Antwerp maakt zich enorme zorgen om Janssen

464
Antwerp maakt zich enorme zorgen om Janssen

In het begin van deze zomer was de komst van Vincent Janssen naar Antwerp FC dé grote transfer van de Belgische transferperiode. The Great Old verheugde zich op veel doelpunten en een grote meerwaarde van de spits, maar voorlopig zwijgt zijn kanon en zijn Janssens prestaties niet volgens het verwachte niveau. Al heeft de Oranje-international wel enige excuses in te roepen en heeft hij nog ruim de tijd om deze scheve situatie recht te trekken.


ANTWERP VS. ORANJE

“Het is een spits”, zei Louis van Gaal eind vorig seizoen over Vincent Janssen. “'Al heeft hij geen zachte, maar harde voeten. Dat had ik liever anders gezien.” De bondscoach van Oranje waardeert het profiel van Janssen, die uitstekend in het duel gaat met een verdediger, zich breed én aanspeelbaar kan maken. Bovendien is hij ook wendbaar en niet traag. Het ideale aanspeelpunt voor van Gaal. Maar bij Antwerp FC hebben ze grotere plannen met hem.



INLOOPTIJD

Vincent Janssen werd namelijk aangetrokken om The Great Old naar de felbegeerde titel te leiden. “Paul ­Gheysens betaalt de Nederlander als was hij de gedoodverfde kampioenenmaker”, schreef Het Nieuwsblad eerder deze week. Maar tot dusver maakt Janssen die hoge verwachtingen nog niet waar. Tegen Lillestrøm werkte hij bijvoorbeeld een erg matige partij af. “Tja, wat moeten we ervan denken?” vroeg de krant zich af.

“Tegen Ogbu verloor Janssen zijn meeste duels en ­dreigend was hij ook al niet. Het valt voor Antwerp te hopen dat de spits gewoon nog een beetje ­inlooptijd nodig heeft om zijn ­beste niveau terug te vinden.” Die inlooptijd geldt alvast als een geldig excuus. Na drie jaar voetballen in Mexico moet Vincent Janssen moet wennen om terug Nederlands te kunnen spreken tegen zijn ploegmaats. En ook op het voetbaltechnisch en tactisch niveau is er uiteraard een groot verschil tussen beide competities.

(NOG) GEEN AANVALSLEIDER

Door de komst van Vincent Janssen leek Michael Frey de club te gaan verlaten, maar ondertussen heeft de Zwitser zich terug opwerkt tot de nummer één van de spitsenhiërarchie. Frey scoorde dit seizoen bijvoorbeeld al 2 goals in 177 minuten, terwijl Janssen nog geen enkele keer de netten deed trillen in 291 minuten. Nochtans ondernam de Nederlander reeds 7 doelpogingen en Frey niet veel meer met 9 ondernemingen.

Al hoeven de pure kwaliteiten van Vincent Janssen niet alleen afgerekend te worden op basis van zijn doelpunten en doelpogingen. Zoals Louis van Gaal aanhaalde is de spits ook een nuttig aanspeelpunt die uitstekend in het duel kan gaan met een verdediger, zich breed kan maken en goed kan kaatsen. Maar ook in die spelonderdelen kan Janssen zich nog niet onderscheiden bij Antwerp. Zo toont hij zich weliswaar erg bedrijvig in de duels, maar verliest hij er meer dan dat hij er wint.



Patrick Goots merkte ook op dat er bepaalde vraagtekens hangen rond Vincent Janssen. De analist zag hem tegen Lillestrøm andermaal een bleke prestatie afleveren, waar hij stevig in de tang zat bij Igoh Ogbu. “Janssen blijft wat ritme missen. En het kaatsen verloopt niet altijd secuur. Maar met hem in de ploeg zoekt Antwerp veel meer de ­combinatie op”, zei Goots aan Gazet van Antwerpen. Op die manier is de bijdrage van Janssen wel érg ver zoek.

DE VINCENT JANSSEN VAN BIJ AZ

Anderzijds kan een eerste doelpunt voor een totale ommekeer zorgen. Vincent Janssen scoorde dan wel zijn eerste goal in de galawedstrijd tegen Dinamo Kiev, maar in een officiële wedstrijd kon hij zijn rekening bij Antwerp FC nog niet openen. Als hem dat binnenkort lukt, dan dromen ze bij de Bosuil ongetwijfeld terug over de Vincent Janssen van bij AZ Alkmaar, waar hij met 32 goals in 49 wedstrijden het absolute piekmoment in zijn carrière beleefde.

LEES OOK: Antwerp kondigt vertrekker aan; Cercle haalt Braziliaan

Zal Janssen nog knallen bij Antwerp?

Meest recent

Transfersurprise! 'Nikola Storm terug naar Jupiler Pro League'

Donderdagnacht sluit de transfermarkt ook in België onverbiddelijk zijn deuren. Maar vlak voor ...

11
11
Tot víér last-minute vertrekkers Genk: oplossing Mirisola?

KRC Genk is bezig aan een erg drukke slotweek van de zomermercato. En de Limburgers zijn nog niet ...

49
49
Op de valreep: Anderlecht kondigt 10de zomeraanwinst aan

Woensdag om middernacht moet RSC Anderlecht zijn Europese spelerslijst binnen doen bij de UEFA. Vlak ...

315
315
Ondanks schrikmomentje: Kompany en co razen door in DFB Pokal

Vincent Kompany kan voorlopig een perfect seizoensstart voorleggen met Bayern München. ...

26
26
Union onder stoom: STVV krijgt pak voor de broek op Stayen

De motor van Union SG begint stilaan op volle toeren te draaien. Daags na de 3-0-thuisoverwinning ...

107
107
'Anderlecht helemaal los: transferakkoord van 7 miljoen'

RSC Anderlecht moet woensdag om middernacht zijn Europese spelerslijst binnen doen. Vlak voor die ...

473
473
Antwerp kondigt vertrekker aan; Cercle haalt Braziliaan

Donderdag om middernacht gaat de transfermarkt ook in België weer voor enkele maanden op slot. ...

88
88
Anderlecht verbaast met international: straffe deal in Ligue 1

RSC Anderlecht wil voor het sluiten van de transferperiode nog enkele versterkingen in huis halen. ...

426
426
Van Bommel vloekt mee: vier Duivelse transferdompers

In de grootste Europese voetballanden is de transfermarkt sinds dinsdagavond weer achter slot en ...

317
317
Strijd om Gouden Stier: JPL-trainers voorspellen topschutter

Na de midweekmatchen van deze week zullen alle clubs in de Jupiler Pro League vier competitieduels ...

686
686
Antwerp drukt stempel: Antwerp flikt transferkoopje

Antwerp FC heeft op de valreep nog een extra aanwinst in huis gehaald. Zo werd de defensie van de ...

358
358
‘Fenerbahçe serveert Romelu Lukaku nu al af’

Romelu Lukaku trok naar Fenerbahçe om opnieuw de onbetwiste nummer één te ...

721
721
'Anderlecht tast alsnog diep in de buidel voor creativiteit'

Anderlecht is nog zeer druk in de weer in het slot van de mercato. Helemaal bovenaan de verlanglijst ...

842
842
'Furo baalt en grijpt alsnog naast transfer'

Dezer dagen verkoopt Club Brugge zijn jeugdproducten zeer duur, zelfs als ze amper of niet al in het ...

171
171
'Transfer Raskin om deze reden toch weer van de baan'

Dinsdagavond sloot de mercato in de Europese topcompetities zijn deuren en dat betekent dat onder ...

71
71
Marc Coucke verrast vriend en vijand met nieuwe versterking

Bij Anderlecht valt er naast het veld plots een opvallende naam te noteren. Terwijl de club zich ...

388
388
KV Mechelen laat verdediger vertrekken, talent op komst

Voor KV Mechelen is het seizoen helemaal niet begonnen zoals verhoopt, want het wacht na vier ...

182
182
'KRC Genk verrast met terugkeer jeugdproduct'

Bij KRC Genk is het nog een zeer bewogen week geweest op het vlak van transfers. Dé absolute ...

451
451
'Anderlecht blijft gaan: twéé middenvelders op komst?'

In de laatste dagen van de transferperiode geeft Anderlecht zijn selectie nog een serieuze ...

512
512
'Megastunt in de maak: Antwerp haalt Vermeeren terug'

Er is een énorme stunt in de maak. Arthur Vermeeren zou op het punt staan om terug te keren ...

785
785
Beerschot verrast en laat 'smaakmaker' gratis gaan

Verrassend nieuws vanop het Kiel. Beerschot heeft vandaag een vertrekker meegedeeld en de manier ...

207
207
Antwerp haalt slag thuis: toptalent tekent bij

Royal Antwerp FC heeft nog een slag weten te slaan. De Great Old heeft een van zijn absolute ...

89
89
Bruno uit frustratie: "Ik haal niet het maximum uit hem"

Het is voor Anderlecht nog een zeer bewogen einde van de zomermercato. Er beweegt nog heel wat aan ...

547
547
'Stunt in de maak? Faes aangeboden in JPL'

Wout Faes zoekt een club. De Belgische verdediger zag een transfer naar West Ham United op het ...

593
593
Anderlecht eindelijk verlost van Ashimeru

Bij RSC Anderlecht hebben ze eindelijk een oplossing gevonden voor Majeed Ashimeru. De centrale ...

325
325

Meer sportnieuws