Anderlecht gaat vol voor ‘nieuwe Buchanan’

558
Anderlecht gaat vol voor ‘nieuwe Buchanan’

RSC Anderlecht monitort al een hele tijd de Amerikaanse spelersmarkt en in de voorbije jaren werden daar verschillende interessante profielen geïdentificeerd. DeJuan Jones is het laatste resultaat van die scouting in de Verenigde Staten. De 25-jarige werd opgeleid als aanvaller maar sinds 2019 geldt hij als één van de beste offensieve linksachters van de Major League Soccer.


SCOUTEN IN DE MLS

Dit seizoen worden Sergio Gomez en Francis Amuzu bij Anderlecht beschouwd als de belangrijkste pionnen om de positie van de linker wingback te bekleden. Beide spelers genieten vandaag de concrete interesse van respectievelijk Manchester City en OGC Nice, maar voorlopig zijn de ontvangen aanbiedingen van deze twee clubs nog ontoereikend voor Sporting. Pas als Gomez én Amuzu alsnog een transfer maken, dan haalt Anderlecht een nieuwe linker wingback in huis.



Maar dat belet Peter Verbeke niet om proactief te handelen op de transfermarkt en alvast interessante targets te polsen. Waaronder dus ook DeJuan Jones van New England Revolution. In de voorbije seizoenen ontpopte de 25-jarige zich als één van de beste offensieve linksbacks van de Major League Soccer en daar luidt het dat Jones weldra de stap naar Europa zal wagen. Hij beleefde in 2021 zijn ‘breakout’ seizoen, toen hij ook op de radar van de Amerikaanse nationale ploeg terecht kwam.

HOOG NIVEAU

Als potentiële opvolger van Sergio Gomez en Francis Amuzu bezit DeJuan Jones alvast de nodige offensieve kwaliteiten om bij Anderlecht de rol van linker wingback in te vullen. In de laatste vier seizoen New England ontwikkelde hij zich bij New England op een indrukwekkende wijze, waar hij zich trouwens ook liet gelden op het defensieve vlak, iets wat net het grote werkpunt is voor Gomez én Amuzu. “A fast-rising player to monitor”, zo luidt het over Jones in de Verenigde Staten



Foto: Instagram dejuanjones24

 “DeJuan toonde een enorme evolutie in de voorbije jaren bij New England,” zei coach Bruce Arena in de pers over zijn sterkhouder. “Hij ontwikkelt zich tot één van de beste backs in de Major League Soccer.” Jones heeft Arena op zijn beurt ook hoog zitten. De offensieve verdediger verklaarde dat de coach uitstekend werk levert op het gebied van spelersmanagement en dat Arena hem naar zijn best mogelijke niveau stuwde. En dat ontging Gregg Berhalter, bondscoach van de VS, ook niet.

COMPLETE BACK

DeJuan Jones kreeg namelijk de kans om zich te bewijzen op training bij de Amerikaanse nationale ploeg. “Hij trainde nog maar twee keer mee, maar hij toonde dezelfde volharding zoals bij New England. Hij is een erg atletische fullback, agressief, hij valt en staat op, hij is zeker een interessant profiel”, zei Gregg Berhalter. Jones beschikt over nog meerdere kwaliteiten, zoals een goede passing en een dribbel, alsook over een ‘top-level speed’, een zuivere tackle en een goed anticiperingsvermogen.



Maar het belangrijkste wapen van DeJuan Jones is met voorsprong zijn tweebenigheid. Van nature is hij rechtsvoetig, hoewel hij altijd op de linkerflank speelt, maar ondertussen is zijn linkervoet stilaan evenwaardig geworden als zijn rechter. Het resultaat van elke dag hard werken en zich constant willen verbeteren. Door die tweebenigheid kan Jones ook variëren in zijn crosses en dat levert eveneens resultaat op. In de laatste twee seizoenen leverde de Amerikaan namelijk al negen assists af voor zijn ploegmaats.

TAJON BUCHANAN

In 2021 kon New England Revolution zelfs een tijdje uitpakken met de twee beste backs van de MLS, want naast DeJuan Jones maakte ook Tajon Buchanan (Club Brugge) toen het mooie weer in het Gillette Stadium. De Canadees speelde vaak als rechter wingback, die zich voornamelijk in het offensief gebied mocht uitleven. Op de linkerkant moest Jones dan voor een tegengewicht zorgen door zich meer op het defensieve vlak te focussen. Een methode die wonderwel lukte, want New England gold vorig seizoen als één van de beste clubs van de Amerikaanse competitie.



DeJuan Jones en Tajon Buchanan behoorden beide tot de indrukwekkende 2019 MLS SuperDraft-generatie. Jones werd als elfde gekozen en Buchanan als negende. De ex-ploegmaats van bij New England Revolution kunnen elkaar straks dus wel eens kunnen terugvinden in de Jupiler Pro League, al heeft de Amerikaan nog veel meer opties dan enkel en alleen maar Anderlecht. Zo liggen er ook clubs uit de Duitse Bundesliga en uit Griekenland op de loer voor hem. Het lijdt alvast geen twijfel dat Jones aan zijn laatste weken of maanden bezig is in de MLS want hij verklaarde meermaals dat voetballen in Europa voor hem een echte droom is.

LEES OOK: Club Brugge gewaarschuwd: Vanhaezebrouck doet titelvoorspelling

Een interessant profiel voor Anderlecht?

Meest recent

Eersteklassers bevoordeeld: grote verandering bij loting Croky Cup?

Maandag werd geloot voor de 1/16de finales van de Croky Cup. Daarbij gingen 16 van de 18 ...

38
38
'Man City machteloos: twee grootmachten contacteren Haaland'

De club heeft weliswaar al laten weten een beroepsprocedure in te schakelen, maar de veroordeling ...

46
46
De Cuyper doorbreekt stilte over hartverscheurende periode

Wat vandaag bijna vanzelfsprekend lijkt, hing voor Maxim De Cuyper ooit aan een zijden draadje. De ...

16
16
Verrassende vertrekker bij Standard: "Het juiste moment"

Bij Standard kregen ze tijdens de interlandbreak te maken met nog een verrassende vertrekker. ...

22
22
11 namen: Van Bommel gooit Lavia en Seys in de strijd

De Rode Duivels namen een uitstekende start in de Nations League door te gaan winnen in Italië. ...

105
105
Swerts stuurt stevige waarschuwing naar Jonge Duivels

De Jonge Duivels werken in deze interlandperiode hun laatste drie kwalificatiematchen af voor het EK ...

29
29
"Hij heeft niets getekend"-Coucke legt waarheid op tafel

Marc Coucke heeft een leven waar veel mensen van dromen. De man is stinkend rijk en kocht zich in ...

79
79
Godts spreekt duidelijke taal over doorbraak bij PSG

De Rode Duivels nemen het straks op tegen Frankrijk en dat wordt voor Mika Godts een speciale ...

36
36
'Barça wil weer toeslaan met toptalent uit Premier League'

FC Barcelona gaat dezer dagen opvallend vaak aankloppen in de Premier League, vooral voor ...

20
20
Standard strikt zeer fraaie tegenstander tijdens break

Er werd afgelopen weekend niet gevoetbald in de Jupiler Pro League en dat zal ook volgend weekend ...

38
38
Nu gaat het snel: Van Bommel-lieveling krijgt droomtransfer

Mark van Bommel ziet in hem een beetje zichzelf. In Rome liet de Rode Duivel zien waarom. Deze zomer ...

110
110
Anderlecht zet de deuren open voor de fans

RSC Anderlecht hield afgelopen zomer geen fandag, maar de club brengt daar woensdag verandering in. ...

44
44
Juventus slaat toe en strikt alsnog transfervrije speler

Een vertrouwd gezicht keert terug naar Turijn. Tien jaar na zijn eerste passage door de poorten van ...

19
19
Keane maakt brandhout van Rodri én Manchester City

Roy Keane heeft weinig begrip voor de verdediging van Rodri aan het adres van Manchester City. De ...

79
79
Croky Cup: Club Brugge ontvangt Lokeren, RSCA naar het Kiel

Om 16u werd er geloot voor de volgende ronde van de Croky Cup. Daarin maken heel wat eersteklassers ...

354
354
'Juventus wil uithalen met drie opvallende gratis spelers'

Juventus heeft zijn huiswerk voor de transferzomer van 2027 al gemaakt. De Italiaanse topclub zou ...

24
24
Storm boven Engeland: Tuchel moet schuilen

Er hangt iets in de lucht bij Engeland. De nederlaag tegen Spanje op Wembley dreunt nog na, terwijl ...

67
67
Ooit de parel van de Rode Duivels, nu op 31ste zonder club

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Frankrijk. Er zitten nog een aantal jongens bij de ...

562
562
Oranje slikt enorme domper voor resterende interlands

Voor de eerste keer ooit zijn we bezig aan een extra lang interlandluik, want de interlandperiodes ...

31
31
Kevin De Bruyne hoopt weldra de kaap van de 100 te halen

Kevin De Bruyne speelde tegen Italië nog eens ouderwets goed bij de Rode Duivels. Hij speelde ...

57
57
Klopp schrijft geschiedenis met gemiste start, maar mag hopen

De eerste wedstrijden in de Nations League hebben meteen al voor enkele verrassingen gezorgd. Zo ...

20
20
Wout Faes heeft alsnog een transfer beet

Heel wat Rode Duivels versierden tijdens de zomermercato een fraaie transfer, maar enkelen bleven ...

144
144
Raskin wil transfer: Rangers krijgt duidelijk advies

Ook onder Mark van Bommel behield Nicolas Raskin tegen Italië zijn basisplaats bij de Rode ...

84
84
'Diatta (ex-Club) vindt eindelijk onderdak bij club Duivel'

De zomermercato is intussen al bijna een maand voorbij, maar verschillende grote namen zitten nog ...

102
102
Vete tussen Ierland en Israël gaat verder: "Ze haten ons"

Uiteraard ging zondagavond in de Nations League de aandacht vooral naar de prestaties van Nederland, ...

73
73

Meer sportnieuws