Antwerp maakt zich enorme zorgen om Janssen

464
Antwerp maakt zich enorme zorgen om Janssen

In het begin van deze zomer was de komst van Vincent Janssen naar Antwerp FC dé grote transfer van de Belgische transferperiode. The Great Old verheugde zich op veel doelpunten en een grote meerwaarde van de spits, maar voorlopig zwijgt zijn kanon en zijn Janssens prestaties niet volgens het verwachte niveau. Al heeft de Oranje-international wel enige excuses in te roepen en heeft hij nog ruim de tijd om deze scheve situatie recht te trekken.


ANTWERP VS. ORANJE

“Het is een spits”, zei Louis van Gaal eind vorig seizoen over Vincent Janssen. “'Al heeft hij geen zachte, maar harde voeten. Dat had ik liever anders gezien.” De bondscoach van Oranje waardeert het profiel van Janssen, die uitstekend in het duel gaat met een verdediger, zich breed én aanspeelbaar kan maken. Bovendien is hij ook wendbaar en niet traag. Het ideale aanspeelpunt voor van Gaal. Maar bij Antwerp FC hebben ze grotere plannen met hem.



INLOOPTIJD

Vincent Janssen werd namelijk aangetrokken om The Great Old naar de felbegeerde titel te leiden. “Paul ­Gheysens betaalt de Nederlander als was hij de gedoodverfde kampioenenmaker”, schreef Het Nieuwsblad eerder deze week. Maar tot dusver maakt Janssen die hoge verwachtingen nog niet waar. Tegen Lillestrøm werkte hij bijvoorbeeld een erg matige partij af. “Tja, wat moeten we ervan denken?” vroeg de krant zich af.

“Tegen Ogbu verloor Janssen zijn meeste duels en ­dreigend was hij ook al niet. Het valt voor Antwerp te hopen dat de spits gewoon nog een beetje ­inlooptijd nodig heeft om zijn ­beste niveau terug te vinden.” Die inlooptijd geldt alvast als een geldig excuus. Na drie jaar voetballen in Mexico moet Vincent Janssen moet wennen om terug Nederlands te kunnen spreken tegen zijn ploegmaats. En ook op het voetbaltechnisch en tactisch niveau is er uiteraard een groot verschil tussen beide competities.

(NOG) GEEN AANVALSLEIDER

Door de komst van Vincent Janssen leek Michael Frey de club te gaan verlaten, maar ondertussen heeft de Zwitser zich terug opwerkt tot de nummer één van de spitsenhiërarchie. Frey scoorde dit seizoen bijvoorbeeld al 2 goals in 177 minuten, terwijl Janssen nog geen enkele keer de netten deed trillen in 291 minuten. Nochtans ondernam de Nederlander reeds 7 doelpogingen en Frey niet veel meer met 9 ondernemingen.

Al hoeven de pure kwaliteiten van Vincent Janssen niet alleen afgerekend te worden op basis van zijn doelpunten en doelpogingen. Zoals Louis van Gaal aanhaalde is de spits ook een nuttig aanspeelpunt die uitstekend in het duel kan gaan met een verdediger, zich breed kan maken en goed kan kaatsen. Maar ook in die spelonderdelen kan Janssen zich nog niet onderscheiden bij Antwerp. Zo toont hij zich weliswaar erg bedrijvig in de duels, maar verliest hij er meer dan dat hij er wint.



Patrick Goots merkte ook op dat er bepaalde vraagtekens hangen rond Vincent Janssen. De analist zag hem tegen Lillestrøm andermaal een bleke prestatie afleveren, waar hij stevig in de tang zat bij Igoh Ogbu. “Janssen blijft wat ritme missen. En het kaatsen verloopt niet altijd secuur. Maar met hem in de ploeg zoekt Antwerp veel meer de ­combinatie op”, zei Goots aan Gazet van Antwerpen. Op die manier is de bijdrage van Janssen wel érg ver zoek.

DE VINCENT JANSSEN VAN BIJ AZ

Anderzijds kan een eerste doelpunt voor een totale ommekeer zorgen. Vincent Janssen scoorde dan wel zijn eerste goal in de galawedstrijd tegen Dinamo Kiev, maar in een officiële wedstrijd kon hij zijn rekening bij Antwerp FC nog niet openen. Als hem dat binnenkort lukt, dan dromen ze bij de Bosuil ongetwijfeld terug over de Vincent Janssen van bij AZ Alkmaar, waar hij met 32 goals in 49 wedstrijden het absolute piekmoment in zijn carrière beleefde.

LEES OOK: Van Dreyer tot Janssen: MLS is zéér ‘Belgisch’ getint

Zal Janssen nog knallen bij Antwerp?

Meest recent

Grote verliezer bij Rode Duivels: van titularis tot 'plan C'

Maandagavond wacht nog een bezoek aan Frankrijk, maar voorlopig hebben de Rode Duivels een geslaagd ...

18
18
Miljoenenkater Club Brugge: topaankoop maakt zich onmogelijk

Club Brugge wist de voorbije jaren gouden zaken te doen op de transfermarkt. Maar niet alle deals ...

186
186
Meteen een klik: Rode Duivel doet ogen Van Bommel fonkelen

Na de 3-0-overwinning tegen Turkije, kunnen de Rode Duivels maandag met het nodige vertrouwen ...

68
68
'Barcelona stippelt droomplan uit: sensationele comeback'

FC Barcelona is fantastisch aan het seizoen begonnen. De Spaanse kampioen wil dan ook nog een poosje ...

143
143
Situatie City escaleert: doorstart in vijfde klasse?

Manchester City blijft zich verzetten tegen de veroordeling van de Premier League wegens ...

205
205
TRANSFERUURTJE: 'Monstersom Tresoldi; nieuwe parel Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

131
131
Zidane verbaast met uitspraken over De Bruyne

De Rode Duivels nemen het maandag weer op tegen Frankrijk namens de vierde groepsmatch van de ...

315
315
Straffe wending in rel rond Cristiano Ronaldo?

Cristiano Ronaldo blijft de gemoederen in Portugal bezighouden. De superster verliet de nationale ...

76
76
De zwakke schakel? Vanaken de gebeten hond na Turkije

Mark van Bommel verraste met zijn basisopstelling tegen Turkije. Hans Vanaken, Youri Tielemans en ...

378
378
"Maak u kenbaar!" Ruben Van Gucht doet dwingende oproep

Ruben Van Gucht is op zoek naar een onbekende die hem de voorbije dagen diep wist te raken. Terwijl ...

36
36
Land weigert tegen Argentinië te spelen: “Historische klucht”

Argentinië speelt tijdens de interlandbreak enkele opvallende oefeninterlands. De oefenmatch ...

63
63
Anderlecht bezorgt Beale nachtmerries: “Elke nacht”

Zulte Waregem is goed aan het seizoen begonnen onder Michael Beale. De oefenmeester heeft Essevee ...

129
129
Alarm rond Lukaku bij Rode Duivels: “Dit is de beste optie”

België won met 3-0 van Turkije. Een verdiende zege, maar de score was toch stevig overdreven. ...

164
164
Ronaldo-rel splijt Portugal: Fernandes grijpt in

Bruno Fernandes heeft zijn landgenoten opgeroepen om zich niet te laten verdelen door de rel rond ...

94
94
Moet Lommel SK ook vrezen door crisis Manchester City?

Als het stormt in Manchester, druppelt het in Lommel. De fraudezaak rond Manchester City wordt dan ...

92
92
Croonen pakt uit met straffe Genk-cijfers: “Hier zijn we trots op”

Bij KRC Genk zijn de prestaties op het veld wisselvallig, maar naast het veld zijn ze al jaren ...

145
145
Na 70 goals en 97 assists: ex-toptalent Club zoekt club

De afgelopen dagen konden jullie al de verhalen lezen van Jason Denayer, Adnan Januzaj en Zakkari ...

332
332
Van Bommel haalt de bijl boven: Nainggolan-scenario dreigt

Mark van Bommel heeft het al eens gedaan. Bij Antwerp zette hij twee sterkhouders opzij die niet in ...

484
484
Van Dreyer tot Janssen: MLS is zéér ‘Belgisch’ getint

Over de Major League Soccer wordt in Europa nog te vaak smalend gedaan. Het niveau is er echter ...

52
52
Klopp aan zet: JPL-uitblinker klopt stevig op de deur

Duitsland is een nieuw tijdperk ingegaan onder Jürgen Klopp. Die aanziet de Nations League als ...

102
102
Van Bommel lost plots hét probleem van Garcia op

Het afgelopen WK was een goede ervaring voor de Rode Duivels. Alles zat in dat WK en de kwartfinale ...

304
304
'Genk wil succesvol transferrecept opnieuw herhalen'

Voor KRC Genk is het tot dusver een zeer moeilijk seizoensbegin gebleken. De Limburgers zagen midden ...

123
123
Opvallend: ex-Jonge Duivel (28) bijna T1 in eerste amateur

België heeft de voorbije jaren heel wat talent geproduceerd, maar niet alle jonge talenten ...

76
76
Yamal loodst Spanje weer naar winst, eerste zege Pocognoli

Ook na drie wedstrijden heeft Spanje nog steeds een foutloos rapport in de Nations League. Het legde ...

75
75
Persconferentie voor Ierland-Israël loopt bijna wéér uit de hand

De meest gespannen wedstrijd van deze interlandperiode tot dusver was niet één van de ...

57
57

Meer sportnieuws