Mazzu zet het werk van Kompany verder

95
Mazzu zet het werk van Kompany verder

“Vincent was een essentieel onderdeel van de heropbouw van het vernieuwde RSC Anderlecht. Hij heeft professionalisering en expertise bijgebracht en is ook belangrijk geweest in de ontwikkeling van jonge spelers. De club zal op deze fundamenten verder bouwen”, zei CEO Peter Verbeke na het vertrek van Kompany. Felice Mazzu hanteert op één vlak alvast dezelfde visie: het kansen geven aan spelers van Neerpede.


Inzake manier van voetballen is RSCA een compleet andere richting uitgegaan, maar Mazzu bouwt wel verder op de vernieuwde aanpak die er onder Kompany kwam inzake het kansen geven aan jonge talenten. Mazzu gaf tegen Paide en Seraing zes à zeven spelers van eigen bodem kansen en de lijn wordt dus verder getrokken. De angst van de fans dat de jeugd naar achter zou worden geschoven, is dus ongegrond. Of Mazzu de jeugd nog meer kansen gaat geven dan Kompany, dat moet uiteraard nog blijken over de langere termijn. Vorig jaar was het in dat opzicht een beetje minder in Brussel, maar daar zaten blessures ook voor een deeltje tussen.

STROEYKENS & CO

Hannes Delcroix en Zeno Debast waren vorig jaar maanden buiten strijd en stonden indien fit vaak in de basis. Na Nieuwjaar (vooral in de play-offs) kregen Marco Kana en Kristian Arnstad voluit hun kans, en jongens als Francis Amuzu, Anouar Ait El Hadj en Yari Verschaeren kregen bijna elke match speelkansen (via een basisplaats of invalbeurt). Killian Sardella verdween wat op de achtergrond, en Noah Sadiki, Julien Duranville en Mario Stroeykens kregen als 16-17-jarigen sporadisch wat kansjes.

Zij werden vooral klaargestoomd voor dit seizoen. Zij trainden mee met de A-kern om dit seizoen ingezet te worden. In de docureeks 'Mauve' was Kompany toen ook duidelijk tegenover Stroeykens. “Volgend seizoen is voor mij een moment waar iedereen de kwaliteit van Mario begint door te hebben", vertelde Kompany aan Stroeykens.

VOORBEELD

Het siert Mazzu dat hij dit werk van Kompany verder zet en wie weet zelfs kan verbeteren. Jongens als Debast, Delcroix en Verschaeren zijn net zoals onder Kompany indien fit een vaste waarde, Amuzu staat op links maar hij zou normaal invaller zijn geweest als Sergio Gomez fit was geweest. Colassin, El Hadj en Sardella zitten in de wachtkamer, net zoals Duranville. Sadiki, die al sinds januari meetrainde met de A-kern, krijgt kansen indien er schorsingen zijn. Kana en Arnstad zijn voorlopig de back-ups op hun positie.

Beide coaches houden er weliswaar een andere aanpak op na. Zo weerklinkt over Mazzu dat hij een warmere en meer familiaire houding aanneemt dan de pragmatische en zakelijkere Kompany. Eén juiste aanpak bestaat niet in het voetbal, maar het is alvast zeer hoopgevend dat Mazzu net als Kompany voluit de kaart van de jeugd trekt. Anderlecht, en bij uitbreiding het Belgische voetbal, zullen hier sowieso de vruchten van plukken. 

CR

LEES OOK: 'Anderlecht in de markt voor nieuwe centrumspits'

Zal Stroeykens dit jaar helemaal doorbreken?

Meest recent

Brian Riemer (ex-Anderlecht) in oorlog met Deense spelers

Denemarken verloor met 3-2 van Noorwegen namens de Nations League. Bij de Denen staat een oude ...

6
6
Dodi Lukebakio deelt harde steek uit aan Rudi Garcia

Mark van Bommel is optimaal begonnen bij de Rode Duivels met een 0-2 zege tegen Italië. De ...

22
22
Rode Duivel voelt bui al hangen: basisplek verloren?

De Rode Duivels zijn goed gestart onder Mark van Bommel en dat is misschien nog een understatement. ...

38
38
Van Bommel: "Zij geraken niet klaar voor Frankrijk"

De Rode Duivels tankten vertrouwen tegen Italië door met 0-2 te winnen. Mark van Bommel was een ...

141
141
Via KV Kortrijk in de toekomst bij Chelsea?

Harrison Murray-Campbell heeft een opvallende overstap achter de rug. De jonge Engelsman wordt dit ...

7
7
'Anderlecht in de markt voor nieuwe centrumspits'

RSC Anderlecht houdt de prestaties van de Oostenrijkse aanvaller Muharem Husković bij. De 22-jarige ...

98
98
De Ketelaere doet straffe uitspraak na Belgische masterclass

Uiteraard blijft het opletten voor buitensporig enthousiasme, één zwaluw maakt de ...

172
172
"De minste Belg" - kranten zien dissonant bij sterke Duivels

De eerste wedstrijd sinds de WK-uitschakeling tegen Spanje, is uitgedraaid op een groot succes voor ...

335
335
Van Bommel beoordeelt debuut: drie Duivels genoemd

Het is Mark van Bommel gelukt om meteen indruk te maken tijdens zijn debuut als Belgisch bondscoach. ...

134
134
Lukaku clasht zwaar met Donnarumma: details relletje bekend

Mark van Bommel heeft een uitstekend start genomen als Belgisch bondscoach. Zijn ploeg ging ...

974
974
Kleedkamer was hem kotsbeu: Van Bommel gooit WK-ganger eruit

Mark van Bommel liet een WK-ganger thuis voor zijn eerste interlands. "Gewoon een keuze", zegt de ...

507
507
Europese pers op de banken: twee Duivels hemel in geprezen

De Rode Duivels hebben hun start onder bondscoach Mark van Bommel niet gemist. Na een dominant ...

629
629
Lammens maakt statement: "Spanje was niet leuk voor mij"

België wist met 0-2 te winnen op het veld van Italië. Senne Lammens stond onder de lat ...

109
109
Vandenbempt komt met straffe woorden over Verheyen

Vijftien jaar samenwerken en nog altijd moeiteloos naast elkaar zitten alsof ze nooit anders hebben ...

334
334
Godts schittert: "Dat heeft mij nog hongeriger gemaakt"

De Rode Duivels wonnen vanavond makkelijk met 0-2 van een dramatisch Italië. De Belgen waren ...

73
73
Rondje Nations League: Zidane wint bij debuut, Sikan scoort

Naast de match tussen België en Italië stonden er vanavond nog een aantal matchen op het ...

90
90
Dominante Rode Duivels zetten zwak Italië simpel opzij

De eerste partij van Mark van Bommel als bondscoach van de Rode Duivels ligt achter de rug. De ...

138
138
Verheyen ziet Duivelse smaakmaker: "Opvallende figuur"

De Rode Duivels staan 0-1 voor tegen Italië. Mika Godts scoorde het enige doelpunt en de ...

97
97
Grote uitblinker bij Rode Duivels: "Lijkt op Totti"

De Rode Duivels hebben hun eerste 45 minuten tegen Italië afgerond. De troepen van Mark van ...

172
172
België verliest wéér groot talent: "Keuze is definitief"

De Belgische nationale ploeg hoeft niet langer te hopen op Emile Doucouré. De 18-jarige ...

356
356
'Kompany droomt van knaltransfer bij FC Barcelona'

Bayern München houdt de ontwikkelingen rond Dani Olmo nauwlettend in de gaten. De Duitse ...

59
59
Coucke zorgt voor nieuwe schokgolf aan Belgische kust

Marc Coucke blijft verrassen met zijn zakelijke keuzes. De ondernemer zet opnieuw een opvallende ...

108
108
Van Bommel over basisdebutant: "Verwacht iets van hem"

De Rode Duivels spelen vanavond in Rome tegen Italië. Mark van Bommel hoopt dat zijn start goed ...

56
56
Tielemans draait niet rond de pot na mislukte start Man Utd

Youri Tielemans draait niet rond de pot als het gaat over de moeizame seizoenstart van Manchester ...

50
50
Fans Rode Duivels missen één speler in de basisploeg

Mark van Bommel heeft zijn eerste basisploeg meegedeeld bij de Rode Duivels. Hij borduurt verder op ...

88
88

Meer sportnieuws