Antwerp grijpt na heerlijk spektakelstuk de koppositie

door
Antwerp grijpt na heerlijk spektakelstuk de koppositie

Hulde aan zowel OHL als Antwerp, die vanavond een heerlijk spektakelstuk opvoerden op de Bosuil. The Great Old toonde zich na negentig heerlijke minuten uiteindelijk de beste en voert solo de leiding aan de Jupiler Pro League


Het laatste duel van speeldag drie was er eentje op de Bosuil voor de leidersplaats. Antwerp en het verrassende OHL legden voorlopig een perfect rapport voor en konden alleen aan de leiding komen. Van Bommel kon opnieuw rekenen op Toby Alderweireld en liet hem starten naast Pacho. Brys behield dan weer het vertrouwen in de elf die vorig weekend wonnen van promovendus Westerlo.

Antwerp draait rollen om in spektakelstuk

De bezoekers openden sterk, na een paar minuten spelen vergat Tamari al om een onoplettendheid van Balikwisha af te straffen, de vinnige speler schoof de bal naast de kooi van Butez. The Great Old reageerde een paar minuten later met een te slappe kopbal van Vines. De Leuvenaren voetbalden prima mee op de Bosuil en op het kwartier vuurde De Norre een volgend schot af op het Antwerpse doel, de bal verdween een metertje over. Halfweg de eerste helft kwam Antwerp dan weer dicht bij de voorsprong toen Miyoshi prima naar de hoek mikte maar nog een bezoekend been op zijn weg vond.

We bleven kansen over en weer zien want even later was het Tamari die op doel poeierde, Butez zag dat de bal tot zijn opluchting op de lat vliegen. De bezoekers verdienden misschien wel een voorsprong en kregen die ook. Centraal vond Patris de vrijstaande Nsingi en die knalde onhoudbaar voorbij Butez: 0-1 voor het team van Marc Brys. The Great Old was nu plots klaarwakker en tien minuten later gooide het de boel helemaal om: eerst mikte Nainggolan al vallend de 1-1 voorbij Cojocaru en even later maakte Frey er uit de draai al 2-1 van. Bij de rust leek Antwerp op weg naar de koppositie.

Het gouden duo van Antwerp draaide OHL een stevige loer.

Duel om duimen en vingers van af te likken

Antwerp begon ook na de rust prima, na vijf minuten spelen besloot Balikwisha van dichtbij over. Het spektakel ging in de tweede helft lustig verder, aan de overzijde kopte Patris even later na een prima hoekschop van Holzhauser de 2-2 in doel. De wedstrijd bleef bekoren op de Bosuil en iets voorbij het uur kwamen de Leuvenaren zowaar weer dicht bij de voorsprong. Na een aanval van de thuisploeg counterde OHL razend snel maar Holzhauser vergat om van dichtbij de bal voorbij Butez te werken.

Op twintig minuten van het einde ontsnapte Gerkens aan de buitenspelval, hij bediende centraal Balikwisha en die zette de thuisploeg andermaal op voorsprong: 3-2, de VAR moest het doelpunt uiteindelijk valideren. De ex-speler van Standard stond nadien vol zelfvertrouwen te voetballen en knalde op dik tien minuten van het einde nog eens staalhard tegen de paal. Uiteindelijk maakte Balikwisha het wel persoonlijk af, na een heerlijke actie schoot hij de 4-2 in de slotfase staalhard in doel. Zo pakken Van Bommel en co een derde zege op een rij en geven ze een duidelijk signaal aan de concurrentie.

Scoreverloop:

0-1 (27') Nsingi, 1-1 (38') Nainggolan, 2-1 (40') Frey, 2-2 (55') Patris, 3-2 (72') Balikwisha, 4-2 (82') Balikwisha

LEES OOK: Milkon snoeihard voor spelleiding: "Machtsmisbruik!"

Wordt Antwerp kampioen dit seizoen?

Meest recent

Nieuwe trainer Anderlecht: Llansana velt oordeel

Anderlecht blijft zeer wisselvallig presteren. De knalprestatie in de beker op Antwerp werd zondag ...

38
38
Vrancken niet te spreken: "Hier kon niet gevoetbald worden"

In de slotwedstrijd van de 25ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft STVV een spectaculaire zege ...

29
29
Lukaku ziet vanaf bank titeldroom Napoli verder wegglippen

Nadat er eerder dit weekend in de Serie A al spektakel te zien was tussen Inter en Juventus, heeft ...

10
10
Vandenbroeck bijt op de lip: "Stil in het hoofd van de ref"

Zulte Waregem heeft zondag op Stayen een pijnlijke avond beleefd. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

74
74
Straffe transfer brengt Raheem Sterling naar... België

Raheem Sterling maakte onlangs een zeer verrassende transfer. De Engelse flankaanvaller met een ...

65
65
Fans Anderlecht uiten onvrede: "Het valt te begrijpen"

Anderlecht verkeerde de voorbije dagen in de zevende hemel nadat het op fraaie wijze de bekerfinale ...

228
228
STVV mengt zich na straffe comeback helemaal in titelstrijd

STVV lijkt zich stilaan helemaal te ontpoppen tot een titelkandidaat. Op vijf speeldagen van het ...

119
119
Leko geeft aan waarom Club vertrouwen put uit matige pot

Club Brugge heeft zondag de Brugse derby naar zich toe getrokken, maar evident bleek dat allerminst. ...

76
76
Euforie helemaal weg: pover Anderlecht niet voorbij La Louvière

Nog geen vier dagen na de indrukwekkende bekerzege op Antwerp FC, staat RSC Anderlecht weer stevig ...

252
252
CPL: Beveren overwint sneeuwstorm, duel Jong Gent gestaakt

De wedstrijden in de Jupiler Pro League konden uiteindelijk afgewerkt worden, in de Challenger Pro ...

55
55
‘Clash bij Anderlecht: bestbetaalde ster naar de exit?’

Bij Anderlecht schuift een belangrijk contractdossier stilaan richting breekpunt. RSCA wil de ...

535
535
Antwerp in zak en as: "Dit was géén voetbalwedstrijd"

Antwerp FC heeft een absolute horror-week achter de rug. De Great Old gaf zijn ticket voor de ...

140
140
Kijkers Anderlecht-La Louvière niet te spreken: "Wie kan dít uitleggen?!"

RSC Anderlecht kruiste zondagavond de degens met La Louvière. Door het harde werk van heel ...

190
190
Leko geeft eerste reactie op 'duw-incident' met Campbell

Het is Club Brugge zondagmiddag gelukt om de Brugse derby tegen Cercle naar zich toe te trekken. ...

347
347
Afgang Atlético vlak voor Club, sneeuw teistert Eredivisie

Als Club Brugge aanstaande woensdag wil winnen van Atlético Madrid, kan het beste ten rade ...

125
125
Anderlecht-La Louvière tóch gespeeld: aftrap uitgesteld

RSC Anderlecht boekte donderdag zijn ticket voor de bekerfinale met een 0-4-zege op Antwerp. Die ...

380
380
Mechele geeft verklaring voor corner-fiasco bij Club

Club Brugge heeft zondagmiddag de derby tegen Cercle Brugge naar zich toe kunnen trekken: 1-2. ...

169
169
Antwerp krijgt klappen: Westerlo wint enorm sneeuwgevecht

Daags na het drama in de halve finales van de beker, heeft Antwerp FC weer een mokerslag ...

152
152
Cercle genadig voor Club: "Dát stoort me enorm"

Cercle Brugge heeft het zondagmiddag nagelaten om gouden punten te pakken in de strijd om het ...

235
235
Komst Schreuder in gevaar? Anderlecht krijgt belangrijk nieuws

RSC Anderlecht kruist zondagavond de degens met La Louvière. Die wedstrijd zal nog steeds ...

360
360
'Liverpool zet zich schrap: opzienbarende transfer Salah'

Liverpool FC plaatste zich zaterdag ten koste van Brighton voor de volgende ronde van de FA Cup en ...

125
125
Heftig beeld: Leko pakt speler in volle match bruut aan

Club Brugge heeft zondagmiddag de drie punten gepakt in de derby tegen Cercle Brugge. Maar van ...

465
465
Anderlecht speelt met vuur: "Niets geleerd uit eigen fouten"

RSC Anderlecht is naarstig aan het werk om zo snel mogelijk een nieuwe hoofdtrainer te presenteren. ...

552
552
Club overtuigt niet maar wint nipt in uitgesneeuwde derby

Club Brugge heeft zondagmiddag optimaal geprofiteerd van het puntenverlies bij leider Union SG. ...

111
111
Kompany huivert: enorme Neuer-domper bij Bayern

Bayern München heeft zaterdag geen steken laten vallen in de Bundesliga en klopte Werder Bremen ...

83
83

Meer sportnieuws