Mazzu dacht aan ex-speler van Club Brugge en Standard

277 stemmen
Mazzu dacht aan ex-speler van Club Brugge en Standard

Felice Mazzu mocht zijn staf samenstellen bij RSC Anderlecht en Guillaume Gillet werd assistent-trainer, samen met Samba Diawara. Toch had de ex-coach van Union SG eerst een andere naam in gedachten, dat wordt gemeld in Het Nieuwsblad.


Karel Geraerts laat in de krant weten dat Mazzu en hij een zeer goed duo vormden bij Union SG. Toen Mazzu bij Anderlecht tekende, vroeg de coach aan Geraerts om mee te gaan naar het Lotto Park. Geraerts was naar eigen zeggen zeer gecharmeerd omdat het toch om Anderlecht ging en hij sprak met de club. Union SG werd op de hoogte gebracht van de interesse en Geraerts kreeg enkele uren later telefoon van het bestuur dat hij Mazzu kon opvolgen als hoofdtrainer. Geraerts koos uiteindelijk voor het avontuur in het Dudenpark.

GILLET

Dit was wellicht een goede zaak voor alle partijen. Toen Mazzu neerstreek in het Lotto Park, was er op sociale media en allerhande fora al veel te doen over een mogelijke komst van Geraerts naar Anderlecht. De Brusselse fans waren uiteraard niet vergeten dat hij in het verleden voor de grote rivalen uit Brugge en Luik speelde. Geraerts speelde voor Club Brugge, maar kende zijn beste jaren bij Standard. Als hij naar RSCA was gekomen, kort nadat er met Vincent Kompany een boegbeeld van de club verdween, was dit wellicht een mogelijk probleem.

Dat met Gillet een voormalige speler van RSCA en iemand die altijd zijn liefde voor Anderlecht benadrukte, in de plaats kwam was misschien wel de beste zet die Paars-Wit deze zomer al deed. Zo werd er op dat vlak geen ‘extra gevoelig item’ gecreëerd.

LEES OOK: Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Maakte RSCA met Gillet de goede keuze?

Meest recent

Nog geen paniek bij Garcia: "Dat is nu het belangrijkste"

De verwachtingen waren hoog bij de Rode Duivels voor het WK, want de voorbereiding was overtuigend ...

46
46
Buitenlandse media verschroeiend voor 'tandeloos' België

Ook tegen Iran wou het weer niet lukken voor de Rode Duivels. Net als tegen Egypte bleven ze weer ...

152
152
Punten van VN: zondebok krijgt woede van ploegmaats op de hals

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede wedstrijd op het WK 2026 geen goede beurt gemaakt. In Los ...

644
644
Lukaku legt de vinger op de wonde bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zondagavond ook hun tweede wedstrijd op het WK niet kunnen winnen. Na het ...

74
74
Wat een ontgoocheling: Duivels raken ook niet voorbij Iran

Het WK van de Rode Duivels dreigt een grote ontgoocheling te worden. De verwachting was dat ze ...

140
140
'STVV grijpt naast nieuwe Yamamoto'

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, maar betaalt daar deze zomer ook de prijs voor. ...

48
48
Duivels lichtpunt: "Wie dat jaar geleden voorspeld had..."

Na het gelijkspel in de openingsmatch tegen Egypte moeten de Rode Duivels eigenlijk winnen tegen ...

59
59
Opvallende gast tijdens België-Iran: voor KDB en Lukaku?

De Rode Duivels proberen momenteel om af te rekenen met Iran. Makkelijk blijkt dat niet, want ...

30
30
Lukaku zorgt meteen voor discussie: rood of penalty?

De Rode Duivels hebben een bewogen eerste kwart van de wedstrijd beleefd tegen Iran. Twee keer ...

145
145
'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'

Antwerp staat voor een zeer belangrijke zomer, waarin heel wat knopen doorgehakt moeten worden. Er ...

168
168
Nederland plots in de ban van ‘hun Romelu Lukaku’

In Nederland spreken ze weer van de wereldtitel, al zien we dat niet gebeuren. Oranje gaf ...

22
22
Degryse en Alderweireld zien twee vreemde keuzes bij Garcia

Rudi Garcia voert vier wissels door bij de Rode Duivels. Marc Degryse en Toby Alderweireld stellen ...

147
147
Spanje recht de rug met zeer riante overwinning

Spanje speelde om 18u een zeer belangrijk duel op het WK. Na de blamage tegen Kaapverdië (0-0) ...

26
26
Opstelling Duivels: fans hebben het allemaal over één man

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. Bondscoach Rudi Garcia voerde vier wissels door. Hans ...

287
287
Garcia verrast compleet met basisplaats Lukaku

De Rode Duivels spelen om 21u tegen Iran. De Belgen hebben geen enkele andere optie dan te winnen, ...

246
246
'Anderlecht haakt af na horen perperdure vraagprijs'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank. De club wil onder meer twee wingers ...

375
375
'Mourinho gaat los in Madrid: nieuwe transferknaller Real'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

186
186
'Transfersoap Olise: Bayern grijpt daadkrachtig in'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

107
107
'Duel met Egypte maakt groot slachtoffer in basiself Duivels'

Het aftellen tot de tweede WK-wedstrijd van de Rode Duivels is begonnen. Maar wie zal bondscoach ...

160
160
Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Hoewel de trainingen maandag alweer hervatten, heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe ...

837
837
'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

508
508
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

364
364
Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

39
39
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

266
266
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

49
49

Meer sportnieuws