Weerbaar Gent pakt eerste zege tegen moedig Westerlo

door
Weerbaar Gent pakt eerste zege tegen moedig Westerlo

Een sterk gestart KVC Westerlo heeft geen punten overgehouden aan het bezoek aan de Ghelamco Arena. De Kemphanen startten sterk met een vroeg doelpunt maar vlak voor de pauze rechtte AA Gent op een paar minuten tijd knap de rug. Het is nog maar de eerste overwinning van het seizoen voor het weliswaar nog ongeslagen team van Hein Vanhaezebrouck.


Na twee gelijke spelen had het ambitieuze AA Gent absoluut nood aan een zege tegen promovendus Westerlo. De Buffalo's moesten het doen zonder de langdurig geblesseerde Tissoudali, in zijn plaats kreeg de jonge Fofana zijn kans van Hein Vanhaezebrouck. Bij de bezoekers viel vooral de naam van Sinan Bolat op, de doelman keerde terug naar de Ghelamco Arena, zij het in het shirt van de tegenstander.

Stevige start Westerlo uitgewist door slotoffensief Buffalo's.

De bezoekers kenden een droomstart, na minder dan vijf minuten spelen mocht Vetokele plots alleen op Roef afgaan en hij maakte het ook ijzig koel af: 0-1 voor de Kemphanen. AA Gent kwam nadien wel beter in de wedstrijd en via Samoise prikte het ook snel tegen, het jonge talent van de Buffalo's vond net geen vrijstaande ploegmaat in de zestien meter. Het lage blok van de bezoekers zorgde er nadien voor dat de thuisploeg amper aan kansen kwam. Op het halfuur was het Westerlo dat via De Cuyper nog eens tot een mogelijkheid kwam, zijn vrije trap ging echter ruim over.

Op tien minuten van de rust klom de thuisploeg toch weer op gelijke hoogte. Na aan hoekschop kopte Torunarigha tot bij Marreh en van dichtbij fusilleerde hij Bolat: 1-1. Plots was AA Gent klaarwakker en in de blessuretijd van de eerste helft zette het de situatie nog helemaal recht. De Cuyper beging ongelukkig handspel in de zestien meter en Cuypers maakte toch al zijn tweede voor de Buffalo's: 2-0.

Vetokele zet Westerlo verrassend op voorsprong, AA Gent slaat in het slot keihard terug.

AA Gent bibbert maar breekt niet deze keer

Meteen na de pauze was het opnieuw Westerlo dat een eerste grote kans creëerde: Fixelles vond de vuisten van Roef op zijn weg en in de rebound kon Vetokele net niet besluiten. Nadien nam de thuisploeg wederom over, iets voor het uur kwam Cuypers schuin voor Bolat maar die laatste redde prima tegen zijn ex-ploeg en in de rebound kopte Salah over. AA Gent zocht naar de geruststellende derde treffer maar ook Castro-Montes botste met een fraaie krul op zijn voormalige ploegmaat.

Zo bleef Westerlo volop geloven in zijn kansen, op twintig minuten van het einde werd Bernat vrijgespeeld in de zestien meter maar de Slowaak mikte van dichtbij op een eveneens prima Roef. Bij momenten was het bibberen en beven voor de thuisploeg, gezien de twee late gelijkmakers in de vorige wedstrijden maar uiteindelijk hield AA Gent deze keer wel stand. Zo heeft het zijn start met vijf op negen zeker niet gemist, Westerlo blijft hangen op drie punten na een hoopgevende prestatie.

Scoreverloop:

0-1 (5') Vetokele, 1-1 (37') Marreh, 2-1 (45+3') Cuypers

LEES OOK: Gent toch in PO1, maar De Mil is niet gerust

Zal AA Gent minimum Play-Off I halen?

Meest recent

Om deze reden moet Cercle ook na stunt vrezen in play-downs

Dé verrassing van de slotspeeldag in de reguliere competitie kwam zonder twijfel van Cercle ...

28
28
Duidelijkheid over Bounida: "Hij heeft zijn keuze gemaakt"

De voorbije dagen was er weer heel wat te doen over de toekomst van Rayane Bounida. De 20-jarige ...

49
49
Gehavend Real trekt thriller in derby naar zich toe

Zondagavond waren in LaLiga alle ogen gericht op de Madrileense derby. Die leverde het nodige ...

24
24
Krijgt Essevee nog nieuwe coach? Colpaert reageert

Niet alleen de strijd om de zesde plaats bleef spannend tot het bittere eind, maar ook die voor de ...

49
49
Taravel maakt eigen spelers met de grond gelijk

Voor Anderlecht viel er zondag ondanks de kwalificatie voor de Champions' Play-Off niets te vieren. ...

233
233
Leko stuurt stevige waarschuwing voor start play-offs

Club Brugge heeft de reguliere competitie afgesloten met een klinkende zege. Het legde met KV ...

274
274
Gent toch in PO1, maar De Mil is niet gerust

De voorbije jaren liet AA Gent een paar keer op de laatste speeldag nog kwalificatie voor de ...

177
177
Ontgoocheling voor Genk: "We geven het zelf weg"

Er moest uiteindelijk nog één topclub uit de boot vallen voor de Champions' Play-Off ...

211
211
Keiharde conclusie Anderlecht: "Het trok op niets"

Anderlecht heeft zondag zijn ticket voor de Champions' Play-Off over de streep getrokken, maar dat ...

249
249
Titelstrijd, Europa en degradatie: zo beginnen de POs

Zondagavond is het doek gevallen over het reguliere seizoen in de Jupiler Pro League. De laatste ...

478
478
Door oog van de naald: OHL voorkomt Play-Downs in 90ste

Ook onderin het klassement in de Jupiler Pro League zijn de kaarten geschud. In navolging van FCV ...

95
95
Gent en Anderlecht bibberen naar PO1, Genk komt tekort

Het was zondagavond op de slotspeeldag van de Jupiler Pro League vooral uitkijken naar de strijd om ...

159
159
Titelstrijd met twee: Union én Club maken Play-Off-statement

Nog voor de Champions' Play-Offs van start zijn gegaan, lijkt nu al duidelijk dat de landskampioen ...

209
209
Courtois-bom: België ontploft na schokkende Real-blunder

Thibaut Courtois voelde al iets in de opwarming, maar speelde toch nog voor Real Madrid. Nu blijkt ...

112
112
City pakt League Cup! Enorme blunder nekt Arsenal in finale

Slechts enkele dagen na de uitschakeling in de Champions League heeft Manchester City zich op fraaie ...

61
61
LIVE Slotspeeldag: Anderlecht en Gent vrezen doemscenario

Zondagavond wordt de volledige slotspeeldag van de reguliere competitie integraal op hetzelfde ...

91
91
Rode Pocognoli pakt 18 op 18, zwarte zondag voor PSV

Het AS Monaco van coach Sébastien Pocognoli blijft maar winnen in de Ligue 1. Zondag werd ook ...

158
158
Garcia in de wolken: drievoudige WK-opsteker voor Duivels

Nog slechts 81 dagen te gaan tot het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

49
49
Ultieme strijd om Play-Off I: ontdek de basisopstellingen

Zondagavond worden tijdens de slotspeeldag van de reguliere competitie de twee laatste tickets voor ...

27
27
Leko kiest vervanger Vanaken, KVM zonder aanvoerder

Club Brugge wil zondagavond een mooi einde breien aan de reguliere competitie. Het mikt op eigen ...

80
80
Slotspeeldag JPL: dit staat op het spel in kelder klassement

Zondagavond valt het doek over de reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Daarbij is het niet ...

84
84
De Ketelaere doet monden openvallen: Atalanta sprakeloos

Bij Atalanta draait het plots weer volop om Charles De Ketelaere. De timing alleen al doet de ...

227
227
VAR-penalty stelt titelfeest PSV uit, nieuw drama Tottenham

In Nederland moet PSV zijn titelfeest uitstellen tot na de interland-break. Feyenoord pakte zondag ...

61
61
Wie wint reguliere competitie? De scenario's voor Club en Union

Zondagavond staat nog heel wat op het spel tijdens de slotspeeldag van de Jupiler Pro League. Zo ...

148
148
'Atlético lonkt naar Club Brugge: deal van 20 miljoen'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato zal cashen op verschillende sterkhouders, staat inmiddels ...

619
619

Meer sportnieuws