Club Brugge zwaar de mist in met ‘paniektransfer’

1386
Club Brugge zwaar de mist in met ‘paniektransfer’

Club Brugge miste zijn start van de nieuwe competitie compleet en vooral de bedenkelijke prestaties van het defensieve compartiment baart grote zorgen. De landskampioen wil daarom in de komende weken een nieuwe centrale verdediger aantrekken, maar nochtans heeft het met Jack Hendry reeds een meer dan adequate optie voorhanden. Alleen wordt de Schot dit seizoen straal genegeerd door Carl Hoefkens en wordt hij ondertussen door de Brugse clubleiding naar de uitgang geforceerd.


DE ‘PANIEKTRANSFER’ VAN CLUB BRUGGE

Ook begin vorig seizoen stond de defensie van Club Brugge zwaar onder druk. Net voor de interlandbreak kreeg de landskampioen immers een zware 1-6 pandoering van AA Gent om de oren, en toevallig of niet haalde Club twee dagen later - op Deadline Day van de zomermercato - Jack Hendry binnen. Een paniektransfer volgens velen, maar de Schotse verdediger stond al veel langer op de Brugse radar. Logisch, omdat Hendry bij KV Oostende één van de beste centrale verdedigers was van de Jupiler Pro League.



Tegenover Het Nieuwsblad ontkende Club Brugge echter dat Jack Hendry een paniekaankoop was. En dat bewees de verdediger al snel met indrukwekkende wedstrijden in de Champions League en goede prestaties in de Belgische competitie. Gauthier Ganaye, Executive President bij KV Oostende, loog niet toen hij aan het Laatste Nieuws zei dat Hendry alle kwaliteiten heeft voor een topcompetitie. “Jack is sterk in duel, heeft een goeie timing en positiespel. Bovenal gaat hij er altijd 100% voor. Nooit zoekt hij excuses.”

HENDRY (VORIG SEIZOEN) OP TOPNIVEAU

Die kwaliteiten bevestigde Jack Hendry helemaal bij Club Brugge, waar hij tevens het verschil maakte met zijn leiderschap, inzet en communicatie. Die skills waren vorig seizoen enorm belangrijk in de defensie van Club Brugge, waarin Hendry’s meerwaarde al heel snel erg duidelijk werd. De Schot was van de Brugse centrale verdedigers toen de beste kopper bij Blauw-Zwart, hij won het meeste duels én hij pakte uit met de meeste geslaagde defensieve acties. Een paniekaankoop was hij dus allerminst. De stap naar Club Brugge was de juiste en daar bewees hij op topniveau te kunnen functioneren.



In de vorige zomermercato genoot Jack Hendry ook veel interesse vanuit Engeland, Frankrijk en Duitsland maar toch was het zijn uitdrukkelijke wens om naar Club Brugge te verhuizen, waar hij eindelijk Champions League kon spelen. En in het Kampioenenbal maakte hij indruk met onder meer een fenomenale prestatie tegen Paris Saint-Germain, dat hem zelfs grote lof opleverde van verschillende Engelse media én de interesse van verschillende clubs uit de Premier League waaronder Burnley FC (nu in de Championship) en Newcastle United.

DE ÉCHTE BRUGSE PANIEKTRANSFER

“Hij kan het niveau van de Premier League aan, maar ik zie hem even goed in Frankrijk of in de Bundesliga”, bevestigde Gauthier Ganaye vorig seizoen op de clubwebsite van KV Oostende. Maar één jaar later is Jack Hendry alweer afgeschreven bij Club Brugge. In de eerste twee matchen van het seizoen zette Carl Hoefkens hem in de tribune, vervolgens startte Hendry in de basis tegen KAS Eupen, waarna hij vorige week vrijdag tegen Zulte Waregem opeens weer in de tribune belandde. Ook de supporters van Club Brugge begrijpen deze bedenkelijke behandeling niet en roerden zich al verschillende keren hierover op de sociale media.



Carl Hoefkens heeft Jack Hendry dus al volledig opgegeven en volgens Scottish Daily Express staat de Brugse clubleiding nu ook open voor een transfer. Nochtans zouden de duelkracht, het voetballend vermogen en de leiderschapskwaliteiten van Hendry dit seizoen zeker niet misstaan in de gammele Brugse verdediging. Peter Vandenbempt zei bij Sporza dat Club nu al een wedstrijd of drie opendeurdag houdt en dat het defensief “een verschrikking is”. Als tegenzet op het verwachte vertrek van Hendry wil Club dan weer een nieuwe kwalitatieve centrale verdediger halen. Een paniektransfer, maar dan een échte.

LEES OOK: Tweestrijd Tresoldi: droomtransfer en interlandkeuze

Liever Hendry in de ploeg of een nieuwe verdediger?

Meest recent

‘Hard dilemma voor van Bommel: Lukaku niet tevreden’

Waar is Romelu Lukaku bij de Rode Duivels onder Mark van Bommel? Op het afgelopen WK was de ...

9
9
Tweestrijd Tresoldi: droomtransfer en interlandkeuze

Nicolo Tresoldi brak vorig seizoen volledig door bij Club Brugge en dit seizoen is de Duitse ...

8
8
‘Eerste City-bom al bekend: procedurefout onthuld’

Manchester City is schuldig bevonden aan 114 inbreuken tegen de Financial Fair Play-regels. Er ...

49
49
‘Lavia-zorgen bij Chelsea: Xabi Alonso vreest rampscenario’

Roméo Lavia is weer Rode Duivel en dat is niet onopgemerkt gebleven. Ook in de Britse media ...

51
51
Vandenbempt ziet drie ontdekkingen Rode Duivels

Bondscoach Mark van Bommel heeft een eerste nederlaag moeten slikken bij de Rode Duivels. Na zijn ...

170
170
‘Topclub gaat vol voor Tresoldi: Club eist monsterbedrag’

Nicolo Tresoldi werd afgelopen zomer nadrukkelijk met een knaltransfer in verband gebracht. ...

129
129
Ongeziene Lavia-statistiek: van Bommel hakt knoop door

Roméo Lavia is hét grote lichtpunt na Frankrijk. De Rode Duivels gingen dan wel ...

159
159
Infantino slaat snoeihard terug op UEFA

Gianni Infantino werd na zijn plannen om het WK te verkopen volledig afgemaakt. De Zwitser geeft ...

44
44
"Ze gaan te ver"-Vrouwelijke shock rond Alderweireld

Toby Alderweireld is sinds zijn afscheid als profvoetballer nauwelijks nog weg te denken van het ...

80
80
Bryan Ruiz (ex-KAA Gent) vindt straffe nieuwe uitdaging

Bryan Ruiz was in het verleden een smaakmaker van KAA Gent en de Costa Ricaan bouwde vervolgens een ...

37
37
Groot probleem Rode Duivels: De Ketelaere geviseerd

De Rode Duivels zijn aan het tijdperk onder Mark van Bommel begonnen met een zege op Italië en ...

323
323
TRANSFERUURTJE: ‘Plotse vertrekker Standard, strijd om Haaland’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

308
308
Mark van Bommel drukt stempel al: “Nieuwe identiteit”

Mark van Bommel heeft zijn vuurdoop bij de Rode Duivels inmiddels achter de rug. De bondscoach van ...

62
62
Miljoenen extra voor KBVB? Infantino onderzoekt masterplan

Gianni Infantino is een charmeoffensief aan het plannen om de nationale voetbalbonden weer achter ...

30
30
Franse media verdeeld na België – Frankrijk: vier buizen

De Rode Duivels gingen met het kleinste verschil onderuit tegen Frankrijk namens de Nations League. ...

184
184
'Bliksemtransfer Romelu Lukaku naar Anderlecht?'

Romelu Lukaku koos afgelopen zomer voor een uitdaging bij het Turkse Fenerbahçe, maar de Rode ...

945
945
Wéér nachtmerrie voor Rode Duivels: “Onwaarschijnlijk”

De Rode Duivels zijn in de Nations League met een drie op zes begonnen. Bondscoach Mark van Bommel ...

152
152
Hommeles in Turkije vlak voor België: kritiek en arrestaties

Het rommelt bij Turkije. Na een dramatisch WK loopt het ook voor geen meter in de Nations League. Na ...

96
96
Mechele en co lyr-isch: enorme ontdekking bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben er een nieuwe smaakmaker bij. Roméo Lavia begon maandagavond tegen ...

101
101
Van Bommel-aanpak maakt brokken: Degryse ziet groot 'slachtoffer'

Ondanks de nederlaag tegen Frankrijk, kan Mark van Bommel tevreden zijn over zijn eerste tweeluik ...

350
350
Potje De Bruyne kookt over: oorzaak woede-uitbarsting gekend

Tegen Italië was hij nog heer en meester op het Belgische middenveld. Maandagavond tegen ...

680
680
Rotaties bij Belgen: wissels in basiself, nieuwe naam in selectie?

De eerste twee matchen van hun Nations League-campagne zitten erop, maar aanstaande vrijdag moeten ...

216
216
Zidane door het lint: Frans bondscoach verklaart wilde reactie

Zinedine Zidane kan voorlopig een perfect rapport voorleggen als bondscoach van Frankrijk. Ondanks ...

165
165
Fluitconcerten bij Duitsland: Klopp bijt van zich af

Duitsland had gehoopt dat de aanstelling van Jürgen Klopp voor een heuse ommekeer zou zorgen ...

133
133
"De minste Duivel" - Belgische pers duidt zondebok aan

Slechts enkele dagen na hun Italiaanse triomf staan de Rode Duivels weer met beide voeten op de ...

606
606

Meer sportnieuws