Vanaken buitenspel gezet door Hoefkens?

1204
Vanaken buitenspel gezet door Hoefkens?

Club Brugge draait vierkant. Na de verliespartij tegen KAS Eupen vorige week verloor de Belgische landskampioen vrijdag nu ook al twee dure punten tegen Zulte Waregem. Carl Hoefkens krijgt precies geen lijn in het spel van Club en dat lukt Hans Vanaken ook niet meteen. De belangrijke middenvelder was in de voorbije jaren nochtans grote Brugse regisseur, maar dit seizoen neemt zijn invloed op het spel duidelijk af.


WAAR IS HANS?

Tijdens zijn eerste grote interview als hoofdtrainer vertelde Carl Hoefkens welke weg hij wil uitgaan met Club Brugge. “Ik wil een bepaald soort voetbal zien waarbij iedereen zich comfortabel voelt. Waarbij de absolute kracht van mijn spelers boven komt”, zei hij aan Het Laatste Nieuws. Na 3 wedstrijden blijkt echter dat enkel Simon Mignolet zijn absolute kracht etaleert. Maar als de doelman altijd de beste speler op het veld is, dan heb je een groot probleem.

Hans Vanaken laat zijn absolute kracht dan weer niet zien. De Rode Duivel moet normaal altijd tot de beste Bruggelingen behoren, maar dit seizoen start hij op een eerder onzichtbare wijze. Dat komt deels door zijn (te) korte voorbereiding die slechts twee weken duurde. Op die manier is het logisch dat Vanaken op het fysieke vlak nog niet top is, maar ook op het voetbaltechnisch gebied wil het nog niet meteen vlotten voor de tweevoudig Gouden Schoen.



Zijn balcontroles en passes zijn bijvoorbeeld nog niet van een hoogstaand niveau, twee kwaliteiten die normaal altijd tot zijn grote sterktes behoren. In vergelijking met het vorige voetbalseizoen daalde zijn passing-zuiverheid van een hoge 89% naar een middelmatige 80% in de huidige jaargang. Vanaken daalt daarmee in de hiërarchie van Club Brugge van plaats vier naar plaats elf. Al zal hij het goede balgevoel en dito passing uiteraard terug oppikken naarmate hij meer speelminuten maakt.

VANAKENS INVLOED NEEMT AF

De motor van Hans Vanaken moet dus nog wat opgewarmd worden, maar een groter probleem is dat hij dit seizoen blijkbaar niet zoveel betrokken wordt in het spel van Club Brugge als voorheen. De 29-jarige was in de voorbije jaren de Brugse metronoom bij uitstek. Vorig seizoen kreeg bij Club - op gemiddelde basis per wedstrijd - niemand meer passes (57) toegespeeld dan Vanaken. In de huidige jaargang van de Jupiler Pro League is hij pas de achtste meest aangespeelde Brugse speler met 25 passes per wedstrijd. Dat is méér dan een halvering van toegespeelde passes.

Ook daarom raakt Hans Vanaken steeds moeilijker in zijn gewone spel, want de middenvelder is een speler die de bal vaak moet voelen, het spel verdeelt én op het juiste moment toeslaat in de zestien. Dat Club Brugge momenteel vierkant draait, speelt daarom ook niet in zijn voordeel om terug zijn aloude hoge niveau terug te vinden. “Er moet een bepaalde lijn komen over hoe we onze tegenstander pijn kunnen doen. We deden maar lukraak wat dingen in de tweede helft en waren te gehaast”, zei Vanaken bijvoorbeeld na de match tegen KAS Eupen.



Minder verkregen passes betekent onvermijdelijk ook minder verstuurde passes. Op gemiddelde basis passte Hans Vanaken vorig seizoen 57 keer per wedstrijd, terwijl dat aantal in de huidige jaargang stevig afnam naar 37 stuks per wedstrijd. Dat is een afname van maar liefst 35% verstuurde passes. De grote vraag luidt nu of de oorzaak van deze verminderde invloed van Vanaken aan zichzelf ligt, ofwel te vinden is bij de nieuwe tactische nuances van Carl Hoefkens?

LEES OOK: Leko dropt hint: onuitgegeven opstelling Club Brugge?

Moet Vanaken belangrijker worden onder Hoefkens?

Meest recent

Kompany heeft duidelijke boodschap na blunder Neuer

Bayern München speelde 2-2 op het veld van FC Augsburg. Dat was een tegenvaller en dat kwam ook ...

10
10
De Bruyne schittert met twee goals, Godts basispion

Vanavond stonden nog een aantal interessante matchen op het programma in het buitenland. Zo kwamen ...

19
19
AA Gent blijft doorstomen: ook Essevee gaat voor de bijl

Rik De Mil en co zijn het verliezen helemaal verleerd bij AA Gent. De Buffalo's wonnen nu ook aan de ...

14
14
Racing Genk dankt Heymans in zege tegen hulpeloze Kerels

KV Kortrijk heeft dan wel een nieuwe coach, de pijnpunten werden in een dol Genks openingskwartier ...

11
11
Haalt RSCA kampioenenmaker terug als coach?

Cheikhou Kouyaté heeft zijn schoenen aan de haak gehangen. De ex-speler van RSC Anderlecht ...

89
89
Beerschot doet Kiel ontploffen na knotsgek spektakel

De Mannekes wilden na een sterke reeks opnieuw naast Dender aan kop van de Challenger Pro League ...

77
77
Club Brugge-pion wil meer: "Hopelijk nog meer in de basis"

Club Brugge won gemakkelijk met 1-4 op het veld van La Louvière. Jorne Spileers en Jan ...

59
59
Zorgen bij Club Brugge om blessure Forbs: Leko geeft update

Club Brugge won eenvoudig met 1-4 op het veld van La Louvière. Een grote tegenvaller was dat ...

120
120
Cercle Brugge likt zijn wonden: "Dit is een mokerslag"

Cercle Brugge leek na 85 minuten op weg naar een verdiende zege tegen een zwak RSC Anderlecht. Maar ...

60
60
Tottenham krijgt Old Trafford stil, Barça onklopbaar

In de vroege avond stonden er heel wat interessante affiches op het programma in het buitenland. ...

27
27
Euvrard looft aanwinst: "Gaf zijn visitekaartje af"

Standard speelt zondag voor gesloten deuren de Waalse derby tegen Sporting Charleroi. Vincent ...

37
37
Geen roest bij Club: landskampioen flitst voorbij moedige Wolven

Er zit voorlopig geen roest op de vormcurve van Club Brugge na de interlandbreak. Blauw-Zwart ...

69
69
Boskamp ziet probleem bij JPL-topclub: "Wat is er loos?"

Johan Boskamp volgt het Belgische voetbal op de voet voor Het Belang van Limburg. De voormalige ...

47
47
Bruno verklaart: "Daarom spelen Stroeykens en Bertaccini"

Anderlecht won met 1-2 op het veld van Cercle Brugge. De Brusselaars kwamen héél goed ...

401
401
Club Brugge met voorsprong rust in: "Onze grote man"

Club Brugge heeft zijn eerste 45 minuten achter de rug liggen op het veld van La Louvière. ...

96
96
Thorup aan zet: toptalent KRC Genk wacht op zijn kans

KRC Genk heeft héél veel talent rondlopen. De club mag dan weliswaar meer en meer op ...

73
73
Anderlecht komt goed weg: "Dit was krankzinnig"

RSC Anderlecht heeft met 1-2 gewonnen van Cercle Brugge. Dat was echter compleet onverdiend. Toch ...

155
155
CPL zindert: Lierse herademt, ongezien Hasselts spektakelstuk

De Challenger Pro League zorgde deze namiddag opnieuw voor heel wat spektakel. Lierse hoopte op ...

82
82
De Cuyper met goal matchwinnaar, Chelsea haalt uit

Om 16u begonnen er vier matchen in de Premier League. Onder meer Chelsea en Aston Villa moesten aan ...

61
61
Anderlecht ontsnapt op Jan Breydel met perfecte hold-up

Een dramatisch Anderlecht is deze namiddag enorm goed weggekomen op Jan Breydel. De Vereniging stond ...

167
167
Gigantische blunder Neuer zorgt voor puntenverlies Bayern

In de Bundesliga was het namiddag uitkijken naar de prestatie van Bayern München op het veld ...

35
35
Leko maakt één wissel bekend in basisploeg Club Brugge

Club Brugge neemt het om 18u15 op tegen La Louvière. Een partij die de landskampioen altijd ...

117
117
Dramatisch Anderlecht in Brugge, één speler krijgt volle laag

RSC Anderlecht is om 16u begonnen aan zijn match op het veld van Cercle Brugge. De eerste 45 minuten ...

161
161
STVV moet de kritiek pareren: wat mogen de ambities zijn?

STVV begon goed aan het seizoen, maar de laatste twee matchen waren een grote tegenvaller. De ...

26
26
Anderlecht ontdekt nieuwe smaakmaker: Bruno niet verrast

RSC Anderlecht kende een drukke mercato, maar dat was ook nodig nadat het vorige beleid er een ...

124
124

Meer sportnieuws