AA Gent ziet horrorscenario weer om de hoek loeren

257 stemmen
AA Gent ziet horrorscenario weer om de hoek loeren

AA Gent is zwak begonnen aan het seizoen. De Buffalo’s verloren de Supercup en boekten een 1 op 6. Hein Vanhaezebrouck & co moeten hopen dat de geschiedenis zich niet herhaalt. De druk om te winnen neemt toe.


AA Gent werd voor het seizoen aanzien als een titeluitdager van Club Brugge, maar dat vinden we toch een brug te ver. De Buffalo’s hebben een goede kern, maar die lijkt voorlopig toch nog wat licht uit te vallen om mee te doen voor de landstitel. Bovendien moet de club eerst en vooral maar eens de Champions’ play-offs bereiken. Dat lukte al twee jaar op rij niet en dat is een blamage voor een topclub.

DERDE SEIZOEN OP RIJ?

AA Gent wist de afgelopen twee jaren zijn seizoensstart compleet te missen. AA Gent begon twee jaar geleden met een 3 op 15 en mede daardoor eindigde het zevende, met zes punten minder als nummer vier KRC Genk. In de Europe play-offs wist het toen wel een Europees ticket te bemachtigen. Vorig jaar was het weer prijs. De troepen van Vanhaezebrouck begonnen met een 7 op 15, maar het was wisselvalligheid troef nadien. AA Gent eindigde vijfde op één punt van Antwerp. Het mopperde aan het einde vooral over de spelleiding, maar het was die slechte start die de oorzaak was van hun falen. Via de Europe play-offs en de bekerwinst werd alsnog een Europees ticket gehaald.

Dit seizoen staat de teller op 2 op 6 na de wedstrijden tegen Standard en STVV. AA Gent moet de komende weken tegen KVC Westerlo, KV Oostende en Antwerp zeges boeken. Er zijn geen excuses, de kern is niet bijster groot maar daar koos de club zelf voor. Een derde seizoen zonder een plaats in de top vier is geen optie.

LEES OOK: 'Derde club meldt zich, Westerlo ruikt jackpot'

Gaat Gent zich de komende weken herpakken?

Meest recent

Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

3
3
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

70
70
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

45
45
'Derde club meldt zich, Westerlo ruikt jackpot'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

37
37
'Antwerp gaat voor topdeal in de Serie A'

Royal Antwerp FC heeft nood aan heel wat versterking, want de ploeg is momenteel niet Jupiler Pro ...

128
128
'KRC Genk mikt hoog: pittige vraagprijs voor toptalent'

Bij KRC Genk hebben ze heel wat talent in de ploeg. De Limburgers krijgen dan ook veel telefoontjes ...

237
237
Sporting Hasselt pakt stevig uit met ervaren Belg

Het wordt uitkijken naar het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League, waar met Sporting Hasselt ...

67
67
AA Gent weet waar het aan toe is in Conference League

AA Gent wist afgelopen seizoen op de valreep een Europees ticket te pakken. In de barrages tegen KRC ...

129
129
'Strijd om Engels is los: twee clubs duwen door'

Heel wat Belgen lijken deze zomer voor een toptransfer te staan. Dat geldt bijvoorbeeld ook voor ...

30
30
'Kort maar krachtig: voorbereidingsprogramma Club bekend'

Het WK is nog volop aan de gang, maar voor de meeste Belgische clubs is het stilaan tijd om de ...

203
203
'Doku hakt knoop over toekomst definitief door'

Van Jérémy Doku wordt er op dit WK veel verwacht. De flankaanvaller moet dé ...

63
63
Jutta Leerdam in shock: WK-doelman zorgt voor explosie

Niemand had hem op de radar. Terwijl miljoenen voetbalfans hun ogen richtten op de sterren van ...

37
37
Anderlecht kent tegenstanders in voorbereiding én Europa

Voor Anderlecht wordt het een zeer belangrijke zomer. Niet alleen moet sportief directeur Antoine ...

560
560
Club Brugge davert na transferuitspraak Tresoldi

Club Brugge gaat een zeer bewogen transferzomer tegemoet. Het zag Aleksandar Stankovic al terugkeren ...

519
519
'De Busser heeft droomtransfer beet'

In eigen land kon hij zich nooit helemaal doorzetten, maar in Nederland is de carrière van ...

68
68
Real Madrid blijft gaan en legt volgende ster vast

Real Madrid lijkt na een tegenvallend seizoen van plan om er deze zomer een spetterende mercato van ...

133
133
TRANSFERUURTJE: 'Sensationele transfers van 3 Rode Duivels'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

273
273
‘Club grijpt mis: Belgische optie bereikt akkoord’

Club Brugge is naarstig op zoek naar een nieuwe doelman na het pensioen van Simon Mignolet en het ...

148
148
Vanaken basis op WK? Garcia kiest voor ‘ontdekking’

De Rode Duivels konden vooralsnog niet overtuigen op het WK. In de openingsmatch tegen Egypte werd ...

296
296
'Fernandez-Pardo plots op zucht van absolute knaltransfer’

Matias Fernandez-Pardo kende een sterk seizoen bij Lille en de KBVB wist op de valreep nog een ...

155
155
AA Gent pakt uit met komst nieuwe spits

AA Gent zit zeker niet stil op de transfermarkt. Ze maakten onder meer de transfer van Christian ...

185
185
Martinez verklaart waarom Ronaldo altijd start

Portugal opent zijn WK met een leuk duel tegen Congo. Bondscoach Roberto Martinez, die Portugal gaat ...

113
113
'Westerlo wil uitpakken met Jupiler Pro League-transfer'

Bij KVC Westerlo gaan ze een heel drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen gaan heel wat miljoenen ...

75
75
'FC Porto legt bizar miljoenenbod neer bij OH Leuven'

Bij OH Leuven zouden ze de komende dagen en weken wel eens twee uitgaande transfers kunnen afronden. ...

78
78
'KV Mechelen strikt topper met 'man van 10 miljoen euro''

KV Mechelen is op zoek naar versterking en er duikt vanuit Zuid-Amerika plots een heel straf gerucht ...

631
631

Meer sportnieuws