Mazzu duwt topaankoop richting exit

door
Mazzu duwt topaankoop richting exit

Missie volbracht: veel meer valt er niet te zegen over de 0-2 zege van Anderlecht op bezoek bij het bescheiden Paide Linnameeskond. De eerste horde richting de Conference League werd zo genomen, al neemt dat de druk op Felice Mazzu toch niet helemaal weg. Zelf hakte de coach van Paars-Wit donderdag alvast een duidelijke knoop door. De duurste aankoop in het Peter Verbeke-tijdperk mag blijkbaar stilaan alweer beschikken.


Niet dat we veel conclusies moeten verbinden aan de overwinning in Estland. Daarvoor was het niveau van de tegenstander te beperkt, een val waar we na de prima voorbereiding van de recordkampioen niet meer intrappen. Al hadden de Brusselaars het vooral in de beginfase, toen de livestream trouwens evenmin wou meewerken, niet onder de markt. Het kritische gedeelte van de fans was er dan ook als de kippen bij om hun ongenoegen te uiten over de matige vertoning die ze te zien kregen. Mazzu mag voortaan nog plots de mond vol beginnen nemen over processen en mooi voetbal, de aanhangers van voorganger Vincent Kompany voor zich winnen lijkt tot op vandaag nog altijd een schier onmogelijke opdracht. Nochtans deed de coach donderdag flink zijn best om hen te bekoren.

IN YOUTH WE TRUST
Voor de eerste Europese opdracht van het seizoen, toch een prominente doelstelling, trok hij namelijk vol de kaart van de jeugd. Zeno Debast, Hannes Delcroix en Yari Verschaeren verschenen zoals steeds aan de aftrap, net als Francis Amuzu. De vervanger van Sergio Gomez op de linkerkant speelde wellicht zijn laatste match voor Paars-Wit, hoewel hij zondag tegen Seraing net als Gomez gewoon nog tot de wedstrijdkern behoort. Veel opvallender was echter de tandem Anouar Ait El Hadj en Kristian Arnstad centraal op het middenveld. Gemiddelde leeftijd: 19 jaar. Naar verluidt was zelfs voor de in allerijl afgehaakte Noah Sadiki normaal gesproken een basisplaats voorzien. In Youth We Trust leek ineens terug. Al kiest Mazzu straks vermoedelijk opnieuw voor Adrien Trebel en Majeed Ashimeru in de as.



Vooral de nieuwe rol van Ait El Hadj, iets lager dan we van hem gewend zijn, sprong desalniettemin in het oog. Hoger op het veld zijn de plekjes dan ook bijzonder duur. Lior Refaelov illustreerde met een doelpunt en een assist nogmaals zijn belang voor dit Anderlecht, Fabio Silva deed eveneens weer de netten trillen. Voorlopig is van een koningskoppel met Sebastiano Esposito nog geen sprake, maar het talentrijke duo huurlingen doet wel erg sterk denken aan Joshua Zirkzee en Christian Kouamé in de voorbije campagne. De ene de vedette, de andere een kwaliteitsvolle werkmier. Geen exacte kopieën van Deniz Undav en Dante Vanzeir bij Union dus. Mazzu moet zijn eigen ideeën en principes met die van Kompany zien te vereenzelvigen – iets wat Frank Vercauteren destijds niet lukte in het Lotto Park.

PLANNEN MET RAMAN
Nochtans heeft hij met Benito Raman wel een soortgelijk profiel als Vanzeir in de rangen. Na de rode kaart van Ishaq Abdulrazak vatte de ex-Rode Duivel tegen Cercle Brugge post op rechts, in Estland viel hij in op de linkerflank. Raman gaf eerder aan geen trek te hebben in nog een seizoen als supersub, de status die hij onder Kompany had, en dus wordt er duchtig gespeculeerd over zijn toekomst. Rekening houdend met het vertrek van Amuzu en Gomez heeft Mazzu dus evenwel andere plannen voor ogen, al kon Raman tot dusver niet bepaald overtuigen op zijn nieuwe positie. Afwachten of er een vervolg wordt gebreid aan dat experiment. De spoeling op de zijkanten, waar Michael Murillo – tegen Seraing net als Ishaq geschorst – tegen Paide voor het eerst dit seizoen in actie kwam, oogt alleszins uiterst dun.



Bovendien staan Murillo, Gomez én Amuzu er vertrekkensklaar. Net als in de achterhoede is vers bloed meer dan welkom. Ook voor Ait El Hadj, die zijn kans gretig probeerde te grijpen, waren het donderdag overigens zijn eerste minuten voor Mazzu. Die bracht tevens Marco Kana, stilaan volledig fit, en Mario Stroeykens voor het eerst tussen de lijnen. Recent vertelde hun trainer dat de jonkies van Neerpede voorbereid moesten zijn om af en toe eens het B-elftal te vervoegen. Iets wat niet alleen de fans, maar wellicht ook henzelf niet helemaal zint. Kana en Stroeykens mikken reeds hoger, zo liet die laatste bij zijn contractverlenging andermaal verstaan. Zij verwachten voortaan wat vaker aan de bak te komen. Benieuwd of Mazzu, louter gefocust op resultaten, werkelijk oog heeft voor hun verdere ontwikkeling.

OLSSON OUT
In het geval van Ait El Hadj mocht zijn partij in Estland alvast niet baten: net als Nilson Angulo werd hij gepasseerd voor de verplaatsing naar Luik. Een opluchting voor Kristoffer Olsson, die wél deel uitmaakt van de selectie. Nochtans lijkt de 27-jarige Zweed zich pas echt zorgen te moeten maken. Hij bevindt zich tenslotte schijnbaar compleet onderin de pikorde op het middenveld. Donderdag keek Olsson wederom 90 minuten toe vanuit de dug-out, nadat hij afgelopen weekend ook tegen Cercle Brugge aan de bank gekluisterd bleef. Alleen op de eerste speeldag tegen KV Oostende mocht de 37-voudig international nog een kwartiertje meedoen. Daarin was hij zelfs goed voor een assist, zowaar pas zijn eerste in Paars-Witte loondienst. Al verrichte Silva het leeuwendeel van het werk toch gewoon zelf.



Sindsdien kregen behalve Trebel en Ashimeru, beiden weliswaar zowel wisselvallig als blessuregevoelig en mede daarom niet het meest betrouwbare duo, ook Arnstad, Ait El Hadj en Kana de voorkeur op Olsson. Het vertrek van voornaamste concurrent Josh Cullen bracht dus geen zoden aan de dijk, integendeel: Mazzu besloot zijn heil elders te zoeken. De aankoop van vier miljoen, eerder al door Kompany op kant geschoven, is zo op een jaar tijd gedegradeerd tot figurant. Een bijrol die niet strookt met zijn zwaar contract tot medio 2025. Een vroegtijdige exit lijkt dan ook bespreekbaar voor de duurste aanwinst van Verbeke sinds zijn intrede in het Lotto Park, die net als pakweg Mustapha Bundu en in zekere zin ook Raman de hoge verwachtingen niet kon inlossen. Wie weet komt Olssen tegen Seraing wel in actie, maar de CEO houdt ongetwijfeld zijn oren gespitst voor interessante aanbiedingen.

AD

LEES OOK: Anderlecht-exit bevestigd: "Eindigen op mooie manier"

Denkt u dat Olsson nog een toekomst heeft bij RSCA?

Meest recent

Club Brugge slaat terug: "Na Union uitgeschakeld voor titel"

Club Brugge won overtuigend met 6-1 van KV Mechelen. Achteraf waren ze uiteraard blij in het Jan ...

0
0
Waarom deze Bertaccini-statistiek Anderlecht laat dromen

Adriano Bertaccini is sterk begonnen aan de Play-Offs. De aanvaller kende tot op heden een ...

13
13
Kompany zet Bayern-top onder druk met beslissing van formaat

Bayern zit in een beslissende fase rond een transfertarget die Kompany al maanden bovenaan zijn ...

14
14
Nainggolan zéér duidelijk over vertrek bij Patro

Patro Eisden stuntte door Radja Nainggolan in januari naar Maasmechelen te halen. De voormalige Rode ...

43
43
'Anderlecht gaat pittige transferstrijd aan met Napoli'

RSC Anderlecht is volop bezig met het zoeken naar versterking. De Brusselaars willen de kern in de ...

49
49
Hubert geeft verklaring voor pover Union SG

Union SG speelde een povere partij, niet de eerste, tegen AA Gent. Deze keer konden ze geen ...

87
87
Vanaken niet pijnvrij: "Ik maak het zo niet erger"

Club Brugge uit en thuis is een enorm verschil. Na RSC Anderlecht werd ook KV Mechelen vlot ...

95
95
Nipte zege Barça overschaduwd: groot alarm om Yamal

FC Barcelona heeft zijn voorsprong aan de top in het klassement van La Liga intact kunnen houden ...

56
56
Opvallende persconferentie Leko: "Zie ik er bang uit?"

Club Brugge heeft zijn dure nederlaag op het veld van Union SG enkele dagen later alweer rechtgezet. ...

170
170
Dure uitschuiver Union: sterkhouder krijgt 4 op 10

Slechts enkele dagen na de zege in de titelclash tegen Club Brugge, werd Union SG weer stevig met de ...

79
79
Kompany naar bekerfinale, Doku helpt City aan leidersplaats

Vincent Kompany blijft met Bayern München op koers voor een historisch seizoen. Enkele dagen na ...

138
138
Titelstrijd volledig open: Club haalt fors uit, eerste slipper Union

Club Brugge heeft op de vierde speeldag van de Champions' Play-Off voor een nieuw keerpunt in de ...

276
276
Kassa Genk rinkelt: El Ouahdi gooit ambities op tafel

KRC Genk kan de laatste weken rekenen op een Zakaria El Ouahdi in bloedvorm. De Limburgers kunnen ...

269
269
PSG maakt titelstatement, nieuw gezichtsverlies Atlético

Enkele dagen dagen na de verloren finale van de Copa del Rey, heeft Atlético Madrid een ...

26
26
Geurtje aan cruciale goal Club: Vanhaezebrouck velt verdict

Club Brugge wou woensdagavond voor een gepaste reactie zorgen na de dure uitschuiver op Union SG. ...

585
585
Nieuwe kroonprins Anderlecht staat op: "Identiek Zanetti"

RSC Anderlecht heeft sportief en financieel gezien enkele moeilijke jaren achter de rug. Meer dan ...

420
420
"Heel zuur" - duidelijke oorzaak uitschuiver KRC Genk

KRC Genk heeft zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs dinsdagavond met succes verdedigd. Maar de ...

256
256
Spitsenbom bij Anderlecht: topschutter op komst

Anderlecht heeft zijn zinnen gezet op een Engelse topschutter die dit seizoen overal opvalt. ...

402
402
Taravel hint naar verrassingen in basiself

Anderlecht kan terugblikken op een knappe zes op zes in de Champions' Play-Off, maar desondanks ...

111
111
Leko zorgt weer voor verrassing, AA Gent mét Kanga

De wedstrijden volgen elkaar in sneltempo op in de play-offs, want woensdagavond wordt de vierde ...

82
82
Mokerslag voor Kompany en Duitsland: sterkhouder mist WK

Bayern München mocht vorig weekend al de titel in de Bundesliga vieren, maar dat betekent niet ...

58
58
'Strijd barst los: Arsenal en Man Utd melden zich bij Club'

Bij Club Brugge komt er in de zomer mogelijk een stevige leegloop aan. Heel wat sterkhouders lopen ...

178
178
Crisis bij Chelsea compleet: alwéér trainer op straat

Sinds de overname door BlueCo is het bij Chelsea maar zelden rustig geweest. De Blues wonnen wel een ...

55
55
'Club droomt nog van transfer: bod JPL-concurrent geweigerd'

Bij Club Brugge speuren ze de markt nu al volop af naar versterking voor de zomer. Daarbij mikken ze ...

115
115
'KV Mechelen dreigt revelatie te verliezen'

Bij KV Mechelen zetten ze de laatste jaren met succes in op jong talent. Daarbij beschikken ze over ...

82
82

Meer sportnieuws