Overmars zet tandje bij: Antwerp gaat all-in

841 stemmen
Overmars zet tandje bij: Antwerp gaat all-in

Een sfeervolle Bosuil kirde van de pret. Dankzij een klinkende 4-2 zege tegen OH Leuven, een geslaagde repetitie voor de terugmatch tegen Lillestrom, staat Antwerp na drie speeldagen al eenzaam op kop in de Jupiler Pro League. Precies de plek waar het stamnummer één het seizoen ook wil afsluiten. Een droomstart dus voor Mark van Bommel, aan wiens selectie in de tussentijd wel nog grondig gesleuteld zal worden. Allicht zet Marc Overmars straks zelfs een tandje bij op de zomermercato.


Als afsluiter van het weekend stonden de enige ploegen met het maximum van de punten tegenover elkaar, allebei zelfs nog zonder tegentreffer. Iemand moest dus wijken. Aanvankelijk leek dat Antwerp, nochtans mét Toby Alderweireld aan de aftrap, te worden. De bezoekers versierden de beste kansen in de beginfase en kwamen iets voor het halfuur verdiend op voorsprong. Wie weet had de fikse buil boven het oog van Jean Butez, die weliswaar weinig te verwijten viel, er wel iets mee te maken. Dat de doelman zich voor het eerst in deze campagne gewonnen moest geven, tot tweemaal toe zelfs, zou uiteindelijk slechts een kleine domper op de vreugde betekenen. Onder impuls van het felle publiek ontwaakte de Great Old in een dolle slotfase van de eerste helft namelijk prompt uit haar slaap.

NO BENSON, NO PROBLEM
Te beginnen met een kopie van de tweede goal in Noorwegen vorige donderdag: assist Koji Miyoshi, schijnbeweging Michel-Ange Balikwisha, doelpunt Radja Nainggolan. Ingeluid door een knap hakje van Ritchie De Laet. De publiekslieveling was zowaar betrokken bij drie van de Antwerpse treffers. Twee minuten na de gelijkmaker gooide De Laet de bal immers tot bij Michael Frey, die zich breed maakte en het leer koel tegen de netten ramde. Later diende diezelfde Frey als tussenstation richting de immer infiltrerende Pieter Gerkens. Balikwisha hoefde de 3-2 louter binnen te tikken. Tussendoor had Louis Patris de bordjes wel opnieuw in evenwicht gebracht met een doelpunt dat letterlijk uit de lucht kwam gevallen. Raphael Holzhauser miste zelfs een uitgelezen kans om OHL terug op voorsprong te zetten.



Een plots ontketende Balikwisha vond vervolgens eerst nog de paal op zijn weg, om bij zijn volgende poging dan toch de bovenhoek te viseren. In zes wedstrijden, die in Europa tegen Drita en Lillestrom incluis, trof de winger nu reeds vier keer raak. Aan de overkant zit Miyoshi al aan drie assists. Bovendien oogde de invalbeurt van Anthony Valencia andermaal veelbelovend, op de flanken heeft Van Bommel tevens Viktor Fischer, Arbnor Muja en eventueel Christopher Scott achter de hand. Volgens de coach is Overmars druk in de weer met de jacht naar een opvolger voor Manuel Benson, maar of dat dossier werkelijk zo dringend is? Paul Gheysens wil naar verluidt graag nog eens stevig uitpakken, recent werd zelfs Adnan Januzaj even genoemd. Misschien kan hij zich die moeite – en kosten – echter besparen.

MAYONAISE VAN BOMMEL
Tel bovenop die productiviteit vanaf de zijkanten de drie goals elk van Nainggolan en Frey, en voorin loopt het gesmeerd voor de Great Old. De Zwitser, wiens winnaarsmentaliteit en killerinstinct symbool staan voor de goesting die de Bosuil zondag wederom uitstraalde, wint voorlopig het pleit van Vincent Janssen. Al herpakte de topaanwinst, dankbaar tussen de lijnen gekomen vlak nadat de VAR het feestje bij de 3-2 had laten doorgaan, zich wel na zijn flauwe vertoning in Noorwegen. De gretige spits stond sterk op zijn poten, beslechtte menig duel in zijn voordeel, hield goed de bal bij en maakte zich onder meer bij Balikwisha zijn laatste doelpunt nuttig met zijn uitstekend kaatswerk. Een positief teken, maar qua profiel leunt Janssen bijzonder dicht aan bij dat van Frey. Een ander type is geen overbodige luxe.



Mogelijk moet Overmars het geweer dus toch van schouder veranderen. Hoewel het Antwerp af en toe inderdaad aan creativiteit ontbreekt, mocht Van Bommel terecht tevreden zijn met de combinaties die zijn elftal op de mat legde. Stilaan pakt de mayonaise. Eens iedereen zijn draai gevonden heeft hij op papier ook voldoende aanvallers met dezelfde individuele ingevingen als Benson in de benen. De hogere positie op het middenveld voor Nainggolan werpt voorlopig eveneens haar vruchten af. Zijn wisselwerking met Alhassan Yusuf, tegen OHL nog maar eens bij de uitblinkers, en vooral Gerkens loopt uitermate vlot. Birger Verstraete moet het met een bijrol stellen, van Faris Haroun is zelfs geen sprake. En dan komt Jurgen Ekkelenkamp, anderhalf uur voor de match officieel voorgesteld, er straks nog bij.

VERLANGLIJST OVERMARS
Op het middenveld zit het stamnummer één dus gebeiteld, een rij hoger verdient de huidige mix meer kansen. Diep in de punt daarentegen blijft extra variatie welkom. Een snellere spits bijvoorbeeld, of een technisch iets verzorgder exemplaar die graag tussen de linies vertoeft. Geen beuker zoals Frey en Janssen: Antwerp liet daarom al Emanuel Emegha gaan. Liefst iemand die zich kan vereenzelvigen met een plaats op het derde schavot ook. Tenzij er rond Frey de komende weken nog wat beweegt, gaan hij en Janssen een ellenlange concurrentiestrijd tegemoet. Compatibel lijkt het duo alleszins niet. Sinds kort wordt de Great Old weer gelinkt aan Wilfried Gnonto, op wie het eerder al een oogje liet vallen. De tiener met het peperdure prijskaartje vinkt alle vakjes af, maar komt niet om op de bank te zitten.



Afwachten dus wie Overmars in het offensief compartiment nog uit zijn hoge hoed tovert. Ondanks de vele clean sheets lijkt er achterin evenwel meer werk aan de winkel. Zondag maakten vooral William Pacho en Sam Vines opnieuw geen al te beste beurt. Antwerp zette niet zomaar tevergeefs alle zeilen bij om Gaston Avila speelgerechtigd te krijgen. Benieuwd of hij straks centraal dan wel links achterin plaatsneemt. Voor de overgebleven positie, die dan bovenaan de verlanglijst komt, moet Overmars de transfermarkt op. Waagt hij een tweede poging bij Daley Blind, ook een polyvalente linkspoot? Of haalt de directeur voetbalzaken in zijn contactenboekje, dat blijkbaar toch sterk overwegend Oranje kleurt en nog uiterst veel banden met Ajax vertoont, een andere gerenommeerde naam vanonder het stof?

GHEYSENS GAAT ALL-IN
Dankzij het vlekkeloze rapport zet Antwerp de concurrentie al vroeg op achterstand. Niet in het minst Club Brugge, dat reeds vijf punten prijsgeeft. Goed begonnen is half gewonnen, gelooft men graag op de Bosuil. Geen reden echter om bij de pakken te blijven zitten, integendeel. De grote titelrivaal, zopas afgetroefd in de strijd om Ekkelenkamp, pakt ongetwijfeld nog uit op de mercato. De huidige resultaten zijn voor Gheysens, die niet wil onderdoen en succes ruikt, wellicht het sein om zelf nóg een versnelling hoger te schakelen. Niet dat hij de voorbije weken al op een euro keek, qua transfersommen noch wat de loonmassa betreft. Vier van de vijf duurste aanwinsten in de clubgeschiedenis streken deze zomer neer in Deurne-Noord. Met uitzondering van Avila zijn het stuk voor stuk ook absolute grootverdieners.



De komende weken wachten na Eupen nog Union en AA Gent, nadien – wanneer de mercato gesloten is – oogt het programma gunstig tot eind oktober. Vlak voor de WK-break volgen de krakers elkaar dan plots wel aan een razend tempo op, hopelijk is het stamnummer één op dat moment nog altijd volop actief in Europa. De belasting wordt er in dat geval wel niet minder op. Mocht zijn team die periode goed doorkomen duwt Gheysens het gaspedaal in januari evenwel vast nog wat dieper in. Vandaag staat de teller op zeven nieuwkomers, samen goed voor een totale investering van bijna 23 miljoen. Als het van de ambitieuze voorzitter, die bereid is om all-in te gaan, afhangt slechts het tipje van de ijsberg. De concurrentie is alvast gewaarschuwd. Antwerp lijkt niet meer van plan om nog om te kijken.

AD

LEES OOK: Antwerp ontslaat Oosting per direct: vervanger al bekend

Antwerp is dit seizoen dé titelfavoriet

Meest recent

'Nieuwe coach krijgt meteen rampzalig nieuws bij Antwerp'

Antwerp FC heeft afgelopen weekend met onmiddelijke ingang afscheid genomen van Joseph Oosting. De ...

46
46
Prestatie Vanaken doet monden openvallen: "Beste van België"

Club Brugge heeft zijn 20ste landstitel binnen handbereik. Voor Blauw-Zwart kan het nauwelijks nog ...

114
114
Extra ontgoocheling Union: "Was de wereld rondgegaan"

Union lijkt definitief een kruis te moeten maken over de titel nadat het een 5-0 om de oren kreeg ...

83
83
Pakkend afscheid Lewandowski: Barça pakt record

In LaLiga is de titelstrijd al gestreden. Daardoor mocht FC Barcelona wat later op zondagavond aan ...

95
95
Ontknoping Ligue 1: vreugde voor Lille, drama Pocognoli

Zondagavond stond in de Ligue 1 de ontknoping van het seizoen op het programma. Daarin moesten ...

35
35
'Miljoenentransfer Cercle krijgt vorm'

Cercle Brugge kan zich al volop beginnen voorbereiden op volgend seizoen, want hun seizoen zit er al ...

88
88
'Pijnlijke details over Oosting bij Antwerp lekken uit'

Antwerp nam dit weekend een drastische beslissing. Na de pijnlijke 3-0-nederlaag van vrijdag op OH ...

263
263
Vanaken waarschuwt Club voor rampscenario

Club Brugge heeft zondagavond een reuzenstap gezet richting een 20ste landstitel. Het veegde grote ...

481
481
Ferrera haalt snoeihard uit naar arbitrage na pijnlijk slot

Voor Dender lonkt stilaan degradatie uit de Jupiler Pro League. Het ging in zijn heenwedstrijd in de ...

77
77
Pijnlijke cijfers? Hubert wil daar niets van weten

Union zal dit seizoen wellicht niet de dubbel pakken. Donderdag pakte het tegen Anderlecht wel nog ...

298
298
Leko komt met verrassend keepernieuws voor titelmatch

Club Brugge heeft zondagavond opnieuw een enorme stap richting de landstitel gezet door Union met ...

425
425
'Anderlecht ruikt jackpot: Freiburg klopt aan'

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer veel volk vertrekken. Ondanks het zwakke seizoen lopen een ...

383
383
Club Brugge vernedert Union SG en ruikt de titel

Om 18u30 stond dé titelmatch tussen Club Brugge en Union SG op het programma. Het werd nooit ...

366
366
Toptalent Genk breekt door: "Hiervan droomde ik"

KRC Genk heeft héél veel talent rondlopen, maar zij moeten nog beter begeleid worden ...

285
285
'Bom onder Club Brugge: nieuwe TD wordt totale ramp'

Club Brugge dreigt Dévy Rigaux kwijt te spelen aan Feyenoord en dus zoekt het naar eventuele ...

250
250
Anderlecht-vertrek in mineur: fans fluiten smaakmaker uit

RSC Anderlecht hoopte op een droomweek, maar het werd nog maar eens zeer teleurstellend. Er was de ...

501
501
Club Brugge overklast Union: "The King. The Legend"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen Union SG. Een beslissende partij voor de eerste ...

318
318
Spectaculaire comeback Sofiane Hanni naar JPL?

RSC Anderlecht hoopt volgend seizoen weer mee te doen voor de titel, maar dan zal er dus versterking ...

305
305
Crisis RSCA: Taravel heeft niet mis te verstane boodschap

RSC Anderlecht heeft zijn vierde plaats in extremis kunnen verdedigen, maar kwam tegen KV Mechelen ...

316
316
Kompany zorgt voor dol moment op titelfeest: Carla brengt redding

Bayern München werd zondag nog eens in de bloemetjes gezet als Duits landskampioen. Daarbij ...

88
88
Anderlecht zakt door het ijs: zondebok krijgt 3 op 10

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag in extremis een dure nederlaag tegen KV Mechelen kunnen voorkomen. ...

209
209
Laat delirium in Lommel: 37-jarige doet Dender das om

Lommel SK heeft een stevige optie op promotie genomen. De Limburgers wonnen hun heenmatch van de ...

201
201
Leko hakt keepersknoop door, twee wissels bij Union

Zondagavond staat een cruciaal duel op het programma in de strijd om het kampioenschap. ...

100
100
Anderlecht-fans spotten met tifo-blunder: sneer aan spelers

Het zijn op sportief vlak lastige dagen voor de supporters van RSC Anderlecht. Daar kwam donderdag ...

181
181
Lammens klopt Sels voor plek drie, deceptie Ajax op slotspeeldag

Manchester United heeft beslag gelegd op derde plaats in de Premier League. Na de 3-2-zege tegen ...

65
65

Meer sportnieuws