Mazzu zet het werk van Kompany verder

95
Mazzu zet het werk van Kompany verder

“Vincent was een essentieel onderdeel van de heropbouw van het vernieuwde RSC Anderlecht. Hij heeft professionalisering en expertise bijgebracht en is ook belangrijk geweest in de ontwikkeling van jonge spelers. De club zal op deze fundamenten verder bouwen”, zei CEO Peter Verbeke na het vertrek van Kompany. Felice Mazzu hanteert op één vlak alvast dezelfde visie: het kansen geven aan spelers van Neerpede.


Inzake manier van voetballen is RSCA een compleet andere richting uitgegaan, maar Mazzu bouwt wel verder op de vernieuwde aanpak die er onder Kompany kwam inzake het kansen geven aan jonge talenten. Mazzu gaf tegen Paide en Seraing zes à zeven spelers van eigen bodem kansen en de lijn wordt dus verder getrokken. De angst van de fans dat de jeugd naar achter zou worden geschoven, is dus ongegrond. Of Mazzu de jeugd nog meer kansen gaat geven dan Kompany, dat moet uiteraard nog blijken over de langere termijn. Vorig jaar was het in dat opzicht een beetje minder in Brussel, maar daar zaten blessures ook voor een deeltje tussen.

STROEYKENS & CO

Hannes Delcroix en Zeno Debast waren vorig jaar maanden buiten strijd en stonden indien fit vaak in de basis. Na Nieuwjaar (vooral in de play-offs) kregen Marco Kana en Kristian Arnstad voluit hun kans, en jongens als Francis Amuzu, Anouar Ait El Hadj en Yari Verschaeren kregen bijna elke match speelkansen (via een basisplaats of invalbeurt). Killian Sardella verdween wat op de achtergrond, en Noah Sadiki, Julien Duranville en Mario Stroeykens kregen als 16-17-jarigen sporadisch wat kansjes.

Zij werden vooral klaargestoomd voor dit seizoen. Zij trainden mee met de A-kern om dit seizoen ingezet te worden. In de docureeks 'Mauve' was Kompany toen ook duidelijk tegenover Stroeykens. “Volgend seizoen is voor mij een moment waar iedereen de kwaliteit van Mario begint door te hebben", vertelde Kompany aan Stroeykens.

VOORBEELD

Het siert Mazzu dat hij dit werk van Kompany verder zet en wie weet zelfs kan verbeteren. Jongens als Debast, Delcroix en Verschaeren zijn net zoals onder Kompany indien fit een vaste waarde, Amuzu staat op links maar hij zou normaal invaller zijn geweest als Sergio Gomez fit was geweest. Colassin, El Hadj en Sardella zitten in de wachtkamer, net zoals Duranville. Sadiki, die al sinds januari meetrainde met de A-kern, krijgt kansen indien er schorsingen zijn. Kana en Arnstad zijn voorlopig de back-ups op hun positie.

Beide coaches houden er weliswaar een andere aanpak op na. Zo weerklinkt over Mazzu dat hij een warmere en meer familiaire houding aanneemt dan de pragmatische en zakelijkere Kompany. Eén juiste aanpak bestaat niet in het voetbal, maar het is alvast zeer hoopgevend dat Mazzu net als Kompany voluit de kaart van de jeugd trekt. Anderlecht, en bij uitbreiding het Belgische voetbal, zullen hier sowieso de vruchten van plukken. 

CR

LEES OOK: Boeckx opent Kompany-boekje: "Mijn vrouw heeft het gevoeld"

Zal Stroeykens dit jaar helemaal doorbreken?

Meest recent

Ronaldo had bijna Belgische T1: "Kon coach worden van Al-Nassr"

Marc Brys heeft nog lang niet alle ambities opgeborgen. De voormalige bondscoach van Kameroen ...

30
30
Goed nieuws én slecht nieuws: Hubert met blessureupdate

Union Sint-Gillis trekt zaterdag naar SK Beveren voor de tiende speeldag van de Jupiler Pro League. ...

22
22
Lammens krijgt de volle laag: Keane messcherp

Het zijn momenteel geen gemakkelijke tijden voor Senne Lammens bij Manchester United. De club ...

48
48
Onstopbaar Club Brugge rolt Zulte Waregem in één helft op

Club Brugge ging aan de Gaverbeek op zoek naar een 27 op 30. Zulte Waregem zocht na een 0 op 12 dan ...

81
81
Club Brugge mist sterkhouder tegen Anderlecht

Club Brugge neemt het volgende week op tegen RSC Anderlecht. De Belgische landskampioen zal daar ...

236
236
Coucke haalt uit naar krant: "Puur fake news!"

We haalden de afgelopen weken aan dat het woord 'crisis' tegenwoordig wel héél snel in ...

75
75
Club Brugge maakt gehak van Zulte Waregem: "Even doorduwen"

Zulte Waregem en Club Brugge begonnen om 20u45 aan hun partij in de Jupiler Pro League. De eerste 45 ...

67
67
Bornauw verrast met uitspraken over Bertaccini en Stroeykens

RSC Anderlecht moet zaterdagavond winnen van KVC Westerlo. Anders zal het echt crisis zijn. Gaat ...

163
163
Thorup looft smaakmaker: "Verwacht ik van al mijn invallers"

KRC Genk zit in de lift. Na drie overwinningen op rij groeit het vertrouwen binnen de Limburgse ...

41
41
Nieuwkomers in de Jupiler Pro League: 11 toptransfers

Dit weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag tien op het programma. De ideale gelegenheid dus ...

160
160
Club Brugge kraakt Potts: onverwachte wending op komst?

In Brugge krijgt Freddie Potts week na week de wind van voren, zelfs Ivan Leko wil hem een andere ...

706
706
Godts onder stoom en laat Bodart kansloos achter

Mika Godts trok afgelopen zomer van Ajax naar PSG. Het begon was moeilijk, maar logisch want de Rode ...

60
60
Basisploeg Club Brugge: Leko hakt knoop door

Om 20u45 spelen Zulte Waregem en Club Brugge hun partij in de Jupiler Pro League. Ivan Leko heeft ...

99
99
Zorgen bij Leko? "Voelt dat hij de groep even kwijt is"

Club Brugge is bezig aan een goed seizoen. Blauw-Zwart wint de meeste matchen, maar Ivan Leko was ...

67
67
Euvrard voert zélf druk: hoogspanning bij Standard

Standard staat onder zware druk na een nul op twaalf. Vincent Euvrard weet dat een zege nodig is, ...

69
69
Coucke breekt stilte bij Anderlecht: "Geduld ver op"

Hij had zich voorgenomen om zich voortaan in stilzwijgen te hullen, maar nu het weer van kwaad naar ...

356
356
Bruno houdt adem in: vaste titularis Anderlecht out?

Op de valreep speelt RSC Anderlecht zaterdag zijn enige thuismatch in oktober. Een met veel druk op ...

165
165
De Mil verschaft update uit ziekenboeg AA Gent

Dankzij de fraaie 4-0 zege tegen Anderlecht is AA Gent nog steeds de fiere koploper in onze ...

98
98
Bruno spreekt klare taal over ontslag bij Anderlecht

Het is stilaan vijf voor twaalf bij RSC Anderlecht, waar Vitor Bruno zijn stoel alsmaar meer ...

192
192
Leko hakt knopen door: laatste kans bij Club Brugge?

Met het oog al half op PSV gericht gaat Club Brugge vrijdag op bezoek bij Zulte Waregem. Vermits hij ...

234
234
Nainggolan in grote problemen? Parket vraagt heftige celstraf

Radja Nainggolan riskeert een bijzonder zware straf. De voormalige Rode Duivel, die tegenwoordig bij ...

173
173
Bestuur viseert Bruno: vijf voor twaalf in Anderlecht

Zelf houdt hij niet van het woord 'crisis', maar als CEO van RSC Anderlecht voelde Kenneth Bornauw ...

122
122
Nieuwkomers in Jupiler Pro League: de 11 grootste flops

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League al de tiende speeldag op het programma. Het ideale ...

231
231
586.000 euro en één bizarre regel: Man Utd-fan Littler stunt

Luke Littler is een supporter van Manchester United, maar in zijn nieuwe Netflix-show draait alles ...

44
44
Dierckx doet boekje open over Club Brugge: “Een schok”

Tuur Dierckx speelt momenteel bij het Sporting Hasselt van Sam Kerkhofs en Rik Verheye, maar de ...

146
146

Meer sportnieuws