Vanaken buitenspel gezet door Hoefkens?

1204
Vanaken buitenspel gezet door Hoefkens?

Club Brugge draait vierkant. Na de verliespartij tegen KAS Eupen vorige week verloor de Belgische landskampioen vrijdag nu ook al twee dure punten tegen Zulte Waregem. Carl Hoefkens krijgt precies geen lijn in het spel van Club en dat lukt Hans Vanaken ook niet meteen. De belangrijke middenvelder was in de voorbije jaren nochtans grote Brugse regisseur, maar dit seizoen neemt zijn invloed op het spel duidelijk af.


WAAR IS HANS?

Tijdens zijn eerste grote interview als hoofdtrainer vertelde Carl Hoefkens welke weg hij wil uitgaan met Club Brugge. “Ik wil een bepaald soort voetbal zien waarbij iedereen zich comfortabel voelt. Waarbij de absolute kracht van mijn spelers boven komt”, zei hij aan Het Laatste Nieuws. Na 3 wedstrijden blijkt echter dat enkel Simon Mignolet zijn absolute kracht etaleert. Maar als de doelman altijd de beste speler op het veld is, dan heb je een groot probleem.

Hans Vanaken laat zijn absolute kracht dan weer niet zien. De Rode Duivel moet normaal altijd tot de beste Bruggelingen behoren, maar dit seizoen start hij op een eerder onzichtbare wijze. Dat komt deels door zijn (te) korte voorbereiding die slechts twee weken duurde. Op die manier is het logisch dat Vanaken op het fysieke vlak nog niet top is, maar ook op het voetbaltechnisch gebied wil het nog niet meteen vlotten voor de tweevoudig Gouden Schoen.



Zijn balcontroles en passes zijn bijvoorbeeld nog niet van een hoogstaand niveau, twee kwaliteiten die normaal altijd tot zijn grote sterktes behoren. In vergelijking met het vorige voetbalseizoen daalde zijn passing-zuiverheid van een hoge 89% naar een middelmatige 80% in de huidige jaargang. Vanaken daalt daarmee in de hiërarchie van Club Brugge van plaats vier naar plaats elf. Al zal hij het goede balgevoel en dito passing uiteraard terug oppikken naarmate hij meer speelminuten maakt.

VANAKENS INVLOED NEEMT AF

De motor van Hans Vanaken moet dus nog wat opgewarmd worden, maar een groter probleem is dat hij dit seizoen blijkbaar niet zoveel betrokken wordt in het spel van Club Brugge als voorheen. De 29-jarige was in de voorbije jaren de Brugse metronoom bij uitstek. Vorig seizoen kreeg bij Club - op gemiddelde basis per wedstrijd - niemand meer passes (57) toegespeeld dan Vanaken. In de huidige jaargang van de Jupiler Pro League is hij pas de achtste meest aangespeelde Brugse speler met 25 passes per wedstrijd. Dat is méér dan een halvering van toegespeelde passes.

Ook daarom raakt Hans Vanaken steeds moeilijker in zijn gewone spel, want de middenvelder is een speler die de bal vaak moet voelen, het spel verdeelt én op het juiste moment toeslaat in de zestien. Dat Club Brugge momenteel vierkant draait, speelt daarom ook niet in zijn voordeel om terug zijn aloude hoge niveau terug te vinden. “Er moet een bepaalde lijn komen over hoe we onze tegenstander pijn kunnen doen. We deden maar lukraak wat dingen in de tweede helft en waren te gehaast”, zei Vanaken bijvoorbeeld na de match tegen KAS Eupen.



Minder verkregen passes betekent onvermijdelijk ook minder verstuurde passes. Op gemiddelde basis passte Hans Vanaken vorig seizoen 57 keer per wedstrijd, terwijl dat aantal in de huidige jaargang stevig afnam naar 37 stuks per wedstrijd. Dat is een afname van maar liefst 35% verstuurde passes. De grote vraag luidt nu of de oorzaak van deze verminderde invloed van Vanaken aan zichzelf ligt, ofwel te vinden is bij de nieuwe tactische nuances van Carl Hoefkens?

LEES OOK: Club in de wolken: extra wapens voor clash met Genk

Moet Vanaken belangrijker worden onder Hoefkens?

Meest recent

Coucke haalt snoeihard uit: "Ze leven ver boven hun stand"

Marc Coucke kreeg vrijdagavond amper zestig seconden. Toch had de Anderlecht voorzitter niet veel ...

430
430
Jean Marie Pfaff krijgt héél bijzondere rol in Mechelen

Jean Marie Pfaff blijft, jaren na zijn afscheid als topdoelman, een veelgevraagde gast. De ...

7
7
Brandon Mechele spreekt forse taal na zware Brugse uithaal

Brandon Mechele speelde in de vooravond opnieuw een prima wedstrijd bij Club Brugge. De ...

120
120
Rode Duivels aan het feest: Moreira schittert bij Milan

Enkele landgenoten hadden zondagavond alle reden om te vieren. In Italië boekte AC Milan een ...

27
27
Pakkende beelden: Koeman Jr diep geraakt bij eerbetoon

Een voetbalwedstrijd werd zondag even een bijzonder emotioneel moment voor de familie Koeman. Ronald ...

21
21
Vossen spreekt duidelijke taal na hartverscheurend nieuws

Jelle Vossen kreeg zaterdag een stevige domper te verwerken. De 37-jarige aanvaller hoopte bij ...

86
86
Fans Beerschot en KV clashen: "Zelfs doodsbedreigingen"

De rivaliteit tussen Beerschot en KV Mechelen gaat al enkele jaren terug. In het seizoen 2018-2019 ...

187
187
Dender zet opmars verder, Patro moet wonden likken na 0/15

Dender blijft op positieve wijze verbazen in de Challenger Pro League. De degradant uit de JPL kende ...

46
46
Kerels leven weer: KV Kortrijk verlost van rode lantaarn

Na zeven speeldagen weet ook KV Kortrijk weer wat winnen is in de Jupiler Pro League. De Kerels ...

44
44
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

Michiel Jonckheere heeft KV Kortrijk al verlaten. Het eerste trainersontslag in de Jupiler Pro ...

156
156
Topper baart een muis: Club haalt Genk door gehaktmolen

Club Brugge mag met een zalig gevoel richting de interlandbreak. Blauw-Zwart haalde een defensief ...

208
208
'Ito op weg naar spraakmakende terugkeer in JPL'

Ryotaro Ito wordt nog steeds gesignaleerd in Sint-Truiden. De Japanse smaakmaker wacht in Haspengouw ...

194
194
'Nieuw stadion bezorgt Club-fans stevige mokerslag'

Club Brugge droomt al jaren van een nieuw stadion, maar voor de supporters komt daar ook een minder ...

1144
1144
Compper maakt ref met de grond gelijk na nieuw verlies

Royal Antwerp FC is ronduit matig aan het seizoen begonnen. Een 7 op 21 zijn de cijfers. Trainer ...

108
108
Man Utd verliest weer punten: knullige tegengoal nekt Lammens

Manchester United is alweer slecht begonnen aan het seizoen. Ze moesten vanavond op bezoek gaan bij ...

40
40
Club Brugge op rozen tegen Genk: "Hij is te goed voor JPL"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen KRC Genk. De eerste 45 minuten liggen achter de ...

299
299
Lukaku slikt: concurrent scoort 4 keer in immense afstraffing

Romelu Lukaku kan met een overwinning op zak naar de nationale ploeg afzakken. Maar op individueel ...

80
80
Optater Courtois en co: rode kaart hypothekeert pittige derby

Real Madrid heeft daags voor het ingaan van de interland-periode een flinke opdoffer moeten slikken. ...

67
67
Lokeren bijt tanden stuk op stevig blok van Virton in CPL

Na de indrukwekkende 2-6 overwinning op het veld van Anderlecht wilde Lokeren ook tegen promovendus ...

30
30
Hubert krijgt extra wapen: "Wou alleen maar naar Union"

Union SG heeft zijn ijzersterke reeks van de laatste weken bevestigd. Op het veld van Antwerp FC ...

68
68
Westelse machine draait overuren: Kanaries kind van rekening

Wat een machine is Westerlo geworden de laatste weken! De Kemphanen speelden ook op Stayen een ...

48
48
Opstellingen: drie wissels bij Club, Genk met Adedeji-Sternberg

Daags voor de start van een lange interland-periode staat in de Jupiler Pro League nog een affiche ...

83
83
City leider na doelpuntenfeest; opvallende koploper Eredivisie

Manchester City mag de interland-break inzetten als enige leider in de Premier League. De ...

30
30
Drastische wissel bij Duivels: "Van Bommel start met hem"

Maandag is het zover, dan blazen de Rode Duivels een eerste keer dit seizoen verzamelen. En er wacht ...

175
175
Nieuwe lieveling bij Anderlecht: tweetal krijgt klappen

RSC Anderlecht won zaterdagavond op overtuigende wijze van Zulte Waregem: 3-0. Daarbij scoorde ...

359
359

Meer sportnieuws