Mazzu steekt loftrompet op: "Het beste sinds ik hier ben"

314 stemmen
Mazzu steekt loftrompet op:

Anderlecht heeft zich uitstekend hersteld na de pijnlijke nederlaag op Cercle Brugge een week geleden. Het liet geen steek vallen in zijn eerste Europese opdracht, want het ging donderdag met 0-2 winnen bij Paide en pakte zondag ook nog eens de drie punten in de competitie. Hekkensluiter Seraing werd vooral voor rust weggespeeld in het Lotto Park en kreeg uiteindelijk een 3-1 om de oren.


Felice Mazzu deinsde er niet voor terug om in te grijpen na de blamage in Brugge en wijzigde zowel tegen Paide als tegen Seraing zijn ploeg grondig. Deze keer verraste hij door zowel Verschaeren als Refaelov op het middenveld te posteren en de amper 17-jarige Sadiki op rechts zijn kans te geven. Voorin kwamen Esposito en Fabio Silva ook voor het eerst samen aan de aftrap. Al die ingrepen leverden succes op.

"We hebben een buitengewone eerste helft gespeeld. Het was de beste eerste helft die we gespeeld hebben sinds ik hier ben", vond Mazzu zelfs bij Sporza. "Daar mogen we dus trots op zijn. De tweede helft was het inderdaad minder goed. Het ontbrak ons aan ambitie, maar we mogen niet vergeten dat we net een Europese match achter de rug hebben. Er was een zekere vermoeidheid bij spelers die ook donderdag gespeeld hadden."

DONDERDAG WEER IN ACTIE
Mazzu roept dus de Europese kalender in als excuus, al zal Anderlecht daar toch mee moeten kunnen omgaan als het zijn ambities waar wil maken. Donderdag moet het immers alweer aan de bak, want dan komen de Esten op bezoek in het Lotto Park. Ook de komende weken zal er nog midweekvoetbal op het programma staan, want als Paars-Wit zich kwalificeert wachten meteen de play-offs van de Conference League.

LEES OOK: "Coucke buiten": fans Anderlecht roeren zich opnieuw

Was de eerste helft het beste wat Anderlecht onder Mazzu al liet zien?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

67
67
"Coucke buiten": fans Anderlecht roeren zich opnieuw

De fans van RSC Anderlecht zijn het beu. De vele wissels sinds Marc Coucke de club overnam hebben ...

8
8
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Roemeen, Club keert terug voor target'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

5
5
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

18
18
Croonen geeft volgende straffe plannen van KRC Genk prijs

KRC Genk maakte de terugkeer van Thibaut Courtois bekend. CEO Peter Croonen en de doelman van Real ...

57
57
Vanaken: "Als hij terugkeert naar Anderlecht, zou mooi zijn"

Hans Vanaken sprak vandaag de media toe. Zaterdag spelen de Belgen tegen Tunesië en de ...

287
287
Trainer en transfers: Bornauw komt met update

Het blijft voorlopig nog een mysterie hoe Anderlecht er volgend seizoen uit zal zien. Het enige dat ...

177
177
'Strijd om Openda is los: 3 clubs doen bod'

Vier jaar lang maakte hij altijd deel uit van de selectie van de Rode Duivels, maar voor het WK viel ...

79
79
Anderlecht lanceert nieuw thuisshirt met fraaie film

Anderlecht kwam enkele dagen geleden met groot nieuws. Na zeven seizoenen werd de samenwerking met ...

117
117
'Wilmots in actie: transferplannen Standard bekend'

Bij Standard belooft het alweer een drukke transferzomer te worden. Sportief directeur Marc Wilmots ...

76
76
Kandidaat-voorzitter Real kondigt Haaland aan: City steigert

Het wordt maar niet rustig bij Real Madrid. Een tijdje geleden kondigde Florentino Perez op een ...

118
118
‘Ontslag? Oosting slaat razendsnel terug’

Bij Antwerp zijn ze deze zomer nog maar eens op zoek naar een nieuwe trainer. Twee speeldagen voor ...

106
106
Lommel SK begint seizoen met gigantische tegenvaller

Lommel SK vierde onlangs nog groot feest nadat ze zich wisten te verzekeren van promotie naar de ...

47
47
'Cercle Brugge hakt knoop door over Gerkens en Vanzeir'

Cercle Brugge moest de afgelopen dagen een aantal knopen doorhakken omtrent enkele spelers. Onder ...

316
316
'KRC Genk zet zinnen op WK-ganger'

KRC Genk heeft versterking nodig, dat is duidelijk. De Limburgers zouden misschien wel eens een ...

200
200
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

212
212
Stijnen en Raes gooien grote naam uit basiself Duivels

De Rode Duivels bereiden zich deze week voor met wedstrijden tegen Kroatië en Tunesië. Het ...

334
334
Vanaken zorgt voor ommekeer die niemand zag aankomen

Hans Vanaken leek opnieuw veroordeeld tot een rol als bankzitter bij de Rode Duivels. Maar tegen ...

498
498
'STVV grijpt naast absolute toptransfer'

STVV gaat deze zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De club gaat dus ook heel wat ...

98
98
Club Brugge vreest transferstorm rond zeven spelers

Club Brugge gaat een heel drukke zomer tegemoet. We haalden al aan dat drie spelers toch een keuze ...

283
283
Courtois zet toon bij Genk: iedereen gewaarschuwd

Thibaut Courtois keert terug naar KRC Genk. Dat gebeurde met zijn holding NXTPLAY. De doelman van ...

171
171
Anderlecht lacht en treurt met WK-selectie

RSC Anderlecht zag Ilay Camara alsnog afhaken voor het WK. Hij zit dan toch niet in de selectie. Een ...

284
284
'Union SG scoort met ingaande topdeal van 5 miljoen euro'

Union SG zit niet stil op de transfermarkt. De Brusselaars zijn op weg om een tweede ingaande ...

172
172
Club hakt knoop door: extra transfer voor Preud'homme

Door het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord, zal Guilian Preud'homme een groot deel van ...

481
481
Wilmots smult van verrassende Duivel: "Quasi perfecte match"

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

219
219
Oranje met kopzorgen naar VS, Congo bedwingt Denemarken

De 48 WK-deelnemers zijn momenteel volop bezig met hun oefencampagne. Voor Nederland draaide de ...

161
161

Meer sportnieuws