Mazzu zet het werk van Kompany verder

door
Mazzu zet het werk van Kompany verder

“Vincent was een essentieel onderdeel van de heropbouw van het vernieuwde RSC Anderlecht. Hij heeft professionalisering en expertise bijgebracht en is ook belangrijk geweest in de ontwikkeling van jonge spelers. De club zal op deze fundamenten verder bouwen”, zei CEO Peter Verbeke na het vertrek van Kompany. Felice Mazzu hanteert op één vlak alvast dezelfde visie: het kansen geven aan spelers van Neerpede.


Inzake manier van voetballen is RSCA een compleet andere richting uitgegaan, maar Mazzu bouwt wel verder op de vernieuwde aanpak die er onder Kompany kwam inzake het kansen geven aan jonge talenten. Mazzu gaf tegen Paide en Seraing zes à zeven spelers van eigen bodem kansen en de lijn wordt dus verder getrokken. De angst van de fans dat de jeugd naar achter zou worden geschoven, is dus ongegrond. Of Mazzu de jeugd nog meer kansen gaat geven dan Kompany, dat moet uiteraard nog blijken over de langere termijn. Vorig jaar was het in dat opzicht een beetje minder in Brussel, maar daar zaten blessures ook voor een deeltje tussen.

STROEYKENS & CO

Hannes Delcroix en Zeno Debast waren vorig jaar maanden buiten strijd en stonden indien fit vaak in de basis. Na Nieuwjaar (vooral in de play-offs) kregen Marco Kana en Kristian Arnstad voluit hun kans, en jongens als Francis Amuzu, Anouar Ait El Hadj en Yari Verschaeren kregen bijna elke match speelkansen (via een basisplaats of invalbeurt). Killian Sardella verdween wat op de achtergrond, en Noah Sadiki, Julien Duranville en Mario Stroeykens kregen als 16-17-jarigen sporadisch wat kansjes.

Zij werden vooral klaargestoomd voor dit seizoen. Zij trainden mee met de A-kern om dit seizoen ingezet te worden. In de docureeks 'Mauve' was Kompany toen ook duidelijk tegenover Stroeykens. “Volgend seizoen is voor mij een moment waar iedereen de kwaliteit van Mario begint door te hebben", vertelde Kompany aan Stroeykens.

VOORBEELD

Het siert Mazzu dat hij dit werk van Kompany verder zet en wie weet zelfs kan verbeteren. Jongens als Debast, Delcroix en Verschaeren zijn net zoals onder Kompany indien fit een vaste waarde, Amuzu staat op links maar hij zou normaal invaller zijn geweest als Sergio Gomez fit was geweest. Colassin, El Hadj en Sardella zitten in de wachtkamer, net zoals Duranville. Sadiki, die al sinds januari meetrainde met de A-kern, krijgt kansen indien er schorsingen zijn. Kana en Arnstad zijn voorlopig de back-ups op hun positie.

Beide coaches houden er weliswaar een andere aanpak op na. Zo weerklinkt over Mazzu dat hij een warmere en meer familiaire houding aanneemt dan de pragmatische en zakelijkere Kompany. Eén juiste aanpak bestaat niet in het voetbal, maar het is alvast zeer hoopgevend dat Mazzu net als Kompany voluit de kaart van de jeugd trekt. Anderlecht, en bij uitbreiding het Belgische voetbal, zullen hier sowieso de vruchten van plukken. 

CR

LEES OOK: 'Anderlecht beslist: viertal enkel voor juiste prijs weg'

Zal Stroeykens dit jaar helemaal doorbreken?

Meest recent

'Exit Parys bij de Pro League in de maak?'

Het zijn woelige tijden bij de Pro League. Er woeden dezer dagen immers meerdere stormen binnen het ...

2
2
Antwerp legt toptalent op 15de verjaardag meteen vast

Bij Antwerp is de jeugd belangrijker dan ooit geworden sinds Paul Gheysens stopte met miljoenen in ...

32
32
'Alles op De Cat: Anderlecht heeft plannetje klaar'

Bij Anderlecht lijken ze een kruis te mogen maken over de derde plaats na de nederlagen tegen STVV ...

112
112
'STVV wrijft zich in handen na transferupdate'

STVV lijkt na een knappe zes op zes tegen Anderlecht en KV Mechelen vrijwel zeker van de derde ...

30
30
'Anderlecht slaat toe en strikt Japans jeugdinternational'

Bij Anderlecht zijn er nog heel wat vraagtekens voor volgend seizoen, maar de jacht op talent voor ...

98
98
Jarenlange schorsing Mudryk, ook boksdoelman lang aan de kant

Er viel woensdag nieuws te rapen over enkele zeer opmerkelijke schorsingen in de voetbalwereld. Bij ...

65
65
Lukaku breekt de stilte met mysterieuze boodschap

Het zijn geen prettige tijden voor Romelu Lukaku. Hij werkt momenteel een race tegen de klok af om ...

151
151
Union SG krijgt geweldig nieuws over nieuw stadion

Union SG kan alweer een prachtig seizoen  afronden met de titel en de beker. Dat zou een ...

76
76
Vandenbempt en Verheyen raken fans recht in het hart

De kraker tussen Paris Saint-Germain en Bayern München heeft woensdagavond alle verwachtingen ...

47
47
'Anderlecht beslist: viertal enkel voor juiste prijs weg'

Bij RSC Anderlecht wordt bijna de hele spelerskern aan een vertrek gelinkt. Dat gaat uiteraard niet ...

238
238
'Revelatie wil Fernandez-Pardo (ex-AA Gent) aantrekken'

Het zijn woelige maanden voor Matias Fernandez-Pardo. De winger moet stilaan een echte keuze gaan ...

43
43
Ophef bij Westerlo: club komt met statement

Bij KVC Westerlo hebben ze er een enerverend weekend opzitten. Ze verloren in eigen huis van Royal ...

73
73
Neemt Anderlecht na bijna 200 duels afscheid van meubelstuk?

Bij RSC Anderlecht gaan ze komende zomer een grote schoonmaak doorvoeren in de spelerskern. Dat ...

320
320
'Rode Duivel op de sukkel en moet na één jaar alweer weg'

De voorbije jaren kregen heel wat spelers hun kans bij de Rode Duivels, want sinds het WK 2022 wordt ...

60
60
Mourinho terug naar Real Madrid? Special One reageert

José Mourinho is momenteel trainer van Benfica, maar de kans bestaat dat hij na het seizoen ...

104
104
'Union verliest sterkhouder: Premier League lonkt'

In de voorbije seizoenen maakte Union al indruk door een beker en een titel te pakken, maar dit ...

74
74
Beerschot-fans komen met uitleg voor Nainggolan-incident

De wedstrijd tussen Beerschot en Patro Eisden van maandagavond blijft nog stevig nazinderen. De ...

238
238
Engeland wild van Duivel: "Beste transfer van het seizoen"

De Premier League en Rode Duivels, dat bleek de voorbije jaren regelmatig een geslaagd huwelijk. Ook ...

317
317
'Belgische clubs attent: FIFA stelt ingrijpende regel voor'

Er is de voorbije jaren al heel wat veranderd in de mondiale voetbalwereld. De FIFA voert immers de ...

151
151
Nieuwe generatie NXT: Club slaat dubbelslag

Club Brugge zette de laatste jaren grote stappen met zijn jeugdopleiding. Alsmaar meer spelers halen ...

188
188
Penders doet monden openvallen en is Europese primus

Met Thibaut Courtois beschikken de Rode Duivels momenteel over misschien wel de beste doelman ter ...

74
74
Belgische voetbalbond zorgt voor grote rel met WK-lied

De keuze van de Belgische voetbalbond om Roméo Elvis mee het officiële WK lied te laten ...

55
55
Antwerp ontdekt eindelijk nieuwe parel: reden onthuld

Bij Antwerp maken ze van de Europe Play-Off gebruik om ook enkele jonge talenten hun kans te geven. ...

155
155
'Man Utd heeft wenslijst klaar: minstens één Rode Duivel'

Voor de titel meestrijden lukte dit seizoen nog niet, maar na enkele magere seizoenen slaagde ...

151
151
TRANSFERUURTJE: 'Club slaat slag bij Antwerp, kassa voor Anderlecht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

203
203

Meer sportnieuws