Anderlecht gaat vol voor ‘nieuwe Buchanan’

558
Anderlecht gaat vol voor ‘nieuwe Buchanan’

RSC Anderlecht monitort al een hele tijd de Amerikaanse spelersmarkt en in de voorbije jaren werden daar verschillende interessante profielen geïdentificeerd. DeJuan Jones is het laatste resultaat van die scouting in de Verenigde Staten. De 25-jarige werd opgeleid als aanvaller maar sinds 2019 geldt hij als één van de beste offensieve linksachters van de Major League Soccer.


SCOUTEN IN DE MLS

Dit seizoen worden Sergio Gomez en Francis Amuzu bij Anderlecht beschouwd als de belangrijkste pionnen om de positie van de linker wingback te bekleden. Beide spelers genieten vandaag de concrete interesse van respectievelijk Manchester City en OGC Nice, maar voorlopig zijn de ontvangen aanbiedingen van deze twee clubs nog ontoereikend voor Sporting. Pas als Gomez én Amuzu alsnog een transfer maken, dan haalt Anderlecht een nieuwe linker wingback in huis.



Maar dat belet Peter Verbeke niet om proactief te handelen op de transfermarkt en alvast interessante targets te polsen. Waaronder dus ook DeJuan Jones van New England Revolution. In de voorbije seizoenen ontpopte de 25-jarige zich als één van de beste offensieve linksbacks van de Major League Soccer en daar luidt het dat Jones weldra de stap naar Europa zal wagen. Hij beleefde in 2021 zijn ‘breakout’ seizoen, toen hij ook op de radar van de Amerikaanse nationale ploeg terecht kwam.

HOOG NIVEAU

Als potentiële opvolger van Sergio Gomez en Francis Amuzu bezit DeJuan Jones alvast de nodige offensieve kwaliteiten om bij Anderlecht de rol van linker wingback in te vullen. In de laatste vier seizoen New England ontwikkelde hij zich bij New England op een indrukwekkende wijze, waar hij zich trouwens ook liet gelden op het defensieve vlak, iets wat net het grote werkpunt is voor Gomez én Amuzu. “A fast-rising player to monitor”, zo luidt het over Jones in de Verenigde Staten



Foto: Instagram dejuanjones24

 “DeJuan toonde een enorme evolutie in de voorbije jaren bij New England,” zei coach Bruce Arena in de pers over zijn sterkhouder. “Hij ontwikkelt zich tot één van de beste backs in de Major League Soccer.” Jones heeft Arena op zijn beurt ook hoog zitten. De offensieve verdediger verklaarde dat de coach uitstekend werk levert op het gebied van spelersmanagement en dat Arena hem naar zijn best mogelijke niveau stuwde. En dat ontging Gregg Berhalter, bondscoach van de VS, ook niet.

COMPLETE BACK

DeJuan Jones kreeg namelijk de kans om zich te bewijzen op training bij de Amerikaanse nationale ploeg. “Hij trainde nog maar twee keer mee, maar hij toonde dezelfde volharding zoals bij New England. Hij is een erg atletische fullback, agressief, hij valt en staat op, hij is zeker een interessant profiel”, zei Gregg Berhalter. Jones beschikt over nog meerdere kwaliteiten, zoals een goede passing en een dribbel, alsook over een ‘top-level speed’, een zuivere tackle en een goed anticiperingsvermogen.



Maar het belangrijkste wapen van DeJuan Jones is met voorsprong zijn tweebenigheid. Van nature is hij rechtsvoetig, hoewel hij altijd op de linkerflank speelt, maar ondertussen is zijn linkervoet stilaan evenwaardig geworden als zijn rechter. Het resultaat van elke dag hard werken en zich constant willen verbeteren. Door die tweebenigheid kan Jones ook variëren in zijn crosses en dat levert eveneens resultaat op. In de laatste twee seizoenen leverde de Amerikaan namelijk al negen assists af voor zijn ploegmaats.

TAJON BUCHANAN

In 2021 kon New England Revolution zelfs een tijdje uitpakken met de twee beste backs van de MLS, want naast DeJuan Jones maakte ook Tajon Buchanan (Club Brugge) toen het mooie weer in het Gillette Stadium. De Canadees speelde vaak als rechter wingback, die zich voornamelijk in het offensief gebied mocht uitleven. Op de linkerkant moest Jones dan voor een tegengewicht zorgen door zich meer op het defensieve vlak te focussen. Een methode die wonderwel lukte, want New England gold vorig seizoen als één van de beste clubs van de Amerikaanse competitie.



DeJuan Jones en Tajon Buchanan behoorden beide tot de indrukwekkende 2019 MLS SuperDraft-generatie. Jones werd als elfde gekozen en Buchanan als negende. De ex-ploegmaats van bij New England Revolution kunnen elkaar straks dus wel eens kunnen terugvinden in de Jupiler Pro League, al heeft de Amerikaan nog veel meer opties dan enkel en alleen maar Anderlecht. Zo liggen er ook clubs uit de Duitse Bundesliga en uit Griekenland op de loer voor hem. Het lijdt alvast geen twijfel dat Jones aan zijn laatste weken of maanden bezig is in de MLS want hij verklaarde meermaals dat voetballen in Europa voor hem een echte droom is.

LEES OOK: Tegenvallende start: Vitor Bruno is opvallend positief

Een interessant profiel voor Anderlecht?

Meest recent

Stassin beleeft meteen droomdebuut bij Sevilla

Heel wat Belgen versierden afgelopen week in het absolute slot van de mercato nog een transfer. ...

16
16
Kassa kassa: Cercle kondigt megatransfer aan

De transfermarkt sloot in België eerder deze week zijn deuren, maar toch valt er nog een zeer ...

15
15
Simons beleeft rampzalige start: "Het is om te janken"

Na vijf speeldagen lijken er in de Jupiler Pro League al enkele degradatiekandidaten opgestaan te ...

19
19
Milan-Belgen grijpen net naast zege in kraker tegen Juve

In de Serie A stond er zondagavond nog een rasechte topper op het programma. Juventus kreeg immers ...

11
11
Comeback bij Duivels in de maak? Mannaert op tribune

Binnenkort zal Mark van Bommel zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels bekend gaan ...

122
122
Tegenvallende start: Vitor Bruno is opvallend positief

In Europa heeft Anderlecht een goede zomer beleefd met de kwalificatie voor de league phase van de ...

124
124
Brughmans maakt indruk met klassereactie na knaltransfer

De topper tussen Anderlecht en KRC Genk heeft zondag geen winnaar gekregen. Geen van beide teams ...

59
59
Vanderhaeghe zet straffe start verder met zege tegen Lokeren

In de Challenger Pro League prijken na vier speeldagen met Beerschot en Dender twee van de verwachte ...

14
14
OHL in vieze papieren na pandoering in Beveren

OH Leuven zit stilaan in zeer vieze papieren. Het blijft achter met een nul op vijftien nadat het nu ...

108
108
RSCA-fans begrijpen niets van ingreep Bruno: "Rampzalig"

RSC Anderlecht heeft zondagavond een meer dan verdienstelijke wedstrijd gespeeld. Maar uiteindelijk ...

231
231
Niemand echt tevreden: Anderlecht en Genk gelijk na intense clash

De topper van het weekend in de Jupiler Pro League heeft geen doelpunten en dus ook geen winnaar ...

341
341
Crisis loert bij puntenloos Kortrijk: "Het is simpel ..."

KV Kortrijk leek zondagnamiddag uitgerekend in de derby tegen Zulte Waregem op weg naar zijn eerste ...

177
177
‘Kompany heeft eigen Bayern-speler compleet genaaid’

Vincent Kompany sprak zijn vertrouwen in Jonas Urbig openlijk uit, maar achter de schermen speelde ...

100
100
Arsenal wint Londense clash: Tzolis beslissend tegen Chelsea

In de Premier League telt Arsenal FC na drie speeldagen nog steeds het maximum van de punten. De ...

83
83
"Geen hol waard" - Anderlecht-aanwinst valt uit de toon

RSC Anderlecht stond zondagavond voor een op papier lastige opdracht. Zo kreeg de recordkampioen het ...

294
294
Nieuwe doel voor swingend Gent: "Zullen we alles aan doen"

AA Gent blijft de successen maar opstapelen in dit prille seizoen. Zondagmiddag legden de Buffalo's ...

164
164
Barça deelt pak slaag uit; pandoering bij debuut El Ouahdi

FC Barcelona lijkt helemaal klaar voor de start van zijn Champions League-campagne. In La Liga ...

164
164
Buitenkans voor Club: Villa met grote zorgen naar Brugge

Aanstaande dinsdag wordt de League Phase van de Champions League op gang getrapt. Club Brugge komt ...

610
610
Kortrijk in rouw: Zulte Waregem wint derby na ongelooflijk slot

KV Kortrijk blijft ook na vijf speeldagen puntenloos in de kelder van het klassement staan. In de ...

157
157
Opstellingen: Bruno verrast iedereen, Genk met basisdebutant

Traditiegetrouw wordt zondagavond de topper van de speeldag in de Jupiler Pro League afgewerkt. Zo ...

169
169
In extremis optater United-Belgen; AZ domineert Eredivisie

In de Engelse Premier League is Manchester United er niet in geslaagd zijn eerste uitzege van het ...

39
39
Vanaken bejubelt Club-aanwinst: "Daar staat hij voor"

Club Brugge wist vrijdagavond de volle buit te pakken op het veld van promovendus Lommel SK. Erg ...

416
416
Zure degradatie bij Genk: "Maar hij is een topkerel"

KRC Genk haalde in het tussenseizoen verschillende verse krachten in huis. Een aantal van die ...

426
426
Onder Belgische coach: Vardy rondt ophefmakende transfer af

De zomermercato mag dan wel voorbij zijn, transfervrije spelers kunnen nog steeds tekenen bij een ...

94
94
Vermeeren meteen titularis: kranten beoordelen grote rentree

Royal Antwerp FC zorgde in het slot van de transferperiode voor een stunt door Arthur Vermeeren ...

320
320

Meer sportnieuws