Antwerp grijpt na heerlijk spektakelstuk de koppositie

door
Antwerp grijpt na heerlijk spektakelstuk de koppositie

Hulde aan zowel OHL als Antwerp, die vanavond een heerlijk spektakelstuk opvoerden op de Bosuil. The Great Old toonde zich na negentig heerlijke minuten uiteindelijk de beste en voert solo de leiding aan de Jupiler Pro League


Het laatste duel van speeldag drie was er eentje op de Bosuil voor de leidersplaats. Antwerp en het verrassende OHL legden voorlopig een perfect rapport voor en konden alleen aan de leiding komen. Van Bommel kon opnieuw rekenen op Toby Alderweireld en liet hem starten naast Pacho. Brys behield dan weer het vertrouwen in de elf die vorig weekend wonnen van promovendus Westerlo.

Antwerp draait rollen om in spektakelstuk

De bezoekers openden sterk, na een paar minuten spelen vergat Tamari al om een onoplettendheid van Balikwisha af te straffen, de vinnige speler schoof de bal naast de kooi van Butez. The Great Old reageerde een paar minuten later met een te slappe kopbal van Vines. De Leuvenaren voetbalden prima mee op de Bosuil en op het kwartier vuurde De Norre een volgend schot af op het Antwerpse doel, de bal verdween een metertje over. Halfweg de eerste helft kwam Antwerp dan weer dicht bij de voorsprong toen Miyoshi prima naar de hoek mikte maar nog een bezoekend been op zijn weg vond.

We bleven kansen over en weer zien want even later was het Tamari die op doel poeierde, Butez zag dat de bal tot zijn opluchting op de lat vliegen. De bezoekers verdienden misschien wel een voorsprong en kregen die ook. Centraal vond Patris de vrijstaande Nsingi en die knalde onhoudbaar voorbij Butez: 0-1 voor het team van Marc Brys. The Great Old was nu plots klaarwakker en tien minuten later gooide het de boel helemaal om: eerst mikte Nainggolan al vallend de 1-1 voorbij Cojocaru en even later maakte Frey er uit de draai al 2-1 van. Bij de rust leek Antwerp op weg naar de koppositie.

Het gouden duo van Antwerp draaide OHL een stevige loer.

Duel om duimen en vingers van af te likken

Antwerp begon ook na de rust prima, na vijf minuten spelen besloot Balikwisha van dichtbij over. Het spektakel ging in de tweede helft lustig verder, aan de overzijde kopte Patris even later na een prima hoekschop van Holzhauser de 2-2 in doel. De wedstrijd bleef bekoren op de Bosuil en iets voorbij het uur kwamen de Leuvenaren zowaar weer dicht bij de voorsprong. Na een aanval van de thuisploeg counterde OHL razend snel maar Holzhauser vergat om van dichtbij de bal voorbij Butez te werken.

Op twintig minuten van het einde ontsnapte Gerkens aan de buitenspelval, hij bediende centraal Balikwisha en die zette de thuisploeg andermaal op voorsprong: 3-2, de VAR moest het doelpunt uiteindelijk valideren. De ex-speler van Standard stond nadien vol zelfvertrouwen te voetballen en knalde op dik tien minuten van het einde nog eens staalhard tegen de paal. Uiteindelijk maakte Balikwisha het wel persoonlijk af, na een heerlijke actie schoot hij de 4-2 in de slotfase staalhard in doel. Zo pakken Van Bommel en co een derde zege op een rij en geven ze een duidelijk signaal aan de concurrentie.

Scoreverloop:

0-1 (27') Nsingi, 1-1 (38') Nainggolan, 2-1 (40') Frey, 2-2 (55') Patris, 3-2 (72') Balikwisha, 4-2 (82') Balikwisha

LEES OOK: Wout van Aert slaat Club-fans met complete verstomming

Wordt Antwerp kampioen dit seizoen?

Meest recent

Akelige beelden Vermant: Club geeft update na ziekenhuisbezoek

Club Brugge heeft zich woensdagavond geplaatst voor de kwartfinales van de Croky Cup. Maar de zege ...

32
32
Croky Cup: Club, Gent én Union door, Antwerp viert na penalty's

In de 1/8ste finales van de Croky Cup werden woensdagavond vier wedstrijden afgewerkt. ...

143
143
Bizarre VAR-fase in OHL-Club: Hayen doet boekje open

Club Brugge blijft in de running om zichzelf op te volgen als bekerwinnaar. Het plaatste zich ...

65
65
Talbi verkoopt Liverpool uppercut, pijnlijke slipper Chelsea

In de Engelse Premier League heeft leider Arsenal FC woensdag weer goede zaken gedaan. De Gunners ...

46
46
Owngoals voorkomen afgang Bayern, boze Kompany pakt geel

Bayern München heeft zich woensdag geplaatst voor de volgende ronde van de DFB Pokal. Tegen ...

24
24
Sensatie: 'Anderlecht contacteert Benteke, Club op de loer'

Nadat hij de voorbij jaren heeft uitgeblonken in de MLS, gaat Christian Benteke op zijn 35ste op ...

946
946
Straf! Rode Duivel bij 10 grootste blikvangers op WK 2026

Aanstaande vrijdag wordt geloot voor de samenstelling van de poules op het wereldkampioenschap 2026. ...

167
167
Kijkers walgen massaal van beelden Croky Cup: "Schandalig!"

In de Croky Cup staan woensdagavond vier matchen van de 1/8ste finales op het programma. Al deze ...

199
199
Waalse analisten vellen verdict: géén titel voor Anderlecht?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

290
290
Real recht rug dankzij Courtois en Mbappé, Napoli ontsnapt

Na een reeks van drie opeenvolgende draws, heeft Real Madrid weer aangeknoopt met de zege in La ...

29
29
Gezichtsverlies Standard: "Hier spelen vraagt bepaald niveau ..."

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

149
149
Mignolet in nauwe schoentjes: Club speelt hard spel

Alsof het dossier nog niet pijnlijk genoeg was, bleef Simon Mignolet zondag tijdens de rust tegen ...

680
680
'Schalke en co strijden volop om verrassende Belg'

Dezer dagen trekken de meeste Belgische clubs voluit de kaart van de jeugd, al blijven er nog altijd ...

35
35
Eén verrassing bij Club, Janssen start meteen bij Antwerp

Er staat woensdagavond alweer heel wat bekervoetbal op het programma. Met Club Brugge en Union komen ...

61
61
Lukaku snel terug? TD Napoli brengt update

Dit seizoen viel Romelu Lukaku nog niet te bewonderen, want de Rode Duivel liep in augustus tijdens ...

38
38
Pro League zet aanval op DAZN verder met vlammende brief

De voorbije maanden bleek het nieuwe televisiecontract een tikkende tijdbom, want een akkoord tussen ...

178
178
Vete laait weer op: Stijnen dreigt met rechtszaak tegen KBVB

Geen trainer die in ons land de voorbije jaren zo vaak in het oog van de storm stond als Stijn ...

96
96
Coup de théâtre: ronduit bizarre trainerswissel in 1B

In de Jupiler Pro League krijgen de trainers dit seizoen opvallend veel respijt. Over halfweg de ...

123
123
Antwerp blijft gaan: 2 jonge talenten tekenen

Het is bij Antwerp dezer dagen meer dan ooit aan de jeugd. Sinds de komst van Paul Gheysens werd er ...

115
115
Rode Duivels en transfer: Meunier doet straffe beloftes

De voorbije jaren zijn heel wat leden van de gouden generatie bij de Rode Duivels al afgehaakt. De ...

120
120
Cath Luyten & Frank Raes verrassen met mooi nieuws

Cath Luyten en Frank Raes waren ooit collega's bij de VRT, maar bovenal jarenlang liefdespartners. ...

123
123
Knaltransfer bij KV Mechelen? "Naar één van de grote drie"

KV Mechelen is bezig aan een sterk seizoen en staat nog altijd op een zeer knappe vijfde plaats in ...

310
310
Van Helden geeft succesrecept van sterk STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

37
37
Fink slaat alarm: drie RSCA-spelers barsten los

KRC Genk is weer beter bezig. Thorsten Fink & co steken nog niet in bloedvorm, maar er is wel ...

320
320
Hasi lyrisch: Genkie maakt gigantische indruk

RSC Anderlecht won in de Jupiler Pro League en Beker van België al vijf matchen op rij. Een ...

181
181

Meer sportnieuws