Weerbaar Gent pakt eerste zege tegen moedig Westerlo

door
Weerbaar Gent pakt eerste zege tegen moedig Westerlo

Een sterk gestart KVC Westerlo heeft geen punten overgehouden aan het bezoek aan de Ghelamco Arena. De Kemphanen startten sterk met een vroeg doelpunt maar vlak voor de pauze rechtte AA Gent op een paar minuten tijd knap de rug. Het is nog maar de eerste overwinning van het seizoen voor het weliswaar nog ongeslagen team van Hein Vanhaezebrouck.


Na twee gelijke spelen had het ambitieuze AA Gent absoluut nood aan een zege tegen promovendus Westerlo. De Buffalo's moesten het doen zonder de langdurig geblesseerde Tissoudali, in zijn plaats kreeg de jonge Fofana zijn kans van Hein Vanhaezebrouck. Bij de bezoekers viel vooral de naam van Sinan Bolat op, de doelman keerde terug naar de Ghelamco Arena, zij het in het shirt van de tegenstander.

Stevige start Westerlo uitgewist door slotoffensief Buffalo's.

De bezoekers kenden een droomstart, na minder dan vijf minuten spelen mocht Vetokele plots alleen op Roef afgaan en hij maakte het ook ijzig koel af: 0-1 voor de Kemphanen. AA Gent kwam nadien wel beter in de wedstrijd en via Samoise prikte het ook snel tegen, het jonge talent van de Buffalo's vond net geen vrijstaande ploegmaat in de zestien meter. Het lage blok van de bezoekers zorgde er nadien voor dat de thuisploeg amper aan kansen kwam. Op het halfuur was het Westerlo dat via De Cuyper nog eens tot een mogelijkheid kwam, zijn vrije trap ging echter ruim over.

Op tien minuten van de rust klom de thuisploeg toch weer op gelijke hoogte. Na aan hoekschop kopte Torunarigha tot bij Marreh en van dichtbij fusilleerde hij Bolat: 1-1. Plots was AA Gent klaarwakker en in de blessuretijd van de eerste helft zette het de situatie nog helemaal recht. De Cuyper beging ongelukkig handspel in de zestien meter en Cuypers maakte toch al zijn tweede voor de Buffalo's: 2-0.

Vetokele zet Westerlo verrassend op voorsprong, AA Gent slaat in het slot keihard terug.

AA Gent bibbert maar breekt niet deze keer

Meteen na de pauze was het opnieuw Westerlo dat een eerste grote kans creëerde: Fixelles vond de vuisten van Roef op zijn weg en in de rebound kon Vetokele net niet besluiten. Nadien nam de thuisploeg wederom over, iets voor het uur kwam Cuypers schuin voor Bolat maar die laatste redde prima tegen zijn ex-ploeg en in de rebound kopte Salah over. AA Gent zocht naar de geruststellende derde treffer maar ook Castro-Montes botste met een fraaie krul op zijn voormalige ploegmaat.

Zo bleef Westerlo volop geloven in zijn kansen, op twintig minuten van het einde werd Bernat vrijgespeeld in de zestien meter maar de Slowaak mikte van dichtbij op een eveneens prima Roef. Bij momenten was het bibberen en beven voor de thuisploeg, gezien de twee late gelijkmakers in de vorige wedstrijden maar uiteindelijk hield AA Gent deze keer wel stand. Zo heeft het zijn start met vijf op negen zeker niet gemist, Westerlo blijft hangen op drie punten na een hoopgevende prestatie.

Scoreverloop:

0-1 (5') Vetokele, 1-1 (37') Marreh, 2-1 (45+3') Cuypers

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: talent toont zijn enorme potentieel

Zal AA Gent minimum Play-Off I halen?

Meest recent

'Eindelijk witte rook: Antwerp heeft nieuwe coach beet'

Vorig weekend noteerden we het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League. ...

34
34
'Nieuwe domper Belgische fans: traditie eindigt na 50 jaar'

Het is voorlopig nog geen al te fijn seizoen voor de Belgische voetbalsupporter. Die kon de Jupiler ...

29
29
TRANSFERUURTJE: 'West Ham berooft JPL, cruciaal nieuws Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

111
111
'Rentree in zicht: Lukaku maakt comeback in topper'

Napoli pakte deze week een cruciale zege in de Champions League tegen Qarabag, waarmee het opnieuw ...

35
35
'Financiële mokerslag: dit zal nieuw tv-contract nog opleveren'

Het Belgische voetbal verkeert momenteel in grote onzekerheid. DAZN besloot deze week dat ze het ...

203
203
Paniekmodus bij Club: cruciale beslissing hangt

Club Brugge kende woensdag een off-day in de Champions League. Het botste in Lissabon op zijn ...

217
217
'AA Gent wil cashen op verrassende naam'

AA Gent hoopte dit seizoen na een tegenvallend jaar weer stappen vooruit te zetten. Dat gaat ...

114
114
Club Brugge bevestigt keihard verdict voor Jackers

Voor Club Brugge is de trip naar Lissabon uiteindelijk toch een ramp geworden. De afreis werd ...

415
415
Bounida schittert bij Ajax: wat met Rode Duivels?

De crisis bij Ajax blijft verdergaan, met deze week een nieuwe nederlaag in de Champions League. Ze ...

130
130
'Union greep naast pikante transfer bij Anderlecht'

Er staan dit weekend enkele interessante affiches op het programma in de Jupiler Pro League. Zondag ...

161
161
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

122
122
Hayen helemaal de mist in: Boeckx en Degryse zijn keihard

Club Brugge heeft woensdagavond een mokerslag gekregen in de Champions League. Het droomde van ...

205
205
'DAZN vs Pro League: minister eist meteen antwoord'

Het blijft hoogst onduidelijk hoe het nu verder moet met het Belgische voetbal, nadat DAZN dinsdag ...

242
242
KRC Genk mag hopen: van de top naar de krochten van Europa

KRC Genk ontvangt FC Basel in de Cegeka Arena. De Zwitsers waren in het verleden nog ...

111
111
'Masterplan Anderlecht met De Cat: dit ligt op tafel'

Er doen heel veel geruchten de ronde over Nathan De Cat. De 17-jarige middenvelder is dé ...

398
398
Kane verklapt: Bayern München of FC Barcelona?

De afgelopen weken was er heel veel te doen over de toekomst van Harry Kane. De Britse aanvaller ...

96
96
Seys scherp voor zichzelf en team: "Dramatisch!"

Net als heel Club Brugge speelde ook Joaquin Seys geen goede partij. De blonde linksachter was na de ...

91
91
'DAZN-crash: legt Club Brugge een bom onder de JPL?'

De DAZN-crash heeft het Belgische voetbal volledig in de war gestuurd: het tv-contract ligt aan ...

711
711
Ferdinand lyrisch over Rode Duivel: "Belachelijk goed"

Er spelen heel veel Rode Duivels in topcompetities. Eén van hen is Leandro Trossard. Die kent ...

135
135
Vanaken geeft dé reden voor mindere Champions League-reeks

Club Brugge bakte er niets van tegen Sporting CP. Een terechte 3-0 was een feit. Bij Blauw-Zwart ...

258
258
Club Brugge met de grond gelijk gemaakt: "Zoals in jaren '80"

Club Brugge speelde een povere partij op het veld van Sporting CP. Het ging terecht met 3-0 onderuit ...

306
306
‘Slimste clubs in Europa’: één JPL-topclub in top tien

Union SG is een waanzinnig goed geleide club. De Brusselaars verdienen niets dan lof voor hun ...

172
172
Hayen geeft update over blessure van Jackers

Club Brugge verloor kansloos met 3-0 van Sporting CP. Een verdiende nederlaag voor een matig ...

459
459
Club-ster valt zwáár door de mand: kranten geven 3 op 10

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

367
367
Extra drama voor Club: titularis afgevoerd op brancard

In de Champions League heeft Club Brugge woensdagavond een flinke opdoffer geslikt. Na een pover ...

317
317

Meer sportnieuws