Mazzu duwt topaankoop richting exit

door
Mazzu duwt topaankoop richting exit

Missie volbracht: veel meer valt er niet te zegen over de 0-2 zege van Anderlecht op bezoek bij het bescheiden Paide Linnameeskond. De eerste horde richting de Conference League werd zo genomen, al neemt dat de druk op Felice Mazzu toch niet helemaal weg. Zelf hakte de coach van Paars-Wit donderdag alvast een duidelijke knoop door. De duurste aankoop in het Peter Verbeke-tijdperk mag blijkbaar stilaan alweer beschikken.


Niet dat we veel conclusies moeten verbinden aan de overwinning in Estland. Daarvoor was het niveau van de tegenstander te beperkt, een val waar we na de prima voorbereiding van de recordkampioen niet meer intrappen. Al hadden de Brusselaars het vooral in de beginfase, toen de livestream trouwens evenmin wou meewerken, niet onder de markt. Het kritische gedeelte van de fans was er dan ook als de kippen bij om hun ongenoegen te uiten over de matige vertoning die ze te zien kregen. Mazzu mag voortaan nog plots de mond vol beginnen nemen over processen en mooi voetbal, de aanhangers van voorganger Vincent Kompany voor zich winnen lijkt tot op vandaag nog altijd een schier onmogelijke opdracht. Nochtans deed de coach donderdag flink zijn best om hen te bekoren.

IN YOUTH WE TRUST
Voor de eerste Europese opdracht van het seizoen, toch een prominente doelstelling, trok hij namelijk vol de kaart van de jeugd. Zeno Debast, Hannes Delcroix en Yari Verschaeren verschenen zoals steeds aan de aftrap, net als Francis Amuzu. De vervanger van Sergio Gomez op de linkerkant speelde wellicht zijn laatste match voor Paars-Wit, hoewel hij zondag tegen Seraing net als Gomez gewoon nog tot de wedstrijdkern behoort. Veel opvallender was echter de tandem Anouar Ait El Hadj en Kristian Arnstad centraal op het middenveld. Gemiddelde leeftijd: 19 jaar. Naar verluidt was zelfs voor de in allerijl afgehaakte Noah Sadiki normaal gesproken een basisplaats voorzien. In Youth We Trust leek ineens terug. Al kiest Mazzu straks vermoedelijk opnieuw voor Adrien Trebel en Majeed Ashimeru in de as.



Vooral de nieuwe rol van Ait El Hadj, iets lager dan we van hem gewend zijn, sprong desalniettemin in het oog. Hoger op het veld zijn de plekjes dan ook bijzonder duur. Lior Refaelov illustreerde met een doelpunt en een assist nogmaals zijn belang voor dit Anderlecht, Fabio Silva deed eveneens weer de netten trillen. Voorlopig is van een koningskoppel met Sebastiano Esposito nog geen sprake, maar het talentrijke duo huurlingen doet wel erg sterk denken aan Joshua Zirkzee en Christian Kouamé in de voorbije campagne. De ene de vedette, de andere een kwaliteitsvolle werkmier. Geen exacte kopieën van Deniz Undav en Dante Vanzeir bij Union dus. Mazzu moet zijn eigen ideeën en principes met die van Kompany zien te vereenzelvigen – iets wat Frank Vercauteren destijds niet lukte in het Lotto Park.

PLANNEN MET RAMAN
Nochtans heeft hij met Benito Raman wel een soortgelijk profiel als Vanzeir in de rangen. Na de rode kaart van Ishaq Abdulrazak vatte de ex-Rode Duivel tegen Cercle Brugge post op rechts, in Estland viel hij in op de linkerflank. Raman gaf eerder aan geen trek te hebben in nog een seizoen als supersub, de status die hij onder Kompany had, en dus wordt er duchtig gespeculeerd over zijn toekomst. Rekening houdend met het vertrek van Amuzu en Gomez heeft Mazzu dus evenwel andere plannen voor ogen, al kon Raman tot dusver niet bepaald overtuigen op zijn nieuwe positie. Afwachten of er een vervolg wordt gebreid aan dat experiment. De spoeling op de zijkanten, waar Michael Murillo – tegen Seraing net als Ishaq geschorst – tegen Paide voor het eerst dit seizoen in actie kwam, oogt alleszins uiterst dun.



Bovendien staan Murillo, Gomez én Amuzu er vertrekkensklaar. Net als in de achterhoede is vers bloed meer dan welkom. Ook voor Ait El Hadj, die zijn kans gretig probeerde te grijpen, waren het donderdag overigens zijn eerste minuten voor Mazzu. Die bracht tevens Marco Kana, stilaan volledig fit, en Mario Stroeykens voor het eerst tussen de lijnen. Recent vertelde hun trainer dat de jonkies van Neerpede voorbereid moesten zijn om af en toe eens het B-elftal te vervoegen. Iets wat niet alleen de fans, maar wellicht ook henzelf niet helemaal zint. Kana en Stroeykens mikken reeds hoger, zo liet die laatste bij zijn contractverlenging andermaal verstaan. Zij verwachten voortaan wat vaker aan de bak te komen. Benieuwd of Mazzu, louter gefocust op resultaten, werkelijk oog heeft voor hun verdere ontwikkeling.

OLSSON OUT
In het geval van Ait El Hadj mocht zijn partij in Estland alvast niet baten: net als Nilson Angulo werd hij gepasseerd voor de verplaatsing naar Luik. Een opluchting voor Kristoffer Olsson, die wél deel uitmaakt van de selectie. Nochtans lijkt de 27-jarige Zweed zich pas echt zorgen te moeten maken. Hij bevindt zich tenslotte schijnbaar compleet onderin de pikorde op het middenveld. Donderdag keek Olsson wederom 90 minuten toe vanuit de dug-out, nadat hij afgelopen weekend ook tegen Cercle Brugge aan de bank gekluisterd bleef. Alleen op de eerste speeldag tegen KV Oostende mocht de 37-voudig international nog een kwartiertje meedoen. Daarin was hij zelfs goed voor een assist, zowaar pas zijn eerste in Paars-Witte loondienst. Al verrichte Silva het leeuwendeel van het werk toch gewoon zelf.



Sindsdien kregen behalve Trebel en Ashimeru, beiden weliswaar zowel wisselvallig als blessuregevoelig en mede daarom niet het meest betrouwbare duo, ook Arnstad, Ait El Hadj en Kana de voorkeur op Olsson. Het vertrek van voornaamste concurrent Josh Cullen bracht dus geen zoden aan de dijk, integendeel: Mazzu besloot zijn heil elders te zoeken. De aankoop van vier miljoen, eerder al door Kompany op kant geschoven, is zo op een jaar tijd gedegradeerd tot figurant. Een bijrol die niet strookt met zijn zwaar contract tot medio 2025. Een vroegtijdige exit lijkt dan ook bespreekbaar voor de duurste aanwinst van Verbeke sinds zijn intrede in het Lotto Park, die net als pakweg Mustapha Bundu en in zekere zin ook Raman de hoge verwachtingen niet kon inlossen. Wie weet komt Olssen tegen Seraing wel in actie, maar de CEO houdt ongetwijfeld zijn oren gespitst voor interessante aanbiedingen.

AD

LEES OOK: Vandenbempt laat in kaarten kijken: favorietenlijstje Gouden Schoen

Denkt u dat Olsson nog een toekomst heeft bij RSCA?

Meest recent

'Monstertransfer Jude Bellingham: 180 miljoen euro'

Jude Bellingham is één van de grootste voetbalsterren van het moment. Sinds zijn ...

13
13
‘Twist rond Van Den Bosch, Antwerp grijpt drastisch in’

Royal Antwerp FC dreigt deze wintermercato een ferme transferklap te incasseren. Twee centrale ...

41
41
Skoras doet boekje open over Club: “Zij waren niet eerlijk”

Michal Skoras maakte voor een kleine 2 miljoen euro de overstap van Club Brugge naar KAA Gent. Bij ...

121
121
'Galatasaray klopt aan bij Jupiler Pro League-topclub'

De Belgische ploegen zijn vooral bezig met uitgaande transfers, wat geen verrassing is. Door de ...

47
47
‘Anderlecht in shock: ijskoude douche bij Gouden Schoen’

Niemand zag dit aankomen bij Anderlecht. Wat een bekroning moest worden, dreigt plots misschien een ...

293
293
Miljoenendeal bij Patro: "Er kwam al een bod binnen"

Bij Patro Eisden draaien ze alweer een goed seizoen. De Limburgse tweedeklasser heeft alweer een ...

85
85
'Antwerp ferm verzwakt: twee basispionnen meteen weg'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

347
347
Anderlecht-drama? Hasi haalt schouders op

RSC Anderlecht moet aan de bak. Er staan zeer veel pittige duels op het programma de komende weken. ...

150
150
Gouden Schoen davert: onverwachte twist rond winnaar

De favoriet ligt voor de hand, maar de discussie is nog niet voorbij. Analisten, spelers en ...

271
271
Vanaken looft één RSCA'er: “Hij is redelijk indrukwekkend”

Hans Vanaken is al tien jaar aan het schitteren in België. De middenvelder van Club Brugge zag ...

448
448
Bliksemtransfer Leon Bailey naar de Jupiler Pro League?

Leon Bailey stond bij KRC Genk al snel te boek als een absoluut toptalent. De winger ging nadien ...

188
188
Megasolden bij Club, RSCA en Genk: wie hapt snel?

Bij Club NXT, RSCA Futures en Jong Genk spelen heel veel jonge talenten. Voor andere Belgische ...

141
141
Gouden Schoen: zijn dit de zes winnaars?

Vanavond kennen we de winnaar van de Gouden Schoen bij de dames en heren. Daarnaast zullen ook de ...

243
243
Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

53
53
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

378
378
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

347
347
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

64
64
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

361
361
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

175
175
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

189
189
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

106
106
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

264
264
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

108
108
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

203
203
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

1508
1508

Meer sportnieuws