Antwerp bibbert: forse inzinking op komst?

door
Antwerp bibbert: forse inzinking op komst?

Paul Gheysens en Marc Overmars kunnen voorlopig niet klagen over de aanstelling van Mark van Bommel als de nieuwe coach van Antwerp FC. Na drie competitiewedstrijden is RAFC de leider van de Jupiler Pro League en daarnaast pakt de club ook uit met het beste doelpuntensaldo. Van Bommel heeft een patent op een goede start, want eerder kende hij ook bij PSV Eindhoven en VfL Wolfsburg een verschroeiend begin. Maar daarna liep het telkens helemaal verkeerd.


DE GEBRUIKELIJKE STERKE START

Na drie competitiewedstrijden pakt Antwerp FC uit met een perfect rapport van 9 punten op 9. Op het gebied van resultaten is dat alvast een groot contrast met Brian Priske, die vorig seizoen startte met 3 punten op 9. Maar ook op het gebied van tactiek, spelkwaliteit en spelersbezetting gaat Antwerp er flink op vooruit. “Het is toch opvallend hoe coach Mark van Bommel in geen tijd duidelijkheid heeft gebracht in het spel van Antwerp. Ze voetballen herkenbaar en dat is vorig jaar onder Brian Priske toch het hele seizoen een probleem geweest”, zei Peter Vandenbempt eerder deze week bij Sporza.

Daarnaast scoort Mark van Bommel ook veel punten door de spelers individueel beter te maken, al ligt de focus van de trainer vooral op het beter maken van het collectief. Radja Nainggolan gedijt bijvoorbeeld veel beter op de positie van nummer tien, terwijl Michel-Ange Balikwisha helemaal lijkt te ontbolsteren onder het sportief bewind van de Nederlander. Voorlopig dus geen zorgen op de Bosuil, want Antwerp is bovendien ook nog eens ongeslagen in hun Europese campagne, al moet er in de komende weken of maanden wel rekening gehouden worden met een eventuele terugslag.



Hoewel Paul Gheysens dit seizoen vol mikt op het behalen van de landstitel, zou een (kleine) inzinking alvast geen grote verrassing zijn. Antwerp bouwt momenteel nog hard aan de ploeg, nieuwe spelers moeten nog ingewerkt worden, de automatismen moeten nog aangescherpt worden, en dat terwijl de transferhonger van de preses zeker nog niet gestild is. Bovendien is een verschroeiende start van het seizoen het handelsmerk van Mark van Bommel, die bij PSV Eindhoven en VfL Wolfsburg telkens indrukwekkend uit de startblokken schoot. Maar vervolgens liep het telkens helemaal mis.

EEN GEWAARSCHUWD MAN…

Tijdens zijn eerste trainersopdracht bij PSV Eindhoven pakte Mark van Bommel in de Eredivisie meteen uit met 12 overwinningen op een rij. En bij VfL Wolfsburg won hij zijn eerste vier wedstrijden in de Bundesliga. Maar beide verhalen kenden uiteindelijk geen goede afloop. “Bij PSV won Van Bommel zijn eerste 12 wedstrijden en werd hij ontslagen, omdat hij 6 matchen op rij niet won”, waarschuwde Wim De Coninck eerder al in de podcast De Tribune. “Bij Wolfsburg begon hij met 12 op 12, daarna won hij 8 keer op rij niet. Die 12 op 12 heeft hem misschien wel zijn kop gekost.”

Eenzelfde geluid valt te horen bij Jacques Sys, hoofdredacteur van Sport/Voetbalmagazine. Hij geeft de Nederlander wel complimenten met zijn uitstekende resultaten en door het goed en herkenbaar voetbal. “Dat is wel een pluim voor trainer Mark van Bommel”, aldus Sys. Maar de journalist voegt er meteen een fikse waarschuwing aan toe, die uiteraard een verband houdt met zijn eerdere uitstekende beginperiodes bij PSV Eindhoven en VfL Wolfsburg.



Jacques Sys stelt namelijk dat het nog veel te vroeg is om Mark van Bommel nu met alle lof te overladen. “Hij begon vorig seizoen ook heel goed bij VfL Wolfsburg, maar het werd al snel heel stuk minder. Er wordt te snel zwartwit geoordeeld over trainers - kijk naar Wouter Vrancken die nu in Genk wordt opgehemeld - terwijl je pas na een paar maanden tot een balans kan komen.” Al vallen er wel grote onderlinge verschillen te constateren tussen de verschroeiende start van Antwerp dit seizoen en die van Wolfsburg vorig jaar.

HET VERSCHIL MET WOLFSBURG

In tegenstelling tot zijn voorganger Brian Priske, krijgt Mark van Bommel wél een duidelijke lijn in het spel van Antwerp FC en bovendien is de geleverde spelkwaliteit ook beter. Dat is alvast één heel groot verschil in vergelijking met zijn passage bij Wolfsburg. In Duitsland lag van Bommel namelijk al meteen onder vuur. De goede start met vier opeenvolgende zeges in de Bundesliga camoufleerde de conservatieve en balbezit-georiënteerde tactiek van de Nederlander, die afstapte van het beproefde recept van agressief en intensief voetbal van zijn voorganger Oliver Glasner.



Door het weinig attractieve voetbal en het grote contrast met het club-DNA van VfL Wolfsburg, verloor Mark van Bommel al snel het vertrouwen van de ploeg én van het bestuur. En ook dat is vandaag niet het geval bij Antwerp FC. De Nederlander houdt (voorlopig) iedereen in tevreden en hij wordt hard gesteund door het Antwerpse bestuur. “Net omdat hij met Overmars een buffer heeft”, voorspelde Wim De Coninck al in de podcast De Tribune. “Het respect is groot voor Overmars en hij zal de trainer van zijn keuze kunnen verdedigen tegen de druk van Paul Gheysens.” Al valt het nog af te wachten hoe de interne en externe sfeer zal zijn als er een terugval plaatsvindt. En die kans is reëel.

LEES OOK: Play-Offs van start: dé topaffiches van speeldag één

Verwacht jij nog een serieuze terugval onder van Bommel?

Meest recent

Titelvoorspelling uit Brugge: "Zij zijn geen echte kandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

30
30
'City spitst de oren: nieuwe toekomstwending Guardiola'

Pep Guardiola kon vlak voor de interland-break een League Cup toevoegen aan zijn indrukwekkende ...

36
36
JPL op keerpunt: Play-Offs snel terug in nieuw kleedje?

Vrijdagavond gaan de Play-Offs in de Jupiler Pro League weer van start. Door de grote ...

108
108
Romano dropt cruciaal transfernieuws Club Brugge

In navolging van Simon Mignolet, die donderdag zijn nakend pensioen aankondigde, dreigt Club Brugge ...

204
204
WK 2026: Nieuwe topkandidaat bovenaan favorietenlijstjes

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, binnen exact 70 dagen wordt de openingswedstrijd ...

95
95
Soap rond Hazard: Taravel heeft boodschap voor bestuur

Thorgan Hazard is dit seizoen opnieuw van groot belang bij RSC Anderlecht. Desondanks is het ...

142
142
Open mond bij Bayern-sterren: Kompany steelt de show

Vincent Kompany levert uitstekend werk als hoofdcoach bij Bayern München. Maar de voormalige ...

193
193
Frappant! 'Deze club profiteerde meest van Play-Off-systeem'

De jaarlijkse hoogmis van het Belgische voetbal staat voor de deur: komend weekend barsten de ...

387
387
'Real Madrid pakt zwaar uit: drie kleppers op lijstje'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

253
253
'De Zerbi drukt stempel: eerste Spurs-transfer bepaald'

Tottenham Hotspur heeft een nieuwe hoofdcoach. Roberto De Zerbi tekende een meerjarig contract bij ...

78
78
Garcia dumpt 241 caps: vijftal ziet WK-droom verdampen

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, bondscoach Rudi Garcia kan de laatste hand gaan ...

665
665
De Cat doet kassa rinkelen: 30 miljoen is nog maar het begin

Nathan De Cat heeft in Amerika niet alleen zijn debuut bij de Rode Duivels gemaakt. Bij Anderlecht ...

220
220
Mignolet als voorbode: halve basisploeg richting exit bij Club

Simon Mignolet heeft zijn afscheid bij Club Brugge aangekondigd. De doelman maakte donderdag bekend ...

246
246
Duivel imponeert: afwezige op stage moet vrezen voor plek

De oefenwedstrijd tegen Mexico (1-1) was niet bepaald hoogstaand, de eerste helft was zelfs van een ...

226
226
Italiaanse bom barst: eerste koppen rollen na WK-blamage

Italië zal voor de derde keer op rij niet deelnemen aan de eindronde van het WK. Die zware ...

104
104
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona hervat komend weekend de Spaanse titelstrijd met een topper tegen Atlético ...

64
64
Play-Offs van start: dé topaffiches van speeldag één

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

176
176
'Club Brugge ongenadig: hard verdict voor Jackers'

Aan alle mooie liedjes komt een eind. Zo ook aan dat van Simon Mignolet en Club Brugge, dat komende ...

541
541
Hayen moet puzzelen: tweede titularis haakt af bij Genk

De interlandbreak kwam niet ongelegen voor KRC Genk, dat zo tijd krijg om de kater na het mislopen ...

231
231
Brugse terreuravond: schokkende waarheid komt boven

Opmerkelijk nieuws vanuit Brugge. Daar stond immers een man terecht vanwege brandstichting op een ...

102
102
'Anderlecht dumpt dertigers: kwartet richting exit'

Zoals wel meer topclubs heeft RSC Anderlecht een jonge kleedkamer, met meer tieners en prillle ...

449
449
'Verhaeghe vangt bot: Rode Duivel wijst Club Brugge af'

De play-offs worden straks de afscheidstournee van Simon Mignolet. Een donderslag bij heldere hemel ...

571
571
Thibaut Courtois kiest voor spectaculair nieuw team

Sommige stappen zie je aankomen, andere totaal niet. Thibaut Courtois lijkt de laatste tijd vooral ...

65
65
Keeperskwestie in Genk: Hayen kiest nieuwe nummer één

Op het veld van Antwerp krijgt KRC Genk vrijdag de eer om de play-offs af te trappen. Niet de ...

223
223
'Club Brugge hakt knoop door: ideale opvolger Mignolet'

Wat al langer in de lucht hing, is nu ook officieel: Simon Mignolet houdt het na dit seizoen voor ...

757
757

Meer sportnieuws