Weerbaar Gent pakt eerste zege tegen moedig Westerlo

door
Weerbaar Gent pakt eerste zege tegen moedig Westerlo

Een sterk gestart KVC Westerlo heeft geen punten overgehouden aan het bezoek aan de Ghelamco Arena. De Kemphanen startten sterk met een vroeg doelpunt maar vlak voor de pauze rechtte AA Gent op een paar minuten tijd knap de rug. Het is nog maar de eerste overwinning van het seizoen voor het weliswaar nog ongeslagen team van Hein Vanhaezebrouck.


Na twee gelijke spelen had het ambitieuze AA Gent absoluut nood aan een zege tegen promovendus Westerlo. De Buffalo's moesten het doen zonder de langdurig geblesseerde Tissoudali, in zijn plaats kreeg de jonge Fofana zijn kans van Hein Vanhaezebrouck. Bij de bezoekers viel vooral de naam van Sinan Bolat op, de doelman keerde terug naar de Ghelamco Arena, zij het in het shirt van de tegenstander.

Stevige start Westerlo uitgewist door slotoffensief Buffalo's.

De bezoekers kenden een droomstart, na minder dan vijf minuten spelen mocht Vetokele plots alleen op Roef afgaan en hij maakte het ook ijzig koel af: 0-1 voor de Kemphanen. AA Gent kwam nadien wel beter in de wedstrijd en via Samoise prikte het ook snel tegen, het jonge talent van de Buffalo's vond net geen vrijstaande ploegmaat in de zestien meter. Het lage blok van de bezoekers zorgde er nadien voor dat de thuisploeg amper aan kansen kwam. Op het halfuur was het Westerlo dat via De Cuyper nog eens tot een mogelijkheid kwam, zijn vrije trap ging echter ruim over.

Op tien minuten van de rust klom de thuisploeg toch weer op gelijke hoogte. Na aan hoekschop kopte Torunarigha tot bij Marreh en van dichtbij fusilleerde hij Bolat: 1-1. Plots was AA Gent klaarwakker en in de blessuretijd van de eerste helft zette het de situatie nog helemaal recht. De Cuyper beging ongelukkig handspel in de zestien meter en Cuypers maakte toch al zijn tweede voor de Buffalo's: 2-0.

Vetokele zet Westerlo verrassend op voorsprong, AA Gent slaat in het slot keihard terug.

AA Gent bibbert maar breekt niet deze keer

Meteen na de pauze was het opnieuw Westerlo dat een eerste grote kans creëerde: Fixelles vond de vuisten van Roef op zijn weg en in de rebound kon Vetokele net niet besluiten. Nadien nam de thuisploeg wederom over, iets voor het uur kwam Cuypers schuin voor Bolat maar die laatste redde prima tegen zijn ex-ploeg en in de rebound kopte Salah over. AA Gent zocht naar de geruststellende derde treffer maar ook Castro-Montes botste met een fraaie krul op zijn voormalige ploegmaat.

Zo bleef Westerlo volop geloven in zijn kansen, op twintig minuten van het einde werd Bernat vrijgespeeld in de zestien meter maar de Slowaak mikte van dichtbij op een eveneens prima Roef. Bij momenten was het bibberen en beven voor de thuisploeg, gezien de twee late gelijkmakers in de vorige wedstrijden maar uiteindelijk hield AA Gent deze keer wel stand. Zo heeft het zijn start met vijf op negen zeker niet gemist, Westerlo blijft hangen op drie punten na een hoopgevende prestatie.

Scoreverloop:

0-1 (5') Vetokele, 1-1 (37') Marreh, 2-1 (45+3') Cuypers

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: twee huurlingen tonen hun klasse

Zal AA Gent minimum Play-Off I halen?

Meest recent

'Trainersdossier Anderlecht: grandioze wending in de maak'

Ondertussen is het alweer een drietal weken geleden dat Besnik Hasi ontslagen werd en van een nieuwe ...

30
30
'Simonis zeker niet Anderlecht: volgende club bekend'

Paul Simonis werd gelinkt aan RSC Anderlecht, maar de Nederlander zal zeker niet de nieuwe trainer ...

65
65
Presidentskandidaat FC Barcelona gaat voor megatransfer

Bij FC Barcelona gaat er weer een strijd losbarsten voor het presidentsschap van de club. Uiteraard ...

64
64
Uitgerekend Vanzeir deelt AA Gent gigantische mokerslag uit

In de Jupiler Pro League stond er met AA Gent tegen Cercle Brugge een heel belangrijk duel op het ...

120
120
Blijft Vrancken bij STVV? Coach geeft belangrijke update

Wouter Vrancken is bezig aan een fantastisch seizoen bij STVV. De Truienaars staan tweede en doen op ...

134
134
'Anderlecht baalt: Club Brugge deelde transferslag uit'

Club Brugge en RSC Anderlecht zijn de twee ploegen die dit seizoen het meest spendeerden aan ...

530
530
RSCA Futures pakt scalp Jong Genk, Club NXT onderuit

In de Challenger Pro League stonden er om 20u matchen op het programma. RSCA Futures ontving Jong ...

65
65
Renard verklaart met straffe verhalen mislukte wintermercato

RSC Anderlecht is verzwakt, en niet versterkt zoals CEO Kenneth Bornauw aanhaalde, uit de mercato ...

254
254
Zware domper Union SG: wéér speler wekenlang out

Zorgen bij Union SG. Daar krijgt trainer David Hubert de laatste tijd met de nodige blessures af te ...

77
77
Kritiek op Oosting neemt toe: coach bijt van zich af

Royal Antwerp FC staat voor een héél moeilijke parcours met matchen tegen Union SG en ...

132
132
Renard haalt na ontslag bij Anderlecht zéér hard uit

Olivier Renard werd onlangs ontslagen bij RSC Anderlecht. Dat was geen verrassing, want de sportief ...

810
810
‘Kompany stijf van woede: Bayern-ster drijft hem gek’

Vincent Kompany kookt van frustratie in München. Achter de schermen botst zijn plan op ...

96
96
Italiaanse legende looft Club-smaakmaker: topdeal in de maak

Club Brugge gaat komende zomer wellicht een halve basisploeg verliezen. Eén speler wordt ...

219
219
Anderlecht hakt knoop door: fans mogen 'dromen'

RSC Anderlecht zal in de mercato de fouten van de voorgaande mercato’s moeten herstellen. ...

511
511
Grote zorgen bij Antwerp: Boeckx geeft pijnpunt prijs

Het gaat van kwaad naar erger bij Royal Antwerp FC. Van een topploeg naar een team dat moet gaan ...

135
135
Rooney geeft topclub raad: "Haal Kompany!"

Vincent Kompany is een toptrainer op het allerhoogste niveau. Bij Bayern München laat hij zien ...

400
400
'El Khannouss en Vuskovic grof wild op de transfermarkt'

Bilal El Khannouss en Luka Vuskovic zijn twee absolute parels die in de Jupiler Pro League hebben ...

80
80
Aankoop overtuigt niet bij Anderlecht: “Te weinig”

Bij RSC Anderlecht is er geen enkele zomeraankoop die de ploeg écht veel beter maakt en bij ...

433
433
Gheysens schiet uit krammen: bom ontploft bij Antwerp

Niet alleen op sportief vlak hangeren er donkere wolken boven de Bosuil, buiten het veld wemelt het ...

853
853
Taravel verschaft update uit ziekenboeg Anderlecht

Na een schamele drie op 21 gaat RSC Anderlecht zondag op het veld van Zulte Waregem eindelijk nog ...

238
238
'Club Brugge neemt risico: Mignolet naar JPL-concurrent?'

Club Brugge zal tegen Atlético Madrid wellicht weer nood hebben aan een knalprestatie van ...

805
805
Taravel spreekt klare taal over toekomst bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Zulte Waregem. De zenuwen zijn strakgespannen bij de ...

187
187
Witte rook: Club Brugge stelt nieuwe flankaanvaller voor

Club Brugge trekt de afgelopen jaren alsmaar meer de kaart van de jeugd. Niet alleen producten van ...

416
416
Max Dean gooit recht in de roos: Fans AA Gent smullen

Van twijfel naar doelpunten en van frustratie naar verlossing. Max Dean beleeft de laatste weken een ...

81
81
PO1-kandidaat zwaar onder druk: “Grote ontgoocheling”

Vrijdagavond wordt een nieuwe speeldag van de Jupiler Pro League afgetrapt. KAA Gent neemt het in ...

121
121

Meer sportnieuws