Anderlecht gaat vol voor ‘nieuwe Buchanan’

558
Anderlecht gaat vol voor ‘nieuwe Buchanan’

RSC Anderlecht monitort al een hele tijd de Amerikaanse spelersmarkt en in de voorbije jaren werden daar verschillende interessante profielen geïdentificeerd. DeJuan Jones is het laatste resultaat van die scouting in de Verenigde Staten. De 25-jarige werd opgeleid als aanvaller maar sinds 2019 geldt hij als één van de beste offensieve linksachters van de Major League Soccer.


SCOUTEN IN DE MLS

Dit seizoen worden Sergio Gomez en Francis Amuzu bij Anderlecht beschouwd als de belangrijkste pionnen om de positie van de linker wingback te bekleden. Beide spelers genieten vandaag de concrete interesse van respectievelijk Manchester City en OGC Nice, maar voorlopig zijn de ontvangen aanbiedingen van deze twee clubs nog ontoereikend voor Sporting. Pas als Gomez én Amuzu alsnog een transfer maken, dan haalt Anderlecht een nieuwe linker wingback in huis.



Maar dat belet Peter Verbeke niet om proactief te handelen op de transfermarkt en alvast interessante targets te polsen. Waaronder dus ook DeJuan Jones van New England Revolution. In de voorbije seizoenen ontpopte de 25-jarige zich als één van de beste offensieve linksbacks van de Major League Soccer en daar luidt het dat Jones weldra de stap naar Europa zal wagen. Hij beleefde in 2021 zijn ‘breakout’ seizoen, toen hij ook op de radar van de Amerikaanse nationale ploeg terecht kwam.

HOOG NIVEAU

Als potentiële opvolger van Sergio Gomez en Francis Amuzu bezit DeJuan Jones alvast de nodige offensieve kwaliteiten om bij Anderlecht de rol van linker wingback in te vullen. In de laatste vier seizoen New England ontwikkelde hij zich bij New England op een indrukwekkende wijze, waar hij zich trouwens ook liet gelden op het defensieve vlak, iets wat net het grote werkpunt is voor Gomez én Amuzu. “A fast-rising player to monitor”, zo luidt het over Jones in de Verenigde Staten



Foto: Instagram dejuanjones24

 “DeJuan toonde een enorme evolutie in de voorbije jaren bij New England,” zei coach Bruce Arena in de pers over zijn sterkhouder. “Hij ontwikkelt zich tot één van de beste backs in de Major League Soccer.” Jones heeft Arena op zijn beurt ook hoog zitten. De offensieve verdediger verklaarde dat de coach uitstekend werk levert op het gebied van spelersmanagement en dat Arena hem naar zijn best mogelijke niveau stuwde. En dat ontging Gregg Berhalter, bondscoach van de VS, ook niet.

COMPLETE BACK

DeJuan Jones kreeg namelijk de kans om zich te bewijzen op training bij de Amerikaanse nationale ploeg. “Hij trainde nog maar twee keer mee, maar hij toonde dezelfde volharding zoals bij New England. Hij is een erg atletische fullback, agressief, hij valt en staat op, hij is zeker een interessant profiel”, zei Gregg Berhalter. Jones beschikt over nog meerdere kwaliteiten, zoals een goede passing en een dribbel, alsook over een ‘top-level speed’, een zuivere tackle en een goed anticiperingsvermogen.



Maar het belangrijkste wapen van DeJuan Jones is met voorsprong zijn tweebenigheid. Van nature is hij rechtsvoetig, hoewel hij altijd op de linkerflank speelt, maar ondertussen is zijn linkervoet stilaan evenwaardig geworden als zijn rechter. Het resultaat van elke dag hard werken en zich constant willen verbeteren. Door die tweebenigheid kan Jones ook variëren in zijn crosses en dat levert eveneens resultaat op. In de laatste twee seizoenen leverde de Amerikaan namelijk al negen assists af voor zijn ploegmaats.

TAJON BUCHANAN

In 2021 kon New England Revolution zelfs een tijdje uitpakken met de twee beste backs van de MLS, want naast DeJuan Jones maakte ook Tajon Buchanan (Club Brugge) toen het mooie weer in het Gillette Stadium. De Canadees speelde vaak als rechter wingback, die zich voornamelijk in het offensief gebied mocht uitleven. Op de linkerkant moest Jones dan voor een tegengewicht zorgen door zich meer op het defensieve vlak te focussen. Een methode die wonderwel lukte, want New England gold vorig seizoen als één van de beste clubs van de Amerikaanse competitie.



DeJuan Jones en Tajon Buchanan behoorden beide tot de indrukwekkende 2019 MLS SuperDraft-generatie. Jones werd als elfde gekozen en Buchanan als negende. De ex-ploegmaats van bij New England Revolution kunnen elkaar straks dus wel eens kunnen terugvinden in de Jupiler Pro League, al heeft de Amerikaan nog veel meer opties dan enkel en alleen maar Anderlecht. Zo liggen er ook clubs uit de Duitse Bundesliga en uit Griekenland op de loer voor hem. Het lijdt alvast geen twijfel dat Jones aan zijn laatste weken of maanden bezig is in de MLS want hij verklaarde meermaals dat voetballen in Europa voor hem een echte droom is.

LEES OOK: Vincent Kompany genomineerd voor prestigieuze award

Een interessant profiel voor Anderlecht?

Meest recent

Leko verrast: "Hij is onze beste zomertransfer tot dusver"

Club Brugge droomde er de voorbije dagen van zijn campagne in de Champions League meteen te beginnen ...

75
75
'Standard met handen in haar na uitvallen sterkhouder'

Standard is tot dusver één van de aangename verrassingen in de Jupiler Pro League. De ...

35
35
Vanaken komt met uitleg voor verrassende wissel

Club Brugge is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Champions League te beginnen met ...

48
48
Real krijgt zege cadeau van Inter, Haaland verlost City

Er stonden dinsdagavond nog vier wedstrijden op het programma op de openingsspeeldag van de league ...

22
22
CL-debuut voor Bisiwu? Flick spreekt duidelijke taal

Dinsdag en woensdag wordt de Champions League afgetrapt en daarbij kunnen ook heel wat Belgen in ...

46
46
Grote zorgen om Karetsas: CL-debuut eindigt snel in mineur

Na de nederlaag van Club Brugge tegen Aston Villa staan er dinsdagavond nog de nodige wedstrijden op ...

61
61
Sommer slaat mea culpa na enorme blunder

Club Brugge kreeg in de Champions League een zeer pittige loting voorgeschoteld en dus was het erop ...

151
151
Charleroi en Cercle bezorgen fans alsnog goed nieuws

Eerder op de dag kregen Charleroi en Cercle slecht nieuws te horen, want hun onderlinge confrontatie ...

18
18
Club Brugge-spelers zien duidelijke oorzaak voor nederlaag

Club Brugge is er dinsdagavond niet in geslaagd om een droomstart te nemen in de Champions League. ...

315
315
Club Brugge betaalt zwakke helft cash tegen Aston Villa

Club Brugge opende vanavond zijn Champions League-campagne met een thuisduel tegen Aston Villa. De ...

125
125
Verhuurde spelers: spits maakt indruk in Nederland

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

64
64
Voorzitter Beerschot maakt toekomstplannen bekend

Beerschot wil zo snel mogelijk terug naar de Jupiler Pro League, maar voorzitter Yusuke Ohno ...

265
265
Club Brugge in de problemen: twee pionnen krijgen volle laag

Club Brugge is om 18u45 begonnen aan zijn eerste match in de League Phase van de Champions League. ...

292
292
‘James Rodriguez verrast compleet met nieuwe club'

James Rodríguez staat voor een van de meest verrassende transfers uit zijn carrière. ...

33
33
Erenbjerg spreekt héél straffe ambities uit

Jeppe Erenbjerg kijkt met vertrouwen naar de toekomst. De middenvelder ziet nog heel wat groeimarge ...

142
142
'PSV en Lommel vingen bot bij Anderlecht'

Cedric Hatenboer had deze zomer geen gebrek aan belangstelling. De Nederlander zat op een zijspoor ...

217
217
Cercle Brugge haalt slag thuis: "We zijn trots"

Cercle Brugge kende een drukke mercato. Ze hebben na het sluiten van de transfermarkt een van de ...

156
156
Club helemaal weg? Verhaeghe met straffe boodschap

Club Brugge gaat in 2029, volgens de huidige planning, in het nieuwe stadion spelen. Er komen ruim ...

189
189
Club Brugge - Aston Villa: Leko voert twee wissels door

Club Brugge speelt om 18u45 zijn eerste match in de Champions League. Voor Ivan Leko & co zou ...

105
105
Blunder Standard en gouden zet van Anderlecht?

Neerpede heeft RSC Anderlecht de afgelopen tien jaar gered. Sportief en financieel. De Brusselaars ...

654
654
Aston Villa met Suzuki tegen Club: "Beetje verrast door zijn evolutie"

Club Brugge neemt het om 18u30 op tegen Aston Villa. De Engelse subtopper is dit seizoen nog stevig ...

61
61
Megastunt in Champions League? "Club naar kwartfinales"

Dinsdagavond gaat de nieuwe jaargang in de League Phase van de Champions League. Met Club Brugge ...

155
155
JPL-topclub grijpt mis: opvallende transfer Ryotaro Ito

De transfermarkt is in de meeste Europese voetballanden inmiddels gesloten. Maar transfervrije ...

160
160
‘Leko dumpt Club-leider uitgerekend tegen Aston Villa’

Een basisplaats tegen Lommel leek eindelijk een doorbraak, maar aan de echte hiërarchie bij ...

429
429
Statement! Club-jonkies vernederen Villa in Youth League

Dinsdagavond trapt Club Brugge zijn Champions League-campagne op gang met een thuisduel tegen Aston ...

236
236

Meer sportnieuws