Mazzu steekt loftrompet op: "Het beste sinds ik hier ben"

door
Mazzu steekt loftrompet op:

Anderlecht heeft zich uitstekend hersteld na de pijnlijke nederlaag op Cercle Brugge een week geleden. Het liet geen steek vallen in zijn eerste Europese opdracht, want het ging donderdag met 0-2 winnen bij Paide en pakte zondag ook nog eens de drie punten in de competitie. Hekkensluiter Seraing werd vooral voor rust weggespeeld in het Lotto Park en kreeg uiteindelijk een 3-1 om de oren.


Felice Mazzu deinsde er niet voor terug om in te grijpen na de blamage in Brugge en wijzigde zowel tegen Paide als tegen Seraing zijn ploeg grondig. Deze keer verraste hij door zowel Verschaeren als Refaelov op het middenveld te posteren en de amper 17-jarige Sadiki op rechts zijn kans te geven. Voorin kwamen Esposito en Fabio Silva ook voor het eerst samen aan de aftrap. Al die ingrepen leverden succes op.

"We hebben een buitengewone eerste helft gespeeld. Het was de beste eerste helft die we gespeeld hebben sinds ik hier ben", vond Mazzu zelfs bij Sporza. "Daar mogen we dus trots op zijn. De tweede helft was het inderdaad minder goed. Het ontbrak ons aan ambitie, maar we mogen niet vergeten dat we net een Europese match achter de rug hebben. Er was een zekere vermoeidheid bij spelers die ook donderdag gespeeld hadden."

DONDERDAG WEER IN ACTIE
Mazzu roept dus de Europese kalender in als excuus, al zal Anderlecht daar toch mee moeten kunnen omgaan als het zijn ambities waar wil maken. Donderdag moet het immers alweer aan de bak, want dan komen de Esten op bezoek in het Lotto Park. Ook de komende weken zal er nog midweekvoetbal op het programma staan, want als Paars-Wit zich kwalificeert wachten meteen de play-offs van de Conference League.

LEES OOK: Anderlecht-fans verrassen: nieuwe coach niet op lijst

Was de eerste helft het beste wat Anderlecht onder Mazzu al liet zien?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe knaltransfer PSG, smaakmaker wil weg bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

31
31
Degryse velt oordeel over Sardella: harde woorden

RSC Anderlecht ging in eigen huis met 1-3 onderuit tegen Union SG. Paars-Wit kreeg nog voor rust een ...

34
34
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

29
29
Boersma maakt KV Mechelen af na STVV: "Nooit meer!"

KV Mechelen kreeg al twee weken op rij een pandoering. Eerst ging het tegen Club Brugge met de ...

29
29
Club Brugge houdt hart vast: belangrijke update Mignolet

Simon Mignolet heeft aangekondigd aan het einde van het seizoen te zullen stoppen met voetballen. De ...

108
108
Vandenbempt looft titelkandidaat: "Onverstoord!"

De titelstrijd in de Jupiler Pro League blijft ongemeen spannend. Union SG en Club Brugge blijven ...

173
173
STVV droomt nog meer: blijft sterkhouder toch?

STVV is de mooist voetballende ploeg van België. Een team dat oververdiend op een derde plaats ...

38
38
Ophef rond Van Gucht krijgt opvallend nieuw hoofdstuk

Ruben Van Gucht ligt al een tijd onder een vergrootglas. De VRT stem en wielercommentator haalt niet ...

20
20
Standard ruikt bloed: KRC Genk krijgt fikse waarschuwing

Standard pakte een belangrijk punt op het veld van KRC Genk. Een heerlijke vrije trap van Casper ...

107
107
Anderlecht-fans verrassen: nieuwe coach niet op lijst

RSC Anderlecht moet nog énorm hard werken om een Europees ticket te bemachtigen. De vierde ...

279
279
Pikante titeluitspraak Verschaeren: "Zij overklassen Union"

RSC Anderlecht verloor met 1-3 van Union SG. Alweer een nederlaag in de Brusselse derby. Paars-Wit ...

261
261
Rood voor Sardella: Burgess met straf statement

RSC Anderlecht - Union SG was een leuke partij tot de rode kaart voor Killian Sardella. Nadien was ...

195
195
Oud-ref neemt twijfels weg: rode kaart Sardella terecht?

Union SG heeft zondagavond de generale repetitie op de bekerfinale naar zich toe getrokken en won ...

224
224
Vrancken grijpt krachtig in: "Hij zat niet in de wedstrijd"

Het Europese ticket komt steeds dichterbij voor STVV. De nummer drie in de Champions' Play-Offs kon ...

66
66
Europe Play-Offs: Antwerp op weg naar ultieme climax?

Niet enkel de heenronde van de Champions' Play-Offs zit erop, ook de Europe Play-Offs zijn exact ...

195
195
"Absolute minimum" - kranten delen 3 op 10 uit na Anderlecht-Union

RSC Anderlecht is er zondagavond niet in geslaagd om zijn voet naast die van Union SG te zetten. In ...

265
265
'Van 20M naar gratis: Club Brugge verrast met toptransfer'

Club Brugge kijkt voor versterking opnieuw naar een oude piste, maar deze keer ligt het dossier ...

340
340
WK-drama voor Oranje: "Ik ben er kapot van"

Nog exact 45 dagen tot het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Mexico en Canada van start. ...

87
87
'Transferklapper Mika Godts: eerste topclub al genoemd'

Mika Godts scoorde zaterdag een weergaloos doelpunt namens Ajax tegen NAC Breda. De beelden van zijn ...

124
124
'Transferitis bij Club: grote naam wil persé vertrekken'

Met overtuigende zeges tegen KV Mechelen en AA Gent heeft Club Brugge zich op gepaste wijze herpakt ...

344
344
Anderlecht geflikt door VAR? Analisten fileren rood Sardella

RSC Anderlecht moest zondagavond wederom de duimen leggen voor Union SG: 1-3. Maar ondanks al snel ...

698
698
Waanzinnig: Spaans duel ontaardt in ordinaire knokpartij

In de Spaanse tweede klasse hebben zich zondagavond waanzinnige taferelen afgespeeld. De ...

117
117
'Still moet 3 maand na Anderlecht-exit al opkrassen'

Bij Anderlecht is er de voorbije maanden alweer heel veel veranderd, met in februari het ontslag van ...

150
150
Vossen spreekt zich uit over zijn toekomst

Zulte Waregem is al enkele weken zeker van het behoud en dus staat er in de rest van de Relegation ...

524
524
Milan laat gouden zaak liggen: brute pech Saelemaekers

Zondagavond stond er in de Serie A nog een onvervalste topper op het programma met de wedstrijd ...

29
29

Meer sportnieuws