Dit weekend werd ook de Franse Ligue 1 weer op gang getrapt en daarbij kwamen ook de nodige Belgen in actie. Zij kenden echter lang niet allemaal een even gelukkige start van het seizoen. Voor Wout Faes en Arthur Theate werd het zondag zelfs een absolute baaldag.
Theate maakte zondag zijn debuut voor Stade Rennes tegen Lorient en groeide uit tot de schlemiel van de namiddag. De Rode Duivel maakte halfweg de tweede helft een ongelukkige own-goal en was zo verantwoordelijk voor een 0-1-nederlaag. Ook Jérémy Doku, die een dik kwartier voor tijd nog mocht invallen, kon daar niets meer aan veranderen.
Zijn collega-Duivel Faes beleefde bij Stade Reims een even ongelukkige avond. De verdediger stond nog aan de aftrap in afwachting van een mogelijke transfer naar Italië, waar hij aan verschillende teams gelinkt wordt. Ook hij werkte een voorzet knullig in eigen doel en leidde zo een nederlaag van zijn team in. Reims kreeg op Olympique Marseille uiteindelijk een 4-1 om de oren. Thomas Foket en Maxime Busi waren er door blessures niet bij.
Een hoogst ongelukkige Fa(e)se! ❌⚽ pic.twitter.com/LdJG6RKiGD
— Play Sports (@playsports) August 7, 2022