Mazzu zet het werk van Kompany verder

95
Mazzu zet het werk van Kompany verder

“Vincent was een essentieel onderdeel van de heropbouw van het vernieuwde RSC Anderlecht. Hij heeft professionalisering en expertise bijgebracht en is ook belangrijk geweest in de ontwikkeling van jonge spelers. De club zal op deze fundamenten verder bouwen”, zei CEO Peter Verbeke na het vertrek van Kompany. Felice Mazzu hanteert op één vlak alvast dezelfde visie: het kansen geven aan spelers van Neerpede.


Inzake manier van voetballen is RSCA een compleet andere richting uitgegaan, maar Mazzu bouwt wel verder op de vernieuwde aanpak die er onder Kompany kwam inzake het kansen geven aan jonge talenten. Mazzu gaf tegen Paide en Seraing zes à zeven spelers van eigen bodem kansen en de lijn wordt dus verder getrokken. De angst van de fans dat de jeugd naar achter zou worden geschoven, is dus ongegrond. Of Mazzu de jeugd nog meer kansen gaat geven dan Kompany, dat moet uiteraard nog blijken over de langere termijn. Vorig jaar was het in dat opzicht een beetje minder in Brussel, maar daar zaten blessures ook voor een deeltje tussen.

STROEYKENS & CO

Hannes Delcroix en Zeno Debast waren vorig jaar maanden buiten strijd en stonden indien fit vaak in de basis. Na Nieuwjaar (vooral in de play-offs) kregen Marco Kana en Kristian Arnstad voluit hun kans, en jongens als Francis Amuzu, Anouar Ait El Hadj en Yari Verschaeren kregen bijna elke match speelkansen (via een basisplaats of invalbeurt). Killian Sardella verdween wat op de achtergrond, en Noah Sadiki, Julien Duranville en Mario Stroeykens kregen als 16-17-jarigen sporadisch wat kansjes.

Zij werden vooral klaargestoomd voor dit seizoen. Zij trainden mee met de A-kern om dit seizoen ingezet te worden. In de docureeks 'Mauve' was Kompany toen ook duidelijk tegenover Stroeykens. “Volgend seizoen is voor mij een moment waar iedereen de kwaliteit van Mario begint door te hebben", vertelde Kompany aan Stroeykens.

VOORBEELD

Het siert Mazzu dat hij dit werk van Kompany verder zet en wie weet zelfs kan verbeteren. Jongens als Debast, Delcroix en Verschaeren zijn net zoals onder Kompany indien fit een vaste waarde, Amuzu staat op links maar hij zou normaal invaller zijn geweest als Sergio Gomez fit was geweest. Colassin, El Hadj en Sardella zitten in de wachtkamer, net zoals Duranville. Sadiki, die al sinds januari meetrainde met de A-kern, krijgt kansen indien er schorsingen zijn. Kana en Arnstad zijn voorlopig de back-ups op hun positie.

Beide coaches houden er weliswaar een andere aanpak op na. Zo weerklinkt over Mazzu dat hij een warmere en meer familiaire houding aanneemt dan de pragmatische en zakelijkere Kompany. Eén juiste aanpak bestaat niet in het voetbal, maar het is alvast zeer hoopgevend dat Mazzu net als Kompany voluit de kaart van de jeugd trekt. Anderlecht, en bij uitbreiding het Belgische voetbal, zullen hier sowieso de vruchten van plukken. 

CR

LEES OOK: ‘Nieuwe Coucke-ramp al in de maak bij Anderlecht’

Zal Stroeykens dit jaar helemaal doorbreken?

Meest recent

Nainggolan op de bank: Stijnen haalt stevig uit

De voorbije seizoenen was Patro Eisden nog een vaste waarde in de strijd om de play-offs in de ...

29
29
Adedeji-Sternberg doet opvallend boekje open over Club-soap

KRC Genk slaagde er zondag als eerste in om dit seizoen AA Gent punten te ontfutselen. Vooral ...

32
32
Napoli kan weer winnen: De Bruyne krijgt enorme lof

Bij Napoli slaakten ze zondag een zucht van opluchting. Na een nul op zes in de Serie A én ...

33
33
Sassuolo-Belgen stunten tegen Juve, nipte zege Godts en PSG

Er werd zondagavond ook nog in het buitenland gevoetbald. Daar boekte invaller Mika Godts met PSG ...

27
27
Essvee trekt verrassende conclusie na eerste nederlaag

Er stond zondagnamiddag nog een duel op het programma tussen twee van de revelaties van het ...

48
48
Eerste trainersontslag JPL? "Trainer is verantwoordelijk..."

Na zes speeldagen oogt de situatie bij enkele teams in de Jupiler Pro League stilaan zeer precair. ...

152
152
Club ziet transfer eindelijk renderen: "Heb het nu begrepen"

Club Brugge heeft zondagmiddag zijn opdracht tegen Antwerp tot een goed einde gebracht, want de ...

170
170
Vierde nederlaag op rij voor Patro na dolle slotfase

De slotwedstrijd van de vijfde speeldag in de Challenger Pro League heeft nog een opmerkelijk ...

103
103
Kortrijk nog steeds puntenloos na pandoering in kelderkraker

Na zes speeldagen blijft KV Kortrijk als enige puntenloos in de Jupiler Pro League. De Kerels kregen ...

93
93
Leko velt oordeel over prestatie van Club Brugge

Club Brugge won verdiend met 3-1 van Royal Antwerp FC. Het is echter ook duidelijk dat er nog veel ...

243
243
Charleroi blijft verrassen en zegeviert aan de Gaverbeek

Sporting Charleroi en Zulte Waregem waren goed begonnen aan het seizoen. De twee stonden vanavond ...

32
32
‘Nieuwe Coucke-ramp al in de maak bij Anderlecht’

Anderlecht gaf deze zomer opnieuw bijna dertig miljoen euro uit. De zuinige zege bij KV Mechelen ...

583
583
De Mil looft zijn ploeg: "Dat was top"

AA Gent pakte een punt op het veld van KRC Genk. Alweer een correcte prestatie van de Buffalo's, die ...

139
139
Haaland krijgt Old Trafford stil, Kompany dankt Kane

In de Bundesliga ging Bayern München op bezoek bij Elversberg. In de Premier League stond de ...

52
52
Thorup scherp: "Dat was onacceptabel"

Alwéér puntenverlies voor KRC Genk. De Limburgers speelden 1-1 tegen AA Gent. Daar kan ...

447
447
Drama bij Union: Mac Allister maandenlang buiten strijd

Union SG boekte zaterdagavond een ruime 5-0-overwinning tegen Lommel SK. Maar voor die overwinning ...

150
150
Barça niet te stuiten: Yamal en co pakken 15 op 15

Er staat dit seizoen geen maat op FC Barcelona. De troepen van coach Hansi Flick boekten ...

49
49
Nieuwkomer imponeert bij Club: Joaquin Seys zwaait met lof

Club Brugge heeft de nederlaag tegen Aston Villa op gepaste wijze doorgespoeld. De titelverdediger ...

292
292
AA Gent is maximum kwijt: KRC Genk schiet wakker na rust

AA Gent is als laatste ploeg uit de Jupiler Pro League het maximum van de punten kwijt. De Buffalo's ...

136
136
De Cuyper assisteert bij pandoering; nieuwe afgang El Ouahdi en co

Maxim De Cuyper zal zich binnen een dikke week in bloedvorm melden bij de Rode Duivels. Zondag was ...

129
129
Frustratie borrelt op bij Antwerp: "Waren aan het slapen"

Antwerp FC is er niet in geslaagd om net als vorig seizoen te gaan stunten op het veld van Club ...

340
340
Nachtmerrie-week Sommer: Leko en spelers spreken klare taal

Yann Sommer heeft een week om heel snel te vergeten achter de rug. Het sluitstuk van Club Brugge ...

316
316
Club-publiek klaar met één speler: keihard verdict Verheyen

Club Brugge heeft zich op gepaste wijze herpakt na de Europese slipper tegen Aston Villa. ...

1112
1112
"Weddenschap verloren?" - Nieuwe look Vermant maakt tongen los

Club Brugge kruist zondagmiddag de degens met Antwerp FC. Voor de gelegenheid verraste coach Ivan ...

358
358
'Sibierski zit niet stil: eerste wintertarget al bepaald'

Antoine Sibierski heeft een drukke eerste transferperiode achter de rug als sportieve baas bij RSC ...

608
608

Meer sportnieuws