Anderlecht wervelt één helft tegen machteloze hekkensluiter

door
Anderlecht wervelt één helft tegen machteloze hekkensluiter

Op basis van een sterke eerste helft heeft Anderlecht eenvoudig gewonnen van een zwak Seraing. De bezoekers legden de recordkampioen in het eerste halfuur werkelijk niets in de weg, Amuzu was de grote uitblinker met twee doelpunten (in zijn afscheidsmatch?). Na de pauze ging Paars-Wit in slaapmodus.


Anderlecht herpakte zich eerder deze week in de Europese uitwedstrijd bij het Estse Paide Linnameeskond van de blamage op het veld van Cercle Brugge. Europees won het met 0-2 en zo werd de zure nederlaag tegen de Vereniging toch enigszins rechtgezet. Mazzu koos vandaag tegen Seraing voor vier nieuwe namen met Sadiki, Silva, Refaelov en Kana. De Métallos waren voorlopig nog het enige team dat puntenloos was na de overwinning van KV Mechelen eerder dit weekend.

Anderlecht walst over Seraing heen

Paars-Wit begon als een wervelwind, na minder dan vier minuten spelen stak Silva de bal door tot bij Sadiki en die schotelde centraal Amuzu de 1-0 voor, droomstart voor de thuisploeg. Ook nadien bleef Anderlecht oppermachtig en op het kwartier lag er al een tweede in het mandje, deze keer was Refaelov de aangever met een slim tikje en Amuzu maakte al zijn tweede van de avond: 2-0.

Ook nadien bleef Anderlecht stevig doorduwen, dat resulteerde na een halfuur ook al in de 3-0. Opnieuw was Refaelov de aangever en met een knap schot zorgde huurling Silva voor een nieuwe treffer. Een machteloos bezoekend elftal kwam in alle linies kwaliteit tekort om het de thuisploeg moeilijk te maken. Halfweg was de recordkampioen op weg naar een eenvoudige zege.

Genieten geblazen voor Felice Mazzu, zijn team is op weg naar een klinkende zege.

Seraing straft nonchalance maar even af

Met hernieuwde moed kwamen de bezoekers uit de kleedkamer en dat leverde iets voor het uur zowaar de 3-1 op. Sissoko legde aan van buiten de zestien meter en plaatste de bal heerlijk in de verste hoek, terug een klein beetje hoop bij Seraing. Anderlecht was een pak minder scherp dan voor de pauze maar de bezoekers misten toch de drang om er nog echt een wedstrijd van te maken. Halfweg de tweede helft was er nog eens een kansje voor Hoedt die in de draai hoog over mikte.

De bezoekers hadden zowaar vaak het balbezit na de rust maar deden daar toch net iets te weinig mee. Op een kwartier van het einde kwam Anderlecht nog eens dicht bij een vierde treffer: na een knappe aanval besloot verdediger Debast van dichtbij naast. In het slot van de wedstrijd vond Arnstad nog een goede Dietsch op zijn weg maar de zege van Paars-Wit kwam uiteraard niet meer in gevaar. Zo behoudt de thuisploeg in eigen huis een perfect rapport, Jeunechamps en co moeten stilaan vrezen voor een lange strijd tegen de degradatie.

Scoreverloop:

1-0 (4') Amuzu, 2-0 (16') Amuzu, 3-0 (30') Silva, 3-1 (57') Sissoko

LEES OOK: Boskamp met hoop voor RSCA: "Dan komt het in orde"

Speelt Anderlecht momenteel beter dan Club Brugge?

Meest recent

Atletico kent goede generale repetitie, Godts weer bepalend

Atletico Madrid heeft zaterdag een goede generale repetitie gekend voor de terugmatch tegen Club ...

17
17
Onrust over David: Hubert brengt eerste update

Union heeft zondag zijn koppositie in de Jupiler Pro League kunnen behouden. Tegen Antwerp moest het ...

45
45
'Man Utd zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United lijkt de laatste weken weer stappen gezet te hebben. Sinds de aanstelling van ...

50
50
Dubbele emoties bij Union: Zorgen om David, euforie in slot

Voor Union werd het een avond met héél veel emoties. De landskampioen zag ...

86
86
Lemaréchal velt oordeel na basisdebuut bij Club

Club Brugge heeft zaterdagavond zijn opdracht in de Jupiler Pro League tot een goed einde gebracht. ...

211
211
Lammens uit straffe ambitie: "Hopelijk kom ik op dat punt"

Velen in Engeland fronsten de wenkbrauwen toen Manchester United in de zomer meer dan 20 miljoen ...

67
67
Vuur en vuurwerk: Hete avond in Challenger Pro League

Het werd een 'aparte' dag in de Challenger Pro League vandaag. Deze namiddag gooide een opvallend ...

75
75
OHL baalt: "Spijtig dat we geen punt pakken"

OH Leuven had zaterdagavond een geweldige zaak kunnen doen in de strijd om het behoud. Het liet ...

47
47
Leko komt met verrassende reactie na moeizame zege

Club Brugge heeft na het knappe gelijkspel in de Champions League tegen Atletico Madrid in de ...

194
194
Thomas Meunier haalt zeer belangrijke slag bij de FIFA

Thomas Meunier is dezer dagen gelukkig bij Lille, maar daarvoor beleefde de Rode Duivel een woelige ...

45
45
Courtois en co beleven bijzonder pijnlijke avond

Na alle ophef rond de wedstrijd op Benfica in de Champions League heeft Real Madrid zaterdag een ...

39
39
Mokio onder vuur na bizarre keuze: "Hij is te jong"

Bij Ajax zijn het dezer dagen de jonge Belgen die fuore maken. Mika Godts is dit seizoen uitgegroeid ...

68
68
Van Atlético naar OHL: Club serveert nieuw spektakel

De vele fans op Jan Breydel zijn de laatste dagen verwend geweest met heel wat spektakel. Na het ...

103
103
Saudi’s verstommen: Anderlecht plant brutale Schreuder-coup

Drie weken na het ontslag van Besnik Hasi zit RSC Anderlecht nog altijd zonder nieuwe hoofdtrainer. ...

303
303
Degradatie lonkt in JPL: "We willen dit nog omkeren"

FCV Dender verloor al bij al kansloos met 1-4 van STVV, ook al kwamen ze heel snel 1-0 voor. Bij ...

138
138
Boskamp met hoop voor RSCA: "Dan komt het in orde"

Eigenaar Marc Coucke weet dat het van moeten is. De nieuwe paleisrevolutie is de laatste kans, ...

189
189
STVV is 'onstopbaar': Kanaries maken nieuwe ambities bekend

STVV blijft vriend en vijand verbazen. De Truienaars wonnen zeer knap met 1-4 op het veld van FCV ...

141
141
'Plots heel verrassende transferwending rondom Raskin'

Nicolas Raskin leek enkele maanden geleden nog op weg naar een vertrek bij Rangers FC. Maar na een ...

106
106
Donkere wolken pakken zich samen boven Gert Verheyen

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen zichzelf heruitvinden. Waar hij voor het grote publiek ...

550
550
Euvrard voert druk stevig op: "Anders is het gedaan"

Standard mikte in de zomer en in januari op ervaren spelers om Operatie PO I tot een goed einde te ...

95
95
Aston Villa en Chelsea incasseren duur puntenverlies

In de Premier League kwamen er om 16u zes ploegen in actie. Onder meer Aston Villa en Chelsea gingen ...

19
19
STVV overleeft horrorstart en zet droomseizoen verder

Meer dan ooit lijkt STVV echt een te duchten titelkandidaat. Op bezoek bij hekkensluiter Dender ...

48
48
Nonchalant Bayern zwetend de winnaar, Juventus onderuit

In de Bundesliga en Serie A kwamen namiddag Bayern München en Juventus in actie. Beiden gingen ...

20
20
Leko voert vier wissels door bij Club Brugge

Club Brugge toonde zich midweeks weer aan Europa met een 3-3-gelijkspel tegen Atlético ...

162
162
Deschacht over smaakmaker Union: "Zou niet slagen bij RSCA"

Bij RSC Anderlecht willen ze terug een visie ontwikkelen die past bij de club. Niet meer proberen te ...

170
170

Meer sportnieuws