AA Gent ziet horrorscenario weer om de hoek loeren

door
AA Gent ziet horrorscenario weer om de hoek loeren

AA Gent is zwak begonnen aan het seizoen. De Buffalo’s verloren de Supercup en boekten een 1 op 6. Hein Vanhaezebrouck & co moeten hopen dat de geschiedenis zich niet herhaalt. De druk om te winnen neemt toe.


AA Gent werd voor het seizoen aanzien als een titeluitdager van Club Brugge, maar dat vinden we toch een brug te ver. De Buffalo’s hebben een goede kern, maar die lijkt voorlopig toch nog wat licht uit te vallen om mee te doen voor de landstitel. Bovendien moet de club eerst en vooral maar eens de Champions’ play-offs bereiken. Dat lukte al twee jaar op rij niet en dat is een blamage voor een topclub.

DERDE SEIZOEN OP RIJ?

AA Gent wist de afgelopen twee jaren zijn seizoensstart compleet te missen. AA Gent begon twee jaar geleden met een 3 op 15 en mede daardoor eindigde het zevende, met zes punten minder als nummer vier KRC Genk. In de Europe play-offs wist het toen wel een Europees ticket te bemachtigen. Vorig jaar was het weer prijs. De troepen van Vanhaezebrouck begonnen met een 7 op 15, maar het was wisselvalligheid troef nadien. AA Gent eindigde vijfde op één punt van Antwerp. Het mopperde aan het einde vooral over de spelleiding, maar het was die slechte start die de oorzaak was van hun falen. Via de Europe play-offs en de bekerwinst werd alsnog een Europees ticket gehaald.

Dit seizoen staat de teller op 2 op 6 na de wedstrijden tegen Standard en STVV. AA Gent moet de komende weken tegen KVC Westerlo, KV Oostende en Antwerp zeges boeken. Er zijn geen excuses, de kern is niet bijster groot maar daar koos de club zelf voor. Een derde seizoen zonder een plaats in de top vier is geen optie.

LEES OOK: Mazzu vloekt stevig: Westerlo klopt op deur van PO1

🚀

Gaat Gent zich de komende weken herpakken?

Meest recent

Fans KV Mechelen zijn woedend: "De waanzin nabij"

Ondanks de nederlaag bij AA Gent, staat KV Mechelen nog steeds op de rand van de Champions' ...

1
1
Garcia neemt deze JPL-smaakmaker op in voorselectie

Op het einde van de maand blazen de Rode Duivels voor de eerste keer in 2026 verzamelen. Om het WK ...

4
4
Nieuwe tegenstander Rode Duivels: Iran haakt af voor WK

De voorbije dagen escaleerde het conflict tussen enerzijds de Verenigde Staten en Israël en ...

59
59
Bayern maakt indruk: Kompany duidelijk over zijn rol

Bayern München blijft door zijn seizoen razen. Het plaatste zich dinsdagavond al zo goed als ...

22
22
'Zulte Waregem slaat fraaie slag met revelatie'

Zulte Waregem moet in de komende weken nog knokken om de Relegation Play-Off te onlopen. Nochtans ...

25
25
'Doku klopt op tafel: schokkende transfer op komst?'

Woensdagavond is het in de Champions League uitkijken naar de clash tussen Real Madrid en Manchester ...

70
70
'Oude bekende wil Openda uit Italiaanse hel verlossen'

Loïs Openda versierde vorige zomer een droomtransfer naar Juventus, maar die overgang is tot ...

54
54
'Sunderland wil nieuwe slag slaan met JPL-smaakmaker'

Sunderland ontpopte zich de voorbije maanden tot één van de aangename verrassingen van ...

33
33
'Plan Chelsea met Lavia bekend'

Door blessures zag hij alweer zijn seizoen grotendeels in het water vallen, maar nu lijkt ...

48
48
Pro League lost laatste details voor bekerfinale

Voor de titel in de Jupiler Pro League lijken er met Union, Club Brugge en STVV nog drie kanshebbers ...

151
151
TRANSFERUURTJE: 'Exodus bij Club, De Cat verbaast RSCA'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

186
186
Noa Lang kookt nieuwe hit: ‘Noano’ groot succes in Turkije

Noa Lang voelt zich in zijn sas bij Galatasaray. De voormalige buitenspeler van Club Brugge kreeg ...

30
30
Alderweireld laat niemand onberoerd met tv-getuigenis

Sommige bekentenissen verwacht je niet van een topvoetballer. Op het veld oogt alles vaak perfect. ...

49
49
‘Entourage Ilic slaat op tafel: Anderlecht stuit op probleem’

Mihajlo Ilic is onder Jeremy Taravel uitgegroeid tot een absolute basispion. De verdediger wordt ...

225
225
Eden Hazard heeft één enorme spijt in carrière

Eden Hazard kende een grootse carrière bij Lille, Chelsea en Real Madrid. Ook bij de Rode ...

169
169
Anderlecht staat op in toppers: dit zorgt voor ommekeer

RSC Anderlecht kreeg de afgelopen jaren telkens kletsen van de rechtstreekse concurrenten. In ...

136
136
Échte reden ontslag Vandenbroeck bij Zulte onthuld

Sven Vandenbroeck werd bij Zulte Waregem de laan uitgestuurd. Essevee vecht nog tegen degradatie en ...

243
243
Tudor slaat terug na doelmannenrel: “Nooit meegemaakt”

Het is hommeles bij Tottenham Hotspur. De Engelse club kreeg een pandoering van jewelste in de ...

88
88
‘Trump en Infantino hakken knoop door over Iran’

Door de penibele situatie in Iran en het Midden-Oosten kregen de Rode Duivels mogelijk een nieuwe ...

64
64
Heeft Biglia spijt? Argentijn open over Anderlecht en Taravel

Lucas Biglia vertrok bij RSC Anderlecht na het ontslag van Besnik Hasi. De Argentijn verliet de club ...

446
446
Degryse zet Doku op zijn plaats: “Hij valt mogelijk af”

Jérémy Doku kende een sterke periode bij Manchester City, maar de buitenspeler kampte ...

204
204
'Transferwending Anderlecht: drastische ommekeer op tafel'

Sinds Jérémy Taravel het roer overnam als (interim-)trainer, kan RSC Anderlecht ...

329
329
Straf statement Bayern: Kompany hemel in geprezen na monsterzege

Bayern München heeft dinsdagavond nogmaals zijn favorietenrol in de Champions League ...

297
297
Uithaal Verhaeghe, Mignolet-soap: Hayen doet Club-boekje open

Nicky Hayen staat bij KRC Genk voor enkele cruciale wedstrijden. De Limburgers hopen zich immers ...

983
983
Coucke wil ijsimperium, maar plannen smelten weg

Marc Coucke is een ondernemer pur sang en is uitgegroeid tot één van de grootste ...

78
78

Meer sportnieuws