Mazzu dacht aan ex-speler van Club Brugge en Standard

277 stemmen
Mazzu dacht aan ex-speler van Club Brugge en Standard

Felice Mazzu mocht zijn staf samenstellen bij RSC Anderlecht en Guillaume Gillet werd assistent-trainer, samen met Samba Diawara. Toch had de ex-coach van Union SG eerst een andere naam in gedachten, dat wordt gemeld in Het Nieuwsblad.


Karel Geraerts laat in de krant weten dat Mazzu en hij een zeer goed duo vormden bij Union SG. Toen Mazzu bij Anderlecht tekende, vroeg de coach aan Geraerts om mee te gaan naar het Lotto Park. Geraerts was naar eigen zeggen zeer gecharmeerd omdat het toch om Anderlecht ging en hij sprak met de club. Union SG werd op de hoogte gebracht van de interesse en Geraerts kreeg enkele uren later telefoon van het bestuur dat hij Mazzu kon opvolgen als hoofdtrainer. Geraerts koos uiteindelijk voor het avontuur in het Dudenpark.

GILLET

Dit was wellicht een goede zaak voor alle partijen. Toen Mazzu neerstreek in het Lotto Park, was er op sociale media en allerhande fora al veel te doen over een mogelijke komst van Geraerts naar Anderlecht. De Brusselse fans waren uiteraard niet vergeten dat hij in het verleden voor de grote rivalen uit Brugge en Luik speelde. Geraerts speelde voor Club Brugge, maar kende zijn beste jaren bij Standard. Als hij naar RSCA was gekomen, kort nadat er met Vincent Kompany een boegbeeld van de club verdween, was dit wellicht een mogelijk probleem.

Dat met Gillet een voormalige speler van RSCA en iemand die altijd zijn liefde voor Anderlecht benadrukte, in de plaats kwam was misschien wel de beste zet die Paars-Wit deze zomer al deed. Zo werd er op dat vlak geen ‘extra gevoelig item’ gecreëerd.

LEES OOK: 'Anderlecht hoopt op De Cat: volgende club haakt af'

Maakte RSCA met Gillet de goede keuze?

Meest recent

Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

188
188
Belgische zorgen: drie Rode Duivels twijfelachtig voor VS

De Rode Duivels maken zich klaar voor de achtste finales van het WK tegen de Verenigde Staten, maar ...

111
111
Genadeloos Marokko kegelt Canada uit het WK

Marokko en Canada namen het vanavond tegen elkaar op in de eerste achtste finale. Het werd geen ...

54
54
Westerlo heeft wéér beet en passeert langs de kassa

KVC Westerlo heeft vandaag weer een uitgaande transfer afgerond. De Kemphanen hebben zoals verwacht ...

46
46
Club Brugge-fans schrikken: 10M voor oude bekende uit JPL

Club Brugge speurt verder naar extra versterking op de flank en kan daarvoor uitkomen bij een naam ...

457
457
'Standard heeft topkandidaat als nieuwe investeerder'

Standard heeft na vele maanden zoeken nog steeds geen overnemer of extra investeerder gevonden. Dat ...

208
208
Lukebakio duidelijk: "Moeten we echt alleen over hen spreken?"

Als Dodi Lukebakio invalt, dan zorgt hij héél vaak voor gevaar. Velen zijn ondertussen ...

90
90
Witsel beschermt bekritiseerde Duivel: "Komt goed!"

Axel Witsel sprak zopas met de Belgische pers in Seattle. De ervaren Rode Duivel sprak er onder meer ...

99
99
Defour ziet oplossing voor énorm pijnpunt bij België

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend de achtste finales tegen de Verenigde Staten. In Het Belang ...

103
103
West Ham United stelt Belg aan als 'Hoofd Rekrutering'

West Ham United heeft op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aangsteld, dat maakten ...

9
9
AA Gent en Standard verzorgen spektakel in oefenduels

AA Gent en Standard speelden namiddag een oefenduel. De Buffalo's hadden meteen een stevige partij ...

86
86
'Trossard verlaat Arsenal: deal bijna rond'

Leandro Trossard is de laatste matchen zeer goed op dreef op het WK. De ervaren aanvaller zal na het ...

256
256
Nederland verrast: "Garcia had hem moeten oproepen"

De Rode Duivels staan in de achtste finales. Dat gebeurde met horten en stoten, maar ze staan er ...

104
104
'Anderlecht hoopt op De Cat: volgende club haakt af'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Waar speelt de jonge middenvelder de komende ...

373
373
Bekende WK-ganger zet deur open voor JPL-transfer

Gaan we weldra opnieuw een 'Paul Okon' in de Jupiler Pro League zien? Paul Okon-Engstler speelde een ...

97
97
Bosz zorgt meteen voor flinke opschudding bij PSV

Nederland en Ronald Koeman gingen uit elkaar. Peter Bosz wordt genoemd als een grote kandidaat om ...

32
32
Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. KRC Genk ging op bezoek bij ...

132
132
Debuut Biancone en Pétrot, geen zege voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde om 14u zijn eerste oefenmatch tegen US Boulogne. Wat wisten de Brusselaars te ...

538
538
'Standard ruikt miljoenen: Como klopt aan'

Gaat Standard een van zijn grote talenten verliezen? Het zou zomaar kunnen, want de interesse neemt ...

194
194
"Via Feyenoord bij de Rode Duivels? Waarom niet?"

De Rode Duivels maken zich klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. In België en ...

69
69
'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

341
341
Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn oefenmatch tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart haalde negen jonge ...

260
260
Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

134
134
Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

191
191
Metamorfose bij Duivels: 'onuitgegeven basiself tegen VS'

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels maandagnacht moeten afrekenen met ...

504
504

Meer sportnieuws