Weerbaar Gent pakt eerste zege tegen moedig Westerlo

door
Weerbaar Gent pakt eerste zege tegen moedig Westerlo

Een sterk gestart KVC Westerlo heeft geen punten overgehouden aan het bezoek aan de Ghelamco Arena. De Kemphanen startten sterk met een vroeg doelpunt maar vlak voor de pauze rechtte AA Gent op een paar minuten tijd knap de rug. Het is nog maar de eerste overwinning van het seizoen voor het weliswaar nog ongeslagen team van Hein Vanhaezebrouck.


Na twee gelijke spelen had het ambitieuze AA Gent absoluut nood aan een zege tegen promovendus Westerlo. De Buffalo's moesten het doen zonder de langdurig geblesseerde Tissoudali, in zijn plaats kreeg de jonge Fofana zijn kans van Hein Vanhaezebrouck. Bij de bezoekers viel vooral de naam van Sinan Bolat op, de doelman keerde terug naar de Ghelamco Arena, zij het in het shirt van de tegenstander.

Stevige start Westerlo uitgewist door slotoffensief Buffalo's.

De bezoekers kenden een droomstart, na minder dan vijf minuten spelen mocht Vetokele plots alleen op Roef afgaan en hij maakte het ook ijzig koel af: 0-1 voor de Kemphanen. AA Gent kwam nadien wel beter in de wedstrijd en via Samoise prikte het ook snel tegen, het jonge talent van de Buffalo's vond net geen vrijstaande ploegmaat in de zestien meter. Het lage blok van de bezoekers zorgde er nadien voor dat de thuisploeg amper aan kansen kwam. Op het halfuur was het Westerlo dat via De Cuyper nog eens tot een mogelijkheid kwam, zijn vrije trap ging echter ruim over.

Op tien minuten van de rust klom de thuisploeg toch weer op gelijke hoogte. Na aan hoekschop kopte Torunarigha tot bij Marreh en van dichtbij fusilleerde hij Bolat: 1-1. Plots was AA Gent klaarwakker en in de blessuretijd van de eerste helft zette het de situatie nog helemaal recht. De Cuyper beging ongelukkig handspel in de zestien meter en Cuypers maakte toch al zijn tweede voor de Buffalo's: 2-0.

Vetokele zet Westerlo verrassend op voorsprong, AA Gent slaat in het slot keihard terug.

AA Gent bibbert maar breekt niet deze keer

Meteen na de pauze was het opnieuw Westerlo dat een eerste grote kans creëerde: Fixelles vond de vuisten van Roef op zijn weg en in de rebound kon Vetokele net niet besluiten. Nadien nam de thuisploeg wederom over, iets voor het uur kwam Cuypers schuin voor Bolat maar die laatste redde prima tegen zijn ex-ploeg en in de rebound kopte Salah over. AA Gent zocht naar de geruststellende derde treffer maar ook Castro-Montes botste met een fraaie krul op zijn voormalige ploegmaat.

Zo bleef Westerlo volop geloven in zijn kansen, op twintig minuten van het einde werd Bernat vrijgespeeld in de zestien meter maar de Slowaak mikte van dichtbij op een eveneens prima Roef. Bij momenten was het bibberen en beven voor de thuisploeg, gezien de twee late gelijkmakers in de vorige wedstrijden maar uiteindelijk hield AA Gent deze keer wel stand. Zo heeft het zijn start met vijf op negen zeker niet gemist, Westerlo blijft hangen op drie punten na een hoopgevende prestatie.

Scoreverloop:

0-1 (5') Vetokele, 1-1 (37') Marreh, 2-1 (45+3') Cuypers

LEES OOK: Titelrace op volle toeren: refs speeldag 7 bekend

Zal AA Gent minimum Play-Off I halen?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

107
107
'Verhaeghe vloekt: Feyenoord gaat all-in voor Rigaux'

Ongeacht de verdere afloop in de titelrace gaat Club Brugge een drukke zomer tegemoet. Zowel op ...

15
15
Anderlecht hakt knoop door: einde seizoen Cvetkovic?

RSC Anderlecht schoot zichzelf nog maar eens in de voet op bezoek bij AA Gent, waar Mihajlo ...

103
103
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

159
159
Leye baalt stevig: dit ontbrak er bij pover AA Gent

AA Gent blijft pover presteren in de Champions’ Play-Offs. Gewogen en voorlopig veel te licht ...

59
59
Westerlo neemt na twee jaar afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

16
16
Geloof in Europe play-offs: "Grootste club van België"

Standard maakt zich klaar voor een absolute topaffiche tegen KRC Genk. De Vurige Stede zal nog eens ...

155
155
'Opvolger Rigaux: tweede naam duikt op bij Club Brugge'

De kans wordt met de dag groter dat Dévy Rigaux Club Brugge gaat verlaten na dit seizoen. Bij ...

209
209
Radja Nainggolan verrast met héél opvallende uitdaging

Radja Nainggolan is ook op zijn 38ste nog van goudwaarde voor zijn club Patro Eisden Maasmechelen. ...

44
44
Anderlecht slikt: zware schorsing gevraagd voor Cvetkovic

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van AA Gent, maar baalde wel stevig door de rode kaart van ...

371
371
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Een heel goeie speler"

Bij RSC Anderlecht loopt veel talent rond, maar er zijn veel te weinig ervaren en dragende krachten ...

290
290
Wie stopt Club Brugge? "Bijna perfect"

Club Brugge maakte alweer indruk tegen STVV. Net als tegen RSC Anderlecht en AA Gent hadden ze ...

216
216
Lierse SK stelt nieuwe hoofdtrainer officieel voor

Lierse SK heeft vandaag zijn nieuwe trainer voorgesteld. De club zocht een opvolger voor de ...

34
34
Rode Duivel leeft op: "Buitengewoon"

Maxim De Cuyper mocht afgelopen weekend in de basis starten en bedankte voor het vertrouwen met twee ...

136
136
Vandenbempt snapt niets van JPL-club: “IJskoude keuze”

De Relegation Play-Offs zijn gedaan en Dender moet het in een tweeluik opnemen tegen Lommel. Peter ...

118
118
Trossard doet onthulling over VAR-controverse

Arsenal is nog steeds op titelkoers en een Belg speelt daar een grote rol in. Leandro Trossard werd ...

44
44
‘Courtois vreest: harde hand Mourinho dreigt bij Real’

José Mourinho wordt nadrukkelijker in verband gebracht met Real Madrid. De Portugese ...

154
154
‘Volgende uitdaging bekend: Openda geeft groen licht’

Loïs Openda kent een snertseizoen bij Juventus. De aanvaller speelt amper in Italië en ...

82
82
‘Club Brugge vreest vertrek: transferprioriteit onthuld’

Club Brugge verwacht een hete transferzomer. Blauw-Zwart strijdt nog volop voor de titel, maar ...

353
353
Absolute knaltransfer: Sadiki spreekt duidelijke taal

De opmars van Noah Sadiki is indrukwekkend. Na zijn transfer van Union SG naar Sunderland is de ...

91
91
Aardschok in Premier League: VAR afgemaakt na 17 replays

De overwinning van Arsenal op het veld van West Ham United zindert nog ferm na. In het absolute slot ...

99
99
Vandenbempt ziet twee titeltroeven Union SG opstaan

De titelstrijd is enorm spannend. Club Brugge is de leider in de Champions Play-Offs, maar Union SG ...

178
178
TRANSFERUURTJE: ‘Jackpot KRC Genk en Union, Vossen verrast’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

382
382
Hayen heeft nieuw plan bij Genk: "Daar zie ik iets in"

Ondanks wisselvallige play-offs ligt KRC Genk nog steeds op koers om in de barrages te strijden voor ...

267
267
'Club keert kart volledig: play-offs plots weer op tafel'

Er is de voorbije maanden al heel wat discussie geweest over de competitiehervorming in de Jupiler ...

760
760
'Barça verbaast met komst voormalige JPL-smaakmaker'

FC Barcelona verzekerde zich zondagavond van een tweede titel op rij door in de Clasico af te ...

70
70

Meer sportnieuws