Mazzu duwt topaankoop richting exit

door
Mazzu duwt topaankoop richting exit

Missie volbracht: veel meer valt er niet te zegen over de 0-2 zege van Anderlecht op bezoek bij het bescheiden Paide Linnameeskond. De eerste horde richting de Conference League werd zo genomen, al neemt dat de druk op Felice Mazzu toch niet helemaal weg. Zelf hakte de coach van Paars-Wit donderdag alvast een duidelijke knoop door. De duurste aankoop in het Peter Verbeke-tijdperk mag blijkbaar stilaan alweer beschikken.


Niet dat we veel conclusies moeten verbinden aan de overwinning in Estland. Daarvoor was het niveau van de tegenstander te beperkt, een val waar we na de prima voorbereiding van de recordkampioen niet meer intrappen. Al hadden de Brusselaars het vooral in de beginfase, toen de livestream trouwens evenmin wou meewerken, niet onder de markt. Het kritische gedeelte van de fans was er dan ook als de kippen bij om hun ongenoegen te uiten over de matige vertoning die ze te zien kregen. Mazzu mag voortaan nog plots de mond vol beginnen nemen over processen en mooi voetbal, de aanhangers van voorganger Vincent Kompany voor zich winnen lijkt tot op vandaag nog altijd een schier onmogelijke opdracht. Nochtans deed de coach donderdag flink zijn best om hen te bekoren.

IN YOUTH WE TRUST
Voor de eerste Europese opdracht van het seizoen, toch een prominente doelstelling, trok hij namelijk vol de kaart van de jeugd. Zeno Debast, Hannes Delcroix en Yari Verschaeren verschenen zoals steeds aan de aftrap, net als Francis Amuzu. De vervanger van Sergio Gomez op de linkerkant speelde wellicht zijn laatste match voor Paars-Wit, hoewel hij zondag tegen Seraing net als Gomez gewoon nog tot de wedstrijdkern behoort. Veel opvallender was echter de tandem Anouar Ait El Hadj en Kristian Arnstad centraal op het middenveld. Gemiddelde leeftijd: 19 jaar. Naar verluidt was zelfs voor de in allerijl afgehaakte Noah Sadiki normaal gesproken een basisplaats voorzien. In Youth We Trust leek ineens terug. Al kiest Mazzu straks vermoedelijk opnieuw voor Adrien Trebel en Majeed Ashimeru in de as.



Vooral de nieuwe rol van Ait El Hadj, iets lager dan we van hem gewend zijn, sprong desalniettemin in het oog. Hoger op het veld zijn de plekjes dan ook bijzonder duur. Lior Refaelov illustreerde met een doelpunt en een assist nogmaals zijn belang voor dit Anderlecht, Fabio Silva deed eveneens weer de netten trillen. Voorlopig is van een koningskoppel met Sebastiano Esposito nog geen sprake, maar het talentrijke duo huurlingen doet wel erg sterk denken aan Joshua Zirkzee en Christian Kouamé in de voorbije campagne. De ene de vedette, de andere een kwaliteitsvolle werkmier. Geen exacte kopieën van Deniz Undav en Dante Vanzeir bij Union dus. Mazzu moet zijn eigen ideeën en principes met die van Kompany zien te vereenzelvigen – iets wat Frank Vercauteren destijds niet lukte in het Lotto Park.

PLANNEN MET RAMAN
Nochtans heeft hij met Benito Raman wel een soortgelijk profiel als Vanzeir in de rangen. Na de rode kaart van Ishaq Abdulrazak vatte de ex-Rode Duivel tegen Cercle Brugge post op rechts, in Estland viel hij in op de linkerflank. Raman gaf eerder aan geen trek te hebben in nog een seizoen als supersub, de status die hij onder Kompany had, en dus wordt er duchtig gespeculeerd over zijn toekomst. Rekening houdend met het vertrek van Amuzu en Gomez heeft Mazzu dus evenwel andere plannen voor ogen, al kon Raman tot dusver niet bepaald overtuigen op zijn nieuwe positie. Afwachten of er een vervolg wordt gebreid aan dat experiment. De spoeling op de zijkanten, waar Michael Murillo – tegen Seraing net als Ishaq geschorst – tegen Paide voor het eerst dit seizoen in actie kwam, oogt alleszins uiterst dun.



Bovendien staan Murillo, Gomez én Amuzu er vertrekkensklaar. Net als in de achterhoede is vers bloed meer dan welkom. Ook voor Ait El Hadj, die zijn kans gretig probeerde te grijpen, waren het donderdag overigens zijn eerste minuten voor Mazzu. Die bracht tevens Marco Kana, stilaan volledig fit, en Mario Stroeykens voor het eerst tussen de lijnen. Recent vertelde hun trainer dat de jonkies van Neerpede voorbereid moesten zijn om af en toe eens het B-elftal te vervoegen. Iets wat niet alleen de fans, maar wellicht ook henzelf niet helemaal zint. Kana en Stroeykens mikken reeds hoger, zo liet die laatste bij zijn contractverlenging andermaal verstaan. Zij verwachten voortaan wat vaker aan de bak te komen. Benieuwd of Mazzu, louter gefocust op resultaten, werkelijk oog heeft voor hun verdere ontwikkeling.

OLSSON OUT
In het geval van Ait El Hadj mocht zijn partij in Estland alvast niet baten: net als Nilson Angulo werd hij gepasseerd voor de verplaatsing naar Luik. Een opluchting voor Kristoffer Olsson, die wél deel uitmaakt van de selectie. Nochtans lijkt de 27-jarige Zweed zich pas echt zorgen te moeten maken. Hij bevindt zich tenslotte schijnbaar compleet onderin de pikorde op het middenveld. Donderdag keek Olsson wederom 90 minuten toe vanuit de dug-out, nadat hij afgelopen weekend ook tegen Cercle Brugge aan de bank gekluisterd bleef. Alleen op de eerste speeldag tegen KV Oostende mocht de 37-voudig international nog een kwartiertje meedoen. Daarin was hij zelfs goed voor een assist, zowaar pas zijn eerste in Paars-Witte loondienst. Al verrichte Silva het leeuwendeel van het werk toch gewoon zelf.



Sindsdien kregen behalve Trebel en Ashimeru, beiden weliswaar zowel wisselvallig als blessuregevoelig en mede daarom niet het meest betrouwbare duo, ook Arnstad, Ait El Hadj en Kana de voorkeur op Olsson. Het vertrek van voornaamste concurrent Josh Cullen bracht dus geen zoden aan de dijk, integendeel: Mazzu besloot zijn heil elders te zoeken. De aankoop van vier miljoen, eerder al door Kompany op kant geschoven, is zo op een jaar tijd gedegradeerd tot figurant. Een bijrol die niet strookt met zijn zwaar contract tot medio 2025. Een vroegtijdige exit lijkt dan ook bespreekbaar voor de duurste aanwinst van Verbeke sinds zijn intrede in het Lotto Park, die net als pakweg Mustapha Bundu en in zekere zin ook Raman de hoge verwachtingen niet kon inlossen. Wie weet komt Olssen tegen Seraing wel in actie, maar de CEO houdt ongetwijfeld zijn oren gespitst voor interessante aanbiedingen.

AD

LEES OOK: Leko staat voor raadsel: "Ik weet het ook niet..."

Denkt u dat Olsson nog een toekomst heeft bij RSCA?

Meest recent

'Trieste terugtocht: Ajax serveert Dolberg nu alweer af'

Begin september verkocht RSC Anderlecht zijn spits Kasper Dolberg voor zo'n 10 miljoen euro aan ...

40
40
'PSG wil onklopbaar worden: miljoenen voor knaltransfer'

Paris Saint-Germain blijft goed in de running om zichzelf op te volgen als Frans kampioen én ...

101
101
TRANSFERUURTJE: 'Schoktransfer Jashari, vuurwerk bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

267
267
Sporting Hasselt wil uitpakken: met Courtois naar 1B?

Sporting Hasselt kan zondagmiddag kampioen spelen in Eerste Amateur. Drie punten tegen Dessel Sport ...

61
61
‘Terugkeer Lukaku naar Anderlecht: pion geeft extra duwtje’

Romelu Lukaku kent een rampseizoen bij Napoli en een zomerse transfer wordt nadrukkelijk genoemd. ...

158
158
Échte reden voor reactie Leko: “Verhaeghe in kleedkamer”

Ivan Leko reageerde na de 6-1 winst van Club Brugge tegen KV Mechelen erg droog voor de ...

113
113
Sam Kerkhofs slaat keihard terug na licentieperikelen

Sporting Hasselt staat op het punt kampioen te worden in Eerste Amateur, maar voorlopig heeft de ...

109
109
‘Club Brugge praat met Barça: Bisiwu hakt knoop door’

Na de geweldige prestaties van Club NXT in de Youth League staat de jeugdopleiding van Club Brugge ...

266
266
Boskamp fileert Anderlecht: woorden komen hard aan

RSC Anderlecht verloor roemloos van rechtstreekse concurrent Sint-Truiden VV. De revelatie staat nu ...

117
117
Hoogspanning in Genk: "Dé kans tegen Standard"

Voor Nicky Hayen staat er toch wel wat druk op de ketel. Weer verliezen tegen Standard is absoluut ...

115
115
Westerlo kraait victorie: miljoenen in aantocht

KVC Westerlo is zeer sterk bezig in de Europe Play-Offs. Ze strijden volop mee voor winst en dat ...

48
48
Hubert ziet 'compleet ander' Anderlecht

Zondag trekt Union SG als grote favoriet naar het Lotto Park, waar ze RSC Anderlecht partij zullen ...

177
177
"Als ze toch zo stoer zijn ..." - Goto-'cinema' zindert na

RSC Anderlecht boekte afgelopen donderdag een peperdure nederlaag op het veld van directe concurrent ...

362
362
Basiself Club: onverwachte naam grijpt kans bij Leko

Club Brugge profiteerde tijdens de midweekspeeldag optimaal van de slipper bij leider Union SG. Maar ...

340
340
Staande ovatie De Bruyne: Italiaanse pers door dolle heen

In de strijd om de tweede plek in de Serie A heeft SSC Napoli vrijdag een uitstekende zaak gedaan ...

270
270
Vannieuwkerke zet puntjes op de i: "Geen cent betaald!"

Karl Vannieuwkerke is één van de toonaangevende stemmen/presentatoren in het ...

65
65
De Cat verrast Anderlecht: astronomisch bod lonkt

De naam van Nathan De Cat duikt overal op in de lijstjes van Europese topclubs, die zich stilaan ...

550
550
Terwijl De Bruyne schittert: Conte veegt vloer aan met Lukaku

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond nog eens ouderwets indruk gemaakt bij SSC Napoli. Met een ...

156
156
'Vuurwerk Club Brugge: víér toptransfers nu al op tafel'

Club Brugge is momenteel volop gefocust op het inhalen van Union SG in de ontknoping van de ...

790
790
Kompany spreekt zich uit over 'makkelijke' Bundesliga

Bayern München won de supercup en de Duitse landstitel al en staat in de bekerfinale. De ...

82
82
Lommel SK drukt door en geeft ambities én plannen prijs

Bij Lommel SK hebben ze heel veel ambitie én middelen. De club hoopt dit seizoen nog te ...

106
106
Goudklompje Zulte Waregem: Essevee droomt nu al

Zulte Waregem heeft een aantal zeer interessante spelers in huis. Eén speler krijgt voorlopig ...

274
274
De Bruyne schittert en loodst Napoli naar vlotte zege

In het buitenland stonden er een aantal matchen op het programma. Zo kwamen onder meer Napoli en ...

42
42
Cercle Brugge smeert Dender alwéér nederlaag aan

In de Relegation Play-Offs stonden Cercle Brugge en FCV Dender tegenover elkaar. Een match die geen ...

53
53
'Anderlecht haakt nu al af voor gewenste versterking'

RSC Anderlecht heeft financieel weer de nodige middelen. Olivier Renard mocht héél wat ...

221
221

Meer sportnieuws