Mazzu duwt topaankoop richting exit

623
Mazzu duwt topaankoop richting exit

Missie volbracht: veel meer valt er niet te zegen over de 0-2 zege van Anderlecht op bezoek bij het bescheiden Paide Linnameeskond. De eerste horde richting de Conference League werd zo genomen, al neemt dat de druk op Felice Mazzu toch niet helemaal weg. Zelf hakte de coach van Paars-Wit donderdag alvast een duidelijke knoop door. De duurste aankoop in het Peter Verbeke-tijdperk mag blijkbaar stilaan alweer beschikken.


Niet dat we veel conclusies moeten verbinden aan de overwinning in Estland. Daarvoor was het niveau van de tegenstander te beperkt, een val waar we na de prima voorbereiding van de recordkampioen niet meer intrappen. Al hadden de Brusselaars het vooral in de beginfase, toen de livestream trouwens evenmin wou meewerken, niet onder de markt. Het kritische gedeelte van de fans was er dan ook als de kippen bij om hun ongenoegen te uiten over de matige vertoning die ze te zien kregen. Mazzu mag voortaan nog plots de mond vol beginnen nemen over processen en mooi voetbal, de aanhangers van voorganger Vincent Kompany voor zich winnen lijkt tot op vandaag nog altijd een schier onmogelijke opdracht. Nochtans deed de coach donderdag flink zijn best om hen te bekoren.

IN YOUTH WE TRUST
Voor de eerste Europese opdracht van het seizoen, toch een prominente doelstelling, trok hij namelijk vol de kaart van de jeugd. Zeno Debast, Hannes Delcroix en Yari Verschaeren verschenen zoals steeds aan de aftrap, net als Francis Amuzu. De vervanger van Sergio Gomez op de linkerkant speelde wellicht zijn laatste match voor Paars-Wit, hoewel hij zondag tegen Seraing net als Gomez gewoon nog tot de wedstrijdkern behoort. Veel opvallender was echter de tandem Anouar Ait El Hadj en Kristian Arnstad centraal op het middenveld. Gemiddelde leeftijd: 19 jaar. Naar verluidt was zelfs voor de in allerijl afgehaakte Noah Sadiki normaal gesproken een basisplaats voorzien. In Youth We Trust leek ineens terug. Al kiest Mazzu straks vermoedelijk opnieuw voor Adrien Trebel en Majeed Ashimeru in de as.



Vooral de nieuwe rol van Ait El Hadj, iets lager dan we van hem gewend zijn, sprong desalniettemin in het oog. Hoger op het veld zijn de plekjes dan ook bijzonder duur. Lior Refaelov illustreerde met een doelpunt en een assist nogmaals zijn belang voor dit Anderlecht, Fabio Silva deed eveneens weer de netten trillen. Voorlopig is van een koningskoppel met Sebastiano Esposito nog geen sprake, maar het talentrijke duo huurlingen doet wel erg sterk denken aan Joshua Zirkzee en Christian Kouamé in de voorbije campagne. De ene de vedette, de andere een kwaliteitsvolle werkmier. Geen exacte kopieën van Deniz Undav en Dante Vanzeir bij Union dus. Mazzu moet zijn eigen ideeën en principes met die van Kompany zien te vereenzelvigen – iets wat Frank Vercauteren destijds niet lukte in het Lotto Park.

PLANNEN MET RAMAN
Nochtans heeft hij met Benito Raman wel een soortgelijk profiel als Vanzeir in de rangen. Na de rode kaart van Ishaq Abdulrazak vatte de ex-Rode Duivel tegen Cercle Brugge post op rechts, in Estland viel hij in op de linkerflank. Raman gaf eerder aan geen trek te hebben in nog een seizoen als supersub, de status die hij onder Kompany had, en dus wordt er duchtig gespeculeerd over zijn toekomst. Rekening houdend met het vertrek van Amuzu en Gomez heeft Mazzu dus evenwel andere plannen voor ogen, al kon Raman tot dusver niet bepaald overtuigen op zijn nieuwe positie. Afwachten of er een vervolg wordt gebreid aan dat experiment. De spoeling op de zijkanten, waar Michael Murillo – tegen Seraing net als Ishaq geschorst – tegen Paide voor het eerst dit seizoen in actie kwam, oogt alleszins uiterst dun.



Bovendien staan Murillo, Gomez én Amuzu er vertrekkensklaar. Net als in de achterhoede is vers bloed meer dan welkom. Ook voor Ait El Hadj, die zijn kans gretig probeerde te grijpen, waren het donderdag overigens zijn eerste minuten voor Mazzu. Die bracht tevens Marco Kana, stilaan volledig fit, en Mario Stroeykens voor het eerst tussen de lijnen. Recent vertelde hun trainer dat de jonkies van Neerpede voorbereid moesten zijn om af en toe eens het B-elftal te vervoegen. Iets wat niet alleen de fans, maar wellicht ook henzelf niet helemaal zint. Kana en Stroeykens mikken reeds hoger, zo liet die laatste bij zijn contractverlenging andermaal verstaan. Zij verwachten voortaan wat vaker aan de bak te komen. Benieuwd of Mazzu, louter gefocust op resultaten, werkelijk oog heeft voor hun verdere ontwikkeling.

OLSSON OUT
In het geval van Ait El Hadj mocht zijn partij in Estland alvast niet baten: net als Nilson Angulo werd hij gepasseerd voor de verplaatsing naar Luik. Een opluchting voor Kristoffer Olsson, die wél deel uitmaakt van de selectie. Nochtans lijkt de 27-jarige Zweed zich pas echt zorgen te moeten maken. Hij bevindt zich tenslotte schijnbaar compleet onderin de pikorde op het middenveld. Donderdag keek Olsson wederom 90 minuten toe vanuit de dug-out, nadat hij afgelopen weekend ook tegen Cercle Brugge aan de bank gekluisterd bleef. Alleen op de eerste speeldag tegen KV Oostende mocht de 37-voudig international nog een kwartiertje meedoen. Daarin was hij zelfs goed voor een assist, zowaar pas zijn eerste in Paars-Witte loondienst. Al verrichte Silva het leeuwendeel van het werk toch gewoon zelf.



Sindsdien kregen behalve Trebel en Ashimeru, beiden weliswaar zowel wisselvallig als blessuregevoelig en mede daarom niet het meest betrouwbare duo, ook Arnstad, Ait El Hadj en Kana de voorkeur op Olsson. Het vertrek van voornaamste concurrent Josh Cullen bracht dus geen zoden aan de dijk, integendeel: Mazzu besloot zijn heil elders te zoeken. De aankoop van vier miljoen, eerder al door Kompany op kant geschoven, is zo op een jaar tijd gedegradeerd tot figurant. Een bijrol die niet strookt met zijn zwaar contract tot medio 2025. Een vroegtijdige exit lijkt dan ook bespreekbaar voor de duurste aanwinst van Verbeke sinds zijn intrede in het Lotto Park, die net als pakweg Mustapha Bundu en in zekere zin ook Raman de hoge verwachtingen niet kon inlossen. Wie weet komt Olssen tegen Seraing wel in actie, maar de CEO houdt ongetwijfeld zijn oren gespitst voor interessante aanbiedingen.

AD

LEES OOK: Schrik bij Antwerp groeit: Patrick Goots is snoeihard

Denkt u dat Olsson nog een toekomst heeft bij RSCA?

Meest recent

Mourinho en co lyrisch: "Courtois is beste te wereld"

Real Madrid heeft zijn Champions League-campagne op gang getrapt met een cruciale zege. De ...

12
12
Engelse pers spaart 'zwak' Club Brugge niet na Villa-slipper

Club Brugge heeft in de Champions League niet de start genomen waar het op hoopte. In de eerste ...

100
100
Verhaeghe laat bom barsten bij Club Brugge: “Echt op”’

Bart Verhaeghe trekt hard aan de alarmbel over Jan Breydel. Club Brugge moet nog drie seizoenen ...

146
146
Leider Gent vloekt: transfervrije topdeal valt in water

De transfermarkt is in de meeste Europese voetballanden inmiddels gesloten. Maar transfervrije ...

180
180
Pijnlijke 3 op 10: kranten messcherp voor 'puinhoop' bij Club

Club Brugge is met een valse noot aan zijn Champions League-campagne begonnen. Tegen Aston Villa ...

211
211
Courtois dropt bommetje: géén Nations League met Duivels

Thibaut Courtois speelde dinsdag opnieuw een puike wedstrijd in de Champions League met Real Madrid. ...

150
150
Leko verrast: "Hij is onze beste zomertransfer tot dusver"

Club Brugge droomde er de voorbije dagen van zijn campagne in de Champions League meteen te beginnen ...

258
258
'Standard met handen in haar na uitvallen sterkhouder'

Standard is tot dusver één van de aangename verrassingen in de Jupiler Pro League. De ...

110
110
Vanaken komt met uitleg voor verrassende wissel

Club Brugge is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Champions League te beginnen met ...

123
123
Real krijgt zege cadeau van Inter, Haaland verlost City

Er stonden dinsdagavond nog vier wedstrijden op het programma op de openingsspeeldag van de league ...

45
45
CL-debuut voor Bisiwu? Flick spreekt duidelijke taal

Dinsdag en woensdag wordt de Champions League afgetrapt en daarbij kunnen ook heel wat Belgen in ...

69
69
Grote zorgen om Karetsas: CL-debuut eindigt snel in mineur

Na de nederlaag van Club Brugge tegen Aston Villa staan er dinsdagavond nog de nodige wedstrijden op ...

90
90
Sommer slaat mea culpa na enorme blunder

Club Brugge kreeg in de Champions League een zeer pittige loting voorgeschoteld en dus was het erop ...

202
202
Charleroi en Cercle bezorgen fans alsnog goed nieuws

Eerder op de dag kregen Charleroi en Cercle slecht nieuws te horen, want hun onderlinge confrontatie ...

23
23
Club Brugge-spelers zien duidelijke oorzaak voor nederlaag

Club Brugge is er dinsdagavond niet in geslaagd om een droomstart te nemen in de Champions League. ...

358
358
Club Brugge betaalt zwakke helft cash tegen Aston Villa

Club Brugge opende vanavond zijn Champions League-campagne met een thuisduel tegen Aston Villa. De ...

130
130
Verhuurde spelers: spits maakt indruk in Nederland

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

68
68
Voorzitter Beerschot maakt toekomstplannen bekend

Beerschot wil zo snel mogelijk terug naar de Jupiler Pro League, maar voorzitter Yusuke Ohno ...

333
333
Club Brugge in de problemen: twee pionnen krijgen volle laag

Club Brugge is om 18u45 begonnen aan zijn eerste match in de League Phase van de Champions League. ...

315
315
‘James Rodriguez verrast compleet met nieuwe club'

James Rodríguez staat voor een van de meest verrassende transfers uit zijn carrière. ...

37
37
Erenbjerg spreekt héél straffe ambities uit

Jeppe Erenbjerg kijkt met vertrouwen naar de toekomst. De middenvelder ziet nog heel wat groeimarge ...

157
157
'PSV en Lommel vingen bot bij Anderlecht'

Cedric Hatenboer had deze zomer geen gebrek aan belangstelling. De Nederlander zat op een zijspoor ...

245
245
Cercle Brugge haalt slag thuis: "We zijn trots"

Cercle Brugge kende een drukke mercato. Ze hebben na het sluiten van de transfermarkt een van de ...

176
176
Club helemaal weg? Verhaeghe met straffe boodschap

Club Brugge gaat in 2029, volgens de huidige planning, in het nieuwe stadion spelen. Er komen ruim ...

198
198
Club Brugge - Aston Villa: Leko voert twee wissels door

Club Brugge speelt om 18u45 zijn eerste match in de Champions League. Voor Ivan Leko & co zou ...

105
105

Meer sportnieuws