AA Gent ziet horrorscenario weer om de hoek loeren

door
AA Gent ziet horrorscenario weer om de hoek loeren

AA Gent is zwak begonnen aan het seizoen. De Buffalo’s verloren de Supercup en boekten een 1 op 6. Hein Vanhaezebrouck & co moeten hopen dat de geschiedenis zich niet herhaalt. De druk om te winnen neemt toe.


AA Gent werd voor het seizoen aanzien als een titeluitdager van Club Brugge, maar dat vinden we toch een brug te ver. De Buffalo’s hebben een goede kern, maar die lijkt voorlopig toch nog wat licht uit te vallen om mee te doen voor de landstitel. Bovendien moet de club eerst en vooral maar eens de Champions’ play-offs bereiken. Dat lukte al twee jaar op rij niet en dat is een blamage voor een topclub.

DERDE SEIZOEN OP RIJ?

AA Gent wist de afgelopen twee jaren zijn seizoensstart compleet te missen. AA Gent begon twee jaar geleden met een 3 op 15 en mede daardoor eindigde het zevende, met zes punten minder als nummer vier KRC Genk. In de Europe play-offs wist het toen wel een Europees ticket te bemachtigen. Vorig jaar was het weer prijs. De troepen van Vanhaezebrouck begonnen met een 7 op 15, maar het was wisselvalligheid troef nadien. AA Gent eindigde vijfde op één punt van Antwerp. Het mopperde aan het einde vooral over de spelleiding, maar het was die slechte start die de oorzaak was van hun falen. Via de Europe play-offs en de bekerwinst werd alsnog een Europees ticket gehaald.

Dit seizoen staat de teller op 2 op 6 na de wedstrijden tegen Standard en STVV. AA Gent moet de komende weken tegen KVC Westerlo, KV Oostende en Antwerp zeges boeken. Er zijn geen excuses, de kern is niet bijster groot maar daar koos de club zelf voor. Een derde seizoen zonder een plaats in de top vier is geen optie.

LEES OOK: Belgisch voetbal kreunt: 666 miljoen euro als noodoplossing

Gaat Gent zich de komende weken herpakken?

Meest recent

'Kompany helemaal verloren: monstertransfer op komst'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor een belangrijk ...

17
17
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak'

Club Brugge zet de toon voor de zomermercato: 40 miljoen bleek zelfs in januari niet genoeg om hen ...

886
886
Leko maakt statement: exit in mineur bij Club Brugge?

Club Brugge heeft op papier wellicht de breedste selectie in België. Wanneer iedereen fit is ...

99
99
'Antwerp houdt adem in: Overmars naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht hoopt eerstdaags Alfred Schreuder voor te stellen als nieuwe T1, maar op de ...

163
163
Under Review: Lardot eist sanctie, meeval voor STVV

Speeldag 25 in de Jupiler Pro League stond in het teken van de hevige sneeuwval, maar ook de ...

160
160
'Anderlecht gaat all-in voor Schreuder: plan B bekend'

RSC Anderlecht hoopt liever vandaag dan morgen een nieuwe hoofdcoach aan te stellen. De voornaamste ...

351
351
Leko vloekt: Club Brugge vreest mokerslag uit ziekenboeg

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de derbyzege tegen Cercle Brugge, want in de ...

363
363
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

202
202
Alderwereld geeft raad: "Kies daarom voor België of Marokko"

Toby Alderweireld is alomtegenwoordig. Op tv, in de kranten, online en ook in de Nederlandse pers. ...

272
272
Witte rook: Frutos heeft nieuwe club helemaal beet

Er was de afgelopen dagen wat spanning rondom Nicolas Frutos. Hij leek op weg naar Sporting ...

89
89
JPL-topclub haakt af: Albert ziet top zes verdwijnen

Een aantal clubs kunnen de top zes stilaan vergeten. Eén club kende afgelopen weekend een ...

204
204
'Anderlecht met bommetje: Overmars en twee Belgen'

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Het ...

906
906
Rode Duivel bij Anderlecht: Hein vindt het geen goed idee

RSC Anderlecht speelde alweer geen goede match tegen La Louvière en bleef op 0-0 steken. De ...

208
208
Bayat baalt: "Maakte de coach daar een fout? Neen, wij!"

Sporting Charleroi kende een aantal weken een heropleving met Hans Cornelis, maar zoals wel vaker ...

52
52
Drama bij Ajax: einde seizoen voor winterse topaankoop

Ajax kent een zeer moeilijk seizoen en de club pakte in januari uit met een aantal stevige ...

45
45
Kritiek op keuze Anderlecht: "Laat hem daar!"

Bij RSC Anderlecht verloopt de zoektocht naar een opvolger voor de ontslagen Besnik Hasi bijzonder ...

333
333
'Atletico Madrid wil Club Brugge beroven van toptalent'

Atlético Madrid speelt woensdagavond op het veld van Club Brugge een belangrijk duel in de ...

298
298
Goots waarschuwt voor rampscenario bij Antwerp

Antwerp heeft zondag opnieuw een pijnlijke dag beleefd. In een ondergesneeuwde Bosuil ging het met ...

173
173
'Anderlecht zoekt TD: eerste naam doet de ronde'

RSC Anderlecht ontsloeg Olivier Renard en de Brusselaars zijn ondertussen op zoek naar een opvolger. ...

405
405
'Schreuder naar Anderlecht: nieuwe wending in dossier'

De voorbije dagen was er even euforie bij Anderlecht na de straffe kwalificatie voor de bekerfinale, ...

357
357
Probleempositie Club? "In vergelijking met die toppers..."

Club Brugge deed afgelopen weekend een uitstekende zaak in de titelstrijd. Het naderde tot op drie ...

241
241
Alarmbellen gaan af bij Union na dramatische reeks

De titelstrijd is afgelopen weekend weer wat spannender geworden. STVV en Club Brugge boekten zeges ...

71
71
Clash bij Anderlecht? "Schreuder zal er niet mee lachen"

Het blijft wachten op een nieuwe trainer bij Anderlecht. Paars-Wit richt nog altijd zijn pijlen op ...

401
401
STVV komt met opmerkelijke reactie na racisme-incident

Er viel heel wat na te kaarten over de slotwedstrijd van de 25ste speeldag in de Jupiler Pro League ...

135
135
'Deco geobsedeerd: op één jaar van JPL naar Barça'

De Jupiler Pro League bleek de voorbije jaren een uitstekende springplank voor jongere spelers om de ...

80
80

Meer sportnieuws