Antwerp grijpt na heerlijk spektakelstuk de koppositie

268 stemmen
Antwerp grijpt na heerlijk spektakelstuk de koppositie

Hulde aan zowel OHL als Antwerp, die vanavond een heerlijk spektakelstuk opvoerden op de Bosuil. The Great Old toonde zich na negentig heerlijke minuten uiteindelijk de beste en voert solo de leiding aan de Jupiler Pro League


Het laatste duel van speeldag drie was er eentje op de Bosuil voor de leidersplaats. Antwerp en het verrassende OHL legden voorlopig een perfect rapport voor en konden alleen aan de leiding komen. Van Bommel kon opnieuw rekenen op Toby Alderweireld en liet hem starten naast Pacho. Brys behield dan weer het vertrouwen in de elf die vorig weekend wonnen van promovendus Westerlo.

Antwerp draait rollen om in spektakelstuk

De bezoekers openden sterk, na een paar minuten spelen vergat Tamari al om een onoplettendheid van Balikwisha af te straffen, de vinnige speler schoof de bal naast de kooi van Butez. The Great Old reageerde een paar minuten later met een te slappe kopbal van Vines. De Leuvenaren voetbalden prima mee op de Bosuil en op het kwartier vuurde De Norre een volgend schot af op het Antwerpse doel, de bal verdween een metertje over. Halfweg de eerste helft kwam Antwerp dan weer dicht bij de voorsprong toen Miyoshi prima naar de hoek mikte maar nog een bezoekend been op zijn weg vond.

We bleven kansen over en weer zien want even later was het Tamari die op doel poeierde, Butez zag dat de bal tot zijn opluchting op de lat vliegen. De bezoekers verdienden misschien wel een voorsprong en kregen die ook. Centraal vond Patris de vrijstaande Nsingi en die knalde onhoudbaar voorbij Butez: 0-1 voor het team van Marc Brys. The Great Old was nu plots klaarwakker en tien minuten later gooide het de boel helemaal om: eerst mikte Nainggolan al vallend de 1-1 voorbij Cojocaru en even later maakte Frey er uit de draai al 2-1 van. Bij de rust leek Antwerp op weg naar de koppositie.

Het gouden duo van Antwerp draaide OHL een stevige loer.

Duel om duimen en vingers van af te likken

Antwerp begon ook na de rust prima, na vijf minuten spelen besloot Balikwisha van dichtbij over. Het spektakel ging in de tweede helft lustig verder, aan de overzijde kopte Patris even later na een prima hoekschop van Holzhauser de 2-2 in doel. De wedstrijd bleef bekoren op de Bosuil en iets voorbij het uur kwamen de Leuvenaren zowaar weer dicht bij de voorsprong. Na een aanval van de thuisploeg counterde OHL razend snel maar Holzhauser vergat om van dichtbij de bal voorbij Butez te werken.

Op twintig minuten van het einde ontsnapte Gerkens aan de buitenspelval, hij bediende centraal Balikwisha en die zette de thuisploeg andermaal op voorsprong: 3-2, de VAR moest het doelpunt uiteindelijk valideren. De ex-speler van Standard stond nadien vol zelfvertrouwen te voetballen en knalde op dik tien minuten van het einde nog eens staalhard tegen de paal. Uiteindelijk maakte Balikwisha het wel persoonlijk af, na een heerlijke actie schoot hij de 4-2 in de slotfase staalhard in doel. Zo pakken Van Bommel en co een derde zege op een rij en geven ze een duidelijk signaal aan de concurrentie.

Scoreverloop:

0-1 (27') Nsingi, 1-1 (38') Nainggolan, 2-1 (40') Frey, 2-2 (55') Patris, 3-2 (72') Balikwisha, 4-2 (82') Balikwisha

LEES OOK: ‘Carl Hoefkens op weg naar straffe JPL-terugkeer’

Wordt Antwerp kampioen dit seizoen?

Meest recent

Dochter Guardiola deelt ongezien KDB-beelden: video viraal

Pep Guardiola kondigde vrijdag zijn afscheid bij Manchester City aan. Naar aanleiding daarvan deelde ...

1
1
Vandenbroeck breekt stilte: zijn waarheid achter Vossen-soap

Zulte Waregem wist zich in het eerste seizoen na de promotie al bij al zonder grote problemen te ...

39
39
Van Bommel-bom bij Anderlecht: ‘Bel maar'

Bij Anderlecht valt opnieuw de naam van Mark van Bommel. Dat gebeurde vroeger ook al, maar deze keer ...

229
229
'Kampioenenploeg breekt: Club verliest eerste sterkhouder'

Club Brugge mag zondag zijn kersvers landstitel nog eens vieren voor zijn eigen thuissupporters. ...

119
119
'Harde hand Sibierski: negental de deur gewezen bij RSCA'

RSC Anderlecht sluit zondagavond zijn seizoen af met een derby op het veld van Union SG. Achter de ...

241
241
Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

101
101
Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

72
72
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

466
466
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

185
185
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

412
412
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

363
363
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

159
159
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

678
678
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

212
212
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

580
580
'Transformatie City: opvolger Guardiola dropt transferbom'

Vrijdag volgde de officiële bevestiging: Pep Guardiola zwaait zondag af als coach van ...

154
154
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

809
809
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

268
268
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

965
965
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

545
545
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

216
216
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

396
396
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

1534
1534
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

514
514
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

344
344

Meer sportnieuws