Mazzu duwt topaankoop richting exit

door
Mazzu duwt topaankoop richting exit

Missie volbracht: veel meer valt er niet te zegen over de 0-2 zege van Anderlecht op bezoek bij het bescheiden Paide Linnameeskond. De eerste horde richting de Conference League werd zo genomen, al neemt dat de druk op Felice Mazzu toch niet helemaal weg. Zelf hakte de coach van Paars-Wit donderdag alvast een duidelijke knoop door. De duurste aankoop in het Peter Verbeke-tijdperk mag blijkbaar stilaan alweer beschikken.


Niet dat we veel conclusies moeten verbinden aan de overwinning in Estland. Daarvoor was het niveau van de tegenstander te beperkt, een val waar we na de prima voorbereiding van de recordkampioen niet meer intrappen. Al hadden de Brusselaars het vooral in de beginfase, toen de livestream trouwens evenmin wou meewerken, niet onder de markt. Het kritische gedeelte van de fans was er dan ook als de kippen bij om hun ongenoegen te uiten over de matige vertoning die ze te zien kregen. Mazzu mag voortaan nog plots de mond vol beginnen nemen over processen en mooi voetbal, de aanhangers van voorganger Vincent Kompany voor zich winnen lijkt tot op vandaag nog altijd een schier onmogelijke opdracht. Nochtans deed de coach donderdag flink zijn best om hen te bekoren.

IN YOUTH WE TRUST
Voor de eerste Europese opdracht van het seizoen, toch een prominente doelstelling, trok hij namelijk vol de kaart van de jeugd. Zeno Debast, Hannes Delcroix en Yari Verschaeren verschenen zoals steeds aan de aftrap, net als Francis Amuzu. De vervanger van Sergio Gomez op de linkerkant speelde wellicht zijn laatste match voor Paars-Wit, hoewel hij zondag tegen Seraing net als Gomez gewoon nog tot de wedstrijdkern behoort. Veel opvallender was echter de tandem Anouar Ait El Hadj en Kristian Arnstad centraal op het middenveld. Gemiddelde leeftijd: 19 jaar. Naar verluidt was zelfs voor de in allerijl afgehaakte Noah Sadiki normaal gesproken een basisplaats voorzien. In Youth We Trust leek ineens terug. Al kiest Mazzu straks vermoedelijk opnieuw voor Adrien Trebel en Majeed Ashimeru in de as.



Vooral de nieuwe rol van Ait El Hadj, iets lager dan we van hem gewend zijn, sprong desalniettemin in het oog. Hoger op het veld zijn de plekjes dan ook bijzonder duur. Lior Refaelov illustreerde met een doelpunt en een assist nogmaals zijn belang voor dit Anderlecht, Fabio Silva deed eveneens weer de netten trillen. Voorlopig is van een koningskoppel met Sebastiano Esposito nog geen sprake, maar het talentrijke duo huurlingen doet wel erg sterk denken aan Joshua Zirkzee en Christian Kouamé in de voorbije campagne. De ene de vedette, de andere een kwaliteitsvolle werkmier. Geen exacte kopieën van Deniz Undav en Dante Vanzeir bij Union dus. Mazzu moet zijn eigen ideeën en principes met die van Kompany zien te vereenzelvigen – iets wat Frank Vercauteren destijds niet lukte in het Lotto Park.

PLANNEN MET RAMAN
Nochtans heeft hij met Benito Raman wel een soortgelijk profiel als Vanzeir in de rangen. Na de rode kaart van Ishaq Abdulrazak vatte de ex-Rode Duivel tegen Cercle Brugge post op rechts, in Estland viel hij in op de linkerflank. Raman gaf eerder aan geen trek te hebben in nog een seizoen als supersub, de status die hij onder Kompany had, en dus wordt er duchtig gespeculeerd over zijn toekomst. Rekening houdend met het vertrek van Amuzu en Gomez heeft Mazzu dus evenwel andere plannen voor ogen, al kon Raman tot dusver niet bepaald overtuigen op zijn nieuwe positie. Afwachten of er een vervolg wordt gebreid aan dat experiment. De spoeling op de zijkanten, waar Michael Murillo – tegen Seraing net als Ishaq geschorst – tegen Paide voor het eerst dit seizoen in actie kwam, oogt alleszins uiterst dun.



Bovendien staan Murillo, Gomez én Amuzu er vertrekkensklaar. Net als in de achterhoede is vers bloed meer dan welkom. Ook voor Ait El Hadj, die zijn kans gretig probeerde te grijpen, waren het donderdag overigens zijn eerste minuten voor Mazzu. Die bracht tevens Marco Kana, stilaan volledig fit, en Mario Stroeykens voor het eerst tussen de lijnen. Recent vertelde hun trainer dat de jonkies van Neerpede voorbereid moesten zijn om af en toe eens het B-elftal te vervoegen. Iets wat niet alleen de fans, maar wellicht ook henzelf niet helemaal zint. Kana en Stroeykens mikken reeds hoger, zo liet die laatste bij zijn contractverlenging andermaal verstaan. Zij verwachten voortaan wat vaker aan de bak te komen. Benieuwd of Mazzu, louter gefocust op resultaten, werkelijk oog heeft voor hun verdere ontwikkeling.

OLSSON OUT
In het geval van Ait El Hadj mocht zijn partij in Estland alvast niet baten: net als Nilson Angulo werd hij gepasseerd voor de verplaatsing naar Luik. Een opluchting voor Kristoffer Olsson, die wél deel uitmaakt van de selectie. Nochtans lijkt de 27-jarige Zweed zich pas echt zorgen te moeten maken. Hij bevindt zich tenslotte schijnbaar compleet onderin de pikorde op het middenveld. Donderdag keek Olsson wederom 90 minuten toe vanuit de dug-out, nadat hij afgelopen weekend ook tegen Cercle Brugge aan de bank gekluisterd bleef. Alleen op de eerste speeldag tegen KV Oostende mocht de 37-voudig international nog een kwartiertje meedoen. Daarin was hij zelfs goed voor een assist, zowaar pas zijn eerste in Paars-Witte loondienst. Al verrichte Silva het leeuwendeel van het werk toch gewoon zelf.



Sindsdien kregen behalve Trebel en Ashimeru, beiden weliswaar zowel wisselvallig als blessuregevoelig en mede daarom niet het meest betrouwbare duo, ook Arnstad, Ait El Hadj en Kana de voorkeur op Olsson. Het vertrek van voornaamste concurrent Josh Cullen bracht dus geen zoden aan de dijk, integendeel: Mazzu besloot zijn heil elders te zoeken. De aankoop van vier miljoen, eerder al door Kompany op kant geschoven, is zo op een jaar tijd gedegradeerd tot figurant. Een bijrol die niet strookt met zijn zwaar contract tot medio 2025. Een vroegtijdige exit lijkt dan ook bespreekbaar voor de duurste aanwinst van Verbeke sinds zijn intrede in het Lotto Park, die net als pakweg Mustapha Bundu en in zekere zin ook Raman de hoge verwachtingen niet kon inlossen. Wie weet komt Olssen tegen Seraing wel in actie, maar de CEO houdt ongetwijfeld zijn oren gespitst voor interessante aanbiedingen.

AD

LEES OOK: Anderlecht strikt eindelijk spits: Romano onthult transfersom

Denkt u dat Olsson nog een toekomst heeft bij RSCA?

Meest recent

'KRC Genk stuurt zomeraanwinst al richting uitgang'

Bij KRC Genk was het tot dusver geen geslaagd seizoen. Nicky Hayen ziet dat er toch wel hiaten zijn ...

18
18
Liverpool incasseert mokerslag, Chelsea pakt driepunter

In de Premier League hoopten ploegen als Chelsea en Liverpool te profiteren van de nederlaag van ...

8
8
'Kompany laat ex-toppers Jupiler Pro League links liggen'

Bayern München is bezig aan een uitstekend seizoen. Vincent Kompany levert er fantastisch werk. ...

6
6
KRC Genk begint 2026 met een ferme zeperd

KRC Genk zit toch in een stevige crisis. De Limburgers zijn 2026 begonnen met een nederlaag op het ...

57
57
Dortmund zet in extremis Bayern München alsnog onder druk

In de Bundesliga speelt Bayern München om 18u30 de topper tegen RB Leipzig. Om 16u waren er nog ...

18
18
Euvrard doet boekje open over Wilmots én ambitie Standard

Standard hoopt in 2026 de weg naar boven in te zetten. Ze staan momenteel zesde in de Jupiler Pro ...

118
118
Grote verrassing omtrent Rits: transfer aanstaande?

Bij RSC Anderlecht willen ze deze mercato graag af van een aantal spelers. Mats Rits is er daar ...

238
238
Hayen voert druk op: drie spelers moéten beter presteren

Bij KRC Genk moeten ze aan de bak. Nicky Hayen gaat een stevig parcours moeten neerzetten de komende ...

65
65
Real Madrid wint, Bernabeu spuwt spelersgroep uit

Real Madrid heeft heel zware weken achter de rug. Zo was er nog de pijnlijke bekeruitschakeling ...

111
111
Old Trafford ontploft! Man Utd peuzelt Man City op

Manchester United en Manchester City hebben zopas de Manchester Derby afgewerkt. Het werd nog eens ...

80
80
Fan KRC Genk misdraagt zich: club neemt stevige maatregelen

In de Challenger Pro League stond gisteren het duel tussen Jong Genk en Lommel SK op het programma. ...

88
88
'Club beeft: Aston Villa meldt zich in Brugge'

Club Brugge verkocht Kaye Furo voor 10 miljoen euro aan Brentford. Blauw-Zwaret heeft dit seizoen ...

283
283
Hayen waarschuwt concurrentie en heeft groots plan

KRC Genk neemt het om 16u op tegen Zulte Waregem. Aan de Gaverbeek gaan de Limburgers op zoek naar ...

120
120
'Stijnen kietelt: botsing met Nainggolan dreigt'

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan naar Maasmechelen. Een enorme transfer voor de Limburgse ...

109
109
'Bliksemexit Noa Lang: Serie A-transfer doet Napels daveren'

Afgelopen zomer versierde Noa Lang eindelijk zijn langverwachte transfer naar een Europese ...

72
72
Anderlecht strikt eindelijk spits: Romano onthult transfersom

Coach Besnik Hasi vraagt er inmiddels al wekenlang om, maar voorlopig blijft het wachten op een ...

496
496
"Dan klopt er iets niet" - zuivere kaping op Gouden Schoen?

De 72ste editie van de Gouden Schoen heeft voor een grote verrassing gezorgd. Zo was het Ardon ...

244
244
'Europese topclub dropt bom: sensationele comeback Kanté'

De winterse transferperiode is in de meeste grote voetballanden ondertussen halfweg. Maar er zitten ...

27
27
Lukaku doet boekje open: zo denkt hij écht over Vanaken

Op korte termijn wil Romelu Lukaku zo snel mogelijk zijn rentree maken bij SSC Napoli. Voor de ...

604
604
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk Anderlecht, grote verrassing Duranville'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

384
384
Alonso was Real-sterren kotsbeu: training ontspoort

Het ontslag van Xabi Alonso bij Real Madrid zindert nog ferm na. De Spaanse oefenmeester werd ...

408
408
Mulder zet voetbalwereld op stelten: Vrouw steelt zijn hart

Het Gala van de Gouden Schoen leverde dit jaar meer gespreksstof op dan glamour alleen. Wat een ...

90
90
KV Mechelen droomt groots en roept straffe ambities uit

KV Mechelen doet het dit seizoen meer dan behoorlijk. Achter de Kazerne dromen ze al luidop van een ...

362
362
Club Brugge krijgt mentale tik: “Daar ligt dé oplossing"

Club Brugge kreeg in eigen huis een mokerslag van jewelste. Blauw-Zwart stond op een dubbele ...

454
454
Samuel Bastien terug naar Belgie? ‘Stunttransfer in de maak’

Samuel Bastien maakte in het verleden furore bij Standard Luik en vervolgens ging hij naar Burnley ...

110
110

Meer sportnieuws