Anderlecht gaat vol voor ‘nieuwe Buchanan’

558 stemmen
Anderlecht gaat vol voor ‘nieuwe Buchanan’

RSC Anderlecht monitort al een hele tijd de Amerikaanse spelersmarkt en in de voorbije jaren werden daar verschillende interessante profielen geïdentificeerd. DeJuan Jones is het laatste resultaat van die scouting in de Verenigde Staten. De 25-jarige werd opgeleid als aanvaller maar sinds 2019 geldt hij als één van de beste offensieve linksachters van de Major League Soccer.


SCOUTEN IN DE MLS

Dit seizoen worden Sergio Gomez en Francis Amuzu bij Anderlecht beschouwd als de belangrijkste pionnen om de positie van de linker wingback te bekleden. Beide spelers genieten vandaag de concrete interesse van respectievelijk Manchester City en OGC Nice, maar voorlopig zijn de ontvangen aanbiedingen van deze twee clubs nog ontoereikend voor Sporting. Pas als Gomez én Amuzu alsnog een transfer maken, dan haalt Anderlecht een nieuwe linker wingback in huis.



Maar dat belet Peter Verbeke niet om proactief te handelen op de transfermarkt en alvast interessante targets te polsen. Waaronder dus ook DeJuan Jones van New England Revolution. In de voorbije seizoenen ontpopte de 25-jarige zich als één van de beste offensieve linksbacks van de Major League Soccer en daar luidt het dat Jones weldra de stap naar Europa zal wagen. Hij beleefde in 2021 zijn ‘breakout’ seizoen, toen hij ook op de radar van de Amerikaanse nationale ploeg terecht kwam.

HOOG NIVEAU

Als potentiële opvolger van Sergio Gomez en Francis Amuzu bezit DeJuan Jones alvast de nodige offensieve kwaliteiten om bij Anderlecht de rol van linker wingback in te vullen. In de laatste vier seizoen New England ontwikkelde hij zich bij New England op een indrukwekkende wijze, waar hij zich trouwens ook liet gelden op het defensieve vlak, iets wat net het grote werkpunt is voor Gomez én Amuzu. “A fast-rising player to monitor”, zo luidt het over Jones in de Verenigde Staten



Foto: Instagram dejuanjones24

 “DeJuan toonde een enorme evolutie in de voorbije jaren bij New England,” zei coach Bruce Arena in de pers over zijn sterkhouder. “Hij ontwikkelt zich tot één van de beste backs in de Major League Soccer.” Jones heeft Arena op zijn beurt ook hoog zitten. De offensieve verdediger verklaarde dat de coach uitstekend werk levert op het gebied van spelersmanagement en dat Arena hem naar zijn best mogelijke niveau stuwde. En dat ontging Gregg Berhalter, bondscoach van de VS, ook niet.

COMPLETE BACK

DeJuan Jones kreeg namelijk de kans om zich te bewijzen op training bij de Amerikaanse nationale ploeg. “Hij trainde nog maar twee keer mee, maar hij toonde dezelfde volharding zoals bij New England. Hij is een erg atletische fullback, agressief, hij valt en staat op, hij is zeker een interessant profiel”, zei Gregg Berhalter. Jones beschikt over nog meerdere kwaliteiten, zoals een goede passing en een dribbel, alsook over een ‘top-level speed’, een zuivere tackle en een goed anticiperingsvermogen.



Maar het belangrijkste wapen van DeJuan Jones is met voorsprong zijn tweebenigheid. Van nature is hij rechtsvoetig, hoewel hij altijd op de linkerflank speelt, maar ondertussen is zijn linkervoet stilaan evenwaardig geworden als zijn rechter. Het resultaat van elke dag hard werken en zich constant willen verbeteren. Door die tweebenigheid kan Jones ook variëren in zijn crosses en dat levert eveneens resultaat op. In de laatste twee seizoenen leverde de Amerikaan namelijk al negen assists af voor zijn ploegmaats.

TAJON BUCHANAN

In 2021 kon New England Revolution zelfs een tijdje uitpakken met de twee beste backs van de MLS, want naast DeJuan Jones maakte ook Tajon Buchanan (Club Brugge) toen het mooie weer in het Gillette Stadium. De Canadees speelde vaak als rechter wingback, die zich voornamelijk in het offensief gebied mocht uitleven. Op de linkerkant moest Jones dan voor een tegengewicht zorgen door zich meer op het defensieve vlak te focussen. Een methode die wonderwel lukte, want New England gold vorig seizoen als één van de beste clubs van de Amerikaanse competitie.



DeJuan Jones en Tajon Buchanan behoorden beide tot de indrukwekkende 2019 MLS SuperDraft-generatie. Jones werd als elfde gekozen en Buchanan als negende. De ex-ploegmaats van bij New England Revolution kunnen elkaar straks dus wel eens kunnen terugvinden in de Jupiler Pro League, al heeft de Amerikaan nog veel meer opties dan enkel en alleen maar Anderlecht. Zo liggen er ook clubs uit de Duitse Bundesliga en uit Griekenland op de loer voor hem. Het lijdt alvast geen twijfel dat Jones aan zijn laatste weken of maanden bezig is in de MLS want hij verklaarde meermaals dat voetballen in Europa voor hem een echte droom is.

LEES OOK: Golden Boy: Genk & Anderlecht lopen in de kijker

Een interessant profiel voor Anderlecht?

Meest recent

Garcia buiten? 'Mannaert droomt van absolute topcoach'

De Rode Duivels verlaten het WK na de uitschakeling tegen Spanje. Geen afgang, geen mislukt ...

49
49
Wereldpers na Spanje-België: één Duivel keihard aangepakt

Het heeft niet mogen zijn voor de Rode Duivels. In de kwartfinales van het WK 2026 moesten ze ...

294
294
Courtois: "Ik wilde op het veld blijven staan"

België verloor met 2-1 van Spanje. De Belgen streden voor elke morzel grond, maar dé ...

257
257
Garcia: "We hebben Spanje aan het twijfelen gebracht"

België is strijdend uit het WK gegaan. Ze verloren na een late tegengoal met 2-1 van Spanje. ...

161
161
Spelersrapport België: één stevige buis en straffe invaller

De Rode Duivels hebben met 2-1 verloren van Spanje. De Europees kampioen was baas, maar de winnende ...

660
660
Spanje kegelt België uit WK na dure fout van Lammens

De Rode Duivels liggen uit het WK. De Belgen hadden 88 minuten lang uitzicht op verlengingen, maar ...

122
122
'Sibierski onder stoom: Anderlecht lonkt naar volgende deal'

Antoine Sibierski stelde Lukas Ambros voor. De Brusselaars hebben zo een creatieve middenvelder ...

455
455
Rode Duivels op 1-1! Eén pion krijgt de volle laag

De Rode Duivels begonnen om 21u aan hun kwartfinale tegen Spanje. De eerste 45 minuten liggen ...

200
200
Nainggolan looft verrassende Duivel: "Dé belangrijkste pion"

Wie de laatste weken de analyses op VoetbalNieuws las, weet dat we altijd een voorstander zijn ...

84
84
Rode Duivel onder druk: "Nu schitteren, anders WK gemist"

De Rode Duivels nemen het op tegen Spanje. Bondscoach Rudi Garcia rekent op zijn vedetten om ...

20
20
OFFICIEEL: Youri Tielemans valt uit met blessure

Zware domper voor de Rode Duivels. Youri Tielemans ging tijdens de opwarming naar de kant met de ...

193
193
Garcia vol ambitie: "Zij kunnen ons naar de halve finale loodsen"

Rudi Garcia heeft zijn basisploeg meegedeeld. De bondscoach van de Rode Duivels heeft twee wissels ...

16
16
Twee wissels Garcia zorgen voor twijfel: "Maar waarom?"

Rudi Garcia maakte zopas de basisploeg van de Rode Duivels bekend. Ten opzichte van de partij tegen ...

117
117
Spanje - België: Garcia laat deze elf starten

De Rode Duivels spelen om 21u tegen Spanje. Ze hebben er een afspraak met de geschiedenis. Kunnen de ...

266
266
Club Brugge heeft peperdure miljoenenaankoop beet

Club Brugge heeft zijn eerste grote ingaande transfer helemaal beet. Blauw-Zwart maakte zopas bekend ...

288
288
KRC Genk met statement over Hayen, oude bekende keert terug

Nicky Hayen is niet langer trainer van KRC Genk. Hij vertrok verrassend naar Burnley, dat volgens ...

290
290
Het gelijk van Garcia: "Toontje in media was vilein"

Rudi Garcia heeft van de Rode Duivels weer een ploeg gemaakt die het land in rep en roer kan zetten. ...

50
50
KV Kortrijk pakt uit en vindt akkoord met Chelsea

KV Kortrijk heeft zijn volgende ingaande transfer namiddag meegedeeld aan de buitenwereld. De Kerels ...

41
41
Rode Duivels rekenen op Romelu Lukaku: "Onze beste ooit!"

De Rode Duivels hebben een afspraak met de geschiedenis. Kunnen ze 40 jaar na het WK 1986 Spanje ...

70
70
‘Anderlecht-zomerstunt op komst: recordbod ligt klaar’

Anderlecht heeft toegeslaan op de transfermarkt. Paars-wit heeft via een stevig miljoenenbod een ...

634
634
Club Brugge laat aanvoerder Club NXT vertrekken

Club Brugge dreigt deze zomer niet alleen heel wat sterkhouders te verliezen, ook een aantal ...

114
114
Golden Boy: Genk & Anderlecht lopen in de kijker

De afgelopen jaren vergaarde de Jupiler Pro League een reputatie als kweekvijver van talent. In de ...

268
268
Garcia hakt knopen door: verrassing bij Rode Duivels?

Binnen enkele uren nemen de Rode Duivels het in de kwartfinale van het WK op tegen Spanje. De ...

268
268
Nieuw stadion Club Brugge: exacte bouwplannen bekend

Het laatste woord is mogelijk nog altijd niet gezegd, maar het ziet er naar uit dat Club Brugge ...

895
895
De Cat neemt afscheid: bonussen Anderlecht onthuld

De kogel is door de kerk: Nathan De Cat ruilt RSC Anderlecht in voor TSG Hoffenheim. Inmiddels nam ...

380
380

Meer sportnieuws