Antwerp maakt zich enorme zorgen om Janssen

464
Antwerp maakt zich enorme zorgen om Janssen

In het begin van deze zomer was de komst van Vincent Janssen naar Antwerp FC dé grote transfer van de Belgische transferperiode. The Great Old verheugde zich op veel doelpunten en een grote meerwaarde van de spits, maar voorlopig zwijgt zijn kanon en zijn Janssens prestaties niet volgens het verwachte niveau. Al heeft de Oranje-international wel enige excuses in te roepen en heeft hij nog ruim de tijd om deze scheve situatie recht te trekken.


ANTWERP VS. ORANJE

“Het is een spits”, zei Louis van Gaal eind vorig seizoen over Vincent Janssen. “'Al heeft hij geen zachte, maar harde voeten. Dat had ik liever anders gezien.” De bondscoach van Oranje waardeert het profiel van Janssen, die uitstekend in het duel gaat met een verdediger, zich breed én aanspeelbaar kan maken. Bovendien is hij ook wendbaar en niet traag. Het ideale aanspeelpunt voor van Gaal. Maar bij Antwerp FC hebben ze grotere plannen met hem.



INLOOPTIJD

Vincent Janssen werd namelijk aangetrokken om The Great Old naar de felbegeerde titel te leiden. “Paul ­Gheysens betaalt de Nederlander als was hij de gedoodverfde kampioenenmaker”, schreef Het Nieuwsblad eerder deze week. Maar tot dusver maakt Janssen die hoge verwachtingen nog niet waar. Tegen Lillestrøm werkte hij bijvoorbeeld een erg matige partij af. “Tja, wat moeten we ervan denken?” vroeg de krant zich af.

“Tegen Ogbu verloor Janssen zijn meeste duels en ­dreigend was hij ook al niet. Het valt voor Antwerp te hopen dat de spits gewoon nog een beetje ­inlooptijd nodig heeft om zijn ­beste niveau terug te vinden.” Die inlooptijd geldt alvast als een geldig excuus. Na drie jaar voetballen in Mexico moet Vincent Janssen moet wennen om terug Nederlands te kunnen spreken tegen zijn ploegmaats. En ook op het voetbaltechnisch en tactisch niveau is er uiteraard een groot verschil tussen beide competities.

(NOG) GEEN AANVALSLEIDER

Door de komst van Vincent Janssen leek Michael Frey de club te gaan verlaten, maar ondertussen heeft de Zwitser zich terug opwerkt tot de nummer één van de spitsenhiërarchie. Frey scoorde dit seizoen bijvoorbeeld al 2 goals in 177 minuten, terwijl Janssen nog geen enkele keer de netten deed trillen in 291 minuten. Nochtans ondernam de Nederlander reeds 7 doelpogingen en Frey niet veel meer met 9 ondernemingen.

Al hoeven de pure kwaliteiten van Vincent Janssen niet alleen afgerekend te worden op basis van zijn doelpunten en doelpogingen. Zoals Louis van Gaal aanhaalde is de spits ook een nuttig aanspeelpunt die uitstekend in het duel kan gaan met een verdediger, zich breed kan maken en goed kan kaatsen. Maar ook in die spelonderdelen kan Janssen zich nog niet onderscheiden bij Antwerp. Zo toont hij zich weliswaar erg bedrijvig in de duels, maar verliest hij er meer dan dat hij er wint.



Patrick Goots merkte ook op dat er bepaalde vraagtekens hangen rond Vincent Janssen. De analist zag hem tegen Lillestrøm andermaal een bleke prestatie afleveren, waar hij stevig in de tang zat bij Igoh Ogbu. “Janssen blijft wat ritme missen. En het kaatsen verloopt niet altijd secuur. Maar met hem in de ploeg zoekt Antwerp veel meer de ­combinatie op”, zei Goots aan Gazet van Antwerpen. Op die manier is de bijdrage van Janssen wel érg ver zoek.

DE VINCENT JANSSEN VAN BIJ AZ

Anderzijds kan een eerste doelpunt voor een totale ommekeer zorgen. Vincent Janssen scoorde dan wel zijn eerste goal in de galawedstrijd tegen Dinamo Kiev, maar in een officiële wedstrijd kon hij zijn rekening bij Antwerp FC nog niet openen. Als hem dat binnenkort lukt, dan dromen ze bij de Bosuil ongetwijfeld terug over de Vincent Janssen van bij AZ Alkmaar, waar hij met 32 goals in 49 wedstrijden het absolute piekmoment in zijn carrière beleefde.

LEES OOK: Vermeeren meteen titularis: kranten beoordelen grote rentree

Zal Janssen nog knallen bij Antwerp?

Meest recent

Stassin beleeft meteen droomdebuut bij Sevilla

Heel wat Belgen versierden afgelopen week in het absolute slot van de mercato nog een transfer. ...

28
28
Kassa kassa: Cercle kondigt megatransfer aan

De transfermarkt sloot in België eerder deze week zijn deuren, maar toch valt er nog een zeer ...

27
27
Simons beleeft rampzalige start: "Het is om te janken"

Na vijf speeldagen lijken er in de Jupiler Pro League al enkele degradatiekandidaten opgestaan te ...

29
29
Milan-Belgen grijpen net naast zege in kraker tegen Juve

In de Serie A stond er zondagavond nog een rasechte topper op het programma. Juventus kreeg immers ...

16
16
Comeback bij Duivels in de maak? Mannaert op tribune

Binnenkort zal Mark van Bommel zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels bekend gaan ...

163
163
Tegenvallende start: Vitor Bruno is opvallend positief

In Europa heeft Anderlecht een goede zomer beleefd met de kwalificatie voor de league phase van de ...

152
152
Brughmans maakt indruk met klassereactie na knaltransfer

De topper tussen Anderlecht en KRC Genk heeft zondag geen winnaar gekregen. Geen van beide teams ...

66
66
Vanderhaeghe zet straffe start verder met zege tegen Lokeren

In de Challenger Pro League prijken na vier speeldagen met Beerschot en Dender twee van de verwachte ...

16
16
OHL in vieze papieren na pandoering in Beveren

OH Leuven zit stilaan in zeer vieze papieren. Het blijft achter met een nul op vijftien nadat het nu ...

117
117
RSCA-fans begrijpen niets van ingreep Bruno: "Rampzalig"

RSC Anderlecht heeft zondagavond een meer dan verdienstelijke wedstrijd gespeeld. Maar uiteindelijk ...

250
250
Niemand echt tevreden: Anderlecht en Genk gelijk na intense clash

De topper van het weekend in de Jupiler Pro League heeft geen doelpunten en dus ook geen winnaar ...

344
344
Crisis loert bij puntenloos Kortrijk: "Het is simpel ..."

KV Kortrijk leek zondagnamiddag uitgerekend in de derby tegen Zulte Waregem op weg naar zijn eerste ...

184
184
‘Kompany heeft eigen Bayern-speler compleet genaaid’

Vincent Kompany sprak zijn vertrouwen in Jonas Urbig openlijk uit, maar achter de schermen speelde ...

106
106
Arsenal wint Londense clash: Tzolis beslissend tegen Chelsea

In de Premier League telt Arsenal FC na drie speeldagen nog steeds het maximum van de punten. De ...

84
84
"Geen hol waard" - Anderlecht-aanwinst valt uit de toon

RSC Anderlecht stond zondagavond voor een op papier lastige opdracht. Zo kreeg de recordkampioen het ...

306
306
Nieuwe doel voor swingend Gent: "Zullen we alles aan doen"

AA Gent blijft de successen maar opstapelen in dit prille seizoen. Zondagmiddag legden de Buffalo's ...

164
164
Barça deelt pak slaag uit; pandoering bij debuut El Ouahdi

FC Barcelona lijkt helemaal klaar voor de start van zijn Champions League-campagne. In La Liga ...

176
176
Buitenkans voor Club: Villa met grote zorgen naar Brugge

Aanstaande dinsdag wordt de League Phase van de Champions League op gang getrapt. Club Brugge komt ...

616
616
Kortrijk in rouw: Zulte Waregem wint derby na ongelooflijk slot

KV Kortrijk blijft ook na vijf speeldagen puntenloos in de kelder van het klassement staan. In de ...

160
160
Opstellingen: Bruno verrast iedereen, Genk met basisdebutant

Traditiegetrouw wordt zondagavond de topper van de speeldag in de Jupiler Pro League afgewerkt. Zo ...

169
169
In extremis optater United-Belgen; AZ domineert Eredivisie

In de Engelse Premier League is Manchester United er niet in geslaagd zijn eerste uitzege van het ...

40
40
Vanaken bejubelt Club-aanwinst: "Daar staat hij voor"

Club Brugge wist vrijdagavond de volle buit te pakken op het veld van promovendus Lommel SK. Erg ...

422
422
Zure degradatie bij Genk: "Maar hij is een topkerel"

KRC Genk haalde in het tussenseizoen verschillende verse krachten in huis. Een aantal van die ...

432
432
Onder Belgische coach: Vardy rondt ophefmakende transfer af

De zomermercato mag dan wel voorbij zijn, transfervrije spelers kunnen nog steeds tekenen bij een ...

95
95
Vermeeren meteen titularis: kranten beoordelen grote rentree

Royal Antwerp FC zorgde in het slot van de transferperiode voor een stunt door Arthur Vermeeren ...

330
330

Meer sportnieuws