Antwerp grijpt na heerlijk spektakelstuk de koppositie

door
Antwerp grijpt na heerlijk spektakelstuk de koppositie

Hulde aan zowel OHL als Antwerp, die vanavond een heerlijk spektakelstuk opvoerden op de Bosuil. The Great Old toonde zich na negentig heerlijke minuten uiteindelijk de beste en voert solo de leiding aan de Jupiler Pro League


Het laatste duel van speeldag drie was er eentje op de Bosuil voor de leidersplaats. Antwerp en het verrassende OHL legden voorlopig een perfect rapport voor en konden alleen aan de leiding komen. Van Bommel kon opnieuw rekenen op Toby Alderweireld en liet hem starten naast Pacho. Brys behield dan weer het vertrouwen in de elf die vorig weekend wonnen van promovendus Westerlo.

Antwerp draait rollen om in spektakelstuk

De bezoekers openden sterk, na een paar minuten spelen vergat Tamari al om een onoplettendheid van Balikwisha af te straffen, de vinnige speler schoof de bal naast de kooi van Butez. The Great Old reageerde een paar minuten later met een te slappe kopbal van Vines. De Leuvenaren voetbalden prima mee op de Bosuil en op het kwartier vuurde De Norre een volgend schot af op het Antwerpse doel, de bal verdween een metertje over. Halfweg de eerste helft kwam Antwerp dan weer dicht bij de voorsprong toen Miyoshi prima naar de hoek mikte maar nog een bezoekend been op zijn weg vond.

We bleven kansen over en weer zien want even later was het Tamari die op doel poeierde, Butez zag dat de bal tot zijn opluchting op de lat vliegen. De bezoekers verdienden misschien wel een voorsprong en kregen die ook. Centraal vond Patris de vrijstaande Nsingi en die knalde onhoudbaar voorbij Butez: 0-1 voor het team van Marc Brys. The Great Old was nu plots klaarwakker en tien minuten later gooide het de boel helemaal om: eerst mikte Nainggolan al vallend de 1-1 voorbij Cojocaru en even later maakte Frey er uit de draai al 2-1 van. Bij de rust leek Antwerp op weg naar de koppositie.

Het gouden duo van Antwerp draaide OHL een stevige loer.

Duel om duimen en vingers van af te likken

Antwerp begon ook na de rust prima, na vijf minuten spelen besloot Balikwisha van dichtbij over. Het spektakel ging in de tweede helft lustig verder, aan de overzijde kopte Patris even later na een prima hoekschop van Holzhauser de 2-2 in doel. De wedstrijd bleef bekoren op de Bosuil en iets voorbij het uur kwamen de Leuvenaren zowaar weer dicht bij de voorsprong. Na een aanval van de thuisploeg counterde OHL razend snel maar Holzhauser vergat om van dichtbij de bal voorbij Butez te werken.

Op twintig minuten van het einde ontsnapte Gerkens aan de buitenspelval, hij bediende centraal Balikwisha en die zette de thuisploeg andermaal op voorsprong: 3-2, de VAR moest het doelpunt uiteindelijk valideren. De ex-speler van Standard stond nadien vol zelfvertrouwen te voetballen en knalde op dik tien minuten van het einde nog eens staalhard tegen de paal. Uiteindelijk maakte Balikwisha het wel persoonlijk af, na een heerlijke actie schoot hij de 4-2 in de slotfase staalhard in doel. Zo pakken Van Bommel en co een derde zege op een rij en geven ze een duidelijk signaal aan de concurrentie.

Scoreverloop:

0-1 (27') Nsingi, 1-1 (38') Nainggolan, 2-1 (40') Frey, 2-2 (55') Patris, 3-2 (72') Balikwisha, 4-2 (82') Balikwisha

LEES OOK: Parys euforisch: "Mijlpaal voor Belgisch voetbal"

Wordt Antwerp kampioen dit seizoen?

Meest recent

'Renard heeft masterplan voor wintermercato'

Olivier Renard staat voor een zeer groot examen in januari. De sportieve baas zal moeten bewijzen ...

16
16
Union SG en Bormans verklaren: "Kost ons 100 miljoen euro"

Union SG lijkt ook dit seizoen weer een gooi te doen naar de landstitel in België. De ...

29
29
Anderlecht haalde slag niet thuis: “Ik had geen goed gevoel"

RSC Anderlecht onderging dit seizoen weer héél wat wijzigingen in het organigram. De ...

51
51
'FCV Dender droomt plots van miljoenendeal'

De Belgische clubs gaan in januari wellicht spelers moeten verkopen door de DAZN-saga. De bevroren ...

16
16
‘Genk vindt topcoach: Belgische klasbak stelt harde eisen’

KRC Genk zoekt rust na het ontslag van Thorsten Fink, maar de naam die nu de ronde doet belooft net ...

505
505
Leya Iseka (ex-Anderlecht) vindt eindelijk nieuwe club

Aaron Leya Iseka was ooit het grote spitsentalent van RSC Anderlecht, maar de grote doorbraak volgde ...

21
21
Parys euforisch: "Mijlpaal voor Belgisch voetbal"

OH Leuven heeft voetbalgeschiedenis geschreven. In een uitverkocht stadion verloor de vrouwenploeg ...

31
31
'Verschaeren neemt beslissing over RSCA-toekomst'

Yari Verschaeren staat voor cruciale weken en maanden. Wat brengt de toekomst voor de 24-jarige ...

210
210
‘Buitenkans voor JPL-topclubs? Neerpede-product op de markt’

De Belgische clubs gaan in januari op zoek naar versterking. Ze moeten daar toch vooral zoeken naar ...

92
92
Kindermans kiest deze 5 als zijn beste Neerpede-talenten

Jean Kindermans is nu aan de slag bij Royal Antwerp FC, maar hij werkte vele jaren voor RSC ...

140
140
Club Brugge speelt met vuur: "Moet je daarin meegaan?"

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

193
193
Mbappé redt Real wééral, crisis bij Feyenoord compleet

Geen Europa en Champions League deze week, dus werd in het buitenland volop bekervoetbal afgewerkt. ...

45
45
Belgische voetbalgeschiedenis! OHL door in Womens' Champions League

OH Leuven heeft woensdag een knap stukje voetbalgeschiedenis geschreven. De landskampioen stoot als ...

191
191
Genk-bestuur onder vuur: "Dan klopt er toch iets niet"

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

333
333
Competitiehervorming: Pro League hakt knoop definitief door

Volgend seizoen zullen er in de Belgische eerste klasse geen play-offs meer te zien zijn. Op de ...

785
785
Wat een reeks! Leider Beveren profiteert optimaal in CPL

SK Beveren heeft zich tot de grote winnaar van de midweekspeeldag in de Challenger Pro League ...

147
147
PSG pakt alwéér grote trofee: grote held na penalty's

Afgelopen zomer verloor Paris Saint-Germain nog de finale van het WK voor clubteams in de finale ...

43
43
'Vertrek Verschaeren dreigt: Anderlecht biedt dÍt salaris'

Yari Verschaeren moet dit seizoen vrede nemen met een invallersol bij RSC Anderlecht. Desondanks zou ...

400
400
Belgische show bij monsterzege Ajax, verrassing in Copa del Rey

Terwijl de ploegen uit de Jupiler Pro League even op adem kunnen komen, staat elders in Europa ...

107
107
'Versterking Anderlecht: Renard krijgt duidelijke opdracht'

Met een sterke prestatie tegen STVV, veegde RSC Anderlecht het debacle van in Westerlo onder de mat. ...

577
577
Oorlog Club-Gent: boegbeeld geeft Brugge veeg om de oren

Aanstaande zondag staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club ...

645
645
‘Anderlecht gruwelt: De Cat-megatransfer wordt nachtmerrie’

Anderlecht droomt luidop van een monstertransfer met Nathan De Cat, maar achter de schermen stapelen ...

445
445
'Barça start gesprekken: international eerste aanwinst 2026'

FC Barcelona staat momenteel in de leiding in La Liga en is in de Champions League op koers om door ...

67
67
'Genk pusht voor coach: contact met topkandidaat gelegd'

Het bestuur van KRC Genk is momenteel naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Op de shortlist ...

1120
1120
'Vijf voor twaalf: smaakmaker gratis weg bij Antwerp?'

De trainerswissel en nieuwe tribune hebben ongetwijfeld eveneens een handje geholpen, maar de ...

332
332

Meer sportnieuws