Comeback Samatta: De Condé troeft Mannaert af

855
Comeback Samatta: De Condé troeft Mannaert af

Volgens de laatste berichten is Ally Samatta goed op weg om terug te keren naar KRC Genk. De Tanzaniaan vertrok begin 2020 door de grote poort uit Limburg, maar Dimitri de Condé bleef zijn poulain altijd goed opvolgen. Vincent Mannaert en Club Brugge deden dat trouwens ook, maar ondanks drie concrete toenaderingen in de voorbije jaren, kwam daar nooit een transfer van. De Condé lijkt daar dus wel in te slagen, al is de situatie rond Samatta seizoen flink veranderd sinds vorig seizoen. De spits zakte toen namelijk zwaar door de mand op uitleenbasis bij Antwerp FC en toonde nooit aan waarom hij enkele seizoenen geleden nog de beste spits van de Jupiler Pro League was.


DE 3 POGINGEN VAN MANNAERT

In de zomermercato van 2020 polste Club Brugge voor het eerst naar de transfervoorwaarden van Ally Samatta, die toen nog onder contract stond bij Aston Villa. Philippe Clement wilde er nog dolgraag nog een vlotscorende spits bij en de coach van Club kende de Tanzaniaan nog van hun vruchtbare samenwerking bij KRC Genk. In Limburg was Samatta oorspronkelijk een goeie spits, maar nog niet volledig afgewerkt. Pas onder het sportief bewind van Clement ontbolsterde Samatta uiteindelijk tot één van de beste spitsen van de Jupiler Pro League.

En Club Brugge nam toen ook effectief contact op met Ally Samatta. De overbodige aanvaller van Aston Villa was zelfs een serieuze optie voor de Bruggelingen. Manager Vincent Mannaert gaf dat ook trouwens toe in een interview aan Het Nieuwsblad. “Er is deze zomer contact geweest”, erkende Mannaert. “Samatta was op de hoogte van onze interesse. Hij kent Philippe en de Belgische competitie.” Maar de Tanzaniaan verkoos uiteindelijk een huurbeurt aan het Turkse Fenerbahçe boven een reünie met Clement bij Club Brugge.



Ook Ally Samatta gaf in die periode zelf duiding aan de eerste toenadering met Club Brugge. “Ik kon het hart van de Genkse supporters niet breken. Ik had de kans, maar ik kreeg het simpelweg niet over mijn hart. Vier jaar verdedigde ik de kleuren van Genk, een transfer naar Club Brugge zou niet netjes geweest zijn”, vertelde de Tanzaniaan aan Het Belang van Limburg. In de opvolgende wintermercato anno 2021 viel de naam van Samatta opnieuw in het Jan Breydelstadion, maar toen prefereerde Clement Bas Dost boven de ex-spits van KRC Genk.

In augustus 2021 meldde Het Nieuwsblad dat Club Brugge opnieuw lonkte naar Ally Samatta. Bas Dost kon namelijk niet overtuigen op Jan Breydel en Philippe Clement bleef gecharmeerd door het profiel van de Tanzaniaanse spits. Volgens Het Laatste Nieuws was de coach zelfs “helemaal gek” van hem. Samatta’s entourage bood hem toen aan bij zowat elke Belgische topclub, waarbij enkel Antwerp FC toehapte. Al was zijn passage op de Bosuil verre van geslaagd. De Tanzaniaan arriveerde met de status van een topspeler, grotendeels te danken aan zijn eerdere succesvolle passage bij KRC Genk, maar hij bleek vooral grote tegenvaller te zijn.

DRAMA BIJ ANTWERP

Antwerp huurde Ally Samatta van de Turkse topclub Fenerbahçe, waar hij ondertussen definitief onder contract staat en jaarlijks 2,3 miljoen euro netto verdient, én ze konden ook een aankoopoptie bedingen. Met de Tanzaniaanse prijsschutter, hij scoorde voorheen in 3,5 seizoenen tijd namelijk 76 doelpunten voor KRC Genk, moest The Great Old vorig seizoen dé grote titeluitdager worden van Club Brugge. De verwachtingen rond Samatta waren logischerwijze erg hooggespannen. Bij Antwerp hoopten ze dat de spits zijn carrière kon herlanceren en zijn status van weleer terug kon vinden, na twee volledig mislukte passages bij Aston Villa en Fenerbahçe.



Peter Maes, die Ally Samatta coachte bij KRC Genk, kon zijn positieve verwachtingen niet onder stoelen of banken steken. “Ik ben ervan overtuigd dat hij het ook bij Antwerp zal maken”, vertelde hij aan Het Laatste Nieuws. “Ik denk zelfs dat hij nu nog beter is dan toen bij Genk. Ik ben er zeker van dat hij dezelfde statistieken kan halen als bij Genk”, aldus Maes. Birger Verstraete zei na het grootse transferoffensief van Antwerp FC dat hij Samatta de kers op de taart vond. Maar in Deurne-Noord bleef men uiteindelijk zwaar op hun honger zitten. Bij momenten was hij wel erg nuttig door zijn kopspel en een enorme werkkracht, maar toch werd er veel meer verwacht van de Tanzaniaan. Nochtans is hij intrinsiek zeker niet minder dan pakweg clubtopschutter Michael Frey.

TERUG NAAR GENK?

Sinds zijn vertrek bij KRC Genk begin 2020 gaat het dus steil bergaf met de carrière van Ally Samatta. Als hij terugkeert naar Limburg, dan zal dat wellicht één van zijn laatste kansen om zijn loopbaan terug in een positieve richting te loodsen. Maar eerlijk, waar kan hij beter zijn aloude niveau terugvinden dan in het vertrouwde Genk. Daar zullen ze hem alvast met open armen ontvangen. Voor Dimitri de Condé was de transfer van Samatta destijds zijn zwaarste vertrek in vijf jaar. “Als er één vedette was in onze kleedkamer, was hij het. Maar dat zag je niet aan hem. Zijn respect voor de fans, zijn positivisme, als mens is hij zo puur”, zei de Condé toen.



Dimitri de Condé wilde Ally Samatta anderhalf jaar geleden al terughalen naar KRC Genk. De Head of Football wilde in april 2021 proactief handelen met het oog op de nakende transfer van Paul Onuachu, die er uiteindelijk nooit van kwam, en daarom werd de Tanzaniaanse spits opeens een interessante optie. Genk overwoog om hun voormalige prijsschutter aan te trekken op huurbasis, want een definitieve transfer was op financieel vlak onhaalbaar. Het verhaal van Samatta zat er toen al een eindje op bij Fenerbahçe, maar hij wilde pas een beslissing nemen over zijn toekomst aan het einde van dat betreffende seizoen. En toen trok hij naar … Antwerp FC.

LEES OOK: Thorup drop hint: opvallende vervanger Heymans bij Genk?

Moet Genk Samatta terughalen?

Meest recent

Leko zoekt perfecte formule: duo overtuigt nog niet

Bij Club Brugge draait het goed, maar Blauw-Zwart toch vooral op de jongens die er al waren. De ...

20
20
Rotatie bij Bruno? Opvallende statistiek bij Anderlecht

Vitor Bruno krijgt de kritiek dat hij veel te veel roteert. Maar heeft de Portugees stilaan wel ...

20
20
Ballon d'Or 2026: verrassende opvolger Dembélé bekend

In het London Palladium Theatre werd maandag de Ballon d'Or uitgereikt. Voor de 70ste editie ...

741
741
Thorup drop hint: opvallende vervanger Heymans bij Genk?

KRC Genk won zondag in eigen huis met 2-1 van Standard. Helaas voor de Limburgers liepen ze in het ...

96
96
Compper dumpt duo: goudhaantje Antwerp plots buitenspel

Uitgerekend tegen zwarte beest Charleroi maakte Antwerp komaf aan een reeks van zes matchen zonder ...

138
138
Code rood in Anderlecht: stoel Sibierski wankelt al

Momenteel zijn alle pijlen op Vitor Bruno gericht, maar de coach is uiteraard niet op z'n eentje ...

232
232
Wullaert vol emotie op Ballon d'Or: dit is haar klassement

Na enkele moeilijke weken bij de Red Flames krijgt Tessa Wullaert toch nog een persoonlijke ...

86
86
Boeckx opent Kompany-boekje: "Mijn vrouw heeft het gevoeld"

Vincent Kompany is gewend om altijd maar door te gaan, maar zelfs voor de Bayern-coach lijkt er een ...

156
156
Pfaff deelt emotionele woorden met Kompany: "Jij bent..."

De voetbalwereld leeft mee met Vincent Kompany, die enkele dagen geleden na een training bij Bayern ...

35
35
'Ruud Vormer plots in groot gevaar aan Belgische kust'

Ruud Vormer kreeg bij Knokke de kans om zich te bewijzen als hoofdtrainer, maar de resultaten ...

106
106
Lukaku beleeft horroravond en zorgt na 10 (!) seconden voor rel

Romelu Lukaku hoopte op bezoek bij Galatasaray eindelijk een statement te maken, maar de Belgische ...

554
554
Gigantische blunder Ballon d'Or: winnaar nu al bekend?

Is de winnaar van de Ballon d’Or 2026 nu al bekend? En heeft organisator France Football per ...

156
156
‘De Bruyne breekt met Napoli: verrassende bestemming bekend’

Kevin De Bruyne stond zaterdag tegen AS Roma opnieuw aan de aftrap bij Napoli. Toch blijft zijn ...

179
179
Union SG meldt zware tegenvaller: "Maanden buiten strijd"

Union SG kampt dit seizoen met opvallend veel blessureleed. De Brusselaars kwamen vandaag met nog ...

37
37
Leko waarschuwt titularis: wissel op til bij Club Brugge

Met zeven opeenvolgende overwinningen, waaronder twee stuks in de Champions League, is Club Brugge ...

323
323
Lardot velt duidelijk verdict over rode kaart Anderlecht

Het was alweer een bewogen weekend in de Jupiler Pro League, met tal van discutabele fases. ...

601
601
'Club Brugge verlegt grenzen: recordtransfer in januari?'

Opgeteld zitten ze over alle competities heen al aan 15 doelpunten en acht assists: en of Nicolo ...

481
481
Bruno buiten: Anderlecht stelt ultimatum voor ontslag

Enkele dagen na de deugddoende zege in Polen is het alweer crisis bij RSC Anderlecht, dat zondag met ...

513
513
Van Gucht over zijn bankrekening: "Ik steek mijn middelvinger op"

Ruben Van Gucht ligt al geruime tijd onder een vergrootglas. Over zijn privéleven, zijn werk ...

157
157
Albert ziet Standard énorm risico nemen na 0 op 12

Standard heeft zichzelf opnieuw in de problemen gebracht. De Luikenaars leden tegen Genk hun vierde ...

147
147
Alderweireld en Neville snoeihard voor Engelse topclub: "Afschuwelijk"

Manchester United verkeert nog maar eens in een enorme crisis. Gary Neville ziet met lede ogen aan ...

94
94
Woede bij Cercle Brugge: "Dit is gewoon belachelijk!"

Cercle Brugge leek op weg naar enorme stunt op het veld van Union SG. Ze kwamen 0-2 voor, maar ...

408
408
Ex-lieveling Standard: "Ze deden mij voorstel om coach te worden”

Standard zit nog steeds in een moeilijke periode door het wanbeleid van de vorige jaren. Er is ...

124
124
Deschacht spuwt zijn gal over Anderlecht en benoemt 2 hiaten

RSC Anderlecht verloor met 4-0 van AA Gent. Paars-Wit was 72 minuten lang goed, maar nadien was het ...

407
407
KRC Genk krijgt dubbele klap: schorsing én zware blessure

KRC Genk won na een al bij al matige match met 2-1 van Standard. De Limburgers kijken zo wel stilaan ...

290
290

Meer sportnieuws