Antwerp bibbert: forse inzinking op komst?

door
Antwerp bibbert: forse inzinking op komst?

Paul Gheysens en Marc Overmars kunnen voorlopig niet klagen over de aanstelling van Mark van Bommel als de nieuwe coach van Antwerp FC. Na drie competitiewedstrijden is RAFC de leider van de Jupiler Pro League en daarnaast pakt de club ook uit met het beste doelpuntensaldo. Van Bommel heeft een patent op een goede start, want eerder kende hij ook bij PSV Eindhoven en VfL Wolfsburg een verschroeiend begin. Maar daarna liep het telkens helemaal verkeerd.


DE GEBRUIKELIJKE STERKE START

Na drie competitiewedstrijden pakt Antwerp FC uit met een perfect rapport van 9 punten op 9. Op het gebied van resultaten is dat alvast een groot contrast met Brian Priske, die vorig seizoen startte met 3 punten op 9. Maar ook op het gebied van tactiek, spelkwaliteit en spelersbezetting gaat Antwerp er flink op vooruit. “Het is toch opvallend hoe coach Mark van Bommel in geen tijd duidelijkheid heeft gebracht in het spel van Antwerp. Ze voetballen herkenbaar en dat is vorig jaar onder Brian Priske toch het hele seizoen een probleem geweest”, zei Peter Vandenbempt eerder deze week bij Sporza.

Daarnaast scoort Mark van Bommel ook veel punten door de spelers individueel beter te maken, al ligt de focus van de trainer vooral op het beter maken van het collectief. Radja Nainggolan gedijt bijvoorbeeld veel beter op de positie van nummer tien, terwijl Michel-Ange Balikwisha helemaal lijkt te ontbolsteren onder het sportief bewind van de Nederlander. Voorlopig dus geen zorgen op de Bosuil, want Antwerp is bovendien ook nog eens ongeslagen in hun Europese campagne, al moet er in de komende weken of maanden wel rekening gehouden worden met een eventuele terugslag.



Hoewel Paul Gheysens dit seizoen vol mikt op het behalen van de landstitel, zou een (kleine) inzinking alvast geen grote verrassing zijn. Antwerp bouwt momenteel nog hard aan de ploeg, nieuwe spelers moeten nog ingewerkt worden, de automatismen moeten nog aangescherpt worden, en dat terwijl de transferhonger van de preses zeker nog niet gestild is. Bovendien is een verschroeiende start van het seizoen het handelsmerk van Mark van Bommel, die bij PSV Eindhoven en VfL Wolfsburg telkens indrukwekkend uit de startblokken schoot. Maar vervolgens liep het telkens helemaal mis.

EEN GEWAARSCHUWD MAN…

Tijdens zijn eerste trainersopdracht bij PSV Eindhoven pakte Mark van Bommel in de Eredivisie meteen uit met 12 overwinningen op een rij. En bij VfL Wolfsburg won hij zijn eerste vier wedstrijden in de Bundesliga. Maar beide verhalen kenden uiteindelijk geen goede afloop. “Bij PSV won Van Bommel zijn eerste 12 wedstrijden en werd hij ontslagen, omdat hij 6 matchen op rij niet won”, waarschuwde Wim De Coninck eerder al in de podcast De Tribune. “Bij Wolfsburg begon hij met 12 op 12, daarna won hij 8 keer op rij niet. Die 12 op 12 heeft hem misschien wel zijn kop gekost.”

Eenzelfde geluid valt te horen bij Jacques Sys, hoofdredacteur van Sport/Voetbalmagazine. Hij geeft de Nederlander wel complimenten met zijn uitstekende resultaten en door het goed en herkenbaar voetbal. “Dat is wel een pluim voor trainer Mark van Bommel”, aldus Sys. Maar de journalist voegt er meteen een fikse waarschuwing aan toe, die uiteraard een verband houdt met zijn eerdere uitstekende beginperiodes bij PSV Eindhoven en VfL Wolfsburg.



Jacques Sys stelt namelijk dat het nog veel te vroeg is om Mark van Bommel nu met alle lof te overladen. “Hij begon vorig seizoen ook heel goed bij VfL Wolfsburg, maar het werd al snel heel stuk minder. Er wordt te snel zwartwit geoordeeld over trainers - kijk naar Wouter Vrancken die nu in Genk wordt opgehemeld - terwijl je pas na een paar maanden tot een balans kan komen.” Al vallen er wel grote onderlinge verschillen te constateren tussen de verschroeiende start van Antwerp dit seizoen en die van Wolfsburg vorig jaar.

HET VERSCHIL MET WOLFSBURG

In tegenstelling tot zijn voorganger Brian Priske, krijgt Mark van Bommel wél een duidelijke lijn in het spel van Antwerp FC en bovendien is de geleverde spelkwaliteit ook beter. Dat is alvast één heel groot verschil in vergelijking met zijn passage bij Wolfsburg. In Duitsland lag van Bommel namelijk al meteen onder vuur. De goede start met vier opeenvolgende zeges in de Bundesliga camoufleerde de conservatieve en balbezit-georiënteerde tactiek van de Nederlander, die afstapte van het beproefde recept van agressief en intensief voetbal van zijn voorganger Oliver Glasner.



Door het weinig attractieve voetbal en het grote contrast met het club-DNA van VfL Wolfsburg, verloor Mark van Bommel al snel het vertrouwen van de ploeg én van het bestuur. En ook dat is vandaag niet het geval bij Antwerp FC. De Nederlander houdt (voorlopig) iedereen in tevreden en hij wordt hard gesteund door het Antwerpse bestuur. “Net omdat hij met Overmars een buffer heeft”, voorspelde Wim De Coninck al in de podcast De Tribune. “Het respect is groot voor Overmars en hij zal de trainer van zijn keuze kunnen verdedigen tegen de druk van Paul Gheysens.” Al valt het nog af te wachten hoe de interne en externe sfeer zal zijn als er een terugval plaatsvindt. En die kans is reëel.

LEES OOK: 'Antwerp bibbert en beeft: bekerheld richting uitgang'

Verwacht jij nog een serieuze terugval onder van Bommel?

Meest recent

Zomeraanwinst weg bij KV Mechelen, Boufal vindt nieuwe club

De transfermarkt draait op volle toeren. Er worden veel transfers afgerond. Met daarbij KV Mechelen ...

28
28
Ajax slaat toe en heeft 'iconische' transfer helemaal beet

Ajax is een ploeg die al een aantal jaren op de dool is. Ook dit seizoen zullen ze geen kampioen ...

10
10
Leko geeft dé reden voor belabberde prestatie Club Brugge

Club Brugge blijft bijzonder wisselvallig voor de dag komen dit seizoen. Ze verloren kansloos met ...

121
121
Verrassing bij Anderlecht: "Hij wordt vaste basisspeler"

RSC Anderlecht heeft de voorbije jaren erg moeilijke periodes gehad, zowel op sportief als ...

224
224
"Hij was onzichtbaar" - drie buizen na bekerfiasco Club

Voor Club Brugge is de tweede helft van het seizoen van start gegaan met een fiasco. De ...

211
211
Bayat zorgt voor nieuwe stunt vlak na beker-exploot Charleroi

Sporting Charleroi is met een grote stunt aan de tweede seizoenshelft begonnen. De Carolo's ...

93
93
Horror bij de Beckham's: vuile ruzie met grote verdwijntruc

Wat zich afspeelt achter de glamour van de Beckham dynastie begint steeds meer op een open wond te ...

27
27
‘Club Brugge winterbom: Bailey als stunttransfer?’

Club Brugge zoekt deze winter een aanvallende injectie, maar niet zonder twijfel. De naam Bailey ...

494
494
Club Brugge kookt over: Tzolis ontsnapt na bizarre actie

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond op pijnlijke wijze uit de Croky Cup. In de slotfase liepen de ...

425
425
City op finalekoers: Engelse pers ontploft over Doku

Manchester City staat met anderhalf been in de finale van de Engelse League Cup. De Citizens wonnen ...

138
138
'Antwerp bibbert en beeft: bekerheld richting uitgang'

Antwerp FC staat wederom in de halve finales van de Croky Cup. De Great Old kwalificeerde zich ...

195
195
Gezichtsverlies Club Brugge: Verhaeghe stormt vroegtijdig weg

Club Brugge is met een enorme tegenvaller aan de tweede seizoenshelft begonnen. De regerende ...

517
517
'Anderlecht bibbert: Spaanse clubs springen op Angulo'

Anderlecht hoopt zich tijdens deze wintermercato nog stevig te kunnen versterken. Daarvoor wil het ...

308
308
Frustratie na uitschakeling Club: "Het is een schande"

Club Brugge zal zichzelf niet opvolgen als bekerwinnaar. Blauw-Zwart beleefde dinsdag immers een ...

513
513
Antwerp zwoegt zich in slot verlengingen naar halve finale

Antwerp heeft zich niet laten verrassen in de Croky Cup. De Great Old moest wel zwoegen om de halve ...

148
148
Doku en aanwinst zetten City met anderhalf been op Wembley

Manchester City is nog altijd in de running voor zijn eerste prijs van het seizoen. Het zette ...

43
43
Meesterlijke Guiagon bezorgt Club pijnlijke bekerexit

Club Brugge zal dit seizoen niet opnieuw de Croky Cup winnen. De kwartfinale werden dinsdagavond het ...

213
213
'OHL mengt zich in strijd om sensatie uit 1B'

De wintermercato moet in België nog echt losbarsten, maar er lijken alvast enkele spraakmakende ...

183
183
'Beerschot wil transferslag slaan bij Club Brugge'

Beerschot hoopt zich nog te kunnen mengen in de strijd om promotie naar de Jupiler Pro League, maar ...

134
134
'Anderlecht grijpt naast terugkeer oude JPL-bekende'

Anderlecht blijft wachten op zijn eerste echte aanwinst van deze wintermercato. Nochtans zijn er ...

211
211
Man Utd heeft nieuwe coach: icoon keert terug

Manchester United beleeft pijnlijke weken, want het slaagde er niet in om zijn vier laatste ...

82
82
'Plotse dubbeltransfer bij STVV'

Bij STVV is er stilaan de nodige interesse in de spelers. Zo lokken jongens als Rein Van Helden en ...

378
378
'Standard steekt JPL-club de loef af: deal nabij'

KVC Westerlo moet deze mercato winst maken om de rode cijfers te beperken. Tuur Rommens wordt voor ...

327
327
‘Zulte Waregem gaat voor absolute smaakmaker’

Zulte Waregem wil zich deze mercato nog gaan versterken. Essevee zou onder meer nog aanvallende ...

327
327
'Anderlecht op z’n kop: verrassende exit sterspeler?'

Anderlecht sprak maandenlang over vertrouwen en toekomst, maar die woorden klinken vandaag plots ...

747
747

Meer sportnieuws