Uitblinker Dost sneert naar Club: "Hier tonen ze wel respect"

door
Uitblinker Dost sneert naar Club:

In Brugge was Bas Dost een wisselend succes, maar in Nederland is de boomlange spits weer door de grote poort binnengekomen. Dost buigde voor zijn nieuwe ploeg Utrecht een 2-0-achterstand om. En dat is nog maar het begin. 

Utrecht begon slecht aan de nieuwe jaargang, maar heeft met Bas Dost een neus voor doelpunten in huis. Dat liet de ex-Bruggeling meteen zien in zijn eerste wedstrijd. "Het is goed dat we een punt pakten, maar we wilden winnen", besloot Dost bij ESPN. Dost speelde nu 45 minuten mee, maar dat worden er straks meer. "Als ik weer een hele week train, verwacht ik meer minuten te maken", zei de spits met enige ambitie. 

Hoewel het resultaat in Waalwijk tegenviel, is Dost heel blij dat hij voor FC Utrecht heeft gekozen. "Ik heb veel nagedacht: wat wil ik nog meer? En nu ben ik heel blij dat ik voor FC Utrecht heb gekozen. Mensen behandelen me hier met veel respect. Ik geniet er enorm van en de doelpunten komen vanzelf", aldus de voormalige Club Brugge-speler.

DOELPUNTENMACHINE 
Sinds Dost van Heerenveen naar het buitenland vertrok, scoorde hij altijd in zijn eerste wedstrijd. Eerst met VfL Wolfsburg, daarna ook met Sporting Lissabon, Eintracht Frankfurt en Club Brugge. Vaak was hij geliefd bij de aanhang waar hij speelde. Ook bij Club Brugge al waren er kritische tegenstanders. "Dat is het leven van een spits. Als je doelpunten maakt, ben je geliefd. Ik kom hier met een reden en ik ben niet tevreden met tien doelpunten. Ik heb een doel, maar ik ga het niet met iedereen delen", brandt Dost om zich te bewijzen.

LEES OOK: België jubelt: UEFA-coëfficiënt deelt Nederland klappen uit

Club Brugge maakte een fout door hem te laten gaan

Meest recent

Union haalt vierde aanwinst, sterkhouder naar Engeland?

Het gaat Union dit seizoen weer voor de wind, want de landskampioen prijkt aan de leiding in de ...

2
2
'Club wil verbazen: knaltransfer alsnog weer op tafel'

Club Brugge blijft verbazen op het Europese toneel. Met een klinkende zege tegen Marseille haalde ...

67
67
Zo ziet het verdere parcours van Genk in de EL eruit

Om 13u vond in het hoofdkwartier van de UEFA ook de loting plaats voor de knock-outfase van de ...

109
109
'Straf transfergerucht over verguisde Vermeeren'

Olympique Marseille keerde met een forse kater terug uit Brugge, nadat het woensdag een 3-0 om de ...

42
42
Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Eind december stond Nederland even collectief stil bij een actie die emoties losmaakte en mensen in ...

29
29
'Genk plooit niet: miljoenenbod van tafel geveegd'

KRC Genk boekte donderdag opnieuw een knappe zege in de Europa League en tankte daarmee ook ...

97
97
Club Brugge kent zijn verder parcours in Champions League

Club Brugge zette woensdag een zeer straffe prestatie neer. Het klopte Olympique Marseille met 3-0 ...

413
413
TRANSFERUURTJE: 'Plotse wending bij Club, Antwerp wil JPL-sensatie'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

220
220
Onana spreekt over WK-favorieten én Trump-boycot

De opmars van Amadou Onana is indrukwekkend. Van nobele onbekende evolueerde hij naar sterkhouder in ...

45
45
KAA Gent hakt koop door en neemt afscheid

KAA Gent heeft transferknopen doorgehakt. Meubelstuk Stefan Mitrovic zal de club verlaten, dat ...

71
71
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

48
48
KV Mechelen verbaast met komst nieuwe pion

KV Mechelen heeft op de officiële kanalen uitgepakt met de komst van een nieuwe pion. Malinwa ...

27
27
‘Transferplan Stankovic: Club-smaakmaker imponeert’

Club Brugge heeft zich weer weten te verzekeren voor een plekje in de tussenronde van de Champions ...

369
369
Streep door WK De Bruyne? “Ik twijfel of we hem terugzien”

Kevin De Bruyne kampt met een vervelende hamstringblessure en de middenvelder is hard aan zijn ...

304
304
Mbappé haalt snoeihard uit naar Real-ploegmakkers

Het rommelt ferm bij Real Madrid. Xabi Alonso werd ontslagen en in de Champions League ging de ...

117
117
'Espanyol sluit straffe deal voor Rode Duivel'

Na 21 speeldagen zijn het in LaLiga met FC Barcelona, Real Madrid, Atletico Madrid en Villarreal de ...

30
30
'Lammens zorgt voor transferwending bij Man Utd'

Voor Senne Lammens werd 2025 een droomjaar. Hij debuteerde in november als Rode Duivel, nadat hij in ...

193
193
Standard greep naast Rode Duivel

Bij Standard proberen ze de oude gloriedagen te doen herleven, maar dat proces loopt voorlopig ...

125
125
Amadou Onana doet pikante transfervoorspelling

Op het middenveld beschikken de Rode Duivels over heel wat weelde, al lijkt de driehoek in principe ...

75
75
'Juventus hakt transferknoop over Openda door'

Eind augustus leek Loïs Openda nog een absolute droomtransfer te versieren toen hij RB Leipzig ...

107
107
'KV Mechelen verrast met Belgische coach'

KV Mechelen is bezig aan een uitstekend seizoen en is op acht speeldagen van het einde van de ...

201
201
'Waanzinnige transferzomer Club: meer dan 100 miljoen'

Club Brugge plaatste zich voor het tweede seizoen op rij voor de play-offs van de Champions League ...

445
445
'Union brengt exit bij Genk in stroomversnelling'

De wintermercato gaat zijn laatste weekend in en dus mogen er nog pittige discussies verwacht worden ...

443
443
‘Comebackbom bij Club Brugge? Fans slikken dit niet’

Plots duikt er naam op die voor verbazing en frustratie zorgt bij Club Brugge. Eén vraag ...

765
765
België doet geweldige coëfficiëntenzaak na Nederlands drama

Het is een zeer mooie Europese week geworden voor de Belgische clubs. Club Brugge, Union en KRC Genk ...

396
396

Meer sportnieuws