Club Brugge zwaar de mist in met ‘paniektransfer’

1386
Club Brugge zwaar de mist in met ‘paniektransfer’

Club Brugge miste zijn start van de nieuwe competitie compleet en vooral de bedenkelijke prestaties van het defensieve compartiment baart grote zorgen. De landskampioen wil daarom in de komende weken een nieuwe centrale verdediger aantrekken, maar nochtans heeft het met Jack Hendry reeds een meer dan adequate optie voorhanden. Alleen wordt de Schot dit seizoen straal genegeerd door Carl Hoefkens en wordt hij ondertussen door de Brugse clubleiding naar de uitgang geforceerd.


DE ‘PANIEKTRANSFER’ VAN CLUB BRUGGE

Ook begin vorig seizoen stond de defensie van Club Brugge zwaar onder druk. Net voor de interlandbreak kreeg de landskampioen immers een zware 1-6 pandoering van AA Gent om de oren, en toevallig of niet haalde Club twee dagen later - op Deadline Day van de zomermercato - Jack Hendry binnen. Een paniektransfer volgens velen, maar de Schotse verdediger stond al veel langer op de Brugse radar. Logisch, omdat Hendry bij KV Oostende één van de beste centrale verdedigers was van de Jupiler Pro League.



Tegenover Het Nieuwsblad ontkende Club Brugge echter dat Jack Hendry een paniekaankoop was. En dat bewees de verdediger al snel met indrukwekkende wedstrijden in de Champions League en goede prestaties in de Belgische competitie. Gauthier Ganaye, Executive President bij KV Oostende, loog niet toen hij aan het Laatste Nieuws zei dat Hendry alle kwaliteiten heeft voor een topcompetitie. “Jack is sterk in duel, heeft een goeie timing en positiespel. Bovenal gaat hij er altijd 100% voor. Nooit zoekt hij excuses.”

HENDRY (VORIG SEIZOEN) OP TOPNIVEAU

Die kwaliteiten bevestigde Jack Hendry helemaal bij Club Brugge, waar hij tevens het verschil maakte met zijn leiderschap, inzet en communicatie. Die skills waren vorig seizoen enorm belangrijk in de defensie van Club Brugge, waarin Hendry’s meerwaarde al heel snel erg duidelijk werd. De Schot was van de Brugse centrale verdedigers toen de beste kopper bij Blauw-Zwart, hij won het meeste duels én hij pakte uit met de meeste geslaagde defensieve acties. Een paniekaankoop was hij dus allerminst. De stap naar Club Brugge was de juiste en daar bewees hij op topniveau te kunnen functioneren.



In de vorige zomermercato genoot Jack Hendry ook veel interesse vanuit Engeland, Frankrijk en Duitsland maar toch was het zijn uitdrukkelijke wens om naar Club Brugge te verhuizen, waar hij eindelijk Champions League kon spelen. En in het Kampioenenbal maakte hij indruk met onder meer een fenomenale prestatie tegen Paris Saint-Germain, dat hem zelfs grote lof opleverde van verschillende Engelse media én de interesse van verschillende clubs uit de Premier League waaronder Burnley FC (nu in de Championship) en Newcastle United.

DE ÉCHTE BRUGSE PANIEKTRANSFER

“Hij kan het niveau van de Premier League aan, maar ik zie hem even goed in Frankrijk of in de Bundesliga”, bevestigde Gauthier Ganaye vorig seizoen op de clubwebsite van KV Oostende. Maar één jaar later is Jack Hendry alweer afgeschreven bij Club Brugge. In de eerste twee matchen van het seizoen zette Carl Hoefkens hem in de tribune, vervolgens startte Hendry in de basis tegen KAS Eupen, waarna hij vorige week vrijdag tegen Zulte Waregem opeens weer in de tribune belandde. Ook de supporters van Club Brugge begrijpen deze bedenkelijke behandeling niet en roerden zich al verschillende keren hierover op de sociale media.



Carl Hoefkens heeft Jack Hendry dus al volledig opgegeven en volgens Scottish Daily Express staat de Brugse clubleiding nu ook open voor een transfer. Nochtans zouden de duelkracht, het voetballend vermogen en de leiderschapskwaliteiten van Hendry dit seizoen zeker niet misstaan in de gammele Brugse verdediging. Peter Vandenbempt zei bij Sporza dat Club nu al een wedstrijd of drie opendeurdag houdt en dat het defensief “een verschrikking is”. Als tegenzet op het verwachte vertrek van Hendry wil Club dan weer een nieuwe kwalitatieve centrale verdediger halen. Een paniektransfer, maar dan een échte.

LEES OOK: Club Brugge heeft grote zorgen in één sector

Liever Hendry in de ploeg of een nieuwe verdediger?

Meest recent

'Grote omwenteling Anderlecht: details nieuw beleid bekend'

Le nouveau Anderlecht est arrivé. De spelerskern ging deze zomer stevig op de schop en ...

13
13
'Inter lonkt met grote aandacht naar Belgische voetbal'

De voorbije dagen werd de Champions League op gang getrapt, met onder meer een stevige clash tussen ...

38
38
Gemiste start Anderlecht: Albert velt oordeel over rapport

Er heerste de voorbije weken heel wat optimisme rond Anderlecht, nadat het in de voorrondes van de ...

59
59
Mertens stuurt Napoli duidelijke boodschap over De Bruyne

Het is voor Kevin De Bruyne tot dusver een vreemd seizoensbegin geweest. Hij moest immers bij Napoli ...

85
85
Eindelijk proces Propere Handen: nog 33 verdachten over

Donderdag kan een belangrijke dag worden in één van de grootste schandalen uit de ...

168
168
Aankoop AA Gent niet top: één grote aanpassing

László Bénes kijkt met een goed gevoel terug op zijn periode in Turkije. ...

73
73
Stroeykens buiten beeld bij Anderlecht: reden bekend

Bij RSC Anderlecht haalden ze heel wat nieuwe middenvelders. Het is en blijft een bizar gegeven dat ...

474
474
Westerlo laat dure transfer via de achterdeur gaan

Karol Borys keert terug naar het Poolse Śląsk Wrocław. De 19-jarige middenvelder verlaat KVC ...

14
14
Bruno zoekt: wie grijpt zijn kans bij Anderlecht?

RSC Anderlecht is correct aan het seizoen begonnen, als we het Europese luik meerekenen. Vitor Bruno ...

323
323
‘Nu al bom onder samenwerking Courtois en Van Bommel’

De samenwerking tussen Thibaut Courtois en Mark van Bommel begint meteen met een opvallende ...

137
137
Union SG flikt het weer: waarde al maal tien

Bij Union SG hebben ze alweer een goede start genomen. De Brusselaars verloren nochtans weer heel ...

171
171
Smaakmaker AA Gent: "Daarom koos ik voor de Buffalo’s"

Mouhamed Ngom heeft geen spijt van zijn passage van zes maanden in Grashopper Zürich, maar de ...

157
157
Club Brugge heeft grote zorgen in één sector

Bij Club Brugge hebben ze voorlopig moeite om hun stempel te drukken tegen goede ploegen. Tegen AA ...

354
354
Ook Bruno rekent op de 'Deschacht van deze generatie'

Bij RSC Anderlecht weten ze dat het tegen KV Mechelen van moeten is. Er moet een driepunter worden ...

342
342
Streep door rekening Antwerp: "Heel ongelukkige timing"

Antwerp FC maakt zich op voor een loodzwaar tweeluik tegen Club Brugge en Union SG. In aanloop naar ...

218
218
Chelsea bekert voort: hoofdrol Penders in duel met 9 goals

Hoewel woensdagavond opnieuw Champions League-voetbal op het programma stond, werd er ook elders ...

121
121
'Eerste UCL-duel maakt meteen slachtoffer in basiself Club'

In de Champions League botste Club Brugge dinsdagavond op een 2-3-nederlaag tegen Aston Villa aan. ...

362
362
UCL: frustrerende avond De Bruyne; PSG haalt verschroeiend uit

De finalisten van vorig seizoen zijn goed aan hun campagne in de Champions League begonnen. Terwijl ...

53
53
Geen Courtois in Nations League: verrassende doelman in selectie?

Wat al een tijdje in de lucht hing, heeft hij nu ook officieel bevestigd. Zo zal Thibaut Courtois de ...

187
187
Vandenhaute en co vol aan bak: enorme Overmars-krater

Groot nieuws woensdagvoormiddag van op de Bosuil. Zo kondigde Marc Overmars aan dat hij per direct ...

237
237
Brugse droom krijgt flink knauw: Mechele velt verdict

Club Brugge heeft ook dit jaar de ambitie om de League Phase van de Champions League te overleven. ...

244
244
Hommeles bij Napoli: Lang op tribune na trainingsincident

In de Champions League neemt SSC Napoli het woensdagavond op tegen Arsenal FC. Kevin De Bruyne start ...

260
260
Courtois in grootse doen: Valverde gelooft oren niet vlak na match

Real Madrid heeft zijn Champions League-campagne op gang getrapt met een cruciale zege. De ...

281
281
Barça laat Feyenoord kansloos; Club moet hattrick-held vrezen

Co-favoriet FC Barcelona is foutloos begonnen aan het nieuwe Champions League-seizoen. De Spaanse ...

120
120
Selectie Van Bommel: spectaculaire comeback bij Duivels?

Binnen anderhalve week maakt Mark van Bommel zijn eerste selectie bekend als bondscoach van ...

1144
1144

Meer sportnieuws