Mazzu dacht aan ex-speler van Club Brugge en Standard

door
Mazzu dacht aan ex-speler van Club Brugge en Standard

Felice Mazzu mocht zijn staf samenstellen bij RSC Anderlecht en Guillaume Gillet werd assistent-trainer, samen met Samba Diawara. Toch had de ex-coach van Union SG eerst een andere naam in gedachten, dat wordt gemeld in Het Nieuwsblad.


Karel Geraerts laat in de krant weten dat Mazzu en hij een zeer goed duo vormden bij Union SG. Toen Mazzu bij Anderlecht tekende, vroeg de coach aan Geraerts om mee te gaan naar het Lotto Park. Geraerts was naar eigen zeggen zeer gecharmeerd omdat het toch om Anderlecht ging en hij sprak met de club. Union SG werd op de hoogte gebracht van de interesse en Geraerts kreeg enkele uren later telefoon van het bestuur dat hij Mazzu kon opvolgen als hoofdtrainer. Geraerts koos uiteindelijk voor het avontuur in het Dudenpark.

GILLET

Dit was wellicht een goede zaak voor alle partijen. Toen Mazzu neerstreek in het Lotto Park, was er op sociale media en allerhande fora al veel te doen over een mogelijke komst van Geraerts naar Anderlecht. De Brusselse fans waren uiteraard niet vergeten dat hij in het verleden voor de grote rivalen uit Brugge en Luik speelde. Geraerts speelde voor Club Brugge, maar kende zijn beste jaren bij Standard. Als hij naar RSCA was gekomen, kort nadat er met Vincent Kompany een boegbeeld van de club verdween, was dit wellicht een mogelijk probleem.

Dat met Gillet een voormalige speler van RSCA en iemand die altijd zijn liefde voor Anderlecht benadrukte, in de plaats kwam was misschien wel de beste zet die Paars-Wit deze zomer al deed. Zo werd er op dat vlak geen ‘extra gevoelig item’ gecreëerd.

LEES OOK: Fel Standard maakt kampioen Union het leven meer dan zuur

Maakte RSCA met Gillet de goede keuze?

Meest recent

Alderwereld geeft raad: "Kies daarom voor België of Marokko"

Toby Alderweireld is alomtegenwoordig. Op tv, in de kranten, online en ook in de Nederlandse pers. ...

96
96
Witte rook: Frutos heeft nieuwe club helemaal beet

Er was de afgelopen dagen wat spanning rondom Nicolas Frutos. Hij leek op weg naar Sporting ...

44
44
JPL-topclub haakt af: Albert ziet top zes verdwijnen

Een aantal clubs kunnen de top zes stilaan vergeten. Eén club kende afgelopen weekend een ...

88
88
'Anderlecht met bommetje: Overmars en twee Belgen'

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Het ...

595
595
Rode Duivel bij Anderlecht: Hein vindt het geen goed idee

RSC Anderlecht speelde alweer geen goede match tegen La Louvière en bleef op 0-0 steken. De ...

124
124
Bayat baalt: "Maakte de coach daar een fout? Neen, wij!"

Sporting Charleroi kende een aantal weken een heropleving met Hans Cornelis, maar zoals wel vaker ...

37
37
Drama bij Ajax: einde seizoen voor winterse topaankoop

Ajax kent een zeer moeilijk seizoen en de club pakte in januari uit met een aantal stevige ...

34
34
Kritiek op keuze Anderlecht: "Laat hem daar!"

Bij RSC Anderlecht verloopt de zoektocht naar een opvolger voor de ontslagen Besnik Hasi bijzonder ...

271
271
'Atletico Madrid wil Club Brugge beroven van toptalent'

Atlético Madrid speelt woensdagavond op het veld van Club Brugge een belangrijk duel in de ...

239
239
Goots waarschuwt voor rampscenario bij Antwerp

Antwerp heeft zondag opnieuw een pijnlijke dag beleefd. In een ondergesneeuwde Bosuil ging het met ...

132
132
'Anderlecht zoekt TD: eerste naam doet de ronde'

RSC Anderlecht ontsloeg Olivier Renard en de Brusselaars zijn ondertussen op zoek naar een opvolger. ...

362
362
'Schreuder naar Anderlecht: nieuwe wending in dossier'

De voorbije dagen was er even euforie bij Anderlecht na de straffe kwalificatie voor de bekerfinale, ...

327
327
Probleempositie Club? "In vergelijking met die toppers..."

Club Brugge deed afgelopen weekend een uitstekende zaak in de titelstrijd. Het naderde tot op drie ...

201
201
Alarmbellen gaan af bij Union na dramatische reeks

De titelstrijd is afgelopen weekend weer wat spannender geworden. STVV en Club Brugge boekten zeges ...

65
65
Clash bij Anderlecht? "Schreuder zal er niet mee lachen"

Het blijft wachten op een nieuwe trainer bij Anderlecht. Paars-Wit richt nog altijd zijn pijlen op ...

352
352
STVV komt met opmerkelijke reactie na racisme-incident

Er viel heel wat na te kaarten over de slotwedstrijd van de 25ste speeldag in de Jupiler Pro League ...

120
120
'Deco geobsedeerd: op één jaar van JPL naar Barça'

De Jupiler Pro League bleek de voorbije jaren een uitstekende springplank voor jongere spelers om de ...

69
69
Anderlecht kijkt met open mond: Vazquez valt in de prijzen

Bij Anderlecht blijven ze met een scoringsprobleem zitten. Tegen La Louvière vond het al voor ...

238
238
Vandenbempt keihard na sneeuwfarces: "Niet reglementair"

De 25ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft voor enkele zeer opmerkelijke taferelen gezorgd. ...

382
382
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

175
175
TRANSFERUURTJE: 'Deal Club en Barça, Anderlecht krijgt T1-nieuws'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

413
413
Taravel krijgt klappen: Anderlecht-pion springt in de bres

RSC Anderlecht speelde 0-0 gelijk in de competitie tegen La Louviere en de euforie na de ferme ...

335
335
Code rood bij Antwerp: rampscenario plots in zicht

Het is weer code rood bij Royal Antwerp FC. Joseph Oosting was goed begonnen op de Bosuil, maar de ...

399
399
Orban start rel na bizarre rode kaart: “Omdat ik zwart ben”

Gift Orban scoorde in het verleden doelpunten bij KAA Gent, maar inmiddels zit de aanvaller in ...

157
157
Vandenbempt scherp voor Club: "Niet normaal hoe zwak"

Club Brugge won al bij al onverdiend met 1-2 van Cercle Brugge. Via flitsen wist het de zege over de ...

407
407

Meer sportnieuws