AA Gent ziet horrorscenario weer om de hoek loeren

257
AA Gent ziet horrorscenario weer om de hoek loeren

AA Gent is zwak begonnen aan het seizoen. De Buffalo’s verloren de Supercup en boekten een 1 op 6. Hein Vanhaezebrouck & co moeten hopen dat de geschiedenis zich niet herhaalt. De druk om te winnen neemt toe.


AA Gent werd voor het seizoen aanzien als een titeluitdager van Club Brugge, maar dat vinden we toch een brug te ver. De Buffalo’s hebben een goede kern, maar die lijkt voorlopig toch nog wat licht uit te vallen om mee te doen voor de landstitel. Bovendien moet de club eerst en vooral maar eens de Champions’ play-offs bereiken. Dat lukte al twee jaar op rij niet en dat is een blamage voor een topclub.

DERDE SEIZOEN OP RIJ?

AA Gent wist de afgelopen twee jaren zijn seizoensstart compleet te missen. AA Gent begon twee jaar geleden met een 3 op 15 en mede daardoor eindigde het zevende, met zes punten minder als nummer vier KRC Genk. In de Europe play-offs wist het toen wel een Europees ticket te bemachtigen. Vorig jaar was het weer prijs. De troepen van Vanhaezebrouck begonnen met een 7 op 15, maar het was wisselvalligheid troef nadien. AA Gent eindigde vijfde op één punt van Antwerp. Het mopperde aan het einde vooral over de spelleiding, maar het was die slechte start die de oorzaak was van hun falen. Via de Europe play-offs en de bekerwinst werd alsnog een Europees ticket gehaald.

Dit seizoen staat de teller op 2 op 6 na de wedstrijden tegen Standard en STVV. AA Gent moet de komende weken tegen KVC Westerlo, KV Oostende en Antwerp zeges boeken. Er zijn geen excuses, de kern is niet bijster groot maar daar koos de club zelf voor. Een derde seizoen zonder een plaats in de top vier is geen optie.

LEES OOK: Coucke opgeschrikt door bijtincident: politie grijpt hard in

Gaat Gent zich de komende weken herpakken?

Meest recent

Tienkoppig Eupen zadelt Lierse met gigantische crisis op

Het wordt steeds heter onder de voeten van Lierse-coach Arno Van den Abbeel. De voormalige T1 van de ...

5
5
Cvetkovic over de 1-1: "Het was misschien een fout, maar..."

Anderlecht is erin geslaagd om het vertrouwen te behouden na een uitstekende week. Na de zeges tegen ...

142
142
Buffalo's gaan voorbij kranig KVK: De Mil wipt naar leiding

AA Gent heeft deze namiddag optimaal geprofiteerd van de 'uitschuiver' van Club Brugge. De Buffalo's ...

21
21
"Kwam om show te verkopen": Club Brugge woedend op ref

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is zondagnamiddag op 1-1 geëindigd en dat was ...

419
419
Brighton blijft verbazen, Sunderland stunt weg van laatste plaats

In de Premier League is er zondagnamiddag één en ander verschoven in het klassement. ...

42
42
Ajax grijpt in slotseconden naast koppositie in Eredivisie

Ajax heeft zondagnamiddag een uitgelezen kans laten liggen om minstens voorlopig aan de leiding te ...

19
19
Bom barst bij Club Brugge: Diakhon stormt woedend weg

Club Brugge zal ongetwijfeld meer verwacht hebben van de klassieker tegen Anderlecht, waarin het ...

435
435
Coosemans niet euforisch: "Dat is de volgende stap"

RSC Anderlecht kende een zeer goede week. Na zeges tegen KVC Westerlo en RB Salzburg pakten ze ook ...

190
190
Vanaken woedend na Club-RSCA: "Schaf die VAR af"

Club Brugge en RSC Anderlecht deelden de punten in het Jan Breydelstadion. Het werd 1-1 na een al ...

941
941
Club Brugge en Anderlecht delen de punten na matige topper

Club Brugge werkte namiddag de topper tegen RSC Anderlecht af. Het werd zeker niet de meest ...

149
149
Weer geen zege voor Napoli: exit Allegri?

Napoli speelde namiddag de topper in eigen huis tegen Lazio. Een match die ze maar beter konden ...

24
24
Club Brugge op voorsprong tegen RSCA: "Zielig!"

Club Brugge en RSC Anderlecht begonnen om 13u30 aan de topper in het Jan Breydelstadion. De eerste ...

198
198
Grote uitblinker bij Lommel: "Had drie keer moeten scoren"

Lommel SK pakte een knap punt op het veld van Royal Antwerp FC. De promovendus is bezig aan een goed ...

13
13
Bayern München komt met nieuwe update over Kompany

Vincent Kompany staat dicht bij zijn terugkeer als trainer van Bayern München. Volgens Uli ...

92
92
Spelersgroep Antwerp velt oordeel over ontslag Compper

Royal Antwerp FC is bezig aan een toch wel erbarmelijk seizoen. De Great Old heeft zeker niet de ...

296
296
Bruno kent zijn verdict: Anderlecht neemt grote beslissing

Het zag er een week geleden bijzonder somber uit voor Vitor Bruno bij Anderlecht. Na tegenvallende ...

230
230
Leko mist plots vier spelers, Bruno verrast

Club Brugge en RSC Anderlecht spelen om 13u30 de topper van deze speeldag. Ivan Leko en Vitor Bruno ...

122
122
Rits onthult wat hij hoort over Vitor Bruno bij Anderlecht

Mats Rits werd door Olivier Renard en Tim Borguet op bedenkelijke wijze naar de C-kern gestuurd. Na ...

286
286
TRANSFERUURTJE: Toptransfer voor Forbs, De Winter grof wild

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

123
123
Coucke opgeschrikt door bijtincident: politie grijpt hard in

Een opvallende weekend is het voor Anderlecht-eigenaar Marc Coucke. Deze namiddag staat Paars-Wit ...

63
63
‘Strijd om Seys barst los: dan in stroomversnelling’

Joaquin Seys is grof wild. De linksback is dit seizoen een absolute smaakmaker bij Club Brugge, ...

136
136
Code rood bij KRC Genk: Thorup verrast met ingreep

KRC Genk kampt met een 15 op 30 en dat is te weinig voor de Limburgers. Het is dan ook code rood ...

452
452
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

138
138
Pijnlijke tendens Westerlo: spelers grijpen in

Westerlo zit in de hoek waar de klappen vallen. De Kemphanen incasseerden afgelopen drie wedstrijden ...

51
51
‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

De meest interessante affiche van speeldag 11 van de Jupiler Pro League is ongetwijfeld Club Brugge ...

276
276

Meer sportnieuws