Vanaken buitenspel gezet door Hoefkens?

1204
Vanaken buitenspel gezet door Hoefkens?

Club Brugge draait vierkant. Na de verliespartij tegen KAS Eupen vorige week verloor de Belgische landskampioen vrijdag nu ook al twee dure punten tegen Zulte Waregem. Carl Hoefkens krijgt precies geen lijn in het spel van Club en dat lukt Hans Vanaken ook niet meteen. De belangrijke middenvelder was in de voorbije jaren nochtans grote Brugse regisseur, maar dit seizoen neemt zijn invloed op het spel duidelijk af.


WAAR IS HANS?

Tijdens zijn eerste grote interview als hoofdtrainer vertelde Carl Hoefkens welke weg hij wil uitgaan met Club Brugge. “Ik wil een bepaald soort voetbal zien waarbij iedereen zich comfortabel voelt. Waarbij de absolute kracht van mijn spelers boven komt”, zei hij aan Het Laatste Nieuws. Na 3 wedstrijden blijkt echter dat enkel Simon Mignolet zijn absolute kracht etaleert. Maar als de doelman altijd de beste speler op het veld is, dan heb je een groot probleem.

Hans Vanaken laat zijn absolute kracht dan weer niet zien. De Rode Duivel moet normaal altijd tot de beste Bruggelingen behoren, maar dit seizoen start hij op een eerder onzichtbare wijze. Dat komt deels door zijn (te) korte voorbereiding die slechts twee weken duurde. Op die manier is het logisch dat Vanaken op het fysieke vlak nog niet top is, maar ook op het voetbaltechnisch gebied wil het nog niet meteen vlotten voor de tweevoudig Gouden Schoen.



Zijn balcontroles en passes zijn bijvoorbeeld nog niet van een hoogstaand niveau, twee kwaliteiten die normaal altijd tot zijn grote sterktes behoren. In vergelijking met het vorige voetbalseizoen daalde zijn passing-zuiverheid van een hoge 89% naar een middelmatige 80% in de huidige jaargang. Vanaken daalt daarmee in de hiërarchie van Club Brugge van plaats vier naar plaats elf. Al zal hij het goede balgevoel en dito passing uiteraard terug oppikken naarmate hij meer speelminuten maakt.

VANAKENS INVLOED NEEMT AF

De motor van Hans Vanaken moet dus nog wat opgewarmd worden, maar een groter probleem is dat hij dit seizoen blijkbaar niet zoveel betrokken wordt in het spel van Club Brugge als voorheen. De 29-jarige was in de voorbije jaren de Brugse metronoom bij uitstek. Vorig seizoen kreeg bij Club - op gemiddelde basis per wedstrijd - niemand meer passes (57) toegespeeld dan Vanaken. In de huidige jaargang van de Jupiler Pro League is hij pas de achtste meest aangespeelde Brugse speler met 25 passes per wedstrijd. Dat is méér dan een halvering van toegespeelde passes.

Ook daarom raakt Hans Vanaken steeds moeilijker in zijn gewone spel, want de middenvelder is een speler die de bal vaak moet voelen, het spel verdeelt én op het juiste moment toeslaat in de zestien. Dat Club Brugge momenteel vierkant draait, speelt daarom ook niet in zijn voordeel om terug zijn aloude hoge niveau terug te vinden. “Er moet een bepaalde lijn komen over hoe we onze tegenstander pijn kunnen doen. We deden maar lukraak wat dingen in de tweede helft en waren te gehaast”, zei Vanaken bijvoorbeeld na de match tegen KAS Eupen.



Minder verkregen passes betekent onvermijdelijk ook minder verstuurde passes. Op gemiddelde basis passte Hans Vanaken vorig seizoen 57 keer per wedstrijd, terwijl dat aantal in de huidige jaargang stevig afnam naar 37 stuks per wedstrijd. Dat is een afname van maar liefst 35% verstuurde passes. De grote vraag luidt nu of de oorzaak van deze verminderde invloed van Vanaken aan zichzelf ligt, ofwel te vinden is bij de nieuwe tactische nuances van Carl Hoefkens?

LEES OOK: Hoefkens heeft ex-speler van Anderlecht helemaal beet

Moet Vanaken belangrijker worden onder Hoefkens?

Meest recent

Sternal bezorgt RSCA Futures in extra tijd alsnog punt

Om 13u30 gaven Jong AA Gent en RSCA Futures elkaar partij in de Challenger Pro League. Vooral de ...

19
19
Fernandez-Pardo debuteert, Newcastle pakt laat punt

In de Premier League speelde Newcastle in eigen huis tegen Bournemouth. Het was uitkijken of ...

5
5
Ajax - PSV: Jordi Cruijff all-in met groot risico

Om 20u ontvangt Ajax PSV in de eigen ArenA. Het is een cruciaal duel voor de Amsterdammers, want de ...

10
10
Vermeeren terug naar Antwerp: verkeerde keuzes spelen parten

Royal Antwerp FC zorgde voor een grote stunt door Arthur Vermeeren terug te halen. De 21-jarige ...

44
44
Kerkhofs & Verheye leveren stuntwerk op en naast het veld

Sporting Hasselt is niet alleen op het veld aan een opvallende campagne bezig. Ook naast de lijnen ...

22
22
Hautekiet eerlijk: "Of Lazio concreet was voor mij?"

Bij Standard vertrokken er uiteindelijk geen sterkhouders meer, ook al waren er nog de nodige ...

16
16
Bruno moet één belangrijke knoop doorhakken bij Anderlecht

RSC Anderlecht staat voor een tweede grote test in de Jupiler Pro League. Zondag wacht immers KRC ...

168
168
Club meldt groot nieuws vlak voor start Champions League

Volgende week gaat de League Phase in de Champions League van start. De enige Belgische deelnemer, ...

212
212
Cercle gewaarschuwd: Friis geeft mening over swingend Gent

AA Gent is uitstekend aan het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League begonnen. Met 12 op 12 staan ...

74
74
United-insiders doen boekje open: collectieve verbazing over Lammens

In de Premier League wil Manchester United zondag op het veld van Everton zijn eerste uitzege van ...

181
181
Toby Alderweireld en Ruben Van Gucht keihard in de clinch

De spanning liep recent bijzonder hoog op tussen Ruben Van Gucht en Toby Alderweireld. Wat begon als ...

300
300
Standard-Antwerp: supporterssoap kent totale wending

In de Jupiler Pro League staat zaterdagavond het interessante duel tussen Standard en Antwerp FC op ...

130
130
Steun voor zondebok Club: "Zijn shirt weegt 100 kilo"

Club Brugge pakte vrijdagavond de drie punten mee uit het Soevereinstadion, maar maakte tegen Lommel ...

556
556
TRANSFERUURTJE: 'Genk slaat toe bij Anderlecht, zware klap Talbi'

De zomermercato mag in België dan wel voorbij zijn, ploegen kunnen nog steeds spelers verpatsen ...

473
473
Westerlo wrijft zich in de handen met nieuwe aanvalsleider

Westerlo heeft zich deze zomermercato flink geroerd. De Kemphanen haalde bijna een nieuwe selectie ...

78
78
Vanaken eerlijk na speciale wedstrijd tegen Lommel

Club Brugge kreeg vorige speeldag een mokerslag te verwerken met de nederlaag tegen KAA Gent, maar ...

136
136
Hairemans neemt met pijn in het hart afscheid van Antwerp

Geoffrey Hairemans (35) maakt de overstap van Royal Antwerp FC naar Sporting Hasselt. De ...

108
108
Lille stampt hard na en maakt Meunier compleet af

Thomas Meunier vertrok afgelopen zomer transfervrij van Lille naar Sunderland. De Rode Duivel was ...

193
193
Antwerp-fans kloppen op tafel: dreigende taal voor Standard

Vlak voor de topper tussen Standard Luik en Royal Antwerp FC werd plots bekend dat de supporters van ...

140
140
Thorup overweegt drastische Brughmans-keuze

De grote transferverrassing van afgelopen zomermercato was de uitgaande deal van Lucca Brughmans. De ...

386
386
Basispion Club Brugge: "Ben geen 15 miljoen waard"

Club Brugge had nog véél meer geld kunnen vangen op de transfermarkt, maar ze ...

227
227
Smaakmaker voor Union: "Explosief, stevig en prima schot"

In het Belgische voetbal worden er héél veel transfers gedaan. Elke zomer worden de ...

70
70
Nostalgie voor Kompany: "Krijgen steun uit België"

Bayern München is uitstekend begonnen aan het seizoen. Vincent Kompany & co wonnen drie ...

72
72
Selectie Van Bommel: eerste grote slachtoffers al bekend?

Eind deze maand maakt Mark van Bommel zijn officiële debuut als Belgisch bondscoach. De ...

2480
2480
Anderlecht bikkelhard: kaakslag voor Stroeykens/Bertaccini

RSC Anderlecht heeft een razend drukke mercato achter de rug. De Brusselaars haalden een elftal aan ...

766
766

Meer sportnieuws