Anderlecht gaat vol voor ‘nieuwe Buchanan’

558
Anderlecht gaat vol voor ‘nieuwe Buchanan’

RSC Anderlecht monitort al een hele tijd de Amerikaanse spelersmarkt en in de voorbije jaren werden daar verschillende interessante profielen geïdentificeerd. DeJuan Jones is het laatste resultaat van die scouting in de Verenigde Staten. De 25-jarige werd opgeleid als aanvaller maar sinds 2019 geldt hij als één van de beste offensieve linksachters van de Major League Soccer.


SCOUTEN IN DE MLS

Dit seizoen worden Sergio Gomez en Francis Amuzu bij Anderlecht beschouwd als de belangrijkste pionnen om de positie van de linker wingback te bekleden. Beide spelers genieten vandaag de concrete interesse van respectievelijk Manchester City en OGC Nice, maar voorlopig zijn de ontvangen aanbiedingen van deze twee clubs nog ontoereikend voor Sporting. Pas als Gomez én Amuzu alsnog een transfer maken, dan haalt Anderlecht een nieuwe linker wingback in huis.



Maar dat belet Peter Verbeke niet om proactief te handelen op de transfermarkt en alvast interessante targets te polsen. Waaronder dus ook DeJuan Jones van New England Revolution. In de voorbije seizoenen ontpopte de 25-jarige zich als één van de beste offensieve linksbacks van de Major League Soccer en daar luidt het dat Jones weldra de stap naar Europa zal wagen. Hij beleefde in 2021 zijn ‘breakout’ seizoen, toen hij ook op de radar van de Amerikaanse nationale ploeg terecht kwam.

HOOG NIVEAU

Als potentiële opvolger van Sergio Gomez en Francis Amuzu bezit DeJuan Jones alvast de nodige offensieve kwaliteiten om bij Anderlecht de rol van linker wingback in te vullen. In de laatste vier seizoen New England ontwikkelde hij zich bij New England op een indrukwekkende wijze, waar hij zich trouwens ook liet gelden op het defensieve vlak, iets wat net het grote werkpunt is voor Gomez én Amuzu. “A fast-rising player to monitor”, zo luidt het over Jones in de Verenigde Staten



Foto: Instagram dejuanjones24

 “DeJuan toonde een enorme evolutie in de voorbije jaren bij New England,” zei coach Bruce Arena in de pers over zijn sterkhouder. “Hij ontwikkelt zich tot één van de beste backs in de Major League Soccer.” Jones heeft Arena op zijn beurt ook hoog zitten. De offensieve verdediger verklaarde dat de coach uitstekend werk levert op het gebied van spelersmanagement en dat Arena hem naar zijn best mogelijke niveau stuwde. En dat ontging Gregg Berhalter, bondscoach van de VS, ook niet.

COMPLETE BACK

DeJuan Jones kreeg namelijk de kans om zich te bewijzen op training bij de Amerikaanse nationale ploeg. “Hij trainde nog maar twee keer mee, maar hij toonde dezelfde volharding zoals bij New England. Hij is een erg atletische fullback, agressief, hij valt en staat op, hij is zeker een interessant profiel”, zei Gregg Berhalter. Jones beschikt over nog meerdere kwaliteiten, zoals een goede passing en een dribbel, alsook over een ‘top-level speed’, een zuivere tackle en een goed anticiperingsvermogen.



Maar het belangrijkste wapen van DeJuan Jones is met voorsprong zijn tweebenigheid. Van nature is hij rechtsvoetig, hoewel hij altijd op de linkerflank speelt, maar ondertussen is zijn linkervoet stilaan evenwaardig geworden als zijn rechter. Het resultaat van elke dag hard werken en zich constant willen verbeteren. Door die tweebenigheid kan Jones ook variëren in zijn crosses en dat levert eveneens resultaat op. In de laatste twee seizoenen leverde de Amerikaan namelijk al negen assists af voor zijn ploegmaats.

TAJON BUCHANAN

In 2021 kon New England Revolution zelfs een tijdje uitpakken met de twee beste backs van de MLS, want naast DeJuan Jones maakte ook Tajon Buchanan (Club Brugge) toen het mooie weer in het Gillette Stadium. De Canadees speelde vaak als rechter wingback, die zich voornamelijk in het offensief gebied mocht uitleven. Op de linkerkant moest Jones dan voor een tegengewicht zorgen door zich meer op het defensieve vlak te focussen. Een methode die wonderwel lukte, want New England gold vorig seizoen als één van de beste clubs van de Amerikaanse competitie.



DeJuan Jones en Tajon Buchanan behoorden beide tot de indrukwekkende 2019 MLS SuperDraft-generatie. Jones werd als elfde gekozen en Buchanan als negende. De ex-ploegmaats van bij New England Revolution kunnen elkaar straks dus wel eens kunnen terugvinden in de Jupiler Pro League, al heeft de Amerikaan nog veel meer opties dan enkel en alleen maar Anderlecht. Zo liggen er ook clubs uit de Duitse Bundesliga en uit Griekenland op de loer voor hem. Het lijdt alvast geen twijfel dat Jones aan zijn laatste weken of maanden bezig is in de MLS want hij verklaarde meermaals dat voetballen in Europa voor hem een echte droom is.

LEES OOK: 'Vitor Bruno onverbiddelijk: aanvaller definitief afgeschreven'

Een interessant profiel voor Anderlecht?

Meest recent

'Vitor Bruno onverbiddelijk: aanvaller definitief afgeschreven'

Nu de interland-periode erop zit, mag ook RSC Anderlecht zijn internationals terug verwelkomen. En ...

46
46
"Grootste teleurstelling" - Waalse pers boort Duivel de grond in

Het eerste interland-luik onder Mark van Bommel zit er weeral op. De nederlagen tegen Frankrijk ...

119
119
Nieuwe naam voor Van Bommel: grote uitblinker Jonge Duivels

De nationale beloften hebben zich rechtstreeks geplaatst voor het EK U21 van komende zomer. Ze deden ...

136
136
Eigen ploegmaat slaat terug: Godts compleet vernederd

Mika Godts vindt zichzelf even goed als een ploegmaat van hem bij PSG. "Ik heb dezelfde kwaliteiten ...

144
144
Kippenvel! Messi schittert in emotioneel Argentijns afscheid

Dinsdagnacht is een einde gekomen aan één van de mooiste hoofdstukken uit de moderne ...

70
70
Grote lichtpunten bij Duivels: "Over zes weken andere speler"

Het heeft niet mogen zijn voor de Rode Duivels. Maandagavond stonden ze tot de 77ste minuut nochtans ...

263
263
Perisic heeft zéér straf record in zicht

Ooit maakte Ivan Perisic nog furore op de Belgische velden, want hij lanceerde zijn ...

34
34
'AA Gent heeft vervanger Ngom in vizier'

AA Gent is verrassend sterk aan het seizoen begonnen. Het plaatste zich voor de league phase van de ...

111
111
Nieuwe zeperd voor Pocognoli voor eigen volk

Sébastien Pocognoli maakte tijdens deze interlandperiode zijn debuut als bondscoach van ...

58
58
Sterkhouder legt uit waarom hij plots bij Beerschot verdween

Beerschot kende best een bewogen transferzomer, nadat het vorig seizoen op de valreep naast promotie ...

91
91
Spanje wint op de valreep nog, glorieus jubileum Kane

Dinsdagavond werden ook de laatste wedstrijden van dit interlandluik in de Nations League afgewerkt. ...

110
110
'Napoli klopt weer aan: Union droomt van megasom'

Union beleefde de voorbije maanden alweer een zeer drukke transferzomer. De Brusselaars zagen voor ...

57
57
Stijnen springt in de bres voor neergesabelde Rode Duivel

De Rode Duivels hebben deze interlandperiode afgesloten met een domper, want ze kregen maandagavond ...

202
202
'Grote verrassing: KV Kortrijk haalt toch nieuwe coach'

Komend weekend trekt de Jupiler Pro League zich na een pauze van drie weken weer op gang. Dat lijkt ...

141
141
Ronaldo onthult zijn waarheid: bondscoach helemaal afgemaakt

In Portugal is er de voorbije week een heuse bom ontploft rond Cristiano Ronaldo. De 41-jarige ...

137
137
Cercle Brugge haalt slag thuis met nieuw contract

Cercle Brugge is moeizaam aan het seizoen begonnen. De Bruggelingen hebben wel één ...

43
43
Belgische beloften plaatsen zich al bibberend voor het EK

De Belgische beloften speelden vanavond een cruciale match op het veld van Denemarken. Bij een ...

180
180
Boma, Xavier of Marc? Belgische profs leggen alles op tafel

Wie ooit naar FC De Kampioenen keek, heeft ongetwijfeld zijn favoriete personage. Ook heel wat ...

29
29
‘Megabod maakt einde aan Napoli-avontuur De Bruyne’

Kevin De Bruyne is aan zijn tweede seizoen bij Napoli begonnen, maar zijn toekomst ligt verder open ...

265
265
Rapport Van Bommel: dit zijn de winnaars én verliezers

De Rode Duivels hebben twee keer gewonnen en twee keer verloren. Welke internationals zijn de ...

178
178
De Sart vindt eindelijk nieuwe Belgische club

Deze week maakten we nog een artikel over vijf Belgische spelers die een club zochten. Eén ...

62
62
'Portugal davert op zijn grondvesten: Ronaldo haakt af'

Cristiano Ronaldo zou voorlopig niet meer voor Portugal willen uitkomen zolang Jorge Jesus ...

125
125
Hard verdict Van Bommel: grote verliezers bij Rode Duivels

De vuurdoop van Mark van Bommel als Belgisch bondscoach is achter de rug, en dus wordt er hier en ...

271
271
Next Generation 2026: drie JPL-talenten in top 60

Meer dan ooit blijkt de Jupiler Pro League een kweekvijver van talent, waar goudhaantjes ...

196
196
Benito Raman achter 'tralies': één iemand is grote schuldige

Benito Raman lijkt ondanks een moeilijke periode bij KV Mechelen nog altijd de nodige humor te ...

227
227

Meer sportnieuws