Weerbaar Gent pakt eerste zege tegen moedig Westerlo

door
Weerbaar Gent pakt eerste zege tegen moedig Westerlo

Een sterk gestart KVC Westerlo heeft geen punten overgehouden aan het bezoek aan de Ghelamco Arena. De Kemphanen startten sterk met een vroeg doelpunt maar vlak voor de pauze rechtte AA Gent op een paar minuten tijd knap de rug. Het is nog maar de eerste overwinning van het seizoen voor het weliswaar nog ongeslagen team van Hein Vanhaezebrouck.


Na twee gelijke spelen had het ambitieuze AA Gent absoluut nood aan een zege tegen promovendus Westerlo. De Buffalo's moesten het doen zonder de langdurig geblesseerde Tissoudali, in zijn plaats kreeg de jonge Fofana zijn kans van Hein Vanhaezebrouck. Bij de bezoekers viel vooral de naam van Sinan Bolat op, de doelman keerde terug naar de Ghelamco Arena, zij het in het shirt van de tegenstander.

Stevige start Westerlo uitgewist door slotoffensief Buffalo's.

De bezoekers kenden een droomstart, na minder dan vijf minuten spelen mocht Vetokele plots alleen op Roef afgaan en hij maakte het ook ijzig koel af: 0-1 voor de Kemphanen. AA Gent kwam nadien wel beter in de wedstrijd en via Samoise prikte het ook snel tegen, het jonge talent van de Buffalo's vond net geen vrijstaande ploegmaat in de zestien meter. Het lage blok van de bezoekers zorgde er nadien voor dat de thuisploeg amper aan kansen kwam. Op het halfuur was het Westerlo dat via De Cuyper nog eens tot een mogelijkheid kwam, zijn vrije trap ging echter ruim over.

Op tien minuten van de rust klom de thuisploeg toch weer op gelijke hoogte. Na aan hoekschop kopte Torunarigha tot bij Marreh en van dichtbij fusilleerde hij Bolat: 1-1. Plots was AA Gent klaarwakker en in de blessuretijd van de eerste helft zette het de situatie nog helemaal recht. De Cuyper beging ongelukkig handspel in de zestien meter en Cuypers maakte toch al zijn tweede voor de Buffalo's: 2-0.

Vetokele zet Westerlo verrassend op voorsprong, AA Gent slaat in het slot keihard terug.

AA Gent bibbert maar breekt niet deze keer

Meteen na de pauze was het opnieuw Westerlo dat een eerste grote kans creëerde: Fixelles vond de vuisten van Roef op zijn weg en in de rebound kon Vetokele net niet besluiten. Nadien nam de thuisploeg wederom over, iets voor het uur kwam Cuypers schuin voor Bolat maar die laatste redde prima tegen zijn ex-ploeg en in de rebound kopte Salah over. AA Gent zocht naar de geruststellende derde treffer maar ook Castro-Montes botste met een fraaie krul op zijn voormalige ploegmaat.

Zo bleef Westerlo volop geloven in zijn kansen, op twintig minuten van het einde werd Bernat vrijgespeeld in de zestien meter maar de Slowaak mikte van dichtbij op een eveneens prima Roef. Bij momenten was het bibberen en beven voor de thuisploeg, gezien de twee late gelijkmakers in de vorige wedstrijden maar uiteindelijk hield AA Gent deze keer wel stand. Zo heeft het zijn start met vijf op negen zeker niet gemist, Westerlo blijft hangen op drie punten na een hoopgevende prestatie.

Scoreverloop:

0-1 (5') Vetokele, 1-1 (37') Marreh, 2-1 (45+3') Cuypers

LEES OOK: Westerlo laat alweer een smaakmaker vertrekken

Zal AA Gent minimum Play-Off I halen?

Meest recent

Westerlo heeft opvolger voor Rommens beet

Westerlo kent een bewogen wintermercato, want het zag de voorbije weken al de nodige smaakmakers ...

7
7
Stijn Stijnen doet het weer: zitting van 3 uur(!)

De voorbije jaren stond Stijn Stijnen meer dan eens in het oog van de storm. De knappe resultaten ...

50
50
Anderlecht pakt wéér uit: sterkhouder tekent bij

Het is de voorbije twee weken relatief stil gebleven bij Anderlecht, maar nu is het helemaal onder ...

121
121
'Deal beklonken: Duranville heeft nieuwe club beet'

De voorbije weken was duidelijk geworden dat Julien Duranville zou vertrekken bij Borussia Dortmund. ...

35
35
'Nieuwe Japanse sensatie en oude bekende terug naar JPL'

De winterse transferperiode loopt nog een tiental dagen en daarin zullen ongetwijfeld nog heel wat ...

92
92
'RSCA en AA Gent vallen van hun stoel na horen prijskaartje'

Anderlecht en AA Gent hebben zich deze winter al geroerd op de transfermarkt, zij het bij de ...

318
318
Zulte Waregem en La Louvière kondigen vertrekkers aan

Zulte Waregem en La Louvière zijn achter de schermen bezig met een aantal transfersdeals. ...

54
54
'Anderlecht en Antwerp lonken naar nieuwe parel'

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC worden aan heel veel spelers gelinkt. Dat is logisch in een ...

114
114
'Engels op weg naar absolute stunttransfer'

Arne Engels kreeg geen kansen bij Club Brugge, maar nadien ging het zeer snel voor de middenvelder. ...

79
79
Hoe 'Kompany Ball' heel Europa laat verstommen

Vincent Kompany neemt het met Bayern München vanavond op tegen Union SG. De trainer is bezig ...

104
104
Renard 'on fire': vijfde winterdeal officieel afgerond

Olivier Renard kent een zeer drukke mercato bij RSC Anderlecht. De Brusselaars hebben vandaag ook de ...

345
345
Verhuurde JPL-spelers: één speler blijft indruk maken

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

93
93
Anderlecht doet grote inspanning: transfersom Sikan bekend

Anderlecht beleefde zondag een pijnlijke namiddag in Gent, want het gaf in de slotfase een ...

315
315
'Schokkende transferwending rond Mike Penders'

Mike Penders zette de voorbije maanden opnieuw grote stappen in zijn ontwikkeling. De 20-jarige ...

237
237
'Garcia houdt deur op een kier: onverwachte naam duikt op'

Voor de Rode Duivels staat 2026 uiteraard in het teken van het WK. De selectie voor het toernooi ...

133
133
'Miljoenendeal zeer nabij voor Zulte Waregem'

Zulte Waregem zette zijn 2026 uitstekend in. Het boekte vorig weekend een knappe zege tegen Genk en ...

249
249
Anderlecht jubelt: nieuwe spits strijkt eindelijk neer

De wintermercato van Anderlecht lijkt helemaal gelanceerd. Dinsdag streek met Justin Heereken al een ...

315
315
'AA Gent moet nog wachten op miljoenentransfer'

AA Gent wil zich deze winter versterken met het oog op de strijd om de top zes, maar voorlopig zien ...

187
187
Hayen haalt oude bekende van bij Club naar Genk

Bij KRC Genk grepen ze eind december hard in. Thorsten Fink werd omwille van de tegenvallende ...

641
641
'Volgende aanwinst Anderlecht helemaal in kannen en kruiken'

Bij Anderlecht lijken ze stilaan helemaal in gang geschoten te zijn op de transfermarkt. Dinsdag ...

342
342
STVV slaat toe en plukt sterkhouder weg bij Beerschot

STVV blijft ook na de winterstop verbazen. De Kanaries wipten vorig weekend zelfs naar de tweede ...

106
106
TRANSFERUURTJE: 'Verrassende vertrekker bij Club, Genk sluit deal met Milan'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

189
189
‘Na zege duiken kopzorgen Leko weer op: dilemma lonkt’

Club Brugge heeft vertrouwen getankt in de Champions League. Na de 1-4 zege op Kairat Almaty kunnen ...

300
300
Onrust rond Ronaldo: schokkend incident zorgt voor opschudding

Cristiano Ronaldo zal ongetwijfeld in shock zijn na een weerzinwekkende daad. Eén van de ...

88
88
Luis Enrique verbaast iedereen met uitspraken na zeperd

De Champions League zit vol verrassingen. Man City ging hard onderuit op het veld van Bodo/Glimt en ...

63
63

Meer sportnieuws