Mazzu dacht aan ex-speler van Club Brugge en Standard

door
Mazzu dacht aan ex-speler van Club Brugge en Standard

Felice Mazzu mocht zijn staf samenstellen bij RSC Anderlecht en Guillaume Gillet werd assistent-trainer, samen met Samba Diawara. Toch had de ex-coach van Union SG eerst een andere naam in gedachten, dat wordt gemeld in Het Nieuwsblad.


Karel Geraerts laat in de krant weten dat Mazzu en hij een zeer goed duo vormden bij Union SG. Toen Mazzu bij Anderlecht tekende, vroeg de coach aan Geraerts om mee te gaan naar het Lotto Park. Geraerts was naar eigen zeggen zeer gecharmeerd omdat het toch om Anderlecht ging en hij sprak met de club. Union SG werd op de hoogte gebracht van de interesse en Geraerts kreeg enkele uren later telefoon van het bestuur dat hij Mazzu kon opvolgen als hoofdtrainer. Geraerts koos uiteindelijk voor het avontuur in het Dudenpark.

GILLET

Dit was wellicht een goede zaak voor alle partijen. Toen Mazzu neerstreek in het Lotto Park, was er op sociale media en allerhande fora al veel te doen over een mogelijke komst van Geraerts naar Anderlecht. De Brusselse fans waren uiteraard niet vergeten dat hij in het verleden voor de grote rivalen uit Brugge en Luik speelde. Geraerts speelde voor Club Brugge, maar kende zijn beste jaren bij Standard. Als hij naar RSCA was gekomen, kort nadat er met Vincent Kompany een boegbeeld van de club verdween, was dit wellicht een mogelijk probleem.

Dat met Gillet een voormalige speler van RSCA en iemand die altijd zijn liefde voor Anderlecht benadrukte, in de plaats kwam was misschien wel de beste zet die Paars-Wit deze zomer al deed. Zo werd er op dat vlak geen ‘extra gevoelig item’ gecreëerd.

LEES OOK: Union knalt Champions League in met wonderavond in Eindhoven

Maakte RSCA met Gillet de goede keuze?

Meest recent

Heftige beelden: Simeone gaat compléét over de rooie

Het is Liverpool FC andermaal gelukt om in de absolute slotfase met de zege aan de haal te gaan. ...

9
9
Onthutste Fink luidt alarmbel: "Niemand verwachtte dit"

KRC Genk is bezig aan een erg teleurstellende start van de competitie. De Limburgers verloren ...

68
68
Doemscenario Club Brugge: Europese thuisduels in buitenland?

Club Brugge opent donderdagavond zijn campagne in de League Phase van de Champions League met ...

122
122
UCL: Kompany viert, Liverpool ontsnapt en pijnlijke avond Ajax

Bayern München heeft de eerste absolute topaffiches van het nieuwe seizoen in de Champions ...

59
59
Charleroi zet pijnlijk zwak Genk te kijk in eigen huis

Racing Genk stelde vanavond zwaar teleur in de inhaalwedstrijd tegen Charleroi. De thuisploeg oogde ...

165
165
Hasi en co aan zet: "Hij is een speler voor Anderlecht"

RSC Anderlecht bleef zondagavond op een 1-1-gelijkspel steken tegen KRC Genk. Er had misschien wel ...

198
198
Mulder pakt landgenoten aan: "Schooljongetjes tegen Union"

Union SG is dinsdag als een wervelwind begonnen aan zijn eerste Champions League-campagne en haalde ...

86
86
Tresoldi kijkt ogen uit: "Dat is hét verschil bij Club"

Club Brugge wil donderdagavond op eigen veld tegen AS Monaco een goede start nemen in de League ...

233
233
Hein blikt emotioneel terug: mond vol tanden na opvallende foto

Hein Vanhaezebrouck is een van de meest markante figuren in het Belgische voetbal. Gedurende zijn ...

82
82
Union als voorbeeld: debutanten maken wéér indruk in UCL

In de Champions League zijn de debutanten tot dusver bezig aan een goede start. Daags na de zege van ...

42
42
Waalse analisten nu al overtuigd: "Zij zijn de titelfavorieten"

De zomermercato zit er definitief op en de Jupiler Pro League is alweer zeven speeldagen ver. Bij ...

409
409
Ongeziene beelden: afreis Monaco naar Brugge loop compléét fout

Club Brugge wist het vorig seizoen tot de achtste finales te schoppen in de Champions League, maar ...

379
379
11 namen: grote afwezige bij Genk, basisdebutanten Charleroi

Er wordt woensdagavond niet alleen gevoetbald in de Champions League, maar ook in de Jupiler Pro ...

69
69
'Openda na basisdebuut in de nesten bij Juventus'

De eerste avond in de League Phase van de Champions League zit erop. Dat leverde meteen een straffe ...

250
250
Straffe transformatie: "Nu zijn ze kandidaat voor top 6"

Sinds een tiental dagen is de zomermercato definitief gesloten voor Belgische clubs en dus kunnen we ...

173
173
Lokeren verrast nog met voormalig jeugdinternational

Vorig seizoen kwam Lokeren nog dicht bij promotie naar de Jupiler Pro League, maar dit seizoen ...

47
47
Selectie Club bekend: één opvallende afwezige

Club Brugge kijkt al reikhalzend uit naar donderdagavond 18u45, want dan trapt het zijn campagne in ...

298
298
'Raskin stuurde twee topclubs wandelen'

Het wordt uitkijken of Nicolas Raskin volgend weekend zijn wederoptreden zal maken bij Rangers, ...

56
56
Droomscenario bij Anderlecht: Kindermans terug?

Er staat weer heel wat verandering op til bij Anderlecht. Door het vertrek van Wouter Vandenhaute ...

659
659
Explosie bij Anderlecht: Hasi verliest alle remmen

Anderlecht staat in pure shock: onder Besnik Hasi is de knop naar intensiteit en agressiviteit ...

622
622
Hayen doet opmerkelijke ontboezeming over Ordoñez

Bij Club Brugge kwam er deze week zeer verrassend nieuws. Dinsdag kwamen ze immers met de ...

239
239
Ook de zon helpt niet: nieuwe mokerslag Vanheusden

Zinho Vanheusden zorgde misschien wel voor één van de opmerkelijkste Belgische ...

196
196
Manchester United deelt onwaarschijnlijk nieuws mee

Manchester United is al vele jaren een subtopper in de Premier League en ondertussen lijken ze ...

229
229
Toptransfer Bayern: "Kompany volgde hem al bij Anderlecht"

Vincent Kompany speelt met Bayern München tegen Chelsea. Een partij waar veel druk op zal ...

352
352
Zorgen bij Club Brugge: Hayen legt vinger op de wonde

Club Brugge staat toch wel onder druk voor de match tegen AS Monaco. In België zijn ze al voor ...

309
309

Meer sportnieuws