Vanaken buitenspel gezet door Hoefkens?

1204
Vanaken buitenspel gezet door Hoefkens?

Club Brugge draait vierkant. Na de verliespartij tegen KAS Eupen vorige week verloor de Belgische landskampioen vrijdag nu ook al twee dure punten tegen Zulte Waregem. Carl Hoefkens krijgt precies geen lijn in het spel van Club en dat lukt Hans Vanaken ook niet meteen. De belangrijke middenvelder was in de voorbije jaren nochtans grote Brugse regisseur, maar dit seizoen neemt zijn invloed op het spel duidelijk af.


WAAR IS HANS?

Tijdens zijn eerste grote interview als hoofdtrainer vertelde Carl Hoefkens welke weg hij wil uitgaan met Club Brugge. “Ik wil een bepaald soort voetbal zien waarbij iedereen zich comfortabel voelt. Waarbij de absolute kracht van mijn spelers boven komt”, zei hij aan Het Laatste Nieuws. Na 3 wedstrijden blijkt echter dat enkel Simon Mignolet zijn absolute kracht etaleert. Maar als de doelman altijd de beste speler op het veld is, dan heb je een groot probleem.

Hans Vanaken laat zijn absolute kracht dan weer niet zien. De Rode Duivel moet normaal altijd tot de beste Bruggelingen behoren, maar dit seizoen start hij op een eerder onzichtbare wijze. Dat komt deels door zijn (te) korte voorbereiding die slechts twee weken duurde. Op die manier is het logisch dat Vanaken op het fysieke vlak nog niet top is, maar ook op het voetbaltechnisch gebied wil het nog niet meteen vlotten voor de tweevoudig Gouden Schoen.



Zijn balcontroles en passes zijn bijvoorbeeld nog niet van een hoogstaand niveau, twee kwaliteiten die normaal altijd tot zijn grote sterktes behoren. In vergelijking met het vorige voetbalseizoen daalde zijn passing-zuiverheid van een hoge 89% naar een middelmatige 80% in de huidige jaargang. Vanaken daalt daarmee in de hiërarchie van Club Brugge van plaats vier naar plaats elf. Al zal hij het goede balgevoel en dito passing uiteraard terug oppikken naarmate hij meer speelminuten maakt.

VANAKENS INVLOED NEEMT AF

De motor van Hans Vanaken moet dus nog wat opgewarmd worden, maar een groter probleem is dat hij dit seizoen blijkbaar niet zoveel betrokken wordt in het spel van Club Brugge als voorheen. De 29-jarige was in de voorbije jaren de Brugse metronoom bij uitstek. Vorig seizoen kreeg bij Club - op gemiddelde basis per wedstrijd - niemand meer passes (57) toegespeeld dan Vanaken. In de huidige jaargang van de Jupiler Pro League is hij pas de achtste meest aangespeelde Brugse speler met 25 passes per wedstrijd. Dat is méér dan een halvering van toegespeelde passes.

Ook daarom raakt Hans Vanaken steeds moeilijker in zijn gewone spel, want de middenvelder is een speler die de bal vaak moet voelen, het spel verdeelt én op het juiste moment toeslaat in de zestien. Dat Club Brugge momenteel vierkant draait, speelt daarom ook niet in zijn voordeel om terug zijn aloude hoge niveau terug te vinden. “Er moet een bepaalde lijn komen over hoe we onze tegenstander pijn kunnen doen. We deden maar lukraak wat dingen in de tweede helft en waren te gehaast”, zei Vanaken bijvoorbeeld na de match tegen KAS Eupen.



Minder verkregen passes betekent onvermijdelijk ook minder verstuurde passes. Op gemiddelde basis passte Hans Vanaken vorig seizoen 57 keer per wedstrijd, terwijl dat aantal in de huidige jaargang stevig afnam naar 37 stuks per wedstrijd. Dat is een afname van maar liefst 35% verstuurde passes. De grote vraag luidt nu of de oorzaak van deze verminderde invloed van Vanaken aan zichzelf ligt, ofwel te vinden is bij de nieuwe tactische nuances van Carl Hoefkens?

LEES OOK: Hoefkens heeft ex-speler van Anderlecht helemaal beet

Moet Vanaken belangrijker worden onder Hoefkens?

Meest recent

Patro stunt op de transfermarkt: Stijnen geeft uitleg

Patro Eisden sloeg op de laatste dag van de mercato nog keihard toe. De club uit de Challenger Pro ...

34
34
Euvrard tempert verwachtingen: “Wellicht niet tegen Antwerp”

Bij Standard begonnen ze niet onaardig aan het nieuwe seizoen. De ploeg had zelfs nog meer punten ...

43
43
Anderlecht strikt smaakmaker: "Snel, technisch en goede vrije trap"

RSC Anderlecht kende een héél drukke zomermercato. De Brusselaars haalden met Thelo ...

406
406
Zegevierend Club overtuigt wederom niet tegen moedig Lommel

Club Brugge blijft voorlopig bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Na de pijnlijke nederlaag ...

125
125
Thorup maakt balans op van mercato KRC Genk

KRC Genk spendeerde ruim dertig miljoen euro op de transfermarkt, enkel Club Brugge investeerde meer ...

108
108
CPL knettert: Vossen zet Kiel in brand, Kadavers verbazen

Spektakel op het Kiel én een nieuwe koppositie voor Dender: de Challenger Pro League leverde ...

86
86
'STVV greep naast twee enorme transferstunts'

STVV wist zich in het slot van de mercato nog te versterken. De Truienaars waagden ook hun kans bij ...

116
116
Olivier Deschacht pakt zwaar uit, fans hebben één boodschap

Olivier Deschacht heeft de voorbije jaren een opvallende tweede carrière uitgebouwd naast het ...

52
52
Club op voorsprong in Lommel: één speler krijgt volle laag

Club Brugge nam het vanavond op in en tegen Lommel SK. Hoe verging het de Bruggelingen de eerste 45 ...

221
221
'Anderlecht weigerde 28-voudig Frans international'

RSC Anderlecht kreeg deze zomer een opvallende naam aangeboden. Presnel Kimpembe, de ervaren Franse ...

492
492
AA Gent maakt nog een uitgaande transfer bekend

Bij AA Gent lijken ze een goede mercato achter de rug hebben. De Buffalo's hebben een aantal goede ...

46
46
Fans Anderlecht verliefd op nieuwe parel: "Geweldige speler"

Bij RSC Anderlecht krijgen de jonge talenten voorlopig héél veel speelkansen. De fans ...

196
196
Vanaken emotioneel diep geraakt: “Dat vergeet ik nooit”

Hans Vanaken heeft vanavond een bijzondere reden om met extra aandacht naar Lommel te kijken. De ...

112
112
Dolle transfermolen JPL: 17 transfers als record, Genk wint jackpot

De transferperiode ligt achter de rug. Het is opvallend: er werden deze zomer héél ...

104
104
‘Schandalige actie Allegri met De Bruyne’

Massimiliano Allegri heeft Kevin De Bruyne opnieuw hard aangepakt. Zelfs na zijn beslissende ...

173
173
Leko heeft gekozen: Club Brugge start met deze elf

Vanavond staat er nog eens oudewetse Lommel SK-Club Brugge op het programma. In het verleden hadden ...

126
126
Beveren verrast nog met aanwinst uit de MLS

SK Beveren heeft zich op de laatste dag van de zomermercato nog heel stevig versterking. Zopas ...

44
44
Van der Elst vol lof: "Misschien wel beste transfer in JPL"

Franky Van der Elst volgt het Belgische voetbal op de voet. Als analist bekijkt hij zeer veel ...

238
238
'Transferitis bij Club Brugge: meer details lekken uit'

In het absolute slot van de mercato was het nog alle hens aan dek bij Club Brugge, waar enkele ...

446
446
Coucke in shock: doodsbedreigingen raken heel hard

Marc Coucke staat opnieuw volop in de belangstelling, al gaat het deze keer niet alleen over wat er ...

83
83
'Leko hakt knoop door: vervanger Forbs al bekend'

De voorbije weken was er al sprake van een duidelijke typeploeg bij Club Brugge, maar voor de ...

255
255
'Frisse wind in Anderlecht: volgend trio bij grof huisvuil'

Met maar liefst 11 nieuwkomers ging RSC Anderlecht met de grove borstel door de kleedkamer. Hoewel ...

924
924
Antwerp verklaart oorlog: fans niet welkom in Sclessin

Antwerp gaat zaterdag op bezoek bij Standard, dat net zoals de Great Old vrij degelijk uit de ...

301
301
Europese spelerslijsten: opvallende aan -en afwezigen

Donderdag was het Deadline Day in België, maar de ploegen die Europees actief zijn waren liefst ...

425
425
'Vermeeren maakt slachtoffers: hard verdict Compper'

"Welkom thuis, Tuur", klonk het donderdag op de clubwebsite van Antwerp. Bij zijn tijdelijke ...

283
283

Meer sportnieuws