Club Brugge zwaar de mist in met ‘paniektransfer’

1386 stemmen
Club Brugge zwaar de mist in met ‘paniektransfer’

Club Brugge miste zijn start van de nieuwe competitie compleet en vooral de bedenkelijke prestaties van het defensieve compartiment baart grote zorgen. De landskampioen wil daarom in de komende weken een nieuwe centrale verdediger aantrekken, maar nochtans heeft het met Jack Hendry reeds een meer dan adequate optie voorhanden. Alleen wordt de Schot dit seizoen straal genegeerd door Carl Hoefkens en wordt hij ondertussen door de Brugse clubleiding naar de uitgang geforceerd.


DE ‘PANIEKTRANSFER’ VAN CLUB BRUGGE

Ook begin vorig seizoen stond de defensie van Club Brugge zwaar onder druk. Net voor de interlandbreak kreeg de landskampioen immers een zware 1-6 pandoering van AA Gent om de oren, en toevallig of niet haalde Club twee dagen later - op Deadline Day van de zomermercato - Jack Hendry binnen. Een paniektransfer volgens velen, maar de Schotse verdediger stond al veel langer op de Brugse radar. Logisch, omdat Hendry bij KV Oostende één van de beste centrale verdedigers was van de Jupiler Pro League.



Tegenover Het Nieuwsblad ontkende Club Brugge echter dat Jack Hendry een paniekaankoop was. En dat bewees de verdediger al snel met indrukwekkende wedstrijden in de Champions League en goede prestaties in de Belgische competitie. Gauthier Ganaye, Executive President bij KV Oostende, loog niet toen hij aan het Laatste Nieuws zei dat Hendry alle kwaliteiten heeft voor een topcompetitie. “Jack is sterk in duel, heeft een goeie timing en positiespel. Bovenal gaat hij er altijd 100% voor. Nooit zoekt hij excuses.”

HENDRY (VORIG SEIZOEN) OP TOPNIVEAU

Die kwaliteiten bevestigde Jack Hendry helemaal bij Club Brugge, waar hij tevens het verschil maakte met zijn leiderschap, inzet en communicatie. Die skills waren vorig seizoen enorm belangrijk in de defensie van Club Brugge, waarin Hendry’s meerwaarde al heel snel erg duidelijk werd. De Schot was van de Brugse centrale verdedigers toen de beste kopper bij Blauw-Zwart, hij won het meeste duels én hij pakte uit met de meeste geslaagde defensieve acties. Een paniekaankoop was hij dus allerminst. De stap naar Club Brugge was de juiste en daar bewees hij op topniveau te kunnen functioneren.



In de vorige zomermercato genoot Jack Hendry ook veel interesse vanuit Engeland, Frankrijk en Duitsland maar toch was het zijn uitdrukkelijke wens om naar Club Brugge te verhuizen, waar hij eindelijk Champions League kon spelen. En in het Kampioenenbal maakte hij indruk met onder meer een fenomenale prestatie tegen Paris Saint-Germain, dat hem zelfs grote lof opleverde van verschillende Engelse media én de interesse van verschillende clubs uit de Premier League waaronder Burnley FC (nu in de Championship) en Newcastle United.

DE ÉCHTE BRUGSE PANIEKTRANSFER

“Hij kan het niveau van de Premier League aan, maar ik zie hem even goed in Frankrijk of in de Bundesliga”, bevestigde Gauthier Ganaye vorig seizoen op de clubwebsite van KV Oostende. Maar één jaar later is Jack Hendry alweer afgeschreven bij Club Brugge. In de eerste twee matchen van het seizoen zette Carl Hoefkens hem in de tribune, vervolgens startte Hendry in de basis tegen KAS Eupen, waarna hij vorige week vrijdag tegen Zulte Waregem opeens weer in de tribune belandde. Ook de supporters van Club Brugge begrijpen deze bedenkelijke behandeling niet en roerden zich al verschillende keren hierover op de sociale media.



Carl Hoefkens heeft Jack Hendry dus al volledig opgegeven en volgens Scottish Daily Express staat de Brugse clubleiding nu ook open voor een transfer. Nochtans zouden de duelkracht, het voetballend vermogen en de leiderschapskwaliteiten van Hendry dit seizoen zeker niet misstaan in de gammele Brugse verdediging. Peter Vandenbempt zei bij Sporza dat Club nu al een wedstrijd of drie opendeurdag houdt en dat het defensief “een verschrikking is”. Als tegenzet op het verwachte vertrek van Hendry wil Club dan weer een nieuwe kwalitatieve centrale verdediger halen. Een paniektransfer, maar dan een échte.

LEES OOK: 'Club hoest 12 (!) miljoen op: nieuwste transferdetails'

Liever Hendry in de ploeg of een nieuwe verdediger?

Meest recent

STVV maakt volgende uitgaande transfer bekend

STVV heeft de kern nog wat uitgedund. De Truienaars hebben een deal afgesloten met FCV Dender. Ze ...

0
0
RWDM haalt opgelucht adem: oude bekende neemt club over

RWDM zakte door alle problemen naar Eerste Nationale. De Brusselse traditieclub leek op weg naar het ...

8
8
'SK Beveren profiteert van zotte regelgeving in Qatar'

SK Beveren begint los te komen op de transfermarkt. Bob Peeters gaat ongetwijfeld nog versterking ...

295
295
'Anderlecht raast door: onderhandelingen voor international'

Met Oliver Antman heeft RSC Anderlecht zich van een vierde zomeraanwinst verzekerd. Daar blijft het ...

135
135
Union verzilvert supercup: smaakmaker terug naar JPL

Union SG legde vrijdagavond beslag op zijn eerst trofee van het seizoen: het won de supercup na ...

28
28
'Napoli stuurt Noa Lang door: prijskaartje al bekend'

Ook na de trainerswissel lijkt het niet goed te komen met Noa Lang bij SSC Napoli. Volgens het ...

420
420
Anderlecht pusht voor miljoenentarget: trainer doet oproep

RSC Anderlecht heeft zijn eerste Europese opdracht tot een goed einde gebracht, maar de volgende ...

193
193
'El Ouahdi op vertrekken: volgende topclub meldt zich'

Zakaria El Ouahdi heeft zich opnieuw gemeld bij KRC Genk. De rechtsachter kreeg door zijn ...

239
239
'Club hoest 12 (!) miljoen op: nieuwste transferdetails'

Club Brugge drukt stevig door voor zijn nieuwe middenvelder. De landskampioen blijkt bereikt om fors ...

385
385
Infantino maakt zichzelf onmogelijk: UEFA zegt vertrouwen op

Gianni Infantino heeft zichzelf serieus in de nesten gewerkt. Zijn megalomane 'FIFA Forward ...

169
169
Sterke man Bayern bezorgt Kompany ingrijpend nieuws

Vincent Kompany en zijn troepen staan voor de lastige taak om de uitmuntende prestaties van vorig ...

305
305
TRANSFERUURTJE: 'Witte rook Antwerp, Club dokt enorme som'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

187
187
Hubert deelt sneer uit aan Club Brugge na Supercup

Union SG begint het seizoen met een prijs. De Brusselaars speelden in de Belgische Supercup 1-1 ...

954
954
KBVB roept straf statement na Infantino-crash

Gianni Infantino wilde de rechten van het WK verkopen, maar dat plannetje kon al snel de vuilbak in. ...

43
43
‘Nieuwe naam pronkt op transferlijstje van Anderlecht’

RSC Anderlecht is nog naarstig op zoek naar versterkingen op de zomermercato. Antoine Sibierski wil ...

273
273
Union heeft nu al nieuwe sensatie: socials ontploffen

Union SG heeft een eerste prijs van het seizoen binnen. In de Supercup tegen Club Brugge won de ...

122
122
‘Mika Godts geeft groen licht voor monstertransfer’

Het gaat plots snel voor Mika Godts. Na een wonderseizoen bij Ajax staan verschillende clubs in de ...

128
128
KAA Gent-fans plannen boycot: “We zijn geen beesten”

Het seizoen is nog niet begonnen of de supporters plannen al een eerste boycot. Bij KAA Gent zijn ze ...

234
234
'Club Brugge haalt zwaar uit en legt 10 miljoen op tafel'

Dat Club Brugge nog de nodige versterking nodig heeft, dat bleek tegen Union SG. Dat beseffen ze ...

797
797
'Jackpot voor KV Mechelen: deal van 5 miljoen euro'

KV Mechelen passeert langs de kassa. De Maneblussers gaan een van de komende dagen een volgende ...

212
212
Vanaken stelt fans gerust na nederlaag van Club Brugge

Club Brugge verloor de supercup van Union SG. Dat is geen drama, maar toch een kleine tegenvaller. ...

402
402
Geheime meeting gespot: PSG vol voor Duivel van 60 miljoen

Nog een dikke maand te gaan en de zomermercato zit er alweer op. In de komende weken komen echter ...

229
229
Maandje na WK-blunder: Lammens slaat United met verstomming

Een maand geleden stortte de wereld van Senne Lammens in na zijn kapitale blunder op het WK 2026. ...

710
710
'Club Brugge rondt miljoenentransfer af vlak na supercup'

Club Brugge heeft vrijdagavond de supercup verloren na strafschoppen tegen Union SG. Ondanks een ...

507
507
‘Volgende club De Bruyne zorgt voor enorme verrassing’

De toekomst van Kevin De Bruyne bij Napoli staat plots opnieuw ter discussie. De Europese top houdt ...

383
383

Meer sportnieuws