Vanaken buitenspel gezet door Hoefkens?

1204
Vanaken buitenspel gezet door Hoefkens?

Club Brugge draait vierkant. Na de verliespartij tegen KAS Eupen vorige week verloor de Belgische landskampioen vrijdag nu ook al twee dure punten tegen Zulte Waregem. Carl Hoefkens krijgt precies geen lijn in het spel van Club en dat lukt Hans Vanaken ook niet meteen. De belangrijke middenvelder was in de voorbije jaren nochtans grote Brugse regisseur, maar dit seizoen neemt zijn invloed op het spel duidelijk af.


WAAR IS HANS?

Tijdens zijn eerste grote interview als hoofdtrainer vertelde Carl Hoefkens welke weg hij wil uitgaan met Club Brugge. “Ik wil een bepaald soort voetbal zien waarbij iedereen zich comfortabel voelt. Waarbij de absolute kracht van mijn spelers boven komt”, zei hij aan Het Laatste Nieuws. Na 3 wedstrijden blijkt echter dat enkel Simon Mignolet zijn absolute kracht etaleert. Maar als de doelman altijd de beste speler op het veld is, dan heb je een groot probleem.

Hans Vanaken laat zijn absolute kracht dan weer niet zien. De Rode Duivel moet normaal altijd tot de beste Bruggelingen behoren, maar dit seizoen start hij op een eerder onzichtbare wijze. Dat komt deels door zijn (te) korte voorbereiding die slechts twee weken duurde. Op die manier is het logisch dat Vanaken op het fysieke vlak nog niet top is, maar ook op het voetbaltechnisch gebied wil het nog niet meteen vlotten voor de tweevoudig Gouden Schoen.



Zijn balcontroles en passes zijn bijvoorbeeld nog niet van een hoogstaand niveau, twee kwaliteiten die normaal altijd tot zijn grote sterktes behoren. In vergelijking met het vorige voetbalseizoen daalde zijn passing-zuiverheid van een hoge 89% naar een middelmatige 80% in de huidige jaargang. Vanaken daalt daarmee in de hiërarchie van Club Brugge van plaats vier naar plaats elf. Al zal hij het goede balgevoel en dito passing uiteraard terug oppikken naarmate hij meer speelminuten maakt.

VANAKENS INVLOED NEEMT AF

De motor van Hans Vanaken moet dus nog wat opgewarmd worden, maar een groter probleem is dat hij dit seizoen blijkbaar niet zoveel betrokken wordt in het spel van Club Brugge als voorheen. De 29-jarige was in de voorbije jaren de Brugse metronoom bij uitstek. Vorig seizoen kreeg bij Club - op gemiddelde basis per wedstrijd - niemand meer passes (57) toegespeeld dan Vanaken. In de huidige jaargang van de Jupiler Pro League is hij pas de achtste meest aangespeelde Brugse speler met 25 passes per wedstrijd. Dat is méér dan een halvering van toegespeelde passes.

Ook daarom raakt Hans Vanaken steeds moeilijker in zijn gewone spel, want de middenvelder is een speler die de bal vaak moet voelen, het spel verdeelt én op het juiste moment toeslaat in de zestien. Dat Club Brugge momenteel vierkant draait, speelt daarom ook niet in zijn voordeel om terug zijn aloude hoge niveau terug te vinden. “Er moet een bepaalde lijn komen over hoe we onze tegenstander pijn kunnen doen. We deden maar lukraak wat dingen in de tweede helft en waren te gehaast”, zei Vanaken bijvoorbeeld na de match tegen KAS Eupen.



Minder verkregen passes betekent onvermijdelijk ook minder verstuurde passes. Op gemiddelde basis passte Hans Vanaken vorig seizoen 57 keer per wedstrijd, terwijl dat aantal in de huidige jaargang stevig afnam naar 37 stuks per wedstrijd. Dat is een afname van maar liefst 35% verstuurde passes. De grote vraag luidt nu of de oorzaak van deze verminderde invloed van Vanaken aan zichzelf ligt, ofwel te vinden is bij de nieuwe tactische nuances van Carl Hoefkens?

LEES OOK: ‘Leko breekt zijn woord: Vanaken vliegt eruit’

Moet Vanaken belangrijker worden onder Hoefkens?

Meest recent

Uitblinker bij Beerschot: "Voel me goed in mijn vel"

Bij Beerschot zijn ze goed aan het seizoen begonnen in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten ...

3
3
Vanderbiest haalt schouders op: "Dat interesseert mij niet"

KV Mechelen neemt het vanavond op tegen Lommel SK. Een nederlaag is absoluut uit den boze. Trainer ...

31
31
De zoektocht van Bruno: 5 spelers voor één positie

Bij RSC Anderlecht krijgt de basisploeg stilaan vorm. Er zijn nog weinig knopen door te hakken. Op ...

105
105
Gent verliest steunpilaar: De Mil doet zorgwekkende voorspelling

Met 19 op 21 kan AA Gent met een uitstekend rapport de interland-periode induiken. Maar vrijdagavond ...

43
43
Adedeji-Sternberg tóch naar Club? Leko spreekt heldere taal

KRC Genk gaat zondagavond op bezoek bij Club Brugge. Voor Noah Adedeji-Sternberg wordt dat sowieso ...

224
224
Keuze Van Bommel onder vuur: "Hij móést in selectie zitten"

Aanstaande maandag blazen de Rode Duivels voor het eerst sinds het WK verzamelen. Vrijdag maakte ...

242
242
Boskamp stomverbaasd door Anderlecht: "Begrijp er niets van"

RSC Anderlecht speelde woensdag tegen Olympique Lyon (1-2-nederlaag) weer een uiterst wisselvallige ...

249
249
‘Leko breekt zijn woord: Vanaken vliegt eruit’

Hans Vanaken beleefde zondag een opvallende avond bij Club Brugge. De aanvoerder bleef tegen Antwerp ...

715
715
Eerst selectie Van Bommel: dit zijn de grootste verliezers

De eerste selectie van Mark van Bommel als bondscoach van België is een feit. Het werd een al ...

191
191
Meer kwaliteit? Opvallende vaststelling bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft meer kwaliteit in de kern dan vorig jaar. Dat ziet iedereen, alleen moet de ...

191
191
De Meyer reageert: "Ja, er was kritiek van de fans"

STVV is degelijk begonnen aan het seizoen. Het is nog wat wisselvallig, maar de Truienaars staan ...

53
53
Union SG gaat voor stunt: Schoofs en Patris geven ambities prijs

Union SG is op dit moment de beste Belgische ploeg. Ze staan mee aan de leiding in de Jupiler Pro ...

80
80
Aanwinsten bezorgen AA Gent straffe 19 op 21

Om 20u45 begonnen AA Gent en Standard aan hun onderlinge treffen. De Buffalo's hoopten achtervolgers ...

159
159
Bayern München trakteert fans op absolute monsterscore

Bayern München kwam in de Bundesliga nog niet echt op toerental. De troepen van Vincent Kompany ...

91
91
Compper verrast met 'terugkeer' bij Antwerp

Royal Antwerp FC begon met een zes op zes goed aan het seizoen, maar nadien volgde een een op ...

187
187
Puntendeling bij Club NXT, RSCA Futures in zware crisis

In de Challenger Pro League stonden er vanavond twee matchen op het programma. Er was de altijd ...

161
161
Nieuwe coach van KV Kortrijk al bekend?

KV Kortrijk en Michiel Jonckheere gingen uit elkaar. De afgelopen circuleerden er al namen van ...

229
229
Afscheid van een Belgisch icoon die te laag werd ingeschat

De afgelopen dagen namen een aantal Rode Duivels afscheid van de nationale ploeg. Matz Sels en Axel ...

122
122
Vandenbempt waarschuwt Van Bommel meteen al

Mark van Bommel maakt zich klaar voor zijn debuut als bondscoach van de Rode Duivels. Peter ...

115
115
Druk neemt toe op Genk: vurige Thorup wil méér

KRC Genk staat voor een moeilijke partij. De Limburgers moeten aan de bak tegen Club Brugge. Het is ...

195
195
Verschueren: "Begrijp niet dat hij moest vertrekken bij Anderlecht"

De passage van Wouter Vandenhaute bij RSC Anderlecht was een flop. Hij was de grote roerganger ...

398
398
‘Nieuwe uppercut voor Sommer: Club had andere nummer één’

Yann Sommer ligt na twee pijnlijke wedstrijden plots zwaar onder vuur bij Club Brugge. Extra ...

448
448
Zinho Gano pakt uit met nieuwe werkgever

Zinho Gano is al een aantal jaren weg uit België. De centrumspits speelt in het buitenland en ...

51
51
De Mil waarschuwt spelers: “Zij zetten stappen voorwaarts”

AA Gent neemt het vanavond op tegen Standard. Als de Buffalo’s deze partij ook kunnen winnen, ...

46
46
Euvrard looft speler Standard: "Zeer veelbelovend"

Bij Standard wisten ze deze week een volgend contract open te breken. Sportief directeur Marc ...

67
67

Meer sportnieuws