Antwerp grijpt na heerlijk spektakelstuk de koppositie

268 stemmen
Antwerp grijpt na heerlijk spektakelstuk de koppositie

Hulde aan zowel OHL als Antwerp, die vanavond een heerlijk spektakelstuk opvoerden op de Bosuil. The Great Old toonde zich na negentig heerlijke minuten uiteindelijk de beste en voert solo de leiding aan de Jupiler Pro League


Het laatste duel van speeldag drie was er eentje op de Bosuil voor de leidersplaats. Antwerp en het verrassende OHL legden voorlopig een perfect rapport voor en konden alleen aan de leiding komen. Van Bommel kon opnieuw rekenen op Toby Alderweireld en liet hem starten naast Pacho. Brys behield dan weer het vertrouwen in de elf die vorig weekend wonnen van promovendus Westerlo.

Antwerp draait rollen om in spektakelstuk

De bezoekers openden sterk, na een paar minuten spelen vergat Tamari al om een onoplettendheid van Balikwisha af te straffen, de vinnige speler schoof de bal naast de kooi van Butez. The Great Old reageerde een paar minuten later met een te slappe kopbal van Vines. De Leuvenaren voetbalden prima mee op de Bosuil en op het kwartier vuurde De Norre een volgend schot af op het Antwerpse doel, de bal verdween een metertje over. Halfweg de eerste helft kwam Antwerp dan weer dicht bij de voorsprong toen Miyoshi prima naar de hoek mikte maar nog een bezoekend been op zijn weg vond.

We bleven kansen over en weer zien want even later was het Tamari die op doel poeierde, Butez zag dat de bal tot zijn opluchting op de lat vliegen. De bezoekers verdienden misschien wel een voorsprong en kregen die ook. Centraal vond Patris de vrijstaande Nsingi en die knalde onhoudbaar voorbij Butez: 0-1 voor het team van Marc Brys. The Great Old was nu plots klaarwakker en tien minuten later gooide het de boel helemaal om: eerst mikte Nainggolan al vallend de 1-1 voorbij Cojocaru en even later maakte Frey er uit de draai al 2-1 van. Bij de rust leek Antwerp op weg naar de koppositie.

Het gouden duo van Antwerp draaide OHL een stevige loer.

Duel om duimen en vingers van af te likken

Antwerp begon ook na de rust prima, na vijf minuten spelen besloot Balikwisha van dichtbij over. Het spektakel ging in de tweede helft lustig verder, aan de overzijde kopte Patris even later na een prima hoekschop van Holzhauser de 2-2 in doel. De wedstrijd bleef bekoren op de Bosuil en iets voorbij het uur kwamen de Leuvenaren zowaar weer dicht bij de voorsprong. Na een aanval van de thuisploeg counterde OHL razend snel maar Holzhauser vergat om van dichtbij de bal voorbij Butez te werken.

Op twintig minuten van het einde ontsnapte Gerkens aan de buitenspelval, hij bediende centraal Balikwisha en die zette de thuisploeg andermaal op voorsprong: 3-2, de VAR moest het doelpunt uiteindelijk valideren. De ex-speler van Standard stond nadien vol zelfvertrouwen te voetballen en knalde op dik tien minuten van het einde nog eens staalhard tegen de paal. Uiteindelijk maakte Balikwisha het wel persoonlijk af, na een heerlijke actie schoot hij de 4-2 in de slotfase staalhard in doel. Zo pakken Van Bommel en co een derde zege op een rij en geven ze een duidelijk signaal aan de concurrentie.

Scoreverloop:

0-1 (27') Nsingi, 1-1 (38') Nainggolan, 2-1 (40') Frey, 2-2 (55') Patris, 3-2 (72') Balikwisha, 4-2 (82') Balikwisha

LEES OOK: 'FC Porto legt bizar miljoenenbod neer bij OH Leuven'

🚀

Wordt Antwerp kampioen dit seizoen?

Meest recent

De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League volop bezig met het ...

17
17
'Tzolis krijgt meteen serieuze domper te horen bij Arsenal'

Dat Christos Tzolis deze zomer een toptransfer zal versieren, lijkt stilaan een uitgemaakte zaak. De ...

109
109
Vervanger Doku gezocht: "Híj́ heeft licht voordeel"

De Rode Duivels zullen zondagavond Iran moeten bekampen met een flinke aderlating. Zo ontbreekt ...

58
58
Oranje-gekte barst los: "Beste Nederlands elftal in jaren"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

48
48
Vanaken eindelijk aan aftrap? Boskamp geeft antwoord

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran op het wereldkampioenschap 2026. Het wordt ...

243
243
Duivels vrezen: loodzware tegenstander in tweede ronde?

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

314
314
'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Manchester City nam na het Premier League-seizoen officieel afscheid van succestrainer Pep ...

98
98
Garcia krijgt draai om de oren: "Trekt nergens op"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

137
137
TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

538
538
Meunier vreest erg opvallend probleem tegen Iran

De spanning begint te stijgen in Groep G. Vanavond staat de tweede groepsmatch op het programma. De ...

68
68
Doku-discussie bereikt kookpunt: zware kritiek ontploft

Jérémy Doku is afwezig tegen Iran door luchtwegenproblemen, maar op de achtergrond ...

129
129
'Mysterie Lukaku': gigantische transferwending nakend

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli en speelde er amper of niets. De aanvaller ...

249
249
Iran krijgt vlak voor België onverwacht nieuws van VS

Iran is vanavond de tegenstander van de Rode Duivels op het WK. In Los Angeles werkt België de ...

286
286
Duivelse basiself houdt gemoederen bezig: drie verrassingen

Vanavond om 21u staan de Rode Duivels tegenover Iran. Na het 1-1 gelijkspel moet er absoluut ...

280
280
Meunier slaat hard terug op kritiek: “Als een gek”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK. Tegen ...

84
84
Zorgt Garcia voor grote Lukaku-verrassing?

België heeft nood aan Romelu Lukaku in de spits, dat bleek duidelijk nog maar eens tegen ...

60
60
Rigaux krijgt ook volle laag over Vanhoutte-deal

De Nederlandse pers is anders dan de Belgische, dat mag Dévy Rigaux ook aan den lijve ...

286
286
"Groot vraagteken voor mij": Nilis twijfelt over Rode Duivel

Luc Nilis was een van de sierlijkste aanvallers die België ooit heeft gehad. De voormalige Rode ...

112
112
Vervanger Doku: Garcia kan uit vijf opties kiezen

Jérémy Doku ontbreekt tegen Iran. Dat is bijzonder jammer, maar ook geen drama. Tegen ...

291
291
Bom onder WK van Rode Duivels vlak voor Iran

Rudi Garcia krijgt al vóór de belangrijke match tegen Iran een nieuwe opdoffer te ...

421
421
Meunier vol lof: "Hij kan de Origi van dit WK worden"

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran en dat zal zonder Jeremy Doku en Romelu Lukaku in de ...

80
80
Advocaat met stuntje, Japan haalt stevig uit

Afgelopen nacht stonden er twee WK-matchen op het programma. Het Curaçao van Dick Advocat gaf ...

65
65
Club Brugge wil stunt uithalen: bod na bod al uitgebracht

Club Brugge wil een stunt uithalen op de transfermarkt. Blauw-Zwart heeft een nieuwe spits in het ...

634
634
Wereldtop voor Rode Duivel? Stilaan nu of nooit

De Rode Duivels begonnen matig aan het WK. De Belgen moeten aan de bak tegen Iran en uiteraard ...

81
81
Basisploeg Duivels: hakt Garcia verrassende knopen door?

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. De Belgen moeten winnen, dat is een feit. Bondscoach ...

200
200

Meer sportnieuws