Vanaken buitenspel gezet door Hoefkens?

door
Vanaken buitenspel gezet door Hoefkens?

Club Brugge draait vierkant. Na de verliespartij tegen KAS Eupen vorige week verloor de Belgische landskampioen vrijdag nu ook al twee dure punten tegen Zulte Waregem. Carl Hoefkens krijgt precies geen lijn in het spel van Club en dat lukt Hans Vanaken ook niet meteen. De belangrijke middenvelder was in de voorbije jaren nochtans grote Brugse regisseur, maar dit seizoen neemt zijn invloed op het spel duidelijk af.


WAAR IS HANS?

Tijdens zijn eerste grote interview als hoofdtrainer vertelde Carl Hoefkens welke weg hij wil uitgaan met Club Brugge. “Ik wil een bepaald soort voetbal zien waarbij iedereen zich comfortabel voelt. Waarbij de absolute kracht van mijn spelers boven komt”, zei hij aan Het Laatste Nieuws. Na 3 wedstrijden blijkt echter dat enkel Simon Mignolet zijn absolute kracht etaleert. Maar als de doelman altijd de beste speler op het veld is, dan heb je een groot probleem.

Hans Vanaken laat zijn absolute kracht dan weer niet zien. De Rode Duivel moet normaal altijd tot de beste Bruggelingen behoren, maar dit seizoen start hij op een eerder onzichtbare wijze. Dat komt deels door zijn (te) korte voorbereiding die slechts twee weken duurde. Op die manier is het logisch dat Vanaken op het fysieke vlak nog niet top is, maar ook op het voetbaltechnisch gebied wil het nog niet meteen vlotten voor de tweevoudig Gouden Schoen.



Zijn balcontroles en passes zijn bijvoorbeeld nog niet van een hoogstaand niveau, twee kwaliteiten die normaal altijd tot zijn grote sterktes behoren. In vergelijking met het vorige voetbalseizoen daalde zijn passing-zuiverheid van een hoge 89% naar een middelmatige 80% in de huidige jaargang. Vanaken daalt daarmee in de hiërarchie van Club Brugge van plaats vier naar plaats elf. Al zal hij het goede balgevoel en dito passing uiteraard terug oppikken naarmate hij meer speelminuten maakt.

VANAKENS INVLOED NEEMT AF

De motor van Hans Vanaken moet dus nog wat opgewarmd worden, maar een groter probleem is dat hij dit seizoen blijkbaar niet zoveel betrokken wordt in het spel van Club Brugge als voorheen. De 29-jarige was in de voorbije jaren de Brugse metronoom bij uitstek. Vorig seizoen kreeg bij Club - op gemiddelde basis per wedstrijd - niemand meer passes (57) toegespeeld dan Vanaken. In de huidige jaargang van de Jupiler Pro League is hij pas de achtste meest aangespeelde Brugse speler met 25 passes per wedstrijd. Dat is méér dan een halvering van toegespeelde passes.

Ook daarom raakt Hans Vanaken steeds moeilijker in zijn gewone spel, want de middenvelder is een speler die de bal vaak moet voelen, het spel verdeelt én op het juiste moment toeslaat in de zestien. Dat Club Brugge momenteel vierkant draait, speelt daarom ook niet in zijn voordeel om terug zijn aloude hoge niveau terug te vinden. “Er moet een bepaalde lijn komen over hoe we onze tegenstander pijn kunnen doen. We deden maar lukraak wat dingen in de tweede helft en waren te gehaast”, zei Vanaken bijvoorbeeld na de match tegen KAS Eupen.



Minder verkregen passes betekent onvermijdelijk ook minder verstuurde passes. Op gemiddelde basis passte Hans Vanaken vorig seizoen 57 keer per wedstrijd, terwijl dat aantal in de huidige jaargang stevig afnam naar 37 stuks per wedstrijd. Dat is een afname van maar liefst 35% verstuurde passes. De grote vraag luidt nu of de oorzaak van deze verminderde invloed van Vanaken aan zichzelf ligt, ofwel te vinden is bij de nieuwe tactische nuances van Carl Hoefkens?

LEES OOK: De Cat legt Vanaken zwaar het zwijgen op in Club-RSCA

Moet Vanaken belangrijker worden onder Hoefkens?

Meest recent

Rellen rond Club Brugge: zware maatregel zindert na

Wat ooit een praktische oplossing was voor Europese topavonden in Brugge, dreigt binnenkort volledig ...

117
117
Defour velt oordeel over Taravel: “Geen doordachte keuze”

Jeremy Taravel blijft al zeker tot het einde van het seizoen hoofdtrainer van RSC Anderlecht, dat ...

47
47
Limburgse derby op scherp: Hayen gooit olie op het vuur

Komende speeldag staat de Limburgse derby tussen KRC Genk en Sint-Truiden VV op het programma. Nicky ...

67
67
Eric Gerets verrast iedereen: “Zij stelen Play-Off 1”

Eric Gerets is een clubicoon van Standard Luik en La Dernière Heure sprak met de voormalige ...

160
160
Steven Defour snel terug als hoofdtrainer in België?

Steven Defour was in het verleden hoofdtrainer van KV Mechelen, maar sinds zijn ontslag bij Malinwa ...

75
75
Taravel reageert na vertrouwen: ambities Anderlecht bekend

RSC Anderlecht heeft ervoor gekozen om officieel door te gaan met Jeremy Taravel als hoofdtrainer. ...

92
92
Mazzu kan zijn oude liefde nieuwe hak zetten

Komend weekend zitten we al aan de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler ...

20
20
Witte rook: Anderlecht hakt trainersknoop definitief door

Anderlecht zat de voorbije anderhalve maand met een stevig trainersdilemma. Na het ontslag van ...

210
210
Camara geeft dé oorzaak voor vele blessures bij Anderlecht

Anderlecht kent de laatste weken een opleving, maar beleeft globaal gezien nog altijd een ...

167
167
Verbauwhede heeft slecht nieuws voor Kortrijk bij promotie

SK Beveren veroverde deze week al de titel in de Challenger Pro League en is daarmee ook al zeker ...

233
233
Courtois verbaast zelfs Arbeloa: "Nog nooit gezien"

Real Madrid zette deze week een reuzenstap richting de kwartfinale van de Champions League. De ...

106
106
Karetsas en Club Brugge zetten nieuwe transferrecords

Het lijkt erop dat we in de zomer weer het nodige transfervuurwerk gaan krijgen in de Jupiler Pro ...

274
274
TRANSFERUURTJE: 'Topclubs lonken naar Beveren, Hazard praat met JPL-club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

158
158
Colpaert spreekt duidelijke taal over toekomst Zulte

Het rommelt ferm bij Zulte Waregem. Sven Vandenbroeck werd ontslagen en assistent Steve Colpaert ...

85
85
Comeback onder Taravel? Flips met statement naar Anderlecht

Alexis Flips staat nog tot 2028 onder contract bij RSC Anderlecht. De Franse middenvelder werd twee ...

244
244
Wesley Sonck kotsmisselijk na VTM-horror met Koen Wauters

Voor Wesley Sonck werd een ogenschijnlijk onschuldige uitdaging plots een kleine nachtmerrie. De ...

35
35
KAA Gent met de rug tegen de muur: De Mil waarschuwt

KAA Gent staat voorlopig op een zesde plek, maar het is ongemeen spannend. KRC Genk, Standard Luik ...

161
161
Bataille terug naar België? “Raketten in Israël”

Jelle Bataille maakte de opvallende overstap naar Maccabi Haifa na zijn periode bij Royal Antwerp ...

114
114
Focus op derby: Heymans roept oorlogstaal naar STVV

KRC Genk blijft verbazen in Europa. De Limburgers wonnen de heenwedstrijd tegen het Duitse Freiburg ...

284
284
Iran draait kar en maakt Trump met de grond gelijk

Iran leek aanvankelijk niet deel te nemen aan het Wereldkampioenschap voetbal dit jaar, maar na een ...

191
191
Onana breekt lans voor deze Rode Duivel

Het wordt uitkijken naar wie volgende week de selectie van de Rode Duivels zal halen. Bondscoach ...

89
89
Hazard eerlijk over Duivels: "Dan blijf ik liever thuis"

Krijgen we deze maand opnieuw een opmerkelijke comeback bij de Rode Duivels? Het zou kunnen, want ...

225
225
Smaakmaker STVV onthult dé sleutel voor winst tegen Genk

Komend weekend zullen in de Jupiler Pro League vrijwel alle ogen gericht zijn op de Limburgse derby. ...

178
178
'Revolutie Standard: overname én verdwijnen 2 elftallen?'

Voor Standard staan er zeer belangrijke weken voor de boeg. De Rouches hopen in de laatste twee ...

424
424
Thorgan Hazard onthult: contacten met deze JPL-club

Voor Thorgan Hazard zou maart weleens een heel mooie maand kunnen worden. De 32-jarige scoort de ...

907
907

Meer sportnieuws