfsburg.



Jacques Sys stelt namelijk dat het nog veel te vroeg is om Mark van Bommel nu met alle lof te overladen. “Hij begon vorig seizoen ook heel goed bij VfL Wolfsburg, maar het werd al snel heel stuk minder. Er wordt te snel zwartwit geoordeeld over trainers - kijk naar Wouter Vrancken die nu in Genk wordt opgehemeld - terwijl je pas na een paar maanden tot een balans kan komen.” Al vallen er wel grote onderlinge verschillen te constateren tussen de verschroeiende start van Antwerp dit seizoen en die van Wolfsburg vorig jaar.

HET VERSCHIL MET WOLFSBURG

In tegenstelling tot zijn voorganger Brian Priske, krijgt Mark van Bommel wél een duidelijke lijn in het spel van Antwerp FC en bovendien is de geleverde spelkwaliteit ook beter. Dat is alvast één heel groot verschil in vergelijking met zijn passage bij Wolfsburg. In Duitsland lag van Bommel namelijk al meteen onder vuur. De goede start met vier opeenvolgende zeges in de Bundesliga camoufleerde de conservatieve en balbezit-georiënteerde tactiek van de Nederlander, die afstapte van het beproefde recept van agressief en intensief voetbal van zijn voorganger Oliver Glasner.



Door het weinig attractieve voetbal en het grote contrast met het club-DNA van VfL Wolfsburg, verloor Mark van Bommel al snel het vertrouwen van de ploeg én van het bestuur. En ook dat is vandaag niet het geval bij Antwerp FC. De Nederlander houdt (voorlopig) iedereen in tevreden en hij wordt hard gesteund door het Antwerpse bestuur. “Net omdat hij met Overmars een buffer heeft”, voorspelde Wim De Coninck al in de podcast De Tribune. “Het respect is groot voor Overmars en hij zal de trainer van zijn keuze kunnen verdedigen tegen de druk van Paul Gheysens.” Al valt het nog af te wachten hoe de interne en externe sfeer zal zijn als er een terugval plaatsvindt. En die kans is reëel.

LEES OOK: 'Overmars in actie: oude bekende als eerste zomeraanwinst'

Verwacht jij nog een serieuze terugval onder van Bommel?

Meest recent

Bayat en Charleroi ambitieus: JPL-topclub als hét voorbeeld

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportieve baas. De Argentijn ...

13
13
Genk bijna zeker: "Alleen mag dàt niét meer gebeuren"

Club Brugge, Union SG en STVV zijn al zeker van de top zes. RSC Anderlecht bijna, en ook KV Mechelen ...

42
42
Godts komt met pijnlijk verhaal voor KRC Genk

Mika Godts breekt volledig door bij Ajax en is er dit seizoen veruit de beste speler. De Belgische ...

78
78
Grove blunder Anderlecht? Banneling in 'Elftal vd Week'

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van enkele spelers die geen hoofdrol meer hadden in de ...

141
141
"Tien speeldagen schorsen!" - Tzolis-aanslag zindert na

Sporting Charleroi leek zondag op weg naar een goed resultaat tegen een matig Club Brugge. Maar de ...

211
211
De Tafel van Gert davert: Ruben Van Gucht onthult alles

Het klettert momenteel in BV-land. Alles begon met een pikante uitspraak van Herman Brusselmans ...

78
78
'Kompany kijkt toe: nieuwe Kane-wenteling bij Bayern'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

59
59
'Overmars in actie: oude bekende als eerste zomeraanwinst'

Antwerp FC boekte zaterdag een bijzonder deugddoende zege tegen revelatie STVV, desondanks lijkt de ...

151
151
'Monstertransfer Club: PSG klopt aan voor sterkhouder'

Club Brugge KV toonde zich de voorbije jaren een ideale springplank richting de Europese ...

470
470
Straffe woorden: Lineker en Richards gaan wild op Lammens

Manchester United is de laatste weken uitstekend bezig in de Premier League. Na een puike reeks is ...

187
187
‘Alle remmen los bij Anderlecht: stunttransfer in de maak'

RSC Anderlecht wil deze zomer stunten, en één groot dossier dreigt sneller te ...

715
715
Anderlecht hoopt op meevaller: aanwinst toont zich

RSC Anderlecht rondde dit seizoen een karrenvracht aan transfers af voor de eerste en tweede ploeg. ...

177
177
Hallo, Rudi Garcia? "Rode Duivels? Had al gemoeten"

Deze maand spelen de Rode Duivels in Chicago tegen de Verenigde Staten en Mexico. Door de hoge ...

124
124
Hein luidt alarmbel: "Zo verliezen ze de JPL-titel"

Union SG verloor alweer punten op verplaatsing. Het spelniveau van de landskampioen is al weken te ...

150
150
Deschacht ziet 'onverwachte' uitblinker bij Anderlecht

Het transferbeleid van RSC Anderlecht onder Olivier Renard was niet bepaald een succes. Zo mocht er ...

224
224
Lardot zag één grote bepalende fout in Charleroi-Club Brugge

Club Brugge won met 1-2 van Sporting Charleroi. Bij de Zebra's waren ze woedend over de 10 minuten ...

649
649
Wesley Sonck kiest onverwacht nieuw pad in zijn carrière

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

65
65
'Anderlecht en De Cat: nieuwe contractupdate'

RSC Anderlecht moet snel duidelijkheid verschaffen over de contractsituatie van Thorgan Hazard, al ...

363
363
Stunt richting PO 1: "Ik hoop dat ze het halen"

STVV is al zeker van Play-Off 1 en dat is een zeer grote stunt. De Limburgers weten al dat ze tegen ...

303
303
Druk op Borguet en Bornauw neemt toe: "Verleng het contract"

Thorgan Hazard scoorde vijf keer in twee matchen en plots lezen we dat Anderlecht zijn contract moet ...

181
181
Na aanslag op Tzolis: Bondsparket vordert heel stevige straf

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

420
420
Frutos verklapt: "Of Anderlecht belde na ontslag Renard?"

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportief directeur. Hij kwam ...

201
201
RAFC-fan Tom Waes verrast iedereen: “Vertrek komt eraan”

Tom Waes was de laatste weken in oorlogsgebied. De man achter succesreeksen zoals Kamp Waes en ...

70
70
Charai niet 'happy': "Dat gaan we binnenskamers bespreken"

Bij KVC Westerlo pakten ze een oververdiend punt tegen Union SG. Ze hadden zelfs misschien nog ...

54
54
"Ik sprak met Anderlecht, niet met Club Brugge"

RSC Anderlecht en Club Brugge gaan komende zomer ongetwijfeld offensieve versterking zoeken. De twee ...

315
315

Meer sportnieuws