Anderlecht wervelt één helft tegen machteloze hekkensluiter

door
Anderlecht wervelt één helft tegen machteloze hekkensluiter

Op basis van een sterke eerste helft heeft Anderlecht eenvoudig gewonnen van een zwak Seraing. De bezoekers legden de recordkampioen in het eerste halfuur werkelijk niets in de weg, Amuzu was de grote uitblinker met twee doelpunten (in zijn afscheidsmatch?). Na de pauze ging Paars-Wit in slaapmodus.


Anderlecht herpakte zich eerder deze week in de Europese uitwedstrijd bij het Estse Paide Linnameeskond van de blamage op het veld van Cercle Brugge. Europees won het met 0-2 en zo werd de zure nederlaag tegen de Vereniging toch enigszins rechtgezet. Mazzu koos vandaag tegen Seraing voor vier nieuwe namen met Sadiki, Silva, Refaelov en Kana. De Métallos waren voorlopig nog het enige team dat puntenloos was na de overwinning van KV Mechelen eerder dit weekend.

Anderlecht walst over Seraing heen

Paars-Wit begon als een wervelwind, na minder dan vier minuten spelen stak Silva de bal door tot bij Sadiki en die schotelde centraal Amuzu de 1-0 voor, droomstart voor de thuisploeg. Ook nadien bleef Anderlecht oppermachtig en op het kwartier lag er al een tweede in het mandje, deze keer was Refaelov de aangever met een slim tikje en Amuzu maakte al zijn tweede van de avond: 2-0.

Ook nadien bleef Anderlecht stevig doorduwen, dat resulteerde na een halfuur ook al in de 3-0. Opnieuw was Refaelov de aangever en met een knap schot zorgde huurling Silva voor een nieuwe treffer. Een machteloos bezoekend elftal kwam in alle linies kwaliteit tekort om het de thuisploeg moeilijk te maken. Halfweg was de recordkampioen op weg naar een eenvoudige zege.

Genieten geblazen voor Felice Mazzu, zijn team is op weg naar een klinkende zege.

Seraing straft nonchalance maar even af

Met hernieuwde moed kwamen de bezoekers uit de kleedkamer en dat leverde iets voor het uur zowaar de 3-1 op. Sissoko legde aan van buiten de zestien meter en plaatste de bal heerlijk in de verste hoek, terug een klein beetje hoop bij Seraing. Anderlecht was een pak minder scherp dan voor de pauze maar de bezoekers misten toch de drang om er nog echt een wedstrijd van te maken. Halfweg de tweede helft was er nog eens een kansje voor Hoedt die in de draai hoog over mikte.

De bezoekers hadden zowaar vaak het balbezit na de rust maar deden daar toch net iets te weinig mee. Op een kwartier van het einde kwam Anderlecht nog eens dicht bij een vierde treffer: na een knappe aanval besloot verdediger Debast van dichtbij naast. In het slot van de wedstrijd vond Arnstad nog een goede Dietsch op zijn weg maar de zege van Paars-Wit kwam uiteraard niet meer in gevaar. Zo behoudt de thuisploeg in eigen huis een perfect rapport, Jeunechamps en co moeten stilaan vrezen voor een lange strijd tegen de degradatie.

Scoreverloop:

1-0 (4') Amuzu, 2-0 (16') Amuzu, 3-0 (30') Silva, 3-1 (57') Sissoko

LEES OOK: Coucke apetrots op uniek project: geheimen onthuld

Speelt Anderlecht momenteel beter dan Club Brugge?

Meest recent

Overzicht Europa: deze (top)clubs staan op degraderen

Het seizoen in het clubvoetbal nadert zijn ontknoping met rasse schreden. Bijgevolg worden niet ...

8
8
'Sibierski casht op steunpilaar: grote kuis bij RSCA'

RSC Anderlecht moet straks andermaal vanaf nul beginnen. Komende zomer staat er namelijk een heuse ...

145
145
Van der Elst overvallen: onverwacht moment in studio

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

101
101
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Het spektakel van de Champions League maakt straks opnieuw plaats voor onze vaderlandse competitie. ...

47
47
Club Brugge pakt uit: duo sterkhouders tekent bij

Club Brugge gaat een drukke zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers allicht andere oorden zullen ...

105
105
Coucke apetrots op uniek project: geheimen onthuld

Terwijl Anderlecht sportief moeilijke weken beleeft in de Champions’ Play-Offs, laat eigenaar ...

42
42
'Club Brugge al op zucht van eerste zomeraanwinst'

Terwijl de troepen van Ivan Leko zich focussen op de titelrace, denkt het bestuur van Club Brugge al ...

256
256
‘Anderlecht verrast met harde ingreep: ‘Hij moet weg‘’

RSC Anderlecht maakt zich op voor een zoveelste paleisrevolutie. De intrede van een nieuwe sportieve ...

337
337
Taravel komt met groot nieuws over De Cat

Anderlecht heeft vorige week een zeer slechte zaak gedaan in de strijd om de derde plaats met ...

112
112
Kopzorgen voor Hubert: gedecimeerd Union tegen Club?

Union ging vorig weekend met 1-3 winnen op Anderlecht en zorgde er zo voor dat de voorsprong van ...

156
156
'Cercle moet knoop doorhakken over WK-ganger'

Voor Cercle Brugge staat er in de laatste wedstrijden van het seizoen in principe niets meer op het ...

56
56
'Hongaars international op weg naar Jupiler Pro League'

We zouden dit seizoen in een aantal Europese competities weleens een verrassende kampioen kunnen ...

73
73
'Uitstekend nieuws Garcia: Rode Duivel maakt comeback'

Binnen twee weken moet Rudi Garcia bekend maken welke Rode Duivels hij zal meenemen naar het WK. De ...

128
128
Trainersdilemma Essevee: Colpaert spreekt duidelijke taal

Voor Zulte Waregem staat er dit seizoen eigenlijk niets meer op het spel, want in de Relegation ...

74
74
'Club Brugge schiet in actie: bod van 3,5 miljoen'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar achter de schermen lijkt hun ...

243
243
'Charleroi hoopt op miljoenen dankzij PL-duel'

Het heeft er alle schijn van dat de Jupiler Pro League komende zomer weer de nodige smaakmakers zal ...

22
22
Essevee wrijft zich in handen: smaakmaker blijft mogelijk

Bij Zulte Waregem zijn ze intussen al enkele weken zeker van het behoud in de Jupiler Pro League, ...

102
102
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in Genk, toptalent voor Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

154
154
‘Code rood Antwerp: clash met supporters op komst’

Royal Antwerp FC doet nog volop mee in de Europe Play-Offs, maar de achterban begint toch te morren. ...

209
209
Saudische rel rond ref Lambrechts: "Het is een schande!"

Op de Belgische velden krijgen de scheidsrechters er wekelijks van langs, maar ook in ...

141
141
STVV verrast met transfernieuws: betrouwbare schakel

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries linken naar ...

88
88
Rode Duivels én Chelsea? Martens geeft hint over Penders

Binnen twee weken maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Daarin zijn ...

71
71
Een koopje? Ajax komt met Godts-statement

De voorbije dagen ging de naam van Mika Godts in heel Europa over de tongen, na zijn geweldige ...

123
123
STVV slaat terug na kritiek: "Ongelijke strijd"

STVV is nog steeds dé revelatie van het seizoen. De Kanaries lijken in de Champions' Play-Off ...

91
91
Grote verandering: hier zal CL vanaf 2027 te zien zijn

De voorbije jaren moest de Belgische voetbalfan zich al stevig aanpassen om naar voetbal te kunnen ...

356
356

Meer sportnieuws