Antwerp bibbert: forse inzinking op komst?

door
Antwerp bibbert: forse inzinking op komst?

Paul Gheysens en Marc Overmars kunnen voorlopig niet klagen over de aanstelling van Mark van Bommel als de nieuwe coach van Antwerp FC. Na drie competitiewedstrijden is RAFC de leider van de Jupiler Pro League en daarnaast pakt de club ook uit met het beste doelpuntensaldo. Van Bommel heeft een patent op een goede start, want eerder kende hij ook bij PSV Eindhoven en VfL Wolfsburg een verschroeiend begin. Maar daarna liep het telkens helemaal verkeerd.


DE GEBRUIKELIJKE STERKE START

Na drie competitiewedstrijden pakt Antwerp FC uit met een perfect rapport van 9 punten op 9. Op het gebied van resultaten is dat alvast een groot contrast met Brian Priske, die vorig seizoen startte met 3 punten op 9. Maar ook op het gebied van tactiek, spelkwaliteit en spelersbezetting gaat Antwerp er flink op vooruit. “Het is toch opvallend hoe coach Mark van Bommel in geen tijd duidelijkheid heeft gebracht in het spel van Antwerp. Ze voetballen herkenbaar en dat is vorig jaar onder Brian Priske toch het hele seizoen een probleem geweest”, zei Peter Vandenbempt eerder deze week bij Sporza.

Daarnaast scoort Mark van Bommel ook veel punten door de spelers individueel beter te maken, al ligt de focus van de trainer vooral op het beter maken van het collectief. Radja Nainggolan gedijt bijvoorbeeld veel beter op de positie van nummer tien, terwijl Michel-Ange Balikwisha helemaal lijkt te ontbolsteren onder het sportief bewind van de Nederlander. Voorlopig dus geen zorgen op de Bosuil, want Antwerp is bovendien ook nog eens ongeslagen in hun Europese campagne, al moet er in de komende weken of maanden wel rekening gehouden worden met een eventuele terugslag.



Hoewel Paul Gheysens dit seizoen vol mikt op het behalen van de landstitel, zou een (kleine) inzinking alvast geen grote verrassing zijn. Antwerp bouwt momenteel nog hard aan de ploeg, nieuwe spelers moeten nog ingewerkt worden, de automatismen moeten nog aangescherpt worden, en dat terwijl de transferhonger van de preses zeker nog niet gestild is. Bovendien is een verschroeiende start van het seizoen het handelsmerk van Mark van Bommel, die bij PSV Eindhoven en VfL Wolfsburg telkens indrukwekkend uit de startblokken schoot. Maar vervolgens liep het telkens helemaal mis.

EEN GEWAARSCHUWD MAN…

Tijdens zijn eerste trainersopdracht bij PSV Eindhoven pakte Mark van Bommel in de Eredivisie meteen uit met 12 overwinningen op een rij. En bij VfL Wolfsburg won hij zijn eerste vier wedstrijden in de Bundesliga. Maar beide verhalen kenden uiteindelijk geen goede afloop. “Bij PSV won Van Bommel zijn eerste 12 wedstrijden en werd hij ontslagen, omdat hij 6 matchen op rij niet won”, waarschuwde Wim De Coninck eerder al in de podcast De Tribune. “Bij Wolfsburg begon hij met 12 op 12, daarna won hij 8 keer op rij niet. Die 12 op 12 heeft hem misschien wel zijn kop gekost.”

Eenzelfde geluid valt te horen bij Jacques Sys, hoofdredacteur van Sport/Voetbalmagazine. Hij geeft de Nederlander wel complimenten met zijn uitstekende resultaten en door het goed en herkenbaar voetbal. “Dat is wel een pluim voor trainer Mark van Bommel”, aldus Sys. Maar de journalist voegt er meteen een fikse waarschuwing aan toe, die uiteraard een verband houdt met zijn eerdere uitstekende beginperiodes bij PSV Eindhoven en VfL Wolfsburg.



Jacques Sys stelt namelijk dat het nog veel te vroeg is om Mark van Bommel nu met alle lof te overladen. “Hij begon vorig seizoen ook heel goed bij VfL Wolfsburg, maar het werd al snel heel stuk minder. Er wordt te snel zwartwit geoordeeld over trainers - kijk naar Wouter Vrancken die nu in Genk wordt opgehemeld - terwijl je pas na een paar maanden tot een balans kan komen.” Al vallen er wel grote onderlinge verschillen te constateren tussen de verschroeiende start van Antwerp dit seizoen en die van Wolfsburg vorig jaar.

HET VERSCHIL MET WOLFSBURG

In tegenstelling tot zijn voorganger Brian Priske, krijgt Mark van Bommel wél een duidelijke lijn in het spel van Antwerp FC en bovendien is de geleverde spelkwaliteit ook beter. Dat is alvast één heel groot verschil in vergelijking met zijn passage bij Wolfsburg. In Duitsland lag van Bommel namelijk al meteen onder vuur. De goede start met vier opeenvolgende zeges in de Bundesliga camoufleerde de conservatieve en balbezit-georiënteerde tactiek van de Nederlander, die afstapte van het beproefde recept van agressief en intensief voetbal van zijn voorganger Oliver Glasner.



Door het weinig attractieve voetbal en het grote contrast met het club-DNA van VfL Wolfsburg, verloor Mark van Bommel al snel het vertrouwen van de ploeg én van het bestuur. En ook dat is vandaag niet het geval bij Antwerp FC. De Nederlander houdt (voorlopig) iedereen in tevreden en hij wordt hard gesteund door het Antwerpse bestuur. “Net omdat hij met Overmars een buffer heeft”, voorspelde Wim De Coninck al in de podcast De Tribune. “Het respect is groot voor Overmars en hij zal de trainer van zijn keuze kunnen verdedigen tegen de druk van Paul Gheysens.” Al valt het nog af te wachten hoe de interne en externe sfeer zal zijn als er een terugval plaatsvindt. En die kans is reëel.

LEES OOK: Overmars aan zet: zaakwaarnemer geeft grote transferhint

Verwacht jij nog een serieuze terugval onder van Bommel?

Meest recent

Mazzu verrast: plots heel ander Anderlecht

OH Leuven is de laatste weken zeker niet onaardig bezig. Vorig week verloren ze nog nipt van Club ...

52
52
‘Svilar grof wild: AS Roma krijgt héél pikant voorstel

Mile Svilar is een van de beste keepers in de Serie A. De doelman van AS Roma zou de club in de ...

17
17
Plat verklapt: "Daarom spelen we graag voor Beerschot"

Beerschot vecht met KV Kortrijk, Lommel SK, Patro Eisden en RFC Luik voor de tweede plaats in de ...

23
23
Standard doet slechte zaak na draak van een wedstrijd

Standard en La Louvière namen het vanavond op tegen elkaar. Een zeer belangrijke partij voor ...

50
50
KRC Genk evenaart record: De Condé wil méér

We haalden gisteren aan dat KRC Genk zijn strafste Europese campagne ooit is aan het afwerken. Head ...

106
106
Bosz looft Belgische diamant: "Een zeer goede zaak"

Bij PSV hebben ze een geweldige geschiedenis inzake Belgische spelers. Eric Gerets, Luc Nilis, Timmy ...

34
34
Club Brugge is gewaarschuwd: "Zo gaan we niet spelen"

Sporting Charleroi speelt dit weekend in eigen huis tegen Club Brugge. Als ze nog een kans willen ...

132
132
"Van Ajax naar Anderlecht? Dat moet hij direct doen!"

RSC Anderlecht is op zoek naar een sportief directeur die dicht bij het eerste elftal staat en niet ...

245
245
Groot schandaal in Challenger Pro League: "Illegale praktijken"

Het voetbal is al vele jaren de weg kwijt. De verhalen van ‘opvallende’ figuren die in ...

223
223
Top zes? Taravel wijst naar één speler

Bij RSC Anderlecht kunnen ze mits een zege tegen OH Leuven zo goed als zekerheid verschaffen over de ...

124
124
François ontkent zeer opvallend gerucht over Wilmots

Bij Standard nam Marc Wilmots afscheid van zijn rol als lid van de raad ven bestuur bij Standard. ...

73
73
'Anderlecht gooit deur open: Vrancken naar Lotto Park?'

Wouter Vrancken duikt alweer op bij Anderlecht. Zijn naam valt bijna automatisch zodra paars-wit ...

615
615
STVV de strafste, KRC Genk dramatisch

Voor het seizoen spreken heel wat clubs altijd de ambitie uit om beter te doen. Zeker als er veel ...

102
102
Vrancken lacht 'probleem' weg: "Begint op een soap te lijken”

STVV neemt het dit weekend op tegen Royal Antwerp FC. De Kanaries zijn de grote favoriet in dit ...

96
96
'Anderlecht en JPL-rivalen zetten zinnen op nieuwe smaakmaker'

RSC Anderlecht heeft komende zomer heel wat werk. De nieuwe sportief directeur zal samen met de ...

175
175
'Club Brugge loopt jackpot mis: Inter casht op Stankovic'

Mede dankzij de fraaie campagne in de Champions League zal de kassa straks weer flink rinkelen bij ...

256
256
Oosting in vieze papieren: 5 voor 12 bij Antwerp

Na een schamele drie op 18 heeft Antwerp dringend nog eens nood aan een zege. Gemakkelijker gezegd ...

138
138
'Recordzomer wenkt: totale uitverkoop bij KRC Genk'

KRC Genk kwalificeerde zich donderdag voor de achtste finale van de Europa League, waar een aantal ...

134
134
'STVV houdt adem in: Vrancken richting Anderlecht?'

Het ziet er momenteel naar uit dat RSC Anderlecht de aanstelling van een nieuwe hoofdcoach dan toch ...

456
456
De Mil moet puzzelen: rampscenario AA Gent komt uit

Na de collectieve offday tegen Cercle Brugge rekent Rik De Mil op een reactie van zijn troepen. Dat ...

126
126
Bob Peeters krijgt warm eerbetoon na promotie

SK Beveren zorgde afgelopen weekend voor een huzarenstukje door al in februari de promotie naar de ...

291
291
'Miljoenen uit Manchester: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Atlético Madrid bleek een maatje te groot, maar Club Brugge mag toch terugblikken op een ...

494
494
Taravel slikt bittere pil: twee wissels bij Anderlecht?

RSC Anderlecht gaat zaterdag tegen OHL eindelijk nog eens op zoek naar een overwinning in eigen ...

393
393
Van Gucht vs Olga Leyers: vonken vliegen in het rond

Dat Ruben Van Gucht niet vies is van wat vrouwelijk schoon, dat weten we ondertussen wel. De ...

235
235
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent en grijpt drastisch in

KAA Gent kreeg vorige speeldag een mokerslag van jewelste in de strijd om een plek in de top 6. In ...

395
395

Meer sportnieuws