Club Brugge zwaar de mist in met ‘paniektransfer’

1386
Club Brugge zwaar de mist in met ‘paniektransfer’

Club Brugge miste zijn start van de nieuwe competitie compleet en vooral de bedenkelijke prestaties van het defensieve compartiment baart grote zorgen. De landskampioen wil daarom in de komende weken een nieuwe centrale verdediger aantrekken, maar nochtans heeft het met Jack Hendry reeds een meer dan adequate optie voorhanden. Alleen wordt de Schot dit seizoen straal genegeerd door Carl Hoefkens en wordt hij ondertussen door de Brugse clubleiding naar de uitgang geforceerd.


DE ‘PANIEKTRANSFER’ VAN CLUB BRUGGE

Ook begin vorig seizoen stond de defensie van Club Brugge zwaar onder druk. Net voor de interlandbreak kreeg de landskampioen immers een zware 1-6 pandoering van AA Gent om de oren, en toevallig of niet haalde Club twee dagen later - op Deadline Day van de zomermercato - Jack Hendry binnen. Een paniektransfer volgens velen, maar de Schotse verdediger stond al veel langer op de Brugse radar. Logisch, omdat Hendry bij KV Oostende één van de beste centrale verdedigers was van de Jupiler Pro League.



Tegenover Het Nieuwsblad ontkende Club Brugge echter dat Jack Hendry een paniekaankoop was. En dat bewees de verdediger al snel met indrukwekkende wedstrijden in de Champions League en goede prestaties in de Belgische competitie. Gauthier Ganaye, Executive President bij KV Oostende, loog niet toen hij aan het Laatste Nieuws zei dat Hendry alle kwaliteiten heeft voor een topcompetitie. “Jack is sterk in duel, heeft een goeie timing en positiespel. Bovenal gaat hij er altijd 100% voor. Nooit zoekt hij excuses.”

HENDRY (VORIG SEIZOEN) OP TOPNIVEAU

Die kwaliteiten bevestigde Jack Hendry helemaal bij Club Brugge, waar hij tevens het verschil maakte met zijn leiderschap, inzet en communicatie. Die skills waren vorig seizoen enorm belangrijk in de defensie van Club Brugge, waarin Hendry’s meerwaarde al heel snel erg duidelijk werd. De Schot was van de Brugse centrale verdedigers toen de beste kopper bij Blauw-Zwart, hij won het meeste duels én hij pakte uit met de meeste geslaagde defensieve acties. Een paniekaankoop was hij dus allerminst. De stap naar Club Brugge was de juiste en daar bewees hij op topniveau te kunnen functioneren.



In de vorige zomermercato genoot Jack Hendry ook veel interesse vanuit Engeland, Frankrijk en Duitsland maar toch was het zijn uitdrukkelijke wens om naar Club Brugge te verhuizen, waar hij eindelijk Champions League kon spelen. En in het Kampioenenbal maakte hij indruk met onder meer een fenomenale prestatie tegen Paris Saint-Germain, dat hem zelfs grote lof opleverde van verschillende Engelse media én de interesse van verschillende clubs uit de Premier League waaronder Burnley FC (nu in de Championship) en Newcastle United.

DE ÉCHTE BRUGSE PANIEKTRANSFER

“Hij kan het niveau van de Premier League aan, maar ik zie hem even goed in Frankrijk of in de Bundesliga”, bevestigde Gauthier Ganaye vorig seizoen op de clubwebsite van KV Oostende. Maar één jaar later is Jack Hendry alweer afgeschreven bij Club Brugge. In de eerste twee matchen van het seizoen zette Carl Hoefkens hem in de tribune, vervolgens startte Hendry in de basis tegen KAS Eupen, waarna hij vorige week vrijdag tegen Zulte Waregem opeens weer in de tribune belandde. Ook de supporters van Club Brugge begrijpen deze bedenkelijke behandeling niet en roerden zich al verschillende keren hierover op de sociale media.



Carl Hoefkens heeft Jack Hendry dus al volledig opgegeven en volgens Scottish Daily Express staat de Brugse clubleiding nu ook open voor een transfer. Nochtans zouden de duelkracht, het voetballend vermogen en de leiderschapskwaliteiten van Hendry dit seizoen zeker niet misstaan in de gammele Brugse verdediging. Peter Vandenbempt zei bij Sporza dat Club nu al een wedstrijd of drie opendeurdag houdt en dat het defensief “een verschrikking is”. Als tegenzet op het verwachte vertrek van Hendry wil Club dan weer een nieuwe kwalitatieve centrale verdediger halen. Een paniektransfer, maar dan een échte.

LEES OOK: 'Tweede 'geval-Tresoldi' duikt op bij Club Brugge'

Liever Hendry in de ploeg of een nieuwe verdediger?

Meest recent

Esposito (ex-Anderlecht) onder de loep: “Een zwaktebod”

Sebastiano Esposito speelde in het verleden op huurbasis bij RSC Anderlecht, maar na twee ...

4
4
Manchester City schuldig bevonden: zware straf lonkt

Manchester City is schuldig bevonden aan vrijwel alle aanklachten in de langlopende financiële ...

71
71
Grote hint plannen van Bommel: verrassende rugnummers

De Rode Duivels beginnen aan een nieuw hoofdstuk onder Mark van Bommel. De Nederlandse oefenmeester ...

28
28
Erling Haaland laat monden weer openvallen: “Onverklaarbaar”

Erling Haaland blijft een fenomeen. De Noorse goalgetter scoort bij Manchester City het ene doelpunt ...

33
33
Direct enorme twijfels in Italië: "Geldt ook voor België"

Italië miste het afgelopen WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada en het succes van het EK ...

31
31
Jonge Duivels hebben nog werk: Brughmans waarschuwt

Lucca Brughmans is één van de grootste keeperstalenten ter wereld. De doelman werd al ...

28
28
Van Bommel genadeloos: 5 afvallers bij Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het vrijdagavond op tegen Italië namens de Nations League. Eerder werd al ...

183
183
Van Gucht flikt het weer: Nieuwe Charlotte duikt op

Ruben Van Gucht blijft iedereen verbazen. De presentator werd nog maar pas (op TV dan) uit het ...

48
48
Infantino zweet peentjes: topcompetities slaan op tafel

Volgens Het Laatste Nieuws begint de druk op Gianni Infantino ferm te stijgen. De FIFA-baas kwam na ...

59
59
Congolese bondscoach doet boekje open over Mokio en co

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren heel wat grote talenten met dubbele nationaliteit door de ...

90
90
'Rode Duivels krijgen geen warm onthaal in Italië'

Om 20u45 begint het tijdperk-Van Bommel bij de Rode Duivels. De eerste opdracht van de nieuwe ...

75
75
'Tweede 'geval-Tresoldi' duikt op bij Club Brugge'

Club Brugge zendt tijdens deze interlandbreak weer zijn zonen uit. Het vaardigt maar liefst zestien ...

156
156
Stassin geeft Sevilla duidelijke toekomstboodschap

De Jonge Duivels hebben donderdagavond een nieuwe stap richting het EK U21 gezet door met 1-0 te ...

38
38
'Euvrard baalt en ziet belangrijke pion Standard verlaten'

Standard was de voorbije weken sterk aan het seizoen begonnen, al moest het na een nul op zes in de ...

94
94
Antwerp legt nog een jong talent onder contract

Antwerp is zijn seizoen begonnen met een 7 op 21 en moet daardoor voorlopig vrede nemen met een ...

65
65
TRANSFERUURTJE: 'Genks goudhaantje gegeerd, Club aast op goalgetter'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

259
259
KBVB en Vincent Mannaert krijgen gouden raad

De Koninklijke Belgische Voetbalbond koos voor Mark van Bommel als opvolger van Rudi Garcia als ...

52
52
Nieuw stadion Union voor beladen Europese clash bekend

Royal Union SG kan niet in het eigen Joseph Marienstadion spelen tijdens Europese wedstrijden. Het ...

143
143
Nederland en Duitsland clashen: “Gewoon niet sportief”

Nederland en Duitsland speelden 1-1 gelijk namens de Nations League. Zowel voor Oranje als Die ...

86
86
Vuurdoop Mark van Bommel: onenigheid over basiself

Mark van Bommel staat voor zijn vuurdoop als bondscoach van België. De Nederlander werd ...

157
157
Harde realiteit De Bruyne bij Duivels: “Hij beseft dat”

De Rode Duivels kenden veel succes met de Gouden Generatie, maar er blijven niet veel spelers over. ...

103
103
Charles De Ketelaere stampt ferm na op Rudi Garcia

Na het WK werd Rudi Garcia ontslagen ondanks de goede resultaten. België haalde de kwartfinale ...

531
531
Jonge Duivels doen ontdekking voor Genk

De Jonge Duivels hebben donderdagavond weer een grote stap richting kwalificatie voor het EK U21 ...

154
154
Tielemans noemt belangrijke factor die niét veranderd is

Het zullen toch fel vernieuwde Rode Duivels zijn die straks om 20u45 aan hun campagne in de Nations ...

64
64
'Nu al grote druk op Mika Godts bij PSG'

Heel wat Rode Duivels versierden deze zomer een toptransfer, maar de meest straffe overgang was ...

137
137

Meer sportnieuws