AA Gent ziet horrorscenario weer om de hoek loeren

257 stemmen
AA Gent ziet horrorscenario weer om de hoek loeren

AA Gent is zwak begonnen aan het seizoen. De Buffalo’s verloren de Supercup en boekten een 1 op 6. Hein Vanhaezebrouck & co moeten hopen dat de geschiedenis zich niet herhaalt. De druk om te winnen neemt toe.


AA Gent werd voor het seizoen aanzien als een titeluitdager van Club Brugge, maar dat vinden we toch een brug te ver. De Buffalo’s hebben een goede kern, maar die lijkt voorlopig toch nog wat licht uit te vallen om mee te doen voor de landstitel. Bovendien moet de club eerst en vooral maar eens de Champions’ play-offs bereiken. Dat lukte al twee jaar op rij niet en dat is een blamage voor een topclub.

DERDE SEIZOEN OP RIJ?

AA Gent wist de afgelopen twee jaren zijn seizoensstart compleet te missen. AA Gent begon twee jaar geleden met een 3 op 15 en mede daardoor eindigde het zevende, met zes punten minder als nummer vier KRC Genk. In de Europe play-offs wist het toen wel een Europees ticket te bemachtigen. Vorig jaar was het weer prijs. De troepen van Vanhaezebrouck begonnen met een 7 op 15, maar het was wisselvalligheid troef nadien. AA Gent eindigde vijfde op één punt van Antwerp. Het mopperde aan het einde vooral over de spelleiding, maar het was die slechte start die de oorzaak was van hun falen. Via de Europe play-offs en de bekerwinst werd alsnog een Europees ticket gehaald.

Dit seizoen staat de teller op 2 op 6 na de wedstrijden tegen Standard en STVV. AA Gent moet de komende weken tegen KVC Westerlo, KV Oostende en Antwerp zeges boeken. Er zijn geen excuses, de kern is niet bijster groot maar daar koos de club zelf voor. Een derde seizoen zonder een plaats in de top vier is geen optie.

LEES OOK: 'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

Gaat Gent zich de komende weken herpakken?

Meest recent

Club Brugge-fans schrikken: 10M voor oude bekende uit JPL

Club Brugge speurt verder naar extra versterking op de flank en kan daarvoor uitkomen bij een naam ...

302
302
'Standard heeft topkandidaat als nieuwe investeerder'

Standard heeft na vele maanden zoeken nog steeds geen overnemer of extra investeerder gevonden. Dat ...

62
62
Lukebakio duidelijk: "Moeten we echt alleen over hen spreken?"

Als Dodi Lukebakio invalt, dan zorgt hij héél vaak voor gevaar. Velen zijn ondertussen ...

35
35
Witsel beschermt bekritiseerde Duivel: "Komt goed!"

Axel Witsel sprak zopas met de Belgische pers in Seattle. De ervaren Rode Duivel sprak er onder meer ...

53
53
Defour ziet oplossing voor énorm pijnpunt bij België

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend de achtste finales tegen de Verenigde Staten. In Het Belang ...

48
48
West Ham United stelt Belg aan als 'Hoofd Rekrutering'

West Ham United heeft op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aangsteld, dat maakten ...

7
7
AA Gent en Standard verzorgen spektakel in oefenduels

AA Gent en Standard speelden namiddag een oefenduel. De Buffalo's hadden meteen een stevige partij ...

60
60
'Trossard verlaat Arsenal: deal bijna rond'

Leandro Trossard is de laatste matchen zeer goed op dreef op het WK. De ervaren aanvaller zal na het ...

173
173
Nederland verrast: "Garcia had hem moeten oproepen"

De Rode Duivels staan in de achtste finales. Dat gebeurde met horten en stoten, maar ze staan er ...

76
76
'Anderlecht hoopt op De Cat: volgende club haakt af'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Waar speelt de jonge middenvelder de komende ...

275
275
Bekende WK-ganger zet deur open voor JPL-transfer

Gaan we weldra opnieuw een 'Paul Okon' in de Jupiler Pro League zien? Paul Okon-Engstler speelde een ...

81
81
Bosz zorgt meteen voor flinke opschudding bij PSV

Nederland en Ronald Koeman gingen uit elkaar. Peter Bosz wordt genoemd als een grote kandidaat om ...

31
31
Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. KRC Genk ging op bezoek bij ...

117
117
Debuut Biancone en Pétrot, geen zege voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde om 14u zijn eerste oefenmatch tegen US Boulogne. Wat wisten de Brusselaars te ...

482
482
'Standard ruikt miljoenen: Como klopt aan'

Gaat Standard een van zijn grote talenten verliezen? Het zou zomaar kunnen, want de interesse neemt ...

157
157
"Via Feyenoord bij de Rode Duivels? Waarom niet?"

De Rode Duivels maken zich klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. In België en ...

55
55
'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

305
305
Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn oefenmatch tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart haalde negen jonge ...

230
230
Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

122
122
Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

176
176
Metamorfose bij Duivels: 'onuitgegeven basiself tegen VS'

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels maandagnacht moeten afrekenen met ...

451
451
Thibaut Courtois laat achter de schermen andere kant zien

Hij hield België al meer dan eens recht op dit WK en groeide opnieuw uit tot een van de ...

80
80
'Vertrek Onyedika krijgt vorm: Club Brugge legt prijs vast'

Club Brugge is inmiddels weer aan het trainen, maar verschillende internationals moeten nog ...

545
545
'Openda zet stapje terug: transfergevecht met vier clubs'

Loïs Openda zal ongetwijfeld met een wrang gevoel kijken naar de prestaties van de Rode Duivels ...

125
125
Duivels-vedetten krijgen waarschuwing: "Wie je ook bent ..."

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

317
317

Meer sportnieuws