Antwerp maakt zich enorme zorgen om Janssen

464
Antwerp maakt zich enorme zorgen om Janssen

In het begin van deze zomer was de komst van Vincent Janssen naar Antwerp FC dé grote transfer van de Belgische transferperiode. The Great Old verheugde zich op veel doelpunten en een grote meerwaarde van de spits, maar voorlopig zwijgt zijn kanon en zijn Janssens prestaties niet volgens het verwachte niveau. Al heeft de Oranje-international wel enige excuses in te roepen en heeft hij nog ruim de tijd om deze scheve situatie recht te trekken.


ANTWERP VS. ORANJE

“Het is een spits”, zei Louis van Gaal eind vorig seizoen over Vincent Janssen. “'Al heeft hij geen zachte, maar harde voeten. Dat had ik liever anders gezien.” De bondscoach van Oranje waardeert het profiel van Janssen, die uitstekend in het duel gaat met een verdediger, zich breed én aanspeelbaar kan maken. Bovendien is hij ook wendbaar en niet traag. Het ideale aanspeelpunt voor van Gaal. Maar bij Antwerp FC hebben ze grotere plannen met hem.



INLOOPTIJD

Vincent Janssen werd namelijk aangetrokken om The Great Old naar de felbegeerde titel te leiden. “Paul ­Gheysens betaalt de Nederlander als was hij de gedoodverfde kampioenenmaker”, schreef Het Nieuwsblad eerder deze week. Maar tot dusver maakt Janssen die hoge verwachtingen nog niet waar. Tegen Lillestrøm werkte hij bijvoorbeeld een erg matige partij af. “Tja, wat moeten we ervan denken?” vroeg de krant zich af.

“Tegen Ogbu verloor Janssen zijn meeste duels en ­dreigend was hij ook al niet. Het valt voor Antwerp te hopen dat de spits gewoon nog een beetje ­inlooptijd nodig heeft om zijn ­beste niveau terug te vinden.” Die inlooptijd geldt alvast als een geldig excuus. Na drie jaar voetballen in Mexico moet Vincent Janssen moet wennen om terug Nederlands te kunnen spreken tegen zijn ploegmaats. En ook op het voetbaltechnisch en tactisch niveau is er uiteraard een groot verschil tussen beide competities.

(NOG) GEEN AANVALSLEIDER

Door de komst van Vincent Janssen leek Michael Frey de club te gaan verlaten, maar ondertussen heeft de Zwitser zich terug opwerkt tot de nummer één van de spitsenhiërarchie. Frey scoorde dit seizoen bijvoorbeeld al 2 goals in 177 minuten, terwijl Janssen nog geen enkele keer de netten deed trillen in 291 minuten. Nochtans ondernam de Nederlander reeds 7 doelpogingen en Frey niet veel meer met 9 ondernemingen.

Al hoeven de pure kwaliteiten van Vincent Janssen niet alleen afgerekend te worden op basis van zijn doelpunten en doelpogingen. Zoals Louis van Gaal aanhaalde is de spits ook een nuttig aanspeelpunt die uitstekend in het duel kan gaan met een verdediger, zich breed kan maken en goed kan kaatsen. Maar ook in die spelonderdelen kan Janssen zich nog niet onderscheiden bij Antwerp. Zo toont hij zich weliswaar erg bedrijvig in de duels, maar verliest hij er meer dan dat hij er wint.



Patrick Goots merkte ook op dat er bepaalde vraagtekens hangen rond Vincent Janssen. De analist zag hem tegen Lillestrøm andermaal een bleke prestatie afleveren, waar hij stevig in de tang zat bij Igoh Ogbu. “Janssen blijft wat ritme missen. En het kaatsen verloopt niet altijd secuur. Maar met hem in de ploeg zoekt Antwerp veel meer de ­combinatie op”, zei Goots aan Gazet van Antwerpen. Op die manier is de bijdrage van Janssen wel érg ver zoek.

DE VINCENT JANSSEN VAN BIJ AZ

Anderzijds kan een eerste doelpunt voor een totale ommekeer zorgen. Vincent Janssen scoorde dan wel zijn eerste goal in de galawedstrijd tegen Dinamo Kiev, maar in een officiële wedstrijd kon hij zijn rekening bij Antwerp FC nog niet openen. Als hem dat binnenkort lukt, dan dromen ze bij de Bosuil ongetwijfeld terug over de Vincent Janssen van bij AZ Alkmaar, waar hij met 32 goals in 49 wedstrijden het absolute piekmoment in zijn carrière beleefde.

LEES OOK: Van Dreyer tot Janssen: MLS is zéér ‘Belgisch’ getint

Zal Janssen nog knallen bij Antwerp?

Meest recent

Olise naar Real Madrid? Bayern krijgt cruciaal nieuws

Michael Olise toonde zich tijdens de voorbije interlandperiode tot twee keer toe de kwelgeest van de ...

0
0
Kortrijk stelt nieuwe T1 aan: bijzonder detail bekend

De Jupiler Pro League hervat komend weekend met één gloednieuw gezicht voor de ...

5
5
Tresoldi-case: Klopp aangemaand tot actie met Club-spits

Club Brugge staat voor een bijzonder druk programma in de komende weken. Om dat tot een goed einde ...

26
26
Anderlecht mag dromen: recordtransfer van 30 miljoen

RSC Anderlecht wist zijn boekhouding de voorbije jaren weer ietwat in evenwicht te krijgen, maar ...

72
72
Van Gucht ziet kijkers weglopen: grote verrassing op komst

Ruben Van Gucht krijgt voorlopig maar weinig reden om op zijn lauweren te rusten. Zijn talkshow ...

24
24
Druk op Thorup neemt gevoelig toe: cruciaal vijfluik Genk

KRC Genk heeft een behoorlijk tegenvallend eerste luik van het seizoen achter de rug. De resultaten ...

105
105
'Arsenal doet Premier League daveren: supertransfer in 2027'

Met 12 op 15 is Arsenal FC meer dan behoorlijk begonnen aan de queeste om zijn Engelse titel te ...

33
33
Gouden transfermove Club: Barça volgt situatie van dichtbij

Club Brugge haalde afgelopen zomer heel wat verse krachten in huis. Een aantal daarvan maakte de ...

215
215
De Bruyne doet Parijs ontploffen met onverwachte stunt

Kevin De Bruyne schitterde de afgelopen weken nog eens als vanouds bij de Rode Duivels. Vooral zijn ...

38
38
"One-season wonder" - twijfels bij miljoenenaanwinst Anderlecht

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer een elftal nieuwe krachten in huis. Een aantal daarvan liet ...

211
211
Van Bommel uitgespuwd in Wallonië: Mannaert springt in de bres

Naar aanleiding van zijn benoeming als CEO van de KBVB, heeft Vincent Mannaert een uitgebreid ...

155
155
Moordend! Club krijgt waanzinnig programma voorgeschoteld

De extra lange interland-periode zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid losbarsten. ...

421
421
Marc Coucke zorgt voor groot mysterie aan Belgische kust

Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de nieuwsgierigheid moet prikkelen. De eigenaar van ...

21
21
City in diepe problemen: 'eerste grote sanctie' al gelekt

Het clubvoetbal staat weer in de startblokken, maar in Engeland blijft de situatie rond Manchester ...

273
273
Van Bommel stelt groot doel na ondergang in Parijs

Mark van Bommel heeft een goede start genomen als Belgisch bondscoach. Maar de Nederlander maakte ...

386
386
Absolute topper is dé grote verliezer onder Van Bommel

Vier matchen in elf dagen onder Mark van Bommel, en de Rode Duivels hebben hun eerste grote ...

317
317
De Mil slikt bittere pil: abrupte exit bij AA Gent

Na zeven speeldagen staat AA Gent mee op kop. Rik De Mil duimt dan ook dat zijn troepen de lijn ...

378
378
'Club Brugge ruikt jackpot: toptransfer Seys in januari?'

Club Brugge heeft alweer een lucratieve zomer achter de rug, waarin onder meer Christos Tzolis en ...

199
199
Anderlecht keert kar: laatste kans voor verguisd duo

Na het late transferoffensief van Antoine Sibierski bleef RSC Anderlecht achter met een bijzonder ...

365
365
Sonck kiest ultieme 11 uit JPL: één club domineert

De eerste interlandbreak van het seizoen is achter de rug. Tijd dus om de aandacht opnieuw naar de ...

382
382
'De Condé op hete kolen: code rood voor KRC Genk'

De befaamde jeugdacademie leverde KRC Genk afgelopen zomer alweer grof geld op, want Konstantinos ...

368
368
Bruno terug naar tekentafel: extreme make-over bij RSCA

Na de lange interlandbreak begint RSC Anderlecht zaterdag aan een heuse marathon, met maar liefst ...

221
221
'Klok tikt bij Club Brugge: Belgisch trio kan beschikken'

Het seizoen is nog lang, maar in de bestuurskamer van Club Brugge wordt er ongetwijfeld al ...

672
672
Bloedbad in JPL: televisiecontract straks gehalveerd?

Het is een turbulent jaar geweest voor het Belgische voetbal, dat even op een financieel bloedbad ...

581
581
Update Transfermarkt: explosies bij Club en Union

De transferzomer is intussen alweer een tijdje voorbij en het seizoen 2026/27 heeft intussen ook ...

192
192

Meer sportnieuws