Comeback Samatta: De Condé troeft Mannaert af

855
Comeback Samatta: De Condé troeft Mannaert af

Volgens de laatste berichten is Ally Samatta goed op weg om terug te keren naar KRC Genk. De Tanzaniaan vertrok begin 2020 door de grote poort uit Limburg, maar Dimitri de Condé bleef zijn poulain altijd goed opvolgen. Vincent Mannaert en Club Brugge deden dat trouwens ook, maar ondanks drie concrete toenaderingen in de voorbije jaren, kwam daar nooit een transfer van. De Condé lijkt daar dus wel in te slagen, al is de situatie rond Samatta seizoen flink veranderd sinds vorig seizoen. De spits zakte toen namelijk zwaar door de mand op uitleenbasis bij Antwerp FC en toonde nooit aan waarom hij enkele seizoenen geleden nog de beste spits van de Jupiler Pro League was.


DE 3 POGINGEN VAN MANNAERT

In de zomermercato van 2020 polste Club Brugge voor het eerst naar de transfervoorwaarden van Ally Samatta, die toen nog onder contract stond bij Aston Villa. Philippe Clement wilde er nog dolgraag nog een vlotscorende spits bij en de coach van Club kende de Tanzaniaan nog van hun vruchtbare samenwerking bij KRC Genk. In Limburg was Samatta oorspronkelijk een goeie spits, maar nog niet volledig afgewerkt. Pas onder het sportief bewind van Clement ontbolsterde Samatta uiteindelijk tot één van de beste spitsen van de Jupiler Pro League.

En Club Brugge nam toen ook effectief contact op met Ally Samatta. De overbodige aanvaller van Aston Villa was zelfs een serieuze optie voor de Bruggelingen. Manager Vincent Mannaert gaf dat ook trouwens toe in een interview aan Het Nieuwsblad. “Er is deze zomer contact geweest”, erkende Mannaert. “Samatta was op de hoogte van onze interesse. Hij kent Philippe en de Belgische competitie.” Maar de Tanzaniaan verkoos uiteindelijk een huurbeurt aan het Turkse Fenerbahçe boven een reünie met Clement bij Club Brugge.



Ook Ally Samatta gaf in die periode zelf duiding aan de eerste toenadering met Club Brugge. “Ik kon het hart van de Genkse supporters niet breken. Ik had de kans, maar ik kreeg het simpelweg niet over mijn hart. Vier jaar verdedigde ik de kleuren van Genk, een transfer naar Club Brugge zou niet netjes geweest zijn”, vertelde de Tanzaniaan aan Het Belang van Limburg. In de opvolgende wintermercato anno 2021 viel de naam van Samatta opnieuw in het Jan Breydelstadion, maar toen prefereerde Clement Bas Dost boven de ex-spits van KRC Genk.

In augustus 2021 meldde Het Nieuwsblad dat Club Brugge opnieuw lonkte naar Ally Samatta. Bas Dost kon namelijk niet overtuigen op Jan Breydel en Philippe Clement bleef gecharmeerd door het profiel van de Tanzaniaanse spits. Volgens Het Laatste Nieuws was de coach zelfs “helemaal gek” van hem. Samatta’s entourage bood hem toen aan bij zowat elke Belgische topclub, waarbij enkel Antwerp FC toehapte. Al was zijn passage op de Bosuil verre van geslaagd. De Tanzaniaan arriveerde met de status van een topspeler, grotendeels te danken aan zijn eerdere succesvolle passage bij KRC Genk, maar hij bleek vooral grote tegenvaller te zijn.

DRAMA BIJ ANTWERP

Antwerp huurde Ally Samatta van de Turkse topclub Fenerbahçe, waar hij ondertussen definitief onder contract staat en jaarlijks 2,3 miljoen euro netto verdient, én ze konden ook een aankoopoptie bedingen. Met de Tanzaniaanse prijsschutter, hij scoorde voorheen in 3,5 seizoenen tijd namelijk 76 doelpunten voor KRC Genk, moest The Great Old vorig seizoen dé grote titeluitdager worden van Club Brugge. De verwachtingen rond Samatta waren logischerwijze erg hooggespannen. Bij Antwerp hoopten ze dat de spits zijn carrière kon herlanceren en zijn status van weleer terug kon vinden, na twee volledig mislukte passages bij Aston Villa en Fenerbahçe.



Peter Maes, die Ally Samatta coachte bij KRC Genk, kon zijn positieve verwachtingen niet onder stoelen of banken steken. “Ik ben ervan overtuigd dat hij het ook bij Antwerp zal maken”, vertelde hij aan Het Laatste Nieuws. “Ik denk zelfs dat hij nu nog beter is dan toen bij Genk. Ik ben er zeker van dat hij dezelfde statistieken kan halen als bij Genk”, aldus Maes. Birger Verstraete zei na het grootse transferoffensief van Antwerp FC dat hij Samatta de kers op de taart vond. Maar in Deurne-Noord bleef men uiteindelijk zwaar op hun honger zitten. Bij momenten was hij wel erg nuttig door zijn kopspel en een enorme werkkracht, maar toch werd er veel meer verwacht van de Tanzaniaan. Nochtans is hij intrinsiek zeker niet minder dan pakweg clubtopschutter Michael Frey.

TERUG NAAR GENK?

Sinds zijn vertrek bij KRC Genk begin 2020 gaat het dus steil bergaf met de carrière van Ally Samatta. Als hij terugkeert naar Limburg, dan zal dat wellicht één van zijn laatste kansen om zijn loopbaan terug in een positieve richting te loodsen. Maar eerlijk, waar kan hij beter zijn aloude niveau terugvinden dan in het vertrouwde Genk. Daar zullen ze hem alvast met open armen ontvangen. Voor Dimitri de Condé was de transfer van Samatta destijds zijn zwaarste vertrek in vijf jaar. “Als er één vedette was in onze kleedkamer, was hij het. Maar dat zag je niet aan hem. Zijn respect voor de fans, zijn positivisme, als mens is hij zo puur”, zei de Condé toen.



Dimitri de Condé wilde Ally Samatta anderhalf jaar geleden al terughalen naar KRC Genk. De Head of Football wilde in april 2021 proactief handelen met het oog op de nakende transfer van Paul Onuachu, die er uiteindelijk nooit van kwam, en daarom werd de Tanzaniaanse spits opeens een interessante optie. Genk overwoog om hun voormalige prijsschutter aan te trekken op huurbasis, want een definitieve transfer was op financieel vlak onhaalbaar. Het verhaal van Samatta zat er toen al een eindje op bij Fenerbahçe, maar hij wilde pas een beslissing nemen over zijn toekomst aan het einde van dat betreffende seizoen. En toen trok hij naar … Antwerp FC.

LEES OOK: Ferme opsteker KAA Gent ondanks eerste puntenverlies

Moet Genk Samatta terughalen?

Meest recent

Coucke ziet nieuwe storm losbarsten aan Belgische kust

Het zomerse plaatje aan de Belgische kust krijgt een opvallend staartje. Wat voor heel wat ...

0
0
AA Gent strikt goudhaantje: contract tot medio 2030

Na het 1-1 gelijkspel in Genk is AA Gent zijn perfect rapport kwijt, maar met een 16 op 18 zijn de ...

13
13
'Club Brugge dumpt Sommer: vervanger al in wachtkamer'

Club Brugge boekte zondag een 3-1 zege tegen Antwerp, maar dat leek achteraf slechts bijzaak. ...

169
169
Ruben Van Gucht onthult verrassende reden na plotse exit

Ruben Van Gucht heeft een drukke periode achter de rug. De VTM presentator is momenteel volop te ...

74
74
Hoe Club Brugge én Sommer één pion keihard missen

Yann Sommer werd afgelopen zomer door Club Brugge met grote trom binnengehaald. Enkele weken later ...

450
450
Degryse voorspelt: "Als Kompany dat zou doen..."

Marc Degryse is onder de indruk van de stormachtige ontwikkeling van Vincent Kompany als trainer. De ...

101
101
Verrassende vervanger voor Overmars bij Antwerp?

Toby Alderweireld ziet voor zichzelf op termijn mogelijk een rol weggelegd in het sportieve beleid ...

594
594
Zulte Waregem trots: "Voor altijd legendes van de club"

Bij Zulte Waregem kijken ze met trots terug op het parcours van Jeppe Erenbjerg en Daniel Opoku. De ...

56
56
Delorge looft ploegmaat: "Enorm veel kwaliteiten"

AA Gent is met een 16 op 18 voortreffelijk aan het seizoen begonnen. Gaan de Buffalo's eindelijk nog ...

67
67
Degryse met slecht nieuws voor JPL-topclub: "Geen titel"

Club Brugge en Union SG zullen ook dit jaar voor de titel strijden. Daarachter is het afwachten hoe ...

898
898
"Pure horror"-Kat Kerkhofs legt pijnlijke waarheid bloot

Kat Kerkhofs en Dries Mertens vormen al jaren één van de bekendste showbizzkoppels van ...

53
53
'Ajax wil alsnog toeslaan met grote transfervrije naam'

Ajax kende een zeer ambitieuze zomermercato. De Amsterdammers gaan voluit voor een eerste titel in ...

64
64
Rigaux onder vuur: "In België schreven ze hen ook af"

Dévy Rigaux krijgt zéér veel kritiek in Nederland. Feyenoord lijkt verzwakt uit ...

218
218
'Club Brugge wil weer toptalent in Engeland oppikken'

Bij Club Brugge waren ze deze zomer weer druk in de weer op de transfermarkt. Daarin gingen ze ook ...

147
147
Goots vreest: bom op barsten bij KV Mechelen?

KV Mechelen blijft zitten in de hoek waar de klappen vallen. Het had afgelopen weekend gehoopt op ...

365
365
Van der Elst ziet Club-speler gered worden door reputatie

Club Brugge blijft in de competitie op koers met een nette vijftien op achttien, met enkel de ...

178
178
Furo maakt grote indruk: weldra kans in Premier League?

Club Brugge weet dezer dagen zijn talenten zeer duur te verkopen, zelfs als ze nog amper of niet aan ...

85
85
Club-fan Julie Vanloo grijpt iedereen naar de keel

Het ene moment lijkt alles nog mogelijk, even later blijft vooral de pijn over. Voor Julie Vanloo en ...

131
131
Defour en Proto zien Anderlecht grote stap zetten

Het is voor Anderlecht tot dusver toch een beetje een seizoen met twee gezichten. Het knokte zich ...

258
258
'Union met handen in haar voor EL na blessure Mac Allister'

Union nestelde zich afgelopen weekend aan de leiding in de Jupiler Pro League met een klinkende zege ...

110
110
'Nieuwe coach bij Kortrijk: eerste kandidaat bekend'

Het eerste trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League is een feit. Na een pijnlijke ...

583
583
Bruno hard voor topaankoop: RSCA slaat zich voor het hoofd

Anderlecht slaagde er vrijdag in om een belangrijke zege te pakken op het veld van KV Mechelen, want ...

596
596
Antwerp ontdekt sensatie: "Maar ik moet nog bijleren"

De sterke start van Antwerp behoort intussen helemaal tot het verleden, want de zeven op negen van ...

243
243
TRANSFERUURTJE: 'Eerste ontslag in JPL, Anderlecht bepaalt wintertarget'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

424
424
Ferme opsteker KAA Gent ondanks eerste puntenverlies

KAA Gent speelde afgelopen speeldag 1-1 gelijk in de Jupiler Pro League tegen KRC Genk. Daardoor ...

164
164

Meer sportnieuws