Done deal: Galatasaray strikt Dries Mertens

door
Done deal: Galatasaray strikt Dries Mertens

Wat al dagen in de lucht hing, is nu ook officieel: Dries Mertens trekt naar Galatasaray. De Turken hebben de transfer zopas officieel bekendgemaakt. Mertens tekent voor een jaar met optie voor nog een jaar.


Mertens kiest voor een opvallende transfer. Galatasaray is al jaren een vergane glorie en afgelopen seizoen eindigde de club dertiende. Dit seizoen moet het beter verlopen en daardoor werd er, ondanks een enorme schuldenberg, weer heel wat geïnvesteerd in nieuwe spelers. De 35-jarige Rode Duivel moet de Turkse club weer naar de titel loodsen. De Turken maakten bekend dat Mertens voor één jaar tekende met optie voor nog een jaar en dat hij 2,9 miljoen euro zal verdienen. Mertens strijkt ook 1,1 miljoen euro tekengeld op.

Mertens reageerde via het clubkanaal al kort. "Ik ben naar Galatasaray gekomen om net als bij Napoli uit te groeien tot een clublegende. Ik kan niet wachten om de fans en de ploegmaats te ontmoeten", zei Mertens.

Mertens is met Galatasaray aan zijn vijfde buitenlandse club toe. Hij speelde in Nederland voor AGOVV, FC Utrecht en PSV. Nadien trok hij naar Napoli, waar hij negen jaar speelde. De afgelopen maanden werd Mertens gelinkt aan ploegen als Inter Miami, Valencia, AS Roma, Juventus, Royal Antwerp FC, Olympique Marseille, Lazio, AS Roma en nog andere ploegen, maar Galatasaray wist hem te overtuigen. De Turken spelen geen Europees voetbal, dus Mertens zal moeten schitteren in de Turkse competitie om bondscoach Roberto Martinez te overtuigen om hem mee te nemen naar het WK.


LEES OOK: 'Bliksemexit Noa Lang: Serie A-transfer doet Napels daveren'

Een goede keuze van Mertens?

Meest recent

Malinwa baalt: "Verdienden ruimschoots een punt"

KV Mechelen bleef in de laatste drie onderlinge confrontaties met Union telkens ongeslagen, maar is ...

29
29
Gemengde gevoelens bij Hubert: "Tevreden en niet tevreden"

Union heeft meteen een geweldige zaak gedaan in zijn eerste wedstrijden van 2026. Nadat het zich al ...

19
19
'Strijd om Seys is helemaal los: nog 2 clubs melden zich'

Het zal voor Club Brugge nog een helse klus worden om deze winter al zijn goudhaantjes aan boord te ...

80
80
Union velt KV Mechelen en loopt weer verder uit op Club

Union heeft zaterdagavond optimaal geprofiteerd van de nederlaag van Club Brugge een dag eerder. Het ...

44
44
Cercle lijkt vertrouwen: "We worden eindelijk beloond"

Cercle Brugge is uitstekend aan zijn 2026 begonnen. Het pakte immers een belangrijke zege op het ...

36
36
Kompany gelooft zijn ogen niet bij Bayern: "Mijn god!"

Bayern München heeft zaterdagavond opnieuw grote indruk gemaakt in de Bundesliga. In de topper ...

141
141
Beveren doet dankzij Patro alweer gouden zaak in 1B

Ook in de Challenger Pro League wordt er dit weekend opnieuw gevoetbald. Leider SK Beveren heeft in ...

172
172
'Orel Mangala krijgt cruciale transferupdate'

Maar liefst tien maanden lag Orel Mangala in de lappenmand met een zware knieblessure. Kort na zijn ...

40
40
Essevee wint eindelijk weer: "Waarom het nu wel lukt?"

Zulte Waregem heeft zondag voor een grote verrassing gezorgd door KRC Genk te kloppen. Het haalde in ...

108
108
'Verrassende miljoenentransfer bij AA Gent'

AA Gent haalde deze zomer al Hyun-seok Hong terug, maar verder is het nog wachten op versterking bij ...

372
372
Arsenal stuit op sterke Sels, Bayern haalt wéér uit

In de Premier League heeft leider Arsenal zaterdagavond verrassend punten laten liggen. Het kwam ...

90
90
Cercle doet in Westerlo gouden zaak in strijd om behoud

Cercle Brugge heeft in zijn eerste wedstrijd van 2026 meteen een geweldige zaak gedaan in de strijd ...

75
75
'Club Brugge plant winterknaller: één naam duikt op'

Club Brugge staat klaar om toe te slaan op de wintermarkt. Achter de schermen wordt aan een transfer ...

706
706
'Transfer Nainggolan: dit zijn de financiële details'

Patro Eisden heeft 2026 geopend met een gigantisch grote transfer voor de club. Ze wisten Radja ...

198
198
Hayen luidt alarmbel na achtste nederlaag van het seizoen

Nicky Hayen heeft héél veel werk. KRC Genk verloor na een zeer povere prestatie met ...

188
188
'Newcastle wil Club Brugge van smaakmaker beroven'

Bij Club Brugge draaien ze geen goed seizoen, toch loopt er veel individueel talent rond in het Jan ...

185
185
'Anderlecht en JPL-club vechten pittige transferstrijd uit'

RSC Anderlecht schakelt duidelijk een versnelling hoger op de transfermarkt. Julien Heekeren ...

188
188
'KRC Genk stuurt zomeraanwinst al richting uitgang'

Bij KRC Genk was het tot dusver geen geslaagd seizoen. Nicky Hayen ziet dat er toch wel hiaten zijn ...

453
453
Liverpool incasseert mokerslag, Chelsea pakt driepunter

In de Premier League hoopten ploegen als Chelsea en Liverpool te profiteren van de nederlaag van ...

40
40
'Kompany laat ex-toppers Jupiler Pro League links liggen'

Bayern München is bezig aan een uitstekend seizoen. Vincent Kompany levert er fantastisch werk. ...

56
56
KRC Genk begint 2026 met een ferme zeperd

KRC Genk zit toch in een stevige crisis. De Limburgers zijn 2026 begonnen met een nederlaag op het ...

165
165
Dortmund zet in extremis Bayern München alsnog onder druk

In de Bundesliga speelt Bayern München om 18u30 de topper tegen RB Leipzig. Om 16u waren er nog ...

31
31
Euvrard doet boekje open over Wilmots én ambitie Standard

Standard hoopt in 2026 de weg naar boven in te zetten. Ze staan momenteel zesde in de Jupiler Pro ...

262
262
Grote verrassing omtrent Rits: transfer aanstaande?

Bij RSC Anderlecht willen ze deze mercato graag af van een aantal spelers. Mats Rits is er daar ...

406
406
Hayen voert druk op: drie spelers moéten beter presteren

Bij KRC Genk moeten ze aan de bak. Nicky Hayen gaat een stevig parcours moeten neerzetten de komende ...

180
180

Meer sportnieuws