Anderlecht wervelt één helft tegen machteloze hekkensluiter

door
Anderlecht wervelt één helft tegen machteloze hekkensluiter

Op basis van een sterke eerste helft heeft Anderlecht eenvoudig gewonnen van een zwak Seraing. De bezoekers legden de recordkampioen in het eerste halfuur werkelijk niets in de weg, Amuzu was de grote uitblinker met twee doelpunten (in zijn afscheidsmatch?). Na de pauze ging Paars-Wit in slaapmodus.


Anderlecht herpakte zich eerder deze week in de Europese uitwedstrijd bij het Estse Paide Linnameeskond van de blamage op het veld van Cercle Brugge. Europees won het met 0-2 en zo werd de zure nederlaag tegen de Vereniging toch enigszins rechtgezet. Mazzu koos vandaag tegen Seraing voor vier nieuwe namen met Sadiki, Silva, Refaelov en Kana. De Métallos waren voorlopig nog het enige team dat puntenloos was na de overwinning van KV Mechelen eerder dit weekend.

Anderlecht walst over Seraing heen

Paars-Wit begon als een wervelwind, na minder dan vier minuten spelen stak Silva de bal door tot bij Sadiki en die schotelde centraal Amuzu de 1-0 voor, droomstart voor de thuisploeg. Ook nadien bleef Anderlecht oppermachtig en op het kwartier lag er al een tweede in het mandje, deze keer was Refaelov de aangever met een slim tikje en Amuzu maakte al zijn tweede van de avond: 2-0.

Ook nadien bleef Anderlecht stevig doorduwen, dat resulteerde na een halfuur ook al in de 3-0. Opnieuw was Refaelov de aangever en met een knap schot zorgde huurling Silva voor een nieuwe treffer. Een machteloos bezoekend elftal kwam in alle linies kwaliteit tekort om het de thuisploeg moeilijk te maken. Halfweg was de recordkampioen op weg naar een eenvoudige zege.

Genieten geblazen voor Felice Mazzu, zijn team is op weg naar een klinkende zege.

Seraing straft nonchalance maar even af

Met hernieuwde moed kwamen de bezoekers uit de kleedkamer en dat leverde iets voor het uur zowaar de 3-1 op. Sissoko legde aan van buiten de zestien meter en plaatste de bal heerlijk in de verste hoek, terug een klein beetje hoop bij Seraing. Anderlecht was een pak minder scherp dan voor de pauze maar de bezoekers misten toch de drang om er nog echt een wedstrijd van te maken. Halfweg de tweede helft was er nog eens een kansje voor Hoedt die in de draai hoog over mikte.

De bezoekers hadden zowaar vaak het balbezit na de rust maar deden daar toch net iets te weinig mee. Op een kwartier van het einde kwam Anderlecht nog eens dicht bij een vierde treffer: na een knappe aanval besloot verdediger Debast van dichtbij naast. In het slot van de wedstrijd vond Arnstad nog een goede Dietsch op zijn weg maar de zege van Paars-Wit kwam uiteraard niet meer in gevaar. Zo behoudt de thuisploeg in eigen huis een perfect rapport, Jeunechamps en co moeten stilaan vrezen voor een lange strijd tegen de degradatie.

Scoreverloop:

1-0 (4') Amuzu, 2-0 (16') Amuzu, 3-0 (30') Silva, 3-1 (57') Sissoko

LEES OOK: Anderlecht is gewaarschuwd: "Geen tovenaar"

Speelt Anderlecht momenteel beter dan Club Brugge?

Meest recent

'Club Brugge zoekt opvolger Ordonez: toptarget gespot'

Club Brugge gaat dinsdag tegen Atlético Madrid op zoek naar een ticket voor de achtste finale ...

12
12
Heymans voert druk op bij Genk: "Die match is 'do or die'"

KRC Genk verloor pijnlijk met 0-3 van Standard. Een resultaat dat ze niet hadden zien aankomen in de ...

149
149
Anderlecht is gewaarschuwd: "Geen tovenaar"

RSC Anderlecht staat vierde en met vijf punten meer dan de nummer zeven KRC Genk, zouden ze in ...

130
130
Vrancken mikt nog hoger: "Dat is de ambitie"

Wat een seizoen voor STVV. Ze werden ooit tweede in de Jupiler Pro League, maar dat is al tientallen ...

53
53
Club Brugge slaat toe met volgende contractverlenging

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van de jonge talenten ...

113
113
Politie grijpt hard in: Club De Busser met pikant statement

Go Ahead Eagles zorgde zondagmiddag niet alleen op het veld voor opschudding. De ploeg van onze ...

20
20
Vandenbroeck verrast: "Belgische topclub polste"

Zulte Waregem begon ijzersterk aan het seizoen, maar de laatste maanden zijn de resultaten wat ...

87
87
'Anderlecht krijgt wéér fikse tegenvaller in trainersdossier'

Het is tijd dat er duidelijkheid komt in het trainersdossier bij RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

249
249
Gemiste transfer: "Anderlecht? Neen, sprak wel met KV Mechelen"

Dit jaar startten we met een nieuwe rubriek: de Gemiste Transfer. Philippe Vande Walle kwam al aan ...

66
66
KV Mechelen sloeg zwaar toe: géén Nederland of Italië

Bij KV Mechelen haalden ze in januari Bouke Boersma voor 1,1 miljoen euro weg bij De Graafschap. De ...

116
116
Leoni weg bij Anderlecht: zo gebeurde het

Bij RSC Anderlecht nam men afgelopen zomer afscheid van Théo Leoni. De middenvelder werd voor ...

164
164
Goots vreest: Antwerp straks in Relegation Play-Off?

Antwerp is er zaterdag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen. Op het veld van landskampioen ...

177
177
Warm gebaar na zege: Vanderbiest slaat fans met verstomming

KV Mechelen was samen met Anderlecht één van de grote winnaars van het afgelopen ...

86
86
Strijd om top zes: Westerlo-spelers maken verrassende keuze

De strijd om de top zes kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending, want de vele kandidaten blijven ...

78
78
Selectie Club: Leko krijgt flinke opstekers

Club Brugge haalde in twee van de drie vorige edities van de Champions League de achtste finale en ...

211
211
STVV in schok: buitenlands avontuur voor Vrancken?

STVV blijft verbazen in de Jupiler Pro League. Het was al zeker van zijn plaats in de top zes en ...

255
255
Jupiler Middenmoot League: waanzinnige statistiek

Er staan nog vier speeldagen op het programma in de Jupiler Pro League en die beloven nog razend ...

152
152
KV Mechelen zeker van PO1? Vanderbiest reageert

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend lieten AA Gent en KRC Genk ...

205
205
Club Brugge pakt uit met fraai initiatief in Madrid

Club Brugge hoopt dinsdag opnieuw te kunnen stunten in de Champions League. Om 18u45 opent het de ...

180
180
Dick Advocaat verrast: ex-trainer Anderlecht naar WK

Komende zomer wordt in de Verenigde Staten, Canada en Mexico voor de eerste keer het WK met 48 ...

31
31
Bezorgt crisis alsnog Anderlecht zijn verhoopte trainer?

Anderlecht had gehoopt om snel een opvolger te vinden voor Besnik Hasi, maar dat bleek toch lastiger ...

285
285
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswending Anderlecht, Real meldt zich bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

253
253
Zulte-fans viseren Vandenbroeck: T1 reageert scherp

Zulte Waregem speelde lang niet slecht tegen RSC Anderlecht, maar toch bleef Essevee weer zonder ...

350
350
Drama voor Dick Advocaat: bondscoach toch niet naar WK

Dick Advocaat (78) heeft een verleden bij de Belgische nationale ploeg waar hij uiteindelijk werd ...

102
102
Schrikwekkende blessure Karetsas: Genk krijgt nieuws

Het was een schrikwekkend beeld afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League: Konstantinos Karetsas ...

462
462

Meer sportnieuws