Done deal: Galatasaray strikt Dries Mertens

door
Done deal: Galatasaray strikt Dries Mertens

Wat al dagen in de lucht hing, is nu ook officieel: Dries Mertens trekt naar Galatasaray. De Turken hebben de transfer zopas officieel bekendgemaakt. Mertens tekent voor een jaar met optie voor nog een jaar.


Mertens kiest voor een opvallende transfer. Galatasaray is al jaren een vergane glorie en afgelopen seizoen eindigde de club dertiende. Dit seizoen moet het beter verlopen en daardoor werd er, ondanks een enorme schuldenberg, weer heel wat geïnvesteerd in nieuwe spelers. De 35-jarige Rode Duivel moet de Turkse club weer naar de titel loodsen. De Turken maakten bekend dat Mertens voor één jaar tekende met optie voor nog een jaar en dat hij 2,9 miljoen euro zal verdienen. Mertens strijkt ook 1,1 miljoen euro tekengeld op.

Mertens reageerde via het clubkanaal al kort. "Ik ben naar Galatasaray gekomen om net als bij Napoli uit te groeien tot een clublegende. Ik kan niet wachten om de fans en de ploegmaats te ontmoeten", zei Mertens.

Mertens is met Galatasaray aan zijn vijfde buitenlandse club toe. Hij speelde in Nederland voor AGOVV, FC Utrecht en PSV. Nadien trok hij naar Napoli, waar hij negen jaar speelde. De afgelopen maanden werd Mertens gelinkt aan ploegen als Inter Miami, Valencia, AS Roma, Juventus, Royal Antwerp FC, Olympique Marseille, Lazio, AS Roma en nog andere ploegen, maar Galatasaray wist hem te overtuigen. De Turken spelen geen Europees voetbal, dus Mertens zal moeten schitteren in de Turkse competitie om bondscoach Roberto Martinez te overtuigen om hem mee te nemen naar het WK.


LEES OOK: 'Transferwending Onyedika: nieuw prijskaartje genoemd'

Een goede keuze van Mertens?

Meest recent

'Na ware floptransfer: Skov Olsen trekt naar topclub'

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

41
41
Ruben Van Gucht maakt tongen los op gala Gouden Schoen

Ruben Van Gucht was gisteren een opvallende aanwezige op het gala van de Gouden Schoen. Opvallend ...

21
21
Kompany zwaar onder de indruk: "Dat is niet normaal!"

Bayern München is 2026 begonnen met een geweldige zege. Ze wonnen met 8-1 van VfL Wolfsburg. ...

36
36
Romelu Lukaku laat Anderlecht watertanden met uitspraken

Bij RSC Anderlecht vielen Colin Coosemans en Nathan De Cat in de prijzen met hun prijzen van Doelman ...

153
153
Topspeler KRC Genk zet deur voor transfer wagenwijd open

Bij KRC Genk dreigen ze deze mercato met Zakaria El Ouahdi nog een speler kwijt te spelen. De ...

133
133
'Wullaert hakt knoop door: interesse is bijzonder groot'

Tessa Wullaert won haar zesde Gouden Schoen. Logisch. Ze is al vele jaren de beste speelster in het ...

59
59
’Verrassende Belgische transfer bij Anderlecht’

De eerste week van de mercato in de Jupiler Pro League ligt bijna achter de rug. Bij RSC Anderlecht ...

265
265
Analisten vellen verdict: Jashari verdiende Gouden Schoen?

De Gouden Schoen 2025 heeft een grote verrassing opgeleverd. Christos Tzolis maakte zijn ...

162
162
Terugkeer naar België? De Bruyne dropt mysterieuze uitspraak

De eregast op het Gala van de Gouden Schoen was niemand minder dan Kevin De Bruyne. De spelmaker van ...

80
80
Prijs met donker randje: hommeles Coosemans en Anderlecht

Colin Coosemans beleefde zondagavond één van de mooiste momenten uit zijn ...

273
273
Gouden Schoen zindert na: Vandenbempt schetst nasleep Club

Club Brugge heeft opnieuw de Gouden Schoen gewonnen. Tenminste toch een ex-speler van Blauw-Zwart. ...

265
265
Barça wint wéér finale van Real: Spanjaarden fileren Courtois

FC Barcelona heeft zichzelf opgevolgd als winnaar van de Supercopa de España. In de finale ...

238
238
Club Brugge op z’n kop: Jashari-stunt met keiharde gevolgen

Niemand bij Club Brugge zag dit aankomen. Wat een avond van bevestiging moest worden, draaide uit op ...

666
666
Vloek verbroken: Gouden Schoen sluit Anderlecht weer in armen

De hoofdprijs ging uiteindelijk naar een speler van Club Brugge, of AC Milan zo u verkiest, maar ook ...

192
192
Schok op Gouden Schoen: Tzolis stuift weg, consternatie bij Club

De 72ste Gouden Schoen heeft een verrassing van formaat opgeleverd. Het was Ardon Jashari die met de ...

828
828
"Wat een aanfluiting!" - Gouden Schoen doet bom ontploffen

De ontknoping van de Gouden Schoen zorgde zondagavond voor een verrassing van formaat. Terwijl in ...

697
697
Mokio en Bounida aangepakt: "Word er helemaal gek van"

Ajax opende zondag zijn 2026 met een overwinning, maar helemaal van een leien dakje ging het toch ...

140
140
'Van den Bosch verrast en stuurt grootmacht wandelen'

De verwachting was de voorbije weken dat Antwerp zich deze winter zou versterken om volop te kunnen ...

425
425
Grote ontgoocheling bij Tzolis: "Wat moet ik zeggen?"

De Gouden Schoen kreeg zondagavond een zeer verrassende laureaat. Het was tot ieders verbazing ...

524
524
Lang en McTominay redden Napoli in kraker tegen Inter

In de Serie A stond er zondagavond nog een onvervalste kraker op het programma. Titelverdediger ...

180
180
Geen prijs voor Courtois: Barça pakt Spaanse Supercup

Thibaut Courtois is er zondagavond niet in geslaagd om met Real Madrid een eerste prijs van het ...

126
126
Grote verrassing: Ardon Jashari pakt de Gouden Schoen

Zondagavond werd in Middelkerke de Gouden Schoen uitgedeeld. Het werd uiteindelijk een feestavond ...

651
651
Verassende beste Belg in buitenland, Belofte van het Jaar ook bekend

Op het Gala van de Gouden Schoen worden zondagavond heel wat prijzen uitgedeeld. De eerste ...

274
274
Kassa rinkelt weer bij Club: knaltransfer Furo officieel

Bij Club Brugge is de eerste transfer van deze winter een feit. Het gaat meteen om een zeer ...

233
233
Club en RSCA vallen in de prijzen, Pocognoli ook

Het gala van de Gouden Schoen is ondertussen begonnen en er is al een eerste prijs uitgedeeld. Zopas ...

423
423

Meer sportnieuws