Club Brugge zwaar de mist in met ‘paniektransfer’

1386
Club Brugge zwaar de mist in met ‘paniektransfer’

Club Brugge miste zijn start van de nieuwe competitie compleet en vooral de bedenkelijke prestaties van het defensieve compartiment baart grote zorgen. De landskampioen wil daarom in de komende weken een nieuwe centrale verdediger aantrekken, maar nochtans heeft het met Jack Hendry reeds een meer dan adequate optie voorhanden. Alleen wordt de Schot dit seizoen straal genegeerd door Carl Hoefkens en wordt hij ondertussen door de Brugse clubleiding naar de uitgang geforceerd.


DE ‘PANIEKTRANSFER’ VAN CLUB BRUGGE

Ook begin vorig seizoen stond de defensie van Club Brugge zwaar onder druk. Net voor de interlandbreak kreeg de landskampioen immers een zware 1-6 pandoering van AA Gent om de oren, en toevallig of niet haalde Club twee dagen later - op Deadline Day van de zomermercato - Jack Hendry binnen. Een paniektransfer volgens velen, maar de Schotse verdediger stond al veel langer op de Brugse radar. Logisch, omdat Hendry bij KV Oostende één van de beste centrale verdedigers was van de Jupiler Pro League.



Tegenover Het Nieuwsblad ontkende Club Brugge echter dat Jack Hendry een paniekaankoop was. En dat bewees de verdediger al snel met indrukwekkende wedstrijden in de Champions League en goede prestaties in de Belgische competitie. Gauthier Ganaye, Executive President bij KV Oostende, loog niet toen hij aan het Laatste Nieuws zei dat Hendry alle kwaliteiten heeft voor een topcompetitie. “Jack is sterk in duel, heeft een goeie timing en positiespel. Bovenal gaat hij er altijd 100% voor. Nooit zoekt hij excuses.”

HENDRY (VORIG SEIZOEN) OP TOPNIVEAU

Die kwaliteiten bevestigde Jack Hendry helemaal bij Club Brugge, waar hij tevens het verschil maakte met zijn leiderschap, inzet en communicatie. Die skills waren vorig seizoen enorm belangrijk in de defensie van Club Brugge, waarin Hendry’s meerwaarde al heel snel erg duidelijk werd. De Schot was van de Brugse centrale verdedigers toen de beste kopper bij Blauw-Zwart, hij won het meeste duels én hij pakte uit met de meeste geslaagde defensieve acties. Een paniekaankoop was hij dus allerminst. De stap naar Club Brugge was de juiste en daar bewees hij op topniveau te kunnen functioneren.



In de vorige zomermercato genoot Jack Hendry ook veel interesse vanuit Engeland, Frankrijk en Duitsland maar toch was het zijn uitdrukkelijke wens om naar Club Brugge te verhuizen, waar hij eindelijk Champions League kon spelen. En in het Kampioenenbal maakte hij indruk met onder meer een fenomenale prestatie tegen Paris Saint-Germain, dat hem zelfs grote lof opleverde van verschillende Engelse media én de interesse van verschillende clubs uit de Premier League waaronder Burnley FC (nu in de Championship) en Newcastle United.

DE ÉCHTE BRUGSE PANIEKTRANSFER

“Hij kan het niveau van de Premier League aan, maar ik zie hem even goed in Frankrijk of in de Bundesliga”, bevestigde Gauthier Ganaye vorig seizoen op de clubwebsite van KV Oostende. Maar één jaar later is Jack Hendry alweer afgeschreven bij Club Brugge. In de eerste twee matchen van het seizoen zette Carl Hoefkens hem in de tribune, vervolgens startte Hendry in de basis tegen KAS Eupen, waarna hij vorige week vrijdag tegen Zulte Waregem opeens weer in de tribune belandde. Ook de supporters van Club Brugge begrijpen deze bedenkelijke behandeling niet en roerden zich al verschillende keren hierover op de sociale media.



Carl Hoefkens heeft Jack Hendry dus al volledig opgegeven en volgens Scottish Daily Express staat de Brugse clubleiding nu ook open voor een transfer. Nochtans zouden de duelkracht, het voetballend vermogen en de leiderschapskwaliteiten van Hendry dit seizoen zeker niet misstaan in de gammele Brugse verdediging. Peter Vandenbempt zei bij Sporza dat Club nu al een wedstrijd of drie opendeurdag houdt en dat het defensief “een verschrikking is”. Als tegenzet op het verwachte vertrek van Hendry wil Club dan weer een nieuwe kwalitatieve centrale verdediger halen. Een paniektransfer, maar dan een échte.

LEES OOK: ‘Club Brugge gooit handdoek: Seys vertrekt naar droomclub’

Liever Hendry in de ploeg of een nieuwe verdediger?

Meest recent

‘Club Brugge gooit handdoek: Seys vertrekt naar droomclub’

Club hield Joaquin Seys deze zomer nog met alle macht in Brugge, maar lang gaat dat niet meer ...

338
338
Laimer heeft pakkende boodschap voor herstellende Kompany

Konrad Laimer leeft mee met Vincent Kompany, die voorlopig nog afwezig blijft bij Bayern ...

0
0
Mannaert en Mignolet lijken wéér mis te grijpen

Vincent Mannaert sprak grote woorden toen hij naar de bond kwam inzake duidelijkheid over het kiezen ...

24
24
Deschacht geeft Anderlecht drie concrete transfertips

Anderlecht moet volgens Olivier Deschacht nog maar eens de transfermarkt op. De Brusselaars moeten ...

40
40
Eberl komt met straf nieuws over Kompany en Man City

De aanstelling van Vincent Kompany als trainer van Bayern München was allesbehalve een ...

56
56
Dramatisch rapport: Sibierski stort Anderlecht afgrond in

Momenteel bevindt vooral Vitor Bruno zich in het oog van de storm, maar de huidige crisis bij RSC ...

174
174
Van Bommel aan zet: nu of nooit voor kandidaat-Rode Duivel?

Bij zijn vuurdoop als Belgisch bondscoach haalde Mark van Bommel slechts enkele nieuwe namen bij de ...

73
73
Bart Verhaeghe is het grondig beu: "Stop ermee!"

Bart Verhaeghe heeft er genoeg van. De voorzitter van Club Brugge liet zich opvallend scherp uit ...

63
63
'Club Brugge transfermarkt op: topprioriteit al bekend'

Dankzij de goed gevulde bankrekening hoeft Club Brugge niet te verkopen, maar elke zomer zoeken er ...

263
263
Voetbalbond kondigt aanduidingen refs speeldag 10 aan

In de Jupiler Pro League is straks alweer speeldag 10 aangebroken. Via de officiële kanalen ...

41
41
Bart Verhaeghe verrast met grote beslissing over dochter Lisa

Bart Verhaeghe heeft met Club Brugge de voorbije jaren grote successen geboekt, ook op het Europese ...

340
340
Bruno blijft puzzelen: nieuw spitsenduo Anderlecht?

Met het mes op de keel krijgt RSC Anderlecht zaterdag Westerlo over de vloer. Mits een nieuwe ...

262
262
Leko luidt alarmbel bij Club Brugge: "Spelen met vuur"

Het straffe parcours in de Champions League kost Club Brugge voorlopig geen punten in eigen land. ...

295
295
‘Lukaku niet welkom: Coucke woest op één man’

Marc Coucke droomt al maanden van een terugkeer van Romelu Lukaku naar Anderlecht. Vanuit Turkije ...

1074
1074
'Blessurecrisis bij Barça: Laporta gaat voor wereldkampioen'

FC Barcelona begon flitsend aan het seizoen, maar botste in de laatste week op zijn limieten. In de ...

45
45
Francis vreest nieuwe bom in transferwereld? "Binnen 10 jaar"

De voorbije jaren kwam het transfersysteem in het mondiale voetbal stevig onder druk te staan. In ...

60
60
Nainggolan vrijdag voor de rechter: waarvan wordt hij verdacht?

Radja Nainggolan beleeft een woelig seizoen bij Patro Eisden, want de resultaten van de ploeg vallen ...

69
69
Van Himst: "Ze hebben hem bij Anderlecht een vuile loer gedraaid"

Bij Anderlecht rekenen ze nog steeds hard op Neerpede om talent te leveren aan de A-ploeg én ...

305
305
Kompany krijgt zeer heldere opdracht van Bayern-bestuur

Vincent Kompany mag dan wel ontslagen zijn uit het ziekenhuis, maar op de bank moeten we hem ...

60
60
'Godts krijgt geweldig nieuws van PSG én privé'

Mika Godts versierde vorige zomer een absolute droomtransfer, want na een sensationeel seizoen bij ...

327
327
Union vernieuwt sneller dan verwacht: Hubert velt oordeel

De voorbije jaren bleek het elk seizoen het lot van Union dat het zijn elftal grondig moest ...

65
65
Waalse pers slaat alarm bij Duivels: Van Bommel moet ingrijpen

Volgende week is Mark van Bommel weer aan zet, want dan moet hij zijn selectie bekend maken voor de ...

222
222
TRANSFERUURTJE: 'Standard liet topper liggen, dubbele exit Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

97
97
‘Standard moet verkopen: zestal voor miljoenenjackpot’

Standard Luik vocht de afgelopen jaren tegen financiële malaise. Het ergste lijkt voorbij, maar ...

203
203
Marc Coucke getroffen door spijkerharde beslissing

Voor Coucke zijn het niet meteen de leukste weken. De zakenman kreeg onlangs dan wel goed nieuws in ...

145
145

Meer sportnieuws