Hoefkens al onder druk: slechtste start in 10 jaar

580 stemmen
Hoefkens al onder druk: slechtste start in 10 jaar

Club Brugge nam eind juni een (berekend?) risico door Carl Hoefkens aan te stellen als de nieuwe hoofdcoach. Hoewel het nieuwe seizoen nog maar drie competitiewedstrijden ver is, laat zijn ploeg nu al een bedenkelijke indruk na op het gebied van geleverde prestaties en geboekte resultaten. De ingecalculeerde aanpassingsperiode onder Hoefkens? Of is er meer aan de hand? Feit is evenwel dat alle andere coaches van Club Brugge in de laatste tien jaar meer punten pakten in hun eerste drie competitiewedstrijden dan Hoefkens.


PRO & CONTRA

Club Brugge startte het nieuwe voetbalseizoen onder leiding van Carl Hoefkens. De 43-jarige maakte een fraaie promotie nadat hij eerder uitstekend werk leverde als verbindingsman tussen de jeugd en de A-kern, en als assistent-coach van Philippe Clement en Alfred Schreuder. Vorig seizoen viel het al op hoe Hoefkens een bepaalde dynamiek op de groep kan overbrengen, een kwaliteit die toen erg complementair was met de eerder ‘passieve’ coaching van Schreuder.

Dat Carl Hoefkens in de laatste wedstrijden onder de Nederlander erg aanwezig was langs de zijlijn, onderstreept dat alleen maar. Hoefkens maakte een mooie evolutie door bij Club Brugge en het leed nooit twijfel dat hij ooit de stap als hoofdcoach wilde wagen. ‘t Was ook daarom dat Hoefkens vorig jaar zijn Pro License-cursus startte. En zo geschiedde. Al waren er op voorhand veel vragen rond de aanstelling van de eerder onervaren Hoefkens als hoofdcoach van Club Brugge.



“Ik kan me niet voorstellen dat ze Carl Hoefkens nu al naar voren gaan schuiven, ook al ontwikkelt die zich goed”, zei Jacques Sys, hoofdredacteur van Sport/Voetbalmagazine in het maandblad. Ook clubicoon en analist Franky Van der Elst vond het geen goed idee om Hoefkens nu al de hoofdcoach van Club te maken. "Het zou me verbazen omdat het bestuur van Club Brugge een aantal jaar geleden tegen Philippe Clement zei, dat hij eerst elders ervaring moest opdoen voor hij van assistent kon evolueren tot hoofdcoach. In mijn ogen zou het vreemd zijn om Hoefkens wel voor de leeuwen te gooien", zei The Fox in de podcast De Tribune.

ONGEZIEN IN DE LAATSTE 10 JAAR

Carl Hoefkens won zijn eerste officiële wedstrijd als hoofdcoach van Club Brugge in de Supercup tegen KRC Genk. Maar in de Jupiler Pro League wil het nog niet meteen vlotten voor de landskampioen. Gewonnen tegen Genk, verloren tegen KAS Eupen en een draw tegen Zulte Waregem. De voorlopige balans betreft amper 4 punten op 9, en dat is een hoogst uitzonderlijk slechte start als Club Brugge-coach. In de laatste tien jaar pakte geen enkele coach van Club in de eerste 3 competitiewedstrijden namelijk minder dan 4 punten op 9. Bovendien is Hoefkens’ gemiddelde puntenwinst per wedstrijd (1,33) als coach ook het laagste van de laatste 10 jaar.



Alfred Schreuder, Philippe Clement, Ivan Leko, Michel Preud’homme, Juan Carlos Garrido, Georges Leekens en Christoph Daum waren in de laatste 10 jaar actief als hoofdcoach bij Club Brugge en elk van hen pakte in hun eerste 3 competitiewedstrijden minstens 5 punten op 9. Clement, Leko en Daum startten hun Brugse periode in de Jupiler Pro League zelfs met een perfect rapport van 9 punten op 9. Alle bovengenoemde coaches haalden tevens een hogere gemiddelde puntenwinst per wedstrijd, al heeft Hoefkens nog tijd genoeg om dat recht te trekken en wordt er op korte termijn beterschap verwacht.

HOEFKENS ONDER DRUK

Al is tijd niet meteen de bondgenoot van Carl Hoefkens. Bij een topclub zoals Club Brugge moeten er meteen resultaten behaald worden, het liefst met goed voetbal, maar voorlopig zijn beide zaken (nog) niet merkbaar. Na de verliespartij tegen KAS Eupen haalde Hans Vanaken al terecht aan dat er geen lijn is in het spel. “We deden maar lukraak wat dingen”, zei de tweevoudig Gouden Schoen aan Sporza. Het spelpeil en de resultaten onder Hoefkens moeten dus dringend beter, dat is duidelijk.



“Dit mag toch niet te lang duren, het fluitconcert was nu al striemend”, waarschuwde Het Nieuwsblad bijvoorbeeld. Het Laatste Nieuws zag vorig weekend vooral een nerveuze Hoefkens. “Het is opvallend hoe hij met de week toch nadrukkelijker en zenuwachtiger staat te coachen. Hoefkens zoekt nog. Naar de juiste formatie én naar de beste invulling ervan.” En dat beseft Hoefkens zelf ook. “Bij Club Brugge moet je winnen, als dat niet lukt is er sowieso druk”, zei hij na de match tegen Zulte Waregem.

LEES OOK: Charles De Ketelaere versiert de 'transfer' van zijn leven

Zal Club Brugge zich herpakken onder Hoefkens?

Meest recent

'Opvolger Garcia: nieuwe bondscoach al bijna bekend'

Rudi Garcia werd door de KBVB bedankt voor bewezen diensten. De Franse trainer deed het simpelweg ...

254
254
Filip Joos verovert Nederland: Opmerkelijk verhaal barst los

Niet alleen de spelers maakten indruk op het voorbije WK. Ook één stem kreeg opvallend ...

128
128
STVV haalt nog twee extra versterkingen in huis

STVV zat zeker niet stil op de transfermarkt. De Kanaries hebben al een aantal spelers aangetrokken, ...

28
28
‘Napoli dumpt Lukaku om heel pijnlijke reden’

Romelu Lukaku zette zich met drie WK-goals opnieuw in de kijker. Toch wil Napoli nog altijd van hem ...

358
358
'Anderlecht zet alles op alles voor toptransfer'

RSC Anderlecht speelt donderdag tegen Hammarby en dat met een ploeg die ten opzichte van een jaar ...

438
438
Standard en Beveren ronden transfer officieel af

Bij SK Beveren komt er schot in de zaak. Nadat de club zekerheid kreeg over de nabije toekomst van ...

90
90
Cercle Brugge neemt na zes jaar afscheid van meubelstuk

Uitgaand transfernieuws bij Cercle Brugge. Daar hebben ze na 6,5 jaar afscheid genomen van een van ...

40
40
OHL stunt met komst ex-speler van Bayern München

Bij OH Leuven zijn ze de laatste dagen bijzonder actief op de transfermarkt. Ze hebben nog een ...

77
77
Lionel Messi deelt hartverscheurende boodschap na finale

De ontgoocheling is nog lang niet verteerd. Eén dag na de verloren WK-finale heeft de grote ...

333
333
Jan Mulder haalt hakbijl boven na WK-finale: "Eén en al..."

De WK finale tussen Spanje en Argentinië leverde de wereldkampioen op, maar niet iedereen ...

544
544
Vandenbempt onthult schokkende reden achter ontslag Garcia

Het vertrek van Rudi Garcia als bondscoach kwam voor veel supporters als een verrassing, maar achter ...

963
963
Imke Courtois krijgt storm van kritiek op WK-elftal

Het WK mag dan voorbij zijn, de discussies zijn dat allerminst. Analiste Imke Courtois stelde haar ...

343
343
Charles De Ketelaere versiert de 'transfer' van zijn leven

Charles De Ketelaere kende een WK van uitersten. De speler van Atalanta kreeg aanvankelijk veel ...

435
435
OFFICIEEL: Club Brugge neemt afscheid van groot talent

Er komt opnieuw beweging op de transfermarkt. Een speler die de voorbije seizoenen geregeld zijn ...

414
414
‘Anderlecht slaat grote slag met recordaankoop uit de MLS’

Anderlecht mikt hoog op de transfermarkt. Paars-wit heeft zijn oog laten vallen op een Argentijn ...

961
961
'Genk verlegt grenzen: details recordtransfer bekend'

Het zijn bijzonder drukke dagen voor Dimitri de Condé, die momenteel ongetwijfeld overuren ...

442
442
Haroun houdt adem in: sterkhouder Antwerp valt uit

Nu de overname eindelijk rond is, breekt er een nieuw tijdperk aan bij Antwerp. Hoewel er nog steeds ...

208
208
'Club Brugge vreest leegloop: Seys & Forbs richting exit?'

Club Brugge haalde tot dusver al drie nieuwkomers in huis, maar als het van Ivan Leko afhangt kan ...

819
819
Nieuwe bondscoach Rode Duivels: grote namen op tafel

Het tijdperk van Rudi Garcia zit erop, en dus moeten de Rode Duivels op zoek naar een nieuwe ...

1559
1559
'Done deal: Club Brugge vangt jackpot voor goudhaantje'

Een tweetal weken voor de Supercup tegen Union lijkt Club Brugge een versnelling hoger te schakelen ...

544
544
'Anderlecht kan nog énorme som verdienen aan De Cat'

Nathan De Cat verliet RSC Anderlecht voor 20 miljoen euro. Hoffenheim wist hem te overtuigen, wat ...

457
457
Hoe Westerlo in drie jaar tijd nieuwe norm vastlegde

KVC Westerlo verkocht deze zomer al voor ongeveer 27 miljoen euro, maar de verwachting is dat dit ...

180
180
KRC Genk zet (titel)ambities kracht bij met twee statements

KRC Genk was dé grote teleurstelling van vorig seizoen in de Jupiler Pro League. Geen top ...

526
526
De Cat weg? Anderlecht vist nieuwe parel op

RSC Anderlecht heeft met Neerpede een goudmijn in handen. Eentje die blijft opleveren. Nathan De Cat ...

660
660
'Strijd om Karetsas barst los: Genk verhoogt prijskaartje'

Het belooft een historische zomer te worden voor KRC Genk, dat op het punt staat om zijn eigen ...

400
400

Meer sportnieuws