Antwerp maakt zich enorme zorgen om Janssen

464
Antwerp maakt zich enorme zorgen om Janssen

In het begin van deze zomer was de komst van Vincent Janssen naar Antwerp FC dé grote transfer van de Belgische transferperiode. The Great Old verheugde zich op veel doelpunten en een grote meerwaarde van de spits, maar voorlopig zwijgt zijn kanon en zijn Janssens prestaties niet volgens het verwachte niveau. Al heeft de Oranje-international wel enige excuses in te roepen en heeft hij nog ruim de tijd om deze scheve situatie recht te trekken.


ANTWERP VS. ORANJE

“Het is een spits”, zei Louis van Gaal eind vorig seizoen over Vincent Janssen. “'Al heeft hij geen zachte, maar harde voeten. Dat had ik liever anders gezien.” De bondscoach van Oranje waardeert het profiel van Janssen, die uitstekend in het duel gaat met een verdediger, zich breed én aanspeelbaar kan maken. Bovendien is hij ook wendbaar en niet traag. Het ideale aanspeelpunt voor van Gaal. Maar bij Antwerp FC hebben ze grotere plannen met hem.



INLOOPTIJD

Vincent Janssen werd namelijk aangetrokken om The Great Old naar de felbegeerde titel te leiden. “Paul ­Gheysens betaalt de Nederlander als was hij de gedoodverfde kampioenenmaker”, schreef Het Nieuwsblad eerder deze week. Maar tot dusver maakt Janssen die hoge verwachtingen nog niet waar. Tegen Lillestrøm werkte hij bijvoorbeeld een erg matige partij af. “Tja, wat moeten we ervan denken?” vroeg de krant zich af.

“Tegen Ogbu verloor Janssen zijn meeste duels en ­dreigend was hij ook al niet. Het valt voor Antwerp te hopen dat de spits gewoon nog een beetje ­inlooptijd nodig heeft om zijn ­beste niveau terug te vinden.” Die inlooptijd geldt alvast als een geldig excuus. Na drie jaar voetballen in Mexico moet Vincent Janssen moet wennen om terug Nederlands te kunnen spreken tegen zijn ploegmaats. En ook op het voetbaltechnisch en tactisch niveau is er uiteraard een groot verschil tussen beide competities.

(NOG) GEEN AANVALSLEIDER

Door de komst van Vincent Janssen leek Michael Frey de club te gaan verlaten, maar ondertussen heeft de Zwitser zich terug opwerkt tot de nummer één van de spitsenhiërarchie. Frey scoorde dit seizoen bijvoorbeeld al 2 goals in 177 minuten, terwijl Janssen nog geen enkele keer de netten deed trillen in 291 minuten. Nochtans ondernam de Nederlander reeds 7 doelpogingen en Frey niet veel meer met 9 ondernemingen.

Al hoeven de pure kwaliteiten van Vincent Janssen niet alleen afgerekend te worden op basis van zijn doelpunten en doelpogingen. Zoals Louis van Gaal aanhaalde is de spits ook een nuttig aanspeelpunt die uitstekend in het duel kan gaan met een verdediger, zich breed kan maken en goed kan kaatsen. Maar ook in die spelonderdelen kan Janssen zich nog niet onderscheiden bij Antwerp. Zo toont hij zich weliswaar erg bedrijvig in de duels, maar verliest hij er meer dan dat hij er wint.



Patrick Goots merkte ook op dat er bepaalde vraagtekens hangen rond Vincent Janssen. De analist zag hem tegen Lillestrøm andermaal een bleke prestatie afleveren, waar hij stevig in de tang zat bij Igoh Ogbu. “Janssen blijft wat ritme missen. En het kaatsen verloopt niet altijd secuur. Maar met hem in de ploeg zoekt Antwerp veel meer de ­combinatie op”, zei Goots aan Gazet van Antwerpen. Op die manier is de bijdrage van Janssen wel érg ver zoek.

DE VINCENT JANSSEN VAN BIJ AZ

Anderzijds kan een eerste doelpunt voor een totale ommekeer zorgen. Vincent Janssen scoorde dan wel zijn eerste goal in de galawedstrijd tegen Dinamo Kiev, maar in een officiële wedstrijd kon hij zijn rekening bij Antwerp FC nog niet openen. Als hem dat binnenkort lukt, dan dromen ze bij de Bosuil ongetwijfeld terug over de Vincent Janssen van bij AZ Alkmaar, waar hij met 32 goals in 49 wedstrijden het absolute piekmoment in zijn carrière beleefde.

LEES OOK: Antwerp-aanwinst zakt door ijs: "Ongelooflijk hoe moeilijk"

Zal Janssen nog knallen bij Antwerp?

Meest recent

Antwerp-aanwinst zakt door ijs: "Ongelooflijk hoe moeilijk"

Na een hoopgevende competitiestart, staat Antwerp FC weer met beide voeten op de grond. Zo werd in ...

38
38
Plottwist Stroeykens: 'RSCA ontvangt opzienbarend transfervoorstel'

Mario Stroeykens dreigt steeds verder op een zijspoor te belanden bij RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

128
128
Allegri heeft genoeg gezien: radicale De Bruyne-ingreep

Kevin De Bruyne is vrij moeizaam aan het seizoen begonnen bij SSC Napoli. Na drie officiële ...

72
72
Philippe Albert verbaast: "Hij is de beste aanwinst in de JPL"

De transfermakt is ook in België weer voor enkele maanden achter slot en grendel gegaan. ...

120
120
'Toekomst Courtois: Real zet opvolgingsplan in werking'

Recordhouder Real Madrid zet vanaf deze week zijn queeste in om opnieuw succes te oogsten in de ...

105
105
‘Sommer bezorgt Club Brugge levensgroot probleem’

Yann Sommer houdt Club Brugge overeind, maar net daarin schuilt een probleem voor Ivan Leko. De ...

341
341
'Verguisde Stroeykens slikt volgende dreun bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een behoorlijk specactulaire mercato achter de rug, maar vond niet voor ...

330
330
Genk slaat voltreffer op transfermarkt: "Week na week"

Met 8 op 15 kan de competitiestart van KRC Genk niet bepaald als een groot succes bestempeld worden. ...

326
326
UCL van start! Leko hakt laatste knoop door in Brugse basiself

De League Phase in de Champions League kan beginnen! En het is zowaar Club Brugge dat de nieuwe ...

136
136
'Thorup grijpt in: eerste slachtoffer bij KRC Genk'

Een week na het gelijkspel in Anderlecht staat er KRC Genk zondag alweer een topper te wachten, want ...

257
257
Verhaeghe dropt bom: opvolger bij Club Brugge al bekend?

Daags voor de start van een nieuwe campagne in de Champions League liet Bart Verhaeghe zijn licht ...

641
641
“Ja Boeckxske”: Kompany deelt rake sneer uit aan analist

Het was niet bepaald de meest voor de hand liggende combinatie na een wedstrijd van Bayern ...

226
226
Titel nu al utopie? Drie échte concurrenten voor Anderlecht

RSC Anderlecht liet in het prille seizoen al veelbelovende flitsen zien. Maar de barre realiteit is ...

355
355
Villa-coach Emery fileert Club: straffe Vanaken-uitspraak

Club Brugge opent dinsdagavond zijn campagne in de Champions League met een thuiswedstrijd. Aston ...

664
664
Champions League TV-gids! Kijkers Club Brugge-Villa opgelet

Dinsdagavond is het zover, dan trekt de League Phase van de Champions League zich op gang. De eerste ...

96
96
AA Gent heeft nieuwe lieveling: "Geen magie, maar ..."

Na vijf speeldagen is het zowaar AA Gent dat met het maximum van de punten aan de leiding staat in ...

286
286
‘Van Bommel neemt drastisch besluit over Tielemans’

Youri Tielemans begint onder Mark van Bommel met een gevoelige vraag boven zijn hoofd. De eerste ...

718
718
Under Review: Lardot neemt speeldag 5 onder de loep

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League alweer speeldag vijf op het programma. Ook nu laat ...

224
224
Naam te koop: Verhaeghe verklapt bouwplannen Club Brugge

Aan de vooravond van een nieuwe Champions League-campagne ging Bart Verhaeghe nog eens rond de tafel ...

537
537
Vandenbempt en Verheyen brengen fans in extase: "Eindelijk!"

Gert Verheyen en Peter Vandenbempt zijn al jarenlang goede vrienden en ook op professioneel vlak ...

140
140
Bruno maakt statement: revelatie RSCA plots in tribune

Nu zijn wittebroodsweken bij RSC Anderlecht achter de rug zijn, ligt de aanpak van Vitor Bruno ...

471
471
Leko kiest CL-selectie: nieuwe naam bij Club Brugge

Club Brugge begint dinsdag aan een nieuw avontuur in de Champions League. Daags voor de thuismatch ...

383
383
Van Gucht blijkt spilfiguur in liefdesverhaal van BV’s

Sommige telefoontjes lijken op het moment zelf nauwelijks van betekenis. Tot je jaren later beseft ...

102
102
Albert: "De titelstrijd gaat tussen hen"

De titelstrijd in de Jupiler Pro League lijkt nu al stilaan zijn vorm te krijgen. Volgens analist ...

452
452
Degryse en Vandenbempt scherp voor dure Club Brugge-aanwinst

Lee Han-beom kende een veelbelovende start bij Club Brugge, maar volgens analisten Peter Vandenbempt ...

418
418

Meer sportnieuws