Vanaken buitenspel gezet door Hoefkens?

1204 stemmen
Vanaken buitenspel gezet door Hoefkens?

Club Brugge draait vierkant. Na de verliespartij tegen KAS Eupen vorige week verloor de Belgische landskampioen vrijdag nu ook al twee dure punten tegen Zulte Waregem. Carl Hoefkens krijgt precies geen lijn in het spel van Club en dat lukt Hans Vanaken ook niet meteen. De belangrijke middenvelder was in de voorbije jaren nochtans grote Brugse regisseur, maar dit seizoen neemt zijn invloed op het spel duidelijk af.


WAAR IS HANS?

Tijdens zijn eerste grote interview als hoofdtrainer vertelde Carl Hoefkens welke weg hij wil uitgaan met Club Brugge. “Ik wil een bepaald soort voetbal zien waarbij iedereen zich comfortabel voelt. Waarbij de absolute kracht van mijn spelers boven komt”, zei hij aan Het Laatste Nieuws. Na 3 wedstrijden blijkt echter dat enkel Simon Mignolet zijn absolute kracht etaleert. Maar als de doelman altijd de beste speler op het veld is, dan heb je een groot probleem.

Hans Vanaken laat zijn absolute kracht dan weer niet zien. De Rode Duivel moet normaal altijd tot de beste Bruggelingen behoren, maar dit seizoen start hij op een eerder onzichtbare wijze. Dat komt deels door zijn (te) korte voorbereiding die slechts twee weken duurde. Op die manier is het logisch dat Vanaken op het fysieke vlak nog niet top is, maar ook op het voetbaltechnisch gebied wil het nog niet meteen vlotten voor de tweevoudig Gouden Schoen.



Zijn balcontroles en passes zijn bijvoorbeeld nog niet van een hoogstaand niveau, twee kwaliteiten die normaal altijd tot zijn grote sterktes behoren. In vergelijking met het vorige voetbalseizoen daalde zijn passing-zuiverheid van een hoge 89% naar een middelmatige 80% in de huidige jaargang. Vanaken daalt daarmee in de hiërarchie van Club Brugge van plaats vier naar plaats elf. Al zal hij het goede balgevoel en dito passing uiteraard terug oppikken naarmate hij meer speelminuten maakt.

VANAKENS INVLOED NEEMT AF

De motor van Hans Vanaken moet dus nog wat opgewarmd worden, maar een groter probleem is dat hij dit seizoen blijkbaar niet zoveel betrokken wordt in het spel van Club Brugge als voorheen. De 29-jarige was in de voorbije jaren de Brugse metronoom bij uitstek. Vorig seizoen kreeg bij Club - op gemiddelde basis per wedstrijd - niemand meer passes (57) toegespeeld dan Vanaken. In de huidige jaargang van de Jupiler Pro League is hij pas de achtste meest aangespeelde Brugse speler met 25 passes per wedstrijd. Dat is méér dan een halvering van toegespeelde passes.

Ook daarom raakt Hans Vanaken steeds moeilijker in zijn gewone spel, want de middenvelder is een speler die de bal vaak moet voelen, het spel verdeelt én op het juiste moment toeslaat in de zestien. Dat Club Brugge momenteel vierkant draait, speelt daarom ook niet in zijn voordeel om terug zijn aloude hoge niveau terug te vinden. “Er moet een bepaalde lijn komen over hoe we onze tegenstander pijn kunnen doen. We deden maar lukraak wat dingen in de tweede helft en waren te gehaast”, zei Vanaken bijvoorbeeld na de match tegen KAS Eupen.



Minder verkregen passes betekent onvermijdelijk ook minder verstuurde passes. Op gemiddelde basis passte Hans Vanaken vorig seizoen 57 keer per wedstrijd, terwijl dat aantal in de huidige jaargang stevig afnam naar 37 stuks per wedstrijd. Dat is een afname van maar liefst 35% verstuurde passes. De grote vraag luidt nu of de oorzaak van deze verminderde invloed van Vanaken aan zichzelf ligt, ofwel te vinden is bij de nieuwe tactische nuances van Carl Hoefkens?

LEES OOK: 'Club met de handen in het haar voor Supercup én JPL-start'

Moet Vanaken belangrijker worden onder Hoefkens?

Meest recent

Spanje sloopt Argentijnse muur en grijpt wereldtitel

Na een zenuwslopende WK-finale heeft Spanje zich tot wereldkampioen gekroond. De ploeg van Luis de ...

54
54
Sporza genadeloos neergesabeld na gênant WK-debacle

Voor miljoenen voetbalfans is dit hét sportmoment van de voorbije vier jaar. Maar nog voor de ...

536
536
Fred Vanderbiest verrast en ziet dé sleutel tot nieuw succes

Na een historisch seizoen liggen de verwachtingen opnieuw bijzonder hoog bij KV Mechelen. Tegelijk ...

96
96
Fans gaan los op 'WK-schaamteshow': "Hele afkickkliniek?"

Niet alleen het voetbal maakt de tongen los tijdens de WK finale. De rustshow in typisch Amerikaanse ...

208
208
Donald Trump slaat iedereen met verstomming bij WK-finale

Daar is hij dan. Donald Trump verschijnt tijdens de WK finale voor het eerst in het stadion tijdens ...

176
176
Peter Vandenbempt beleeft ware nachtmerrie op WK

Al een dikke maand lang vliegt Peter Vandenbempt van het ene WK-stadion naar het andere. Vanavond ...

166
166
WK finale ontploft (nog) niet: Spanje zoekt opening

De spanning is om te snijden in de grootste voetbalwedstrijd van het jaar. Spanje en Argentinië ...

19
19
Bart De Wever weet nu al wie wereldkampioen wordt

Na weken vol verrassingen, sensationele uitslagen en een pak rake voorspellingen is het moment van ...

168
168
Beale geeft transferplannen van Zulte Waregem prijs

Voorlopig was het in de Jupiler Pro League nog relatief rustig inzake transfers. Onder meer bij ...

206
206
Kompany geweigerd: "Ik zat toen in een moeilijke fase"

Vincent Kompany is bezig aan een fantastische trainerscarrière. De huidige coach van Bayern ...

99
99
Fan bespuwd en woede-uitbarsting: Anderlecht biedt toch 4M

Anderlecht legt ruim vier miljoen euro op tafel voor een nieuwe flankaanvaller. Opvallend, want twee ...

543
543
Nog transfers bij Cercle Brugge? Friis verklaart

Cercle Brugge is volop bezig aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Trainer Lars Friis hoopt ...

138
138
Spanje - Argentinië: dit zijn de 22 basisspelers

Vanavond weten we wie wereldkampioen wordt. Om 21u nemen Spanje en Argentinië het tegen elkaar ...

90
90
'Hugo Cuypers versiert bijzonder verrassende transfer'

Chicago Fire maakte onlangs de komst van Robert Lewandowski bekend. De Poolse aanvaller was zo ...

143
143
'Bliksemvertrek Tresoldi: één man heeft sleutels in handen'

Club Brugge wil Nicolo Tresoldi nog minstens een jaartje behouden. Maar dat zal niet gemakkelijk ...

365
365
'Nieuw bestuur aan zet: twee grote vertrekkers bij Antwerp'

Antwerp FC beleefde een kalme transferperiode tot dusver. Dat had natuurlijk alles te maken met het ...

712
712
'Westerlo wil uitpakken: gesprekken voor eenmalige Duivel'

KVC Westerlo beleefde tot dusver een bijzonder lucratieve mercato. Maar om al die vertrekkers op te ...

97
97
'Club Brugge bibbert: steenrijke ploeg lonkt naar Seys'

Joaquin Seys maakt handig gebruik van zijn verlofperiode na een lang en slopend seizoen. Zo liet hij ...

733
733
'Toptransfer Diego Moreira: hinderpaal van 10 miljoen'

Youri Tielemans trok naar Manchester United, Thomas Meunier koos Sunderland en Leandro Trossard ...

119
119
KV Mechelen ruikt miljoenen; Ndongala terug naar België

De start van het nieuwe seizoen op de Belgische velden nadert met rasse schreden. De ploegen uit de ...

212
212
Club scherpt de messen: vijf inkomende deals op agenda

Club Brugge haalde tijdens de huidige transferperiode al een drietal versterkingen in huis. Maar ...

947
947
Hommeles bij Fransen: "Zo'n gedrag zag ik nog nooit"

Frankrijk heeft het WK 2026 met lege handen moeten verlaten. In de troostfinale om de bronzen ...

201
201
Vandenbempt bekent kleur: lichte favoriet in WK-finale

Zondagavond betwisten Argentinië en Spanje de finale van het WK 2026. Peter Vandenbempt zal in ...

142
142
"Een nachtmerrie" - Frankrijk spuwt één speler massaal uit

Frankrijk heeft zaterdagnacht een flinke tik gekregen in de troostfinale van het WK. Zo werd met ...

220
220
'Genk krijgt cruciaal transfernieuws: deal van 60 miljoen'

KRC Genk wil in de zomermercato stevig cashen op bepaalde spelers. Met name Konstantinos Karestas ...

778
778

Meer sportnieuws