Anderlecht wervelt één helft tegen machteloze hekkensluiter

139 stemmen
Anderlecht wervelt één helft tegen machteloze hekkensluiter

Op basis van een sterke eerste helft heeft Anderlecht eenvoudig gewonnen van een zwak Seraing. De bezoekers legden de recordkampioen in het eerste halfuur werkelijk niets in de weg, Amuzu was de grote uitblinker met twee doelpunten (in zijn afscheidsmatch?). Na de pauze ging Paars-Wit in slaapmodus.


Anderlecht herpakte zich eerder deze week in de Europese uitwedstrijd bij het Estse Paide Linnameeskond van de blamage op het veld van Cercle Brugge. Europees won het met 0-2 en zo werd de zure nederlaag tegen de Vereniging toch enigszins rechtgezet. Mazzu koos vandaag tegen Seraing voor vier nieuwe namen met Sadiki, Silva, Refaelov en Kana. De Métallos waren voorlopig nog het enige team dat puntenloos was na de overwinning van KV Mechelen eerder dit weekend.

Anderlecht walst over Seraing heen

Paars-Wit begon als een wervelwind, na minder dan vier minuten spelen stak Silva de bal door tot bij Sadiki en die schotelde centraal Amuzu de 1-0 voor, droomstart voor de thuisploeg. Ook nadien bleef Anderlecht oppermachtig en op het kwartier lag er al een tweede in het mandje, deze keer was Refaelov de aangever met een slim tikje en Amuzu maakte al zijn tweede van de avond: 2-0.

Ook nadien bleef Anderlecht stevig doorduwen, dat resulteerde na een halfuur ook al in de 3-0. Opnieuw was Refaelov de aangever en met een knap schot zorgde huurling Silva voor een nieuwe treffer. Een machteloos bezoekend elftal kwam in alle linies kwaliteit tekort om het de thuisploeg moeilijk te maken. Halfweg was de recordkampioen op weg naar een eenvoudige zege.

Genieten geblazen voor Felice Mazzu, zijn team is op weg naar een klinkende zege.

Seraing straft nonchalance maar even af

Met hernieuwde moed kwamen de bezoekers uit de kleedkamer en dat leverde iets voor het uur zowaar de 3-1 op. Sissoko legde aan van buiten de zestien meter en plaatste de bal heerlijk in de verste hoek, terug een klein beetje hoop bij Seraing. Anderlecht was een pak minder scherp dan voor de pauze maar de bezoekers misten toch de drang om er nog echt een wedstrijd van te maken. Halfweg de tweede helft was er nog eens een kansje voor Hoedt die in de draai hoog over mikte.

De bezoekers hadden zowaar vaak het balbezit na de rust maar deden daar toch net iets te weinig mee. Op een kwartier van het einde kwam Anderlecht nog eens dicht bij een vierde treffer: na een knappe aanval besloot verdediger Debast van dichtbij naast. In het slot van de wedstrijd vond Arnstad nog een goede Dietsch op zijn weg maar de zege van Paars-Wit kwam uiteraard niet meer in gevaar. Zo behoudt de thuisploeg in eigen huis een perfect rapport, Jeunechamps en co moeten stilaan vrezen voor een lange strijd tegen de degradatie.

Scoreverloop:

1-0 (4') Amuzu, 2-0 (16') Amuzu, 3-0 (30') Silva, 3-1 (57') Sissoko

LEES OOK: Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

Speelt Anderlecht momenteel beter dan Club Brugge?

Meest recent

Tielemans heerst in finale: Engelse pers door dolle heen

Op zijn 29ste heeft Youri Tielemans een eerste Europese trofee op zijn palmares kunnen zetten. ...

0
0
'Enorme jackpot Club: Tzolis kiest transferbestemming'

Als Club Brugge donderdagavond beslag legt op zijn 20ste landstitel, zal Christos Tzolis daar een ...

54
54
'Ten Hag op tribunes Cegeka Arena: Genkie springt in oog'

KRC Genk bleef dinsdagavond op een 0-0-gelijkspel steken tegen Antwerp FC. Voor de gelegenheid was ...

41
41
Aston Villa wint Europa League! Hoofdrol Tielemans in finale

Aston Villa heeft woensdagavond beslag gelegd op de Europa League. In de finale had de Premier ...

40
40
Straffe vuurdoop Preud'homme: dríé knalaanwinsten voor Club

Club Brugge staat op punt op 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord. ...

410
410
'Grote JPL-comeback Carl Hoefkens: gesprekken opgestart'

Terwijl de competitie op zijn laatste benen loopt, zijn heel wat eersteklassers al bezig met de ...

128
128
San Youri! Tielemans breekt finale open met heerlijke volley

Woensdagavond vormde Istanbul de gaststad van de Europa League-finale tussen SC Freiburg en Aston ...

53
53
'Alonso als wervelwind van start: transfervuurwerk Chelsea'

Slechts enkele maanden na zijn ontslag bij Real Madrid, heeft Xabi Alonso een nieuwe job gevonden. ...

81
81
Transfer onvermijdelijk: El Ouahdi doet boekje open

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

312
312
Twijfels duiken op: 'Anderlecht neemt groot risico met Sibierski'

RSC Anderlecht heeft nog twee matchen om zich te verzekeren van een Europees ticket, maar het is ook ...

461
461
Sterkhouder staat op bij Antwerp: "Iedereen kent zijn kwaliteit"

Enkele dagen na het ontslag van trainer Joseph Oosting, heeft Antwerp FC de rug ietwat kunnen ...

299
299
Geruchten nemen toe: heftige spanningen bij Club Brugge

Club Brugge kan bijna de titel vieren, maar in het Basecamp blijft het rommelen. Na het vertrek van ...

593
593
Van Bommel spreekt over mogelijke nieuwe job

Tussen 2022 en 2024 kende Mark van Bommel een zeer succesvolle passage bij Antwerp. In zijn eerste ...

214
214
AA Gent legt nog maar eens talent onder contract

Bij AA Gent hebben ze de laatste jaren een stevige inhaalbeweging qua jeugdopleiding gemaakt. Dat ...

36
36
'Club onvermurwbaar: grootmacht wandelen gestuurd'

Bij Club Brugge verliezen ze met Dévy Rigaux hun sportief directeur aan Feyenoord, maar dat ...

302
302
UEFA kondigt revolutie in EK-voorronde en Nations League aan

Voor de Rode Duivels staan er drukke tijden voor de boeg. In de komende weken bereiden ze zich voor ...

108
108
Antwerp gaat langer verder met debutant

Voor Antwerp zijn de play-offs een ontgoocheling geworden, want het kon eigenlijk nooit echt ...

80
80
'Taquin vindt straffe uitdaging na vertrek bij La Louvière'

La Louvière wist na de verrassende promotie dit seizoen ook het behoud in de Jupiler Pro ...

60
60
Verrassende rentree bij Club voor kampioensmatch

Alle ogen zullen donderdagavond op Club Brugge gericht zijn. Het kan zich immers op de voorlaatste ...

454
454
Union gooit handdoek: "We rekenen niet meer op titel"

Union likte de voorbije dagen zijn wonden na de pandoering van zondag. Het kreeg van Club Brugge een ...

229
229
'Leegloop Antwerp: na Janssen volgende sleutelfiguur weg'

Antwerp sluit zaterdag zijn seizoen af met een thuismatch tegen Westerlo. Het einde van het seizoen ...

284
284
De Mil komt met héél duidelijk statement in Kanga-saga

De fans van AA Gent zijn Wilfried Kanga beu. Zij nemen hem al heel lang op de korrel en vorige week ...

138
138
Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

RSC Anderlecht weet wat het moet doen om een beetje rust in de keet te krijgen: winnen van STVV. ...

175
175
'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

503
503
'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Royal Antwerp FC is dit seizen een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. De club gaat ook nog ...

299
299

Meer sportnieuws