Club Brugge zwaar de mist in met ‘paniektransfer’

1386
Club Brugge zwaar de mist in met ‘paniektransfer’

Club Brugge miste zijn start van de nieuwe competitie compleet en vooral de bedenkelijke prestaties van het defensieve compartiment baart grote zorgen. De landskampioen wil daarom in de komende weken een nieuwe centrale verdediger aantrekken, maar nochtans heeft het met Jack Hendry reeds een meer dan adequate optie voorhanden. Alleen wordt de Schot dit seizoen straal genegeerd door Carl Hoefkens en wordt hij ondertussen door de Brugse clubleiding naar de uitgang geforceerd.


DE ‘PANIEKTRANSFER’ VAN CLUB BRUGGE

Ook begin vorig seizoen stond de defensie van Club Brugge zwaar onder druk. Net voor de interlandbreak kreeg de landskampioen immers een zware 1-6 pandoering van AA Gent om de oren, en toevallig of niet haalde Club twee dagen later - op Deadline Day van de zomermercato - Jack Hendry binnen. Een paniektransfer volgens velen, maar de Schotse verdediger stond al veel langer op de Brugse radar. Logisch, omdat Hendry bij KV Oostende één van de beste centrale verdedigers was van de Jupiler Pro League.



Tegenover Het Nieuwsblad ontkende Club Brugge echter dat Jack Hendry een paniekaankoop was. En dat bewees de verdediger al snel met indrukwekkende wedstrijden in de Champions League en goede prestaties in de Belgische competitie. Gauthier Ganaye, Executive President bij KV Oostende, loog niet toen hij aan het Laatste Nieuws zei dat Hendry alle kwaliteiten heeft voor een topcompetitie. “Jack is sterk in duel, heeft een goeie timing en positiespel. Bovenal gaat hij er altijd 100% voor. Nooit zoekt hij excuses.”

HENDRY (VORIG SEIZOEN) OP TOPNIVEAU

Die kwaliteiten bevestigde Jack Hendry helemaal bij Club Brugge, waar hij tevens het verschil maakte met zijn leiderschap, inzet en communicatie. Die skills waren vorig seizoen enorm belangrijk in de defensie van Club Brugge, waarin Hendry’s meerwaarde al heel snel erg duidelijk werd. De Schot was van de Brugse centrale verdedigers toen de beste kopper bij Blauw-Zwart, hij won het meeste duels én hij pakte uit met de meeste geslaagde defensieve acties. Een paniekaankoop was hij dus allerminst. De stap naar Club Brugge was de juiste en daar bewees hij op topniveau te kunnen functioneren.



In de vorige zomermercato genoot Jack Hendry ook veel interesse vanuit Engeland, Frankrijk en Duitsland maar toch was het zijn uitdrukkelijke wens om naar Club Brugge te verhuizen, waar hij eindelijk Champions League kon spelen. En in het Kampioenenbal maakte hij indruk met onder meer een fenomenale prestatie tegen Paris Saint-Germain, dat hem zelfs grote lof opleverde van verschillende Engelse media én de interesse van verschillende clubs uit de Premier League waaronder Burnley FC (nu in de Championship) en Newcastle United.

DE ÉCHTE BRUGSE PANIEKTRANSFER

“Hij kan het niveau van de Premier League aan, maar ik zie hem even goed in Frankrijk of in de Bundesliga”, bevestigde Gauthier Ganaye vorig seizoen op de clubwebsite van KV Oostende. Maar één jaar later is Jack Hendry alweer afgeschreven bij Club Brugge. In de eerste twee matchen van het seizoen zette Carl Hoefkens hem in de tribune, vervolgens startte Hendry in de basis tegen KAS Eupen, waarna hij vorige week vrijdag tegen Zulte Waregem opeens weer in de tribune belandde. Ook de supporters van Club Brugge begrijpen deze bedenkelijke behandeling niet en roerden zich al verschillende keren hierover op de sociale media.



Carl Hoefkens heeft Jack Hendry dus al volledig opgegeven en volgens Scottish Daily Express staat de Brugse clubleiding nu ook open voor een transfer. Nochtans zouden de duelkracht, het voetballend vermogen en de leiderschapskwaliteiten van Hendry dit seizoen zeker niet misstaan in de gammele Brugse verdediging. Peter Vandenbempt zei bij Sporza dat Club nu al een wedstrijd of drie opendeurdag houdt en dat het defensief “een verschrikking is”. Als tegenzet op het verwachte vertrek van Hendry wil Club dan weer een nieuwe kwalitatieve centrale verdediger halen. Een paniektransfer, maar dan een échte.

LEES OOK: Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Liever Hendry in de ploeg of een nieuwe verdediger?

Meest recent

Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

39
39
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

99
99
Wéér schandaal: "FIFA betaalde miljoenen voor Infantino"

De voorbije maanden is Gianni Infantino alsmaar meer onder vuur te komen liggen als voorzitter van ...

27
27
'Union schrikt: AC Milan meldt zich voor sterkhouder'

Union draait ook dit seizoen weer netjes mee in de top van de Jupiler Pro League en is goed begonnen ...

47
47
Anderlecht bezorgt Jonge Duivels mokerslag voor WK U17

Na deze week staat er een nieuwe interlandperiode voor de deur. Die wordt niet alleen belangrijk ...

109
109
Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Voor Club Brugge blijft het een zeer drukke periode. Woensdag moet het alweer aan de bak, want dan ...

68
68
Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

AA Gent begon geweldig aan het seizoen, maar is de laatste weken toch een beetje van zijn wolk ...

42
42
'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Bij Club Brugge kunnen ze tot dusver zeer tevreden zijn over hun seizoensbegin. Na tien speeldagen ...

67
67
Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

95
95
'Droomtransfer Tresoldi: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

163
163
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

382
382
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

126
126
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

215
215
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

35
35
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

151
151
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

31
31
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

171
171
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

412
412
Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Marc Coucke kan na een bewogen periode bij Anderlecht opnieuw wat opgeluchter ademhalen. De ...

96
96
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 van Westerlo. Heel wat ...

451
451
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

195
195
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

53
53
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

193
193
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

637
637
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

167
167

Meer sportnieuws