Done deal: Galatasaray strikt Dries Mertens

112 stemmen
Done deal: Galatasaray strikt Dries Mertens

Wat al dagen in de lucht hing, is nu ook officieel: Dries Mertens trekt naar Galatasaray. De Turken hebben de transfer zopas officieel bekendgemaakt. Mertens tekent voor een jaar met optie voor nog een jaar.


Mertens kiest voor een opvallende transfer. Galatasaray is al jaren een vergane glorie en afgelopen seizoen eindigde de club dertiende. Dit seizoen moet het beter verlopen en daardoor werd er, ondanks een enorme schuldenberg, weer heel wat geïnvesteerd in nieuwe spelers. De 35-jarige Rode Duivel moet de Turkse club weer naar de titel loodsen. De Turken maakten bekend dat Mertens voor één jaar tekende met optie voor nog een jaar en dat hij 2,9 miljoen euro zal verdienen. Mertens strijkt ook 1,1 miljoen euro tekengeld op.

Mertens reageerde via het clubkanaal al kort. "Ik ben naar Galatasaray gekomen om net als bij Napoli uit te groeien tot een clublegende. Ik kan niet wachten om de fans en de ploegmaats te ontmoeten", zei Mertens.

Mertens is met Galatasaray aan zijn vijfde buitenlandse club toe. Hij speelde in Nederland voor AGOVV, FC Utrecht en PSV. Nadien trok hij naar Napoli, waar hij negen jaar speelde. De afgelopen maanden werd Mertens gelinkt aan ploegen als Inter Miami, Valencia, AS Roma, Juventus, Royal Antwerp FC, Olympique Marseille, Lazio, AS Roma en nog andere ploegen, maar Galatasaray wist hem te overtuigen. De Turken spelen geen Europees voetbal, dus Mertens zal moeten schitteren in de Turkse competitie om bondscoach Roberto Martinez te overtuigen om hem mee te nemen naar het WK.


LEES OOK: 'Europese grootmacht klopt aan voor Karetsas & De Cat'

Een goede keuze van Mertens?

Meest recent

'Saibari staat op zucht van droomtransfer'

Bij Anderlecht en Genk kon hij ooit niet doorbreken, maar in Nederland is Ismael Saibari wel ...

7
7
'Anderlecht vangt toch minder dan gedacht voor Goto'

Anderlecht staat voor een zeer drukke zomermercato en heeft donderdag een eerste belangrijke deal ...

135
135
'Club Brugge dokt miljoenen voor tienertalent'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een bijzonder succesvolle transferstrategie, met ook een ...

191
191
'Rigaux wil nu ook JPL-smaakmaker naar Feyenoord halen'

Dévy Rigaux trok na het veroveren van de landstitel de deur achter zich dicht als Director of ...

72
72
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe club Hasi, Kompany gooit grote naam buiten'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

137
137
Garcia zet Duivel in de wachtkamer ondanks topseizoen

Het WK staat op het punt te ontploffen. Voor de Rode Duivels is het nog even wachten op de ...

98
98
Degryse zet druk op Duivelse 'jokers' vlak voor WK

Het WK 2026 gaat vanavond van start. De openingswedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika zal het ...

42
42
Anderlecht bevestigt knaltransfer Goto: ferme miljoenensom

RSC Anderlecht neemt definitief afscheid van Keisuke Goto. De Japanner kwam in 2024 op huurbasis ...

484
484
Broos dankt Garcia en heeft opvallend toekomstnieuws

Hugo Broos beleeft donderdagavond een hoogtepunt in zijn carrière. De 74-jarige staat voor de ...

90
90
Union blijft maar gaan: derde aanwinst is een feit

Union werkte alweer een sterk seizoen af, met bekerwinst, een tweede plaats in de competitie en ...

111
111
Genk heeft beet: JPL-smaakmaker zet handtekening

KRC Genk heeft er een zeer woelig seizoen opzitten. Het slaagde er niet in de top zes te halen en ...

140
140
Marokko slikt enorme dubbele domper voor WK

Vier jaar geleden was Marokko nog dé sensatie van het WK door als eerste Afrikaanse land ooit ...

135
135
Opmerkelijke naam ving bot bij Rode Duivels

De Rode Duivels lijken intussen helemaal geacclimatiseerd te zijn op Amerikaanse bodem, waar de ...

61
61
FIFA kondigt grote verandering in transfersysteem aan

Alle ogen zijn donderdag gericht op de openingswedstrijd van het WK, maar in de schaduw daarvan is ...

413
413
Theate of Mechele? Defour heeft gouden tip voor Garcia

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK. Dan nemen ze het op tegen Egypte. De Rode Duivels ...

133
133
Prioriteit voor Feyenoord: 'Rigaux wil stunten met Belg'

Dévy Rigaux drukt zijn stempel bij Feyenoord. Hij kreeg al veel kritiek vanwege het ...

160
160
Degryse glashelder over verwachtingen voor Duivels

Het WK start met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika, maandag spelen de Rode Duivels tegen Egypte. ...

161
161
'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Standard wil geen heel drukke zomermercato tegemoet gaan. De kern versterken waar nodig en de betere ...

192
192
Garcia plant Vanaken-stunt: niemand zag dit aankomen

Hans Vanaken lijkt op weg naar een bijrolletje bij de Rode Duivels op het WK. Maar zo simpel is het ...

572
572
Hoge verwachtingen op het WK, miscast bij Anderlecht

Mexico opent het WK met een duel tegen Zuid-Afrika. De Mexicanen hopen uiteraard op een zege. Het is ...

161
161
Sporting Hasselt plant twee absolute knaltransfers

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League. De club haalde al de nodige ...

161
161
'Anderlecht speurt rond: één piste geen optie'

RSC Anderlecht gaat op zoek naar versterking. Op de sociale media ‘dromen’ bepaalde fans ...

409
409
Zuid-Korea lacht: het (on)gelijk van KRC Genk

Zuid-Korea opent zijn WK met een duel tegen Tsjechië. De Zuid-Koreanen hebben een elftal dat ...

355
355
Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

99
99
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

810
810

Meer sportnieuws