Club laat zich niet vangen door Anderlecht-blunder

door
Club laat zich niet vangen door Anderlecht-blunder

Club Brugge ging afgelopen weekend met 2-1 de boot in tegen een tienkoppig Eupen. De landskampioen begon met een valse noot aan het nieuwe seizoen, maar haalde in de zomer wel al verschroeiend uit op de transfermarkt. Blauw-Zwart maakte zichzelf bijna 60 miljoen euro rijker, en heeft dat te danken aan enkele stevige transfers

Zo is de transfersoap rond Charles De Ketelaere is eindelijk afgerond. De Rode Duivel verkaste voor 32 miljoen plus bonussen naar het Italiaanse AC Milan en spijsde de portefeuille van Club Brugge daarmee aanzienlijk. Stanley Nsoki (12 miljoen) en Loïs Openda (9,8 miljoen) zorgden voor heel wat omzet in het Blauw-Zwarte kamp en daar kan in de komende weken ook nog Noa Lang bijkomen.

Nico Tanghe, sportjournalist bij De Standaard, probeert het financiële succes van Club Brugge te verklaren. "In tegenstelling tot andere grote clubs heeft Club Brugge de sleutel van de club nooit aan één of twee huismakelaars gegeven", klinkt het bij De Tribune. "Dat is de grote fout die Anderlecht heeft gemaakt. Op een bepaald moment werden de transfers bij paars-wit niet meer gedaan in het belang van de club, maar in het belang van de makelaars en de sportief manager."

TEKORT IN EUROPA
Volgens Tanghe is de basis van het succes van Club te danken aan enkele spelers die misschien nooit hoge toppen gaan scheren in Europa. "Met Vormer, Vanaken, Mata en Mignolet heeft Club een stevige as met spelers die misschien net tekortkomen bij de absolute top in Europa, maar daarom wel langer blijven in België. Ze weten zelf dat ze liever een ster zijn in België, dan tegen de degradatie te moeten spelen in de Premier League of Serie A."

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Topdeal Club concreet, Anderlecht krijgt nieuwe kans'

Kan een andere ploeg Club Brugge ooit nog financieel bijbenen?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Topdeal Club concreet, Anderlecht krijgt nieuwe kans'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

67
67
Hrosovsky briest bij KRC Genk: “Daarom verliezen we”

KRC Genk is uitgeschakeld in de Croky Cup. Na verlengingen trok RSC Anderlecht aan het langste eind. ...

66
66
Antwerp komt met straf nieuws over Tribune 2

Royal Antwerp FC is al een tijdje bezig om Tribune 2 op poten te zetten. Jarenlang kon de Bosuil ...

55
55
Oorlog competitiehervorming: Vandenbempt roept grote vrees

KAA Gent, Standard Luik en RSC Anderlecht willen dat de hervorming van de Jupiler Pro League ...

123
123
Ommekeer van jewelste bij Anderlecht: “Helemaal anders”

RSC Anderlecht leeft op een roze wolk. In de competitie werd rivaal Union SG verslagen en in de ...

129
129
Nicky Hayen grijpt drastisch in bij Club Brugge

Club Brugge neemt het zaterdag op tegen Sint-Truiden VV. Blauw-Zwart kampt met veel blessureleed een ...

296
296
Storm bij KV Mechelen: spelers halen zwaar uit

KV Mechelen werd in de Croky Cup roemloos uitgeschakeld door Sporting Charleroi. De Carolo’s ...

187
187
Vandenbempt geeft Duivelse 'droom- en horrorloting' prijs

In Washington wordt vanavond geloot voor het WK 2026. Het zal ongetwijfeld een spektakel worden ...

66
66
Bertaccini ontploft: revanche speelt grote rol

Adriano Bertaccini was een beetje de man van de match bij RSC Anderlecht. Dankzij zijn late goal in ...

229
229
KRC Genk droomt van de jackpot: "In januari al?"

KRC Genk heeft heel wat spelers die interesse genieten vanuit het buitenland. Net zoals elke ...

119
119
Held van Club Brugge stopt en wordt trainer

Victor Vazquez heeft zopas het einde van zijn voetbalcarrière aangekondigd. Dat maakte de ...

167
167
'Club Brugge verwacht gigantische financiële bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

452
452
KV Mechelen met groot nieuws: "Een historische dag"

KV Mechelen heeft een volgende stap in zijn ontwikkeling als club gezet. De Maneblussers hadden ...

61
61
Buitenkans voor Anderlecht: Neymar & co afgetroefd?

RSC Anderlecht gaat in januari de transfermarkt op. Paars-Wit heeft op een aantal posities ...

176
176
‘Benteke-bom slaat in: grote schok bij Anderlecht’

Bij de naam Christian Benteke schoten in Neerpede meteen alle emoties alle kanten op. Supporters ...

513
513
‘Aandeelhouder Union zwaar in opspraak: problemen op komst?'

In het voetbal gebeuren er achter de schermen veel zaken die men liefst niet in het openbaar ziet. ...

166
166
Verschaeren toch kritisch, Heynen baalt als een stekker

RSC Anderlecht won met 1-3 van KRC Genk en zit in de kwartfinales van de Croky Cup, waar ze AA Gent ...

232
232
DAZN trekt van leer én geeft duidelijkheid aan kijkers

DAZN en de Pro League liggen op ramkoers. Er is nog een grote onduidelijkheid over de rest van het ...

296
296
Fink geeft dé reden voor bekeruitschakeling KRC Genk

KRC Genk ging na verlengingen met 1-3 onderuit tegen RSC Anderlecht, waar de wisselspelers met hun ...

508
508
Hasi ziet kantelmoment in Genk: "Moet hen bedanken"

RSC Anderlecht kende een geweldige week. We haalden nog aan dat het richtinggevend was. Paars-Wit ...

258
258
Loting Croky Cup: Anderlecht vs. Gent, Union en Club spelen uit

Vlak nadat de laatste tickets werden uitgedeeld, werd donderdagavond ook geloot voor de kwartfinales ...

575
575
Valse noot bij Anderlecht: 'zwakke schakel' krijgt 3 op 10

Ook RSC Anderlecht treedt begin volgend kalenderjaar aan in de kwartfinales van de Croky Cup. Op het ...

446
446
Anderlecht naar kwartfinale! Domme penaltyfout nekt Genk

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond als laatste ploeg geplaatst voor de kwartfinales van de ...

237
237
Lammens vloekt in slotfase, Milan-Belgen sneuvelen in Coppa

In de Engelse Premier League heeft Manchester United wederom puntenverlies geleden. Na een late ...

58
58
CEO gooit kaarten open: dít competitieformat wil Anderlecht

Normaal gesproken wordt volgend seizoen een grote competitiehervorming doorgevoerd in de Jupiler Pro ...

326
326

Meer sportnieuws