Club laat zich niet vangen door Anderlecht-blunder

668 stemmen
Club laat zich niet vangen door Anderlecht-blunder

Club Brugge ging afgelopen weekend met 2-1 de boot in tegen een tienkoppig Eupen. De landskampioen begon met een valse noot aan het nieuwe seizoen, maar haalde in de zomer wel al verschroeiend uit op de transfermarkt. Blauw-Zwart maakte zichzelf bijna 60 miljoen euro rijker, en heeft dat te danken aan enkele stevige transfers

Zo is de transfersoap rond Charles De Ketelaere is eindelijk afgerond. De Rode Duivel verkaste voor 32 miljoen plus bonussen naar het Italiaanse AC Milan en spijsde de portefeuille van Club Brugge daarmee aanzienlijk. Stanley Nsoki (12 miljoen) en Loïs Openda (9,8 miljoen) zorgden voor heel wat omzet in het Blauw-Zwarte kamp en daar kan in de komende weken ook nog Noa Lang bijkomen.

Nico Tanghe, sportjournalist bij De Standaard, probeert het financiële succes van Club Brugge te verklaren. "In tegenstelling tot andere grote clubs heeft Club Brugge de sleutel van de club nooit aan één of twee huismakelaars gegeven", klinkt het bij De Tribune. "Dat is de grote fout die Anderlecht heeft gemaakt. Op een bepaald moment werden de transfers bij paars-wit niet meer gedaan in het belang van de club, maar in het belang van de makelaars en de sportief manager."

TEKORT IN EUROPA
Volgens Tanghe is de basis van het succes van Club te danken aan enkele spelers die misschien nooit hoge toppen gaan scheren in Europa. "Met Vormer, Vanaken, Mata en Mignolet heeft Club een stevige as met spelers die misschien net tekortkomen bij de absolute top in Europa, maar daarom wel langer blijven in België. Ze weten zelf dat ze liever een ster zijn in België, dan tegen de degradatie te moeten spelen in de Premier League of Serie A."

LEES OOK: Vanaken waarschuwt Club voor rampscenario

Kan een andere ploeg Club Brugge ooit nog financieel bijbenen?

Meest recent

Extra ontgoocheling Union: "Was de wereld rondgegaan"

Union lijkt definitief een kruis te moeten maken over de titel nadat het een 5-0 om de oren kreeg ...

6
6
Pakkend afscheid Lewandowski: Barça pakt record

In LaLiga is de titelstrijd al gestreden. Daardoor mocht FC Barcelona wat later op zondagavond aan ...

28
28
Ontknoping Ligue 1: vreugde voor Lille, drama Pocognoli

Zondagavond stond in de Ligue 1 de ontknoping van het seizoen op het programma. Daarin moesten ...

16
16
'Miljoenentransfer Cercle krijgt vorm'

Cercle Brugge kan zich al volop beginnen voorbereiden op volgend seizoen, want hun seizoen zit er al ...

31
31
'Pijnlijke details over Oosting bij Antwerp lekken uit'

Antwerp nam dit weekend een drastische beslissing. Na de pijnlijke 3-0-nederlaag van vrijdag op OH ...

128
128
Vanaken waarschuwt Club voor rampscenario

Club Brugge heeft zondagavond een reuzenstap gezet richting een 20ste landstitel. Het veegde grote ...

351
351
Ferrera haalt snoeihard uit naar arbitrage na pijnlijk slot

Voor Dender lonkt stilaan degradatie uit de Jupiler Pro League. Het ging in zijn heenwedstrijd in de ...

57
57
Pijnlijke cijfers? Hubert wil daar niets van weten

Union zal dit seizoen wellicht niet de dubbel pakken. Donderdag pakte het tegen Anderlecht wel nog ...

238
238
Leko komt met verrassend keepernieuws voor titelmatch

Club Brugge heeft zondagavond opnieuw een enorme stap richting de landstitel gezet door Union met ...

364
364
'Anderlecht ruikt jackpot: Freiburg klopt aan'

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer veel volk vertrekken. Ondanks het zwakke seizoen lopen een ...

336
336
Club Brugge vernedert Union SG en ruikt de titel

Om 18u30 stond dé titelmatch tussen Club Brugge en Union SG op het programma. Het werd nooit ...

342
342
Toptalent Genk breekt door: "Hiervan droomde ik"

KRC Genk heeft héél veel talent rondlopen, maar zij moeten nog beter begeleid worden ...

249
249
'Bom onder Club Brugge: nieuwe TD wordt totale ramp'

Club Brugge dreigt Dévy Rigaux kwijt te spelen aan Feyenoord en dus zoekt het naar eventuele ...

221
221
Anderlecht-vertrek in mineur: fans fluiten smaakmaker uit

RSC Anderlecht hoopte op een droomweek, maar het werd nog maar eens zeer teleurstellend. Er was de ...

432
432
Club Brugge overklast Union: "The King. The Legend"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen Union SG. Een beslissende partij voor de eerste ...

299
299
Spectaculaire comeback Sofiane Hanni naar JPL?

RSC Anderlecht hoopt volgend seizoen weer mee te doen voor de titel, maar dan zal er dus versterking ...

283
283
Crisis RSCA: Taravel heeft niet mis te verstane boodschap

RSC Anderlecht heeft zijn vierde plaats in extremis kunnen verdedigen, maar kwam tegen KV Mechelen ...

298
298
Kompany zorgt voor dol moment op titelfeest: Carla brengt redding

Bayern München werd zondag nog eens in de bloemetjes gezet als Duits landskampioen. Daarbij ...

72
72
Anderlecht zakt door het ijs: zondebok krijgt 3 op 10

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag in extremis een dure nederlaag tegen KV Mechelen kunnen voorkomen. ...

193
193
Laat delirium in Lommel: 37-jarige doet Dender das om

Lommel SK heeft een stevige optie op promotie genomen. De Limburgers wonnen hun heenmatch van de ...

197
197
Leko hakt keepersknoop door, twee wissels bij Union

Zondagavond staat een cruciaal duel op het programma in de strijd om het kampioenschap. ...

99
99
Anderlecht-fans spotten met tifo-blunder: sneer aan spelers

Het zijn op sportief vlak lastige dagen voor de supporters van RSC Anderlecht. Daar kwam donderdag ...

175
175
Lammens klopt Sels voor plek drie, deceptie Ajax op slotspeeldag

Manchester United heeft beslag gelegd op derde plaats in de Premier League. Na de 3-2-zege tegen ...

60
60
"Per direct buiten" - Taravel met grond gelijk gemaakt

Met nog twee speeldagen te gaan in de Champions' Play-Offs heeft RSC Anderlecht de vierde plaats in ...

318
318
Malaise Anderlecht: triest beeld illustreert diepe crisis

RSC Anderlecht heeft zijn vierde plaats met heel wat meeval kunnen verdedigen. Daarmee is echter ook ...

493
493

Meer sportnieuws