Mazzu steekt loftrompet op: "Het beste sinds ik hier ben"

door
Mazzu steekt loftrompet op:

Anderlecht heeft zich uitstekend hersteld na de pijnlijke nederlaag op Cercle Brugge een week geleden. Het liet geen steek vallen in zijn eerste Europese opdracht, want het ging donderdag met 0-2 winnen bij Paide en pakte zondag ook nog eens de drie punten in de competitie. Hekkensluiter Seraing werd vooral voor rust weggespeeld in het Lotto Park en kreeg uiteindelijk een 3-1 om de oren.


Felice Mazzu deinsde er niet voor terug om in te grijpen na de blamage in Brugge en wijzigde zowel tegen Paide als tegen Seraing zijn ploeg grondig. Deze keer verraste hij door zowel Verschaeren als Refaelov op het middenveld te posteren en de amper 17-jarige Sadiki op rechts zijn kans te geven. Voorin kwamen Esposito en Fabio Silva ook voor het eerst samen aan de aftrap. Al die ingrepen leverden succes op.

"We hebben een buitengewone eerste helft gespeeld. Het was de beste eerste helft die we gespeeld hebben sinds ik hier ben", vond Mazzu zelfs bij Sporza. "Daar mogen we dus trots op zijn. De tweede helft was het inderdaad minder goed. Het ontbrak ons aan ambitie, maar we mogen niet vergeten dat we net een Europese match achter de rug hebben. Er was een zekere vermoeidheid bij spelers die ook donderdag gespeeld hadden."

DONDERDAG WEER IN ACTIE
Mazzu roept dus de Europese kalender in als excuus, al zal Anderlecht daar toch mee moeten kunnen omgaan als het zijn ambities waar wil maken. Donderdag moet het immers alweer aan de bak, want dan komen de Esten op bezoek in het Lotto Park. Ook de komende weken zal er nog midweekvoetbal op het programma staan, want als Paars-Wit zich kwalificeert wachten meteen de play-offs van de Conference League.

LEES OOK: Bertaccini ontploft: revanche speelt grote rol

Was de eerste helft het beste wat Anderlecht onder Mazzu al liet zien?

Meest recent

Alweer zeer verontrustend nieuws over Roméo Lavia

Hij wordt al jaren gezien als dé toekomst van het middenveld van de Rode Duivels, maar op ...

26
26
'Club Brugge kan verrassende miljoenen vangen'

Club Brugge zal de komende maanden zijn handen vol hebben om een leegloop te voorkomen. Dankzij hun ...

71
71
Vandenbempt kotst het uit: “Dit is toch pure terreur?!”

Peter Vandenbempt is doorgaans de rustigheid in persoon. Eén van de boegbeelden van onze ...

28
28
TRANSFERUURTJE: 'Topdeal Club concreet, Anderlecht krijgt nieuwe kans'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

169
169
Hrosovsky briest bij KRC Genk: “Daarom verliezen we”

KRC Genk is uitgeschakeld in de Croky Cup. Na verlengingen trok RSC Anderlecht aan het langste eind. ...

153
153
Antwerp komt met straf nieuws over Tribune 2

Royal Antwerp FC is al een tijdje bezig om Tribune 2 op poten te zetten. Jarenlang kon de Bosuil ...

115
115
Oorlog competitiehervorming: Vandenbempt roept grote vrees

KAA Gent, Standard Luik en RSC Anderlecht willen dat de hervorming van de Jupiler Pro League ...

166
166
Ommekeer van jewelste bij Anderlecht: “Helemaal anders”

RSC Anderlecht leeft op een roze wolk. In de competitie werd rivaal Union SG verslagen en in de ...

196
196
Nicky Hayen grijpt drastisch in bij Club Brugge

Club Brugge neemt het zaterdag op tegen Sint-Truiden VV. Blauw-Zwart kampt met veel blessureleed een ...

356
356
Storm bij KV Mechelen: spelers halen zwaar uit

KV Mechelen werd in de Croky Cup roemloos uitgeschakeld door Sporting Charleroi. De Carolo’s ...

231
231
Vandenbempt geeft Duivelse 'droom- en horrorloting' prijs

In Washington wordt vanavond geloot voor het WK 2026. Het zal ongetwijfeld een spektakel worden ...

75
75
Bertaccini ontploft: revanche speelt grote rol

Adriano Bertaccini was een beetje de man van de match bij RSC Anderlecht. Dankzij zijn late goal in ...

259
259
KRC Genk droomt van de jackpot: "In januari al?"

KRC Genk heeft heel wat spelers die interesse genieten vanuit het buitenland. Net zoals elke ...

133
133
Held van Club Brugge stopt en wordt trainer

Victor Vazquez heeft zopas het einde van zijn voetbalcarrière aangekondigd. Dat maakte de ...

181
181
'Club Brugge verwacht gigantische financiële bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

506
506
KV Mechelen met groot nieuws: "Een historische dag"

KV Mechelen heeft een volgende stap in zijn ontwikkeling als club gezet. De Maneblussers hadden ...

64
64
Buitenkans voor Anderlecht: Neymar & co afgetroefd?

RSC Anderlecht gaat in januari de transfermarkt op. Paars-Wit heeft op een aantal posities ...

196
196
‘Benteke-bom slaat in: grote schok bij Anderlecht’

Bij de naam Christian Benteke schoten in Neerpede meteen alle emoties alle kanten op. Supporters ...

552
552
‘Aandeelhouder Union zwaar in opspraak: problemen op komst?'

In het voetbal gebeuren er achter de schermen veel zaken die men liefst niet in het openbaar ziet. ...

180
180
Verschaeren toch kritisch, Heynen baalt als een stekker

RSC Anderlecht won met 1-3 van KRC Genk en zit in de kwartfinales van de Croky Cup, waar ze AA Gent ...

246
246
DAZN trekt van leer én geeft duidelijkheid aan kijkers

DAZN en de Pro League liggen op ramkoers. Er is nog een grote onduidelijkheid over de rest van het ...

309
309
Fink geeft dé reden voor bekeruitschakeling KRC Genk

KRC Genk ging na verlengingen met 1-3 onderuit tegen RSC Anderlecht, waar de wisselspelers met hun ...

535
535
Hasi ziet kantelmoment in Genk: "Moet hen bedanken"

RSC Anderlecht kende een geweldige week. We haalden nog aan dat het richtinggevend was. Paars-Wit ...

264
264
Loting Croky Cup: Anderlecht vs. Gent, Union en Club spelen uit

Vlak nadat de laatste tickets werden uitgedeeld, werd donderdagavond ook geloot voor de kwartfinales ...

587
587
Valse noot bij Anderlecht: 'zwakke schakel' krijgt 3 op 10

Ook RSC Anderlecht treedt begin volgend kalenderjaar aan in de kwartfinales van de Croky Cup. Op het ...

455
455

Meer sportnieuws