Mazzu zet het werk van Kompany verder

door
Mazzu zet het werk van Kompany verder

“Vincent was een essentieel onderdeel van de heropbouw van het vernieuwde RSC Anderlecht. Hij heeft professionalisering en expertise bijgebracht en is ook belangrijk geweest in de ontwikkeling van jonge spelers. De club zal op deze fundamenten verder bouwen”, zei CEO Peter Verbeke na het vertrek van Kompany. Felice Mazzu hanteert op één vlak alvast dezelfde visie: het kansen geven aan spelers van Neerpede.


Inzake manier van voetballen is RSCA een compleet andere richting uitgegaan, maar Mazzu bouwt wel verder op de vernieuwde aanpak die er onder Kompany kwam inzake het kansen geven aan jonge talenten. Mazzu gaf tegen Paide en Seraing zes à zeven spelers van eigen bodem kansen en de lijn wordt dus verder getrokken. De angst van de fans dat de jeugd naar achter zou worden geschoven, is dus ongegrond. Of Mazzu de jeugd nog meer kansen gaat geven dan Kompany, dat moet uiteraard nog blijken over de langere termijn. Vorig jaar was het in dat opzicht een beetje minder in Brussel, maar daar zaten blessures ook voor een deeltje tussen.

STROEYKENS & CO

Hannes Delcroix en Zeno Debast waren vorig jaar maanden buiten strijd en stonden indien fit vaak in de basis. Na Nieuwjaar (vooral in de play-offs) kregen Marco Kana en Kristian Arnstad voluit hun kans, en jongens als Francis Amuzu, Anouar Ait El Hadj en Yari Verschaeren kregen bijna elke match speelkansen (via een basisplaats of invalbeurt). Killian Sardella verdween wat op de achtergrond, en Noah Sadiki, Julien Duranville en Mario Stroeykens kregen als 16-17-jarigen sporadisch wat kansjes.

Zij werden vooral klaargestoomd voor dit seizoen. Zij trainden mee met de A-kern om dit seizoen ingezet te worden. In de docureeks 'Mauve' was Kompany toen ook duidelijk tegenover Stroeykens. “Volgend seizoen is voor mij een moment waar iedereen de kwaliteit van Mario begint door te hebben", vertelde Kompany aan Stroeykens.

VOORBEELD

Het siert Mazzu dat hij dit werk van Kompany verder zet en wie weet zelfs kan verbeteren. Jongens als Debast, Delcroix en Verschaeren zijn net zoals onder Kompany indien fit een vaste waarde, Amuzu staat op links maar hij zou normaal invaller zijn geweest als Sergio Gomez fit was geweest. Colassin, El Hadj en Sardella zitten in de wachtkamer, net zoals Duranville. Sadiki, die al sinds januari meetrainde met de A-kern, krijgt kansen indien er schorsingen zijn. Kana en Arnstad zijn voorlopig de back-ups op hun positie.

Beide coaches houden er weliswaar een andere aanpak op na. Zo weerklinkt over Mazzu dat hij een warmere en meer familiaire houding aanneemt dan de pragmatische en zakelijkere Kompany. Eén juiste aanpak bestaat niet in het voetbal, maar het is alvast zeer hoopgevend dat Mazzu net als Kompany voluit de kaart van de jeugd trekt. Anderlecht, en bij uitbreiding het Belgische voetbal, zullen hier sowieso de vruchten van plukken. 

CR

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: lachende gezichten bij RSCA en Gent

Zal Stroeykens dit jaar helemaal doorbreken?

Meest recent

'Club en Anderlecht mengen zich in strijd om JPL-sensatie'

Anderlecht was deze winter al behoorlijk actief op de transfermarkt en haalde al drie nieuwe spelers ...

165
165
'Knoop doorgehakt over transfers Deman en Engels'

De wintermercato krijgt een extra cachet door het WK van volgende zomer. Vele spelers zullen ...

42
42
'Garcia gruwelt na nieuwe wending rond Bounida'

Dit seizoen beleeft Rayane Bounida eindelijk zijn langverwachte grote doorbraak. Het 19-jarige ...

105
105
'Westerlo haalt weer Turk, Kortrijk grijpt naast oude bekende'

Volgende week sluit de wintermercato alweer zijn deuren en dus zijn vele clubs nog snel op zoek naar ...

23
23
'Witte rook bij KVM: Lauberbach out, vervanger bekend'

KV Mechelen kreeg vorig weekend een tik in de strijd om de Champions' Play-Off, want het moest tegen ...

95
95
'Anderlecht-speler gespot op luchthaven: transfer nabij'

Anderlecht stelde dinsdag zijn derde aanwinst van deze winter voor. Na Justin Heekeren en Danylo ...

191
191
Patro sluit aan bij top, enorme stunt Club NXT

Er staat deze week een midweekspeeldag op het programma in de Challenger Pro League. Dinsdagavond ...

170
170
Atalanta-coach: "Dat mist De Ketelaere nog"

Voor Union wordt kwalificatie voor de play-offs van de Champions League schier onmogelijk. De ...

68
68
De Zerbi geeft glasheldere reden voor passeren Vermeeren

Woensdagavond staat de slotspeeldag van de league phase van de Champions League op het programma. ...

141
141
Hubert ziet enorm nadeel voor Union in Champions League

Union SG speelt morgenavond in de Champions League in Brussel tegen Atalanta. Een match die ze ...

62
62
Lierse SK strikt ex-speler Anderlecht en Antwerp

Lierse SK is een club die vooral op de Belgische markt kijkt voor versterking. Ze hebben vandaag een ...

52
52
'Standard drukt door voor aanwinst nummer vier'

Standard gaat mogelijk nog versterking halen de komende dagen. Volgens buitenlandse bronnen hebben ...

107
107
‘Bayern ontploft: Kompany dropt krankzinnige transferbom’

Bayern zet de transfermarkt in brand. Kompany wil tot €100 miljoen gooien op een ster die ...

304
304
Romano: "Club Brugge doet bod op hem"

Club Brugge is heel erg bezig om zich nog te versterken. Ook voor Club NXT. De Bruggelingen hebben ...

260
260
Cercle Brugge pakt uit met miljoenentransfer

Cercle Brugge heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Bruggelingen hebben een verdediger ...

36
36
Verhuurde JPL-spelers: lachende gezichten bij RSCA en Gent

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

147
147
'Done deal: AA Gent zet grootverdiener bij grof huisvuil'

Na een fraaie zes op zes tegen Anderlecht en Standard staat AA Gent opnieuw in de top zes. Om die ...

517
517
Smaakmaker spreekt klare taal over exit bij Club Brugge

Om een plekje te bemachtigen in de knock-outfase van de Champions League rekent Club Brugge woensdag ...

403
403
Bom barst op de Bosuil: 'Gheysens plukt Antwerp kaal'

Voor nieuwjaar leek de lucht op te klaren bij Antwerp, maar intussen gaan alle alarmbellen weer af ...

1379
1379
Hasi maakt gehakt van Anderlecht-flop: "Een kutspeler"

Nu het inkomend huiswerk afgerond lijkt ligt de focus bij RSC Anderlecht in de rest van de ...

714
714
Leko op hete kolen: CL-selectie Club Brugge bekend

Hoogspanning in Jan Breydel, waar Club Brugge woensdag tegen Olympique Marseille een ticket voor de ...

256
256
Brusselmans breekt na zitting: "Het moet stoppen!"

Voor Herman Brusselmans zijn het al moeilijke tijden geweest. De schrijver/columnist stond plots in ...

189
189
'Anderlecht vindt akkoord: Renard rondt huiswerk af'

Plots gaat het snel bij RSC Anderlecht, dat met Moussa Diarra zopas al een derde winteraanwinst ...

396
396
D-Day in Brugge: Leko zaait mist over Tzolis en Mignolet

Woensdag is het money time voor Club Brugge, dat in eigen huis wellicht nood heeft aan zege tegen ...

180
180
Achter gesloten deuren: Marc Coucke emotioneel geraakt

Bij RSC Anderlecht stond de sfeer de voorbije dagen onder hoogspanning. Het puntenverlies tegen ...

353
353

Meer sportnieuws