"Zonder Mignolet had Club nu nul op negen"

door

Na drie titels op een rij en alweer enkele stevige transfers deze zomer, waren de verwachtingen ook dit seizoen weer torenhoog bij Club Brugge. Alleen kunnen we voorlopig toch niet anders dan zeggen dat de kampioen zijn start gemist heeft. Het pakte vier punten uit zijn eerste drie wedstrijden en kon bovendien in geen enkele partij helemaal overtuigen.


Het seizoen begon nog wel met een zege in de topper tegen KRC Genk, al werden de drie punten daar pas in blessuretijd over de streep gehouden nadat Genk daarvoor een resem kansen gemist had. Daarna volgden echter een pijnlijke nederlaag in Eupen en vrijdagavond kwam Blauw-Zwart in eigen huis ook al niet verder dan 1-1 tegen Zulte Waregem. In geen van die drie matchen was het voetbal ook echt goed.

"Zonder Simon Mignolet zou het nul op negen zijn geweest en stond Club nu laatste", is zelfs de vaststelling van Jacques Sys, hoofdredacteur van Sport/Voetbalmagazine. "Want op de eerste speeldag tegen Genk hadden ze moeten verliezen en als Zulte Waregem efficiënt afwerkt stond het afgelopen vrijdag na een kwartier 0-2. Natuurlijk speelt de doelman mee, maar het zet toch aan het denken dat die in de drie wedstrijden die tot dusver werden gespeeld de beste man is. Er zitten absoluut geen ideeën in het spel van Club."

WERK VOOR HOEFKENS
Het zorgt ervoor dat er nu al grote druk komt te liggen op Carl Hoefkens, die geen makkelijke eerste weken als hoofdtrainer kent. De keuzes van de 43-jarige doen soms wenkbrauwen fronsen bij de fans, zoals bijvoorbeeld het geschipper met Jack Hendry en Eder Balanta. Hoefkens kreeg echter ook te maken met de transfersoap rond Charles De Ketelaere en zag daarnaast zijn internationals een zeer korte voorbereiding kennen, waardoor velen nog niet hun beste niveau halen.

LEES OOK: 'Leko luistert: Verhaeghe stelt veto bij Club Brugge'

Ben je het eens met hem?

Meest recent

Club Brugge incasseert mokerslag: sterkhouder valt uit

Club Brugge won zondag de zogenaamde Slag om Vlaanderen tegen AA Gent, waar Rik De Mil de vele ...

154
154
Pro League neemt risico: Belgisch voetbal van de buis?

De soap omtrent de tv-rechten nadert zijn ontknoping. Althans tijdelijk, want een definitieve ...

144
144
Janssen speelt open kaart: van Antwerp naar Anderlecht?

Antwerp leek zondag op weg naar een vierde opeenvolgende zege, maar tegen RSC Anderlecht bleef het ...

310
310
'Leko luistert: Verhaeghe stelt veto bij Club Brugge'

In een meer dan ooit beladen Slag om Vlaanderen trok Club Brugge zondag aan het langste eind. Met ...

434
434
Jan Boskamp doodziek: “Dit had iedereen zien aankomen”

Jan Boskamp was jarenlang niet weg te denken van de Nederlandse en Vlaamse voetbaltelevisie. Met ...

745
745
Napoli pakt supercoppa: Lukaku en co vieren na vroeg kerstcadeau

Vlak voor de jaarwissel heeft SSC Napoli nog een mooie prijs aan het palmares toegevoegd. De ...

51
51
Hayen op wenken verdiend: versterking onderweg in Genk

KRC Genk heeft een nieuwe hoofdtrainer beet. Exact een week na het ontslag van Thorsten Fink, ...

860
860
Africa Cup: Broos wint meteen, viering Zambia gaat viraal

In Marokko wordt momenteel de Africa Cup of Nations afgewerkt. Maandag kwamen alvast twee Belgische ...

154
154
Overmars bezorgt Antwerp nieuwe toptransfer: "Heer en meester"

Een overwinning behalen tegen RSC Anderlecht zat er zondagavond net niet in, maar dat neemt geen ...

524
524
Strijdbijl begraven? Opvallend onderonsje na Club-Gent

Club Brugge won zondagmiddag met 2-1 van KAA Gent. Rond die wedstrijd hing dit keer wel een ...

362
362
Italië davert: pakt De Ketelaere snel zijn koffers?

In Italië zijn ze niet bang dat Charles De Ketelaere faalt—ze zijn bang dat ze hem ...

369
369
'Renard keert kar: toptarget Anderlecht lekt uit'

Ondanks de kritiek aan Olivier Renard zijn adres hadden heel wat zomeraanwinsten een flink aandeel ...

584
584
Genk-fan Brecel reageert fel na golf aan haatreacties

Nog geen tweeënhalf jaar geleden schreef Genk-fan Luca Brecel Belgische sportgeschiedenis. Als ...

394
394
Done deal: KRC Genk stelt Hayen voor als hoofdcoach

De kogel is door de kerk: Nicky Hayen is de nieuwe hoofdcoach van KRC Genk. Dat maakten de ...

368
368
'Winteroffensief in Brugge: exacte plannen Club onthuld'

Na het ontslag van Nicky Hayen wonden Bart Verhaeghe en Dévy Rigaux er geen doekjes om dat ...

542
542
Penaltyklucht in Antwerp-Anderlecht: Lardot velt verdict

Met een 2-2 gelijkspel hielden Antwerp en RSC Anderlecht mekaar zondag in evenwicht. Met dank aan ...

408
408
'Witte rook in Genk: De Condé hakt trainersknoop door'

Het ontslag van Thorsten Fink bracht voorlopig nog geen soelaas bij KRC Genk, dat ook in Charleroi ...

930
930
Club Brugge-bestuur kampt met grote vraagtekens na KAA Gent

Club Brugge won afgelopen speeldag van KAA Gent, maar toch zijn er nog heel wat twijfels bij ...

436
436
Anderlecht in vieze papieren: “Kunnen ze het vergeten”

RSC Anderlecht staat op een vierde plek in het klassement en moet STVV, Club Brugge en Union SG voor ...

432
432
Vanhaezebrouck verbaast: "Doodgeërgerd aan Vanaken"

Club Brugge won afgelopen speeldag de beladen Slag om Vlaanderen tegen KAA Gent. Door de overstap ...

460
460
'Belgische clubs komen met masterplan tégen DAZN'

De situatie met DAZN en de Pro League heeft gigantische gevolgen voor de Belgische clubs. Financieel ...

1224
1224
Viktor Verhulst onthult 'bizarre connectie' met Ronaldo

Viktor Verhulst en Cristiano Ronaldo in één zin, wie had dat ooit gedacht? De zoon van ...

30
30
Boeckx vloekt op struikelblok Andelecht: “Onverklaarbaar”

RSC Anderlecht hoopt dit seizoen weer mee voor de prijzen te spelen, maar de resultaten zijn nog te ...

256
256
Expert voorspelt ware nachtmerrie door DAZN-debacle

Het DAZN-debacle met de Pro League en de grote telecombedrijven blijft de gemoederen bezighouden. ...

457
457
Antwerp én Anderlecht bestolen? “Snap er niets van”

Het 2-2 gelijkspel tussen Royal Antwerp FC en RSC Anderlecht wordt daags na de topper nog fel ...

229
229

Meer sportnieuws